Duathlon wordt jaarlijks evenement bij de Wellevaete Jaap Geuze(40) verrassend tweede in eerste fietsloop Sint-Annaland Extra wedstrijd SPS 3 Smerdiek geeft periodetitel in laatste minuut uit handen Donderdag 13 april 1989 DE EENDRACHTBODE 17 De glunderende binnenschipper Jaap Geuze(40) uit Sint-Maartensdijk kon het zelf bijna niet geloven. De tweede plaats bij de eerste duathlon in Sint-Annaland had zijn stoutste verwachtingen overtroffen. Fietser en loper 5 km verkeerd Laatbloeier Goed verkend tafeltennis S De derde keus van SPS moet in een beslissings wedstrijd tegen Vrederust 2 uitmaken, wie zich kampi oen van de derde klasse reserve mag noemen. Beiden eindigden met 31 punten bovenaan. Een prima presta tie van de Poortvliet/Scherpenisse combinatie, die vo rig seizoen bij keuze promoveerde uit de vierde klasse. Smerdiek blijft nog een seizoen eersteklasser. In een rechtstreeks treffen met Seolto benutten de blauw zwarten te weinig kansen en in de allerlaatste minuut zag men een 2-1 voorsprong verloren gaan. De perio detitel kwam daardoor in Zevenbergen terecht. SC Sta- venisse nam met een overwinning afscheid van de eerste klasse. Géén periodetitel, wel tumult bij Smerdiek autosport i?* afd. voetbal Stavenisse besluit met winst Wanvertoning Thol.Boys 3 Stavenisse 2 bijna gedegradeerd Noad 2 velt Smerdiek 2 Verlies Vosmeer 2 Belangrijke zege SPS 3 Derde plaats WHS 4 Vosmeer 3 houdt Halsteren van titel Pittig duel tussen Smerdiek 3 en Noad 4 Vosmeer 5 heeft makkie Vosmeer dames niet gemotiveerd "Dit geeft moed voor de volgende keer", concludeerde Jaap Geuze. "Dan moet ik er iets extra's aan doen, want dit had ik nooit ge dacht." Bij het voor Tholen nieuwe sport evenement eisten veertigers de ere plaatsen op, want de 41-jarige Frie Verstraten uit Oud Gastel verover de de eerste plaats bij de fietsloop rond Sint-Annaland. "Het was mijn eerste overwinning in een echte duathlon", vertelde de oud voetbaltrainer. "Vorige week kwam ik 11 seconden tekort voor een eerste plaats bij een zwemloop en vorig jaar heb ik tweede en der de prijzen behaald", aldus de winnaar, die zich erover verwon derde, dat hij jongere deelnemers de baas bleef. Organisator Ad Kuzee uit St. An- naland was met zijn negende plaats de tweede Tholenaar. Zowel de atletiekvereniging Spado uit Bergen op Zoom als de deelne mers waren enthousiast over deze eerste fietsloop. "Het is leuk dat er op dit gebied wat gedaan wordt op het eiland", zei Marco Duine uit Oud-Vossemeer. "Vorig jaar heb ik een paar keer meegedaan aan triathlons in St. Maartensdijk en Steenbergen, maar dit is mijn eerste duathlon. Ik ben niet zo'n zwemmer, dus dat kwam goed uit vandaag. Ik ben ook pas op va kantie geweest, zodat ik het lopen weinig getraind had. Het fietsen ging goed", aldus Marco Duine, die bij tourclub Tandje Bij regel matig fietst. Daarnaast doet hij aan duurlopen mee. Voor Kees Lindhout uit Sint- Annaland was het juist omge keerd. Lopen is zijn specialiteit en fietsen doet hij er af en toe maar bij. "Ik ben lang geblesseerd ge weest, maar als er zo'n evenement in je woonplaats is, moet je wel meedoen. Het is echter de eerste keer dat ik aan een duathlon mee doe", aldus Kees Lindhout. Om tien uur begonnen de 48 deel nemers bij de Wellevaete met tus senpozen aan 36 km fietsen richting St. Maartensdijk en Sta- venisse. Daarna moest er nog 9 1/2 km gelopen worden via de Bosweg en de Plaatweg. De over gang van het fietsen naar het lo pen gaf in het begin wat houterige, strompelende deelne mers te zien, maar na na enige tijd waren de fietsbenen toch verdwe nen. Het parcours moest zowel bij het fietsen als het lopen twee keer afgelegd worden. "Het was nog niet zo'n licht rondje met een paar bulten erin", zei de 42-jarige Piet Hage uit Scherpenisse. "Maar het was toch leuk." Op het fietspar- cours reed hij echter anderen in een verkeerde richting achter na en dat scheelde toch 5 km, waar door hij een klassering bij de eer ste tien verloren zag gaan. Tijdens de training had hij 1.02 uur ge fietst over de 36 km, zaterdag deed Piet Hage er 1.05.53 uur over, dus bijna vier minuten meer. "Het lopen ging hardstikke goed. Ik ben nog maar vijf weken in training en het is de eerste keer dat ik aan een duathlon mee doe, maar het is me niet tegengevallen. Een marathon lopen vind ik ech ter mooier. Dan kun je je krach ten meer verdelen en dan loop je rustiger. Wegens mijn knieblessu re moet ik voor de dokter fietsen en daarom fiets ik bij tourclub Zeelands Welvaren. Vanmiddag nog moet ik een toertocht rijden", aldus Piet Hage. iJe deelnemers troffen uitstekend weer: droog en zonnig. Voor de toeschouwers was het ook mooi om het sportevenement te volgen. Onder de 48 fietslopers waren 10 Thoolse deelnemers onder wie de succesvolle Jaap Geuze, fietser bij tourclub de Bidon in St. Maar tensdijk. Het was zijn eerste du athlon, maar hardlopen doet hij al voor het derde seizoen. "Zwemmen ontbrak vandaag bij de fietsloop, maar dat vond ik he lemaal niet erg, want dat is mijn slechtste kant." Toch heeft de binnenschipper bij een Belgische rederij veel met het water te maken. "Met gemiddelde werkweken van 70 uur beperkt dat ook mijn trainingsmogelijkheden, maar minimaal 10 uur moet je toch wel oefenen." Jaap Geuze begon pas op zijn 37ste met atletiek. "Ik voelde me oud worden en wilde wat aan sport gaan doen. Eigenlijk ben ik te laat begonnen, want als je dan merkt dat 't goed gaat, wil je meer." Vooraf gaf hij al een prognose om bij de eerste tien te eindigen en dat haalde Geuze ruimschoots. "De snelste Tholenaren ontbraken wel vandaag: Jaap de Rijke en André Verburgh uit St. Maartensdijk. Dat zijn de mannen van de toe komst. Ondanks mijn 40 jaar boek ik toch ook nog steeds voor uitgang, met name op de lange af stand. Verder heb ik aan een mini-triathlon in St. Maartensdijk meegedaan en vorig jaar aan de triathlon van Almere. Dat is goed voor de moraal." Jaap Geuze viel bij het fietsen op met een aërodynamische helm. "Als je maar denkt dat het helpt, dan helpt 't. Zo is het gewoon!" De prijsuitreiking van dit fiets- en loopparcours gebeurde wat provi sorisch omdat vele deelnemers al weg waren, o.a. wegens een tocht van de Thoolse tourclubs. Organisator Ad Kuzee noemde het een verdiende overwinning voor Frie Verstraten. "Je hebt het parcours goed verkend en er heel veel voor gedaan", aldus Kuzee, die aankondigde, dat er op dit mooie traject èen jaarlijks evene ment terugkomt. "Voor St. Anna- land is het uitbreiding van de sportactiviteiten." Jaap Geuze, St. Maartensdijk Ad Kuzee, St. Annaland Kees Lindhout, St. Annaland Piet Hage, Scherpenisse Marco Duine, Oud-Vossemeer Theo Steketee, St. Maartensdijk Ko Havermans, Oud-Vossemeer Piet de Rijke, St. Annaland Leo Vroegop, St. Annaland Jan Rens, Tholen "Het is ongelofelijk dat ik gewon nen heb", zei winnaar Verstraten, "maar het was een hele leuke wedstrijd." 1. Frie Verstraten, Oud Gastel, 1.32.12 u 2. Jaap Geuze, St. Maar tensdijk 1.36.30 u 3. Ron Pleune, Roosendaal 1.37.02 u 4. Marcel Hassink, Bergen op Zoom 1.37.56 u 5. Peer Maas, Huijbergen 1.41.00 u 6. Jos de Bruijn, B.o.Z. 1.41.23 u 7. Christian Tunders, B.o.Z. 1.42.29 u 8. Cees van Sluijs, Roosendaal 1.42.30 u 9. Ad Ku zee, St. Annaland 1.42.46 u 10. Jac. van Meer, Wouw 1.43.04 u. De resultaten van de Thoolse deel nemers met de tijden na 36 km fietsen en de totaaltijd na 9 1/2 km lopen zijn: .57.39 m 1.36.30 u 59.30 m 1.42.46 u 1.00.56 u 1.44.10 u 1.05.53 u 1.45.48 u 1.22.36 u 1.54.13 u 1.08.00 u 1.55.32 u 1.10.19 u 1.57.30 u 1.10.35 u 1.59.58 u 1.13.56 u 2.02.48 u 1.07.05 u 2.05.47 u Jaap Geuze uit St. Maartensdijk bij de start van de duathlon met een aërodynamische helm. "Als je maar denkt dat het helpt, dan helpt t ook." Hij werd tweede en daarmee de beste Tholenaar. Achter hem staat Kees Lind hout uit St. Annaland gereed. De oudste deelnemer aan de fietsloop komt monter bij de eindstreep aan. Hoewel de 62-jarige Ko Havermans uit Oud-Vossemeer aan zijn eerste duathlon meedeed, was het hem alles meegevallen. Smash junioren verslaan koploper Het eerste team van Smash heeft een verwachte nederlaag opgelopen tegen het sterke Vice Versa. Na een 1-0 voor sprong door Christian van 't Hof kon men het niet meer bolwerken. Alleen Johan Snoep kon na een 4-1 achter stand nog één keer tegenscoren, zodat de eindstand 8-2 werd. Het tweede team scoorde aanmerke lijk beter. Tegen het laaggeklasseerde Hotak wonnen Martin v.d. Klooster, Ad van 't Hof en Hans van Dijke met maar liefst 0-10. Na vorige keer ruim met 9-1 te hebben gewonnen behaalde Smash 3 nu een moeizame 4-6 winst tegen Markiezaat. Winst in de dubbel, twee overwinnin gen van Kees van Poortvliet en David van Driel en één keer winst voor Adrie Aarnoudse zorgden toch voor winst. Jos IJzerman werd node gemist bij het vierde team. Colin Havermans wist met twee zeges de nederlaag nog te be perken tot 8-2. Jan den Engelsman en Piet van Dijke konden niet tot winst komen. In een zéér spannende partij versloe gen de junioren koploper Markiezaat met 4-6. Door dit resultaat zijn zij de nieuwe koploper Back Hands 3 tot op één punt genaderd. Na een 4-3 achter stand wisten de Smashers alsnog te winnen. Marco Saarloos won drie par tijen, Rafaël Fructuoso twee en Jacco Bruijnzeel één. Met de wedstrijd Smash-Back Hands 3 over twee weken zijn de kampioenskansen nog aanwezig. De aspiranten wonnen met 1-9 van Si- os. Marco Rijnberg, Leo Wessels en Anco Fase zorgden voor de ruime overwinning. Programma: Smash 1-Belcrum 6, Smash 2-Vice Versa 5, Smash 3-Fijnaart 2, Smash 4-Dio 3; Smash jun.-Back Hands 4, Smash asp.-Vice Versa 4. In de blessuretijd van de wedstrijd tussen Smerdiek en Seolto ont glipte de blauw-zwarten de perio detitel en daarmee de mogelijkheid om via een beslis singswedstrijd naar de KNVB te promoveren. Het doelpunt van Seolto (2-2) was dermate discuta bel dat er een flink tumult ont stond, waarbij de Smerdiek-spelers Ab Poot en Frans Ista nog uit het veld werden gestuurd. De scheidsrechter moest na afloop door het Smerdiek- bestuur in bescherming genomen worden tegen woedende toeschou wers die maar moeilijk konden begrijpen waarom hij de gelijk maker goedkeurde. Smerdiek had het periodekampi oenschap eigenlijk al vorige week Pech voor Bliek Op het Eurocircuit in Valkenswaard stond zondag de eerste wedstrijd van het seizoen op het programma voor rallycrosser Sjacco Bliek uit Sint- Annaland. Na vele maanden sleutelen werd zaterdagmiddag de laatste hand gelegd aan de nieuwgebouwde VW Golf, die is voorzien van een 1600 GTi motor. Bliek start dit seizoen ook weer in de standaardklasse tot 2000 cc. Zondag kon hij nog twee keer vier rondjes trainen, waarna de drie man ches begonnen. In de eerste manche had Bliek een goede start, ging met een tegenstander tegelijk de eerste bocht in waar hij naar buiten werd ge drukt en met twee wielen in het zand kwam. Zo lag hij op een vierde plaats, maar in de volgende ronden passeerde hij nog twee auto's en eindigde als tweede, wat hem van de 20 deelnemers een achtste tijd opleverde. In de twee de manche startte en eindigde Bliek als derde met een zesde snelle tijd. In de derde manche reed hij na een toch wel snelle start op een derde plaats, veroverde een tweede plaats wat hem een derde snelste tijd oplever de. Door die resultaten kon hij recht streeks mee in de A-finale op een zesde startplaats, eigenlijk de slechtste van de acht die te halen zijn. Hij ging als laatste de eerste bocht in. In de tweede ronde schoof hij na aandrin gen een plaats op, maar toen hij met iets te veel snelheid van het onverharde op het verharde gedeelte van het cir cuit kwam, schoof de achterkant van zijn Golf opzij. Hij belandde boven op de rand van de baan en bleef daar met de voorwielen in het zand vastzit ten. Zodoende werd hij achtste. Door de toch goede resultaten in de tweede en derde manche (met tijden van 3.23 min. en 3.24 min.) bleef hij maar 2 3 seconden achter de allersnelsten. Maar concurrentie is er dit jaar ge noeg, want het verschil tussen de eer ste tien is niet groot. De tweede wedstrijd om het Nederlands kam pioenschap is op 21 mei. in Stavenisse verspeeld. Mede door het verlies toen moest van Seolto persé gewonnen worden. De bezoekers uit Zevenbergen hadden aan een gelijkspel genoeg. Zij maken nu samen met DVO '60 uit, wie er met kampioen WC '68 promoveert. Als Smerdiek tegen Stavenisse met dezelfde inzet had gespeeld als tegen Seolto, had men niet hoeven verliezen. Na een voorzichtig begin begon Smerdiek aan aanvallen te denken. Na tien minuten ging Addy Stoutjesdijk op volle snelheid door de verdedi ging, maar werd neergelegd toen hij wilde schieten. De bal beland de echter niet op de stip. De wed strijd werd harder en aan weerszijden werden veel overtre dingen gemaakt. Smerdiek was in deze fase het gevaarlijkst. Addy Stoutjesdijk kopte een voorzet van Jan de Viet prima in, maar de doelman redde bekwaam. Smer diek kwam op achterstand na een uitval op links waaruit de bal via de paal in het doel belandde. On der luide aanmoedigingen van het publiek trok een veerkrachtig Smerdiek daarna tomeloos ten aanval. Corné Stoutjesdijk speel de zich op rechts goed vrij, waar na zijn voorzet door Addy Stoutjesdijk over werd gekopt. Se olto werd volledig vastgezet. Vijf minuten voor de rust tikte Frans Ista uit een hoekschop van Corné Stoutjesdijk de gelijkmaker in. Drie minuten later kon de Bra bantse doelman een schot niet on der controle krijgen en de attente Addy Stoutjesdijk was er als de kippen bij om deze fout af te straffen, 2-1. Daarna kreeg Seolto nog twee kansen op rij, maar de uitblinkende doelman Kees Lind hout redde bekwaam. Na de rust nam Seolto het heft in handen. Lindhout moest hande lend optreden bij een kopbal en samen met zijn verdediging weerstond hij het offensief. Hal verwege de tweede helft werd de geblesseerde Corné Stoutjesdijk gewisseld voor Gert-Jan van Ham. Die zat meteen goed in de wedstrijd toen hij op het midden veld de bal veroverde. Hij passeer de twee spelers en stuurde Wim Vroegop de diepte in; alleen voor de doelman schoot hij naast. Vijf minuten later schoot Addy Stout jesdijk voorlangs. Smerdiek had de wedstrijd in deze fase moeten beslissen. Er kwam drie doelrijpe kansen op rij. Op aangeven van Isaak Hage schoot Frans Gabriels over, vervolgens faalde Addy Stoutjesdijk alleen voor de keeper en daarna ging een schot van Jan de Viet over. In de blessuretijd kwam dan toch de gelijkmaker voor Seolto. Een voorzet van links belandde op de lat, de bal viel voor het doel en werd ingescho ten. De arbiter floot en Smerdiek bleef staan, de bal werd opnieuw ingeschoten en tot ieders verba zing wees de scheidsrechter toen naar het midden, 2-2. WC'68 20 12 6 2 30 32-11 Seolto 20 10 8 2 28 33-14 DVO '60 20 10 7 3 27 34-24 Chrislandia 20 8 5 7 21 34-29 Smerdiek 20 7 7 6 21 29-26 BVC 54 20 8 4 8 20 31-21 ZPR'84 20 4 9 7 17 19-32 Vesting Boys 20 7 1 12 15 33-45 DSE 20 5 5 10 15 25-40 Rust Roest 20 4 6 10 14 24-34 SC Stavenisse 20 4 4 12 12 16-34 Stavenisse heeft met een 2-0 over winning tegen BVC afscheid geno men van de eerste klas. De gewij zigde opstelling van de laatste we ken lijkt zijn vruchten af te wer pen. Na een kwartier kopte Peter Wielaard een voorzet van Paul Oosdijk in, 1-0. Stavenisse bleef sterker en kreeg nog enkele kans jes. Op slag van rust profiteerde Paul Oosdijk van een keepersfout en tekende 2-0 aan. Na de rust een aanvallender BVC, dat echter de spaarzame kansen die de Stave- nisse-verdediging weggaf niet be nutte. Aan de andere kant waren de Tholenaren met uitvallen wel gevaarlijk, maar eveneens zonder resultaat. "Eigenlijk een te late start van Stavenisse; degradatie was niet nodig geweest," aldus wedstrijdsecretaris C. van Oeve- ren, die ook nog de vele blessures en schorsingen in het afgelopen seizoen aanroerde. Tholense Boys 3 heeft er in de laatste wedstrijd tegen Kogelvan gers 3 niet veel van gebakken. In de tweede helft werd nog nauwe lijks tegenstand geboden, waar door de ploeg uit Willemstad met 0-6 won. Voor de rust had Tholen het betere van het spel, men speel de aanvallend en met goede com binaties. Doelpunten maken is echter al het hele seizoen een manco. Kogelvangers scoorde 0-1. Na de rust kwam Cor Prince in de ploeg voor Piet v.d. Vlies. Tholen se Boys speelde lusteloos en daar door konden de bezoekers simpel naar 0-6 uitlopen. "Een wanver toning," vond Van der Vlies. "Ik verlies niet graag en voetbal altijd voor een redelijke uitslag." De reserves van Stavenisse verlo ren dinsdagavond de uitgestelde wedstrijd tegen Dinteloord 3 met 1-6. De Brabanders namen in de eerste helft al een 0-2 voorsprong. Na de rust werd een treffer van Stavenisse afgekeurd, waarna Dinteloord op 0-3 kwam. Het eni ge Thoolse doelpunt kwam op naam van Peter Neele. Zaterdag valt de beslissing over de tweede degradatieplaats in de tweede klasse reserve. Dan ont moeten DSE 2 en Dinteloord 3 el kaar. Bij verlies van de ploeg uit Etten-Leur volgt er een beslis singswedstrijd tussen Stavenisse en DSE. Als DSE niet verliest de gradeert Stavenisse samen met Tholense Boys 3. Het tweedeklas serschap hangt na één seizoen dus aan een zijden draad voor Stave nisse. De reserves van Noad hebben een einde gemaakt aan de zegereeks van Smerdiek 2. Na twintig wedstrijden ongeslagen te zijn, verloren de blauw-zwarten nu met 1-0. Zowel de thuisploeg als de gasten speelden een sportieve wedstrijd met kansen voor beide doelen. Noad-doelman Wilco van Herk trad enkele keren goed handelend op toen Smerdiek-spelers vrij voor hem opdoemden. De wedstrijd werd vijf minuten voor het einde beslist door een goede actie van Antoine Quist die beheerst in schoot. Voor Smerdiek was de resterende tijd te kort om nog iets terug te doen, zodat beide punten bij de gelukkigste ploeg bleven. In een slechte wedstrijd verloor Vosmeer 2 met 4-3 van Dosko 3. De oranje-zwarten kregen wel kansen, maar benutten die niet. Door een verdedigingsfout kwam Dosko op voorsprong. Na de thee kwamen Peter Moerland en Mar co van Herpen in de ploeg voor Perry Verhees en Peter de Jager. Na een kwartier kwam Dosko via een uitgespeelde aanval op 2-0 en het werd zelfs 3-0. Een slecht spe lend Vosmeer kon daar aanvanke lijk niets tegenover stellen, maar kwam via Jan Burgers en Marco van Herpen terug tot 3-2. Na een misverstand in de verdediging werkte een Vosmeer-speler de bal in eigen doel, 4-2. Vijf minuten voor het einde zorgde Anton de Koning voor 4-3, maar de reste rende tijd was te kort, zodat men met lege handen huiswaarts moest. Vanavond gaat Vosmeer 2 op be zoek bij Eendrachtbuur NVS 2. Door een 2-3 overwinning op WC 4 is de derde keus van SPS op een gedeelde eerste plaats geëindigd in zijn klasse en speelt daarom zaterdag een beslissings wedstrijd om het kampioenschap tegen Vrederust 2. Dat gebeurt om half drie op het terrein van WC. SPS begon gespannen aan het duel tegen de ploeg uit Halsteren. Dit resulteerde in een slechte eer ste helft. WC kwam in de twin tigste minuut op een verdiende 1-0 voorsprong. Inmiddels waren de spelers van Vrederust, die eerder op de dag hun wedstrijd met 5-0 hadden gewonnen, gearriveerd en hoopten natuurlijk dat WC SPS zou verslaan, zodat zij het kam pioenschap konden gaan vieren. Ook in de tweede helft was het spel van SPS niet al te best, maar na 25 minuten kwam men langszij via een prachtig schot van René Uijl. Bij deze stand ging SPS be ter spelen en door een penalty van René Uijl kwam men op een 1-2 voorsprong. In de slotfase zorgde Alex v.d. Reest voor 1-3. WC gaf zich nog niet gewonnen en men kwam zelfs terug tot 2-3. Er bra ken nog enkele spannende minu ten aan, maar men kon opgelucht ademhalen toen de arbiter af floot. Het was voor WHS 4 noodzaak om de wedstrijd tegen Vrederust 3 te winnen, wilde men nog een mi nimale titelkans (via een beslis singswedstrijd) houden. Zover kwam het niet, want de beide koplopers SPS 3 en Vrederust 2 wonnen en gaan onderling uitma ken wie zich kampioen mag noemen. WHS begon sterk, maar kwam in de eerste helft niet tot scoren. Ook Vrederust kon, ondanks enkele goede kansen, geen doelpunten maken. Na de rust kwam bij WHS Kees Heijboer in het veld voor Anco Fase. Heijboer kwam op de rechtsachter plaats en Leo van 't Hof schoof op naar links buiten, waar hij voor veel gevaar zorgde. Enkele keren kwam hij al leen voor de keeper, doch zonder resultaat. Uit een pass van Kees Heijboer draaide Rini Scherpenis se zich vrij en schoot hard 1-0 in. Het laatste kwartier kwam Vrede rust sterk terug, maar doelman André van Ast hield zijn doel schoon. Vijf minuten voor het einde besliste WHS de wedstrijd. Een snelle uitworp van Van Ast bereikte Kees Heijboer, die aan een solo begon tot aan de andere kant van het veld en vervolgens Martin van Bendegom aanspeel de. Die ving de bal met de borst op en schoot vervolgens beheerst 2-0 in. WHS stelde daarmee de derde plaats op de ranglijst veilig. Voor de zoveelste keer ontnam Vosmeer een elftal van Halsteren de kampioenskansen. Dit keer ging het tussen Vosmeer 3 en Halsteren 5 en de oranje-zwarten wonnen met 3-2. In een leuke en snelle wedstrijd opende Vosmeer halverwege de eerste helft de score. Een hoek schop van Ad van Poortvliet werd door invaller Marco Hendrikse in gekopt en verdween via de schou der van Ger Schot in het doel. Vlak voor rust maakte Halsteren gelijk. Na de thee wafc Vosmeer iets beter, maar Halsteren kwam op voorsprong uit een hoekschop. Daarop ging de thuisclub met een man extra voorin spelen en dat re sulteerde in de gelijkmaker door Marco Hendrikse, uit een hoek schop van Frank v.d. Zande. Er kwamen nog meer kansen, maar zowel Ad van Poortvliet als Edwin v.d. Zande schoten tegen de doel man aan. Uiteindelijk kwam de beslissende treffer op naam van Frans Havermans, die vanaf de zestien meterlijn op aangeven van Van Poortvliet de bal in de bene denhoek schoot. Daarmee was de strijd beslist. In het doel verving Ramon Kooien het laatste half uur Daan Vaders. Tegen Smerdiek 3 kwam een fel van leer trekkend Noad 4 al snel op een voorsprong. Piet Geluk profiteerde van een fout in de door storend werk in de proble men gebrachte blauw-zwarte de fensie. Noad bleef druk uitoefenen. Jan Kot werd het sco ren belet door hem in het straf schopgebied onderuit te halen, waarna Piet Geluk de penalty be nutte, 0-2. Noad dacht dat men er al was en daarvan profiteerde Smerdiek. De ploeg kwam nog voor de rust terug tot 2-2. Na de rust vocht Noad weer om de bal en Jan Kot scoorde 2-3, nadat een voorzet van Han Quist door Cen- ny Reijngoudt listig was doorge tikt. Een solerende Pim Dupont bracht de stand op 2-4. Tien mi nuten voor het einde kwam Smer diek op 3-4, zodat het nog een paar benauwde minuten werden voor de Sint-Philipslanders. Ze hielden echter stand, waardoor een derde plaats op de ranglijst bereikt werd. Vosmeer 5 behaalde tegen Moe 8 een simpele 9-0 overwinning. De Bergenaren begonnen met negen man aan de wedstrijd en nog voor de rust viel er daarvan één uit. Binnen vijf minuten scoorde Ro ger Luijs 1-0. Na twintig minuten was het al 5-0. Uit drie voorzetten van Johan Geuze en één van Hans van Daalen scoorde Luijs vier keer. Moe kwam in het hele stuk niet voor. Vosmeer liep via Gabi Havermans en Danker Kouwen nog tot 7-0 uit. Na de rust kreeg Vosmeer opnieuw veel kansen, maar er werd weinig gescoord. Pas halverwege scoorde Roger Luijs 8-0 en tien minuten voor tijd bepaalde doelman Ramon Kooien met een strafschop de eindstand op 9-0. Vosmeer 4 zette de overwinnin genreeks voort. Moe 7 werd met 2-3 verslagen. Voor de rust zorg den Cees Timmermans en Frans Steyns voor een 0-2 voorsprong. Uit een combinatie met Dré Hom mel scoorde Timmermans twee minuten na de rust 0-3. Doelman Jan Geuze speelde een prima wed strijd, maar door buitenspelfou ten doelpuntte Moe in de laatste tien minuten twee keer tegen. Voor het dameselftal van Vosmeer stonden in de laatste competitie wedstrijd geen belangen meer op het spel. De ploeg speelde zonder inzet en stond tegen Twinkle Stars binnen twaalf minuten al met 3-0 achter. Pas halverwege de eerste helft kregen de Thoolse dames de eerste kans. Anja v.d. Repe ver scheen alleen voor de keeper, maar de bal sprong van haar voet. Op slag van rust tekende de Uden- houtse spits 4-0 aan. De tweede helft was gelijkopgaand, waaraan ook de stand debet was. Een kwartier voor tijd kwam de bal via een schot van Anita Goedege- buure voor de voeten van Marian Verhoef. Die haalde uit en schoot prachtig in de kruising, 4-1. Een aansluitend offensief van Vos meer had geen resultaat. In de laatste minuut werd het nog 5-1, toen Anita Goedegebuure de bal verkeerd op de schoen kreeg en haar eigen keeper kansloos liet. Vosmeer eindigt het eerste jaar in de hoofdklasse op een verdienste lijke zesde plaats.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1989 | | pagina 17