THOLENDERWIJS EN TOCH ZIJN ER NOU NOG MENSEN DIE HET NIET DOEN Geweldige eindsprint Jacqueline Schouten I maas BEL01660-2150 AI5U EEN GOEDE LOODGIETER NODIG HEBT Ouderavond volleybal informatierubriek van de gemeente tholen ONS MILIEU Afgewerkte olie mag geen probleem meer zijn GLAS, WAAR LAAT JE HET? OPENSTELLING WINKELS IEPE BRANDHOUT: BRON VAN BESMETTING WAT LIGT TER INZAGE? KANDIDAATSTELLING VOOR HET EUROPESE PARLEMENT Schaak mee met de E.B. Schietwedstrijden Glas, hup in de glasbak 60 Deelnemers aan duathlon Studiedag PPR Werkloze aan slag in Thoolse openbare bieb? Donderdag 5 april 1989 DE EENDRACHTBODE 5 EENDRACHTPOP SPREEKUUR B EN W. LUKO de muzikale clown Coup Royale Reserve Thoolse turnsters naar Sas van Gent Redactie: Voorlichtingsambtenaar Gemeentehuis Tholen Markt 1-5 Sint-Maartensdijk Tel. 01666-2955 Het praten over 'milieu' is momenteel erg 'in'. Kranten berichten er dagelijks over, tv.-uitzendingen laten ons allerlei zaken op indringen de wijze zien, vele forumavonden worden er aan besteed, in de Troonrede van H.M. de Koningin én haar Kersttoespraak nam het milieu een belangrijke plaats in, kortom het is bij velen hét onder werp van gesprek. De zorg voor het milieu gaat ons allemaal aan en gelukkig ziet (bijna) iedereen het belang van een goede aanpak in. Milieuproblemen ontstaan niet alleen rond industrievestigingen, zo als wel eens wordt geopperd. Aan het ontstaan van milieuproble men, groot of klein, zijn we immers allemaal schuldig! Het gemeentebestuur van Tholen laat zich veel gelegen liggen aan het milieu. Op allerlei wijzen worden voor de bevolking middelen en mogelijkheden aangedragen om het Thoolse milieu schoon en leef baar te houden. Voorbeelden daarvan zijn de goed georganiseerde huisvuilophaaldienst, de inzameling van klein chemisch afval, de pu- blikaties in deze rubriek over de overlast van hondepoep, de subsi diëring van verenigingen die het oud papier ophalen, onderzoeken naar mogelijke bodem- en grondwaterverontreinigingen, de glasbak ken en de inlevering van afgewerkte oliën. Het voert ons in het bestek van dit artikel te ver om thans uitgebreid op alle zaken in te gaan. Daarom lichten we er twee uit te weten, het inzamelen van glas en het inleveren van afgewrkte oliën. Zaterdag 15 april Gemeenschapscentrum Aanvang 18.30 uur "Meulvliet" te Tholen De werkgroep "Uit op Tholen" organiseert een evenement van eigen bodem: met medewerking van vier Thoolse popgroepen te weten: Custum Coverrock Kimberly Claricks bluesband Trigger Hardrock Fagin Symfonische rock Deze vier groepen verzorgen een avondvullend programma. De toegang is gratis. Motorolie en systeemolie moeten regelmatig ververst worden. Wat er dan overblijft is de afgewerkte olie. Jaarlijks is dat zo'n 80.000 ton. Waar laten we al die troep? In het verleden hebben we gezien wat daar allemaal fout mee kan gaan. Een deel van die afgewerkte olie kwam door illegale lozing in het oppervlaktewater terecht. En als je dan weet dat één liter olie een miljoen liter water kan vergiftigen dan slaat je de schrik om het hart. Ook werd veel afgewerkte olie - vaak vermengd met allerlei chemisch afval - domweg verbrand. Met als gevolg: het vrijkomen van giftige gassen, met alle gevaren van dien. Terecht heeft de overheid daarom maatregelen genomen die deze ernstige vorm van vervuiling tegen moeten gaan. In het belang van ons milieu. Maar óók in het belang van alle bedrijven en particulieren die hun afgewerkte olie maar al te graag kwijt willen... Afgewerkte olie is heel geschikt om er brandstof van te maken. Als dat op deskundige manier gebeurt, hoeft ons milieu daar geen schade van te ondervinden. Daartoe heeft de overheid wettelijke maatregelen getroffen en samen met het bedrijfsleven voor een goe de regeling gezorgd. Alle afgewerkte olie van bedrijven wordt door speciaal daartoe aangewezen inzamelaars in tankauto's tegen gerin ge betaling opgehaald. wwwjwsM-» Zij zorgen ervoor dat alle afgewerkte olie veilig op de goede plaats wordt afgeleverd en dat daar op verantwoorde wijze brandstof van wordt gemaakt. Waar moet ik als doe-het-zelver met mijn afgewerkte olie naar toe? Zoals u wel zult begrijpen, moet de afgewerkte olie niet geloosd worden in het straatputje van de riolering. Ook behoort het niet bij het huisvuil of moet u het zelf niet verbranden. U kunt uw afgewerk te olie beter gratis inleveren op de gemeentewerkplaats aan de Lan- geweg in Scherpenisse. De Winkelsluitingswet verbiedt het open zijn van winkels op onder andere zondagen, Nieuwjaarsdag, tweede Paasdag, Hemelvaarts dag, tweede Pinksterdag, eerste en tweede Kerstdag en Koningin nedag (dit jaar 29 april). De gemeente mag voor 4 van deze dagen een vrijstelling van het verbod geven. Voordat de 4 vrijgestelde dagen worden aangewezen, voert zij over leg met de middenstandsfederatie en de Kamer van Koophandel. Dit overleg vond onlangs plaats en heeft geresulteerd in de aanwijzing van de volgende dagen waarop de winkels in de gehele gemeente toch open mochten en zullen mogen zijn: -27 maart 1989 (tweede Paasdag) -4 mei 1989 (Hemelvaartsdag) -15 mei 1989 (tweede Pinksterdag) -26 december 1989 (tweede Kerstdag) Heeft u een open haard of allesbrander? En stookt u die ook met boomstronkjes? Kijk dan de voorraad hout nog eens goed na. Vooral het iepehout. Dat kan namelijk een bron zijn van de gevreesde iepe ziekte. Dat is een gevaarlijke schimmelziekte, die in Nederland al mil joenen van de fraaie iep heeft gedood. Met, in het verlengde daar van, vaak een aantasting van het stads-, dorps- of landschapsbeeld! De kever De iepziekte wordt overgebracht door de iepespintkever. Dit insect draagt schimmelsporen, die de dodelijke aantasting van de iepen veroorzaken. Het beestje is gewoon eitjes onder de bast van (al leenliepen te leggen. De larven, die uit die eitjes tevoorschijn ko men, maken een typisch gangenstelsel onder de schors. Ze ontwik kelen zich tot kevers, die ook met schimmelsporen besmet zijn. Zijn ze eenmaal volwassen, dan vliegen ze uit. Het reisdoel: iepen. Ook op Reimerswaals grondgebied staan vele iepen. De plantsoe nendienst doet haar best om (verdere) aantasting daarvan te voor komen. Zij kan dat echter alleen met resultaat doen als kever en schimmel bij de bron worden bestreden. Daarvoor heeft deze dienst de medewerking van burgers nodig. Want een belangrijke bron wordt gevormd door de stapeltjes brand hout, die naast woningen staan. Ligt daar iepehout tussen, dan kan de kever dat gebruiken als "broedplaats". De vele nakomelingen kunnen zich vandaar verspreiden en gezonde iepen aantasten. Mis schien ook wel bij u in de straat. "Kappen" is dan vrijwel altijd de enige oplossing. Schillen Dat betekent niet dat het iepehout in uw voorraad brandhout opeens waardeloos wordt. Er is namelijk een eenvoudige oplossing: het verwijderen van de schors. Dat ontneemt de kever namelijk z'n noodzakelijke bescherming. En hoe minder veilige plekjes het insect heeft, hoe kleiner de kans op voortplanting. Dat "schillen" van de schors kunt u het beste zo snel mogelijk doen nadat de iep is geveld. Is de schors eenmaal gedroogd, dan is ze namelijk moeilijk te verwij deren. In dat geval is het zaak het hout direct binnen te brengen en Wat is iepehout? Gelukkig is iepehout vrij goed te herkennen. Het zaagvlak - de dwarsdoorsnede - toont tussen de jaarringen "golfbandjes". De illustratie bij dit artikel geeft daar een indruk van. Vanaf 1977 wordt al campagne gevoerd om de iepziekte te bestrijden. In 1986 en 1987 was, mede daardoor, het verlies aan waardevolle iepen minder dan 1%. Met een ieders hulp kan er voor worden gezorgd dat het verlies zo laag blijft! als eerste te verbranden. schors Bouwen in afwijking van bestemmingsplan Er is een aanvraag om vergunning ingediend door: 1. De heer P.J. de Vos, Molendijk 5 te Stavenisse voor het bouwen van een garage/berging op het perceel kadastraal bekend Stavenisse, sektie F, nummers 308, 526 en 527, plaatselijk gemerkt Wilhelminastraat_ 2. Mevrouw M.G. Kamphuis-Schrader, Kadijk 1a te Poort vliet voor het bouwen van een dubbele garage en een ber ging op het perceel kadastraal bekend Poortvliet, sektie L, nummer 420, plaatselijk gemerkt Kadijk 1a. Deze plannen zijn niet in overeenstemming met de ter plaat se geldende bestemmingsplannen. Burgemeester en wet houders van Tholen zijn voornemens met toepassing van ar tikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, na verkregen toestemming, van het kollege van gedeputeerde staten van Zeeland, vergunning te verlenen voor de onderhavige plannen. Alvorens hiertoe over te gaan wordt een ieder in de gelegen heid gesteld om van 7 april 1989 tot en met 20 april 1989 schrifteljk bezwaar in te dienen bij burgemeester en wethou ders van Tholen. De bouwtekeningen liggen gedurende deze termijn ter gemeentesekretarie te Sint-Maartensdijk, afdeling gemeentelijke ontwikkeling, ter inzage. Sint-Maartensdijk, 6 april 1989 De burgemeester van Tholen, H.A. van der Munnik. Vierde wijziging bestemmingsplan "Slabbecoornpolder" De burgemeester van Tholen maakt bekend dat met ingang van 7 april 1989, gedurende één maand voor een ieder ter secretarie van de gemeente Markt 1-5 te Sint-Maartensdijk, ter inzage zal liggen de bij raadsbesluit van 20 maart 1989 vastgestelde en gewijzigde vierde bestemmingsplanverande ring 'Slabbecoornpolder' met voorschriften en toelichting. Zij die zich tijdig tot de gemeenteraad hebben gewend, kunnen gedurende bovengenoemde termijn tegen het plan bezwaren indienen bij Gedeputeerde Staten van Zeeland. Gelijke be voegdheid komt toe aan een ieder die bezwaren heeft tegen de wijzigingen die bij de vaststelling van het plan door de ge meenteraad in het ontwerp zijn aangebracht. Sint-Maartensdijk, 6 april 1989 De burgemeester van Tholen, H.A. van der Munnik. --golf-bandies - jaar-ring De eerstvolgende spreekuren van de leden van het college van bur gemeester en wethouders vinden plaats op maandag 10 april 1989 in het gemeente-huis te Sint-Maartensdijk. Burgemeester H.A. van der Munnik en de wethouders P. van Schetsen, L.J. Koopman en J. Versluijs houden hun spreekuur van 11.00 - 12.00 uur. Wilt if op een ander tijdstip met een van de collegeleden spreken, belt u dan even naar het gemeentehuis, telefoon 01666 - 2955, toestel 330. In de gemeente Tholen staan verspreid over de zeven woonkernen 15 glasbakken op u te wachten. Sint-Annaland: Spuistraat, Kloosterstraat, F.M. Bogaerdweg. Sint-Maartensdijk: Noordpoort, Keethil, Hoek Hogeweg/William Boothstraat. Poortvliet: Paasdijkstraat Scherpenisse: Spuidam Stavenisse: Julianastraat Tholen: Kotterstraat (2x), Eendrachtsweg, Molenvlietsestraat (park), Hoek Jhr. van Vredenburchlaan. Oud-Vossemeer: Pr. Mauritsstraat/Pr. W. Alexanderstraat. Op 3 mei 1989 aanstaande zal plaatshebben de kandidaatstelling voor de verkiezing van leden van het Europese Parlement. Op die dag kunnen, van des voormiddags negen uur tot des namid dags vijf uur, bij de voorzitter van het centraal stembureau (Kiesraad te 's-Gravenhage) of bij het door deze aan te wijzen lid van dat bu reau ten departemente van Binnenlandse Zaken, worden ingeleverd LIJSTEN VAN KANDIDATEN als bedoeld in artikel 9 van de Wet Europese verkiezingen, juncto ar tikel G 5 der Kieswet. Op een lijst mogen de namen van ten hoogste veertig kandidaten geplaatst worden. Iedere lijst moet worden ondertekend door ten minste 25 personen die kiesgerechtigd zijn voor het Europese Par lement. Bij de lijst moet worden overgelegd een schriftelijke verklaring van iedere daarop voorkomende kandidaat, dat hij niet in een andere lid staat kandidaat voor het lidmaatschap van het Europese Parlement zal zijn. Formulieren voor deze verklaring zijn alleen gedurende drie weken vóór en op de dag der kandidaatstelling bij het centraal stem bureau kosteloos verkrijgbaar. Formulieren voor de lijsten, voor de schrifteljke verklaring van be williging en de machtiging tot het plaatsen van de naam of aandui ding der politieke groepering boven de lijst, zijn MEDE kosteloos verkrijgbaar gedurende vorengenoemde termijn bij de Kiesraad. In herinnering wordt gebracht artikel X6 der Kieswet, waaruit blijkt dat: hij die een kandidatenlijst inlevert, wetende dat zij voorzien is van handtekeningen van personen, die niet bevoegd zijn tot deelne ming aan de verkiezing voor het Europese Parlement, terwijl zonder die handtekeningen geen voldoend aantal voor een geldige lijst zou overblijven, gestraft wordt met gevangenisstraf van ten hoogste drie maanden of een geldboete van de tweede categorie; met gelijke straf wordt gestraft hij die, wetende dat hij niet bevoegd is tot deelneming aan de verkiezing, een voor die inlevering bestem de kandidatenlijst heeft ondertekend. Sint-Maartensdijk, 6 april 1989 De burgemeester van Tholen, H.A. van der Munnik. Woensdag 12 april Aanvang 14.00 uur Dorpshuis 'de Vossenkuil' te Oud-Vossemeer De beheerscommissie van het dorpshuis "de Vossenkuil" presenteert speciaal voor de kinderen van de basisscholen (5 t/m 12 jaar) een optreden van: Op zeer vakkundige wijze worden de kinderen door clown Lu- ko beziggehouden en vermaakt. Luko is een artiest van het zuiverste water. Hij speelt niet alleen voor clown, nee, hij is het. De titel van het programma luidt "Luko's kindershow 'de grote pretparade". Entree: f 1,— In de finale van het damesdamkampioenschap van Nederland heeft Jacqueline Schouten onverwachts een gedeelde vierde plaats behaald. Na 4 punten te hebben gescoord uit de eerste 6 ronden leek ze totaal geen kans te maken op de wk-finale, maar in de laatste 3 ronden sloeg ze toe. Er zullen in juni een aantal barragepartijen plaatsvinden, de 4e plaats geeft namelijk recht op deelname aan de NK-finale 1990 en is tevens reserveplaats voor de WK-finale. Jacqueline Schouten, damster van de Thoolse damclub de Een dracht, speelde in de 7e ronde een moderne opening tegen Leun Ot- ten. In een verbeten positiestrijd ruilde Jacqueline naar een flank voorpost, en zag een zet later niet dat ze een diep verborgen damzet kon nemen. Na deze gemiste kans werd de partij in klassieke banen geleid en een gelijkwaardige remi se was het resultaat. In de 8e ronde trad Jacqueline aan tegen de omhoog gevallen plaatselijke favoriete Anneke Lanters. Ze liet een korte vleugel opsluiting toe, waardoor de partij spannend werd. Na een uitruil probeerde Jacqueline een zwak randschijf van haar tegen standster uit te buiten, maar kwam minder goed te staan. In een klassieke stand formeerde Lanters een olympische formatie waardoor Jacqueline een dreigen de Coup Royale moest vermijden. Ze liep daardoor positie nadeel op en moest een schijf offeren. Na een foutieve plakker van haar te genstandsters brak ze door naar dam en Jacqueline vond een schit terende winstgang. In de laatste ronde te Lent kreeg Jacqueline een halve hekstelling tegen, maar ze had ter compensa tie een betere schijvenverdeling. Naarmate de partij vorderde, ver kreeg Jacqueline een grote cen- trumoverwicht, ze zag zelfs af van een ietwat dure dam. In het latere middenspel sloot ze haar bppo- nente zeer goed op, wat haar schijfwinst opleverde. Tien zetten later was ook de partij gewonnen. Tot grote verrassing bleek Jac queline een gedeelde 4e plaats te hebben bereikt, want al haar con currentes verloren de laatste ron de. In juni zal ze het op moeten nemen tegen andere speelsters voor een reserveplaats van het WK. Aangezien de laatste jaren de reservespeelsters altijd in de fi nale hebben gespeeld, staat er veel op het spel voor Jacqueline. Na tionaal kampioene werd onver wachts toch nog Karen van Lith, zij had zelfs 6 punten gescoord uit de laatste 3 ronden. Volgens insi ders was het kampioenschap dit jaar één van de spannendste, het verschil tussen nummer 10 en de kampioene js slechts 6 punten. Eindstand na 9 partijen: l.K. van Lith(GMIF) 4 4 112 2/3 P. Polman (MIF) 3 5 111 2/3 E. Wanders 3 5 111 4/7 J. Schouten 2 5 2 9 4/7 L. Otten (MIF) 2 5 2 9 4/7 B. Graas (MIF) 2 5 2 9 4/7 A. Lanters 2 5 2 9 8 J. Andries 2 4 3 8 9/10 I. Poepjes 14 4 6 9/10 E. Rijndertse 2 2 5 6 3TT Onze 25e zet gaat als fel omstre den de schaakgeschiedenis in, want bij het doorgeven bleken nogal wat schakers van mening te verschillen, wat soms tot leuke en leerzame discussies leidde. Van de 7 schakers die Pg5 - e6 doorga ven, was weinig nieuws te melden, want zij hadden allen waarschijn lijk een duidelijke voortzetting voor ogen; degenen onder u die met e2-e4 kwamen, verdedigden hun zet met hand en tand. Bij bestudering van de stelling kom je tot de conclusie dat die zet zwart best in de problemen had kunnen brengen. Nog 3 schakers gaven Lf3-h5 door, die onduidelijker van voortzetting is, maar door de computer ook werd overwogen. Cor Jansen had onze zet ver wacht, maar benutte zijn gehele bedenktijd voor hij kwam met 25 e5-e4. Een verrassend antwoord! Vele schaaklezers zullen deze zet slechts vluchtig bekeken hebben, maar niet uitgediept. Het pleit voor Cor Jansen dat hij ook tracht de stelling scherp te hou den, ondanks zijn vrij moeilijke stukopstelling. Toch maakt zijn zet de zaak nog moeilijker te doorgronden, want de varianten zijn talloos en soms vrij ondoor zichtig. Het bovenstaande dia gram is een direkte uitdaging voor iedere schaker om daar wat aan dacht aan te besteden. Een voort zetting nu aangeven, is een hache lijke onderneming, want wie nu een klein foutje maakt, is er van verzekerd, dat zijn stelling in een hopeloze puinhoop veranderd. Uw suggesties horen wij graag za terdag a.s. van 18.00 - 19.00 op tel. nr.: 01666 - 2531. Succes!! De atletiekvereniging Spado in Bergen op Zoom heeft sinds 1 ja nuari een eigen triathlon-afdeling (TGS). Die organiseert zelf activi teiten en daarnaast nemen de le den deel aan officiële wedstrijden van de NTB (Ned. Triathlon Bond) of aan recreatieve triath- lons. Zo wordt op 29 april in Hoe ven de derde recreatieve Bosbad triathlon gehouden, met- een achtste of een kwart triathlon. De tri-atleten bij Spado doen de looptrainingen met de lange af standslopers op de weg, de baan en in het bos. Zwemmen gebeurt in Gageldonk op dinsdag, don derdag en zaterdag. Het fietsen gebeurt in onderling overleg. In de winter wordt ook aan veldrij den gedaan, terwijl een aantal tri atleten dan ook schaatst. In het clubhuis van Spado kan kracht training worden gedaan. Informatie over de groep geeft Ad Kuzee in Sint-Annaland, tel. 01665-2756. Adspirant-leden mo gen de eerste maand op proef meetrainen. De triathlongroep timmert zaterdag aan de weg in Sint-Annaland met een duathlon (fiets-loop) vanaf 10.00 uur. Daar voor hebben zich zestig deelne mers aangemeld. Zaterdag werden in het gebouw van S.V. Eendracht te Tholen de kringwedstrijden 12 m. liggend geweer gehouden voor alle clubs van het eiland Tholen. Er waren 54 deelnemers en de prijzen werden uitgereikt door Eendracht voorzitter P. van Rooy in samenwerking met J. de Graaf van het kringbestuur Eiland Tholen. Winnaars in de verschillende klas sen werden: A. 1. P. Priem - Pr. Beatrix Sta. 147 p., 2. H. Berrevoets - Pr. Juli ana Sch. 147 p., 3. J.v.d. Klooster - Pr. Juliana St. An. 145 p., 4. J.H. Jobse - S.V. Een dracht Th. 143 p., 5. A. Knuist - Pr. Beatrix Sta. 142 p. B. 1. C.K. Dekker - Nederland en Oranje Po. 148 p., 2. J. Mous - S.V. Eendracht Th. 146 p., 3. J. van Tiggelen - Nederland en Oranje Po. 141 p., 4. R. van Rij en - S.V. Eendracht Th. 141 p., 5. J.A. van Tiggele - Nederland en Oranje Po. 141 p., 6. L. Bijnagte - Pr. Juliana 140 p. C. 1. J. Ridderhof - Pr. Juliana St. An. 137 p., 2. B. de Ruijter - Pr. Beatrix Sta. 135 p., 3. P.H. Mous - S.V. Eendracht Th. 135 p. D. l.P. Schotkamp - S.V. Een dracht Th. 138 p., 2. R. Govers S.V. Eendracht Th. 134 p., 3. J.P. Lokker - S.V. Eendracht Th. 133 p. Korpsen: Hoofdklasse: 1. Pr. Juliana St. An. 566 p. A. 1. Pr. Juliana Sch. 562 p., Pr. Beatrix Sta. 550 p. B. 1. S.V. Eendracht Th. 568 p., 2. Nederland en Oranje 563 p., 3. Pr. Beatrix Sta. 541 p. C. 1. S.V. Eendracht Th. 532 p. D. 1. S.V. Eendracht Th. 480 p. installatiebedrijf Maasair BV, Ampèrestraat 1, Postbus 24, 4690 AA Tholen De snelste weg naar een vakkundige oplossing. De jeugdcommissie van volleybal vereniging AVC '87 houdt van avond om acht uur een avond voor de ouders van haar 80 leden tellende jeugdafdeling. Het doel van deze avond - in het jeugdhonk van Meulvliet in Tholen - is om het reilen en zeilen van de jeug dafdeling uit de doeken te doen en daarbij de betrokkenheid van de ouders bij de jeugd te vergroten. Tevens worden de ouders in de ge legenheid gesteld om vragen te stellen of problemen aan te snij den. Aan het Voorjaars Kring Spring- tournooi in de Vlaanderenhal in Sas van Gent doen op 15 april ook groepen van Kwiek, Olympia en WIK mee. In totaal strijden 90 groepen van 16 verenigingen om de titels in 9 categorieën. Er wordt gebruik gemaakt van de toestellen lange mat, minitrampoline en paard. De organisatie is in handen van g.v. Thor en de Zeeuws- Brabantse Turnkring van de KNGB. De PPR Zeeland organiseert za terdag in Heinkenszand een stu diedag onder de titel 'Tussen ecologie en economie'. Naar aan leiding van de beleidsstukken 4e nota Ruimtelijke Ordening, 'Zor gen voor Morgen' en het 'Strate gisch beleidsplan van Zeeland' staat de relatie tussen de ecologie en de economie op deze dag cen traal. PPR Tweede Kamerlid Peter Lankhorst houdt een inleiding over het thema: Welke antwoor den worden in de praktische poli tiek geformuleerd? Van tevoren spreekt landelijk PPR-voorzitter Bram van Ojik over: Welke visie heeft de PPR? Waar staat de PPR, gelet op de uitdagingen die er worden gesteld? Zeeuws staten lid Constant van Waterschoot snijdt als thema aan: Welke ant woorden geeft de PPR in de staten van Zeeland op de vragen die wor den gesteld? Vervolgens wordt ër gediscussieerd over een aantal stellingen. De bijeenkomst in De Stenge duurt van elf tot vier uur. Kinderbescherming. Van 10 tot 15 april wordt op heel Tholen en Sint-Philipsland gecollecteerd voor het Nationaal fonds Kinder bescherming. Vorig jaar gebeurde dat voor het eerst. De stichting openbare bibliotheek Tholen krijgt mogelijk een wer kervaringsplaats toegewezen. Dat houdt in dat een langdurig werk loze een jaar lang 32 uren per week wordt ingezet. Het ministe rie van sociale zaken draagt 22.000 gulden subsidie bij. Overi gens moet de Tweede Kamer de re geling nog goedkeuren.De Werkgeversvereniging Openbare Bibliotheken (WBO) bereikte dinsdag overeenstemming met de vakbonden Abva/Kabo en CFO over het scheppen van 350 werker varingsplaatsen. Directrice K. Stoutjesdijk van de Thoolse bibliotheek reageerde verrast op het bericht. "Een maand geleden hebben we aan een informatieve enquête hierover meegedaan. Werkgelegenheids- bestrijding vinden we van belang evenals een arbeidsplaats erbij. Maar verder weet ik hier nog hele maal niets van, het is ook nog niet zeker." Behalve Tholen is ook Ka- pelle genoemd. Alleen die twee Zeeuwse bibliotheken reageerden op de enquête van de WOB. Over igens zijn maar een handvol bibli otheken in Zeeland lid van die organisatie, omdat de meeste niet zelfstandig - en dus geen werkge ver - zijn. De financiële en de salarisadmi nistratie van de Thoolse openbare bibliotheken wordt sinds 1 januari - als gevolg van de welzijnswet - door de provincie gevoerd. Voor heen werd dat uitbesteed aan der den. De rijkssubsidie die de gemeente hiervoor ontving, gaat nu naar de provincie.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1989 | | pagina 5