De Zwaluw groeit in nieuw duivenlokaal aan de Sportlaan Turnsters in prijzen Jeugd zorgt voor alles wat groeit en bloeit Ledental in Sint Maartensdijk stijgt met 20% Kanaal 68 „The Burning Candles" Schaak mee met de E.B. Ter Tolne naar finale schooldammen GOSPELCONCERT Denk en Zet ontloopt degradatie Donderdag 13 april 1989 DE EENDRACHTBODE 15 Sportlaan 2d in Sint-Maartensdijk is het nieuwe adres van de duivensportvereniging De Zwaluw. Zaterdag hield de club open huis in het inkorflokaal dat een he le grote verbetering inhoudt ten opzichte van de vori ge plaatsen in onbewoonbaar verklaarde woninkjes in de Vijf Zinnen en daarvoor, in de Wilhelminastraat. Meer duiven 22 april m.m.v. in MEULVLIET te THOLEN 3 Groepen en 2 individuele eerste prijzen In Goes vonden zaterdag de finalewedstrijden plaats van de turnwedstrijden om de Rabocup. Olympia uit Tholen behaalde daar eerste prijzen in de categorieën A3 en A4, bovendien was M. Karremans individueel de beste in de A3-klasse. WIK uit Sint-Annaland werd eerste in de categorie BI en in diezelfde categorie was Patricia van Leeuwen individueel de beste. verzorging van: grafmonumenten snelle leveringstijden jarenlange ervaring waarborgt deskundig advies en kwaliteit Bel voor vrijblijvende informatie tel. 01875-2198 badminton wielrennen atletiek Het inkorflokaal van de duivensportvereniging De Zwaluw aan de Sportlaan te St. Maartensdijk. Rechts met postduif voorzitter L. van de Berge, daarnaast penningmeester 1. Kwaak en secretaris C. van Gorsel met ande re leden van de vereniging. Het nieuwe clublokaal van de in 1921 opgerichte vereniging is van alle gemakken voorzien. Het on derkomen voor de duivenmelkers heeft een wachtruimte met aan recht, een inkorfruimte, een kan toortje voor de rekenaar en een wc.,-een luxe voorziening die in vórige lokaaContbralc. De nieuwe accommodatie heeft de vereniging zo'n 10.000 gulden ge kost. In het najaar van 1988 werd het lokaal -dat onderdeel uit maakte van het Reformatorisch Vormingsinstituut in Anna Jacobapolder- van meer leden Sint-Philipsland in vier delen naar Sint-Maartensdijk verhuisd. Tot het nieuwjaar knapten de le den het onderkomen zoveel mo gelijk zelf op. De dakbedekking stelde De Zwaluw voor enige pro blemen, maar nieuw dakleer zorgt ervoor dat het binnen droogblijft. Ook een raamdorpel is ver nieuwd. Voor het naar buiten brengen van de duivenmanden is aan de voorzijde van het ge bouwtje een speciaal luik ge maakt. IJzeren rollers zorgen er voor dat de roestvrijstalen container-manden gemakkelijk naar buiten kunnen glijden waar de vervoerder ze in de wagen l^adt om ze naar de verzamel plaats in Borsele te brengen. De Zwaluw van de afdeling Zeeland zaterdagvliegers telt op het ogen blik 36 leden. Sinds verleden jaar een stijging van het ledental met 7. De nieuwe leden kwamen van de postduivenvereniging in Scher- penisse. In 1988 werden in totaal 36 vluch ten gehouden; de leden verzonden hiervoor 6700 duiven. Secretaris C. van Gorsel verwacht, dat er met het huidige groeiend aantal leden dit jaar zo'n 1000 duiven meer zullen worden ingekorfd dan verleden jaar. Dat gebeurt - afhankelijk van het vluchtprogramma- op donderdag - of vrijdagavond. De afstanden variëren van 70 tot 960 kilometer. Voor de korte wedvluchten gaan de duiven niet verder dan Duffel of Strombeek in België. De lange vluchten beginnen voor de duiven in Midden-Frankrijk (St. Vincen- nes) en bij de Pyreneën (Pau). Per concours gaan er gemiddeld 200 'dtliven van De Zwaluw mee. In het gebouwtje (76 vierkante me ter) aan de Sportlaan kwamen za terdag vooral (oud)-leden een kijkje nemen die anders niet in de gelegenheid zijn om het nieuwe onderkomen te bezichtigen. Voor de inrichting van het lokaal werd ook al gezorgd: oud-voorzitter P. Koopman schonk een winkel- klok. Er werd door café Smerdiek een beker beschikbaar gesteld en de club kreeg een Delfts Blauw wandbord van één v.d. leden. Ook vertegenwoordigers van an dere duivensportverenigingen op Tholen en St. Philipsland kwa men zaterdag een kijkje nemen. 09er enige tijd wordt het lokaal duidelijk herkenbaar wanneer het naambord van de vereniging aan ie voorgevel zal prijken. 5TT De vorige zet van Cor Jansen komt concreet gezien neer op het inleveren van de kwaliteit. Hij had geen zin meer in zinloos heen en weer geschuif met zijn toren daarom schoof hij zijn e-pion op. Bijna alle Thoolse schakers zagen een groot gevaar in die toren zo dat onze 26e zet, Pe6 x f8 bijna voorspelbaar was. Van de 11 in zenders stemden er 8 in met deze zet, de overige gingen naar Lf3-h5 die na Pf6 toch niet echt gezond lijkt. Ook Jansen had onze zet na tuurlijk aan zien komen en zijn antwoord was even eenvoudig: Lg7 x f8. Oppervlakkig gezien lijkt er voor wit niets aan de hand, maar toch moet nu onze loper op f3 het veld ruimen, maar waar naar toe? Ook moeten wij rekening houden met Lf8 x c5 wat resulteert in pion- en tempoverlies omdat de koning een stapje opzij moet. Onze loper op a5 staat ook ver van het strijd gewoel te dromen en eist dringend een betere positie. Het wachten is nu op een zet die alle problemen oplost maar dat zou zelfs een grootmeester nogal wat hoofd brekens kosten. Dat de zwarte stelling ook problemen kent is duidelijk maar die zullen wij maar aan onze tegenstander over laten. Toch moeten de Thoolse schakers in staat zijn een zet te be denken die Cor Jansen niet voor ziet en dat horen wij graag van u, zaterdag a.s. van 17.00 tot 18.00 uur op tel.nr. 01666 - 2531. Rijkswaterstaat heeft een folder uitgegeven om bekendheid te ge ven aan het verplichte marifoon kanaal (68) voor de Oosterschelde en het centrale meldpunt van Rijkswaterstaat Zeeland (01192 - 2110). De folder, in het Nederlands, Duits en Frans, geeft informatie over de verkeerspost Wemeldinge en de werkgebieden. Ook is een plattegrond van het Oosterschel- degebied opgenomen. De folder is bestemd voor de scheepvaart. 4 Ter Tolne uit Tholen mag op 13 mei meedoen aan de landelijke fi nale schooldammen. Het team eindigde zaterdag in De Lier als tweede in de halve finale. De ploeg van CNS De Regenboog werd vijfde. Het tournooi verliep erg span nend, men moest vechten voor el ke bord- en wedstrijdpunt. Het peil van de wedstrijden was erg hoog. Na vier ronden konden nog drie scholen de tweede plaats (die recht gaf op een finaleplaats) be reiken. De eerste plaats was toen al bekend: De Lozanje uit Bleis- wijk. Tegen deze school wist Ter Tolne echter vijf bordpunten - en de overwinning - te behalen, door een wisseling toe te passen (de vierde speler op het eerste bord). Doordat De Regenboog zijn te genstander ook twee bordpunten afsnoepte had Ter Tolne er net één meer dan de Sint Jozefschool uit Wateringen en Burgvliet uit Gou da. Het team bestond uit Francel Kousemaker, Leendert de Graaf, Robert Moerland, Joyce de Vos en reserve Robert Huiskamp. Voor De Regenboog verliep het tournooi minder voorspoedig. Hun beste speler Ronald van Gor sel ontbrak wegens een type examen. Zeeland is in de finale met twee scholen vertegenwoor digd, want ook de Ireneschool uit Goes drong daarin door. Aan de finale doen zestien teams mee. AANVANG 20.00 UUR TOEGANG 10,- Kaartvoorverkoop tel. 01660 - 3537 In de B-categorie - moeilijke oe fenstof - was WIK de enige Thoolse deelnemer. Behalve een eerste plaats bij de meisjes tot 12 jaar (BI met 98.7 p.) behaalden de dames van 16 jaar en ouder (B4) met 92.1 p. een tweede plaats. Bij de makkelijke oefenstof deden bij de meisjes tot 12 jaar (Al) drie Thoolse groepen mee. WIK 3 werd tweede met 133.85 p., Olym pia derde met 132.7 p. en WIK 2 vijftiende met 128.8 p. Bij de meisjes van 12 t/m 14 jaar (A2) werd Olympia derde (130.55 p.) en Spido uit Oud-Vossemeer vierde 129.7 p. In de A3-klasse (meisjes 14 t/m 16 jaar) was Olympia de enige Thoolse deelnemer. Men werd eerste met 132.35 p. Ook in de A4-klasse (dames 16 jaar en ouder) ging de eerste prijs naar Olympia (135.8 p.) en WIK werd tweede met 135 p. Op 27 mei vindt in Sas van Gent de finale plaats van de Rabocup- wedstrijden voor jongens. Daar aan doet een groep van WIK mee. De zenuwen van debutant Jan Uijl werden op de proef gesteld. Het Paboteam, laatste tegenstan der in deze schaakcompetitie, kwam een half uur te laat; St. Maartensdijk bleek slecht te vin den. Eenmaal achter het bord ver dwenen Jans zenuwen als sneeuw voor de zon. Een hoogrode ge laatskleur en onrustig heen en weer schuiven op zijn stoel gaven aan dat zijn partij gunstig voor hem verliep. Toen hij een geniepi ge aftrek aanval lanceerde dreigde hij van de spanning te barsten. Hij moet zijn ogen niet geloofd hebben toen zijn tegenstander in de val liep en zijn dame verloor. Het eerste punt voor D.E.Z. was binnen. Ondanks dit punt stond het ge zicht van teamleider Van Nijnat- ten zorgelijk. Dig de Graaf stond niet echt lekker, George Meeuw- sen had een mooie aanval maar had net de beste voortzetting ge mist, en Gilles Dijke stond en speelde droevig. Een half uur later kon er geen lachje meer af. Gilles had inder daad verloren, Dig kreeg een ster ke aanval te verduren en George zocht nog naar de winnende com binatie. De klok liep al aardig naar twaalf uur toen George Meeuwsen toch loon naar werken kreeg; een vrij pion die niet tegen te houden was liet zijn tegenstander besluiten om op te geven. Daarmee kon er niet meer verloren worden. Toen Dig tien minuten later kwam vragen of hij in kon gaan op herhaling van zetten, was de winst binnen. Taai verdedigen van Dig had zijn tegenstander tot wanhoop ge bracht, met een herhaling van zet ten had ze de remise geaccep teerd. De degradatie is waar schijnlijk ontlopen. Toch een goed resultaat van dit nieuwe team. "Waarschijnlijk speelt D.E.Z. volgend jaar in de Zeeuwse Bond, want daar horen we thuis", zei teamleider Van Nijnatten tot slot. ^PLAATSELIJK NIEUWS r PLAATSELIJK NIEUWS L.PLAAfSELIJKNIËÜW&7.£: VERVOLG VAN PAG. 2 9,5 kilo vis op de kant weten te brengen. Winnaar bij de senioren werd P.C. Kleppe met 1408 punten en bij de jeugd zegevierde Hans Mol met 604 punten. 2. J. van Moort 1302, 3. C. van Moort 1096, 4. J.P. Kaashoek 880, 5. G. Voshol 838, 6. G. Fletcher, 7. C. den Braber 482, 8. Abr. Verwijs J. zn. 422, 9. H. Quist 382, 10. A. v.d. Dussen 256. Jeugd: 1. Hans Mol 604, 2. Dies van Vossen 548, 3. Maurice Laban 410, 4. Erwin van Duuren 304. Ook voor het restaureren van oude monumenten. Lid Alg. Bond van Natuursteenbedrijven. Verstrekt op verzoek via deze organisatie een gewaarmerkt garantiecertificaat. KLINKERLANDSEWEG 13 3244 BD NIEUWE TONGE Thools badmintonkampioenschap Vanavond, donderdag 13 april, wor den in Meulvliet te Tholen tussen 19.00 en 23.00 uur de eerste wedstrij den voor het Thoolse badmintonkam pioenschap afgewerkt. De organisatoren, Batho en Shuttle Mep pers, hebben grote verwachtingen van het kampioenschap, dat voor het eerst wordt gehouden. Er hebben zich 70 deelnemers opgegeven, afkomstig van Thoolse verenigingen, maar ook ei landbewoners die elders bij een club aangesloten zijn. Er wordt gespeeld in een competitie- en een recreatieklasse. Morgen, vrijdag 14 april, worden er tussen 20.00 en 23.00 uur wedstrijden afgewerkt in de Wellevaete en zaterdag van 9.00 tot 18.00 uur in Meulvliet. Daarna volgt de prijsuitreiking. Dè Bidon in de zon Onder een fraai lentezonnetje hebben 18 leden van De Bidon afgelopen weekend een afstand van 58 km. afge legd. De tourleider had een parcours gekozen door het fraaie Brabantse landschap. Via Halsteren en Moerstra ten ging men richting Steenbergen en De Heen. Via Sint-Philipsland keerde de groep weer terug op Tholen. De rit van vorige week werd in ver band met de regen aanmerkelijk inge kort. Tourclub De Bidon was onlangs ook met 10 leden vertegenwoordigd op de kennismakingstocht van 't Koets- huys uit Tholen. In de ronde van Halsteren over 90 ki lometer eindigde Nap Hage op de twaalfde plaats. Marathon Maassluis Ewoud en Rien Fase uit Sint- Annaland deden zaterdag in Maassluis mee aan de marathon. Ewoud vertrok op een schema van 2.48 uur, maar door een te snelle start was het verval te groot en hij finishte in 2.57 uur. Zijn broer Rien liep de halve marathon in 2.17.25 uur. De volgende wedstrijd voor het kampioenschap is op 22 april van 14.00 tot 17.00 uur in de Van Haaftenpolder. Wijziging rioolrecht De gemeenteraad buigt zich woensdag over een voorstel van b. en w. om 1.600 m2 grond op het industrieterrein te verkopen aan speelautomatenreparateur P.C. Sondermeijer. Wethouder L. Wal pot heeft zijn standpunt nog voorbehouden en zal dat tijdens de vergadering toelichten. Oojt wordt voorgesteld de veror dening rioolrecht op enkele pun ten aan te passen, zodat ze overeenstemt met de modelveror dening van de Ver. van Ned. Ge meenten (VNG). Daardoor Worden twee soorten heffingen mogelijk: van eigenaar en van ge bruiker. Ook komt er een recht naar de hoeveelheid m3 af valwater. Verder stellen b. en w. voor om de vervanging van een tekenbord en een flanelbord voor het te bouwen werklokaal van De Luyster goed te keuren. Om efficiënter te kunnen werken wil het college mevrouw L.M. van Herpen-Walpot aanwijzen als on bezoldigd ambtenaar van de bur gerlijke stand. Tenslotte komt de reservering van het overschot van de rekening 1986 ter sprake. In december na men b. en w. hun voorstel terug ter bespreking in de commissie finan ciën. Nu wordt echter een identiek voorstel gedaan betreffende de f. 179.128,18. Aan de Spuidam in Scherpenisse sloegen commissaris van de koningin Boerden en verschillende Thoolse scho- Scholieren bewonderen de plantentuin van de gemeentelijke plantsoenendienst aan de Langeweg in Scherpenis- lieren de hand aan de schop om platanen te planten die de ingang van het dorp moeten opfleuren. se. Dit was één van de onderdelen tijdens de boomfeestdag, waar de zorg voor alles wat groeit en bloeit extra In totaal werden er 24 platanen geplant door leerlingen uit Stavenisse en St. Maartensdijk. aandacht kreeg.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1989 | | pagina 15