ssr 'We willen absoluut niet de straat op' Thoolse dammers verspelen beker AIL CUSTOMMEETING TREKT RUIM 1000 BEZOEKERS T0PSC0RER Thoolse bejaardenverzorgsters willen betere c.a.o. TREFZEKER SPS besluit winnend Vosmeer thuis nog ongeslagen Woensdag 3 mei 1989 DE EENDRACHTBODE 19 voetbal programma tafeltennis S Nood hoog knvb voetbal Thol.Boys 2 treft zaterdag FSV 2 afd. voetbal Meer loon Onderlinge competitie nog onbeslist Het dam-vijftal van de Eendracht is er niet in geslaagd het sterke Middelburg tijdens de finale van het Zeeuws bekerkampioenschap te bedwingen. Na een moedige poging moesten de Tholenaren met 7-3- ver lies genoegen nemen. En dat was niet eens geflatteerd: Een tegenvaller, dat zeker. autobedrijf krebbekx Onderlinge Schaak mee met de E.B. dui venrubriek zaalvoetbal De totaalstand van het topscorer klassement - gebaseerd op de door de elftallen zelf verstrekte gege vens - laat 218 doelpunten zien van 65 verschillende makers. Vo rig seizoen werd door de Thoolse en Sint-Philipslandse standaard elftallen 230 keer gescoord. De stand: 1. Ron Vaders (Vosmeer) 15 doelpunten, 2. Kees van Tiggele (SPS) en Frans Ga briels (Smerdiek) 14 doelp., 4. Jo- han Sturris (WHS) 10 doelp., 5. Leon van Elzakker (Thol.Boys) 9 doelp., 6. Ard Beurkens (Vosmeer) en Arie Suarez (WHS) 7 doelp., 8. Johan v.d. Repe (WHS),"-Leo Zuidweg (Noad '67), Hans de Korte (Thol.Boys) en Da vid Joppe (SPS) 6 doelp., 12. San- der Westdorp en Dies de Witte (WHS), Maarten Hage (SPS), Paul Oosdijk en Nico Nooy (Sta- venisse) en Addy Stoutjesdijk (Smerdiek) 5 doelp., 18. Fred Hommel en Leo Polderman (Vosmeer), Iman v.d. Repe (WHS), Johan Schot (Thol.Boys) en Wim de Groen en Rien Voshol (SPS) 4 doelp., 24. Hans Polder man en Adrie Capelle (Vosmeer), Jaap van Oudenaarde en Bram Fi- lius (Noad), Jan Groenewegen (Thol.Boys), Marinus Slootmaker (SPS) en Wim Scherpenisse (Smerdiek) 3 doelp., 31. Rien Fase (WHS), Frans Stols en Joop Quist (Noad), Erwin de Nijs, John Nieuwkoop en Geert Polderman (Thol.Boys), Noud Hoogendoorn (SPS) en Corné Stoutjesdijk (Smerdiek) 2 doelp., 39. Kees Westdorp, Sander Goedegebuure, Henk Vermaas, Jan Burgers en Willem-Jan de Voogd v.d. Straa- ten (WHS), Marko den Braber, Frans Quist, Erik Poot en Jan Zuidweg (Noad), Dave van Haaf- ten, Julian Roman, Piet de Boef, Jan v.d. Vlies en Sjaak Suijker- buijk (Thol.Boys), Dick Uijl, Re- né van Vossen, Wout van As en Ruud Westdorp (SPS), Peter Wie laard, Adrie Smits, Richard Ge braad, Rien Klippel en Arjaan Moerland (Stavenisse), Frans Ista, Jacky o.d. Brouw, Leon v.d. Sluijs en Wim Priem (Smerdiek) 1 doelp. Donderdag 4 mei uur Vosmeer-Halsteren(beker) 14.30 Vosmeer A- en B-junioren toern. Zaterdag 6 mei uur Thol.Boys 2-FSV 2(terr.VVC) 14.30 NTVV-SPS(vr.) 14.30 SPS 2-SPS 3(vr.) 14.30 De Bidon Zaterdag kwamen 16 leden aan het vertrek voor een afsjfanjl vgn 69 km. De tocht ging via de Oesterdam naar West-Brabant. Het was prima fiets weer met weinig wind, maar verschil lende leden hadden de koninginnedag nog flink in de benen. Desondanks werd er flink gedemarreerd. In het klassement gaan nog tien leden aan de leiding met 504 km. Op koninginnedag presteerde De Bi don ook goed, want een team bestaan de uit Arie Bijl, Adrie v.d. Ree, Merien Stoutjesdijk, Marco Kwaak en captain Hans van Dijke behaalde bij de vijf kamp de eerste plaats. Men sloot drie van de vijf spelletjes winnend af. Ronde van Vlissingen In de ronde van Vlissingen eindigde Hans Etienne op een 13e plaats bij de liefhebbers. Remi Lindhout werd 18e bij de junioren. In Koewacht behaalde Nap Hage een 16e prijs in de 161.6 km lange wed strijd om de Wim Hendrikstrofee. Smash blijft derdeklasser Voor de meeste teams van Smash stond er in de laatste wedstrijd niets meer op het spel, behalve voor het eer ste team. Dat moest winnen om niet te degraderen. In de wedstrijd tegen TCS 2 - met de AJP'er Ad Verhage in de ge lederen - maakten de Smashers een bliksemstart, door meteen naar 0-4 uit te lopen. Nadat TCS nog een keer te- genscoorde, maakte Johan Snoep het vijfde punt. Daarna maakten de Steenbergenaren nog een punt, maar Johan Snoep scoorde opnieuw en de zege - en daarmee behoud van het der deklasserschap - was een feit. Johan Snoep was de beste man met een 100% score, Piet Ridderhof presteerde met twee overwinningen fantastisch tegen zijn ex-club. Christian van 't Hof scoorde daarentegen slechts één overwinning. Eindstand: 1. Vice Versa 10-20, 2. Belcrum 6 10-12, 3. Smash '76 10-9, 4. TCS 2 10-9, 5. Smash '70 10-6, 6. Tanaka 10-4. Het tweede team won met 7-3 van het met twee man spelende Markiezaat. Ad van 't Hof wist al zijn partijen te winnen. Hans van Dijke en Martin v.d. Klooster verloren beide één partij ■van Koen Verbogt. Zo werd een goede tweede plaats in de vijfde klas bereikt. Ook voor het derde team stond er niets meer op het spel. Bij Vice Versa werd met 7-3 verloren. Leo van Vossen scoorde twee van de drie punten en David van Driel één. De Smashers ein digen daardoor in de onderste re gionen. Voor het vierde team was weinig eer te behalen. Fijnaart kwam niet opdagen, waardoor de punten naar Smash gin gen. Het eerste jaar in de zesde klas bereikte dit team een goede midden- mootpositie. Voor de junioren was er in de laatste partij eindelijk weer een zege. Vice Versa werd met 2-8 verslagen. Rafaël Fructuoso en Marco Saarloos wonnen alles, terwijl Jacco Bruynzeel slechts éénmaal scoorde. Lange tijd heeft dit team om het kampioenschap gevoch ten, maar in de laatste wedstrijd werd men teruggedrongen. De aspiranten verloren met 2-8 van Backhands. De punten werden ge scoord door Leo Wessels en Arie Rijn berg. Het team bezet een goede middenmootpositie. Bejaardenverzorgsters met bewoners voor de spreuken die op enkele ramen van Sint Maartenshof zijn aange bracht. Vrijdag zal tijdens de jaarlijkse zeskamp voor bejaarden- en ver zorgingstehuizen in Klundert aan dacht besteed worden aan de po sitie van verzorgenden in deze sec tor, die in navolging van de acties onder de verpleegkundigen meer loon willen. Aan deze zeskamp wordt deelgenomen door Sint- Maartenshof uit Sint- Maartensdijk en De Schutse uit Sint-Annaland. Met deze bescheiden actie tijdens de zeskamp neemt het personeel een voorschotje op de CAO- onderhandelingen die binnenkort voor deze groep in de gezond heidszorg beginnen. De proble matiek zal binnenkort ook op de agenda staan tijdens het onder ling overleg tussen de bejaarden tehuizen, waar ook de vakbonden zijn uitgenodigd. Tijdens de vie ring van Koninginnedag konden bezoekers aan de rommelmarkt bij St. Maartenshof al lezen, waar het de bejaardenverzorgenden om te doen is. De spreuken op de ra men van het tehuis wijzen erop, dat de eis van 5% die de verpleeg kundigen stellen, op zijn minst wordt onderschreven. Hoofd verzorging mevr. R. van Slot: "Koninginnedag was een mooie gelegenheid om te laten zien dat de nood hoog is. De CAO-bejaardenzorg loopt erg achter bij die voor ziekenhuisper soneel, die voor verpleegkundigen in ziekenhuizen weer bij die voor het bedrijfsleven". Mevrouw Van Slot wijst erop, dat er nog geen ei- Vosmeer en Cluzona maakten er in de laatste competitiewedstrijd een gezapig partijtje van. Voor geen van beiden stond er nog iets op het spel. De oranje-zwarten misten in de voorhoede (door schorsingen) Ard Beurkens en Leo Polderman. In de eerste helft kwamen er geen kansen voor zo wel Vosmeer als Cluzona. Toch kyv^m de ploeg uit Wopw op slag van rust - na een beoordelingsfout van doelman Gerwin Hoek - op voorsprong. Na de rust stonden Ab de Jonge en Fred Hommel in de ploeg voor Dick den Hollander en Henk Pot- appel. Binnen vijf minuten ver scheen de gelijkmaker op het sco rebord. Een inzet van Adrie Capelle kreeg van Fred Hommel nog juist het beslissende tikje mee. In de resterende speeltijd had Vosmeer een veldoverwicht en kreeg ook verschillende kansen. Maar die leverden niets op. Zo schoot Fred Hommel - alleen voor het doel - op aangeven van Louis v.d. Laak hoog over (overigens stond Hommel buitenspel). Even later had Hommel pech toen zijn schot door de prima Brabantse doelman met de vuisten werd ge keerd. De wedstrijd sudderde rustig naar het einde, beide ploe gen waren met de puntendeling kennelijk tevreden. Vosmeer ver loor in elk geval dit seizoen niet op eigen veld. In de vierde klas ging de titel naar RSV uit Rucp- hen. Meto en Zeelandia degrade ren, terwijl Zundert een nacompetitie speelt voor één de gradatieplaats. Vosmeer komt morgen (donder dag) opnieuw in actie. Op sport park De Vossenberg krijgt men hoofdklasser Halsteren op bezoek voor de eerder uitgestelde beker wedstrijd. RSV Unitas '30 Grenswachters De Schutters Vosmeer Cluzona Kaaise Boys SC Gastel Noordhoek Zundert Meto Zeelandia 22 11 22 12 22 11 22 8 22 8 22 7 22 8 22 9 22 22 22 22 4 29 6 28 6 27 4 26 5 25 4 25 7 23 8 23 10 21 9 18 14 12 17 7 26-14 44-25 35-25 40-30 36-23 28-28 31-22 33-29 27-24 26-33 18-49 14-56 Op het terrein van WC in Halste ren wordt zaterdagmiddag om half drie de beslissingswedstrijd gespeeld voor de derde degrada tieplaats uit de derde klasse reser ve KNVB Zuid I. Tholense Boys 2 neemt het daarvoor op tegen FSV 2, dat afgelopen zaterdag de reser ves van Brakel met 2-1 versloeg. De winnaar van het onderlinge duel speelt volgend seizoen op nieuw KNVB-voetbal. Dinsdagavond verloren de Thool se reserves een oefenpartij tegen Eendracht Boys met 3-1. Voor de zaalvoetbalclub scoorden Hassan Eljilali (2x) en Frans Hagebeek. In de derde klasse KNVB heeft Bevelanders de titel binnenge haald. Op het veld van Kloetinge won de ploeg uit Kamperland de beslissingswedstrijd tegen Dintel- oord met 2-0. Bevelanders speelt na drie kampioenschappen in drie jaar tijd volgend seizoen tweede klasse. De degradatie uit de derde klasse is nog niet beslist. De beslissingswedstrijd tussen Kapel- Ie en Zaamslag leverde ook na ver lenging geen doelpunten op. Zaterdag ontmoeten beide ploe gen elkaar daarom opnieuw. In de strijd om de KNVB dis trictsbeker komt de enige Thoolse vertegenwoordiger, vierdeklasser Vosmeer, donderdagmiddag om half drie in actie tegen hoofdklas ser Halsteren. De winnaar plaatst zich voor de kwartfinales. In de laatste competitiewedstrijd tegen Beatrix 2 ging SPS 2 niet erg voortvarend van start. De motiva tie en de wilskracht om te winnen waren - vooral in de beginfase - ver te zoeken. Na een kwartier werd een afstandsschot van Jan Elenbaas ternauwernood over het doel gewerkt. Een paar minuten later was het wel raak. Een hoek schop van Jaco Jansen kwam laag voor, Kees de Graaf misleidde de Beatrix-verdediging en stapte over de bal, waardoor Jan Elenbaas vrij kon inschieten, 1-0. Een kwar tier voor rust schoot Elenbaas na een voorzet van Jansen uit een volley keihard over de lat. De ma tige eerste helft riep bij verschil lende SPS-ers duidelijk irritatie op. Na de thee kwam Beatrix al snel op gelijke hoogte. Johan van Tig gele liet een pass van Wim Lind hout over zijn voet doorlopen, de tegenstander pikte de bal op en schoot mooi in de kruising. Tien minuten later kopte Hans Elen baas tegen de lat uit een vrije trap van Kees van Steenis. Een minuut later was het aan de andere kant wel raak, doordat een vrije trap van Beatrix niet goed werd wegge werkt (1-2). Vlak daarna kopte Hans Elenbaas uit een voorzet van van Steenis hard in en stond het weer gelijk. Goed storen van Jaco Jansen leverde enkele minu ten later zelfs een voorsprong voor SPS op, doordat de Beatrix- verdediging de eigen doelman kansloos liet. Een kwartier voor het einde kwam Beatrix alleen voor doelman Hage. Gerrie van Oudenaarde, een SPS A-junior, speelde met Beatrix mee en kwam net te laat om te scoren. Enkele minuten later viel de definitieve beslissing. Uit een afgeslagen aan val scoorde Johan van Tiggele in de rebound 4-2. SPS besloot de competitie met een tweede plaats en mikt volgend seizoen op pro motie. senpakket door de bejaardenzorg op tafel is gelegd. De onderhan delingen daarover moeten nog be ginnen, maar gezien het feit dat ook de bejaardenzorg een tak is van de gezondheidszorg, vindt mevrouw Van Slot er de tijd rijp voor om de verlangens van het personeel kenbaar te maken. "Acties binnen het tehuis zullen er niet gevoerd worden. Daar raak je toch alleen maar de bewo ners mee". En mocht er toch op een of andere wijze actie gevoerd gaan worden - als de onderhande lingen geen resultaat opleveren - dan moet er volgens haar voor ge waakt worden dat de bewoners er niet de dupe van worden. "We willen absoluut niet de straat op", beklemtoont ze. In Sint-Maartenshof verblijven 75 mensen. Dat betekent een perso neelsbezetting van 25,4 of zoals directeur A. van Loon het uitlegt. "Dat zijn bruto-fulltimers, dat wil zeggen als iedereen 40 uur zou werken, kom je daar op uit. In werkelijkheid hebben we bijna 50 mensen in dienst". Van Loon noemt het aanbrengen van de spreuken wat voorbarig: "Er is nog geen conflict over de CAO- bejaardenoorden, maar iedereen is ervan overtuigd dat deze sector te ver achter blijft.-'Via de direc tie van de Vereniging voor Be jaardenoorden is er volgens Van Loon al gepleit voor meer loon. "Als het niet wordt verbeterd, dan raken we gemotiveerd perso neel kwijt. Als het ziekenhuisper soneel 5% krijgt en de bejaarden verzorgenden maar 2°7o, dan wordt het verschil groter". Me vrouw Van Slot vindt dat de Trekker trek. Aan de Roosendaal- seweg in Kruisland wordt op 7 mei een trekker trekwedstrijd gehou den. Een primeur voor Europa is de Amerikaanse zelfrijdende sleepwagen. Verder is de speciale trekker Popeye met 4500 pk motor. werkdruk voor het personeel in de afgelopen jaren is toegenomen. Het zoeken van personeel op zich is geen probleem: "Op dit gebied is hier niet zoveel werk voorhan den. Als iemand in deze sector werk zoekt, dan is die al blij hier terecht te kunnen. Over het alge meen is het personeel wel laag ge organiseerd, maar dat is mis schien nu iets toegenomen". Van Loon vindt het 'prettig te merken' dat het personeel zich met de CAO-problematiek bezig houdt: "De zorg voor de bewoners wordt er niet nadelig door beïnvloedt. Iedereen wordt wat meer met de neus op de feiten gedrukt". A. Kousemaker en S. Baerends moesten op remise spelen, terwijl H. Gunter, H. Bomgaars en R. Gunter vrije kansen toegespeeld kregen. Dat was het tactische re cept tegen de Middelburgse 'dam- kak'. Na drie uren had de Een dracht nog gelijke kansen, maar toen ging het langzaam achteruit. Eerst verloor Baerends een kost baar schijfje. Ook Kousemaker werd in een moeilijke positie ge drongen. Het geluk was nog met Baerends dat zijn tegenstander zich verrekende en toen met remi se genoegen moest nemen. Kouse maker echter verloor en zo kwam het vijftal op een 3-1 achterstand te staan. Hans Bomgaars leek de stand nog recht te kunnen trek ken, maar hij liet zich verrassen door een slagzetje. Daarna mocht hij in zijn handen knijpen dat het nog remise werd. De strijd was gestreden. Ronnie en Henk Gun ter konden daar ook geen veran dering meer in brengen. Beiden namen nog wat extra risico's. Het bracht Ronnie niet verder dan re mise; Henk daarentegen moest daardoor nog de punten aan zijn tegenstander laten. Daarmee was het verlies met 7-3 een feit. Een teleurstelling, dat wel. Vooraf had men nog gehoopt een tegen vallend damjaar een goed slot te geven. Het mocht niet baten. Vol gend jaar misschien revanche. De Eendracht-Middelburg I. A. Kousemaker - D. Kasse 0-2; 2. S. Baerends - P. Schunselaar 1-1; 3. H. Gunter - A. Kamme- raat 0-2; 4. H. Bomgaars - M.F. de Jonge 1-1; 5. R. Gunter - A. Trapman 1-1: 3-7. PRINS REINIERSTRAAT 3 STEENBERGEN TELEFOON 01670-64561 TOYOTA Advertentie I.M. kaliber, het team naar hoger niveau groeit. Stokt het even dan kan een adequate wissel positieve impulsen ge ven, waardoor het gehele team weer beter functioneert. Aan voldoende wisselspelers was vooral in het begin van het seizoen een groot gebrek, waardoor veel onnodige wedstrijd- punten werden weggegeven. Het huidige team: Nico Klippel, Wil lem Valkier, Jan van der Zanden, Sjaak Smeets, André van Damme, Ko Droogendijk, Danny Polderman en Ron Steketee zal op de twee laatstge noemde spelers na, waarschijnlijk bij een blijven, aanvulling is noodzake lijk en dat zal zeker wel lukken. Wie trainer-coach Henk Nieuwenhuis op gaat volgen is nog niet zeker, maar ook hier zal het bestuur wel een pas sende plaatsvervanger voor vinden. AVC heeft zich in het West-Brabantse district momenteel een goede uit gangspositie verworven. Niet in het minst door de meerdere jeugdteams die in verschillende leeftijdscompeti ties meedoen (overigens als enige van de regio Bergen op Zoom met 6 jeugd teams), maar ook omdat het nu al meerdere jaren in de topklassen is ver tegenwoordigd. Het is zaak deze posi tie vast te houden en mogelijk zelfs uit te bouwen. De infrastructuur is aanwezig. Heren winnen laatste wedstrijd Nadat een week eerder de promotie klasseplaats al was veilig gesteld, is het AVC gelukt de laatste thuis wedstrijd eveneens winnend te beëin digen. Voko uit Oosterhout, een gere nommeerde tegenstander die elk jaar in de top meedraait, wist wel de eerste set te winnen, maar kon het in het ver dere verloop van de wedstrijd niet bolwerken tegen een Thoolse ploeg, die zich het zoet der overwinning de laatste weken goed liet smaken en te vens een passend afscheidsgeschenk aan de spelers Danny Polderman en Ron Steketee en de trainer-coach Henk Nieuwenhuis wilde aanbieden: een afgetekende overwinning. Dat wefd het dan ook, na verlies van de eerste set met 15-9 werden de drie volgende op rij gewonnen met 15-10, 15-11 en 15-6. Vooral in de laatste set werd duide lijk, dat met wisselspelers van gelijk gMpijlgp ÏS&ki Een beeld van de zogenaamde custommeeting op de voormalige oesterputten in Tholen. De organisatoren van de Custom meeting, de heren Albrecht uit St. Annaland en de Graaf uit Tholen, zeggen beiden zeer tevreden te zijn over het evenement dat op de Oesterputten plaatsvond. Ruim 100 leden van deze hobby-club kwamen naar het voor hen totaal onbekende Tholen om daar vrien den en mede-customleden te ont moeten. Al vanaf vrijdagochtend kon men diverse voertuigen de dijk via de Molenweg op zien rijden om daar een plaatsje te zoeken op het tij dig gefatsoeneerde evenementen terrein. De bezoekers overnach ten in caravans, tenten of in hun eigen gebouwde of verbouwde customcar. Totaal veranderde au to's, blinkend als een spiegel, voorzien van gemakken die men soms thuis nog niet aantreft, lie ten de auto-liefhebbers watertan den. Schitterende verbouwde Dodge's, Chevrolets, Fords met namen als Tandy's Dream, Bur ning Spear en Lipstick, lokten ruim 1000 bezoekers naar het ter rein. Ook de tocht met 60 auto's rond het eiland Tholen met een konvooi zo'n anderhalve kilome ter lengte trok veel bekijks. Elke samenkomst van de leden kent te genwoordig als onderdeel de hal ve cover race'. Met zelf gebouwde mini customs houdt men een snel heidswedstrijd over een zelf ge maakte baan en met deze uit San Francisco overgewaaide rage, zijn ook weer prijzen te winnen. De prijs van de beste auto van deze show was voor het Open T-Fordje uit- Duitsland dat de naam 'Hot rod' droeg en dat inderdaad veel bekijks trok. Volgens de organisatie is het zo goed als zeker dat dit een jaarlijks evenement gaat worden. Mis schien niet zo vroeg in het jaar, maar zeker in augustus. Er heb ben zich ook al 12 inwoners van het eiland als actief lid aange meld. Belangstellenden kunnen contact opnemen met dhr. Al brecht (01665 - 3467). Alle deelne mers hadden woorden van lof over de medewerking van de Rijkspolitie en het gemeente bestuur, terwijl zij genoten van het natuurschoon op het eiland. De organisatoren hadden tussen de 100 en 150 auto's verwacht met 400 deelnemers maar die aantal len werden lang niet bereikt. Nog steeds kent de onderlinge competitie van De Eendracht geen kampioen. Vooraf mocht zich een acht-tal spelers kansheb ber voor de dit jaar fel begeerde titel noemen. De kampioen van '87 en '88, S. Baerends en J. Moerland vielen al gauw af. Ook J. Schouten en H. van Akkeren lieten na verloop van tijd teveel punten liggen. Hans Bomgaars en Henk Gunter leken over de beste papieren te beschikken. R. Gun ter en André Kousemaker volg den de 2 op de hielen. Bomgaars kon zijn favorietenrol niet waar maken, want hij verloor in de eindfase van de beide Gunters. Zo leek Henk Gunter alleen nog over te blijven, ware het niet dat Kou semaker een eindsprint inzette en verrassend won van R. Gunter en de 'oude cracks' P. v.d. Velde en C. Droogers. De onderstaande tussenstand geeft de spannende ontknoping duidelijk weer. Henk zal door een vrijwel zekere over winning op C. van Splunter op gelijke hoogte komen met Kouse maker. De overigen zullen dan toe gaan kijken wie door een tweetal beslissingswedstrijden zich clubkampioen mag gaan noe men. Wanneer dan 2 partijen on beslist eindigen, geldt het SB- systeem, dat momenteel iets gunstiger staat voor Kousemaker. Uitslagen: M. Schellinger - L. Meerman 2-0, J. Schouten - S. Schot 2-0; R. Gunter - A. Boo- gerd 0-2; H. Gunter - H. Bom gaars 2-0; C. Droogers - A. Kou semaker 0-2; P. v.d. Velde - H. van Akkeren 2-0; C. Droogers - M. Schellinger 1-1; M. Schellin ger - H. van Akkeren 0-2; J. v.d. Velde - B. Kegge 0-2; P. v.d. Vel de - A. Boogerd 0-2. Stand: 1. A. Kousemaker 20 15 4 1 34 2. H. Gunter 19 14 4 1 32 3. H. Bomgaars 18 12 4 2 28 4. R. Gunter 20 10 7 3 27 5. A. Boogerd 19 11 4 4 26 6. J. Schouten 18 10 5 3 25 7. T. Hage 18 9 5 4 23 8. H. van Akkeren 19 10 3 6 23 9. J. Moerland 18 10 1 7 21 10. S. Baerends 19 8 5 6 21 11. P. v.d. Velde 18 7 6 5 20 12. M. Schellinger 20 7 4 9 18 13. C. Droogers 15 5 6 4 16 14. L. Meerman 20 6 4 10 16 15. J. de Rijke 17 4 5 8 13 16. B. Kegge 18 5 3 10 13 17. S. Schot 19 5 3 11 13 18. D. de Vos 19 3 1 15 7 19. E. van Gorsel 20 3 1 16 7 20. J. v.d. Velde 18 2 2 14 6 21. C. van Splunter 18 0 1 17 .1 Tïï De eensgezindheid die onze laat ste twee zetten typeerde, ontbrak bij de 29e zet. Niet zo verwonder lijk want de voortzettingen waren talrijk en soms best vrij ingewik keld. Allereerst was er b2-b4, door 3 schakers aanbevolen maar toch wat ondoorzichtig bij verde re studie, gevolgd door Tflxf5 door 4 schakers als sterkste zet doorgegeven. Ook onze tegen stander kwalificeerde die als een kansrijke tegenactie. Tenslotte de gespeelde zet Pc4-d2 met 6 sug gesties. Cor Jansen kwam terug met Pd5-e3 maar was het niet met zichzelf eens of dat wel de juiste voortzetting was. Onze toren op fl en de loper op g2 staan in 't gedrang maar mis schien biedt de stelling ons nu de mogelijkheid voor een belangrij ke tussenzet nl. La5-c3 Pessi misten zullen beweren dat deze zet het probleem voor zich uit schuift want daarna zal de toren toch een ander veld moeten krij gen. Dat zij zo, maar onze loper van a5 zal op c3 meer dreiging in houden. Een andere mogelijkheid is de toren te spelen of juist de witte loper naar h3 en zodoende de kwaliteit terug te offeren met misschien mogelijkheden op de f- lijn. Als schaker kun je er ver baasd van zijn dat dit nog maar enkele voorzettingen zijn van de vele die in deze stelling zijn ver borgen. Wie na enig speurwerk een antwoord vindt, kan dat doorgeven zaterdag a.s. van 18.00 tot 19.00 uur op tel: nr. 01666 - 2531. De Trouwe Duif, Tholen. Cambrai, 29 april. In concours 271 duiven van 24 deelnemers, los 9.00 u. met zuiden wind. Eerste duif 11.02.40 is 1364.327 m/min., laatste duif 11.16.24 is 1226.979 m/min. P. Laban 1, 10, 14, 16, 21, 34, 35, 36, 53, 63 en 68; J. Baay 2 en 18; L. v.d. Klein 3, 17, 23, 65, 66 en 67; L. v.d. Hoofd 4 en 40; C. van Luyk 5, 7, 13, 26, 31 en 42; A. Korsman 6, 19 en 50; L. Hage 8, 11, 24, 32, 41, 48 en 56; L. v.d. Kleyn Jzn. 9 en 30; Joh. Kegge 12; C. Laban Azn. 15, 46, 47, 54 en 58; C. Laban 20 en 43; L. Soomers 22, 33 en 49; C. Moeliker 25, 61 en 62; C.J. v.d. Berge en Zn. 27, 28, 29, 37, 51, 52 en 59; J. Noom 38, 45 en 60; Joh. Deur- loo 39 en 44; A. v.d. Vlies 55; M.P. van Haaften en Zn. 57; F. van Broekhoven 64. De Zwaluw St. Maartensdijk 29-4-89 Cambrai, 243 duiven, eerste duif 10-57-24 1405 mtr./min. Los 9.00 met Z. Wind, laatste duif 11-20-08 1183 mtr./min. C.v.d. Ree 1, 40 en 44. Comb. v. Leeuwen-v.d. Repe 2, 3, 16, 18, 29, 30. en 32. C.v. Gorsel 4 en 51. P.v.d. Re pe 5 en 23. A.v. Gorsel 6, 13, 19, 22, 29, 31, 36, 37, 42, 45, 48, 56, 57, 58 en 59. A. Zwagemaker 7, 8, 12, 27 en 35. H. Smits 9, 15 en 60. S.M. Ver maas 10, 28 en 39. A.D. v.d. Ree 11 en 17. J.d. Rijke 14, 43 en 47. J. Scherpenisse 24, 25, 26, 49 en 54. A. Bijl 33. L. Lindhout Zn. 34 en 50. I. Kwaak 38, 46 en 53. C. Rijnberg 41. M.v. Hemert 52. D. Bentschap- Knook 55 en 61. De Reisduif, Scherpenisse. Cambrai, 29 april, 165 tot 171 km. In concours 349 duiven, los 9.00 u. met verander lijke wind. Eerste duif 10.57.47 is 1419.03 m/min., laatste duif 11.20.07 is 1180.08 m/min. J. Moerland 1, 2, 3, 12, 23, 26, 30, 31, 53, 56, 67, 80, 90, 96 en 105; A. Moer land 4, 8, 18, 19, 41, 43, 46, 61, 70, 71, 72, 76, 85 en 110; A. Riedijk 5, 6, 82, 84 en 111; D. Menheere 7, 33, 38, 48, 69, 74 en 116; K. Lisseveld 7, 36, 62 en 93; R. Moerland 10, 34 en 47; M. Po- tappel 11, 22, 54, 68 en 97; L. Hage 13; P. Potappel 14, 15, 20, 40, 42, 51, 65, 66, 73, 77 en 115; J. v.d. Zanden 16, 17, 27, 28, 59, 75, 86, 100 en 102; A. Hage 21, 37, 45, 63 en 101; A. van Haaften 24, 81 en 109; L. de Kwak Koolaard 25, 29, 35, 49, 50, 58, 60, 78, 79, 87, 89, 94, 95, 98, 107 en 114; C.D. Uijl 32; C. Bolier 44, 92, 103, 104 en 108; R. Tasma 52, 106 en 112; W. Potappel 55, 64 en 80; G. Larooy 57, 99 en 113; P. Suurland 83 en 91. De Zwaluw, Oud-Vossemeer. Cambrai, 29 april. In concours 327 duiven van 29 deelnemers, los 9 u. met westen wind. Eerste duif 10.59.08 u. is 1429.879 m/min., laatste duif 11.17.57 u. is 1234.855 m/min. J. van Ballegooy 1, 5, 23, 26, 30, 32, 45, 46, 52, 65, 69, 75 en 82; R. Voor- meulen 2, 11, 17, 19, 25, 34, 37 en 81; L.M. Plandsoen 3, 6, 7, 20, 24, 47, 51 en 76; P. Hommel 4, 33, 54, 59, 60, 66 en 70; J. Schetters 8 en 42; P. van Bal legooy 9; A. Lindhoudt 10, 40 en 71; J. Potappel 12 en 16; D. Havermans 13, 14 en 73; A. Capelle 15, 18 en 67; M. van Driel 21; Jos en J. Vaders 22, 31, 39, 43, 44, 56, 58, 63, 72 en 77; A.P. Keyzers 27, 35, 61 en 79; M. Moerland 28 en 78; M. de Graaff 29, 38 en 62; A. van Daalen 36, 48, 53, 55 en 74; D. Vaders 41, 57 en 64; F. Hom mel 49; P. Vis 50 en 68; C.A. Hommel 80. De Reisduif, Sint-Philipsland. Cam brai, 29 april, over 175 km. In con cours 500 duiven, los 9.00 u. met zwakke zuidwesten wind. Eerste duif II.04 u. is 1403 m/min., laatste duif 11.22 u. Jac. Geense 1, 2, 10, 20, 38, 39, 59, 80 en 97; P. Wagemaker 3, 8, 12, 24, 25, 41, 42, 44, 68 en 112; K.A. Reijngoudt 4, 5, 15, 16, 35, 69, 73, 100, 105 en 124; A. Kot 6, 9, 18, 30, 40, 60 en 125; J. Reijngoudt en Zn. 7, 31, 32, 34, 53, 77, 79, 91, 109 en 122; Gebr. Hoek 11; A. de Zwart 13, 14, 22 en 111; J. Quist 17, 37, 49, 88 en 94; S.M. Quist en Zn. 19, 23, 26, 27,45, 46, 56, 58, 66, 83, 84, 85 en 98; A.P.W. Bolijn 21; Adr. Verwijs 28, 61, 65, 67 en 107; R. v.d. Reest 29, 113 en 117; M.B. Quist 33, 50, 62 en 87; M. Laban en Zn. 36, 96, 108, 120 en 123; M.P. Fonteyne 43, 86, 90, 92, 106 en 116; J. Suurlant en Zn. 47 en 82; J.C. Verwijs 48, 51, 63, 72, 74, 110, 114 en 115; W. van Dommelen 52 en 78; J. Walpot en Zn. 54, 71, 102 en 118; A. Faasse 55 en 99; K. de Frel 57 en 119; F. den Braber 64 en 89; J.D. Quist 70; A. Geense 75; J. Wagemaker 76 en 121; M. Meyer en Zn. 81 en 93; C. Die- leman 95 en 104; L. Reijngoudt 101; C. Verwijs 103. Triathlon Wychen In Wychen werd zondag een kwart tri athlon georganiseerd, die meetelde voor het landelijk super prestigeklas- sement. Onder de ongeveer 500 deel nemers was ook streekgenoot Jaap Geuze. Hij noteerde een tijd van 2 uur 12 minuten en 18 seconden, waarmee hij vrij hoog in het klassement eindig de. Zijn tussentijden: 1000 meter zwemmen 19 min., 45 km fietsen 1.11 uur, 10.5 km hardlopen 42 min. Win naar Pim v.d. Bos uit Oost- Knollendam volbracht de wedstrijd in 1 uur 54 minuten. Oranjeloop Onder de ongeveer 200 deelnemers aan de Oranjeloop van de Halsterse atletiekvereniging Olympia waren op koninginnedag verschillende Tholena ren. Op de 2800 m. liep Nel Rogge band 27.33 min. Op de 5600 m. liep Jean-Philippe Paap 29.44 min. en Truus Hommel 36.13 min. Ook op de 8400 m. twee deelnemers uit de regio: Jaap de Rijke 33.34 min. en Marie Havermans 48.32 min. Tenslotte de 11.200 m.: Arvid Gaakeer 41.33 min., Wim Vroegop 42.02 min., Carla v.d. Zande en Ko Havermans 50.51 min. In Oud-Gastel deden Piet Hage en Rien van Akkeren mee aan een wed strijd over tien Engelse mijlen. Hage liep 1.02.06 uur, een verbetering van zijn persoonlijk record met 2.19 min. Van Akkeren deed 1.14 uur over de af stand. Meulvlietcompetitie Uitslagen 30 april. Dalem-Smits Boys 6-2, TEsperance-Smalstad 6-3, Een dracht Boys-Hof van Holland 8-1, Pechvogels-t Anker 1-8, Smulhoek- Smerdiek 5-6, Pinocchio-de Veerhoek 3-6, Geilings-Batavieren 6-4, The Pub- de Leeuwen 6-5. v

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1989 | | pagina 19