Eendrachtpop regelrechte klapper Kijkdozen in bieb Reconstructie kruispunt Geld voor aanpassing huis Succesvolle afsluiting van seizoen Uit op Tholen Donderdag 20 april 1989 IN BK HOEP Het dagelijks bestuur van de provincie doet jaarlijks verslag van het beleid op het terrein van ruimtelijke ordening en volks huisvesting. Ook wordt melding gemaakt van raakvlakken met andere beleidsterreinen, "zoals landinrichting, recreatie, milieuhygiëne en wegen. Woonwagens Bedrijvigheid Relaties OM M ISSI i:s Goed gescoord PAK EVEN UW ZAKBOEKJE Zaterdag bibliotheekdag Tholen/St.Annaland 'Tholen Dicht-er-bijis de naam van een poëziewerk- plaats die zaterdag in de openbare bibliotheek in Tho len wordt gehouden. Het is één van de activiteiten in het kader van de landelijke bibliotheekdag. Sint-Annaland ABDIJ IETTWS vormen om in de toekomst ook andere verbeteringen in het pro vinciale wegennet te kunnen uit voeren. Provinciale staten beslissen 19 mei over de voorbereidings- kosten van 325 duizend gulden. In een later stadium krijgen zij het voorstel de 2,1 miljoen voor het eigenlijke werk beschikbaar te stellen. Provinciale staten wordt ge vraagd 325 duizend gulden be schikbaar te stellen voor de voorbereiding en grondaankoop voor de reconstructie van het kruispunt S7-Langeweg: de kruising in de weg Goes- Zeelandbrug met de Langeweg tussen Wilhelminadorp en Wolphaartsdijk. De uitvoering gaat 2,1 miljoen gulden kosten. Als het aan het dagelijks bestuur van de provincie ligt, wordt gekozen voor een gelijk vloerse kruising met ver keerslichten. Vijf plannen zijn besproken, variërend van een gelijkvloerse kruising zonder lichten via ongelijkvloerse mo gelijkheden tot een totaal nieuw kruispunt bij de oprit naar de Zandkreekdam. De kosten bij de diverse varian ten liggen tussen 2,1 miljoen en 7,1 miljoen gulden. Uit de in spraak kwam de voorkeur voor een ongelijkvloerse oplossing met als argumenten, dat die het veiligst is en bovendien een snel le verkeersafwikkeling geeft in de noord-zuidverbinding met de Zeelandbrug. In de statencom missie voor waterstaat en ver keer waren de meningen vérdeeld. Gs stellen nu voor te kiezen voor een gelijkvloerse kruising met verkeerslichten. Hun overwegin- gen zijn, dat de verkeersveilig heid hiermee wordt gediend, de wachttijden voor het verkeer van de Langeweg worden opgelost en de kosten geen belemmering Dinsdag 25 april houdt de eerste kamer uit gedeputeerde staten zitting ter behandeling van het beroep van de heer M. Boonman uit Rilland Bath. De heer Boon man heeft beroep aangetekend tegen de weigering van het wa terschap Noord- en Zuid- Beveland hem ontheffing te ver lenen voor het aanbrengen van beplanting op de insteek van de sloot langs de Kapucijnenweg in Rilland Bath. De heer Boonman en het water schap worden gehoord om 11.00 uur, in het provinciehuis, Sint Pieterstraat 42, Middelburg. De zitting is openbaar. Ruimtelijk beleid 1988 Mensen, die hun huis willen aanpassen, omdat zij niet meer goed kunnen traplopen, steunen nodig hebben in toilet of douche, brede re deuren moeten hebben om er met een rolstoel door te kunnen enz. kunnen een beroep doen op de Regeling geldelijke steun huis vesting gehandicapten 1989. Eigen woningen, huurhuizen, woon wagens en woonboten kunnen met een bijdrage uit de regeling worden aangepast. Tweede woningen, vakantiewoningen en ka mers in bejaardenoorden zijn van de regeling uitgesloten. Bij ge huurde woonruimte is het natuurlijk zaak eerst toestemming te vragen van de verhuurder. Mogelijke aanpassingen zijn onder meer: handgrepen in toilet en douche, verhoogd toilet, traplift, douchezitje, verbreding van deu ren en aanleg van hellingbanen voor rolstoelers, onderrijdbare keu kenaanrechten, aanleg centrale verwarming, aangebouwde slaapkamers of zit/slaapkamers. De regeling geldt alleen voor bouwkundige aanpassingen. Achterstallig onderhoud kan er overi gens niet mee worden weggewerkt. De vergoeding bedraagt ten minste 250 gulden en ten hoogste 45 duizend gulden. Kosten onder de 15 duizend gulden worden in één keer vergoed. Alle bedragen daarboven worden geregeld via een rentedragende schuldvordering op het rijk. Aanvragen voor een bijdrage moeten worden ingediend bij het ge meentebestuur. Bij het gemeentehuis zijn hiervoor aanvraagformu lieren beschikbaar. Met de aanpassing van het huis kan pas begonnen worden na de toestemming van de gemeente. Wordt daarop niet gewacht, dan wordt geen bijdrage toegekend. Als ver huizing een betere oplossing biedt voor de woonproblemen, dan kan ook een vergoeding in de verhuiskosten worden gegeven tot een maximum van 3 duizend gulden. Ook hier geldt, dat de vergoe ding alleen wordt betaald als de gemeente op de aanvraag heeft beslist. Behalve het aanvraagformulier is in het gemeentehuis verkrijgbaar de folder Bijdrage voor het aanpassen van uw woning. Gs maken melding van de noti tie woningbouw, die zij in 1988 hebben gepresenteerd. Eén van de uitgangspunten is, dat nieuwbouw vooral in het teken moet staan van stads- en dorps vernieuwing. Nieuwbouwwij ken zijn steeds minder nodig, gezien de leegstand in sommige gemeenten. Ook moet in de wo ningbouw rekening worden ge houden met de vraag naar ouderenhuisvesting en naar so ciale woningbouw. Bij uitbreidingsplannen van ge meenten moet worden beoor deeld of bij de betreffende kern wel uitbreiding nodig is en zo ja in welke mate. Geconstateerd wordt, dat de ge meenten doorgaans voldoende aandacht besteden aan woning verbetering, sanering van milieu- hinderlijke bedrijven en aan verbetering van de riolering. Gro te behoefte blijkt te bestaan aan de verbetering van eigen wonin gen. Om meer inzicht te krijgen in de noden, hebben gs opdracht gegeven voor onderzoek naar de kwaliteit van particuliere huur woningen in Middelburg, Vlissin- gen, Goes en Terneuzen. Ondanks het feit, dat in ver schillende gemeenten voort gang is geboekt bij de aan wijzing van plaatsen voor woonwagencentra, vinden gs, dat de aanleg veel te traag ver loopt. De klacht, dat de finan ciering van de standplaatsen vaak niet is rond te krijgen, kan worden ondervangen door de centra in woonwijken te situe ren, waardoor extra kosten voor grondaankoop en voorzieningen als water en licht en ontsluiting kunnen worden voorkomen. Gs geven er de voorkeur aan, dat gemeenten op vrijwillige basis tot een lokatiekeuze komen, maar in uitzonderlijke gevallen zullen zij gebruik maken van de mogelijkheid in te grijpen. Vrijwel alle kernen op Walcheren beschikken over een bedrijfster rein. Op de Bevelanden wordt gewerkt aan uitbreiding van ter reinen bij Kapelle, Yerseke en Krabbendijke. De belangstelling voor De Poel bij Goes en Nishoek bij Kruiningen is goed. Geleidelijk aan ontstaat er een oost-westas met bedrijfsontwikkeling, aldus gs. Het havenschap Terneuzen heeft plannen uitgewerkt voor nieuw, nat industrieterrein op de Axelse Vlakte. Gs maken zich zorgen over de economische uitvoer baarheid aldaar en daarom ach ten zij het niet uitgesloten, dat elders ter hoogte van Westdor- pe-Noord naar mogelijkheden moet worden gezocht. Gs maken melding van de in uit voering zijnde ruilverkavelingen: Yerseke Moer, Nijs- en Hoog landpolder en Sluis-Oostburg. De minister van landbouw heeft inmiddels op het voorbereidings schema opgevoerd Aardenburg, IJzendijke-Hoofdplaat en Stave- nisse-Sint Maartensdijk. Andere ruilverkavelingen, die daarin al voorkomen, zijn Wal cheren, Breskens-Zuidzande, De statencommissie voor wa terstaat en verkeer vergadert maandag 24 april, 13.30 uur. De leden van de commissie worden geïnformeerd over de brugopeningen bij Sluiskil en de wijziging in de dienstregeling voor de veerdiensten over de Westerschelde per 28 mei. Andere agendapunten zijn ver hoging van de rekeningcourant met de nv Westerschelde Oever verbinding, de verbetering van het kruispunt bij Vrouwenpolder en de reconstructie van het kruispunt S7-Langeweg bij Wil helminadorp. De commissie praat bovendien over adhesiebetuiging aan de motie van de gemeenteraad van Middenschouwen over het hou den van rij-examens in Zierikzee. Schoondijke, Sint Philipsland, Sint Annaland en Axelse Sas sing. Het plan tot aanwijzing van de Oosterschelde tot beschermd natuurmonument heeft voors hands de steun van gs. Vorig jaar heeft de minister van landbouw en visserij De Manteling op Wal cheren en de natuurgebieden in en langs Krammer, Volkerak, Zoommeer en Eendracht al aan gewezen tot beschermd natuur monument. Bij Zoommeer en Eendracht is rekening gehouden met de recreatieve functie van de Speelmansplaat. Op recreatief gebied is nieuw overleg nodig met de gemeente Vlissingen als gevolg van de ont houding van rijksgoedkeuring aan het Arsenaalproject. Gs be raden zich op de recreatienota van de gemeente Oostburg, waarin het speerpunt kust West- Zeeuwsch-Vlaanderen is opge nomen. De plannen voor de dam- aanzet Brouwersdam liggen op verzoek van de gemeente Mid denschouwen stil in afwachting van de gemeentelijke recreatie beleidsnota. Voor Neeltje Jans hebben gs samen met de ge meente Veere een plan op gesteld. Voor het gebied moet de procedure van de milieueffect rapportage worden gevolgd. Volgende week woensdag be spreekt de provinciale planolo gische commissie het verslag in haar openbare vergadering. De statencommissie voor eco nomische zaken vergadert om 16.00 uur op maandag 24 april. Ook hier is de motie van Midden- schouwen over de rij-examens op Schouwen-Duiveland aan de or de. Verder zijn er voorstellen tot bijdragen aan de Hogeschool Zeeland, het sociaal en medisch centrum in Hulst, de zomeruni- versiteit en de Streek-VVV Zeeuwsch-Vlaanderen. De jaar stukken van de Watersmaat schappij WMZ en het energiebe drijf PZEM en een krediet voor promotie van provinciale toeristi sche activiteiten besluiten de agenda. Maandag 24 april vergadert ook de provinciale raad voor de volksgezondheid. Vergader plaats is het gebouw van het Ziekenfonds, Achter de Houttui nen, Middelburg. De aan vangstijd is 14.15 uur. Gesproken wordt over onder meer preventieve geestelijke ge zondheidszorg, de revalidatie in Zeeland en de advisering over opneming in bejaardenoorden en verpleeghuizen. Woensdag 26 april, 10.00 uur, vergadert de provinciale plano logische commissie in het PPD- gebouw, Groenmarkt 13, Mid delburg. Het ontwerp van het verslag ruimtelijk beleid 1988 is onder werp van gesprek. De provinciale commissie voor het waterbeheer vergadert don derdag 27 april, 14.00 uur. Op de agenda staat de voorbe reidingsstructuur voor het wa terhuishoudingsplan. Alle vergaderingen zijn openbaar en worden gehouden in het pro vinciehuis (Sint Pieterstraat 42, Middelburg), tenzij anders bij de betreffende commissie is ver meld. Spreekrecht voor het pu bliek is er in de statencommis sies. De vergaderstukken liggen ter inzage in het informatiecen trum van de provincie, Abdij 9, Middelburg. Abdijnieuws is de informatierubriek van de provincie Zeeland. Redactie: bureau voorlichting Sint Pieterstraat 42, 4331 EW Middelburg telefoon 01180-31402 Custom, één van de groepen die zaterdagavond in Meulvliet meewerkte aan Eendrachtpop. Tweede van rechts Peter van Poortvliet uit Oud-Vossemeer. Een evenement organiseren is tel kens weer een gok. Met een be kende popgroep kreeg de werk groep 'Uit op Tholen' soms geen 100 man in de zaal, nu bleek de organisatie van Eendracht-pop een regelrechte klapper te zijn. In totaal hebben zo'n 300 personen het concert van de vier eilandelij- ke formaties gehoord en zonder onderscheid waren alle bezoekers zeer tevreden. Er was dan ook voor iedereen wat. Custom moest beginnen. Om het totale programma binnen norma le tijd af te werken was de aan vangstijd rond half zeven ge pland. Dit was wel erg vroeg en gelukkig voor deze enthousiaste musici ging men later van start. Naast het 'eigen' publiek druppel den tijdens het optreden met gro te regelmaat luisteraars binnen. Men genoot van de groep die een uitgebreid aantal covers op haar repertoire heeft. De techniek bij alle groepen werd door een inge huurde geluidsman verzorgd. Na het optreden van Custom kwam Kimberley Clarcks Blues Band op het podium. Zij brachten een fraaie act in Blues-Brothers kle ding, hetgeen aan hun muzikale optreden juist dat sfeertje gaf waardoor iedereen er later nog over sprak. Trigger (zij hadden in Meulvliet hun primeur) maakte dat dit con cert de juiste dosis aan hardrock kreeg. Met veelal eigen nummers gebracht in een soms wat onver antwoord aantal decibellen, heb ben zij tijdens dit concert beslist een aantal fans verworven. De band die in deze samenstelling en kele leden heeft die eerder in an dere formaties speelden. (Sleazy, Swamp en Vraat en de Jopies) kreeg ook de niet-head-bangers (meestal aan kleding te herken nen) op hun hand. 'Fagin' moest afsluiten. Na wat technische mankementen kwam de 'fine de fleur' van het Thoolse popgebeuren (deze titel werd hen gegeven door H. Nieuwenhuis die de aankondiging deed) aan bod. Zij wisten hun publiek te boeien en men zal deze vertolkers van symfonische rock binnenkort ze ker nog meer op de regionale po dia kunnen horen. De werkgroep kan tevreden zijn: Eendracht-pop sloot een goed seizoen met in to taal zo'n 1100 betalende bezoekers af. Tel daarbij de 300 bezoekers van 15 april op -die gratis binnen mochten- en Uit op Tholen heeft over de hele linie goed gescoord. THOLEN 21 apr. Bingo bejaardensoos, Ten Anker 14 u. 21 apr. Circus Bassie en Adriaan, terrein Bosstraat 16.15 u. 22 apr. Ophalen spullen rommel markt v.a. 9.30 u. 22 apr. Excursie natuurver, naar Melanen, Markt 9.15 u. 22 apr. Oriëntatierit MAC, Zoek weg 19 u. 22 apr. Gospelconcert Burning Candles, Meulvliet 20 u. 1 mei Clubavond aquariumver. Labeo 2 en 16 mei Vistocht Anib 7 mei Viswedstr. De Pieterman 9 mei Voorjaarsreis Anbo 15 mei Delta-viswedstr., Oester- dam 11-14 u. 17 mei NCVB 'Van kruiden tot al ternatieve geneeswijze', Visnet 19.30 u. 19 mei Bingo bejaardensoos, Ten Anker 14 u. 20 mei Oriëntatierit MAC, Zoek weg 19 u. 20 en 21 mei Openingstocht De Kogge 25 mei Busreis Anib 27 mei Middagconcert Concor dia, Kaaij 27 mei Korte baanwedstr. De Kogge 27 mei Recreantentoern. Batho OUD-VOSSEMEER 22 apr. Spuitdag SPV, hal Baren- brug Molenweg 2 mei Jubileum volksdansgr. Ovo- dan, Vossenkuil 14 u. 6 mei Braderie 10-21 u. 13 en 27 mei Eendrachtcup, sport park De Vossenberg 16 mei Reis Anbo, vertrek 8 u. 17 t/m 19 mei Fietsdriedaagse Koetshuys, Hof van Holland 18.30 u. 19 mei Artiestenmiddag SPV, hal Barenbrug Molenweg 14 u. 20 mei Kindermiddag SPV, hal Barenbrug Molenweg 14 u. SINT-ANN ALAND 20 mei Viswedstr. 't Scharretje, 13-16 u. 22 t/m 25 mei Wandelvierdaagse, sportveld Dorpsweg 18.15 u. STAVENISSE 22 apr. Viswedstr. 't Scharretje 14-17 u. 14 mei Dansavond m.m.v. Crab- town Three, bar 't Keeten 21 u. 24 t/m 26 mei Fietsdriedaagse, Voorstr. 18.30 u. SINT-MAARTENSDIJK 28 apr. Zang- en orgelavond, N.H. kerk 19 u. 29 apr. Sint Maartenshof, rom melmarkt v.a. 10 u.; film 50 jr. huw. Juliana/Bernhard en inhul diging Beatrix 19 u. 8 mei Rayonverg. Bouw- en Hout bond FNV, café Smerdiek 10 mei Pinksterketen, Sint Maar tenshof 19 u. 12 mei Play-backavond, Sint Maartenshof 19.30 u. 27 mei Sponsorloop Jeugd Rode Kruis, Rode Kruisgeb. 9 u. SINT-PHILIPSLAND 21 apr. Muziekuitvoering Con cordia, de Wimpel BERGEN OP ZOOM t/m 23 apr. Tentoonst. patriotten- beweging en Bataafs-Franse tijd, Markiezenhof t/m 30 apr. Expos, wandtapijten, beeldhouwwerk en reliëfs, Mar kiezenhof (zaal Etcetera) 21 en 22 apr. 'School en bedrijf partners in werken aan werk', Streekschool Ringersweg 22 apr. Symposium over conciliair proces, aula rijksscholengem. 9.30-15.30 u. 22 apr. Concert opera-ensemble Belcantorium, Hofzaal Markie zenhof 20 u. 22 apr. Ned. Danstheater, Stoele- mat 20.15 u. 22 apr. Life on Grey, Botte Hom mel 22 u. 28 apr. Vrije sessie poosticht. Spi rit (blues), Botte Hommel 20 u. 29 apr. Buitengewone vlaggenpa- rade Bond van Wapenbroeders, Cort Heyligerskazerne 9.45 u. 29 apr. The cotton club öazz)> Stoelemat 20.15 u. 29 apr. Intern, uitwisseling popsticht. Spirit, Botte Hommel 21.30 u. 24 apr. en 8 mei Thema-bijeenk. 'Sterven beleven', Roncalli s.g. 4 mei Dodenherd. Bond van Wa penbroeders 5 mei Oriëntatierit en feestavond (20 u.) Bond van Wapenbroeders 12 mei Astral Bodies, Botte Hom mel 22 u. 17 mei Conferentie NOGC over de positie v.d. Nederlandstalige cultuur in het verenigd Europa, Markiezenhof 11-15 u. 20 mei Press Darlings, Botte Hommel 22 u. 27 mei Viva la Muerte, Botte Hommel 22 u. film film film ROXY 1: Twins - a.l., do, ma en di 20.15 u., vr 19 en 21.30 u., za 14, 19 en 21.30 u., zo 14, 16.30, 19 en 21.30 u., wo 14 en 20.15 u. ROXY 2: Working girl - a.l., do, ma en di 20 u., vr 19 en 21.30 u., za 14, 19 en 21.30 u„ zo 14, 16.30, 19 en 21.30 u., wo 14 en 20 u. CINEMACTUEEL 1: De Beer - a.l., do, ma en di 20 u., vr 19 en 21.30 u., za 14, 19 en 21.30 u., zo 14, 16.30, 19 en 21.30 u„ wo 14 en 20 u. CINEMACTUEEL 2: Rain man - a.l., do, ma t/m wo 20 u., vr en za 19 en 21.45 u., zo 14, 16.30, 19 en 21,45 u. CINEMACTUEEL 3: Cocktail - a.l., do 20 u., vr 19 en 21.30 u., za 14 en 19 u., zo 16.30, 19 en 21.30 u, wo 14 en 20 u. Children of a lesser God - a.l., ma en di W u. Frank en Frey - a.l., za, zo en wo 14 u. Directeur GGD. De heer V.A.J. Slenter uit Schimmert wordt per 1 juni directeur van de Gemeen schappelijke Gezondheidsdienst Zeeland. De deelnemers spelen met aal, proberen dichtvormen uit en schrijven creatief. Ieder krijgt een stadsplattegrond met verschillen de schrijf- en dichtopdrachten op markante plekjes. Ieder stelt zijn eigen wandeling samen, vervol gens komt men in de bibliotheek weer bij elkaar om een gezamen lijke 'poëtische plattegrond' te schrijven of tekenen. De poëzie- werkplaats wordt gehouden tus- KIjkd0Z6D sen 12.30 en 15.30 uur. werkstukken en mevr. Kooymans- Romijn toont zelfgemaakte pop pen. Boeken kunnen deze dag boetevrij worden ingeleverd. Tijdens de bibliotheekdag kan ie dereen zich tegen een gereduceerd tarief opgeven als lid van de bibli otheek. Via een loterij is er boven dien kans op een gratis abonnement. In De Vier Heemskinderen voert toneelgroep Quibus om twee en drie uur het stuk 'Syntax Error' op. Verder kan de hele middag si multaan gespeeld worden tegen de dammer Toby Hage en de schaker Rein van Nijnatten. De biblio theek is open van een tot vier uur. In de openbare bibliotheek in Sint-Annaland staat zaterdag de muziek centraal. Men kan er te recht van elf tot vier uur. Om half twaalf treedt een blazersgroep van Accelerando op en om half twee zijn leerlingen van de Zeeuwse Muziekschool aan de beurt. Om drie uur is er een optreden van een Jazz balletgroep. Tussen elf uur en half twaalf en tussen half drie en drie uur worden boeken en tijd schriften verkocht. Leerlingen van de cursus tekenen en schilderen van Jos Boogaard exposeren hun Als resultaat van een landelijke wedstrijd voor volwassenen is in de Thoolse bibliotheken een ten toonstelling te zien van kijkdozen. Tot 1 mei in Tholen, van 1 tot 13 mei in Sint-Maartensdijk en van 17 mei tot 1 juni in Sint- Annaland. Opdracht was om het idee dat een bepaald boek, film of muziekstuk opriep te verbeelden in een kijkdoos. Een groot deel van de dozen is gemaakt door cursisten van de afdeling kunst zinnige vorming van het REC. Ze zijn helemaal van keramiek ge maakt en gestoeld op de boeken 'Alleen op de wereld', 'Sil de strandjutter', 'Leven en werken van de kabouter', 'Geen slecht jaar', 'Heidi', 'Stad aan de Maas' en 'VT-wonen'. De expositie vloeit voort uit afspraken tussen de af deling kunstzinnige vorming en het bibliotheekbestuur. Cursisten van de REC-cursus 'Kunst en cultuur van alledag' be zochten De Vier Heemskinderen eveneens. Bovendien ligt het in de bedoeling om de door het kinder atelier gemaakte videofilm in de bibliotheek te vertonen. Ook een 'show' van de decors en rekwisie ten die de kinderen van CNS De Regenboog voor het maken van deze film gebruikten, ligt in de be doeling.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1989 | | pagina 7