THOLENDERWIJS OOK IN DE GLASBAK Eerste stuk naar Oesterdam open Muzikanten in prijzen informatierubriek van de gemeente tholen MAANDAGAVOND VERGADERT DE GEMEENTERAAD Zaterdagmiddag 29 april OPENING ZWEMSEIZOEN 1989 WAT LIGT TER INZAGE? «ndakaas SPREEKUUR B EN W. Veel kijkers weinig kopers occasionshow Donderdag 20 april 1989 DE EENDRACHTBODE 5 - autobedrijf krebbekx Redactie: Voorlichtingsambtenaar Gemeentehuis Tholen Markt 1-5 Sint-Maartensdijk Tel. 01666-2955 Maandag 24 april a.s. komt de Thoolse gemeenteraad om 19.30 uur voor een vergadering bijeen in het gemeentehuis te Sint- Maartensdijk. Deze vergadering is zoals altijd openbaar. Elke be langstellende is van harte welkom. De lokale omroep S.L.O.TH, ver zorgt bovendien een rechtstreeks radioverslag van deze vergadering en wel via de kabel op de 89.9 Mhz en via de ether op FM 106.05 Mhz. Op de agenda staan onder meer de navolgende onderwerpen: - Alcohol-voorlichtingsprojekt; Ter uitvoering van de nota "Naar een geïntegreerd jongerenbe leid" is de werkgroep Jongerenbeleid Tholen voornemens in het voortgezet onderwijs een alcohol-voorlichtingsprojekt te organi seren. Dit projekt vindt plaats in samenwerking met het Zeeuws Consultatiebureau voor Alcohol en Drugs, alsmede de plaatselij ke politie. Naast de voorlichting is het ook de bedoeling een ten toonstelling in te richten. De raad wordt gevraagd het projekt financieel mogelijk te maken. - Vernieuwen dakbeschot gymnastieklokaal Zoekweg te Tholen; Bij het herstellen van lekkages in de laagbouw van het gym nastieklokaal aan de Zoekweg te Tholen, bleek dat het houten dakbeschot is aangetast. Bij de bouw is onder het dakbeschot over de dakbalken een aluminium folie aangebracht ter isolatie. Tegen de onderkant van het dakbeschot is vochtcondensatie ontstaan, waardoor de aantasting heeft kunnen plaatsvinden. Burgemeester en wethouders achten het gewenst op korte ter mijn herstelwerkzaamheden uit te voeren. Of het gehele dakbe schot vernieuwd moet worden, kan pas worden vastgesteld zo dra de dakbedekking is weggenomen. Bij het bepalen van de kosten is uitgegaan van het ongunstige geval dat sprake is van een vernieuwing van het gehele dakbeschot. De raad wordt gevraagd het benodigde geld beschikbaar te stellen. - Subsidiëring van de Stichting Lokale Omroep Tholen voor 1989; De S.L.O.TH, heeft voor 1989 een begroting ingediend, waarbij een tekort is opgevoerd van f 25.620, Als reden voor dit hoog uitgevallen tekort worden door het bestuur als oorzaken ge noemd: dus verplichte samenwerking met BEZT (de bejaarden en ziekenomroep Tholen) en de ingebruikneming van een tweede studio. De samenwerking met BEZT is inderdaad door burge meester en wethouders bepleit, maar voor de uitbreiding heeft S.L.O.TH, nooit toestemming gevraagd. Het gemeentebestuur wordt achteraf met deze extra kosten gekonfronteerd. Burge meester en wethouders menen dat de subsidie van 1988 (f 12.500, als uitgangspunt moet worden genomen. In ver band met de samenwerking met BEZT en de gemaakte kosten van aflossing en de rente van de lening die is aangegaan ten be hoeve van de etheruitzendingen, zijn burgemeester en wethou ders bereid de raad voor te stellen het subsidiebedrag met f 2.500,— te verhogen tot f 1 5.000, Daarnaast is het colle ge voorstander van wijziging van de subsidiesystematiek, waar bij in plaats van een subsidie in het exploitatietekort jaarlijks een maximum bedrag van f 15.000,— beschikbaar te stellen. De raad wordt gevraagd met een en ander in te stemmen. Onderzoek naar aftopping schoolgebouw aan de Laban Deur- loostraat te Scherpenisse; De bouwkundige integratie van de openbare en bijzondere basis school aan de Laban Deurloostraat te Scherpenisse is een moeilijke zaak. Zowel de openbare Oosterscheldeschool als de bijzondere Groen van Prinstererschool hebben elders in Scherpenisse een ge scheiden lokatie waar de groepen 1 en 2 (zeg maar de voormalige kleuterschool) zijn ondergebracht. Er is nog steeds geen over eenstemming met het bestuur van de bijzondere school over de toe komstige huisvestingssituatie. Tijdens een onlangs met vertegen woordigers van het ministerie gevoerd overleg zijn opnieuw enkele mogelijkheden aan de orde gesteld. Eén ervan is de aftopping van het huidige hoofdgebouw. Het gebouw dat dan overblijft kan als ba sis dienen voor de huisvesting van één van de scholen. Burgemees ter en wethouders pleiten voor een onderzoek naar de technische en financiële haalbaarheid van dit plan en vragen de raad dan ook daar voor financiële middelen beschikbaar te stellen. - Aanschaf computer c.a. en kleurentelevisie voor het buitenge woon onderwijs; Enige tijd geleden is de bijzondere school voor buitengewoon on derwijs "de Veste" door ongewenste personen bezocht, die een aantal zaken uit de school hebben ontvreemd. Hierdoor mist de school een computer, kleurenmonitor, printer en kleurentelevisie. Op grond van de Interimwet op het Speciaal Onderwijs en het Voortgezet Speciaal Onderwijs doet het bestuur van de school een beroep op de raad de gestolen voorwerpen te vervangen. De wet biedt inderdaad de mogelijkheid om op grond van bijzondere omstandigheden, waaronder inbraak, het verzoek in te willigen. De gemeente Tholen ontvangt van het ministerie een vergoeding voor het verzekeren van schoolinventarissen. Omdat in de ge meente Tholen geen verzekeringen tegen inbraak voor de scho len zijn afgesloten, dient uit de ontvangen vergoeding de schade te worden betaald. Daarnaast dient bij diegenen die zaken heb ben ontvreemd de schade te worden verhaald. Bij de politie zijn deze mensen bekend. De raad wordt voorgesteld mee te werken aan de heraanschaf van de genoemde leer- en hulpmiddelen. Wijziging Verordening leerlingenvervoer gemeente Tholen; Met ingang van 1 augustus 1987 is in Tholen de Verordening leerlingenvervoer gemeente Tholen in werking getreden. Op ba sis van deze verordening worden aan ouders van leerlingen uit het basis- en speciaal onderwijs tegemoetkomingen verstrekt in de reiskosten van het schoolbezoek. Ondanks het feit dat in de verordening enkele instrumenten zijn opgenomen om de kosten van het leerlingenvervoer te beperken, bieden deze in de praktijk weinig soelaas. Om er zorg voor te dragen dat in de toekomst de kosten niet verder stijgen, dienen de leerlingen zoveel mogelijk gebruik te maken van het openbaar vervoer in plaats van aange past vervoer. Momenteel is in de verordening geregeld dat een vergoeding op basis van de kosten van aanc^past vervoer wordt verstrekt, indien de leerling met gebruikmaking van het openbaar vervoer naar school of teryg, meer dan 1 uur onderweg is en de reistijd met aangepast vervoer tot 50% of minder van de reistijd per openbaar vervoer kan worden teruggebracht. Burgemeester en wethouders zijn van mening dat deze maximale tijdsduur van 1 uur kan worden gewijzigd in 1 uur voor wat betreft leerlingen in het basisonderwijs. Deze wijziging (verwoord in artikel 12) geldt niet voor de leerlingen in het speciaal onderwijs. Naast deze wijziging worden nog een aantal andere wijzigingen voorgesteld die geen gevolgen hebben voor de tegemoetkoming in de ver voerskosten. De voorgestelde wijziging van artikel 12 heeft, uit gaande van de huidige situatie, voor niemand gevolgen. De wijzi ging is veel meer bedoeld om de kosten van het leerlingenvervoer in de toekomst binnen de perken te houden. De raad wordt voorgesteld met de verschillende wijzigingen in te stemmen. Aankoop grond t.b.v. uitbreiding begraafplaats te Poortvliet; Met de heer J. Niemantsverdriet te Poortvliet is een dezer dagen overeenstemming bereikt over de aankoop van een perceel grond ter grootte van 1.33.90 ha. Deze aankoop is noodzakelijk voor de uitbreiding van de algemene begraafplaats aldaar. De raad wordt voorgesteld met deze aankoop in te stemmen. Beschikbaarstelling bedrag van f 350.000,— voor de Premie regeling industrie- en bedrijfsvestiging; De belangstelling voor industriegrond in de gemeente Tholen is sterk toegenomen. Behalve lage grondkosten en een belangrijk verbeterde ontsluiting van het gebied is die belangstelling voorts terug te voeren door het beschikbaar zijn van een premieregeling voor zich vestigende bedrijven en industrieën. Die regeling maakt het mogelijk dat de investeerder in nieuwe bedrijfsruimte een ge meentelijke premie ontvangt. Voor de regeling heeft de gemeen teraad tot twee maal toe een bedrag van f 350.000,— beschik baar gesteld. Het laatste bedrag van f 350.000, is thans in be ginsel aan 5 nieuwe bedrijven toegezegd, samen goed voor een investering van ruim 12 miljoen gulden en niet te vergeten circa 116 nieuwe arbeidsplaatsen. De stand van zaken is thans dat met een aantal bedrijven overeenstemming is bereikt over vesti gingen in Tholen en Sint-Maartensdijk, onder voorwaarde dat een premie in het vooruitzicht kan worden gesteld. Er is dus alle aanleiding, zo menen burgemeester en wethouders, opnieuw een financiële voeding van f 350.000,— aan de premieregeling te geven. Nog steeds is het zo dat ruim 60% van de Thoolse be volking elders haar werk moet vinden, waarmee de precaire bedrijven- en werkgelegenheidsstruktuur in onze gemeente is ge kenmerkt. Ook nu is de kans weer aanwezig dat het ministerie van SoZaWe financieel wenst deel te nemen in de premierege ling, m.a.w. een bedrag daarvoor beschikbaar stelt. De raad wordt gevraagd f 350.000,— uit het werkgelegen- heidsfonds beschikbaar te stellen. Verstrekking van een geldlening aan machinefabriek Van Over- veld B.V.; De direktie van de machinefabriek Van Overveld B.V. heeft in be ginsel besloten op het industrieterrein te Sint-Maartensdijk een nieuwe machinefabriek te stichten. De raad wordt verzocht daar toe een terrein van circa 4360 m2 te verkopen. Voor wat betreft de fabriek wordt gedacht aan een vloeroppervlakte van circa 1500 m2. Op korte termijn ontstaat werkgelegenheid voor 12 tot 15 personen. De aktiviteiten zullen zich in hoofdzaak richten op metaalkonstruktie en fabrikage van machines en machine onderdelen, landbouwmechanisatie, alsmede toevoeging van een handelsonderneming op het gebied van de aandrijftechniek. Het bedrijf heeft behoefte aan extra risicodragend vermogen. Uit gevraagde adviezen aan derden blijkt dat Van Overveld als een zeer gedegen bedrijf moet worden aangemerkt met vestigingen in Hoogerheide, Essen (B), Leimuiden, Rotterdam en 's- Hertogenbosch. De gemeenteraad wordt voorgesteld aan achtergestelde lening te verstrekken van f 50.000, Het provinciaal bestuur van Zeeland heeft onlangs besloten een soortgelijke risicodragende financiering te verstrekken. Verkoop van industriegrond te Tholen aan Anèko uit Halsteren; De directie van Anèko uit Halsteren heeft besloten haar huidige gehuurde bedrijfsruimte in Halsteren vanwege zijn expansie te moeten ontruimen en zich te vestigen in de Slabbecoornpolder te Tholen. In verband hiermee stellen burgemeester en wethouders de raad voor een industrieterrein ter grootte van 220 m2 aan het bedrijf te verkopen, waarop een bedrijfsruimte van circa 600 m2 wordt gebouwd. Anèko maakt modellen en mallen voor gieterij-, kunststof- en betonindustrie. Het bedrijf geeft werkgelegenheid aan 7 personen. - Verkoop van industriegrond aan transportbedrijf Nefs te Le pelstraat; Ook het transportbedrijf Nefs uit Lepelstraat (gemeente Halste ren) heeft te kennen gegeven zich in de Slabbecoornpolder te Tholen te willen vestigen. Het bedrijf wenst een kavel van circa 10.000 m2 aan te kopen, waarop een hal, incl. kantoren en bijko mende ruimten, van 6000 m2 wordt gebouwd. Het transportbe drijf Nefs beschikt over 25 vrachtwagens die uitsluitend stuk goed vervoeren o.a. voor General Electric Plastics uit Bergen op Zoom. Het ligt in de bedoeling in Tholen een nieuwe aktiviteit op te starten, te weten opslag en distributie. Het bedrijf biedt thans werkgelegenheid aan circa 30 personen. De raad wordt ge vraagd tot verkoop van de benodigde grond te besluiten. - Vaststellen volumebesluit 1989 ingevolge de Wet op de Dorps- en Stadsvernieuwing; - Jaarlijks dient het volumebesluit ingevolge de Wet op de Dorps- en Stadsvernieuwing te worden vastgesteld. Het ministerie van VROM heeft voor 1989 een bedrag van f 1.439.064, voor dit doel beschikbaar, voor zover het de gemeente Tholen betreft. Bij voorgaande publikaties in deze rubriek over dit onderwerp heb ben wij u een en ander uitvoerig toegelicht. De raad wordt gevraagd in te stemmen met het volumebesluit 1989 zoals dat onderstaand is weergegeven: -Bijdragen aan door eigenaren van panden bewoonde woningen, welke worden verbeterd c.q. verbouwd f 500.000,— -Rioleringswerken in stadsvernieuwingsgebieden f 1.300.000,- -Plankostenprocedures beschermde stadsgezichten Sint- Maartensdijk en Tholen f 40.000,— -Restauratie woonhuismonumenten f 5.000,— -Verwerving van gronden en panden en verplaatsing milieuhin- derlijke bedrijven f 1.325.000,— Totaal f 3.170.000,— - Aanpassen grondprijzen in Scherpenisse en Stavenisse; Nog niet zolang geleden heeft de gemeenteraad de grondprijzen voor woningbouw in het bestemmingsplan "Buitenzorg III" te Tholen vastgesteld. Een vergelijking met de grondprijzen in de kleinste kernen Stavenisse en Scherpenisse leert dat de prijzen voor bungalowkavels in die kleine kernen zich op een buitenspo rig hoog niveau bevinden. In sommige gevallen is er zelfs sprake van een verschil van f 15.000,— per kavel. De reden van deze verschillen zijn terug te voeren tot het feit dat in de loop der jaren tegenover relatief hoge investeringslasten nagenoeg geen grond- opbrengsten hebben gestaan. Burgemeester en wethouders ach ten het redelijk dat voor de grondprijzen voor vrijstaande wonin gen aansluiting wordt gezocht bij de kavelprijzen zoals die gelden voor Buitenzorg III. Daarvoor is het nodig dat een eenmalig be drag van de investering wordt afgeboekt. Voor "Poststraat" (Stavenisse gaat het om f 237.000,— en voor "West" (Scher penisse) om f 410.000, Voor deze incidentele maatregel kan een deel van de reserve bouwgrondexploitatie worden gebruikt. De raad wordt gevraagd daartoe over te gaan. Met ingang van zaterdagmiddag 29 april a.s. zijn de beide gemeen telijke zwembaden 'De Spetter' in Tholen en 'Haestinge' in Sint- Maartensdijk weer voor het publiek geopend. Vorige maand heeft in alle Thoolse woonkernen een voorverkoop van abonnementen en zwemleskaarten plaatsgevonden. Voor hen die van die gelegenheden geen gebruik hebben gemaakt of kunnen maken, zal op dinsdagmiddag 25 april van 14.00 - 17.00 uur een laatste voorverkoop worden gehouden aan de kassa's van beide baden. Tarieven in 1989 De Thoolse gemeenteraad heeft de zwemtarieven voor 1989 als volgt vastgesteld: Toegangsbewijs (geldig voor één bad) voor personen van 16 tot 65 jaar f 3,— voor personen tot 16 jaar en 65 jaar en ouder f 2,— Seizoenabonnementen voor personen van 16 tot 65 jaar f 51,— voor personen tot 16 jaar en 65 jaar en ouder f 31,50 voor één gezin van 2 personen f 102,— voor één gezin van 3 personen f 108,— voor één gezin van 4 personen f 114, voor één gezin van 5 personen f 120,— voor één gezin van 6 personen f 126,— Zwemleskaarten voor personen van 16 tot 65 jaar f 60,— voor personen tot 16 jaar en 65 jaar en ouder f 45,— Leiding Als op zaterdag 29 april de zwembadpoorten zich weer openen, dan is in zwembad "de Spetter" de leiding opnieuw in handen van de heer J. Jansen en in "Haestinge" van de heer H. Bocxe. Openingstijden Op zaterdag 29 april en zondag 30 april zullen beide baden van 13.30 tot 17.30 uur geopend zijn voor het vrij zwemmen. Vanaf maandag 1 mei (het begin van het schoolzwemmen) is er sprake van aangepaste openingstijden voor het vrij zwemmen. Deze zijn: Elke dag (behalve zaterdag en zondag) van 7.30 - 9.00 uur, van 1 5.30 - 17.30 uur en van 18.30 - 20.00 uur. Op woensdag zijn de baden voor het vrij zwemmen ook 's middags beschikbaar en wel van 14.00 - 17.30 uur. Op zaterdagochtenden zijn de beide baden bezet voor de zwemles sen. Zowel op zaterdag als zondag zijn de openingstijden voor het vrij zwemmen van 13.30 - 17.30 uur. Bouwen in afwijking van bestemmingsplan Er is een aanvraag om vergunning ingediend door de heer P. Moerland, Luchtenburgseweg 2 te Tholen voor het vergroten van een bergplaats op het perceel kadastraal bekend Tholen, sektie O, nummer 605, plaatselijk gemerkt Luchtenburgse weg 2. Dit plan is niet in overeenstemming met het ter plaatse gel dende bestemmingsplan. Burgemeester en wethouders van Tholen zijn voornemens met toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, na verkregen toestemming van het kollege van gedeputeerde staten van Zeeland, ver gunning te verlenen voor het onderhavige plan. Alvorens hiertoe over te gaan wordt een ieder in de gelegen heid gesteld om van 21 april 1989 tot en met 4 mei 1989 schriftelijk bezwaar in te dienen bij burgemeester en wethou ders van Tholen. De bouwtekeningen liggen gedurende deze termijn ter ge- meentesekretarie te Sint-Maartensdijk, afdeling gemeentelij ke ontwikkeling, ter inzage. Sint-Maartensdijk, 20 april 198^9 De burgemeester van Tholen, H.A. van der Munnik. -MM* :W mv-4 Flessen doet u er al in. Maar waarom de glazen potjes niet? Want glas is glas en dat kan allemaal de glasbak in. n i i GLASBAK Bedankt namens glasbak, reinigingsdienst en natuur. De eerstvolgende spreekuren van de leden van het college van bur gemeester en wethouders vinden plaats op maandag 24 april 1989 in het gemeentehuis te Sint-Maartensdijk. Burgemeester H.A. van der Munnik en de wethouders P. van Schetsen en L.J. Koopman houden hun spreekuur van 11.00 tot 12.00 uur. Het spreekuur van wethouder J. Versluijs komt te vervallen. Wilt u op een ander tijdstip met een van de collegeleden spreken, belt u dan even naar het gemeentehuis, telefoon 01666 - 2955, toestel 330. Jeugdbrandweer zesde De jeugdbrandweer is zaterdag zesde geworden bij een wedstrijd in Mierlo bij Eindhoven. Er deden zestien ploegen mee. De opdracht bestond uit de bestrijding van een brand in de werkplaats van een transportbedrijf met gevaarlijke stoffen. Er waren geen personen in het gebouw. Er werden twee la ge drukstralen ingezet en de werk tijd was 20 minuten. Het korps deed er 16 minuten en 50 secon den over. Onder leiding van Jarco Kosten behaalde men 612 punten. Vijf leden van de jeugdbrandweer hebben onlangs een examen afge legd. Tjerk den Braber en Ronnie Neele voor aspirant; Huibert Hoek, Kees Vlasveld en Wim Kosten. Zaterdag gaat de tweede klas van het brandweerkorps naar een wed strijd in Oudenbosch. De ploeg staat onder leiding van Adrie van Duuren. Excursie naar slikken Twaalf leden van de natuurvereni- ging uit Tholen maakten onder leiding van mevr. A. Helleman- Torenvlied een vogelexcursie naar de Slikken van De Heen. Vooraf stond mevr. Helleman nog stil bij het overlijden 'van de echtgenote van voorzitter Dingemans van de vereniging. De excursie begon bij het infopaneel aan de Philipsdam. Het gebied bestond vroeger uit schorren, maar nu gaat het zoute water langzaam over in zoet. In de kreken is nog wel zout water. Daar groeien dan ook nog lamsoren en zeekoraal. "Het was een mooi ge bied, maar het wórdt ook een mooi gebied," meende mevr. Hel leman. "Gelukkig zijn de slikken vanaf het begin beschermd na tuurgebied geweest, in tegenstel ling tot het Rammegors waar men niet zo voorzichtig mee omging." Tijdens de wandeling zag men di verse vogels: kluten, scholeksters, aalscholvers in broedkleed. Be heerder D.J. Fluijt vertelde vele wetenswaardigheden over dit ge bied. "Als de Slikken meer be groeid raken zullen er zeker ook wilgen komen en dan kan men ook reigerkolonies verwachten." Een mooi toekomstbeeld dus. PRINS REINIERSTRAAT 3 STEENBERGEN TELEFOON 01670-64561 TOYOTA Advertentie I.M. Leden van Thoolse muziekkorp sen hebben goed gepresteerd op het jaarlijkse solistenconcours van de afdeling Zeeland van de KNF. In de eredivisie waren er twee eerste prijzen bij de blazers: M.W. Droogers uit Oud- Ongeveer 400 bezoekers meer (ruim 1.200) dan vorig jaar, maar drie auto's minder verkocht. Is de occasionshow in Oud-Vossemeer nu een succes geworden of niet? De organiserende stichting Pro motie Oud-Vossemeer vindt van wel, maar de acht deelnemende Bovag autobedrijven hebben hun bedenkingen. Twee ervan haken volgend jaar in ieder geval af. Het publiek dat vrijdag en zaterdag de hal van Barenbrug bezocht, werd aangeduid als 'weinig geïnteres seerd'. In totaal verkochten de acht standhouders 13 auto's (va riërend van 0 tot 3 per bedrijf) en er werden er 53 getaxeerd (vorig jaar 70). Gezien het bezoekersaantal was het SPV-bestuur wel tevreden. Ook werden al een kleine 300 kaarten verkocht 'voor het optre den van BZN in Oud-Vossemeer op 23 juni. De voor 28 en 29 april geplande recreatiedagen gaan overigens niet door. Organisato risch bleek dat niet haalbaar te zijn. Aan de raad- en kleurwedstrijd tijdens de occasionshow deden heel wat mensen mee. De acht le vensmiddelenpakketten kostten samen f. 399,69. Twaalf inzenders hadden precies 400 gulden gera den. Na loting werd het tuinameu- blement gewonnen door mevr. J. Kruf, Bou Kooijmanstraat 17 in Oud-Vossemeer. In de kleurwedstrijd is de kinder fiets gewonnen door de driejarige Denise de Jager, Mossellaan 34 in Tholen. Er zijn nog zes troostprij zen (drie cassettebandjes), die af gehaald kunnen worden bij garage De Jonge in Poortvliet. De winnaars daarvan: Corné Moer land, Achterstraat 16, Poortvliet; Wendela Bolier, L. Deurloostraat 34, Scherpenisse; Jeroen Haver- mans, Dorpsweg 43, Oud- Vossemeer; Debby van Roosen daal, Pottenbakker 29, Halsteren; Paul Geuze, Burg. v. Vrijberg- hestraat 15, Tholen; Jenneke de Wit, van Heemskerckstraat 7, Dinteloord. Vossemeer (52 p.) en Hans Goede- gebuure uit Sint-Annaland (49.5 p.). In de eerste divisie was er met 49 p. een eerste prijs voor Timothy v.d. Wal uit Sint-Annaland. In de tweede divisie vier eerste prijzen: P.J.C. Droogers (51 p.) en M.M. Droogers (50 p.) uit Oud- Vossemeer, Imanda Goedegebuu- re (St.-Annaland, 49.5 p.) en Je roen Huiskamp (Tholen, 48 p.). Vossemeerder G.J. van Driel be haalde met 44 p. een tweede prijs. In de derde divisie twee tweede prijzen - Marjolein Giljam (St.- Annaland, 46.5 p.) en P. van Driel (Oud-Vossemeer, 42 p.) - en een derde prijs voor L. Hartman uit Oud-Vossemeer (40.5 p.). In de introductieafdeling waren er vier eerste, yier tweede en een der de prijs. Eerste: M.J. van Dijke (Ovm, 50 p.), L.C.W. Vroegop (Anl, 49.5 p.), D.M. Goedegebuu- re (Anl, 48 p.) en M. Droo- gers/P.J.C. Droogers (Ovm, 48 p.); tweede: Trudy van Halum (Ovm, 46.5 p.), Anneke van Driel- van Halum/Trudy van Halum (Ovm, 45.5 p.), H.A. Capelle (Ovm, 45 p.) en G.J. Goedegebuu- re (Anl, 43 p.); derde: A.J. Boudeling-Quist/J.C. Laban- Quist (Ovm, 39.5 p.). Bij de slagwerkers viel er in Mid delburg maar één Thoolse prijs winnaar te noteren. W. van Halum uit Oud-Vossemeer be haalde met 48.5 p. een eerste prijs in de tweede divisie. Het eerste stukje van de Thoolse aansluiting op de Oesterdam is open gesteld voor het verkeer. Het is een auto weg, zodat (brom)fietsers wel de oude route moeten volgen via het laatste stuk Veerweg en onderaan de dijk de helling op. Voor automobilisten is het een hele verbetering.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1989 | | pagina 5