Poortvliet positief over zoet water HANDWERK V00RV0ETI yuywt Biologisch evenwicht is het motto Boomfeestdag voor 306 kinderen Keuken... De Zeeuwse Reie: je blijft er een beetje jong bij Leden de Kogge accoord met aankoop Waag Vierhonderd bezoekers bij Kom in de Kas op Tholen Leerlingen uit Tholen, St. Maartensdijk en Stavenisse Plantanen Hechte club danst 10 jaar in St. Maartensdijk Donderdag 5 april 1989 DE EENDRACHTBODE 9 A autobedrijf krebbekx J. Markusse licht ZLM-afdeling voor Met 16 stemmen voor, 11 tegen en 1 blanco was de meerderheid van de ZLM-afdeling Poortvliet positief ten opzichte van het basisplan voor zoet water. Tweesprong Duizend gulden boete voor zagerspitter Roggeband sr. legt temidden van de tomatenplanten de natuurlijke methode van biologische gewasbescherming uit. Adviseur Peter de Wilde van de koninklijke Brinkman was tijdens de open dag ook in de Thoolse kas aan wezig om voorlichting te geven over de plant- en milieuvriendelijke aanpak. Het thema van de jaarlijkse open dag van de glastuin bouw was deze keer "Toveren met techniek" en de ruim 400 bezoekers die van de gelegenheid gebruik maakten om eens binnen te kijken bij de deelnemende Thoolse ondernemers, zagen dat de techniek voor niks staat. Maar naast de techniek was er toch ook nog veel handwerk te bewonderen. Zoals in de cactus kwekerij van de fam. Roggeband aan de Molenvliet- sedijk. Trendgevoelig Basaltblokken Kaasmakerij Het was dinsdag en gisteren alweer de 33 ste keer dat de gemeente Tholen een boomfeestdag hield. Door de deelname van de schoolkinderen (dit jaar 306) zijn er twee dagen nodig om het programma voor de groepen 7 en 8 af te werken. Een miljoen 300.000 Bloemstukje gulden Anti-worteldoek Boom als huis Wilgenhoutrups ie moet het gezien hebben, bij... 1000 gulden boete voor mishandeling Foto-electrische cel Tijdens de 19e algemene ledenvergadering van W.S.V. de Kogge die vrijdag op het Koggedek gehou den werd, werden voor de leden belangrijke besluiten genomen. Zo zal het bestuur met goedvinden van de vergadering, overgaan tot het aankopen van het Waaggebouw, zullen er uitbreidingen van de electri- sche voorzieningen op de steigers plaatsvinden, is er een aanpassing in het havenreglement gemaakt èn er werd afscheid genomen van beheerderspaar Leny Ti- chem en Henk Sturris. Voordelen Nieuwe beheerder De Zeeuwse Reie, de dansgroep voor ouderen uit Sint-Maartensdijk viert vandaag haar 10-jarig bestaan. Tien maanden per jaar elke week, al tien jaar lang, gaan de (oude) beentjes van de vloer in de voormalige kleuterschool aan de Radda Bar- nenstraat. Geen mannen Goede sfeer Losse planken Atelier Entrup GOUD EN ZILVER GEWOON BETAALBAAR VAKMANSCHAP PRINS REINIERSTRAAT 3 STEENBERGEN TELEFOON 01670-64561 TOYOTA "Om de toekomst op de relatief kleine bedrijven veilig te stellen, zal men moeten zoeken naar alter natieven", zei dhr. J. Markusse, hoofd sociaal-economische voor lichting van de ZLM. "Hierbij kan zoet water een grote rol spe len. De mogelijkheden binnen dit gebied kunnen verbreed worden. Of je speelt op die nieuwe ontwik kelingen in, of nog eens de helft van de boerenbedrijven ver dwijnt", zo was de harde conclu sie van Markusse. Op Tholen telen de landbouwbe drijven een derde van hun opper vlakte met graan. Hiervoor zijn ze echter te klein(de gemiddelde op pervlakte is bijna 21 ha), want En geland kan met zijn grote oppervlakten veel goedkoper graan telen, zei de ZLM- voorlichter.1 Ook de Fransen werken aan de toekomst door het bouwen van koelcellen en investeren in kennis voor het telen van pootgoed. Volgens Markusse staat de land bouw op een tweesprong: "Willen we zo doorgaan, of willen we een voorwaardescheppend beleid om ook kleine bedrijven mee te laten gaan in de hedendaagse ontwikke lingen. Hierbij is zoet water van goede kwaliteit onontbeerlijk. We zullen marktgericht moeten gaan produceren en niet meer voor af- braakprijzen produkten telen waar nauwelijks markt voor is. We hebben goede grond, een gunstig klimaat, een veiling in St. Annaland, goede contacten met de veiling in Barendrecht en de Zeeuwse eigenschap om door te knokken." Markusse wees erop, dat de kosten van de vorige verkaveling over vijf jaar aflopen. "Als we nu hetzelfde geld investeren in een goede zoet watervoorziening, een beter peilbeheer - dat is ook zon der zoet water nodig - en een ad ministratieve ruilverkaveling, zullen de kosten niet stijgen, maar ongeveer gelijk blijven", aldus de ZLM-voorlichter. Sioux schoenen worden met de hand gemaakt van de fijnste soorten kwaliteitsleer. Ze hebben een uit stekende pasvorm, zijn soepel en geven door hun anatomisch gevormde leest uw voeten volledige steun. Vraag dus bij ons naar Sioux. Wie er een past, trekt hem aan. Nog jaren en jaren., iccm uw vucici I vuucuigc ns naar Sioux. Wie THOLEN HALSTEREN BRUINISSE SINT MAARTENSDIJK SCHOEN HANOEt SCHOtNWEHtMTU i Brugstraat 19-121 - Tel. 01660-2321 Vogelenzang 91 - Tel. 01641-6074 Nieuwstraat 7' - Tel. 01113-2058 Ds. de Bresstr.sat 10- Tel. 01666-2167 - (straat bij ingang gemeentehuis) Zagerspitters op mosselpercelen bij Stavenisse en St. Annaland zijn door de Middelburgse politie rechter tot geldboetes en schade vergoeding veroordeeld. A.C.D., A.J.G. en W.G.S. uit Bergen op Zoom kregen 100 gulden boete, na een eis van de officier van justitie van 300 gulden. De rieken werden verbeurd verklaard en aan de eige naar van het mosselperceel moet 675 gulden worden betaald. De Bergenaar J.R. de G. kreeg 600 gulden boete en twee weken voor waardelijke gevangenisstraf voor het spitten op een mosselperceel bij Stavenisse. Hij was met J.A.K. uit Bergen op Zoom met een boot gevlucht, maar de politie wist hen toch aan te houden. K. trok zich er weinig van aan, want hij werd later nog twee keer op verboden spitwerk betrapt. Daarvoor kreeg hij 1000 gulden boete. K. moet ook 67,50 aan schadevergoeding betalen. Zowel De G. als K. krij gen hun riek ook niet terug. Bram en Annelies Roggeband lie ten de bezoekers zien hoe een hobby uit de hand kan lopen. On geveer 10 jaren werden uit belang stelling enkele cactussen en vet- planten verzameld en na het ver meerderen door middel van bv. afsnijden, knippen, afdraaien, zaailingen of zaad, werden nieu we plantjes gekweekt. Tot er con tacten met kwekers in het West- land kwamen en de hobby tot da gelijks werk promoveerde. Er staan in de kas ruim 70 soorten met daarnaast vele varianten en als alles vol staat moet men wel aan 1 miljoen exemplaren den ken. Het is arbeidsintensief. Rog geband senior is ondanks zijn pensionering nog dagelijks bezig met het klaarmaken van bakken voor de veiling. De cactussen en vetplanten heb ben speciale grond nodig, als ze ingezaaid zijn moet de grond be dekt worden met fijne grind om algengroei tegen te gaan of er kan wortelrot optreden. Een vervelen de ziekte in deze branche is wor- telluis. Aan de bestrijding daar van wordt steeds aandacht be steed. De fam. Roggeband haalt zaad en exemplaren van nieuwe cactussen uit het Westland. De grote kwekers echter gaan naar het land van herkomst om specia le planten te kopen. Een cactus of „vetplant is zeer trendgevoelig, soms wil de markt helemaal niet. aan de Mosselhoekseweg waren eigenlijk het beginpunt van deze open dag. Voor hen was het de tweede keer dat zij deelnemen en ook nu weer tot grote tevre denheid. Het publiek zag hoe de 13.500 to matenplanten tegenwoordig op steenwol gekweekt worden en als men bij binnenkomst in de kas de grote basaltblokken ziet liggen die het beginproduct zijn van deze steen wol, vraagt men zich af of het geen 1 april-grap is. Maar de speciaal voor de tuinbouw ge maakte blokken (voor de bouw heeft men hetzelfde product voor isolatie in gebruik) zijn onmis baar geworden. Want dankzij dit product kan er een hogere kwali teit worden gekweekt en ook de hogere opbrengst is een voordeel. De druppelaars die voor de be vloeiing zorgen (waarin meteen de voedingsstoffen zijn verwerkt), hangen als een infuus aan de arm van een zieke. De planten worden beschermd tegen ziekten, de ving, wisten niet dat in deze kas- grond blijft immers buiten schot. t- i Maar dat is dan niet zo'n pro bleem, je kunt ze gewoon laten groeien zonder te veilen, in tegen stelling tot producten als sla e.d. "Maar het is wel een spannende kweek", aldus mevr. Roggeband. Onlangs moesten er vetplanten voor China geveild, daar zijn zij een symbool van vruchtbaarheid ën worden in de slaapkamer neer gezet. Of de bezoekers ook spe ciale bestemmingen met hun aan kopen hadden werd niet verteld. Wel bleek er veel belangstelling te bestaan voor de exotische groei sels. Veel bezoekers, en daarbij waren er zelfs uit de nabije omge- sen naast de slaplanten ook vet planten gekweekt werden. De geitenfokkerij Het Stenen Kruis profiteerde van deze zon overgoten eerste zaterdag van april om bekender te worden bij het publiek. De vooral jeugdige kijkers konden heel praktisch kennismaken met de 35 lammeren en de volwassen geiten en scha pen. De jonge dieren, waarvan enkelen nog maar 2 dagen oud waren, kregen veel aandacht. Maar ook was men zeer be langstellend naar de kaasmakerij en de eigenaressen van het be drijfje wisten de nieuwsgierige kijker niet alleen te boeien, maar ook tot het proeven en aankopen van de produkten te bewegen. De kazen van de gebr. Roggeband Wethouder J. Versluijs opende dinsdag de dag in het Holland Huis in Scherpenisse. Hij stond stil bij de grote belangstelling die er momenteel bestaat voor het mi lieu. Ook op Tholen wordt hier aandacht aan besteed. Wat bijna iedereen normaal vindt aan het ophalen van huisvuil, is op zich al een vorm van milieubeheer. De wethouder wees verder op het ge scheiden inzamelen van klein che misch afval via de gele zakjes, de subsidie op de prijs van oud pa pier, het gebruik van de glasbak ken en het grond- en bodemon derzoek dat regelmatig plaats vindt. Versluijs zei dat de zorg voor het milieu niet alleen door de gemeente kan worden gedragen, maar dat ook de kinderen kunnen bijdragen aan het behoud van na tuur en de bescherming van het milieu. In dit verband wees de wethouder op het sparen van het openbaar groen in de gemeente. De boomfeestdag is volgens Ver sluijs te vergelijken met wereld dierendag in oktober; krijgen de dieren op die dag speciale aan dacht, op de boomfeestdag staat het groen centraal. en onderhoud van openbaar groen, sportvelden en begraaf plaatsen. Met behulp van gereed schap en machines kan de dienst haar taak uitvoeren. Voor deze werkzaamheden trekt de gemeen te jaarlijks bijna 1.3 miljoen gul den uit. Ook hier werd gewezen op het belang van het openbaar groen en de rol die kinderen daar in kunnen spelen. In het overzicht van de activi teiten op de boomfeestdag 1989 van de gemeente Tholen staat een zeer voor de hand liggende verschrijving die in dit verband twee zaken vere nigt. De 24 P.Z.C.-bomen die de commissie der koningin aan de Spuidamstraat/Stoof- dijk in Scherpenisse samen met de leerlingen plantte, he ten in het programma niet platanen, maar plantanen. snippers wordt voorkomen dat onkruid de kop op kan steken. Nieuw is de toepassing van zoge heten anti-worteldoek, een soort gevlochten dunne plastic doek dat op de aarde wordt gelegd en be dekt met houtsnippers. De ge meente probeert momenteel deze vorm van onkruidbestrijding uit in de tuin aan de Laban Deur- loostraat. De kinderen konden er struikjes herkennen die (vaak met doornen zoals de zuurbes) aange plant worden bij schoolgebou wen. In de openbare tuin staan zo'n 120 bomen, heesters en vaste planten. De kinderen hadden dinsdag overigens tijdens de rondleiding in de tuin te maken met natte sneeuw en een koude oostenwind. van de kinderen ge- Het onderhoud van het gemeente lijke groen werd uit de doeken ge daan door middel van een dia voorstelling. De plantsoenen dienst, die uit 19 man bestaat, is verantwoordelijk voor de aanleg In de gemeentelijke plantentuin werden de kinderen in groepjes rondgeleid door medewerkers van de plantsoenendienst, die tekst en uitleg gaven over de verschillende bomen en planten die binnen de gemeente worden geplant en on derhouden. Voor het bestrijden van onkruid zijn verschillende methoden in zwang. Door middel van zogenaamde bodembedek kers zoals (maagdenpalm) of met hout- In één van de loodsen van de ge meentelijke werkplaats mochten de leerlingen van de hoogste klas sen uit het Thoolse basisonder wijs een bloemstukje maken dat samengesteld was uit materiaal uit de plantsoenen(prunus,krente- boom, spirea, sneeuwbol, malis) en verse snijbloemen als iris, tulp, narcis en anemoon. De machines en gereedschappen waarmee de plantsoenendienst het onderhoud verzorgt, maakt ook dit jaar weer onderdeel uit van het program ma. Voor praktisch iedere behan deling die de gemeentewerkman in het plantsoen verricht, is een stuk gereedschap voorhanden. Is het niet om bomen mee om te za gen, dan wel om bladeren op een hoop te blazen, of eenvoudig schepgereedschap en verschillen de soorten snoeischaren. Ook de veiligheidskleding werd onder de aandacht bracht. De natuurvereniging Tholen was present met een stand waarbij de schooljeugd werd gewezen op de afhankelijkheid van de mens van de natuur. Aan de hand van affi ches werd het thema 'De boom als huis' uitgewerkt en de boom als zuurstof- en voedselproducent. De kinderen konden een vragen lijst invullen die betrekking had op dieren en planten c(je voorko men in en op een knotwilg. Deze keer was er ook te zien hoe de wilgenhoutrups te werk gaat. Deze rups -in jampot aanwezig- vreet zich door de wilg heen. Het gangenstelsel belet de boom ver der te groeien en tast de boom langzaam aan waardoor vellen vaak de enige oplossing is. Een goed beheer van de bomen is de beste remedie. Voor de aanplant van een nieuwe boom is 220 gul den nodig, zo blijkt uit een bere kening die de gemeente voor de kinderen heeft gemaakt. Dinsdagmorgen was he{ de beurt aan de groepen 7 en 8 van C.N.S. De Regenboog(57 leerlingen) en de Eben-Haëzerschool (45 leerlin gen) uit Tholen om aan de boom feestdag deel te nemen.'s Mid dags waren Ter Tolne (met 67 leerlingen), de Montesorri (met 9 leerlingen) en De Veste (met 12 leerlingen) uit Tholen te gast. Gisteren waren 45 leerlingen van De Rieburch en 20 leerlingen van de Juliana van Stolberg uit Sint- Maartensdijk present. Uit Stave nisse kwamen 18 leerlingen van De Schalm en 33 kinderen van de Rehoboth. De komkommerkweek op steen wol levert voor de kwekers pro ducten op die binnen twee weken groot genoeg zijn voor de handel. Het klimaat in de kassen en de kweek op steenwol zorgen er voor dat er steeds minder naar chemi- ...De Schelde keukentechniek maakt precies de keuken die zoekt. Een keuken die, door vaak verrassende ideeën en oplossingen, uniek is en perfect aansluit op uw leefomgeving. JanBuermansvande Schelde maakt die keuken voor u en zorgt dat u straks alleen de kastjes nog maar hoeft in te ruimen. Kom 'ns kijken en proef wat de Schelde meto.a. Alnoen Poggenpohl voor uw nieuwe keuken kan betekenen. P.C.S. uit Tholen heeft 1000 gul den boete gekregen en drie weken voorwaardelijke gevangenisstraf voor mishandeling van zijn stad genoot J.W.Q. Die liep vorig jaar mei een oogkasfractuur op nadat S. hem bij het toilet in café the Pub op de Markt had geschopt. Q. was S. nog 95 gulden schuldig. De officier van justitie eiste 750 gulden boete en twee weken voor waardelijke gevangenisstraf, maar de Middelburgse politierechter vond dat te weinig omdat S. al meer voor mishandeling met de justitie te maken had. sche middelen moet worden ge grepen. Biologisch evenwicht, dat is het motto. De sluipwesp wordt ingezet tegen de witte vlieg, en de roofmijt tegen spint en trips. De kweek op steenwol heeft, zo als alles tegenwoordig, ook gevol gen voor het milieu. Er wordt dus naarstig gezocht naar hergebruik. Geprobeerd werd om het ver werkte produkt toe te passen als drainage onder wegen, als filter, in een geluidswal. Op Tholen wil men blokken vermalen en als structuurverbetering over land bouwgrond verspreiden. De be zoekers die tot laat in de middag gebruik maakten van de gelegen heid om te worden rondgeleid door een van de medewerkers van de Fa. Roggeband zagen o.a. een tomatensorteermachine aan het werk. Dit apparaat sorteert naar grootte en kleur door middel van een foto-electrische cel. Met een snelheid van 30 tomaten per se conde is dit een van de wonderen van de techniek. Wandelend door de kassen ziet men tussen de 90.000 kroppen sla ook de meer aparte soorten, zoals ijsbergsla, krulsla, bindsla en rode sla, speci aal voor de open dag erbij ge plant. De hoogste productie is 160.000 kroppen, getallen die de kijker doen duizelen. Evenals al die vakkennis trouwens. Kennis die ook tijdens deze dag weer uit stekend aan de bezoekers is over gebracht. Thoolse watersportvereniging krijgt meer armslag De 40 aanwezige leden werden welkom geheten door voorzitter H. Bout die terugblikte naar de winteractiviteiten. Er werd mel ding gemaakt van het plaatsen van het golfremmend element en gesproken over de eventuele pacht van de gemeente van de steigers waar voorheen de sport- vissersboten aanlagen. Maar deze zullen eerst van Rijkswaterstaat moeten worden aangekocht. Tij dens de vergadering nam men stil te in acht voor twee overledenen. Het jaarverslag en notulen van secr. S. Bestman werden goedge keurd, terwijl penningmeester S. de Korte gedechargeerd werd. Kascommissielid J. Boelhouwers bracht op humoristische wijze verslag uit van de bevindingen. Nieuwe kascommissieleden zijn J. Vercouteren en P. Volkerts. Het statuair aftreden van de bestuursleden S. Bestman en A. van Loon werd snel geregeld, aangezien beide leden herkiesbaar waren en weer gekozen werden. Na de pauze ging men eerst over tot het voorstel van aanpassing van het havenreglement, samen gesteld door oud-voorzitter en erelid D. Binkhorst. In de na jaarsvergadering in november 1988 is uitvoerig gediscussieerd over uitbreiding van het aantal stopcontacten op de steigers. Het bestuur heeft zich hierover gebo gen en nu kon men enkele voor stellen ter tafel brengen: gekozen werd voor uitbreiding op beide steigers met per steiger drie extra zuilen met vier aansluitingspun- ten en het verzwaren van de voe dingskabels. Dit betekent voor de eigenaars van de boxen wel dat er verhoging van het liggeld nodig is. Daarna volgde het voorstel tot aankoop van het Waaggebouw. Dit gebouw wordt door de Kogge sedert 1983 gehuurd van de ge meente Tholen. Daarbij moet ook nog het als toiletgebouw in ge bruik zijnde gedeelte worden ge huurd en het havenkantoortje van de havenmeester F. Zoeteweij toen Scouting het benedengedeel te niet meer nodig had is de Kogge in onderhandeling gegaan met de gemeente voor aankoop. Finan cieel is dit aantrekkelijk voor de vereniging, aangezien 'het baas in eigen huis zijn' voordelen heeft, maar tevens kon men er ook een aantal voorzieningen voor de le den onderbrengen. Zo zal er op bergruimte zijn voor materiaal, er is ruimte voor een kantoor voor de havenmeester, in het wintersei zoen kunnen tegen geringe ver goeding surfplanken, buiten boordmotoren etc. worden on dergebracht, en er kan een vlucht weg worden aangebracht uit het Koggedek. De werkzaamheden om al deze wijzigingen aan te brengen zullen in eigen beheer worden uitge voerd. De vergadering kreeg daarna de gelegenheid zijn zegje te doen en het bestuur werd ge machtigd verder te onderhande len met de gemeente. Aan het einde van de vergadering werden Leny Tichem en Henk Sturris door de voorzitter harte lijk bedankt voor alle werkzaam heden die zij voor de Kogge de den. Niet alleen het beheer van de bar, maar ook de totale sfeer tij dens vergaderingen en cursussen, was in uitgtekende handen bij de ze mensen. Leny kreeg een groot boeket rozen. De nieuwe be heerster mevr. M. van Eekelen werd met applaus verwelkomd. Het bestuur wil met de aanstelling van mevr. Van Eekelen op dezelf de voet met het beheer van het Koggedek doorgaan: dus echt de clubhuis-sfeer, waar ook kinde ren kunnen binnenvallen voor het lezen van een stripboek e.d. Tijdens de rondvraag, waarin o.a. het groen vrij maken van de steigers aan bod kwam en het slechte onderhoud dat sommige leden aan hun boot plegen, sprak ook mevr. G. Meylink haar woordje mee. Zij heeft zich als lid aangemeld, naast haar echtge noot, aangezien slechts betalende leden inspraak hebben, en zij het uit principe nodig achtte om als vrouw evengoed inspraak te heb ben in voorstellen en beslissingen. Een initiatief dat door het bestuur uiteraard zeer wordt ge waardeerd. De dansgroep bestaat uit vrouwen in de leeftijd van 55 tot 80 jaar. Tien jaar geleden begonnen met 16 dames, nu telt De Zeeuwse Reie zo'n 25 deelnemers, niet al leen uit Smurdiek, maar ook uit Scherpenisse en Oud-Vossemeer. "Het is begonnen toen wijkzuster Smit tegen ons zei, dat we maar eens moesten gaan volksdansen", vertelt secretaris mevr. J. de Viet- Stoutjesdijk over de periode toen de bejaardengym veel belangstel ling trok. "We zijn toen gaan kij ken naar de dansgroep 'Lenig maakt jong' uit Tholen die al een jaar bestond. Om een nieuwe groep op te richten, waren er 14 leden nodig. We waren met 16". De dienst Meer Bewegen voor Ouderen van het Zeeuwse Kruis stimuleerde deze activiteiten en zorgde voor deskundige leiding. Mevr. J. de Baat werd leidster bij de dansgroep. "In het begin dachten we, dat kunnen we nooit, maar nu lukt het wel", zegt mevrouw De Viet over de afgelopen tien jaar. Na ongeveer een jaar kwam er een volledig bestuur. Voor die tijd was het vooral mevrouw S. Wolse-Bil (nu met haar 80 jaar het oudste lid) die de belangen voor de groep behartigde. De naam De Zeeuwse Reie is afkom stig van haar dochter Nelly van Gorsel-Wolse die regelmatig tij dens het oefenen kwam kijken omdat ze zelf voor leidster leerde. De dansen die worden uitgevoerd zijn van nationale en internatio nale origine: Israël, de Balkan, Tsjecoslowakije". Hoewel de dansen bedoeld zijn voor mannen en vrouwen mankeert het bij De Zeeuwse Reie aan heren: "De groep zou het best willen, maar je krijgt ze er hier niet in", vertelt mevrouw De Viet. Om dat euvel op te vangen, danst de helft de mannelijke partij, de andere helft de vrouwelijke. Dat is ook in de kleding tot uitdruk king gebracht: de dames dragen een witte blouse met zwarte rok en rode hes, de 'heren' (ook in rok) dragen een zwarte hes op eveneens een witte blouse. Opval lend is dat de 'heren' sterk verte genwoordigd zijn in het bestuur: Voorzitter mevr. J. Noordijke- Hage, de sekretaris en twee bestuursleden mevr. H. Poot en mevr. D. van de Klooster-van Vossen. Alleen penningmeester S. Kloet-Boogert danst als dame. Over de opkomst heeft het bestuur niet te klagen. "In 1988 was die gemiddeld 19. Over het algemeen ligt dat tussen de 17 en 19 leden", zegt mevr. De Viet aan de hand van de jaarverslagen. Het aantal leden dat afvalt is gering. "Voornamelijk door ouderdom of verhuizing. Er is nog nooit ie mand uitgegaan omdat het niet leuk zou zijn. De sfeer is gewoon goed. We zijn een hechte club met weinig problemen". Zo'n drie a vier keer per jaar treedt de groep elders op. Van Wouw tot Vlissingen, van Zeeuws-Vlaanderen tot Wil lemstad. Ook op de Henry Du- nant in Tholen en in Bergen op Zoom waren de dames van de partij. Mevrouw De Viet herin nert zich nog dat ze de boot door dichte mist in Tholen bijna niet hadden kunnen vinden: "Er was te weinig water in de kaai om aan te leggen. "De boot lag aan de buitensteiger. We hebben een poos moeten zoeken". Ook het eerste optreden tijdens de Thoolse Dagen was iets om niet te verge ten: "We bestonden nog maar elf weken, toen we gevraagd werden voor de Thoolse Dagen. Het was een podium van losse planken en Veel te klein. De tweede keer was het een echte dansvloer". Sinds een aantal jaren is mevrouw Van Gorsel-Wolse de vaste leidster van De Zeeuwse Reie. Zij zorgt onder andere voor de mu ziek. De ruimte in het clubge bouw is geschikt voor 24 mensen. De leden dragen per maand 6 gul den contributie af. Voor het jubi leum hebben de leden vanaf juni een extra centje opzij gelegd. "We moeten maar kijken of we ermee uit komen", zegt mevr. De Viet. De dansgroep ontving het eerste jaar 800 gulden subsidie van de gemeente Tholen. Vorig jaar bedroeg dat 50 gulden, maar daar dient de huur van het clubge bouw bij opgeteld te worden. Een zigeuner polka uit Tsjechoslowa- kije, nigun shell yossie uit Israël of The Tennesse wig walk: "Je blijft er een beetje jong bij. Oude ren hebben beweging nodig". Dorpsstraat 180 4661 HV Halsteren Telefoon 01641-3845 Advertentie I.M.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1989 | | pagina 9