„De functie in Tholen is nieuwe uitdaging voor me" Spuittechnieken in het middelpunt Eerste Thoolse badmintonkampioenen Hulpvragenden in de kou Bloemen voor judobestuurders Kunstwerk van 20 mille in gemeentehuis Scheidende gemeentesecretaris A. G. Izeboud uit Zierikzee Volgend jaar opnieuw eilandelijke titelstrijd Grondprijs in Stavenisse en Scherpenisse naar beneden Donderdag 20 april 1989 DE EENDRACHTBODE 15 „De sfeer hier is heel plezierig en ik heb het hier ook nog steeds erg naar mijn zin". Gemeentesecretaris A. G. Izeboud van de gemeente Zierikzee behoort tot de bevoorrechte groep Nederlanders voor wie werken niet alleen een boterham maar ook een stuk voldoening en plezier verschaft. Maar toch, die goede werksfeer heeft de heer Izeboud er niet van kunnen weerhouden om zijn werkterrein naar Tholen te verplaatsen. De uitda ging van een nieuw begin als gemeentesecretaris bleek nét iets sterker te zijn dan de aangename atmosfeer binnen de secretarie in de Meelstraat. Studie Omwenteling Herindeling Tijdens spuitdag in Oud-Vossemeer In de hal van Barenbrug aan de Molenweg te Oud- Vossemeer wordt zaterdag een 'spuitdag' gehouden. Van 10.00 tot 22.00 uur kan men zich op de hoogte stellen van de nieuwste ontwikkelingen op het gebied van spuittechnieken voor de landbouw, ook gezien binnen het kader van de jongste milieu-voorschriften. Het initiatief voor deze dag is genomen door de stich ting Promotie Oud-Vossemeer. Computer Luchtdruk Zeldzaam Complex Overdracht Complexer Grote sortering Uitslagen De overheidsbezuinigingen hebben het afgelopen jaar de directe hulpverlening door de Federatie Maatschappelijke Dienstverlening Noord-Zeeland aangetast. "Er zijn hulpvragenden in de kou blijven staan," zegt voorzitter J.E.M. de Kerf in het jaarverslag. Gekort Asielzoekers Wie de loopbaan van de huidige gemeentesecretaris van Zierikzee overziet wordt geconfronteerd met een man, die er niet bang voor is om iets nieuws aan te pak ken. In de jaren dat Nederlanders nog niet zo mobiel waren, en het in tegenstelling tot de opvattingen van bij voorbeeld de Amerikanen, als een goede zaak beschouwden om een leven lang bij de zelfde „baas" te werken, verplaatste Ize boud zijn werkzaamheden ten dienste van de lokale overheid ze ker in de beginjaren van zijn amb tenaarschap met grote regelmaat. Gèmiddeld niet langer dan een jaar of twee, drie bleef de Zierik- zeese gemeentesecretaris als star tend ambtenaar op dezelfde stek om het dan vervolgens „hogerop" te zoeken, om zodoende de studie in praktijk te kunnen brengen. De voortschrijdende ontwikkeling nachtwakerstaat tot verzor gingsstaat plus het feit dat de ambtelijke ladder vele sporten (lees: rangen) kent, werkten daar bij in het voordeel van de jonge en ambitieuze Koudekerkenaar. Dat Izeboud in zijn beginjaren niet lang op dezelfde ambtena- renstoel bleef zitten is niet zozeer het gevolg van een onrustige na tuur maar meer het gevolg van zijn studievorderingen, waardoor hij geleidelijk aan op de ambtena- renladder steeg. Begonnen in 1959 als leerling-ambtenaar op de se cretarie van Sint Laurens, een dorp ten noorden van Middelburg dat in die jaren nog een zelfstan dige gemeente was, klom de jonge Izeboud, die inmiddels begonnen was met de studie voor het diplo ma Gemeente Administratie I, na een jaar op tot schrijver bij de ge meente Zoutelande. Daar bleef hij totdat in augustus '62 Vadertje Staat hem sommeerde tot het dra gen van 's lands wapenrok. Het diploma Gemeente Administratie was toen net behaald. dels deel uitmakend van de ge meente Woudrichem. Zijn studie voor het diploma Gemeente Ad ministratie deel II, waarmee hij inmiddels in Goes was gestart zet te hij in Utrecht voort. Een voor deel hierbij was dat hij mee kon rijden met de burgemeester van Almkerk, die aan diezelfde oplei ding les gaf. Vier jaar lang vertoefde de Zeeuw onder de Noord-Brabanders. Toen keerde hij in februari '69 terug naar het land van zijn voorvade ren. Bij de gemeente Goes, die aan de vooravond van een ingrij pende gemeentelijke herindeling stond, werd hij als 26-jarige aan genomen als waarnemend chef al gemene zaken. Nadat hij elf maanden als zodanig had gefunc tioneerd, voltrok zich door de ge meentelijke herindeling binnen de muren van de Goese secretarie een ingrijpende organisatorische om wenteling, waarbij Izeboud chef van de afdeling algemene zaken werd. Daaronder vielen de bu reaus ruimtelijke ordening, volks huisvesting, bijzondere wetten en kabinetszaken plus voorlichting. Temeer daar Izeboud na verloop van tijd ook functioneerde als De plannen voor de gemeentelijke herindeling zorgden ervoor dat Izeboud niet de volle eenentwintig maanden moest dienen. Wegens onmisbaarheid op de secretarie van Zoutelande zwaaide hij na vijftien maanden trouwe dienst af. Izeboud: „Door die plannen voor de herindeling van de ge meenten was personeel moeilijk te krijgen, omdat je op dat moment als ambtenaar een vrij onzekere toekomst tegemoet ging". Halverwege de jaren zestig trok Izeboud als adjunct-commies A naar Almkerk, een plaats van 5500 inwoners, gelegen in het land van Heusden en Altena en inmid- OP 'T ZILVEREN FEEST ZAG IK GOUD.... De bruid en bruidegom hadden allebei een nieuwe, moderne, goudkleurige bril. Opvallend mooi. Ze dachten zeker al aan 't gouden feest over 25 jaar en aan jong blij ven door jonge brilmode. "Een goeie keuze", zei ik. "Dankzij de uitstekende model- en vakmansadviezen van OPTICIEN VAN MIL", zei den zij. "Eerlijk hè? En heer lijk voor ons om te horen". fatden ARN. van MIL Bergen op Zoom WOUWSESTRAAT 8 Advertentie I.M. Doel van de spuitdag is om be langhebbenden zo goed mogelijk over de nieuwste eisen te informe ren. Daarbij is het belangrijk dat men op de hoogte is van de laatste ontwikkelingen, zoals totaal an dere spuittechnieken. Alle in Oud-Vossemeer aanwezige spuiten zijn voorzien van een tankreiniger. Dit houdt in dat het restant na het spuiten van een per ceel met schoon water wordt doorgespoeld, zodat geen rest- vloeistof overblijft. Dit restant wordt in sterk verdunde vorm over de kopakker verspoten, zodat niets in de kant of sloot terecht komt. Sommige spuiten zijn voorzien van een computer, waardoor rij snelheid, toerental en dosering precies kunnen worden ingesteld. Praktisch gezien blijft dan geen restvloeistof over. Totaal nieuw is het spuiten met luchtdruk. Tegelijk met de vloeistof of nevel wordt lucht meegeblazen, waardoor de wind minder vat op de nevel heeft. Zo doende komt meer middel op de gewenste plek terecht omdat de druppels dieper in het gewas doordringen. Voordeel is het be perken van de zogenaamde drift. De windstroom in de spuit is ster ker dan de omgevingswind en dat is belangrijk voor naastliggende gewassen. Het Proefstation voor Akkerbouw en Groenteteelt in de Vollegrond (PAGV) heeft de in druk dat de hoeveelheid bestrij dingsmiddel met deze techniek kan worden beperkt. Daarbij is soms minder dan 100 liter water voldoende. Verder zullen rijenspuiten te zien zijn. Door een combinatie van schoffelen en rijenbespuiting wordt in sommige gewassen de concentratie van een middel be langrijk verminderd. Ook zijn er een aantal stands die de veiligheid bij het spuiten tonen (bv. door speciale overalls). "De niet-agrariër kan zich op de ze show op de hoogte stellen van de inspanningen binnen de agrari sche sector voor een veilige spuit- techniek en een schoner milieu,'.' meent SPV-voorzitter M.J.C. Ge luk. tweede loco-secretaris kreeg de jonge chef algemene zaken een goed inzicht in het toch vrij com plexe reilen en zeilen van het ge meentelijk apparaat en groeide in hem het verlangen om het ook eens als gemeentesecretaris te proberen. De kansen daarvoor waren gering. Niet alleen was door het samen voegen van vele gemeenten het aantal gemeentesecretarissen uit gedund, ook het verloop onder de zittende gemeentesecretarissen was niet groot. In 1978 deden zich wonder boven wonder twee schit terende gelegenheden voor om hoofd van het ambtelijk apparaat te worden. Zowel in Zierikzee als in Axel waren de gemeentesecreta rissen van de één op de andere dag tot lid van gedeputeerde staten benoemd. Met name Zierikzee maakte een enorme haast met het vinden van een geschikte opvolger voor de vertrokken gemeentesecretaris R. van Ommeren. Dat kwam het echtpaar Izeboud goed uit, want Zierikzee had gezien de stad en het feit dat je daar in tegenstelling tot Axel niet afhankelijk was van de pont, toch de voorkeur. Nadat Izeboud per 1 september was benoemd maakte hij eind 1978 zijn debuut als gemeentese cretaris. Ofschoon hij in theorie wel wist wat de taak van zo'n ge meentelijk manager was, bleek de precieze inhoud van de functie uiteindelijk toch uit de praktijk. Izeboud: „In de wet wordt hij om schreven als iemand die bestuurs organen (b en w, de gemeenteraad en allerlei commissies en werk groepen) bijstaat. De invulling van de functie hangt echter nauw samen met de grootte van de ge meente. In de grotere gemeenten, zeg maar met meer dan dertigdui zend inwoners is de gemeentese cretaris hoofdzakelijk belast met het runnen van de organisatie. In Zierikzee daarentegen ben je wat meer betrokken bij de voorberei ding en uitvoering van het beleid. Iets dat mij meer aanspreekt. Daarom trekken die grotere ge meenten mij niet zo". Ook op het gebied van de persoonlijke con tacten geeft Izeboud de voorkeur aan een wat kleinere gemeente. Die kleinere gemeente, waarin men elkaar nog kent, kan echter niet ontkomen aan de invloeden van de moderne tijd. Nu de de rijksoverheid begrippen als decen tralisatie en deregulering tot heil zame remedie heeft gepropageerd is het werk van de gemeentesecre taris er als adviseur van b en w, de raad en verschillende commissies er wel boeiender maar niet een voudiger op geworden. „Er zijn in de afgelopen jaren meer taken naar de gemeenten overgeheveld. Op zich kunnen deze zich daar wel in vinden, mits die decentrali satie ook daadwerkelijk gepaard gaat met meer bevoegdheden en vrijheden voor de gemeente" al dus de gemeentesecretaris die zichzelf als een „trait d'union" tussen het bestuurlijke en ambte lijke apparaat beschouwt. Aan die ruimere bevoegdheden schort het zijns inziens nog wei eens. Een voorbeeld hiervoor vindt hij de geplande overdracht van de rijkscholen naar de ge meenten. Op zich best een goede zaak, maar gelet op het keurslijf waarin het onderwijs gevangen zit zal dit geen wezenlijke bevoegdhe den voor de gemeente met zich meebrengen, maar wel een aantal financiële risico's. Behalve de koerswijziging van de rijksoverheid waardoor de ge meenten meer te verhapstukken krijgen zijn ook de problemen door de jaren heen complexer ge worden. Iets waardoor de coördi nerende taak van de gemeentese cretaris steeds belangrijker is ge worden. Dit houdt evenwel niet in dat alle contacten van het bestuur en de ambtenaren via hem lopen. Ook is het niet zo, zoals sommige Zierikzeeënaren soms denken, dat de gemeentesecretaris alle brieven die de deur uitgaan zelf heeft ge schreven, ook al staat daar zijn naam onder. „Ik doe echt niet alles, dat zou niet kunnen. Ik probeer de grote lijnen in de gaten te houden" al dus Izeboud, die bij een aantal werkgroepen en commissies be trokken. Zo is de gemeentesecre taris tevens secretaris van de commissie ruimtelijke ordening en van publieke werken. „Voor een deel is dat een uitvloeisel van de taakverdeling van zijn voorgan ger. Voor een deel ook is het een stukje persoonlijke interesse", al dus de gemeentesecretaris. Dat Izeboud een vertrouwde en zeker ook gewaardeerde figuur binnen het gemeentelijk apparaat is, bleek wel toen tijdens de raads vergadering in maart bekend werd gemaakt dat de gemeentesecreta ris zijn werkveld naar Tholen ging verleggen. Enerzijds felicitaties, anderzijds ook wat sombere ge zichten over zijn besluit om zijn fraaie secretariskamer in het Zie- rikzeese stadhuis te verruilen voor een moderner onderkomen in Tholen. „Niets dwingt me om Zierikzee te verlaten. De werks feer is hier heel plezierig, de con tacten met het bestuur en de ambtenaren zijn goed en nog elke dag ga ik met plezier naar mijn werk. Waarom ik dan toch ver trek? Voor mezelf, omdat ik be hoefte heb om van werkkring te veranderen. De uitdaging van een nieuwe organisatie met andere problemen, dat geeft me een prik kel", aldus de gemeentesecretaris die per 1 juli zijn bezigheden als hoofd van de secretarie en advi seur in Tholen, een gemeente met circa 19.000 inwoners voortzet. Wethouder P. van Schetsen huldigt de prijswinnaars van de eerste Thoolse badmintonkampioenschappen. Zaterdagmiddag reikte wethouder P. van Schetsen van sportzaken in Meulvliet de prijzen uit aan de Als aanvullend agendapunt be handelt de Thoolse gemeenteraad maandagavond een voorstel om 20.000 gulden beschikbaar te stel len voor een kunstvoorwerp in de hal van het gemeentehuis te St. Maartensdijk. Dit gebeurt nog ter gelegenheid van de vorig jaar geo pende uitbreiding. Een commissie, bestaande uit se cretaris T.C. Benou, ambtenaar kunstzaken J. de Kok, archivaris J.P.B. Zuurdeeg, ir. M.A. Geu- ze(voorzitter streekmuseum) en Henk Koch van de Zeeuwse Cul turele Raad, nodigde 7 kunste naars uit om een ontwerp in te dienen. Een drietal bleek kwalita tief nagenoeg gelijkwaardig en daaruit droeg de commissie een ontwerp van de uit St. Maartens dijk afkomstige Elleke van Gorsel als beste keuze aan. Zij exposeer de vorig jaar bij de heropening van de Rabobank op de Markt en had nu twee 'stoelen' ontworpen voor het gemeentehuis. B en W zijn van dit advies afgewe ken. Uit praktisch oogpunt moet de hal van het gemeentehuis als doorloop- doorvoerruimte vrij blijven en daarom werd het ont werp van Wies de Bles uit Hei- kenszand gekozen. Zij heeft een staalplaat met een dia ontworpen, die bij de balie van de afdeling be volking aan de muur komt te han gen. De gemeenteraad beslist er maan dagavond over. winnaars van het eerste Thoolse badminton kampioenschap. Die werden georganiseerd door B.C. Batho uit Tholen en Shuttle Mep pers '80 uit Poortvliet en droegen een open karakter. Dat betekende dat spelers van de beide clubs, maar daarnaast ook van andere verenigingen mits zij woonden op Tholen, konden mee doen. In totaal 67 personen tra den tegen elkaar in het strijdperk: in de competitie, maar ook de re creatieve sfeer. De wedstrijden wa ren over drie dagen verdeeld, en de supporters namen de moeite om donderdag naar Meulvliet, vrijdag naar de Wellevaete en za terdag nog eens naar Meulvliet te komen. Maar de partijen, -vanaf de eerste die gespeeld werd tussen de 'veteranen' van de vereniging, voorzitter P. Nijs en W. de Bie te gen André van den Hoek en Gior- gi Morelli-, waren het aankijken beslist waard. Wethouder Van Schetsen werd verwelkomd door Batho- voorzitter P. Nijs, die zei geen na men te willen noemen voor com plimenten, maar één man moest wel in het zonnetje gezet: Hans Stoutjesdijk, clie voor de hele pa pierwinkel achter de kampioen schappen had gezorgd. Hij kreeg daarvoor een cadeaubon. Dhr. Van Schetsen zei vooraf dat de slogan 'in Tholeti werkt het' zeker ook op een sportgebeurtenis als deze betrekking heeft. "De grote sortering aan sportvoorzieningen en clubs zou voor sommigen wei eens een reden kunnen zijn om hier te komen wonen", aldus de wethouder. Hij roemde het initia tief en verwachtte dan ook dat het wel een jaarlijks evenement zou worden, waarna hij tot de prijsuit reiking overging. Dhr. Nijs kon bevestigen dat er in '90 in de eer ste week van mei wederom een ei- landelijk kampioenschap zal zijn. Er was slechts één wanklank aan dit toernooi: Anja Moeliker raak te geblesseerd aan het oog. Heren enkel competitie: 1. Dennis Contant (Flying Shuttle); Martin Pattimahu (Batho). Heren dubbel competitie I. Martin Pattimahu-Ferry Lammers (Batho), 2. Dennis Contant (Flying Shuttle) - Albert Contant (vrij). Dames enkel competitie 1. Janet van Duivendijk (Batho), 2. Anja Moeliker (Batho). Dames dubbel competitie 1. Janet van Duivendijk-Anja Moeli ker (Batho), 2. Liesbeth Broekhuijzen (Shuttle Meppers)-Corine Reijngoudt (idem). Gemengd dubbel competitie 1. Carla Overbeeke-Paul Overbeeke (Batho), 2. Anja Moeliker-Rob Peper (Batho). Heren enkel recreatie I. Wim Contant (vrije inschrijving), 2. Henk van der Mark (Shuttle Meppers) Heren dubbel recreatie 1. Aart de Jongh-Karel de Jongh (Ba tho), 2. André van den Hoek (Space Shuttle recr.)-Giorgio Morelli (idem). Dames enkel recreatie 1. Adriënne Deurloo (Batho), 2. Mar jolein van den Hoek (vrije, in schrijving). Dames dubbel recreatie 1. Liesbeth Reinerman-Jans Nijs (Ba tho), 2. Ada Lammers-Adriënne Deur loo (Batho). Gemengd dubbel recreatie 1. Ada Lammers-Jan van Schijn- del(Batho), 2. Lilian Jansen-Karel de Jongh (Batho). De Kerf noemt het een teken aan de wand dat de regio geen grotere ingrijpende bezuiniging meer kan verdragen. "Juist nu, mede door financiële onmogelijkheden, zijn we verplicht om binnen onze regio intensiever na te denken over sa menwerking binnen het totale Trainer A.M. Govers van judovereniging O.V.J.V. ontvangt uit handen van voorzitter J.F. Hommel een boeket wegens zijn 12 1/2 jarig lidmaatschap van de koperen Oud-Vossemeerse vereniging. Jeugdige judoka's en jury leden kijken toe. pakket van de gezondheidszorg. Een samenwerking in de uitvoe rende en bestuurlijke zin binnen het kruiswerk en de gezinsverzor ging is belangrijk om enerzijds fi nancieel slagvaardig te kunnen handelen en anderzijds op de hulpvraag een juist antwoord te kunnen geven." De Federatie werd 175.000 gulden gekort op de gezinsverzorging, wat mede gehaald moest worden uit bezuinigingen op de directe hulpverlening aan ouderen, chro nisch zieken en gezinnen waarvan de vaste verzorg(st)er door ziekte (tijdelijk) was uitgeschakeld. Om dat de vraag naar meer intensieve vormen van hulpverlening toe nam, kwam die hulpverlening on der zware druk te staan. Er werden 404 nieuwe aanvragen ge honoreerd, waarvan 17 op Sint- Philipsland en 163 op Tholen. Overigens bleek het moeilijk om voldoende gediplomeerd perso neel aan te trekken. Bij de Federa tie werkten op 31 december vorig jaar 319 uitvoerende krachten. De samenwerking met het kruiswerk had in de regio Tholen, Sint- Philipsland en Schouwen- Duiveland veel aandacht. De besturen bereikten overeenstem ming over de taakverdeling op uit voerend vlak en onderzoeken de mogelijkheden tot verdere samen werking. Men acht het noodzake lijk dat er binnen de regio een stelsel ontstaat waarbinnen voor iedereen, ongeacht levensfase of omstandigheid, gerichte en vol doende hulp aanwezig is. De viering van het 12 1/2 jarig bestaan van de Oud-Vossemeerse Judo Vereniging (OVJV) is zater dag bijzonder succesvol verlopen. In de Vossenkuil meldden zich meer dan 80 deelnemers voor het jeugdtournooi, waarbij W. Geel hoed een uitleg gaf. Het tournooi werd door het bestuur opgedra gen aan de pasgeleden plotseling overleden donateur/sponsor Rien Oostdijk. Vóór het tournooi hul digde voorzitter Jos Hommel zijn medebestuurders Sjaak Istha en Johan van Meer en trainer Rinus Govers. Zij kregen bloemen om dat ze 12 1/2 jaar lid zijn. Hom mel zelf kreeg die om dezelfde reden op zijn beurt van secretaris Istha. 's Avonds werd het jubi leumbal m.m.v. de groep Garfield druk bezocht. In het tournooi werd in 14 groe pen om de prijzen gestreden. Na afloop reikte voorzitter Hommel de bekers uit. Van de organiseren de vereniging viel alleen Marco de Jonge in de prijzen. Uitslag. Groep 1: 1. P. Sweepman, 2. L. Kamstra, 3. M. van Alphen. Groep 2: 1. R. de Visser, 2. J. Ver west, 3. R. Krimmers. Groep 3: 1. J. van Eekeren, 2. N. Sweertman, 3. X. de Jong. Groep 4: M. v.d. Watering, 2. M. Okker, 3. G de Jager. Groep 5: 1. R. Hamstra, 2. M. Nelemans, 3. M. den Engels man. Groep 6: 1. Chr. Roeland, 2. G.J. de Meester, 3. J. Oggo. Groep 7: 1. J. Verwest, 2. T. Verdonk, 3. P. Blikman. Groep 8: 1. I. Dun- gen, 2. J. Asselbergs, 3. O. Keizer. Groep 9: 1. E. Willibrordse, 2. A. van Drongelen, 3. R. van Eekeren. Groep 10: 1. R.J. Goosens, 2. M. Schillemans, 3. J. Brouwers. Groep 11: 1. J. Kostermans, 2. M. de Jonge (OVJV), 3. M. de Broe der. Groep 12: 1. M. van Luik, 2. M. van Alphen, 3. J. v.d. Spil. Groep 13: 1. M. Lammers, 2. J. Vos, 3. P. Korst. Groep 14: 1. A. v.d. Ploeg, 2. D. Ars, 3. G Kloosterman. De hulpverlening aan asielzoe kers, een nieuwe taak voor het al gemeen maatschappelijk werk, bleek zeer arbeidsintensief. Op Sint-Philipsland en Schouwen- Duiveland betrof het 43 mensen van 14 nationaliteiten. De hulp verlener van de stichting kon on voldoende tijd vrijmaken. Een oplossing werd gevonden doordat twee vrijwilligers zich aanboden voor begeleiding zonder enige te genprestatie te verlangen. Overi gens meldt het jaarverslag dat het werken met vrijwilligersgroepen een 'verkwikkende' ervaring was. In samenwerking met het zieken fonds MZB (die dit financierde) werd op Tholen ep Sint- Philipsland extra hulp ingezet in het kader van het experiment thuiszorg. Het gaat om thuishulp die ziekenhuisopname voorkomt. Omdat in West-Brabant het zie kenfonds AZWZ daarvoor werd aangewezen, vielen Tholen/St- Philipsland buiten de boot. Het MZB besloot daarom in dat ge bied die thuiszorg zelf te bekosti gen. De maatschappelijke dienstverle ning coördineert ook de warme maaltijdvoorziening. Aan 90 deel nemers werden vorig jaar 26.947 maaltijden verstrekt. De prijzen voor bouwgrond in Stavenisse en Scherpenisse gaan omlaag. B. en w. stellen de raad bijstelling voor van de kavelprij- zen in de bestemmingsplannen Poststraat (Stavenisse) en West (Scherpenisse). De grondprijzen daar zijn vergeleken met die voor Buitenzorg III in Tholen en dan blijkt dat met name de bungalow kavels fors duurder zijn. Dat wordt volgens het college veroor zaakt doordat in de afgelopen ja ren tegenover hoge investeringslasten nagenoeg geen grondopbrengsten hebben gestaan. Voorgesteld wordt om in Stavenis se de kavelprijs voor eenvoudige woningen met normale ligging te verlagen naar f. 13.002,- (min 7%); voor halfvrijstaande wonin gen van 400 tot 425 m2 naar f. 39.916,- (min 16%) en voor bun galows van 800 tot 850 m2 naar f. 79.702,- (min 11%). In Scherpenisse worden alle bun galowkavels tussen de 23% en 24% goedkoper. Grond voor een voudige woningen met normale ligging wordt 10% goedkoper (f. 13'.026,-) en voor betere woningen met normale ligging 17% (f. 14.329,-). Om een sluitende kost prijsberekening te krijgen voor een langere periode moet eenma lig f. 647.000,- van de investering worden afgeboekt, wat kan gebeu ren uit de reserve bouwgrondex ploitatie. Door de operatie komen de kavelprijzen iets onder het ni veau van Buitenzorg 111 uit. Met name de SGP-fractie heeft in de gemeenteraad meermalen aan gedrongen op goedkopere grond prijzen voor de kleinste kernen.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1989 | | pagina 15