Emotioneel jaar Zevibel Parkeerverbod Vossemeersepoort? 'Al jaren zijn er frustraties in de gezondheidszorg aanwezig' Koken, Stiptheidsacties verpleegkundigen Lievensberg MAteON Voorzitter Van den Bos legt functie neer Wie weet naam voor afdeling Lievensberg? IC-verpleegkundige Ton Vermeulen uit St. Maartensdijk: Inbraak in bistro in Sint-Annaland Donderdag 20 april 1989 DE EENDRACHTBODE 9 Geen medisch-technische handelingen meer, bezoektijden aangepast Verpleegkundigen in ziekenhuis Lievensberg te Bergen op Zoom hebben dinsdag stiptheidsacties gevoerd om hun wens voor 5% loonsverhoging kracht bij te zetten. B en W over de onderwijsacties Verscherping Burger betaalt Bejaardentehuizen VOORBEELDEN HONORERINGSNIVEAUS VERPLEEGKUNDIGEN Verstoren Thuispelverbod Mosselen -27% Oesterziekte 01640-33676 onder-uw- auto Muurtje voor woning druk besproken op informatie avond Het gemeentebestuur overweegt om aan beide kanten van de Vossemeersepoort in Tholen een parkeerverbod in te stellen. Burgemeester H.A. van der Munnik zei dat dinsdagavond op een informatiebijeenkomst in de Gasthuiskapel, die door 27 be woners werd bezocht. Drempels Garages Muurtje Stiptheidsactie Felheid Geen vetpot Wrevel ie moet het gezien hebben bij... "Verpleegkundigen, verzorgen den en overige medewerkers gaven voorrang aan het verplegen en verzorgen van patiënten. Medisch-technische activiteiten werden in overleg met de medici niet door verpleegkundigen uitge voerd. In acute of noodsituaties werd normaal gehandeld", aldus actie-coördinator Lia Pieterse. Zowel maandag als dinsdag waren de bezoektijden in Lievensberg aangepast. De zogenaamde 'open' bezoektijden golden op de ver- pleegafdelingen van tien uur tot kwart voor acht, 'intensive care' van 11.00 tot 11.30 uur, 14.15 tot 14.45 uur en van 19.15 tot 19.45 uur. De PAAZ(dagbehandeling psychiatrie) van 15.30 tot 17.00 uur en van 18.30 ot 19.45 uur. Een week eerder, maandag 10 april, hadden de verpleegkundi gen een zogenaamde 'verwendag' gehouden. Naast het open be zoekuur was er wat lekkers bij de koffie en de lunch. De patiënten van de polikliniek, die normaal geen koffie krijgen, konden dat nu wel drinken. Een jarige patiënt kreeg een vlaggetje met 5% in haar biefstuk. Ook dinsdag 11 en woensdag 12 Het minderheidsstandpunt van wethouder Van Schetsen hield in dat hij begrip op kon brengen voor de onderwijsactie, maar hij schaarde zich wel achter de brief die het college naar de directeuren heeft gestuurd. Dat is het antwoord van b en w op schriftelijke vragen van de Thool- se PvdA-fractie in de gemeente raad over de onderwijsacties. Het college en dus ook wethouder Versluijs was ervan op de hoogte, dat op 15 februari acties in het ba sisonderwijs zouden worden ge voerd. Dit gelet op de oproep van de ABOP aan het onderwijsper soneel om die dag het werk neer te leggen. Op donderdag 9 februari is wethouder Versluijs voor het eerst benaderd door een ouder van een leerling die een openbare basisschool bezoekt. Uit dat ge sprek bleek op welke wijze en er op woensdag 15 februari actie ge voerd zou worden. Het was het college en wethouder Versluijs tot woensdag 15 februari niet duide lijk of eenzelfde actie op alle openbare scholen zou worden ge houden. Ê>oor middel van een schriftelijke mededeling was het college op de hoogte van het feit, dat verschil lende leden van de gemeenschap pelijke medezeggenschapsraad(GM R) zich van de brief van de GMR aan b en w distancieerden. Het college heeft geen druk uitge oefend om de brief in te trekken. B en W hebben nimmer de opvat ting geuit, dat de onderwijsacties niet goed georganiseerd waren. Voor zover het college bekend, hebben vijf leden van de GMR hun zetel beschikbaar gesteld. De problemen rondom de brief van de GMR zijn hiervan de oorzaak. De brief die het college op 14 fe bruari aan de directeuren heeft ge zonden, ligt voor de raadsleden ter inzage, aldus b en w in hun antwoord op de schriftelijke vra gen van de PvdA-raadsfractie. april waren er dergelijke acties. "Het is goed verlopen en iedereen heeft meegedaan", verklaarde Lia Pieterse vrijdag. Volgens het ac tiecomité moet de 'patiëntvrien delijkheid' bij'de middelen om 5% meer loon te krijgen, gewaar borgd zijn. Bij de ingang van Lievensberg wa ren leuzen aangebracht als 'Tuut, tuut, tuut, 5% a la minuut'. Het bestuur van de StIG(het 10 jaar geleden opgerichte samen werkingsverband van Lievens berg, Vrederust, ABG, Sint Franciscus, De Viersprong en Charitas) maakte donderdag mei- Papegaaistraat 9-11 ]S$Efc Goes 01100 - 28231 Uw hoeden- en bontspecialist Advertentie I.M. ding van haar ongerustheid over verscherping van de acties. "In het algemeen was het tot nu toe zeer vriendelijk", aldus voorzitter J. Geerdink, "maar in elk ar beidsconflict kun je verharding van standpunten verwachten. Daar moeten we ons op voorbe reiden. De zaak mag niet uit de hand lopen, want bij verscherping van acties ontstaan er spanningen tussen groepen van medewerkers en dat slaat terug op de patiënt." Volgens Geerdink komt er uit de c.a.o.-perikelen uiteindelijk toch een compromis. "Het is altijd ge ven en nemen en daarom hebben wij een beroep gedaan op alle be trokkenen om hun boerenverstand op een rij te zetten. De vakbon den, de Nationale Ziekenhuis Raad en de minister, die de zwaarste rol vervult in het geheel." Geerdink hoopt dat 'het gezond verstand zo snel mogelijk boven komt drijven'. "De oplossing moet van de overheid komen die de gezondheidszorg in feite be taalt. De verpleegkundigen lopen achter in salariëring, dat erkennen we, maar of de verhoging 5% moet zijn, daar treden we niet in. Het is logisch, dat de overheid de kosten in de hand wil houden. Met het toestaan van een loonstij ging van 5% is men bang voor de gevolgen in andere sectoren." Volgens StIG-secretaris H. Ensing betaalt de overheid eigenlijk maar 10% van de gezondheidszorg en dan met name de extra murale zorg(kruiswerk, e.d.) "Het groot ste deel komt via de zieken fondspremies van de mensen zelf, maar de overheid heeft bij de pre mievaststelling een grote vinger in de pap. De Nationale Ziekenhuis Raad heeft daarom in feite geen vrijheid om te onderhandelen." Volgens Ensing komen er uit de patstelling alleen maar verliezers tevoorschijn. "Tot op heden is er nog geen schade in West-Brabant. Tussen de actiecomité's en de di recties is er in de instellingen goed overleg. Wanneer de acties collec tief worden en verharden, dan zal de StlG gaan reageren in plaats van de afzonderlijke instellin gen", aldus Ensing. "Bij voortduring van de arbeids- onlusten zullen de spanningen, waar de patiënt de dupe van wordt, toenemen. Dat acht het StIG-bestuur ontoelaatbaar", zo wordt in een verklaring gezegd. Van de 750 tot 800 personeelsle den in Lievensberg zijn ongeveer 150 mensen lid van de bij de FNV aangesloten vakbond AbvaKabo. "Zes jaar geleden waren er nog maar 8 leden", aldus Lia Pieterse. Ze heeft geen gegevens over de aantallen van de andere bonden, al weet ze wel dat het er minder zijn. In bejaardentehuis de Vossemeren gaven Ad Voorbraak van de afde ling Steenbergen van de AbvaKa bo en c.a.o.-onderhandelaar Tom Hokken van de CFO(aangesloten bij het CNVjinformatie over de acties in de gezondheidszorg. De zaal was vol, met o.a. vertegen woordigers van de Schutse uit St. Annaland; afgevaardigden van Ten Anker uit Tholen - waar wel leuzen op het tehuis stonden - en van Sint Maartenshof ontbraken. In tegenstelling tot de c.a.o. voor het ziekenhuiswezen, bleken er nog geen onderhandelingen over de c.a.o. voor bejaardentehuizen te zijn geweest. Daardoor kon er nog geen sprake zijn van een con flict en evenmin van acties. Op 25 april wordt er pas over functie waardering gesproken. Voorbraak liet weten, dat de orga nisatiegraad van personeel in be jaardentehuizen 'mager' is. Hij deed een beroep op de aanwezigen Bij de hoofdingang van ziekenhuis Lievensberg zijn op de ramen leuzen aangebracht om de aandacht te vesti gen op de eis voor 5% loonsverhoging. om lid te worden, zodat de bon den meer steun hebben in hun besprekingen. De vakbondsverte genwoordigers kregen ook nogal wat kritiek van de personeelsle den, dat ze veel te weinig voor de belangen van werknemers in be jaardentehuizen doen. Besloten werd de Vereniging Di recteuren Bejaardehtehui- De vereniging tot bevordering der Zeeuwse Visserijbelangen Zevibel krijgt een nieuwe voorzitter. Tij dens de jaarvergadering in Goes legt J. van den Bos (73) uit Tholen zijn functie neer. Als opvolger draagt het bestuur CJ. van Liere uit Bruinisse voor. "Het jaar van elkaar opvolgende emoties," zo typeert secretaris P.J.V. de Baare in zijn jaarverslag het afgelopen jaar voor de^ rondvis- en platvisvisserij. Hij merkt op dat de visser nu aan zo veel regelingen gebonden is, dat onwerkbare situaties ontstaan en van schipper en bemanning een grote zelfbeheersing gevraagd wordt. De bijvangstregeling maakte dat consumptiewaardige vis dood weer overboord gezet moest worden. "Maar het wrange is, dat het toegestane wijting quo tum voor 1988 niet volledig is op gevist en dat dus onnodig is gebeurd." Het aantal leden van de kottersector van Zevibel steeg met drie tot 62. Door de problemen met de rond vis verwacht men een toenemende druk op de garnalenvisserij. Al in 1988 werd er door meer schepen op garnalen gevist, zodat in Co- lijnsplaat bijna 169.000 kilo en in Breskens ruim 51.000 kilo meer werd aangevoerd. De twee Zeeuw se vismijnen hebben ongeveer een kwart (1.56 miljoen kilo) van de landelijke aanvoer verwerkt. De toekomst van deze bedrijfstak ziet er niet erg rooskleurig uit. Dat heeft alles te maken met het thuispelverbod (met ingang van 1 mei 1990), terwijl de machinale pelcapaciteit niet tijdig voldoende ontwikkeld zal zijn. Voor veel kwekers in de mossel sector is het een goed seizoen ge weest. Hoewel de totale ^anvoer in 1988/89 (629.550 mosselton- nen) bijna 27% minder was dan het jaar daarvoor, lag de prijs ge middeld ruim 39 gulden per 100 kilo hoger. De export van mosse len naar België groeide naar 39%, maar die naar Frankrijk liep tot 16% terug. Op de binnenlandse markt werd 14% afgezet en 30% ging naar inleggerijen. Met name in de westelijke Waddenzee ging door zware stormen zo'n drie kwart van de productie verloren. Zevibel (met 72 leden in de mos selsector) bekritiseert het vooraf vaststellen van een huursom, zo als nu door de Directie Visserijen gebeurt, gebaseerd op theoreti sche produktietonnen. "Een zeer onrechtvaardig systeem," aldus het jaarverslag. Voor de kokkelsector (36 vergun ninghouders met 16 bedrijven) verliep het jaar bevredigend, hoe wel de oostelijke Waddenzee en het gebied tussen stormvloedke-1 ring en Zeelandbrug dit jaar voor de visserij gesloten bleven. De ver tegenwoordiging van de kokkel vissers in het Zevibel-bestuur is uitgebreid naar drie. In de oestersector (5 bedrijven) wordt de sterke verhoging van de huurprijzen van de percelen een 'onverteerbare zaak' genoemd. De toekomst van de platte oester ziet men somber in door het steeds optreden van de oesterziekte Bo- namia. In de Oosterschelde wordt nu een oester gekweekt die niet gevoelig is voor de ziekte en bo vendien tegen een betaalbare prijs te koop is. Op de Zevibelbijeenkomst houdt Tweede Kamerlid mr. A.J. te Veld- hyis (VVD) een inleiding over 'Het toekomstperspectief voor de Zeeuwse visserij'. Te Veldhuis is lid van de Vaste Kamercommissie voor visserij. P00RTWEG 2BERGEN OP ZOOM Advertentie LM. Ziekenhuis Lievensberg heeft een prijsvraag uitgeschreven om aan een naam te komen voor de recreatie-afdeling. Nu wordt die nog 'afdeling 2' genoemd. Sinds 3 april kunnen patiënten hun fami lie of kennissen ook buiten de be zoektijden op deze afdeling ontvangen. De recreatie-zaal is daarvoor tussen 9.00 en 20.00 uur geopend. Aan de prijsvraag kunnen alleen patiënten meedoen. Zij kunnen, via een speciaal formulier, tot 28 mei suggesties indienen. Een spe ciale jury kiest een naam uit en de inzender daarvan ontvangt een cadeaubon van 250 gulden. De uitslag wordt op 7 juni tijdens een feestelijke bijeenkomst bekendge maakt. zen(VDB) een brief te sturen om te wijzen op de achterstand van het personeel in vergelijking tot ziekenhuizen en zeker tot het be drijfsleven. Ook werd gesproken over het verstoren van een VDB- vergadering. In elk tehuis werd een contactpersoon aangewezen. Bij een peiling van de actiebereid heid tijdens een koffiepauze in de Schutse, bleken 12 van de 27 toen aanwezige personeelsleden bereid om eventueel één of andere vorm van actie te voeren. In de Schutse zijn nogal wat personeelsleden lid van de CFO. Uitvoerend Gespecialiseerd Afdelingshoofd Aanvang bruto 2404 2728 3527 netto 1638 1783 2124 Maximum bruto 3360 3690 4706 netto 2052 2194 2756 De bedragen zijn gebaseerd op tariefgroep 1Bij alle berekeningen is uitge gaan van deelneming aan pensioenfonds. Alle bedragen zijn exclusief onre gelmatigheidstoeslag (10-12%) en exclusief vakantietoeslag (8%). Bron: Nationale Ziekenhuisraad Het parkeerverbod zou van kracht worden voor het gedeelte tussen de Doelweg en de Hofstraat. Van de aanwezigen maakte nauwelijks iemand bezwaar. Alleen slager J.A. Geilings voorzag problemen. "Het is niet aangenaam voor mijn zaak, want geen parkeer ruimte bij een winkel is niet mak kelijk." Hij stelde voor om voor een gedeelte kort parkeren in te voeren, waarvoor bij de hoek Doelweg de meeste ruimte zou zijn. Mevrouw Donders was tevre den met het antwoord, dat kort stoppen voor laden en lossen mo gelijk blijft. Overigens gaf de bur gemeester aan, dat men er ambtelijk ook nog niet uit is. De Vossemeersepoort is onlangs herstraat. Ter hoogte van de Doel weg is een verkeersdrempel geko men. Dergelijke drempels komen er ook in de Hofstraat. Zowel aan de kant van de Vossemeersepoort als aan de kant van Ter Vate. Die twee laatste zag S. Jansen graag iets lager, in verband met proble men voor auto's met een aan hangwagen. Mevrouw J. v.d. Hoek-Meinster merkte op dat het straatniveau omlaag was gebracht, waardoor ze met een hoge stoep voor haar woning is komen te zitten. "Hoe moet ik daar op en af komen?" Het probleem was bij de burge meester bekend en zou bekeken worden. Mevrouw J. Imandt-Plasmans was benieuwd of er iets met het parkeerterreintje tegenover de Vest gebeurt. Als daarop nu au to's staan met hun wielen tegen de stoeprand, is er voor haar te wei nig ruimte om door de zij-ingang van haar woning met de fiets op de stoep te komen. Ambtenaar W.E. van Vossen wees erop, dat de lengte van de parkeervakken al minimaal is. om vanuit de voordeur op de straat te stappen. Daarvoor moet enkele meters worden omgelopen. "Ik vind dat we onvoldoende zijn geïnformeerd over hoe het zou worden," zei mevrouw Donders. Haar man vond het een belemme ring geen vrije voordeur te heb ben. "Wij moeten met de fiets langs de voordeur. Had u geen opstapdoorgang kunnen maken." Omdat de straat naar beneden af loopt, is het muurtje voor de wo ning van de familie Donders hoger dan bij de andere wonin gen. "Het is niet onoverkomelijk, maar ik blijf het oneens," liet Donders de burgemeester weten. In Lievensberg worden jaarlijks meer dan tienduizenden patiënten uit Bergen op Zoom en omstreken opgenomen. Daarvan zijn ruim 1600 patiënten afkomstig van Tholen en zo'n 60 van Sint- Philipsland. Het ziekenhuis heeft ongeveer 800 personeelsleden, on geveer 20 daarvan wonen in de ge meente Tholen. Van het personeel is een gering aantal georgani seerd: 150 verpleegkundigen zijn aangesloten bij de CFO (Christe lijke Federatie voor Over heidspersoneel) en de AB- VA/KABO. (Algemene Bond voor Ambtenaren). Vandaag (donderdag) zijn om half tien vanochtend bussen met protesterende verpleegkundigen en verzorgenden vanaf het NS- station in Bergen vertrokken naar Den Haag waar een landelijke ac tiedag wordt gehouden van de Abva/Kabo en CFO. In Lievens berg is voor deze dag een zon dagsdienst ingesteld. Dat wil zeg gen dat de afdelingen minimaal bezet zijn. De directie van het zie kenhuis ondersteunt de actie van het personeel. Vorige week vrij dag trokken protesterende werk nemers van Lievensberg, het psy chiatrisch ziekenhuis 'Vrederust' en het Algemeen Burger Gasthuis de Bergse binnenstad in om aan het winkelende publiek pamflet ten uit te delen en handtekeningen op te halen teneinde de looneis van 5% kracht bij te zetten. Ook maandag en dinsdag stond in het teken van vijf procentseis. Maandag richtten de verpleeg kundigen in Lievensberg hun aan dacht vooral op de patiënten en kon het bezoek van 10.00 uur tot kwart voor acht 's avonds in het ziekenhuis terecht. Het bezoek werd gevraagd zoveel mogelijk met de patiënten naar de recrea tieruimtes te gaan. Het huishou delijk werk werd op een laag pitje gezet. Op alle afdelingen werd - zo de situatie dat toeliet- geza menlijk koffie gedronken en lunchpauzes gehouden. Overwerk werd zoveel mogelijk geweigerd. Het personeel draagt de hele week al een rode band op het witte uni form: 'Ik voer actie', luidt de tekst van de ontevreden werkers in de gezondheidszorg. Dinsdag werd een stiptheidsactie gevoerd. Dat betekende dat er voorrang werd verleend aan het verplegen en verzorgen van pa tiënten boven het verrichten van medisch-technische handelingen, zoals het inbrengen van een in fuus. De medische staf had voor deze actievorm steun toegezegd. Woensdag vonden er geen acties plaats in Lievensberg. Volgens intensive care (IC)- verpleegkundige Ton Vermeulen uit Sint-Maartensdijk wijst de fel heid die door de verpleegkundi gen en verzorgenden aan de dag wordt gelegd op de frustraties die al jaren binnen de gezondheids zorg bestaan. "Aan de besparin gen die zijn doorgevoerd, lijdt in feite de patiënt het meest. Een kortere opnameduur bijvoor beeld, lijkt de zorg goedkoper te maken, maar het betekent een hoop extra werk voor de verple ging die dat niet gecompenseerd krijgt". Vermeulen (lid van de AbvoKabo) vergelijkt de bezuini gingen binnen de gezondheids zorg met het nemen van maatre gelen tegen files: "Los je op één punt een file op, dan ontstaat er een eindje verder een nieuwe. Zo gaat dat bij ons ook. De werk druk neemt toe door de maatrege len die genomen worden. Het per soneel wordt zodanig belast dat het schip op den duur strandt". Het salaris van een verpleegkun dige is volgens Vermeulen 'beslist geen vetpot': "Het beeld wordt vertekend omdat we een vergoe ding krijgen voor onregelmatige diensten en werken in de weeken den. Bovendien zijn de verant woordelijkheden die je draagt - zeker op een intensive care- afdeling - niet gering. Je bewaakt toch de vitale functies van de pa tiënt. Daarnaast verricht je medi sche handelingen die in feite aan een dokter of specialist zijn voor behouden. Op zich is dat voor je zelf wel leuk, maar je krijgt er on voldoende geld voor". Vermeulen wijst er in dit verband overigens op dat het op de ver- pleegafdelingen wat de financiële compensatie betreft minder is gesteld dan op zijn afdeling. De reacties van de patiënten op de ac- Met ballonnen en een stand in de hal van Lievensberg wijzen de ontevreden ver pleegkundigen de bezoekers op de looneisen. De heer B.P.H.J. Donders en zijn vrouw hadden problemen met een muurtje dat voor hun woning is geplaatst. Dat is het gevolg van de horizontale aanleg van het trot toir, gescheiden van de rijbaan. Het ongeveer 60 centimeter hoge muurtje maakt het onmogelijk, ties zijn positief, zegt Vermeulen. "Over het algemeen zijn de pa tiënten heel dankbaar dat ze ge holpen worden. Ze zien dat de verpleging een zware taak heeft, dat die zich voor 100% inzet". De acties die binnen het zieken huis worden gevoerd zoals 'het verwennen van patiënten' en het minimaal uitvoeren van huishou-' delijk taken betekent voor de ver pleging in feite extra werk. Vol gens Vermeulen lijkt het er bij dit soort acties op dat de patiënt on voldoende aandacht zou krijgen: "De zorg voor de patiënt staat in feite altijd centraal, de klant is koning. Op onze afdeling staat daar een goed personeelsbestand tegenover, op andere afdelingen ligt dat anders. Als je patiënten op de gebruikelijke tijd laat ont bijten en dan gaat wassen in plaats van andersom dan is het gewoon werk opschuiven. Dat wekt wrevel op. Je wil dat de boel op de afdeling aan de kant is. Door deze acties krijg je toch meer te doen". Vermeulen hoopt dat de acties niet langer worden dan noodzakelijk: "Anders wordt het zo'n slepende zaak. Weer op een gewone manier aan het werk gaan, dat doe ik het liefste". ...de keuken vandaag de dag is functioneel. Een plek om praktisch te werken, die gemakkelijk te onderhouden is en daarnaast perfect aansluit op uw verdere leefomgeving. Stijlvol, maar vol praktische snufjes en slimme, smaakvolle ideeën. Jan Buermans van de Schelde maakt zo'n keuken voor u... mooi, praktisch en doordacht in alle details. Duikt u maar alvast in de recepten, de Schelde zorgt voor de rest. Kom maar 'ns kijken en praten. c: -ï O .2 Advertentie I.M. Mevrouw Berrevoets had proble men met de geplande bredere trot toirs in de Hofstraat. Zij verhuurt twee garages tegenover het politie bureau en één in de Vossemeerse poort. "Door die bredere trottoirs komen geparkeerd staande auto's nog dichter bij de garages en dan kunnen de huurders er niet meer in of uit. Met als gevolg dat ik die garages niet meer verhuurd krijg, maar ik moet er wel van leven," zei ze. Huurder D.J.L.M. Imandt viel haar bij, maar uitleg door ambtenaar Van Vossen aan de hand van een plattegrond stelde hem tevreden. Op een vraag van de heer Schot of er toch gewoon geparkeerd mag blijven worden in de Hofstraat antwoordde de burgemeester be vestigend. Maar hij voegde er aan toe dat het verkeer niet belem merd mag worden. "Als er onvol doende ruimte blijft, mag er ook aan de straatkant tegenover de ga rages niet geparkeerd worden." Een verbod in de Vossemeerse poort voor vrachtauto's, wat dhr. Donders voorsloeg, leek de burge meester niet haalbaar. Dhr. Gei lings drong nog aan op een spoedige openstelling van de stfaat. "De afsluiting kost me klanten." Van Vossen wilde een tijdelijke aansluiting bekijken. Van dinsdag op woensdag is er in gebroken in bistro 't Baeken op de Molendijk in Sint-Annaland. De nog onbekende daders zijn bin nengekomen door de achterdeur te forceren. Twee in de zaak aan wezig fruitautomaten werden leeggehaald en ook het wisselgeld uit de kassa werd meegenomen. Het totale geldbedrag is niet zo groot, want de eigenaar maakt au tomaten en kassa iedere avond leeg. Omdat het onderzoek nog aan de gang is, waren verdere gegevens niet bekend. Trefpunt. Op 26 april wordt in Goes het dagcentrum 't Trefpunt geopend, een ontmoetingsplaats voor (ex)psychiatrische patiënten.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1989 | | pagina 9