THOLENDERWIJS Proef zoet water Deurloopolder Tholen VERLOF BUITEN SCHOOLVAKANTIE informatierubriek van de gemeente tholen BELANGRIJKE MEDEDELING VOOR DE INWONERS VAN THOLEN MET EEN MINIMUM INKOMEN HINDERWET: OPENBARE KENNISGEVING VERZOEK OM VERGUNNING SPREEKUUR B. EN W. GEMEENTEHUIS GESLOTEN. STEMMEN IN EEN STEMBUREAU NAAR KEUZE VAN DE KIEZER STEMMEN BIJ VOLMACHT OPENBARE BIBLIOTHEKEN GESLOTEN HINDERWET: KENNISGEVING BEKENDMAKING BESCHIKKING WAT LIGT TER INZAGE? WANNEER "STEKEN WE DE VLAG UIT?" Zaterdagmiddag 29 april OPENING ZWEMSEIZOEN 1989 Woensdagavond ORANJECONCERT OP DE CARILLONS IN THOLEN EN SINT-MAARTENSDIJK Donderdag 27 april 1989 DE EENDRACHTBODE 5 WIJZIGING OPHAALSCHEMA HUISVUILOPHAALDIENST I.V.M. HEMELVAARTSDAG EN BEVRIJDINGSDAG Bodemleven Zoutgehalte In verband met Hemel vaartsdag, donderdag 4 mei, verschijnt de Een- drachtbode volgende week al op woensdaga vond. Berichten en advertenties dienen tijdig ingeleverd te worden voor dinsdagmid dag vier uur op het kan toor van de Eendrachtbode, dè Thoolse Ccyarant, Nieuwstraat 4, St. Anna- land. Redactie: Voorlichtingsambtenaar Gemeentehuis Tholen Markt 1-5 Sint-Maartensdijk Tel. 01666-2955 In de rubriek 'Tholenderwijs' van donderdag 13 april j.l. schreven wij een artikel onder de titel 'Mee blijven doen, ook met een minimum inkomen'. In dit artikel gaven wij aan dat de gemeenteraad van Tho len een 2-tal fondsen heeft ingesteld: een Deklaratiefonds en een Bufferfonds. Voor deze fondsen is een bedrag van f 50.000,— in totaal beschikbaar gesteld. De fondsen zijn bedoeld voor de traditio neel kwetsbare groepen in de samenleving, zoals langdurig werklo zen, bejaarden, arbeidsongeschikten, bijstandsvrouwen en anderen die een inkomen op bijstandsniveau ontvangen. Onderstaand gaan wij nader in op beide fondsen: Wat en voor wie is het Deklaratiefonds? Het Deklaratiefonds is om mensen met een zelfstandige huishou ding en een besteedbaar inkomen op minimumnivo (of nét iets meer) tegemoet te komen bij het betalen van abonnementen, contributies, ouderbijdragen, cursusgelden en dergelijke. Bij de beoordeling van de aanvraag wordt rekening gehouden met spaargeld en dergelijke. Wat en voor wie is het Bufferfonds? De bedoeling van dit fonds is om mensen met een zelfstandige huis houding en een besteedbaar inkomen op minimumnivo, bij plotselin ge noodzakelijke uitgaven, eenmalig financieel te ondersteunen. Daarbij zijn de individuele omstandigheden van belang en wordt na gegaan of voorliggende voorzieningen geen hulp meer kunnen bie den. Bij de beoordeling van de aanvraag wordt rekening gehouden met spaargeld en dergelijke. Voor welke uitgaven geldt het Deklaratiefonds? - abonnementen op bibliotheek, schouwburg, museumjaarkaart, zwembaden en dergelijke; - cursusgelden voor algemeen erkende instellingen voor onderwijs en vorming; - kosten van schoolreisjes en aktiviteiten van ouderenorganisaties; - contributies van sportverenigingen, jeugd- en muziekverenigin gen en andere clubs. Hoe groot is de bijdrage uit het Deklaratiefonds? Van de gedeklareerde en goedgekeurde uitgaven wordt 50% ver goed tot een maximum van: f 25,— p.p. per jaar voor personen tot 6 jaar; f 50,— p.p. per jaar voor personen van 6-12 jaar; f 75,— p.p. per jaar voor personen vanaf 12 jaar. Voor iedereen die voor een bijdrage uit het Deklartiefonds in aan merking komt, kan meer keren per jaar een aanvraag worden inge diend tot het hierboven vermelde maximum is bereikt. Voor welke uitgaven geldt het Bufferfonds? De aard van de financiële nood moet betrekking hebben op "nood zakelijke kosten van het bestaan", zoals dit begrip ook in de Alge mene Bijstandswet wordt gehanteerd. Bij de beoordeling van het verzoek zal gelet worden op onder andere: - aanleiding en aard van de financiële problematiek; - individuele omstandigheden. In de praktijk betekent dat, dat men een beroep kan doen op duurza- Burgemeester en wethouders van Tholen maken, gelet op artikel 12 van de Wet Algemene Bepalingen Milieuhygiëne bekend dat op 23 maart 1989 bij hen een aanvrage voor een vergunning ingevolge de Hinderwet ingekomen van: dhr. J. Koopman, Provincialeweg 62 te Sint-Maartensdijk, voor het oprichten en in werking hebben van een landbouw- annex loonbe drijf op het perceel, kadastraal bekend Sint-Maartensdijk, sektie K, nr. 220 ged., gelegen aan de Provincialeweg 62 te Sint- Maartensdijk. De aanvraag en andere ter zake zijnde stukken liggen met ingang van 28 april 1989 op de secretarie van de gemeente Tholen te Sint- Maartensdijk ter inzage elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 16.00 uur, alsmede elke maandag van 17.00 tot 20.00 uur in de openbare bibliotheek, Markt 58 te Sint-Maartensdijk. Ge motiveerde bezwaren tegen het verlenen van de vergunning kunnen door een ieder gedurende een maand na de datum van de ter inzage legging schriftelijk bij ons kollege worden ingebracht. De ingekomen bezwaarschriften worden mede ter inzage gelegd. Degene die een bezwaarschrift indient, kan verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet kenbaar te maken. Eveneens kunnen mondelinge bezwaren worden ingebracht tijdens een openbare zitting op maandag 1 5 mei 1989 om 9.30 uur. De zitting vindt plaats in het gemeentehuis te Sint-Maartensdijk, waarbij tevens de gelegenheid wordt gegeven tot een gedachtenwisseling tussen het bevoegd gezag, de aanvra ger en de overige aanwezigen. Burgemeester en wethouders vesti gen er tenslotte de aandacht op, dat degenen die bezwaar hebben ingebracht, op de wijze als bovenomschreven en een ieder die aan toont dat hij daartoe redelijkerwijs niet in staat is geweest, in de ge legenheid zullen worden gesteld bezwaren tegen de ontwerp beschikking in te dienen. Sint-Maartensdijk, 27 april 1989 Burgemeester en Wethouders van Tholen De eerstvolgende spreekuren van de leden van het college van bur gemeester en wethouders vinden plaats op 1 mei 1989 in het ge meentehuis te Sint-Maartensdijk. Burgemeester H.A. van der Munnik en de wethouders P. van Schet sen, L.J. Koopman en J. Versluijs houden hun spreekuur van 11.00 tot 12.00 uur. Wilt u op een ander tijdstip met een van de collegeleden spreken, belt u dan even naar het gemeentehuis, telefoon 01666 - 2955, toestel 330. In verband met de arbeidsduurverkorting voor het gemeenteperso- neel is het gemeentehuis vrijdagmiddag 28 april 1989 gesloten en tevens telefonisch niet bereikbaar. Houdt u daar rekening mee! In verband met de Hemelvaartsdag (donderdag 4 mei) en de Bevrij dingsdag (vrijdag 5 mei) wordt in week 18, die begint op maandag 1 mei, het huisvuil en de bedrijfskontainers via een op onderdelen gewijzigd schema opgehaald: maandag 1 mei: Tholen-stad. Buitenroute-oost. dinsdag 2 mei; Tholen-Dalempolder, Oud-Vossemeer, Poortvliet (to taal) en de Buitenroute-west. woensdag 3 mei: Sint-Annaland, Scherpenisse (totaal), Sint- Maartensdijk en Stavenisse. Op 4 en 5 mei zal de gemeentelijke stortplaats 'Tuttelhoek' gesloten zijn. Houdt u rekening met het bovenstaande!! me gebruiksgoederen (huishoudelijke apparaten), ziektekosten en indirecte studiekosten voor schoolgaande kinderen. Hoe groot is de bijdrage uit het Bufferfonds? Per huishouden kan maximaal een bijdrage van f 400,— verstrekt worden. In principe kan men slechts één keer een dergelijke ver strekking uit het Bufferfonds ontvangen. Hoe kunnen aanvragen voor het Deklartiefonds en het Bufferfonds worden ingediend? Bij het buro sociale zaken van de gemeente Tholen kan een aan vraagformulier worden afgehaald. U kunt ook telefonisch om toe zending van dit formulier verzoeken, telefoon 01666-2955, toestel 217. Belangrijk! U kunt pas een beroep doen op het Deklaratiefonds, nadat u de des betreffende uitgave heeft gedaan. Bij het aanvraagformulier dient u een kopie van het op naam gestelde betalingsbewijs te voegen. Zonder dit op naam gestelde betalingsbewijs wordt de aanvraag niet in behandeling genomen. Wenst u gebruik te maken van het Buffer fonds, dan bent u verplicht uw aanvraag in te dienen vóórdat de noodzakelijke aanschaf wordt gepleegd! Hoe vinden de uitbetalingen plaats? Zo spoedig mogelijk na goedkeuring van de aanvraag wordt het uit te betalen bedrag aan u overgemaakt. Bovendien ontvangt u een schriftelijke bevestiging van de goedkeuring en het toegekende bedrag. Nadere informatie In het korte bestek van dit artikel zijn wij niet volledig geweest. Het is goed mogelijk, dat u nog vragen heeft over deze nieuwe, gemeen telijke voorziening. U kunt dan ook te allen tijde telefonisch kontakt opnemen met de medewerkers van het buro sociale zaken of voor een 'vrijblijvend gesprek' eens langs komen op het gemeentehuis te Sint-Maartensdijk. De desbetreffende ambtenaren van het buro so ciale zaken zijn bereikbaar via telefoonnummer 01666-2955, tst. 218 en 217. Dit artikel verschijnt op korte termijn in foldervorm en zal alsdan gra tis verkrijgbaar zijn via de folderrekken in het gemeentehuis, post kantoren, bibliotheek e.d. Bij de op 1 5 juni 1989 te houden stemming ter verkiezing van de le den van het Europees Parlement kan aan een kiezer worden toege staan zijn stem uit te brengen in een stembureau van zijn keuze, bin nen het gebied van het lichaam waarvoor de verkiezing wordt ge houden. Deze bevoegdheid geldt niet voor de kiezer aan wie is toegestaan bij volmacht of per brief te stemmen. Voor de kiezer die in een stembureau van zijn keuze wil stemmen staan twee mogelijkheden open, te weten: uiterlijk 1 juni 1989 een schriftelijk verzoek daartoe indienen bij de burgemeester van de gemeente waar hij/zij op de dag van de kandidaatstelling in het kiezersregister is opgenomen. Voor het verzoekschrift moet gebruik worden gemaakt van een for mulier, dat ter secretarie van elke gemeente kosteloos verkrijgbaar is. Bij inwilliging van het verzoek ontvangt de kiezer een kiezerslegiti- matiekaart. B. uiterlijk 9 juni 1989 mondeling daartoe verzoeken. De kiezer dient zich dan onder overlegging van de ontvangen oproepings- kaart, in persoon te vervoegen ter secretarie van de gemeente, waar hij op de dag van de kandidaatstelling in het kiezersregister is opgenomen. Op dit verzoek wordt terstond een beslissing genomen door omzet ting van de oproepingskaart in een kiezerslegitimatiekaart. De kiezer aan wie een kiezerslegitimatiekaart is verstrekt kan uitslui tend met deze kaart aan de stemming deelnemen. Indien de kiezerslegitimatiekaart in het ongerede raakt, kan geen nieuwe worden verstrekt. Sint-Maartensdijk, 27 april 1989 De burgemeester van Tholen, H.A. van der Munnik. Bij de op 15 juni 1989 te houden stemming ter verkiezing van de le den van het Europees Parlement kan aan een kiezer worden toege staan bij volmacht te stemmen. Voor de kiezer die hiervan wenst gebruik te maken staan twee mo gelijkheden open, te weten: A. uiterlijk 31 mei 1989 een schriftelijk verzoek daartoe indienen bij de burgemeester van de gemeente waar hij/zij op de dag van de kandidaatstelling in het kiezersregister is opgenomen. Voor het verzoekschrift moet gebruik worden gemaakt van een for mulier, dat ter secretarie van elke gemeente kosteloos verkrijgbaar is. Bij inwilliging van het verzoek ontvangt de gemachtigde een vol- machtlegitimatiekaart (tevens oproepingskaart), waarmee hij zich in een stembureau van zijn keuze, binnen het gebied van het lichaam waarvoor de verkiezing wordt gehouden, voor het uitbrengen van de stem van de volmachtgever kan aanmelden. B. door het overdragen van de oproepingskaart aan een gemachtig de. Zowel volmachtgever als gemachtigde dienen daarvoor het desbetreffende op de oproepingskaart van de volmachtgever voorkomende formulier te ondertekenen, waarna de kaart aan de gemachtigde ter hand wordt gesteld. In dit geval moeten beiden wel in hetzelfde stemdistrict als kiezer zijn ingeschreven; de ge machtigde kan bij de overdrachtsmethode de volmachtstem dus alleen uitbrengen in dat stemdistrict en bovendien uitsluitend ge lijktijdig met het uitbrengen van zijn eigen stem. Er wordt op gewezen dat een volmachtgever niet bevoegd is de vol macht naderhand in te trekken of zelf aan de stemming deel te ne men. Een gemachtigde mag niet meer dan twee aanwijzingen alszo- danig aannemen; bovendien moet hij/zij ingeschreven in een kiezers register. Indien de volmachtlegitimatiekaart in het ongerede raakt, kan geen nieuwe worden verstrekt. Sint-Maartensdijk, 27 april 1989 De burgemeester van Tholen, H.A. van der Munnik In verband met Hemelvaartsdag en Bevrijdingsdag zijn de openbare bibliotheken in de gemeente Tholen op donderdag 4 mei en vrijdag 5 mei de gehele dag gesloten. 6 Op koninginnedag, 29 april aanstaande, zal beiaardier Gerard de Waardt weer de carillons van Tholen en Sint-Maartensdijk bespelen. Het concert duurt een uur. In Tholen begint het om 10.00 uur en in Sint-Maartensdijk om 11.30 uur. Het programma is als volgt: 1 Wilhelmus van Nassouwe 2 Liederen voor een Nationale Feestdag: Gelukkig is het land Hollands Vlag O, schitt'rende kleuren Wij leven vrij Wien Neerlands bloed Daar zijn de appeltjes van Oranje weer 3 Made in Holland: Pak al je zorgen Foxie Foxtrot Daar bij die molen 't Kleine café aan de haven Als de klok van Arnemuiden De boerinnekensdans 4 Thuis te zijn (Home on the range) 5 Liederen voor een Nationale Feestdag: Waar de blanke top der duinen Een scheepje in de haven landt In een blauw geruite kiel -r In naam van Oranje doe open de poort Holland ze zeggen De Zilvervloot 6 Made in Holland: Een reisje langs de Rijn O, kleine Jodeljongen Ik hou van Holland 't Is een heel eind naar Tipperary Als ik wist dat jij zou komen Ik geef je een roosje, mijn Roosje 7 Slotlied: Scheiden doet lijden (now is the hour) Burgemeester en wethouders van Tholen maken; gelet op artikel 31 van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne bekend, dat door hen onder oplegging van voorwaarden om gevaar, schade of hinder te ondervangen op 20 april 1989 een vergunning is verleend inge volge de Hinderwet, naar aanleiding van de aanvraag van: Schietvereniging Prinses Juliana, p/a Kuipersdreef 26 te Tholen, voor het uitbreiden van de bestaande schietinrichting met een pistoolbaan van 10 meter aan de Bierensstraat 2a te Sint-Annaland. De beschikking en alle ter zake zijnde stukken liggen met ingang van 28 april 1989 gedurende een maand ter sekretarie van de gemeente Tholen te Sint-Maartensdijk ter inzage, elke werkdag van 09.00 uur tot 12.00 uur en van 14.00 tot 16.00 uur, alsmede elke maandag van 17.00 tot 20.00 uur in de openbare bibliotheek, Markt 58, te Sint-Maartensdijk. Ingevolge artikel 44, tweede lid, van de Wet Algemene Bepalingen Milieuhygiëne staat gedurende één maand na de datum van de ter visielegging beroep open bij de Afdeling voor de Geschillen van Bestuur van de Raad van State voor: a. de aanvrager b. de betrokken adviseurs c. degenen die overeenkomstig artikel 20, 21 of 22 tweede lid, of 28 eerste lid, onder c, van de wet Algemene Bepalingen Milieu hygiëne bezwaren hebben ingebracht. d. enige andere belanghebbende die aantoont dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweest overeenkomstig artikel 20, 21 of 22 tweede lid of 28 eerste lid onder c van de Wet Algemene Bepalin gen Milieuhygiëne bezwaren in te brengen. De beschikking wordt na afloop van de beroepstermijn van kracht, tenzij voor deze datum beroep is ingesteld en met toepassing van ar tikel 107 van de Wet op de Raad van State een verzoek wordt ge daan tot schorsing van de beschikking dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening. Het beroepschrift moet worden gericht aan de Raad van State, Af deling voor de Geschillen van Bestuur, Binnenhof 1, 2513 AA 's- Gravenhage. Het verzoek tot schorsing of een voorlopige voorzie ning moet worden gericht aan de voorzitter van de Afdeling voor de Geschillen van Bestuur van de Raad van State. De beschikking wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. Sint-Maartensdijk, 27 april 1989 Burgemeester en wethouders van Tholen De leerplichtwet biedt de mogelijkheid om leerplichtige leerlingen lessen te laten verzuimen in verband met gewichtige omstandighe den. Volgens deze wet en de toelichting valt een extra vakantie niet onder deze omstandigheden. Omdat er nogal wat onduidelijkheden waren over deze zaak en bij overtreding niet in alle gevallen door de rechterlijke macht werd gesanctioneerd is er in 1980 een gemeente lijke regeling opgesteld. Volgens deze regeling kunnen kinderen vijf- dagen .aansluitend aan een schoolvakantie, extra verlof krijgen. Vanuit het onderwijsbeleid zijn wij er op gewezen dat er geen een duidig beleid door de scholen wordt gevoerd omdat de door ons ge bruikte regeling niet door iedere school wordt gehanteerd. Tevens is het aantal vragen van de ouders om een ruimere toepassing te ge ven aan onze regeling gestegen. Steeds meer mensen willen een zo genaamd lang weekend op vakantie omdat de voor hen beschikbare arbeidstijdverkorting niet aansluitend aan de zomervakantie kan worden opgenomen. Zij verzoeken dan ook of het mogelijk is de kin deren op vrijdag en maandag de lessen te laten verzuimen. Vanwe ge die maatschappelijke ontwikkeling, hebben burgemeester en wethouders vorig jaar besloten de regeling als volgt te wijzigen: Behalve dat de kinderen vijf dagen aansluitend aan de schoolvakan tie de lessen mogen verzuimen bestaat er nu ook de mogelijkheid dat de kinderen de lessen op vrijdag en maandag verzuimen. Verlof buiten schoolvakanties is echter maar één keer per schooljaar moge lijk. Dit houdt in dat leerlingen die tijdens een schooljaar al een keer extra verlof genoten hebben, hetzij aansluitendd aan een schoolva kantie, hetzij ten behoeve van een lang weekend, niet nog een keer voor extra verlof in aanmerking komen, ook al hebben zij nog geen 5 dagen benut. Ook dit verlof dient zes weken vooraf bij de ambtenaar leerplichtza ken te worden aangevraagd. Deze aanvraag dient schriftelijk te ge beuren en te worden geadresseerd aan: Ambtenaar leerplichtzaken gemeente Tholen, Markt 1-5, 4695 CE Sint-Maartensdijk. Er is een aanvraag om vergunning ingediend door Projekt- bouw Zeeland b.v., Axelsestraat 12 te Terneuzen voor het bouwen van 5 woningen op het perceel kadastraal bekend Oud-Vossemeer, sektie K, nummer 1 (gedeeltelijk), plaatse lijk gemerkt Ph.v. Dorpstraat 1, 3, 5, 7 en 9. Dit plan is niet in overeenstemming met het ter plaatse gel dende bestemmingsplan. Burgemeester en wethouders van Tholen zijn voornemens met toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, na verkregen toestemming van het kollege van gedeputeerde staten van Zeeland, ver gunning te verlenen voor onderhavig plan. Alvorens hiertoe over te gaan wordt een ieder in de gelegen heid gesteld om van 28 april 1989 tot en met 11 mei 1989 schriftelijk bezwaar in te dienen bij burgemeester en wethou ders van Tholen. De bouwtekeningen liggen gedurende deze termijn ter ge- meentesekretarie te Sint-Maartensdijk, afdeling gemeentelij ke ontwikkeling, ter inzage. Sint-Maartensdijk, 27 april 1989. De burgemeester van Tholen, H.A. van der Munnik. Er schijnen nog al wat misverstanden te bestaan over de vraag wan neer, met name de gemeente, nu eigenlijk de vlaggen uitsteekt. De minister-president heeft op 22 december 1980 hierover een brief naar de gemeenten gestuurd. In de brief staat het volgende: Er dient gevlagd te worden op: 31 januari verjaardag van de Koningin BV 27april verjaardag van de Prins van Oranje BV 30 april Koninginnedag UV 4 mei dodenherdenking met halfstok vlaggen van 18.00 uur tot zonsondergang UV 5 mei nationale bevrijdingsdag UV 6 september verjaardag van Prins Claus BV 1 5 december Koninkrijksdag BV BV staat voor beperkt vlaggen en betekent voor de gemeente dat er alleen vanaf het gemeentehuis wordt gevlagd; UV staat voor uitgebreid vlaggen hetgeen voor de gemeente bete kent dat naast vanaf het gemeentehuis ook gevlagd wordt van to rens en bij openbare scholen. Als één van deze dagen op een zondag of een algemeen erkende christelijke feestdag valt wordt er de volgende dag gevlagd, behalve bij 4 mei. Bij verjaardagen van andere leden van het Koninklijk Huis wordt er dus niet meer officieel gevlagd. Als u dat wilt mag u dat natuurlijk best doen. Gelegenheden waarbij de vlag wordt gehesen met de Oranje Wimpel Op Koninginnedag (30 april) en op 31 januari, 27 april en 6 septetn- ber wordt tevens de oranje wimpel gehesen. Bij alle andere gelegen heden wordt de wimpel dus niet gebruikt. - Met ingang van zaterdagmiddag 29 april a.s. zijn de beide gemeen telijke zwembaden 'De Spetter' in Tholen en 'Haestinge' in Sint- Maartensdijk weer voor het publiek geopend. Vorige maand heeft in alle Thoolse woonkernen een voorverkoop van abonnementen en zwemleskaarten plaatsgevonden. Ook nu nog kunt u abonnementen en zwemleskaarten kopen en wel aan de kassa's van de beide baden. Tarieven in 1989 De Thoolse gemeenteraad heeft de zwemtarieven voor 1989 als volgt vastgesteld: Toegangsbewijs (geldig voor één bad) voor personen van 16 tot 65 jaar voor personen tot 16 jaar en 65 jaar en ouder Seizoenabonnementen voor personen van 16 tot 65 jaar voor personen tot 16 jaar en 65 jaar en ouder voor één gezin van 2 personen voor één gezin van 3 personen voor één gezin van 4 personen voor één gezin van 5 personen voor één gezin van 6 personen Zwemleskaarten voor personen van 16 tot 65 jaar voor personen tot 16 jaar en 65 jaar en ouder Leiding Als op zaterdag 29 april de zwembadpoorten zich weer openen, dan is in zwembad "de Spetter" de leiding opnieuw in handen van de heer J. Jansen en in "Haestinge" van de heer H. Bocxe. Openingstijden Op zaterdag 29 april en zondag 30 april zullen beide baden van 13.30 tot 17.30 uur geopend zijn voor het vrij zwemmen. Vanaf maandag 1 mei (het begin van het schoolzwemmen) is er sprake van aangepaste openingstijden voor het vrij zwemmen. Deze zijn: Elke dag (behalve zaterdag en zondag) van 7.30-9.00 uur, van 1 5.30-17.30 uur en van 18.30-20.00 uur. Op woensdag zijn de ba den voor het vrij zwemmen ook 's middags beschikbaar en wel van 14.00-17.30 uur. Op zaterdagochtenden zijn de beide baden bezet voor de zwemles sen. Zowel op zaterdag als zondag zijn de openingstijden voor het vrij zwemmen van 13.30-17.30 uur. f 3,- f 2,- f 51,- f 31,50 f 102,- 108,- 114,- 120,- 126,- f 60,- f 45,- VERVOLG VAN PAG 1 gespoeld. Dit om na te gaan of er bijvoorbeeld via de bodem wel of geen beïnvloeding ontstaat. Voordat dinscTag het zoet water uit het Zoommeer in de sloten van de Deurloopolder stroomde, was er al een en ander vastgelegd: de chemische samenstelling van het polderwater, het voorkomen van vis en andere diertjes, het bodem leven is onderzocht en er is geke ken naar welke stoffen zich in de slootbodems hebben afgezet. "Landbouwkundig gezien is het gebied waar de proef wordt geno men, gemengd. Naast akkerbouw is er fruitteelt en glastuinbouw". Het gemiddelde zout of chloride gehalte ligt in de proefpolders rond de 5000 mg. per liter. Het zoet waterplan dat de landbouw organisaties en het waterschap aan de leden hebben voorgelegd, gaat uit van 750 mg. zout per li ter. "Dat gemiddelde is bij deze proef ook uitgezet. Bij het inlaat- werk wordt het gehalte en het peil gemeten. Bij de stuw in de Zwar- teweg wordt dat ook gedaan. Die gegevens worden opgeslagen in een modum voor computerver werking", legt Giljam uit. het chloridegehalte te hoog wordt, - boven de 750 mg. - dan geeft de stuw aan dat er meer wa ter dorogespoeld moet worden. Is het zoutgehalte te hoog, maar het peil te laag omdat het erg droog is, dan wordt er een sein gegeven om meer water in te laten". Het inlaatwerk beschikt over een au tomatisch beweegbare afsluiter. Volgens J.W. Busser, hoofd afde ling onderzoek van de landinrich- tingsdienst zijn de polders onder Tholen het meest geschikt om als proefgebied dienst te doen. "Het is een mooi afgesloten gebied". Bovendien worden de gegevens die in de stuw worden gere gistreerd 'doorgeseind' naar de inlaat. "Zo gauw bijvoorbeeld

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1989 | | pagina 5