Verlamd WHS afgetroefd door één treffer van Thol. Boys SPS 2 bekerfinalist Kampioenskansen verminderd: nu drie ploegen gelijk op kop Thoolse judoka's in de prijzen Donderdag 20 april 1989 DE EENDRACHTBODE 17 Met de kater van de 0-1 nederlaag tegen Tholense Boys Hartig WOOrdje nog in de benen, maakt WHS zich zaterdag a.s. met twee bussen op om in Kamperland in een direct duel met Bevelanders toch nog het kampioenschap te vero veren. "We hebben alles nog in eigen hand", zei aan voerder Sander Goedegebuure in de stille kleedkamer van WHS optimistisch. Damesorkest Stavenisse met strafschoppen uitgeschakeld Door een 1-2 zege (na verlenging) op The Gunners 2 is SPS 2 doorgedrongen tot de bekerfinale voor reserve-elftallen van de afdeling Noord-Brabant. Za terdag ontmoet men op het DVO-terrein in Roosen daal tweedeklasser PTT 2 uit Breda. bekervoetbal Stavenisse met 10 man uit beker Onbegrijpelijk Gezond elftal Vrije trap Hoekschoppen Thol. Boys 2 en Stavenisse 2 spelen beslissing Heel stil SPS wint gezapige partij Forse nederlaag Noad WHS 2 kwam nog nooit zo hoog Tholense Boys 2 te tam tegen WHS 3 knvb voetbal Meulvlietcompetitie Zeeuwse elftallen ontmoeten twee nationale teams Twee verdedigers van Tholense Boys tijdens de eerste helft in actie: doelman Kees Goedegebuure en Hassan Eljilali. - - 'x Tumult in de tweede helft van de derby WHS-Tholense Boys. De prima leidende scheidsrechter Vermeulen roept Johan v.d. Repe na een overtreding tot de orde en aanvoerder Sander Goedegebuure stuurt zijn trainer Theo Moerland terug. De St. Annalanders lieten twee punten liggen, Dinteloord één door bij degradant Kapelle maar 1-1 te spelen en Bevelanders kreeg bij Bruse Boys het volle pond met een 0-3 overwinning. Daardoor kwamen WHS, Bevelanders en Dinteloord gezamenlijk op kop met alle drie 29 punten. De wed strijd Bevelanders-WHS is een krachtmeting tussen twee van de drie kampioenskandidaten, Din teloord speelt thuis tegen Yerseke. De nederlaag tegen Tholense Boys kwam uitermate slecht uit voor de St. Annalanders, want bij een overwinning had men twee punten voorsprong gehad op de naaste concurrenten. Bij een gelijkspel was de uitgangspositie ook nog beter geweest, maar zelfs dat zat er niet in tegen de Tholenaren, die deze competitie beide derby's te gen WHS op hun naam schreven. De omstandigheden zagen er zo goed uit voor de thuisclub. Een compleet elftal, prachtig weer en veel toeschouwers(600 gulden aan toegangsgelden). De entourage was goed en de activiteitencom missie had zelfs een damesorkest uit Lepelstraat gehuurd om rond het veld de stemming te verhogen. Na de enige treffer in de wedstrijd - Tholense Boys maakte na een halfuur 0-1 via een kopbal van Léon van Elzakker - werd het ech ter angstig stil. "Iedereen liep te gen zichzelf te voetballen", constateerde de WHS-aanvoerder. "Daardoor werd het één van de minste wedstrijden van het jaar." "WHS was gewoon verlamd", vond de Thoolse grensrechter John van Dijke. "Tegen Veere, waar we met 0-5 wonnen, konden we elkaar blindelings vinden en vandaag lukte er niets. Het is ont zettend tegengevallen. Vooral voor de trainer is het een grote te leurstelling", zei Sander Goede gebuure. De halve finale was van weerskan ten een goede wedstrijd, hoewel het aanvallende spel van SPS nog al eens balverlies betekende. Bin nen vijf minuten kwam The Gunners in een riante scoringspo- sitie, maar na te lang aarzelen werd de bal tot hoekschop ver werkt. Enkele minuten later kreeg SPS een vrije trap op ongeveer 35 meter van het doel. Tot ieders ver bazing schoot Jan Elenbaas de bal keihard in de kruising. Tien minuten later was de stand echter al weer gelijk. Na een hoekschop werd de bal onvoldoende wegge werkt en doelman Rien Hage werd kansloos gelaten. Tien minu ten later kreeg Hans Elenbaas de mogelijkheid om te scoren, maar uit een vrije trap van Kees van Steenis kopte hij direct op de doelman. Na een kwartier in de tweede helft schoot Jan v.d. Reest met een hard schot hoog over. Na veel heen en weer voetballen klonk het eindsignaal, wat bete kende dat er verlengd moest worden. Al vrij snel in de eerste verlenging werd doelman Hage bijna verrast: een lob van The Gunners ging via de lat over na een misverstand in de SPS-verdediging. Vijf minuten voor het einde redde Corné v.d. Male op de doellijn toen een hoekschop werd ingekopt. Na vijf minuten in de tweede verlenging viel de beslissing. Jaco Janssen nam uit een pass de bal op de borst mee, ging goed door en scoorde beheerst in de uiterste hoek. The Gunners kwam nog en kele keren sterk opzetten, maar dankzij de goede SPS-verdediging werd niet meer gescoord. De ge lukkigste won in deze wedstrijd. Zaterdagmiddag om half drie staat SPS in de finale. SC Stavenisse heeft het in de kwartfinale van de afdelingsbeker niet kunnen redden tegen ZPR '84. Na een 0-0 eindstand vielen er ook in de verlenging geen doel punten. Toen moesten strafschop pen de beslissing brengen en die vielen met 4-3 in het voordeel van ZPR uit. Op het terrein van Smerdiek wa ren beide ploegen aan elkaar ge waagd. In de eerste helft waren de betere kansen voor Stavenisse, maar men wist het net niet te vin den. In de tweede helft kreeg ZPR enkele goede kansen, maar doel man Rien Smits stak in prima vorm. Stavenisse leek op voor sprong te komen toen bij een verre uittrap de bal over de Bergse ver dediging ging en Arjaan Moer land alleen voor het doel verscheen. Hij wachtte echter te lang met uithalen, zodat de verde diging zich kon herstellen. Even later werd Moerland gewisseld voor Adrie Smits. Deze was nog maar enkele minuten in het veld toen hij wegens een overtreding door de goed leidende scheids rechter naar de kleedkamer werd gestuurd. ZPR wist van de meer derheid geen gebruik te maken en zo bleef het 0-0. In de verlenging bleef Stavenisse hard werken en kreeg zelfs de bes te kansen. Uitblinkers Gerrie Dorst en Martin Neele legden hun directe tegenstanders volledig aan banden. Een goede voorzet van Paul Oosdijk werd door Nico Nooy direct op de slof genomen en ging rakelings naast. Een volle dig leeggespeeld ZPR kwam niet meer aan aanvallen toe. Na twee keer drie kwartier was er nog steeds niet gescoord en waren strafschoppen noodzakelijk. De eerste van ZPR werd door de Stavenisse-doelman gestopt. De Thoolse ploeg scoorde wel, maar miste vervolgens twee keer. ZPR maakte geen fout meer en plaatste zich zo voor de halve finale. "We zijn gewoon afgetroefd door absoluut onvoldoende inzet. Zo zijn we niet gerechtigd om kampi oen te worden", liet trainer Theo Moerland verbitterd weten. "Ik heb de longen uit mijn lijf ge schreeuwd, maar er is niet ge luisterd. De vleugelspitsen hebben het volledig laten afweten, waar door er erg weinig kansen gescha pen zijn. De meest beperkte spits, Johan Sturris, was nu het meest strijdvaardig. Er zijn heel weinig duels op het scherpst van de snede uitgevochten. Bij Johan v.d. Repe zag ik drie keer een bal door zijn benen gaan, dat is tekenend voor de wedstrijd. Tholense Boys was wel 200% gemotiveerder dan Vee- re vorige week, maar bij WHS lukte er niets. We hadden geen goede spitsen en als je dan ziet, dat Tholense Boys uit een stilstaande situatie een doelpunt maakt, dan zal er voor zaterdag een hartig woordje gesproken worden. We hebben nog alles in eigen hand, maar vandaag hebben we twee kostbare punten verlo ren", aldus trainer Theo Moer land. De Thoolse elftalleider Aad v.d. Meeren begreep er niets van zoals WHS had gevoetbald. "Het kwam toch in onze tijd niet voor dat jeugdspelers als Geert Polder man en Marco van Velzen zoveel ruimte kregen als vandaag. Die liet je toch de eerste minuten even zien dat je er was", zei Van der Meeren tegen de WHS-trainer. Ook de Thoolse trainer Jan Eng- lebert noemde het onbegrijpelijk dat Polderman twee WHS- verdedigers aan zich bond. "On danks de handicap van geblesseer de spelers, hebben we erg weinig kansen weggegeven. We hebben gedisciplineerd gespeeld. Niet al leen de keeper bleek een goede schakel: het is een overwinning van het gehele team. We hadden vandaag een prima elftal. On danks de druk van WHS na rust hebben we de controle op de wed strijd behouden. Hoe langer het tegendoelpunt van WHS weg bleef, hoe zenuwachtiger men daar werd. Na rust was het nog meer de bedoeling om met coun ters voor gevaar te zorgen, maar dat is niet gelukt." Trainer Englebert kijkt met ge noegen terug op deze sportieve wedstrijd. "Jammer dat we de laatste tijd zoveel blessures had den, anders waren we bij de eerste drie geëindigd. We hebben meer techniek in huis dan WHS." Hij vindt het plezierig, dat ook met invallers als Marco van Velzen en Geert Polderman de klus tegen WHS voor de tweede keer ge klaard is. "Ik gun WHS het kam pioenschap wel, maar we geven ze het niet cadeau. Dat heeft WHS 3 tegen Tholense Boys 2 ook niet gedaan, maar als je niet traint zo als ons tweede elftal, dan verlies je. Met het eerste team laat ik ech ter een gezond, prestatiegericht elftal achter, klaar voor de toe komst." "Tholen heeft nu twee keer van ons gewonnen en dat zit niet zo lekker", zegt WHS-aanvoerder Sander Goedegebuure. "Broer Kees bleek vandaag ook een goe de keeper bij Tholen, maar eigen lijk waren er weinig uitgespeelde kansen. Er was gewoon teveel spanning. Inzet was er genoeg, maar te weinig spel. We hadden in het strafschopgebied van Tholen gewoon meer moeten rommelen, een beetje oorlogje spelen. In te genstelling tot onze onze eerste wedstrijd tegen Tholen waren we al minder snel uit de startblokken gekomen, maar op een gunstig moment kreeg Tholen een doel punt en bij ons lukte er niets. Voor zoveel mensen verliezen en dan nog de manier waarop je ver liest, dat is niet plezierig", aldus WHS-aanvoerder Sander Goede gebuure. Kansen waren er dus weinig in de ze derby, die in het zonnetje door meer dan 300 toeschouwers werd gevolgd. Hoekschoppen zorgden in de beginfase voor het meeste gevaar. Tholense Boys kreeg er drie, WHS twee. De thuisclub kwam daarbij goed weg, toen een paar schoten afstuitten. Een vrije trap van Kees Westdorp bood de gelegenheid wat terug te doen, maar de bal ging naast. Dat zelfde gebeurde bij een volgende vrije trap met een kopbal van Sander Westdorp en een schot van Johan Sturris. Bij een doorbraak naar links werd hij van achter aange tikt door Hassan Eljilali, die van scheidsrechter Vermeulen een boeking kreeg. In de verdediging bleek Suykerbuyk een betrouwba re schakel in het door blessures achtervolgde Tholense Boys. Dave van Haaften, Ben Schot, Erik van Elzakker, Hans de Korte en Jan Groenewege(geschorst) ontbra ken. De invallers deden er niet voor onder. Met name linker spits Geert Pol derman was gevaarlijk. Hij scoor de echter niet, maar dat lukte wel in de 30ste minuut uit een vrije trap. Ben van Olffen schoot naar de tweede paal, waar de geheel vrijstaande Léon van Elzakker zijn lengte uitbuitte en met een kopbal in de linker hoek diago naal scoorde: 0-1. Een uitermate belangrijk doelpunt, want het bleek de enige treffer in deze wed strijd. De derby was toen al lang aan een goal toe en na de achterstand werd WHS wat levendiger. Er werd druk uitgeoefend op het Thoolse doel, waarbij met name Sturris actief was en zeer scherp stond. Doelman Kees Goedege buure was er echter steeds eerder bij. Eén keer leek Sturris hard in te komen, waardoor nog even een schermutseling tussen enkele spe lers ontstond, maar hij raakte de bal in plaats van de doelman. Tholense Boys nam alle tijd voor een uitgebreide verzorging. De be zoekers kwamen goed weg, toen een hoekschop van de doellijn werd gehaald. De tweede helft begon weinig hoopgevend voor WHS. Een te rugspeelbal van Henk Vermaas werd een hoekschop en daarna gingen bijna alle passes buiten de zijlijnen. De thuisclub stond nog steeds stijf van de zenuwen. Alles ging naast of mis. Die tweede helft oefende WHS Twee Thoolse voetbalelftallen lo pen nog de kans dat ze degrade ren. De reserves van zowel Tholense Boys als SC Stavenisse moeten een beslissingswedstrijd spelen om te proberen die dreiging te ontlopen. Zaterdag ontmoet Stavenisse 2 op het terrein van WC in Halsteren de reserves van DSE. De verliezer degradeert samen met Tholense Boys 3 uit de tweede klasse reserve A. Tholense Boys 2 kent de tegen stander nog niet. In de reserve derde klasse B KNVB staan FSV 2 en Brakel 2 met 11 punten onder aan. Zij moeten in een onderling duel uitmaken wie er naar de af deling degradeert. De winnaar treedt vervolgens aan tegen Tho lense Boys en wie dat duel verliest, komt volgend seizoen eveneens in de afdeling uit. wel grote druk uit op het Thoolse doel, maar echt gevaarlijk werd het niet. Daarvoor zorgde doel man Goedegebuure ook, die nog al eens applaus kreeg omdat hij voorzetten en hoekschoppen uit de lucht plukte. WHS kreeg 6 cor ners, Tholen 2. De kopbal van Willem Jan de Voogd van der Straaten was te gemakkelijk voor de Thoolse doelman. De bezoekers waren met twee counters dichtbij een tweede tref fer. In het eerste geval was Leon van Elzakker de uitgelopen keeper Theo den Engelsman al gepas seerd, maar Henk Vermaas bracht nog redding in het lege doel. Geert Polderman kreeg de tweede counterkans, maar de uitgelopen WHS-keeper stopte de bal. In het laatste kwartier bracht trai ner Moerland nog twee verse krachten in het spel. Eerst voor Johan v.d. Repe, die na een over treding tegen de Thoolse aanvoer der Johan Schot tot de orde werd geroepen. Leon de Witte verving hem. Sander Westdorp werd ver vangen door Arthur de Jong. Met Dies de Witte en Sander Goedege buure voorin probeerde WHS een laatste offensief, maar zonder overtuiging. Rien Fase kwam nog het dichtst bij een treffer met een schot in de rechter hoek, maar op nieuw was doelman Kees Goede gebuure erbij. De WHS-aanhang was toen al heel stil geworden. Tholense Boys juichtte bij het eindsignaal van de prima leidende scheidsrechter Vermeulen en de thuisclub bleef met lege handen achter. De kanti ne en het ra'd van avontuur draai de wel goed. Van de 295 gulden moest er 145 gulden af voor een half varken, zodat er voor de Sport Gehandicapten 150 gulden overbleef. WHS: Theo den Engelsman, San- der Goedegebuure, Dies de Witte, Henk Vermaas, Kees Westdorp, Johan v.d. Repe(Leon de Witte), Willem Jan de Voogd van der Straaten, Rien Fase, Arie Suarez, Sander Westdorp(Arthur de Jong) en Johan Sturris. Tholense Boys: Kees Goedege buure, Ben van Olffen, Sjaak Suy kerbuyk, Marco van Velzen, Hassan Eljilali, Leon van Elzak ker, Piet de Boef, Johan Schot, John Nieuwkoop, Geert Polder man en Erwin de Nijs. WHS Bevelanders Dinteloord Nieuwdorp Tholense Boys Bruse Boys Veere Oostkapelle Yerseke Zaamslag Tern. Boys Kapelle 21 13 21 10 21 11 21 10 21 10 21 6 5 29 2 29 3 29 5 26 7 24 4 23 9 19 7 19 9 15 9 14 11 13 11 12 43-25 38-22 33-19 36-26 27-23 42-39 33-36 23-28 29-42 18-29 22-37 17-35 doch stuitte steeds op doelman Huib van Westen. Bij Noad kwam Jan Bolier nog in het veld voor Jacco Koóy. De Zeeuwen hielden stand tot vijf minuten voor tijd. Toen raakte een verdediger de bal maar half, waardoor een Klundert aanvaller alleen kon doorgaan en 2-1 scoren. In de laatste minuut werd de ellende nog groter, want de Brabanders profiteerden van een foutieve terugspeelbal, 3-1. Door deze nederlaag kan Noad de vierde plaats vergeten, maar men zal zeker proberen deze misstap zaterdag op eigen veld tegen SPS goed te maken. De eerste ontmoe ting eindigde in een 2-1 overwin ning voor de Poortvliet/Scherpenisse com binatie. In een wat gezapige wedstrijd trok SPS tegen het gedegradeerde Me- vo met 2-0 aan het langste eind. David Joppe (geblesseerd) en Kees van Tiggele (geschorst) ontbra ken, zodat Marjnus Slootmaker en de jonge René van Vossen in de spits stonden. Van Vossen debu teerde verdienstelijk in de basis. SPS beheerste de wedstrijd vanaf het begin. Mevo liet wel verzorgd veldspel zien, maar bij SPS ging er dreiging van het spel uit. Bin nen een kwartier waren er drie goede kansen op rij. Bij de laatste schoot Wim de Groen over. Bij een snelle aanval over rechts kwam SPS op voorsprong. René van Vossen schoot van dichtbij hard in. SPS bleef kansen creëren, maar ze werden slecht benut. Na ruim een half uur kwam Dick Uijl na een goede een-twee alleen voor de Zierikzeese doelman, die door goed uitlopen een treffer voor kwam. In de laatste minuut kreeg René van Vossen, op aangeven van Marinus Slootmaker, nog een goede kans. Ook in de tweede helft waren de beste kansen voor SPS. Na vijf minuten werd Wim de Groen goed aangespeeld door Marinus Slootmaker. Toch duurde het tot de twintigste minuut voor Dick Uijl uit een snelle aanval 2-0 scoorde. Mevo bleef positief voet ballen, maar hun probleem was het afmaken. Over heel de wed strijd gezien waren er maar een paar kansen, waarmee de SPS- verdediging bovendien geen moei te had. In de laatste vijf minuten gingen kansen voor René van Vos sen en Dick Uijl verloren. De beslissing omtrent het kam pioenschap valt in de laatste wed strijd. SPS moet zelf winnen en is dan nog afhankelijk van wat Nieuwland thuis tegen Klundert doet. Noad '67 liep bij Klundert tegen een flinke 3-1 nederlaag aan. Toch had de ploeg uit Sint-Philipsland het eerste half uur een licht veld- overwicht. Na een kwartier kreeg de thuisclub een kans om te sco ren, maar de spits schoot tegen de Noad-doelman. Tien minuten la ter was het wel raak nadat een Brabander vrij het strafschopge bied mocht binnengaan. Noad bleef voetballen en dat leverde tien minuten voor rust de gelijk maker op. De laatste man van Klundert liet een bal lopen omdat hij dacht dat die over de achterlijn zou gaan, maar hij rekende buiten Joop Quist die doorging en de bal teruglegde op Leo Zuidweg. Die tekende 1-1 aan. Zuidweg kreeg een tweede scoringskans, maar al leen voor de doelman wist hij de ze niet te passeren. In de rust werd rechtsback Erik Poot gewisseld door Marko Ver- kerke. Noad kwam er echter in de tweede helft niet echt meer uit. Klundert kreeg de betere kansen, Nieuwland 21 14 5 2 33 60-22 SPS 21 14 3 4 31 43-19 SSV 21 1 1 4 6 26 46-25 Klundert 21 11 4 6 26 36-22 NOAD '67 21 8 7 6 23 19-18 Wemeldinge 21 9 5 7 23 24-25 Meeuwen 21 9 4 8 22 26-28 Kogelvangers 21 8 5 8 21 28-24 Middelburg 21 7 6 8 20 21-24 DFS 21 6 5 12 15 21-40 Wolfaartsdijk 21 2 3 16 7 13-53 Mevo 21 2 1 18 5 15-52 bracht redding. Een later kreeg Izak opnieuw een kans en deze keer was het raak. Een voorzet van links werd door Gunter knap in de bovenhoek getild. Zowel de thuisclub als de bezoekers kregen daarna kansen en de 1-1 ruststand was dan ook niet onterecht. In de tweede helft opnieuw veel kansen, waarbij Jan Willem Mos selman uit een scrimmage scoor de. Yerseke schoof een extra man naar voren en maakte twee doel punten, wat de eindstand op 2-3 bracht. Daarmee raakte WHS 2, dat voor de wedstrijd op basis van een beter doelsaldo dan Yerseke de derde plaats innam, het brons kwijt. Toch kijkt technisch leider Thijs Fase terug op een redelijk seizoen. "Mede door de goede resultaten bleef de sfeer goed en was het ge mis van een leider niet altijd dui delijk merkbaar. De taken werden over de groep verdeeld met Jaap Vroegop als grensrechter en p.r. man. De spelers gingen hun ver antwoording niet uit de weg en voor de technische leiding pleegde ik overleg met trainer Theo Moer land. Enkele jeugdige spelers kre gen dit seizoen bij ons de kans om aan een hoger niveau te wennen. Met name Peter en Dick Saarloos en doelman Peter Scherpenisse zijn sterker geworden. Op het mo ment dat zij doorstromen naar het eerste elftal, hopen wij de volgen de lichting van de jeugd weer op te kunnen nemen. In elk geval heeft het tweede elftal volgend sei zoen een leider: good old Chris van 't Hof." Arnemuiden 2 Kloetinge 2 Yerseke 2 Almkerk 2 WHS 2 Roda Boys 2 Serooskerke 2 Zwaluwe 2 Tricht 2 SSC 2 Zaamslag 2 Heukelum 2 22 18 22 16 22 11 22 12 22 8 22 10 22 22 22 22 22 22 3 37 2 36 6 27 7 27 5 25 7 25 7 20 10 18 3 13 15 5 12 15 5 13 13 4 17 6 61-23 56-18 37-26 36-24 34-21 35-35 28-31 30-38 30-50 25-39 13-41 17-56 Ondanks de 2-3 nederlaag in de laatste competitiewedstrijd tegen Yerseke 2, heeft het tweede elftal van WHS in de hoogste reserve klasse(2 klas KNVB) nog nooit zoveel punten behaald. De wedstrijd was vervroegd tot kwart voor één met het oog op de derby WHS-Tholense Boys. Van meet af aan was het een open wedstrijd met veel kansen over en weer. Izak Gunter kwam na tien minuten alleen voor de keeper na een knappe aanval vanuit de ver dediging. Op zijn typische manier schoot Gunter de bal in, maar de voet van de Yerseke-doelman "Het was behoorlijk tam terwijl er toch redelijk wat op het spel stond", zei Jan van der Vlies na de 1-3 nederlaag tegen WHS 3. De Thoolse reserves moeten daar door tegen een ploeg uit de andere reserve derde klas KNVB spelen om de tweede degradatieplaats. "Er zat te weinig beweging in, te weinig agressie." Daarmee was de derby omgekeerd aan die tussen de twee standaardelftallen, waar er voor WHS 1 veel op het spel stond en waar de St. Annalanders zonder overtuiging speelden. "In Tholen was geen sprake van een derbysfeer", zei WHS- routinier Nico Hage. "Voor ons was het een onverwachte 1-3 zege omdat we een hele serie invallers hadden. Het pakte goed uit, want Rini Scherpenisse, die we hadden geleend van het vierde elftal, maakte alle drie doelpunten. "Tholen 2 stond kennelijk op zijn sterkst en moest nog 1 punt halen om de beslissingswedstrijd voor degradatie te voorkomen, maar het zat er niet in." De eerste helft ging het spel gelijk op. Na een kwartier maakte de thuisclub echter een verdedigings- fout op één lijn en de snelle Rini Scherpenisse sprintte tussen een verdediger en doelman Rien Jon ker door. De keeper probeerde de bal nog weg te trappen, maar miste, waardoor Scherpenisse in een leeg doel scoorde: 0-1. Verder waren er weinig kansen aan beide zijden. Na rust probeerde Tholen er meer aan te doen, maar echt overtui ging zat er niet in het spel. Toch viel na 20 minuten de gelijkmaker. Rien Broere schoot tegen de lat en Jan v.d. Vlies zette de terugsprin gende bal om in een doelpunt: 1-1. Toen was de wedstrijd weer open en de thuisclub leek door te gaan. Bij een snel genomen vrije trap lette de Thoolse verdediging ech ter niet goed op, waardoor op nieuw Scherpenisse met een lob over de keeper scoorde: 1-2. Slech te afwerking van Thoolse kansen en goed keeperswerk van WHS voorkwamen treffers van de thuisclub. Rini Scherpenisse buit te zijn snelheid bij een counter nog een keer uit en bepaalde de eindstand in deze sportieve wed strijd op 1-3. Voor WHS 3 zit de competitie er op met een derde plaats. Nico Ha ge is daar tevreden mee gezien de vele wisselingen in de ploeg. "We hebben dit seizoen wel 25 tot 30 spelers gebruikt. Het was steeds op en tekort." Tholense Boys 2 kan nog niet gaan rusten, maar moet zich nog op een belangrijke beslissings wedstrijd voorbereiden. Het duel dat beslist over voortzetting van het KNVB-voetbal of degradatie naar de afdeling. Tem. Boys 2 Veere 2 WHS 3 Hoek 2 AZVV 2 Meeuwen 2 Dinteloord 2 Oostkapelle 2 Klundert 2 Arnemuiden 3 Tholense B. 2 Bruse Boys 2 22 17 4 22 10 7 22 8 8 22 22 22 22 22 22 22 22 22 8 7 8 7 8 6 7 6 7 6 6 7 8 3 5 7 5 2 1 38 5 27 6 24 7 23 7 23 8 22 9 20 9 20 9 19 11 19 10 17 15 12 56-13 41-43 32-34 42-36 31-24 35-35 32-38 37-44 26-35 31-37 33-41 30-46 Uitslagen 16 apri'. Smalstad-Hof van Holland 5-2, Smits Boys^t Anker 6-8, Dalem-Smerdiek 4-5, l'Esperance-de Veerhoek 9-3, Eendracht Boys- Batavieren 2-1, de Pechvogels-de Leeu wen 7-2, de Smulhoek-Internationals 2-9, Pinocchio-The Pub 6-4. De nationale voetbalselectie van Tsjechoslowakije (tot 23 jaar) speelt vanavond om kwart over zeven in Lewedorp een wedstrijd tegen Jong Zeeland. In de Zeeuw se ploeg staan spelers van AZVV, Clinge, Goes, Hoek, Kloetinge, Middelburg, RCS, Serooskerke, Sluiskil en Vlissingen. Eerder was men actief tegen PSV 2, BSC en Beveren. Op 18 mei treft men een Vlissingen-combinatie en daarna speelt men een tournooi in En geland. In Terneuzen treedt op 25 april het Zeeuwse KNVB-elftal aan te gen de Belgische nationale ploeg van Guy Thijs. De Belgen berei den zich met een dagje Zeeland voor op de WK- kwalificatiewedstrijd tegen Tsje choslowakije (op 29 april). De Zeeuwse ploeg bestaat uit spelers van Vlissingen, Serooskerke, Hoek, Zierikzee, Bruse Boys en Arnemuiden. De wedstrijd, die al om half zeven begint, is dankzij sponsors gratis toegankelijk. Afgelopen dinsdag speelde het Zeeuwse elftal in Axel tegen de Belgische eersteklasser Lokeren. Zaterdag werd in 'het Ravenest' te Rotterdam een jeugdtournooi voor judoka's georganiseerd. De 50 deelne mers waren afkomstig uit Rotterdam, Heerle, Bergen op Zoom, Oosterhout en uit Tholen. Deze drie brachten al len een prijs mee naar huis: Ronny de Graaf le t/m 25 kg., Patricia de Graaf 2e t/m 35 kg. De prijzen wer den na afloop uitgereikt door mevr. van Heugten uit Oosterhout. De alge hele leiding van het toernooi was in handen van K. van Rijsing uit Rot terdam.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1989 | | pagina 17