r Drie treffers brengen SPS titel Favoriet onderuit Bizarre 2 zaalvoetbalkampioen HOORTOESTELLEN Tweedeklasserschap binnen na overwinning op Vrederust Wim van Dijke 3e in marathon van Rotterdam AN DRIES SEN AU IC I ENS In Thoolse damcompetitie Donderdag 20 april 1989 DE EENDRACHTBODE 19 voetbal programma voetbal uitslagen volleybal Na een eenjarig verblijf in de derde klasse reserve A promoveert SPS 3 naar de tweede klasse. De Poortvliet-Scherpenisse combinatie won zaterdag de beslissingswedstrijd tegen Vrederust 2 met 1-3 en was daarmee kampioen. Winst en verlies Vosmeer 2 afd. voetbal NSV loopt bij Vosmeer van veld Smerdiek 4 klopt Thol.Boys 4 korfbal PENSTRAAT 37, BERGEN OP ZOOM, TELEFOON 01640-45264 Vlakbij Grote Markt en Parkeergarage. D.E.Z. op voorsprong Schaak mee met de E.B. du i venrubriek Donderdag 20 april uur Zeelandia-Vosmeer(Marijnissen) 19.30 Vosmeer 2-Grenswachters 2 18.45 Zaterdag 22 april uur Bevelanders-WHS(Cense) 14.30 Thol.Boys-Oostkapelle(Poffers) 14.30 Noad-SPS(dGroote) SPS 2-PTT 2(beker;terr. DVO) Stavenisse 2-DSE 2(terr. WC) Zondag 23 april Steenbergen 3-Vosmeer 14.30 14.30 14.00 uur 2(vdVelde) 12.30 Vosmeer 3-Steenbergen 4(Bol) 12.30 Halsteren 7-Vosmeer 4 10.30 Vosmeer 5-Moerstraten 2 11.30 LmJ 3e kl. KNVB: WHS-Tholense Boys 0-1. 4e kl. KNVB: Klundert-Noad 3-1, SPS-Mevo 2-0. 2e kl. res. KNVB: WHS 2-Yerseke 2 2-3. 3e kl. res. KNVB: Tholense Boys 2-WHS 3 1-3. 2e kl. res. afd.: NVS 2-Vosmeer 2 2-3, Vosmeer 2-Cluzona 2 2-3. 3e kl. res. afd.: Vrederust 2-SPS 3 1-3 (SPS kampioen). 4e kl. res. afd.: Vosmeer 4-NSV 3 gestaakt, Vosmeer 4-Steenbergen 6 3-2, Smerdiek 4-Tholense Boys 4 6-1. Beker: ZPR-Stavenisse 0-0 (ZPR w.n.s.), The Gunners 2-SPS 2 1-2. Jeugd: Vosmeer D/E-RBC D2 5-4, Vivoo-Vosmeer F2 0-10, WHS Fl-Halsteren 2-11, Dosko-Smerdiek E 0-7, Stavenisse F-Smerdiek F 0-2, Tho lense Boys C-Nw.Borgvliet 8-0, Tho/ lense Boys Dl-FC Bergen 5-2 (Tholense Boys kampioen), Tholense Boys El-FC Bergen 14-1, Tholense Boys E2-Alliance 3-0, Steenbergen- Tholense Boys F1 0-1, Halsteren- Tholense Boys F2 1-5. WHS A/B-Steenbergen 0-14, Moc- WHS D 10-2, Klundert-WHS E 3-3, Grenswachters-WHS F2 0-12. A.V.C. speelt zich veilig Het is de A.V.C. heren door een over winning op mededegradatiekandidaat Olympus gelukt, het verblijf in de promotieklasse weer een jaar te ver lengen. Dit was de opdracht die de spelers en de coach aan het begin van het seizoen meekregen. Want zoals een ieder weet, was de selectie danig uitgedund en kon met veel moeite aanvulling worden gevonden, waar door van te voren al vaststond dat de competitie niet altijd eenvoudig zou verlopen. Het geeft de spelers en de coach dan ook zeer veel voldoening, dat op eigen kracht en niet afhanke lijk van andere uitslagen, één wed strijd voor het einde van de competitie de plaats is geconsolideerd. Overigens begon de wedstrijd drama tisch slecht voor de Thoolse ploeg. De eerste serveerder van Olympus liet in een mum van tijd 1.1 jpunten aanteke nen, waardoor in lO.minuten de set 7' naar de ploeg uit Made ging. Niet erg onder de indruk bouwde A.V.C. in de 2e set direct een voorsprong op en toen de pass eindelijk wat beter bij Willem Valkier kwam en deze zijn oriëntatie in de grote zaal hervond, bleek dat de Zeeuwen inderdaad de beteren waren. Met tweemaal 15-9 en in de laatste set zelfs 15-6 werd met goed aanvallend spel de wedstrijd met 3-1 gewonnen. Uitblinkers waren in deze wedstrijd de buitenaanvallers Danny Polderman en Nico Klippel, die ook veelvuldig aangespeeld konden worden, omdat Dré van Damme en Ko Droogendijk in het midden veel vuil werk opknap ten en de middenblokkeerder van de tegenstander regelmatig vastpen- den..Jan van de Zanden gooide al zijn routine in de strijd en het gehele team, gecompleteerd door Sjaak Smeets en Ron Steketee blaakte van strijdlust. Aangename verrassing was de on dersteuning van de B-jongens, die on der aanvoering van Anton Timmer mans de ploeg in moeilijke momenten vocaal goed ondersteunden. Zaterdag om half vier in Meulvliet de laatste competitiewedstrijd van het seizoen. Het Oosterhoutse Voko is de tegen stander. Wim van Dijke uit Sint- Maartensdijk heeft in de categorie veteranen de derde prijs behaald in de internationaal bekende ma rathon van Rotterdam. Op het stadhuis werd hij gehuldigd, wat o.a. gepaard ging met de uitrei king van een beker. Overigens las hij maandag in het Rotterdamse dagblad het Vrije Volk dat hij vierde geworden was, maar de be ker stond toen al in de kast. Het was de eerste keer dat hij meedeed in Rotterdam. Over zijn tijd van 2.31.29 uur was hij tevre den. "Het was wel een minuut la ter dan mijn persoonlijk record, maar de Willemsbrug vormde een obstakel. Er was veel wind en de viaducten waren een vermoeiend onderdeel. In de tweede helft van de wedstrijd heb ik een verval van drie minuten gehad. Toch zit ik al tijd rond de 2 1/2 uur voor een marathon en 1.13 uur voor een halve marathon. Over vier weken doe ik weer mee aan de Euroma rathon en in het najaar aan de marathon in Almere(Nederlandse kampioenschappen) of in Hel mond." Wim van Dijke noemde de sfeer in Rotterdam uitstekend. "De en tourage was geweldig. Dan is de marathon van Amsterdam niets vergeleken bij Rotterdam." Er was nog een tweede Thoolse deelnemer, namelijk Dick Vaders uit Oud-Vossemeer, die de mara thon van Rotterdam volbracht in 3.20 uur. ijpsp De kampioenen van SPS voor de kantine, staande v.l.n.r. Henry van Oudenaarde, Johan Scheermeijer, Peter van Tiggele, Jacco Hage, Michel Lisseveld, Johan de Groen, Will van Haaften, Berry de Graaf (wedstrijdsecre taris), Hans Goudzwaardfleider) en Rens Elenbaas(voorzitter). Knielend v.l.n.r. René Uyl, Peter Noordijke, Kees Uyl, Johan Ligtendag, Matthieu Bijnagte, Alex van de Reest en Jan Pieter Elenbaas. In verband met blessures moest SPS voor de belangrijke ontmoe ting een beroep doen op enkele A- junioren. Leider Goudzwaard had zijn tactiek gewijzigd van een 4-4-2 in een 4-3-3 systeem en dat wierp al snel zijn vruchten af. On der aanvoering van middenvelder Jaco Hage kwam men gevaarlijk in het Vrederust strafschopgebied. Dat leverde na een kwartier een vrije schop net buiten de zestien meterlijn op. Michel Lisseveld schoot onhoudbaar 0-1 in. De meeste strijd werd op het midden veld geleverd. SPS was daar tech nisch de betere, maar werd hard door Vrederust aangepakt. De goed leidende scheidsrechter Vroegop doorzag dat en hield het spel kort. Vijf minuten voor de rust leverde een aanval over links een goede voorzet van Michel Lis seveld op, doch Alex v.d. Reest kopte de bal net naast het doel. In de rust zei leider Goudzwaard dat het belangrijk was de rust in de ploeg te handhaven, maar Vre derust op het middenveld wat har der aan te pakken. Ondanks dat kwamen de Brabanders halverwe ge de tweede helft op gelijke hoogte na een vloeiende aanval door het midden. SPS nam meer risico en dat leverde twee minuten later een hoekschop op, waarmee Peter Noordijke de doelman het nakijken gaf, 1-2. Nu moest Vre- drust komen en dat leverde een paar moeilijke momenten op voor het SPS-doel. Maar doelman Lig tendag was in een goede vorm en Vrederust had geen kans. Aan de andere kant loerde de counter, want Vrederust speelde een op een achterin. Tien minuten voor het einde werd de doorgebroken Peter Noordijke in het strafschopgebied neergehaald. René Uijl benutte de toegekende penalty koelbloedig, 1-3. De resterende minuten speel de SPS rustig uit en haalde daar mee op het terrein van WC verdiend de titel binnen. Donderdag won Vosmeer 2 de derby tegen NVS 2 met 2-3. Al vroeg in de wedstrijd nam NVS een voorsprong en schoot ook nog een keer op de lat. Daarna nam Vosmeer het initiatief. Hal verwege de eerste helft tekende Marco van Herpen voor 1-1 en nog geen minuut later kopte de zelfde speler uit een vrije trap het leer opnieuw achter de doelman. De oranje-zwarten bleven gevaar lijk. Zo schoot Richard Kooien een keer tegen de doelman en John v.d. Klundert rakelings naast uit een hoekschop. Vijf minuten voor de rust leverde een uitval NVS de gelijkmaker op; uit een schot caramboleerde de bal via de paal in het doel, 2-2. Na de thee stonden André Havermans en Perry Verhees in de ploeg voor Rien Tholenaar en Richard Koo ien. Gouden wissels, want uit een een-twee tussen beide spelers van af de aftrap scoorde Perry Verhees 2-3. Het zou de winnende treffer blijken. Vosmeer bleef de gevaar lijkere ploeg, zo ging Bas Quist nog een keer alleen op de keeper af. Het spel golfde op en neer en langzaamaan kreeg NVS een over wicht, zonder echt gevaarlijk te worden. In de slotfase kreeg Vosmeer een vrije trap. Frank Timmermans kopte die op de lat en in de rebound kopte Anton de Koning over het doel. Een minuut later kon de NVS-doelman de bal uit een vrije trap net wegtikken en een vallende Timmermans schoot het leer vlak voorlangs. Aan de andere kant kwam Vosmeer goed weg toen bij een uitval de bal langs de paal schampte. Zo bleef het 2-3. Zondag werd het tussen Vosmeer 2 en Cluzona 2 eveneens 2-3, maar dan in het nadeel van de oranje- zwarten. In de twintigste minuut kwam Cluzona op voorsprong, doch tien minuten later maakte Jack Mosch uit een strafschop ge lijk. Vijf minuten later ging de bal aan de andere kant op de stip na een handsbal van Peter de Jager, maar doelman Fred Hommel stopte het schot. Meteen daarop had Vosmeer pech toen een kop bal van Ko Capelle op de lat kwam. Na een half uur in de twee de helft kwam een feller spelend Cluzona op 1-2, uit een vrije trap die via de lat in het doel belandde. Even later schoot Cluzona op de paal en kwam door een uitval op 1-3. In de slotfase tekende Frank Timmermans met een afstands schot 2-3 aan. De ontmoeting tussen Vosmeer 4 en NSV 3 duurde donderdag avond slechts 53 minuten. Op dat moment stapte het volledige Nispense elftal van het veld omdat één van de spelers door scheids rechter Blokland naar de kant was verwezen na natrappen van Vosmeer-doelman Rein Hendrik- se. Na een half uur wachten staak te de arbiter de wedstrijd. De stand was op dat moment 0-0. Tegen Steenbergen 6 begon de oude garde zondag overtuigend. Na de openingstreffer scoorden Dré Hommel en Jan Duine, zodat het na een half uur 3-0 stond. Op slag van rust werd het 3-1 en na een kwartier in de tweede helft 3-2. Overigens was het geen beste wedstrijd. In de slotfase hield doelman Hendrikse zijn doel nog prima schoon. Tegen Tholense Boys 4 speelde Smerdiek 4 vanaf de eerste mi nuut een prima wedstrijd. Het duurde even voor er werd ge scoord, maar toen dat in de twin tigste minuut wél gebeurde (afstandsschot Pierre Tröster), was de ban gebroken. Ook Tho lense Boys zat niet stil en de blauw-zwarte verdediging moest steeds attent blijven. Na een half uur werd het 2-0. Uit een hoek schop van Jos Guiljarri schoot Jan Guiljam in, de Thoolse doelman keerde het schot maar de te rugspringende bal kwam voor de voeten van Huib Knuist, die be heerst inschoot. Vijf minuten la ter tekende Jaap de Rijke voor 3-0. Na de rust een sterk gewijzigd spelbeeld, want Tholense Boys zette Smerdiek stevig onder druk. De Boys waren enkele keren dicht bij een doelpunt, maar keeper Adrie de Viet liet zich niet passe ren. Langzaam maar zeker kwam Smerdiek onder de Thoolse druk vandaan en halverwege scooden de blauw-zwarten drie doelpunten in vijf minuten tijd. Eerst scoorde Jos Guiljam met een mooie lob, twee minuten later doelpuntte hij opnieuw op aangeven van zijn broer Jan en drie minuten later scoorde Jan Guiljam zelf, 6-0. Tholense Boys bleef voetballen en dat leverde vijf minuten voor het einde de verdiende tegentreffer op. e Emergo speelde zaterdag tegen PKC 10 door verschillende afmeldingen met één dame te weinig. Desondanks nam men door Marco v.d. Hoek de leiding. PKC maakte gelijk en liep zelfs uit naar 1-3. Erwin Stapel ver kleinde de achterstand, maar PKC kwam op 2-4. Daarna scoorde Caroli ne v.d. Meer 3-4, opnieuw liep de te genstander uit, waarna Arienne van Haaften 4-5 maakte. Jaap de Rijke zorgde voor de gelijkmaker, waarna PKC de ruststand op 5-6 bepaalde. In de tweede helft ging Emergo er hard tegenaan om de stand gelijk te trek ken. Dat lukte Harry Verduit, waarna Marco v.d. Hoek voor een 7-6 voor sprong zorgde. Jean-Philippe Paap bouwde die verder uit, maar PKC kwam terug naar 8-7. Via Arienne van Haaften werd het 9-7, doch PKC wist op 9-9 te komen. Uiteindelijk scoorde Marco v.d. Hoek de winnende treffer (10-9). Het was de vierde opeenvolgen de overwinning. Zaterdag ontmoet men in Bergen op Zoom koploper Scheldevogels. Al jarenlang het adres voor vakkundige en vertrouwde aanpassing van: Gediplomeerd F1DA lid Lid Ned. Vereniging voor Audiologie Gediplomeerd electrotechnisch Ingenieur. Met de auto voor de deur bereikbaar Ingang ook voor rolstoelen geschikt Indien nodig ook bezoek aan huis. Alle merken en typen hoortoestellen Leverancier van ziekenfondsen Vervaardiging van oorstukjes en mini-in-oor toestellen in eigen bedrijf Moderne test- en meetinstrumenten voor controle en aanpassing van Uw toestel. Gewaarborgde Service door: Gratis halfjaarlijkse controle en service abonnement. Gratis Proefperiode. Advertentie I.M. Hans Bomgaars, favoriet voor het Thoolse damkampioenschap en tot 14 april, potentieel lijstaanvoerder, is in zijn 17e van de in totaal 20 te spelen ronden onderuit gegaan. Het kunststukje werd geleverd door Ronnie Gunter. Dat betekende Bomgaars' eerste nederlaag in deze competitie. En daarmee is de spanning in de 'onderlinge' op zijn hoogst; zowel Bomgaars als André Kousemaker en Henk Gunter heb ben nu 6 verliespunten. Daarbij heeft Kousemaker nog 1 wedstrijd voor de boeg, die tegen routinier C. Droogers. Gunter speelt nog tegen lantaarndrager C. van Splunter en dé match te gen Bomgaars. Bomgaars naast Gunter dus tegen J. v.d. Velde en Neerlands aspirantenfinalist To by Hage. Kousemaker heeft dus goede kansen maar aangezien ook een damschijf rond is, is de boei ende strijd nog niet beslist. Uitslagen: J. Schouten-J. Moerland 1-1, B. Kegge-S. Baerends 0-2, C. Droogers-H. Bomgaars 0-2, C. van Splunter-J. Moerland 0-2, H. Gunter-L. Meerman 2-0, J. v.d. Velde-D. de Vos 2-0, C. Droogers-S. Schot 1-1, R. Gunter-A. Kousemaker 0-2, M. Schellinger-P. v.d. Velde 1-1, L. Meerman-C. van Splunter 2-0, P. v.d. Velde-A. Kousemaker 0-2, H. Bomgaars-R. Gunter 0-2, E. van Gorsel-D. Droogers 0-2, J. de Denk en zet heeft in de meerkamp tegen het sterke team van De Grenspion een 5-3 voorsprong ge nomen. Op dinsdagavond 9 mei is het vervolg in Putte. Ondanks het ontbreken van Dig de Graaf (ber gen huiswerk) en Ibrahim Bajra- movic (vakantie) bleek D.E.Z. in de breedte sterker dan de Putte- naren. Na hun 3-1 nederlaag in de competitie hadden de Tholenaren weinig hoop op een goed resul taat. Maar al snel bleek dat Rein Ladan het schaken nog niet ver leerd was, na een vacantie van ve le maanden in de Turkse en Griekse zon. Jan Uijl kon zijn goede prestatie van vorige week niet herhalen zijn oudere tegen stander maakte korte metten. Teamleider Rein van Nijnatten en Arnold Wigmans zaten tegenover elkaar voor hun zoveelste duel. Met een ongebruikelijke variant dacht Wigmans openingsvoordeel te halen. Het bleek een misreke ning. Van Nijnatten haalde rustig maar zeker de winst, 2-1 voor D.E.Z., Irma Haveld, ook ge kleurd door de Turkse en Griekse zon, aan bord 8 speelde er lustig op los en bleef Sjaak Schutte de baas. George meeusen maakte er zelfs 4-1 van en genoot zichtbaar van al weer een goede winstpartij. De mooiste winst was zeker voor Johan Grooteboer. Zijn tegen stander Hans Stuker dacht de winst al binnen te hebben, Jo- han's klok kwam akelig dichtbij het vlaggetje, maar daar bleek hij zich aardig in te vergissen. Een kat in het nauw maakt rare spron gen 5-1. Fons Antonis kon de stand voor de Puttenaren wat dragelijker maken door Steven van de Velde te kloppen. De Poortvlieter is uit vorm. Even was er die oude vechtlust met concen tratieverlies bracht ook dit keer de nederlaag. Paul Helsen kwam het makkelijkst aan zijn winst punt, want Dig de Graaf kon niet komen. In Putte maakt hij dat ze ker weer goed. Belangrijker dan de uitslag was de goedesfeer en verstandhouding tussen de clubs. Op 9 mei spelen de teams een dubbele wedstrijd, zodat van de totaal uitslag geen zinnig woord gezegd kan worden. Maar span nend wordt het zeker. Uitslag: R. van Nijnatten-Wigmans 1-0; S. van de Velde-F. Antonis 0-1; G. Meeuwsen - Verdoorn 1-0; J. Grooteboer - H. Stuker 1-0; J. Uijl - J. van der Schot 0-1; R.La dan - F. Meesters 1-0; I. Haneveld - S. Schutte 1-0; P. Helsen wint op bord 2 reg.: 0-1: 5-3. Rijke-S. Baerends 0-2, Boogerd-H. Gunter 0-2. Stand: 1. A. Kousemakerl9 14 A. 2. H. Gunter 3. H. Bomgaars 4. R. Gunter 5. J. Schouten 6. T.Hage 7. A. Boogerd 18 13 17 12 19 10 17 9 18 9 17 9 8. H. van Akkerenl7 9 3 9. J. Moerland 18 10 1 10. S. Baerends 19 8 5 11. P. v.d. Velde 16 6 6 12. L. Meerman 19 6 4 13. C. Droogers 13 5 5 14. M. Schellinger 17 6 3 15. J. de Rijke 17 4 5 16. S. Schot 18 5 3 17. B. Kegge 17 4 3 18. D. de Vos 19 3 1 19. E.van Gorsel 20 3 1 20. J. v.d. Velde 17 2 2 21. C. van Splunter 18 0 117 1 Ook in de B-groep is de strijd nog open. T. Hage en A. Boogerd zijn de enigen nog die de titel voor zich op kunnen eisen. Ook daar dus een nek-aan-nek race. 32 30 28 27 23 23 22 21 21 21 18 16 15 8 15 8 13 10 13 10 11 15 7 16 7 13 6 Smash doet goede zaken Het eerste team van Smash heeft zeer goede zaken gedaan tegen Belcrum en de kans op behoud van het derde klas- serschap vergroot. Johan Snoep won al zijn partijen, Christian van 't Hof twee en Piet Ridderhof één. Als er za terdag van Tanaka wordt gewonnen, speelt men volgend seizoen vrijwel ze ker weer derde klasse. Het tweede team moest het opnemen tegen de onsportieve kampioenen van Vice Versa. Het werd een 1-9 neder laag. Martin v.d. Klooster won in de derde set nog een partij. Smash 3 verloor met 2-8 van Fijnaart. Kees van Poortvliet en David van Driel wonnen ieder een partij. De te genstander van Smash 4, Dio uit Heerle, kwam niet opdagen. De pun ten gaan zodoende wel naar Smash, maar op deze manier is er weinig ple zier aan. De junioren verloren een kostbaar puntje tegen Back Hands 4. De kans op het kampioenschap bleef echter be houden. Wanneer zaterdag gewonnen wordt van Back Hands 3 is de titel bij na zeker. Marco Saarloos was met twee gewonnen partijen weer de beste man. Rafaël Fructuoso en Jacco Bruijnzeel wonnen ieder één partij plus de dubbel. Het aspirantenteam speelde ook 5-5. Leo Wessels zorgde voor twee gewon nen partijen. Programma: Tanaka 1-Smash 1, Fijn aart 1-Smash 2, Back Hands 5-Smash 3, Smash 4-Vice Versa 8; Smash jun.- Back Hands 3, Fijnaart 2-Smash asp. Het kampioensteam Bizarre 2 bestaat uit Kees v.d. Wielen (coach), Arie Kriekaard, Marco Knuist, Alex v.d. Reest, Ronald Adams, Mario v.d. Akker (doelman), Rien Steijn en Huub Kurvers. Op de foto ontbreken Hessel Weinreder, Jacco Jansen (tevens sponsor) en Hans Zalm. Het tweede team van zaalvoetbal vereniging Bizarre is vrijdag avond kampioen geworden in de derde klasse reserve West-Brabant van de KNVB. Welberg 2 werd met 0-4 verslagen door doelpun ten van Arie Kriekaard, Alex v.d. Reest, Ronald Adams en Rien Steijn. Maandag werd in Meul vliet ook de laatste competitie wedstrijd gewonnen: 7-2 tegen Bekaro 2. Nu scoorden Arie Kriekaard, Marco Knuist, Alex v.d. Reest (2x), Ronald Adams (2x) en doelman Mario v.d. Akker (uit een strafschop). Bizarre behaalde in 22 wedstrij den 36 punten, scoorde 126 doel punten en kreeg er 59 tegen. Topscorer werd Alex v.d. Reest met 42 treffers. Door het kam pioenschap promoveert het team naar de tweede klasse reserve. 5TT Onze 27e zet lag waarschijnlijk zo voor de hand dat slechts 8 scha kers zich geroepen voelden te rea geren. Anderzijds was de eensge zindheid hartverwarmend want allen gaven Lf3-g2 door, verre weg de meeste logische zet. Cor Jansen moest na zetdoorgave eerst de stelling nog eens taxeren, een wat overbodige gedachte, voor hij met zijn antwoord kwam waar de uitspelers wel op hadden gerekend: 27...Lf8xc5 Wie bovenstaand diagram met iets meer dan gewone belangstel ling bekijkt valt een aantal dingen op. De zwarte stukken zijn zon der uitzondering op de damevleu gel gegroepeerd en onze tegen stander schijnt een overdreven neiging te hebben de witte velden in zijn bezit te houden. Misschien is daarvan te profiteren, maar dat is nog even verder want wij staan schaak, en moeten dat eerst oplossen. De koning kan naar hl of h2, maar wie durft met Tf 1 -f2 de kwaliteit terug te offeren en een duidelijke voortzetting te vin den? Maar als Cor Jansen die to ren niet slaat, ontstaat direct weer een andere stelling. U ziet, er lig gen nogal wat fijne nuances ver borgen in een stelling die Cor Jan sen kwalificeert als beter voor wit, iets waar enkele schakers misschien best aan twijfelen. Toch blijven wij de sterkste zet zoeken en die kunt u kwijt zater dag a.s. van 18.00 tot 19.00 uur tel.nr.: 01666-2531. Zeeland's Welvaren Zaterdag vertrokken acht man voor een toertocht over 80 kilometer. Die ging naar Dinteloord, Oud-Gastel, Heerle, Wouw, Halsteren en zo weer naar het clubhuis in Scherpenisse. Za terdagmorgen om 8.45 uur vertrekt men vanaf het clubhuis om in Tholen mee te doen aan een 160 kilometer lange dagtocht van Koetshuys. Pet voor De Bidon Voor een fietstocht van 63 kilometer door het Brabantse land kwamen 17 leden aan het vertrek. Vooraf kreeg ie der uit handen van de voorzitter een pet met de clubnaam uitgereikt. In te genstelling tot vorige week woensdag reed nu niemand lek. De leiders in het kilometerklassement hebben 355 km afgelegd. De Trouwe Duif, Tholen. Strombeek, 15 april. In concours 270 duiven van 24 deelnemers, los 10 uur. Eerste duif 10.50.02 is 1406.515 m/min., laatste duif 10.56.39 is 1245.331 m/min. Joh. Hol 1, 11, 12, 26, 39, 49 en 57; A. Korsman 2, 18, 42 en 47; Joh. Deurloo 3, 38, 52 en 62; J. Baay 4 en 9; P. La- ban 5, 6, 7, 8, 13, 14, 17, 22, 25, 27, 29, 34, 41, 46, 60 en 67; L. v.d. Kleyn Jzn. 10, 23, 43, 61 en 63; C.J. v.d. Berge en Zn. 15, 20, 21 en 37; Joh. Kegge 16 en 44; C. van Luyk 19; J. Toetenel 24 en 31; C. Laban 28, 48, 64 en 65; Jac. van Dijke 30, 32, 45 en 56; L. Hage 33, 40, 51 en 59; C. Moeliker 35, 50, 53, 66 en 68; C. Laban Azn. 36; L. v.d. Klein 54; L. v.d. Hoofd 55 en 58. De Zwaluw, Oud-Vossemeer. Strom beek 15 april, in concours 313 duiven van 26 deelnemers. Los 10.00 uur met westenwind, eerste duif 10.52.26 is 1423.190 m/min., laatste duif 10.59.28 is 1247.202 m/min. D. Vaders 1, 9, 35 en 77; J. van Balle- gooy 2, 8, 47 en 67; P. van Ballegooy 3 en 72; J. Potappel 4, 20, 40, 55 en 57; G. Hoek 5, 14, 19, 58 en 65; A. Capel le 6, 31, 33, 37 en 46; J. Schetters 7, 61 en 76; A. van Daalen 10, 23, 28, 38, 43, 48, 49, 54, 64, 66 en 73; Jos en J. Vaders II, 12, 13, 15, 24, 32, 34, 42, 44 en 53; A. Lindhoudt 16; P. Vis 17 en 18; M. de Graaff 21, 62 en 63; J. Eg berts 22 en 78; P. Hommel 25, 70 en 75; C.P. Aarden 26, 45 en 71; M. van Driel 27; W. Burgers 29; M. Voormeu- len 30, 39 en 50; Comb. v.d. Mark 36 en 51; L.M. Plandsoen 41, 52, 68 en 74; J. Kruf 56; M. Moerland 59 en 60; J. Buitenhuis 69; A.P. Keijzers 79. De Keisduif, Sinl-Philipsland. Strom beek 15 april over 83 km. In concours 418 duiven, los 10.00 uur met kalme zuidwesten wind. Eerste duif 10.56 is 1434 m/min.laatste duif 11.06. P. Wagemaker 1, 4, 5, 6, 9, 21, 28, 32, 76 en 91; L. Reijngoudt 2, 29, 30, 38, 47, 65, 74 en 102; J.D. Quist 3; S.M. Quist en Zn. 7, 13, 15, 17, 19, 22, 25, 37, 42, 50, 56 en 59; J. Walpot en Zn. 8, 23, 27, 51, 62, 72, 73, 93 en 94; M.P. Fonteyne 10 en 82; Jac. Geense 11 en 68; M.B. Quist 12, 48 en 75; A. Geense 14 en 105; J. Reijngoudt 16, 69 en 84; J.C. Verwijs 18, 24, 41, 43, 53, 63, 77, 88 en 92; Adr. Verwijs 20, 57 en 67; A. Kot 26, 34 en 58; G. Walpot en dr. 31 en 101; J. Wagemaker 33 en 89; R.G. v.d. Velden 35 en 79; J. Reijngoudt en Zn. 36, 45, 52, 60, 70, 71, 83, 85, 98 en 99; R. v.d. Reest 39, 46 en 55; J. Suur- lant en Zn. 40, 61 en 90; M. Laban en Zn. 44, 80, 100 en 104; J.F. Neele 49, 64 en 103; M. Meijer en Zn. 54 en 96; W. van Dommelen 66; Gebr. Hoek 78, 87 en 95; C. Dieleman 81; A. Faasse 86; Joh. Kosten 97.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1989 | | pagina 19