Staten vergadering Hervormde jeugddag in Oud-Vossemeer Surfweek gehandicapten Geld voor Uitblad Belasting en sociale premies Donderdag 13 april 1989 Vrijdag 21 april, 10.00 uur, vergaderen provinciale staten in de Burgerzaal van het stadhuis in Middelburg, Lange Noordstraat 1. Cultuur Sport Onderwijs Onderhoud IX KHKOEl' PZEM Openbaar (OM MISS! i;s Uit Tholen, Sint-Philipsland, Sint-Annaland, Stave- nisse, Dinteloord en Krabbendijke waren zaterdag 230 jongens en meisjes naar Oud-Vossemeer gekomen voor de jaarlijkse jeugddag van de classicale Her vormde jeugdraad. Stuurman Bakboord PAK EVEN UW ZAKBOEKJE STEMMEN VAN LEZERS WHS en Halsteren Zaterdag open dag stormvloedkering Museumweekend ABDIJ v Cc? ^'w'. H N* A - a\ Het Zilveren Schor. De eerste internationale surf week voor gehandicapten wordt gehouden van zaterdag 26 augustus tot zaterdag 2 sep tember op het Veerse Meer. Li chamelijk en zintuigelijk gehandicapten vanaf zestien jaar uit Denemarken, Duitsland, België, Luxemburg, Frankrijk, Engeland en Nederland zijn er voor uitgenodigd. Voorwaarde om mee te kunnen doen is, dat de surfers een rede lijke balans en een redelijke been- en armfunctie hebben. Er varing met surfen is niet nodig, want zowel beginners als gevor derden zijn geïnviteerd. Voor beide categorieën is deskundige leiding beschikbaar. Het internationale gezelschap verblijft op Het Zilveren Schor in Arnemuiden. Surfplanken, zwemvesten en surfpakken zijn ter plaatse beschikbaar. Boven dien wordt er gezorgd voor ka no's en catamarans, opdat de deelnemers ook eens wat anders kunnen doen. De organisatie van de surfweek is in handen van de Zeeuwse sportraad, Het Zilveren Schor en de stichting Spel en Sport. Begroot is, dat de week zestig duizend gulden gaat kosten. Er zijn al subsidieverzoeken gericht aan het Nationaal Fonds Sport Gehandicapten en het Dick van Rijnfonds. Verder wordt gepro beerd het Zeeuwse bedrijfsleven voor sponsoring te interesseren. Op die manier kunnen de deel- nemerskosten zo beperkt mo gelijk blijven: per deelnemer wordt een bedrag van 280 gul den gevraagd. Het verblijf met vol pension, de instructie en het materiaal zijn in dat bedrag be grepen. Van begeleiders wordt hetzelfde bedrag gevraagd. In totaal kunnen tachtig men sen worden ondergebracht in Het Zilveren Schor. De inschrij ving sluit op 1 juli. Als het evenement succesvol verloopt, willen de organisato ren er een jaarlijks terugkerende gebeurtenis van maken. Aan de gehandicaptenorganisa ties in de diverse landen zijn pak ketten informatiemateriaal verzonden met het verzoek dat materiaal te verspreiden onder regionale en plaatselijke gehan dicaptenverenigingen. Aan provinciale staten is ge vraagd garant te staan voor eventuele tekorten in de organi satiekosten. Gs schrijven aan de staten, dat zij de internationale surfweek in alle opzichten van provinciaal belang vinden en dat de week een positieve uitstraling op de provincie kan hebben. Het voor stel is daarom voor ten hoogste veertig duizend gulden garantie subsidie te verlenen. Provinciale staten beslissen vol gende week vrijdag. IEUWS De stichting Uitblad voor Zeeland geeft per jaar tien maai schriftelij ke informatie over theatervoorstellingen, tentoonstellingen, mani festaties en andere culturele evenementen. Het Uitblad heeft een oplage van vijfduizend exemplaren en het wordt verspreid via VVV- kantoren, bibliotheken, galeries, restaurants en dergelijke. Verder wordt het toegezonden aan de 130 donateurs. De uitgifte van het blad wordt voor dit jaar begroot op 65 duizend gulden. Aan inkomsten - donateursbijdragen en advertenties - wordt 43 duizend gulden verwacht. Er resteert dus een tekort van 22 dui zend gulden. Reden voor de stichting om bij de provincie om subsidie te vragen. Het bestuur van Uitblad Zeeland is in onderhandeling met de provin ciale VVV over mede-financiering van de periodieke uitgave. Uit gangspunt daarbij is, dat het blad eigenlijk gefinancierd moet worden uit de advertenties en de bijdragen van organisaties, die evenemen ten organiseren. Hoe meer bekendheid immers aan de activiteiten wordt gegeven, hoe meer belangstelling er voor die activiteiten zal zijn. Het ziet ernaar uit, dat de stichting en de provinciale VVV in de loop van het jaar tot afspraken kunnen komen. Aan provinciale staten wordt voorgesteld het tekort van 1989 voor rekening van de provincie te nemen, omdat het blad van waarde is voor de culturele en toeristische sector in Zeeland. Provinciale staten beslissen 19 mei. Ml Provinciale staten beslissen over de beschikbaarstelling van veertig duizend gulden voor de opleiding van bemanningsleden van een rampenbestrijdings- boot op het Schelde-Rijnkanaal. De Zeeuwse, Noordbrabantse en Zuidhollandse gemeenten rond het kanaal hebben een overeenkomst gesloten over de rampenbestrijding en hulpverle ning met de bergings- en sleep dienst Theunisse in Dinteloord. Personeelsleden van het bedrijf vormen de opstapbemanning en moeten voor de hulpverlening en rampenbestrijding worden opgeleid. Gevraagd was om 67 duizend gulden, opdat ook ma teriaal kon worden gekocht. Gs vinden, dat alleen de opleiding voor een Zeeuwse bijdrage in aanmerking komt. De stichting Ciné 16 uit Tholen gaat een film maken over de weervisserij in de Oosterschelde - de vangst van ansjovis met v- vormige staken. Aan de provin cie wordt een subsidie van vijf duizend gulden gevraagd. Aanvankelijk hadden gs de bij drage geweigerd, maar het voor stel aan de staten is de subsidie nu wel te verlenen. De provincies Oost- en West- Vlaand'eren en Zeeland gaan een nieuwe overeenkomst aan voor de culturele uitwisseling tussen de gewesten. Op basis van de nieuwe regeling kunnen subsi- Waakvlamovereenkomst Schelde-Rijnkanaal in statenverga dering. past, opdat de twee instituten over dezelfde hoeveelheid geld kunnen blijven beschikken. Het gaat om een formele wijziging, waardoor het rijksgeld niet meer rechtstreeks naar de instellingen gaat maar via de provincie. De provincie is gevraagd garant te staan voor eventuele tekorten bij een internationale surfweek voor gehandicapten op het Veer se Meer^ Het voorstel is veertig dieverzoeken eenvoudiger wor- duizend gulden hiervoor uit te den afgewerkt. trekken. Voor nadere informatie Door een verandering in de Wel- over dit voorstel wordt verwezen zijnswet moeten de subsidie besluiten voor tjet provinciaa opbouworgaan Stichting Zee land en de vereniging van Instel lingen voor maatschappelijke dienstverlening worden aange- 1 naar het artikel-Surfweek gehan- I dicapten,1 elders'in Abdijnreuws. Provinciale staten adviseren de staatssecretaris van onderwijs over het plan van scholen voor voortgezet onderwijs. Zeeuws element in het plan moet wor den de opleiding middelbaar toeristisch en recreatief onder wijs, te verbinden aan het Delta College in Middelburg. Volgens gedeputeerde staten moet de opleiding er zo vlug mogelijk ko men om de dienstverlening in recreatie en toerisme zo goed mogelijk te kunnen bieden. De gebouwen van de provinciale raad voor de volksgezondheid, provinciale waterstaat en het Zeeuws steunpunt voor kunst zinnige vorming en volwasse neneducatie, alle in Middelburg, moeten worden opgeknapt. Bij De tweede kamer uit gedepu teerde staten houdt dinsdag 18 april tweemaal zitting om be roepschriften over algemene bijstandszaken te behandelen. In de eerste zitting, om 10.20 uur, wordt een inwoonster van de gemeente Borsele gehoord en in de tweede zitting die om 11.00 uur begint, een inwoner van Oostburg. De indieners van de beroep schriften zijn het niet eens met besluiten van hun gemeente bestuur over bijstandszaken. Woensdag 19 april, 11.30 uur, buigt de hoorcommissie bestemmingsplannen zich over het plan "Buitengebied 2e kern" van de gemeente Borsele. Tegen dit plan zijn bezwaar schriften ingediend door de ge westelijke raad voor Zeeland van het Landbouwschap te Goes en door mr. E. de Rooy te de raad volksgezondheid gaat het om een nieuw pannendak, bij de waterstaat om gedeeltelij ke vernieuwing van de aircondi tioning en bij het steunpunt om verwarmingsleidingen. In totaal is met het werk 92,5 duizend gulden gemoeid, welk bedrag aan provinciale staten wordt ge vraagd. Bij het energiebedrijf nv PZEM zijn nieuwe statuten in voorbe reiding. De provincie is aandeel houder in de PZEM en daarom komen de statuten in de staten vergadering aan de orde. Er is kritiek op de manier, waarop de financiën in de nieuwe regeling zijn verwerkt, inclusief de bepa ling van bijzondere tarieven en voorwaarden. Andere zaken, waarover de statenleden zullen spreken, zijn de bevoegdheden van de aandeelhouders en de raad van commissarissen. Tilburg (namens R. de Blécourt te Oudelande). De hoofdbezwaren zijn het uit sluiten om ethische redenen van vestiging van pelsdierhou- derijen. Andere bezwaren zijn het verminderen van de ge bruiksmogelijkheden van een perceel in Oudelande en het feit dat het alleen na planherziening mogelijk is om nieuwe niet- grondgebonden agrarische be drijven te vestigen. De openbare zittingen worden gehouden in het provinciehuis in Middelburg, Sint Pieterstraat 42. De statencommissie voor wel zijn vergadert maandag 17 april, 14.00 uur. Aan de orde komen het geven van subsidie voor de uitgave van een culturele agenda 1989, het geven van een éénmalige waar deringssubsidie aan het Moluks historisch museum in Utrecht, het beschikbaarstellen van een krediet voor het subsidiëren van de Stichting Overleg Kindercen tra, het provinciaal emancipatie- facetbeleid, het verslag van de financiële bestedingen voor het project autisme en het geven van een eenmalige subsidie aan het medisch en sociaal centrum in Hulst. De vergadering van de commis sie is openbaar en wordt gehou den in het provinciehuis, Sint Pieterstraat 42 in Middelburg. De vergaderstukken liggen ter inzage in het informatiecentrum van de provincie, Abdij 9, Mid delburg. H De beraadslagingen van provin ciale staten kunnen worden ge volgd, want de vergadering is openbaar. Alle vergaderstukkenliggen ter inzage in het informatiecentrum van de provincie, Abdij 9, Mid delburg. Hl Abdijnieuws is de informatierubriek van de provincie Zeeland. Redactie: bureau voorlichting Sint Pieterstraat 42, 4331 EW Middelburg telefoon 01180-31402 De jeugddagen, die door het hele land gehouden worden, worden voorbereid door een commissie van de Hervormde Gereformeerde Jeugdbond (HGJB). De uitvoe ring berustte in dit geval bij de sectie Tholen-St.-Philipsland van de classicale Hervormde jeugd raad. De kinderen, in de leeftijd van 5 tot 12 jaar, werden in de Vossenkuil verwelkomd door ds. A.J. de Kieviet. Het thema van het morgenpro gramma was 'Ik en jij wij' en dat werd in verschillende vormen uitgewerkt. Bedoeling was de kin deren te laten zien dat je elkaar nodig hebt, op school, bij het spe len en op de weg naar Jezus toe. Twee groepjes uit Tholen lieten dat in sketches zien; leden van de jeugdclubs uit Stavenisse lazen de Bijbelgedeelten Johannes 5:1-9 en Markus 2:1-18. Mevr. Overbeeke- Trommel uit St.-Annaland bracht die Bijbelgedeelten in boeiende vertellingen voor de kinderen over. Tenslotte werd onder leiding van dhr. De Haan uit St.- Philipsland een spannende puzzle gemaakt. De middag werd gevuld met het spelprogramma 'Waar is stuur man Bakboord?', waarvoor be halve de Vossenkuil het hervormd verenigingsgebouw werd gebruikt. Alle spelen waren ontleend aan de scheepvaart. Elke spelgroep had als herkenningsteken de vlag van een Europees land. In de machi nekamer van het schip waarop stuurman Bakboord voer werden geluidstesten gehouden; in de stuurhut een kaart van Europa in elkaar gelegd. Een jeugdbijeenkomst zonder veel samenzang is niet mogelijk. Met orgelbegeleiding door Kees Droo- gers werden de Psalmen 150 en 95 gezongen. Begeleid door gitaren (een gitarist in militaire dienst had er zelfs zijn verlofdag voor over) werden tal van liederen gezongen, waaronder 'Vier vrienden en een zieke vriend' (Markus 2:1-18). On der leiding van Hannie de Moed zetten kinderen uit Stavenisse eni ge liederen in. Bij het naar huis gaan ontvingen alle kinderen een presentje, na een fijne dag mede door het enthousiasme en de in ventiviteit van alle leidingge venden. De Zeeuwse Sportraad organi seert op 23 mei een informatiea vond over het thema 'belasting en sociale premies', bedoeld voor bestuursleden en het technisch ka der van sportverenigingen. Op de avond komen diverse zaken aan de orde: wanneer is er sprake van een dienstbetrekking, wat is een reële onkostenvergoeding, wat zijn rechten en plichten ten aan zien van sociale verzekeringen. Onlangs ontvingen alle sportvere nigingen in het land een brief van de Bedrijfsvereniging voor Ge zondheid, Geestelijke en Maat schappelijke Belangen (BVG). Die wil weten of daar, waar trainers of docenten bij sportverenigingen werkzaam zijn, sprake is van een arbeidsovereenkomst. Is dat het geval, dan worden verenigingen verplicht sociale premies af te dragen. De avond wordt op 23 mei gehou den in Meulvliet, aanvang 19.30 uur. Belangstellenden kunnen zich aanmelden bij de Zeeuwse Sportraad, tel. 01180-82646. Poppenbeurs. In schouwburg De Kring in Roosendaal wordt zater dag een grote poppenbeurs ge houden. Zo'n 40 poppenmaak- sters exposeren er hun poppen. Het accent ligt op het zelf maken en ontwerpen ervan. De beurs is geopend van 10.30 tot 16.30 uur. THOLEN 13 en 15 apr. Thools badminton- kamp., Meulvliet 14 apr. Bijeenkomst gewest- bestuur Zeeland Anbo, Meulvliet 10-15 u. 15 apr. Eendrachtpop, Meulvliet 18.30 u. 15 apr. Open dag Montessori school 10-12 u. 18 apr. Inschrijven dagreis Anbo 19 apr. NCVB dia's Oranjehuis, Visnet 19.30 u. 21 apr. Bingo bejaardensoos, Ten Anker 14 u. 21 apr. Circus Bassie en Adriaan, terrein Bosstraat 16.15 u. 22 apr. Ophalen spullen rommel markt v.a. 9.30 u. 22 apr. Excursie natuurver, naar Melanen, Markt 9.15 u. 22 apr. Oriëntatierit MAC, Zoek weg 19 u. 22 apr. Gospelconcert Burning Candles, Meulvliet 20 u. OUD-VOSSEMEER 14 en 15 apr. Occasionshow SPV, hal Barenbrug Molenweg 15 apr. Jeugdjudotoern. OVJV jubileumbal 12 1/2 jr. bestaan, Vossenkuil 19 apr. Bingomiddag Anbo, Vos senkuil 14 u. 21 en 22 apr. Spuitdagen SPV, hal Barenbrug Molenweg 28 en 29 apr. Recreatiedagen SPV, hal Barenbrug Molenweg SINT-ANNALAND 14 apr. Thools badmintonkamp., Wellevaete 20 u. 15 apr. Viswedstr. 't Scharretje 10-13 u. 15 apr. Tentoonst. Boerderij en platteland, de Meestoof 12-17 u. 19 apr. Voorlichting astmafonds voor Plattelandsvr., Wellevaete 19.30 u. STAVENISSE 22 apr. Viswedstr. 't Scharretje 14-17 u. SINT-MAARTENSDIJK 15 apr. Jubileumavond Euterpe 18 apr. Plattelandsvr. over 'Begin nende dementie', Haestinge 19.45 u. 28 apr. Zang- en orgelavond, N.H. kerk 19 u. POORTVLIET 17 apr. Plattelandsvr., kleder drachten, Tolrust 20 u. SINT-PHILIPSLAND 15 apr. Rommelmarkt, N.H. jeugdgebouw 9-16 u. 19 apr. NCVB over kleder drachten 21 apr. Muziekuitvoering Concor dia, de Wimpel BERGEN OP ZOOM t/m 23 apr. Tentoonst. patriotten- beweging en Bataafs-Franse tijd, Markiezenhof t/m 30 apr. Expos, wandtapijten, beeldhouwwerk en reliëfs, Mar kiezenhof (zaal Etcetera) 15 apr. Separation (toneel met Linda van Dijk en Kees Brusse), Stoelemat 20.15 u. 15 apr. Rommelmarkt Jos de Graauw fonds, Schansbaan 9 u. 15 apr. New Beat/Acid House party, Botte Hommel 22 u. 16 apr. Koffieconcert, Hofzaal Markiezenhof 12 u. 21 en 22 apr. 'School en bedrijf partners in werken aan werk', Streekschool Ringersweg 22 apr. Symposium over conciliair proces, aula rijksscholengem. 9.30-15.30 u. 22 apr. Ned. Danstheater, Stoele mat 20.15 u. 22 apr. Life on Grey, Botte Hom mel 22 u. 28 apr. Vrije sessie posticht. Spirit (blues), Botte Hommel 20 u. 29 apr. Buitengewone vlaggenpa- rade Bond van Wapenbroeders, Cort Heyligerskazerne 9.45 u. 29 apr. The cotton club (jazz), Stoelemat 20.15 u. 29 apr. Intern, uitwisseling popsticht. Spirit, Botte Hommel 21.30 u. 17 en 24 apr. en 8 mei Thema- bijeenk. 'Sterven beleven', Ron- calli s.g. film film film ROXY 1: Twins - a.l., do, ma en di 20.15 u., vr 19 en 21.30 u., za 14, 19 en 21.30 u., zo 14, 16.30, 19 en 21.30 u., wo 14 en 20.15 u. ROXY 2: Working girl - a.l., do, ma en di 20 u., vr 19 en 21.30 u., za 14, 19 en 21.30 u., zo 14, 16.30, 19 en 21.30 u., wo 14 en 20 u. CINEMACTUEEL 1: De Beer - a.l., do, ma en di 20 u., vr en za 19 en 21.30 u., zo 14, 16.30, 19 en 21.30 u., wo 14 en 20 u. CINEMACTUEEL 2: Rain man - a.l., do, ma t/m wo 20 u., vr 19 en 21.45 u., za 14, 19 en 21.45 u., zo 14, 16.30, 19 en 21.45 u. CINEMACTUEEL 3: Cocktail - a.l., do 20 u., vr 19 en 21.30 u., za 14 en 19 u., zo 16.30, 19 en 21.30 u, wo 14 en 20 u. De ondraaglijke lichtheid van het bestaan - ma en di 20 u. Frank en Frey - a.l., za, zo en wo 14 u. Fusie PZEM. Directeur A. Tiktak van de PZEM is in opdracht van het dagelijks bestuur begonnen met de onderhandelingen met de directie van de Electriciteits- Produktiemaatschappij Zuid- Nederland (EPZ). De fusiebespre kingen zijn er op gericht het produktie-onderdeel van PZEM in EPZ op te nemen. Een voetbalclub die het in de competitie wil maken, moet het vaak voor een belangrijk deel hebben van de tactiek. Welnu, de voorzitter en trainer van W.H.S. hebben in de Eendrachtbode van 30 maart j.l. bewezen dat zij in hun woordkeuze tactisch volledig falen. Trainer Theo Moerland maakt het wel erg bont door nog al zuur (verbitterd?) te reageren op het feit dat enkele jeugdspelers van W.H.S. het prettiger vinden om bij Halsteren te voetballen. Om daaraan direct de opmerking te koppelen, dat deze talentvolle jongeren "dat voor een paar cen ten en miscchien wel een hoop lo ze beloftes doen" is zelfs niet meer ontactisch, maar ronduit be ledigend. Iemand die in een der gelijke functie zit, bewijst hier mee (nog) niet rijp te zijn voor een carrière als voetbaltrainer van wie je op zijn minst mag verwach ten, dat hij niet alleen vaardig is met de bal, maar ook verbaal. Het is niet te hopen voor W.H.S. dat hij zijn spelers op dezelfde frustrerende wijze "motiveert". Voor alle duidelijkheid; tegen over de unfaire slidings van Moerland staan de volgende "dribbels". 1. Het is klinkklare onzin dat de door hem bedoelde jeugdspelers zich hebben laten leiden door een paar centen of loze beloftes. Deze jongens denken zich op deze ma nier in hun voetbalcapaciteiten te kunnen verbeteren en in een ster kere competitie te kunnen uitko men. Zij moeten daarvoor veel (meer dan in de "wachtkamer bij W.H.S.") laten, vrije tijd opoffe ren en staan onder een hogere prestatiedruk. Ook van hun ouders worden volle medewer king, begeleiding en reiskosten gevraagd. Moerland zou hooguit kunnen betwisten dat het voetbal niveau van Halsteren niet écht ho ger ligt dan bij W.H.S., maar dat doet hij nauwelijks: hij speelt lie ver op de man. Jeugdspelers van W.H.S. mogen van hem kenne lijk niet proberen een stapje hoge rop te komen. En als dat niet lukt, wat dan nog? 2. Moerland heeft gelijk dat eep goede jeugdorganisatie stimuleert en talentbevorderend werkt. Ken nelijk werkt deze, als we op Moerland afgaan, bij W.H.S. op het ogenblik goed. De trainer weet, dat dit in het verleden wel eens anders is geweest bij W.H.S. 3. Misschien wel de grootste tacti sche blunder maakt Moerland door ouders te "bevelen" met hun kinderen de auto of de bus te pakken om naar een club te gaan die beter in hun straatje past als zij het niet eens zijn met zijn ge- dachtengang. Hiermee stoot hij ouders met potentieel nieuwe voetballertjes al bij voorbaat af. Die zullen hun kinderen niet zo gauw naar een vereniging sturen waar een dergelijk (intolerant) klimaat heerst. Het moet wél ge zellige en prettige vrijetijdsbeste ding blijven! Bovendien sugge reert hij indirect dat de ouders van de jeugdspelers - die ZELF hebben besloten in Halsteren te- gaan voetballen - W.H.S. maar een min clubje vinden. Nogmaals: De dienstkring Deltakust van rijkswaterstaat houdt zaterdag van tien tot vijf uur een open dag bij de Oosterscheldekering. De ke ring, het ir. J.W. Tops-huis en di verse werkschepen in de buitenha ven Neeltje Jans kunnen bekeken worden. Op de open dag staan be heer en onderhoud van de kering centraal. Het centrale ontvangstpunt is de overdekte binnenplaats van het ir. J.W. Tops-huis. Hier staan ver schillende diensten van rijkswa terstaat en aannemers die bij de onderhoudswerkzaamheden zijn betrokken met ruim 20 tentoon stellingen. Eén hal met generatoren voor de energievoorziening én de bedie ningsruimte van de Oosterschel dekering zijn voor het publiek opengesteld. Buiten zijn, met be hulp van een uitgedeelde route kaart, de Oosterscheldekering, twee laagwerkers en de buitenha ven te bezoeken. In die haven kan men o.a. bezoeken een grote drij vende bok, vier meetschepen, een steenstorter, een reddingsboot, een inspectievaartuig en een duik- begeleidingsschip. De Delta Expo op Neeltje Jans is zaterdag tegen gereduceerd tarief te bezoeken. de ouders en de betrokken jeugdspelers stonden en staan he lemaal niet haatdragend ten op zichte van W.H.S. Sommigen van hen zijn zelfs nog lid of donateur gebleven. Zij hebben zich in het verleden altijd voor W.H.S. vol ledig ingezet en zullen dat als zij bij W.H.S. ooit nog terugkomen, opnieuw doen. Of is het al zo ver, dat zij zelfs niet meer terug mo gen komen? Van de huidige trainer en voorzit ter (van wie je enige pedagogische kwaliteiten mag verwachten) heb ben ze nu een schop na gehad, die eigenlijk een rode kaart waard zou zijn geweest. Maar zo haat dragend zullen wij niet zijn. Wij wensen hen en W.H.S. alle succes toe en ware STAND. J. Vroegop Oude Zeedijk 6 Sint-Annaland In vijftien musea in Zeeland wordt zaterdag en zondag het na tionaal museumweekend gehou den. De bezoeker maakt kans op een gratis museaal-recreatief pak ket (met o.a. de Nederland Mu- seumland gids en de Recreatiegids Zeeland). Afhankelijk van de grootte van het museum krijgt ie dere 25e, 50e, 100e of 500e bezoe ker zo'n pakket gratis uitgereikt. Ook streekmuseum De Meestoof in Sint-Annaland is zaterdag open. Het zijdemuseum Ter Zijde in Wouw doet eveneens mee aan het nationaal museumweekend. Het geeft een korting van 10% op de entreeprijzen, er worden doorlo pend demonstraties zijdeschilde ren gegeven en er is een kleine expositie van oude en nieuwe zij den stropdassen. Wekelijks vast programma SLOTH tel. 01660-4004 Ether 106.5 Mhz/FM, kabel 89.9 Mhz. donderdag: 18.00-19.30 uur Rondom 60 19.30-20.30 uur Sloth'jes vrijdag: 14.00-15.00 uur Door de wereld gaat een woord 15.00-16.00 uur Op de thee 16.00-17.00 uur De verjaardagskalender 17.00-18.00 uur Vliegende Schijven 18.00-19.30 uur Weekend voor de deur 19.30-20.30 uur Gospelprogramma er is hoop zaterdag: 11.00-12.00 uur Music Machine 12.00-12.30 uur Ditjes en Datjes 12.30-14.00 uur Sloth Accent 14.00-16.00 uur De Verzoekhoek 16.00-17.30 uur Hak op de Tak show 17.30-18.30 uur Op de Tribune sportprogr. zondag: 11.30-14.30 uur De Zevensprong 14.30-15.30 uur Bloemendaalse Radiogem. 15.30-16.30 uur 1 Uur Jan gevarieerd progr. 16.30-18.00 uur Goed Zeeuws, goed rond 18.00-19.00 uur Viva La Musica 19.00-20.00 uur Literatuur en cabaret 20.00-21.00 uur Dienst Thoolse Kerken maandag: 18.00-19.00 uur Breng eens een zonnetje 19.00-20.00 uur Maandagavondmatinee sportflitsen 20.00-21.00 uur Country muziek 18.00-19.00 uur Muziek uit vervlogen tijden dinsdag: 19.00-20.00 uur Aan de afwas 20.00-21.30 uur Dubbel zout woensdag: 13.00-14.00 uur Pardoes 14.00-14.30 uur Kinderprogramma 14.30-15.30 uur Er is een brug chr. koren 15.30-16.00 uur Boeklezing voor blinden 16.00-18.00 uur Goud en oud 18.00-19.00 uur Aan het diner met Gré 19.00-20.00 uur Muzikale mengelmoes 20.00-21.30 uur City Dance Club 21.30-23.00 uur Tandem

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1989 | | pagina 7