T8PSC0RER •■ar e Zilver voor SPS en brons WHS zonder gouden glans Stavenisse 2 redt het Keepersdag Smerdiek zit vol TREFZEKER Sponsorloop Rode Kruis N0AD wint laatste derby tegen SPS in St. Philipsland Behoud tweedeklasserschap ten koste van DSE Donderdag 27 april 1989 DE EENDRACHTBODE 19 voetbal programma voetbal uitslagen zaalvoetbal korfbal Welke ploeg tekent aan het begin van de competitie niet voor een tweede of derde plaats op de ranglijst? Nu dat eenmaal zover is, valt het voor derde klasser WHS en vierde klasser SPS toch bitter tegen. Stonden de St. Annalanders niet 19 wedstrijden alleen aan kop en leek SPS ook niet op het kampioenschap af te steve nen. Beide ploegen moeten het volgend seizoen opnieuw proberen. Goed seizoen Van Oudenaarde Bal los Hands en buitenspel Kater voor WHS missen titel na De reserves van Stavenisse spelen volgend seizoen opnieuw tweede klasse reserve. In Halsteren won men de beslissingswedstrijd tegen DSE 2, om de tweede degrada tieplaats, met 3-1. "Het enige lichtpuntje dit seizoen" noemde voorzitter A. Elen baas het zaterdagmiddag. Nederlagen Vosmeer 2 afd. voetbal Vosmeer 3 deelt punten Vosmeer 4 zegeviert Vosmeer 5 geeft voorsprong uit handen paardensport Thol.Boys verplettert Oostkapelle Winst voor Vosmeer V» I De topscorer van het voetbalsei zoen 1988/1989 is Vosmeer-spits Ron Vaders. Hij pakt daarmee zijn titel van twee jaar geleden te rug. Vaders scoorde donderdag zijn 15e doelpunt, maar heeft zondag nog een wedstrijd te goed. SPS-er Kees van Tiggele en Frans Gabriels van Smerdiek troffen 14 keer doel, maar voor hun (en voor alle zaterdagclubs) is de competi tie afgelopen. De totale lijst van doelpuntenma kers laat nog een week op zich wachten, maar wel is er nog een overzicht van twee wedstrijdda gen. Daarin bracht Leon van El- zakker zijn totaal op 9, Leo Zuidweg en Johan v.d. Repe kwa men op 6, Sander Westdorp op 5, Iman v.d. Repe op 4, Hans Pol derman, Adrie Capelle, Jan Groe- newegen en Jaap van Oudenaarde op 3, Erwin de Nijs en John Nieuwkoop op 2. Nieuwkomers waren nog - allen met één treffer - René van Vossen en Dick Uijl (SPS), Dave van Haaften en Juli an Roman (Tholense Boys). Zaterdag 29 april uur SPS 2-Beatrix 2(Taks) 12.30 Zondag 30 april uur Vosmeer-Cluzona(Lindhout) 14.30 3e kl. KNVB: Bevelanders-WHS 4-3, Tholense Boys-Oostkapelle 6-2. 4e kl. KNVB: Noad-SPS 1-0, Zeelandia-Vosmeer 0-3. 2e kl. res. afd.: Stavenisse 2-DSE 2 3-1 (DSE degradeert), Vosmeer 2-Grenswachters 2 1-3, Steenbergen 3-Vosmeer 2 5-3. 3e kl. res. afd.: Vosmeer 3-Steenbergen 4 4-4. 4e kl. res. afd.: Halsteren 7-Vosmeer 4 1-2, Vosmeer 5-Moerstraten 2 2-4. Beker: SPS 2-PTT 2 2-1. Jeugd: Divo-Vosmeer A 2-2. Dosko C top-WHS C 3-3, WHS Fl-Dosko 3-3, WHS D en WHS E bei de 5e in toernooi RBC. f Meulvlietcompetitie Uitslagen 23 april. Smalstad-Smits Boys 2-6, Hof van Holland-Dalem 5-5, 't Anker-TEsperance 5-4, Smerdiek-Eendracht Boys 1-8, Veerhoek-Pechvogels 2-1, Batavieren- Smulhoek 7-8, de Leeuwen-Pinocchio 4-3, Internationals-Geilings 4-4. l'Esperance drie keer derde Aan Bergs Kwartiertje had l'Esperan ce in de laatste wedstrijd geen zware tegenstander. Marjan Verhoef scoorde 1-0 nadat ze de bal slim had afgepakt. Hanna Moerland nam nummer twee en drie voor haar rekening en Anita Goedegebuure zorgde na een fraaie solo voor 4-0. Na de rust hetzelfde spelbeeld. l'Esperance deed het rustig aan en kon goede combinaties vor men. Een pass middendoor van Anita Goedegebuure naar Anja v.d. Repe be tekende 5-0. De twee laatste doelpun ten kwamen op naam van Hanna Moerland. l'Esperance eindigde voor de derde opeenvolgende keer op de derde plaats in de Kannebuiscompeti- tie, met 24 punten uit 18 wedstrijden. Thoolse politie voetbalt Een team van de R.P. van Tholen nam vrijdag in de sporthal de Kruit- molen te Middelburg deel aan het jaarlijkse zaalvoetbaltoernooi van de Rijkspolitie. Dit toernooi wordt geor ganiseerd door de R.P. sportvereni ging Luctor van het district Zeeland. Het team van Tholen dat deels be stond uit spelers van z.v. team Bizar re, ontmoette na de poule wedstrijden in de kruisfinale het team van Wal cheren. De groep die dhr. Visser als captain had verloor deze wedstrijd. Er moest dus om de 3e of 4e plaats worden gespeeld- de Tholenaren won nen van Schouwen en Duiveland met 4-3. De eindstand was: 1. Staf district Zeeland, 2. Walcheren, 3. Tholen, 4. Schouwen en Duiveland, 5. Noord- en Zuid Beveland, 6. Oost/Zeeuws Vlaanderen, 7. West/Zeeuws Vlaan deren, 8. Verkeersgroep. Emergo verliest van koploper Na vier wedstrijden achter elkaar te hebben gewonnen, moest Emergo za terdag met 8-2 de meerdere erkennen in koploper Scheldevogels 2 uit Bergen op Zoom. De rust was 4-0. In de twee de helft kwam Emergo terug tot 4-2 door Dicky v.d. Linden (2x), maar het lukte niet om op gelijke hoogte te ko men. Scheldevogels liep naar 8-2 uit en heeft nu kans om kampioen te wor den. Emergo, dat komend weekeinde vrij is, moet nog spelen tegen Spido en Ado. Het team, dat bestaat uit Jan Duine, Marco v.d. Hoek, Jaap de Rij ke en Jean-Philippe Paap - met als coach Caroline v.d. Meer - doet op ko ninginnedag mee aan de vijfkamp in Sint-Maartensdijk. Het Thoolse Jeugd Rode Kruis houdt voor de tweede keer een sponsorloop. Dat gebeurt op za terdag 27 mei vanaf het Rode Kruisgebouw aan de R. Bar- nenstraat in Sint-Maartensdijk. Deelnemers kunnen 5, 10 of 15 ki lometer lopen, vanaf 9 uur 's mor gens. De opbrengst komt ten goede aan het Jeugd Rode Kruis. Voor inlichtingen coördinator J. Kurvers, tel. 01662-2527. In de derde klas spelen Bevelan ders en Dinteloord een beslis singswedstrijd om het kampioenschap, want Bevelan ders won met 4-3 van WHS en Dinteloord versloeg Yerseke met 2-0. Bevelanders en Dinteloord zijn daardoor gelijk geëindigd. WHS viel af, zodat de vier punten die de St. Annalanders tegen Tho lense Boys lieten liggen, lelijk op gebroken zijn. De derby's hebben een doorslaggevende roi gespeeld. In de vierde klas waren de ver schillen groter. Nieuwland werd kampioen met 4 punten voor sprong op SPS, die weer 3 punten meer had dan SSV op de derde plaats. De laatste wedstrijd, zater dag in St. Philipsland tegen NOAD'67, werd met 1-0 verloren. Er zat theoretisch nog een beslis singswedstrijd in voor SPS, wan neer men zelf zou winnen en Nieuwland zou verliezen. Bij de rust stond de Walcherse ploeg met 0-1 achter tegen Klundert, maar SPS keek bij NOAD tegen dezelf de achterstand aan. Dat werd ook de eindstand, terwijl Nieuwland met 2-1 won van Klundert. SPS was daar niet ongelukkig mee na de 0-1 nederlaag tegen Noad, want stel je voor dat Nieuwland had verloren, dan was de te leurstelling in St. Philipsland nog harder aangekomen. De spelers waren snel verdwenen richting Poortvliet en Scherpenisse, maar SPS-voorzitter Rens Elenbaas keek toch terug op een goed sei zoen. Het derde elftal kampioen, het reserveteam bekerwinnaar en het standaardelftal een tweede plaats. Na het vertrek van Jan Ha- ge en Walter Bevelander naar Halsteren en Dave van Haaften naar Tholense Boys was SPS dik tevreden met die prestaties. Noad had het de eerste competi tiehelft moeilijk, mede door bestuurlijke problemen, maar de eindsprint was goed, zodat er een fraaie plaats in de middenmoot bereikt werd. Met de hoop op de terugkomst van Anton Beurkens en Marco van Herpen van Vosmeer en Bram Kot van Kloe- tinge, heeft Noad op het volgende seizoen goede moed. De nieuwe kleedgelegenheid zal dan moge lijk ook klaar zijn, want sinds dat er in december mee begonnen is, zit er niet veel schot in. In de laatste competitiewedstrijd ontbrak de vaart evenzeer, al deed de thuisclub toch nog wat aan klantenbinding. Leo Zuidweg zag zijn schot echter tot hoekschop verwerkt worden door SPS- doelman Mare Hoogendoorn. Hij stond ook goed bij een vrije trap van Joop Quist, die door Jaap van Oudenaarde werd ingekopt. In tweede instantie was er nog ge vaar, waaruit weer een corner ont stond. SPS kreeg nog een hoekschop meer, maar Van Oudenaarde buit te zijn lengte uit en kopte veel bal len weg. Hij speelde een sterke wedstrijd en nam na 35 minuten ook de enige treffer in deze derby voor zijn rekening, toen hij een hoekschop direct op de slof nam en Hoogendoorn met een diago naal schot passeerde: 1-0. SPS kon er slechts een paar goede aanvallen tegenover zetten, maar kansen werden er niet geschapen. Een terugspeelbal van Noud Hoo gendoorn werd bijna een eigen doelpunt. SPS was wel verzwakt door het ontbreken van topscorer Kees van Tiggele(geschorst) en Marinus Slootmaker(examen sportmasseur), maar toch zat er weinig geestdrift bij. Dick Uyl toonde nog de meeste werklust. Bij de thuisclub ontbraken de zie ke Frans Stols en Jan Zuidweg. Dezelfde ploegen begonnen aan Treft de kopbal van Leo Zuidweg in de tweede helft doel, zo vragen de spelers van Noad en SPS met scheids rechter De Groote zich af. De bal werd gekeerd door SPS-doelman Hoogendoorn. In tweede instantie scoorde Frans Quist nog, maar uit buitenspelpositie, zodat het bij 1-0 voor Noad bleef. de tweede helft, waarbij Iman Fa se voor rust al de flink geblesseer de Jacco Kooy had vervangen. Noad was het meest strijdbaar en probeerde de voorsprong te ver groten. De jeugdige Jan Bolier kreeg nogal eens ruimte, maar zijn voorzetten werden niet benut. Toen keeper Hoogendoorn een hoekschop losliet, kreeg de thuisclub een kans, maar er stond geen Fluplander bij. Jan Overbeeke liet met een mooi afstandsschot zien dat SPS ook nog meedeed, maar de bal ging naast. Noad-keeper Van Westen kreeg nauwelijks wat te doen, maar voor een hoekschop moest hij toch naar de hoek. De jonge Alex v.d. Reest en Peter Noordijke kregen de kansen het laatste kwartier vol te maken voor Kees Scheermeijer en Wout van As. De eerste was belust op een doelpunt en gebruikte zelfs zijn handen om dat te bereiken. Scheidsrechter De Groote uit Axel had dat door. Tevoren had hij ook al een treffer van Noad afgekeurd. Bij een fraaie aanval kopte Leo Zuidweg een voorzet van Marco den Braber in, maar keeper Hoogendoorn keerde de bal. Frans Quist stond er vlakbij en scoorde in tweede in stantie alsnog, maar in bui tenspelpositie. Dat stond hij al bij de kopbal van Zuidweg, maar toen was het volgens de arbiter niet hinderlijk, terwijl hij later pas voordeel probeerde te halen uit zijn buitenspelpositie. Zo kwam Noad, ondanks de druk met vier hoekschoppen, toch niet verder. Het matte SPS had zich toen al bij de nederlaag neerge legd. Noad had revanche geno men voor de eerste derby, die SPS met 2-1 won. Beide vierde klassers zullen elkaar in de volgende competitie weer ontmoeten in de vierde klas. NOAD: André van Westen, Erik Poot, Frans Quist, Jaap van Ou denaarde, Marco Verkerke, Leo Zuidweg, Bram Filius, Joop Quist, Marco den Braber, Jan Bo lier, Jacco Kooy(Iman Fase). SPS: Mare Hoogendoorn, Noud Hoogendoorn, Jan de Graaf, Rien Voshol, Dick Uyl, René van Vossen, Maarten Hage, Wim de Groen, Kees Scheermeijer(Peter Noordijke), Jan Overbeeke en Wout van As(Alex v.d. Reest). Nieuwland SPS SSV Klundert NOAD '67 Meeuwen Wemeldinge Kogelvangers Middelburg DFS Wolfaartsdijk Mevo 22 15 5 22 14 5 22 12 4 22 11 4 22 9 7 22 10 4 22 9 6 22 22 22 22 22 2 35 62-23 5 31 43-20 6 28 49-25 7 26 37-24 6 25 20-18 8 24 32-28 7 24 24-25 8 23 31-25 8 21 21-24 6 3 13 15 22-43 2 3 17 7 13-56 2 1 19 5 15-58 9 5 7 7 SPS'er Jan Overbeeke in de eerste helft aan de bal bij het doel van Noad, belangstellend gevolgd door aanvoer der Rien Voshol, René van Vossen en Kees Scheermeijer en vele toeschouwers. len en die tekende 2-0 aan. Vlak voor rust betekende een verdedi- gingsfout 2-1. In de tweede helft was Moerstraten sterker. Al snel kwam de gelijkmaker op het sco rebord en halverwege werd het 2-3. Vosmeer ging op zoek naar de gelijkmaker, maar in plaats daar van bepaalde Moerstraten de eindstand met een uitval op 2-4. Stavenisse speelde een goede par tij en kreeg voor de rust de beste kansen. In de vijfde minuut ver raste een DSE-verdediger de eigen doelman, hij schoot keihard tegen de lat. Even later omspeelde Peter Neele de doelman, maar toen hij wilde uithalen sprong de bal op een kluitje en ging naast het doel. Na een half uur werd Neele door de Brabantse keeper onderuit ge haald, waarop de arbiter naar de stip wees. Maar omdat de - neu trale - grensrechter tevoren al voor buitenspel had gevlagd, ging dit feest niet door. DSE zat ook niet stil, zodat de prima keepende Wim van Houdt enkele malen goed moest optreden. Ook in de tweede helft was Stave nisse de betere ploeg. In de vijfde minuut kwam men verdiend op voorsprong. Een dieptepass van René v.d. Jagt bereikte Peter Neele en die schoot keihard op het doel. In eerste instantie ranselde die het leer uit zijn doel, maar de'bal be landde voor de voeten van Ronald Post en het was 1-0. Enkele minu ten later werd het 2-0, toen een voorzet van Peter Neele werd in geschoten door Peter Stoutjes- dijk. Hierna werd de moegestreden Neele vervangen door Gijs Vermaas. Er kwamen legio kansen om de voorsprong uit te bouwen, maar Stavenisse sprong er te onzorgvuldig mee om. Geheel tegen de verhouding in kwam DSE na een half uur op 2-1 door de bal uit een hoekschop in te koppen. Vijf minuten later ging Peter v.d. Jagt goed door, speelde drie tegenstanders uit en gaf de doelman met een mooi schot het nakijken, 3-1. Daarna speelde een tevreden Stavenisse de wedstrijd rustig uit. Vosmeer 2 verloor donderdag op eigen veld het inhaalduel tegen de reserves van Grenswachters met 1-3. Na een gelijkopgaande ope ning zonder echte kansen, namen de oranje-zwarten de leiding. Na een kwartier verscheen Richard Kooien alleen voor de keeper en scoorde 1-0. Tien minuten later passeerde Koos Capelle met een terugspeelbal zijn eigen doelman en zo stond het 1-1. Met name Frank Timmermans kreeg daarna mogelijkheden om te doelpunten, maar zijn schoten gingen naast. In de tweede helft kwam Anton de Koning in de ploeg voor Jan Bur gers. De thuisclub bakte er echter niet veel meer van en de bezoekers uit Putte waren niet veel beter. Halverwege kwam Grenswachters via een dubieuze strafschop op 1-2. Jack Mosch kwam nog in de ploeg voor André Havermans. Zowel Mosch als Frank Timmer mans kregen een niet te missen kans, maar zonder resultaat. Drie minuten voor tijd voltrokken de bezoekers het vonnis en scoorden na een uitval 1-3. Ook de laatste competitie wedstrijd, tegen Steenbergen 3, le verde verlies op: 5-3. Vosmeer kwam op achterstand, Frank Tim mermans met een kopbal (uit een voorzet van Peter de Jager) de ge lijkmaker aantekende. Timmer mans zorgde, uit een afgeslagen hoekschop van Koos Capelle, zelfs voor een 1-2 voorsprong. Na de thee kwam Steenbergen via een buitenspeldoelpunt langszij en kort daarop caramboleerde de bal via het been van Jan Burgers ach ter de Vosmeer-doelman en het stond 3-2. Een verdedigingsfout betekende 4-2. Leider Sjaak Istha kwam nog in de ploeg voor Jan Burgers. Door verkeerd uitverde digen kwam Steenbergen op 5-2, waarna Vosmeer eindelijk nog iets terug kon doen. Een voorzet van Anton de Koning werd door Rien Tholenaar ingekopt, 5-3. Men had pech toen een vrije trap van f Frank Timmermans via de onder kant van de lat uit het doel sprong. Tien minuten voor het einde debuteerde grensrechter Jo han van Meer in de tweede keus, hij verving Peter de Jager. In de stand kwam echter geen verande ring meer. In de laatste competitiewedstrijd hebben Vosmeer 3 en Steenbergen 4 de punten gedeeld: 4-4. Vosmeer kwam al snel op achterstand, maar na een kwartier kwam men beter in de wedstrijd. Uit een combinatie tekende Ger Schot de gelijkmaker aan. Nog voor de rust bracht Ad van Poortvliet Vosmeer op voorsprong met een schot in de rechter benedenhoek. Net na de thee maakte Steenbergen 2-2, maar vervolgens nam Vosmeer het heft in handen. Uit een aanval via Jos de Wit scoorde Kees Timmer mans 3-2 en even later werd het 4-2 door een kopbal van Ger Schot via binnenkant paal. Ver volgens kreeg Steenbergen de meerderheid. Het werd 4-3 en uit een onduidelijke strafschop 4-4. Een goed combinerend Vosmeer 4 versloeg het zwakke Halsteren 7 met 1-2. Uit een vrije trap opende Kees Timmermans de score op aangeven van Rien Goedegebuu re. Het spelpeil daalde en nog voor de rust maakte Halsteren ge lijk. In de tweede helft scoorde Jan Duine de beslissende treffer uit een voorzet van Timmermans. Daardoor gingen de punten mee naar Oud-Vossemeer en sloot de vierde keus het seizoen prima af. Na de winterstop behaalde men 19 punten. Vosmeer 5 begon voortvarend te gen Moerstraten 2. Na een kwar tier opende Peter Moerland de score. Tien minuten later gaf Moerland voor op Hans van Daa- Sponsorloop Brazilië. Op donder dag 27 april houdt De Bongerd in Steenbergen een sponsorloop ten behoeve van pater Gerard van Geel in Brazilië. De bedoeling is dat alle leerlingen naar huis gaan lopen. WHS heeft de boot gemist in de derde klas en die klap kwam za terdagmiddag hard aan. "We heb ben heel ongelukkig verloren. Het goede van de ploeg deze middag was, dat men ondanks de tegen slagen in een ovérwinning bleef geloven. Er werd met het kopje gevoetbald," aldus een teleur gestelde trainer Theo Moerland. "We hebben 89 minuten lang be ter gespeeld dan Bevelanders. Maar van de doelpunten tegen krijg je tranen in de ogen. Daar aan lagen persoonlijke fouten ten grondslag, die resoluut zijn af gestraft. Maar een echte uit gespeelde kans is er voor Bevelanders niet geweest." Vanaf de vijfde competitiewedstrijd ging WHS alleen of met anderen aan de leiding. De nederlaag vorige week tegen Tholense Boys bete kende al dat men afhankelijk werd van anderen, maar door het 4-3 verlies tegen Bevelanders haakt men definitief af. Bevelan ders en Dinteloord spelen een beslissingsduel om de titel in de derde klasse. WHS speelde één van de betere wedstrijden van het seizoen. Er werd met overleg gespeeld en goe de aanvallen via de vleugels opge zet. Toch kwamen de groen-witten halverwege de eerste helft op ach terstand. Uit een hoekschop viel de bal centraal voor het doel en werd via het been van een WHS-er ingetikt. Zowel Sander Westdorp als Arie Suarez kregen kansjes, maar zonder resultaat. Kort voor de rust verspeelde Willem-Jan de Voogd v.d. Straaten de bal en zo kon Bevelanders 2-0 aantekenen. Na een combinatie over links brak Johan v.d. Repe door en werd in het strafschopgebied onderuit ge haald. Kees Westdorp miste de toegekende penalty, maar de doel man had de bal niet klemvast en daarvan profiteerde Johan v.d. Repe, die 2-1 liet aantekenen. WHS begon de tweede helft met dezelfde instelling en pakte de za ken meteen aan. Bevelanders kwam niet verder dan lange trap pen en angstvallig verdedigen. Jo han Sturris wist tot voor het doel door te dringen en een Bevelandse verdediger kon slechts met de hand een treffer voorkomen. De arbiter kende nu echter geen straf schop toe. Meteen daarna ver zuimden Sander Westdorp en Iman v.d. Repe de bal op te rui men en daarvan profiteerde Beve landers door 3-1 aan te tekenen. Even later werd een doelpunt van WHS afgekeurd. Uit een vrije trap kwam de bal voor het duel en in een kopduel deponeerde Johan Sturris het leer in het doel, maar hoewel de doelman duidelijk on der de bal doorliep, kreeg deze een vrije trap wegens aanvallen keeper. WHS bleef drukken en loste goede schoten. Eén daarvan werd van richting veranderd, zo dat Iman v.d. Repe 3-2 scoorde. Een wissel bij Bevelanders zorgde voor meer gevaar. Opnieuw lag een fout in de WHS-verdediging aan een treffer ten grondslag. Lig gend sloeg Sander Westdorp de bal nog met de hand weg: terecht een strafschop en 4-2. Tien minu ten voor het einde werd de 4-3 eindstand bereikt. Een combinatie van Arie Suarez en Kees Westdorp werd door Sander Westdorp met het hoofd prima afgerond. Het was echter te weinig voor de groen-witten. Keepertrainer Frans Hoek geeft vrijdag in Sint-Maartensdijk instructie aan zestig doel verdedigers. Uit heel de regio komen op vrij dag 5 mei zestig voetbalkeepers naar Sint-Maartensdijk voor een instructiedag onder leiding van de keeperstrainer van Ajax, Frans Hoek uit Volendam. Hoek komt naar de smalstad op initiatief van s.v. Smerdiek. "We zitten vol met 60 keepers," deelt A. van Splunter mee. De keepers worden 's morgens om 9 uur op het sportpark Haestinge verwacht, mét een bal en twee te nues. Om 10 uur begint de eerste training, bestaande uit een warming-up en basistechnieken. Na de lunch volgt een tweede trai ning met basistechnieken en spel vormen en verder een demonstratietraining. Ook geeft Frans Hoek informatie over kee- perskleding, waarna de keepers dag om zes uur is afgelopen. Buitenseizoen Eendrachtruiters begonnen Zaterdag zijn de Eendrachtruiters weer aan hun "groene seizoen" be gonnen. Het eerste kringconcours werd door Midden-Flakkee georgani seerd in Bruinisse. Bij de pony's reed Mariska Vermaas op Twister in de B- dressuur. Zij behaalde 120 pnt., goed voor 1 winstpunt en een vierde prijs. Bij het L-springen bleef deze combi natie foutloos: een le prijs- Lenno Vermaas op Sheila behaalde in de Ll- dressuur 107 pnt. Bij het B-springen had deze combinatie 0 ft., wat een derde prijs opleverde. Elise Vissers op Crenpeahy behaalde in de B-dressuur 114 pnt. In de Ml-dressuur behaalde Helma v.d. Slikke op Patty 110 pnt. Bij de paarden reed Arjan Stoutjes- dijk op Velineke in de Ll-dressuur, 114 pnt. In de Lll-dressuur behaalde Marian de Visser op Battista 126 pnt.; goed voor 1 winstpunt, en een le prijs. Angelique van Lammeren op Romeo reed in de B-dressuur 120 pnt.; goed voor 1 winstpunt en een derde prijs. Bij het springen reed Kees van Dalen op Rebel in de klasse L naar een le prijs. In de klasse M reed Kees op Peppermoon en jan de Visser op Barry. Deze laatste combinatie reed een foutloos parcours wat goed was voor de le prijs. Bevelanders Dinteloord WHS Tholense B. Nieuwdorp Bruse Boys Veere Oostkapelle Tem. Boys Verseke Zaamslag Kapelle 22 11 22 12 22 13 22 11 22 10 22 22 22 22 22 22 22 2 31 42-25 3 31 35-19 6 29 46-29 7 26 33-25 6 26 36-30 4 25 46-39 10 19 34-39 8 19 25-34 11 15 25-38 10 15 29-44 10 10 14 18-31 8 11 14 19-35 Tholense Boys heeft in eigen huis Oostkapelle een verpletterende 6-2 nederlaag toegebracht. Na een gelijkopgaand begin kreeg Tholen een overwicht. Na een kwartier werd het 1-0 uit een strafschop van Jan Groenewegen, wegens hands van een Walcherse verdedi ger. Toen al zakte Oostkapelle te rug, maar niettemin trok men uit een strafschop de stand gelijk. Vlak voor de rust tekende Leon van Elzakker op fraaie wijze 2-1 aan. Na de thee was het een eenzijdige wedstrijd, waarin Tholen het spel dicteerde. Bij Oostkapelle, dat een jeugdkeeper in het doel had, lukte er niets meer. De score werd suc- cesievelijk naar 6-1 opgevoerd door Dave van Haaften (kopbal), Erwin de Nijs, Julian Roman (in gevallen voor Geert Polderman) en John Nieuwkoop. Vijf minuten voor het einde kreeg Oostkapelle opnieuw een strafschop en dat be tekende 6-2. Van Thoolse kant had er nog meer gescoord kunnen worden, maar dat gebeurde niet. Door dit resultaat sluit Tholense Boys een vrij constante competitie af met een vierde plaats (daarop stond de ploeg ook al na tien wedstrijden). Omdat het hoofdveld zondag be zet was, moest Vosmeer donder dagavond al naar Middelburg voor de ontmoeting met het gede gradeerde Zeelandia. Het werd een 0-3 overwinning in deze voor laatste competitiewedstrijd. Na een misverstand achterin kwam Vosmeer goed weg, toen de paal een doelpunt in de weg stond. Een minuut later namen de oranje-zwarten de leiding. Een voorzet van Adrie Capelle werd door Ron Vaders ingekopt. Enkele minuten later leek de gelijkmaker er aan te komen, want Zeelandia kreeg een strafschop nadat een Vossemeerder in het strafschopge bied hands zou hebben gemaakt. Doelman Hoek stopte het schot bekwaam. De Middelburgers kre gen daarna wel enkele kleine kansjes, maar echt gevaarlijk werd het niet. Ook Vosmeer had mogelijkheden. Zo schoot Ron Vaders naast en over het doel en een hard schot van John v.d. Klundert belandde op de paal. Na de rust stond Fred Hommel in de ploeg voor Leo Polderman. Opnieuw waren de betere kansen voor Vosmeer, hoewel ook de thuisclub mogelijkheden kreeg. Hun probleem is echter de juiste afronding. Nadat bij een uitval Hans Vogel de bal over het doel deponeerde, was het na een kwar tier wel raak. Hans Polderman te kende 0-2 aan. Meteen daarna kwam A-junior Perry Verhees in de ploeg voor John v.d. Klundert. Het werd 0-3 uit een fraaie actie, waarbij Fred Hommel de bal met een hakje teruglegde op Adrie Ca pelle en deze de doelman passeer de. De wedstrijd, waarin voor geen van beide ploegen nog belan gen op het spel stonden, was gespeeld. De score had nog hoger kunnen zijn, maar een kopbal van Vaders uit een hoekschop werd gestopt en ia de slotfase schoot Fred Hommel na een ingooi van dichtbij tegen de doelman. Eerder in de week won Vosmeer een oe fenwedstrijd tegen NVS met 4-1. Vanavond om zeven uur staat in Oud-Vossemeer de bekerwedstrijd tegen hoofdklasser Halsteren op het programma en zondag besluit Vosmeer de competitie met de thuiswedstrijd tegen Cluzona. RSV Grenswachters Unitas '30 Vosmeer De Schutters Cluzona Kaaise Boys SC Gastel Noordhoek Zundert Meto Zeelandia 3 29 26-13 5 27 35-24 6 26 36-23 5 24 35-22 4 24 35-30 4 24 27-27 6 23 30-20 6 21 31-28 10 19 26-24 9 16 25-33 13 12 18-44 16 7 12-48

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1989 | | pagina 19