1 Bloempatronen in Meulvliet Eindelijk zelfstandig Kans op voorlichter voor de zaadteelt De gekkengalerij enige juiste titel Voorjaarsmode in de Vossenkuil Vosmeer wint le uitwedstrijd Voetballers bestraft Uien 17 cent Autodief gesnapt Jan Moerland naar het BVG Maandag 13 maart 1989 DE EENDRACHTBODE 5 tafeltennis a ts l Schrijfwedstrijd meisjes 13-18 jaar Koppenhol erelid studieclub zaadtelers Er komt waarschijnlijk weer een bedrijfsvoorlichter voor de tuinbouwzaadteelt. Het jaarverslag van de studieclub voor groente- en bloemzaadteelt 'Eiland Tholen' meldt, dat in de wandelgangen te hebben gehoord. Hagelbui Afscheid bestuurders Volle zaal voor Van Waardenberg en De Jong Een avond ongein met prima liedjes en uitstekend muzikaal geweld op een contrabas, dat is in het kort de omschrijving van een avond cabaret met Martin van Waardenberg en Wilfried de Jong. De Gekkengalerij is het tweede programma van deze twee ras-Rotterdammers en in november gaan zij van start met de try-outs voor de derde show. korfbal Heren Wijde rokken Ideale baan Puinhoop Improvisatie HET NIET DOEN Het 1-0 verlies tegen lijstaanvoerder RSV betekent, dat Vosmeer in deze competitie nog geen enkele uit wedstrijd heeft gewonnen. Sterker nog, van de 16 be haalde punten werden er slechts 3 in uitwedstrijden behaald. Alleen Smash 3 verliest IliligKaS s &8S «ss *s«ss«8ï ai* y.*, «tfffSiig;: Veel belangstelling voor één van de modellen van boetiek Inema tijdens de modes how in Meulvliet. een glamourachtige jurk deed denken aan Marilyn Monroe. Ver der toonde men pakjes met stro ken en voor de jongedames was er zelfs een jas in een soort koet sierstijl. De achterpanden waaier den uit alsof het een wijde rok Rolux, Degrofa naast een sportief jogging pak. Voor alle medewerkers waren er bloemen en applaus. Enkele da mes konden niet tot de volgende Na het vertrek van de vorige voor lichter, de enige voor heel Neder land, werd deze plaats geblokkeerd. Het bestuur van de studieclub sprak hierover met het C.A.T. in Barendrecht en schreef in september een brief naar de ad viescommissie Landbouwvoor lichting in Den Haag. Die commissie bracht de brief onder de aandacht van de directeur akker- en tuinbouw van het mini sterie van landbouw en visserij. Deze zou in principe hebben besloten de vacature weer open te stellen. In het jaarverslag schrijft de stu dieclub dat de voorlichting van de zijde van de zaadfirma's vaak on voldoende en oppervlakkig is. Zij geven van hun enorme hoeveel heid vakkennis slechts spaarzaam iets door aan hun contracttelers. "Dat maakt de behoefte en af hankelijkheid van de voorlichting van het ministerie des te groter," aldus secretaris D.L. Koppenhol. Het proefveld van de studieclub is op 30 juni als gevolg van een zwa re hagelbui ernstig beschadigd en kort daarna omgeploegd. Voor de onkruidbestrijdingsproeven (bij 15 gewassen) waren alle waarne mingen toen al verricht. Voor on derzoek naar de ziektebestrijding waren drie gewassen in de proeven opgenomen. Oók dit jaar wordt naast de veiling in Sint-Annaland een proefveld aangelegd om het onderzoek voort te zetten. Tijdens de jaarvergadering, op 8 maart in de Wellevaete, traden se cretaris D.L. Koppenhol en bestuurslid A.C. Wessels af. In de vacatures werden C.J. Breure (St.- Maartensdijk) en A. van Iwaar- den (St.-Annaland) voorgesteld. Secretaris van de studieclub is L. Bijnagte te Scherpenisse gewor den. De uitgaven van de vereni ging in 1988 bedroegen f. 13.457,61 en de inkomsten f. 16.260,52. Per 31 december was het saldo van de rekening-courant en de reserve f. 14.894,60. Na de pauze hield ir. C. Helling man van het I.A.C. te Wageningen een inleiding over 'Zaai- en plant goed in de zich ontwikkelende tropische landbouw'. D.L. Koppenhol uit Poortvliet, die vanaf de oprichting in 1983 se cretaris van de studieclub was, werd bij zijn afscheid benoemd tot erelid. Het eerste team van Smash heeft 5-5 gespeeld tegen het sterk geachte TCS. Toch waren de Smashers niet ver van de overwinning: drie partijen werden pas in de derde set in het voordeel van TCS beslist. Ad Verhage, al weer ge ruime tijd voor TCS spelend, won voor het eerst van Piet Ridderhof. Christian van 't Hof verloor nipt van de sterke Oerlemans. Na eerst een straatlengte te hebben voorgestaan, ging de derde set voor Van 't Hof met 21-23 verloren. De flitsende backhand openingen deden hem uiteindelijk de das om. Smash 2 behaalde een 4-6 overwin ning op Markiezaat. De winst had zelfs ruimer mogen uitvallen. Martin v.d. Klooster was met drie winstpartij en de beste man. Hans van Dijke won tweemaal en Ad van 't Hof eenmaal. De dubbel werd verloren. Het derde team verloor zaterdag als enige. De 1-9 nederlaag was wel geflat teerd. Vele driesetters gingen de mist in en alleen David van Driel schreef een winstpartij op zijn naam. In een rumoerige wedstrijd won Smash 4 met 8-2 van Fijnaart. De te genstander van Colin Havermans sloeg bij de service de bal meteen van uit de hand - terwijl die opgegooid dient te worden - waardoor het effect niet zichtbaar was. De Fijnaarter kon niet verwerken dat de scheidsrechter- hem daarop attendeerde. Hij speelde zijn wedstrijden wel uit, maar zeer on sportief en zonder enige motivatie. Het juniorenteam won in een schitte rende wedstrijd van Vice Versa. On danks de sterke tegenstand won men met 8-2. Rafaël Fructuoso won alles, Jacco Bruynzeel en Marco Saarloos ieder éénmaal. De aspiranten konden niet winnen van Backhands. Ondanks dat de tegen stander maar met twee man was, werd het nog een gelijkspel (5-5). Programma: Smash 1-Vice Versa 1, Smash 2-Hotak 7, Smash 3-Markiezaat 6, Smash 4-Molenberg 2; Smash jun.-Markiezaat 2, Smash asp.-Sios 2. Fricties bij AVC h3 Het derde herenteam van AVC be schikte maandagavond in de Steen- bergse sporthal zelfs over zeven spelers voor de competitiewedstrijd tegen Di- omedon. De Thoolse ploeg begon veelbelovend aan de eerste set, die in de openingsfase gelijk opging. Er werd goed gespeeld, maar na de stand 2-2 sloeg de Steenbergse ploeg er krachtig op los. Het AVC-blok werd steeds omzeild met diagonale smas hes. Bovendien was de verdediging goed met een sterk blok. Een 15-3 ne derlaag was het gevolg. In de tweede set werd AVC finaal weg gespeeld. Met een minder goede pass ontstond er zelfs onenigheid in de Thoolse ploeg nadat er bij onduidelij ke ballen bij herhaling door twee man werd gereageerd. Johan Melse liet zich vrijwillig vervangen door Jorrit Schmidt, maar in de adempauze blééf IJiomedon domineren: 15-2. ii-ia., In de derde set bleef Nantko Ruiter aan de kant, wat de aanval verzwakte. De Steenbergse ploeg liet echter ook wat ruimte omdat men vrijuit speelde en alle mogelijke aanvalsvariaties uit probeerde, waardoor AVC nog wat punten kon verzamelen en op 15-7 uitkwam. AVC verliest van koploper De sympathieke lady-speaker 'Floortje' begroette woensdaga vond de ruim 200 bezoekers bij de modeshow van boetiek Inema in Meulvliet alsof ze de dames alle maal persoonlijk kende. Die sfeer is tekenend voor de jaarlijkse shows. Ineke Kleinjan en Magda van Poppel hebben in vijf jaar een vaste klantenkring opgebouwd, waarin ook de wat oudere dames die soms met de zogenaamde tus- senmaat tobben, vertegenwoor digd zijn. De vestiging in de Kerkstraat is inmiddels te klein geworden, waardoor volgend jaar een veel grotere winkelruimte aan de Botermarkt betrokken wordt. In de voormalige Mikromarkt krijgt eerst de Rabobank tijdelijk de ruimte, maar als de bankver- bouwing klaar is, kan boetiek Ine ma daar haar vleugels uitslaan. In Meulvliet toonden de vijf man nequins en twee dressmen op mu ziek van Cor van Putte een groot aantal creaties die een afspiege ling zijn van het komende mode beeld in voorjaar en zomer. Het kleurenscala van fuchsia naar paars, auberginne, lila, blauw, zalmrose, enz. werd aangevuld Emergo laatste wedstrijd gelijk Emergo 1 heeft de laatste competitie wedstrijd, tegen Korvo, met 10-10 de punten gedeeld. Emergo was eindelijk weer eens bijna op volle sterkte, alleen Maddy Muis ontbrak. De Thoolse ploeg nam via Dicky v.d. Linden me teen de leiding, waarna Korvo 1-1 scoorde. Via Wilma Klomps werd het 2-1 en uit een strafworp scoorde Mar co v.d. Hoek 3-1. Peter Klomps zorgde ervoor dat Emergo nog verder uitliep (4-1). Daarna deed men het wat rust- ger, zodat Korvo kon terugkomen tot 4-4. Harry Verduit zorgde voor 5-4, maar Korvo maakte weer gelijk. Toch ging Emergo met een voorsprong rusten, 6-5 door Renate Breure. Nadat Korvo opnieuw langszij kwam, liep Emergo door Harry Verduit uit naar met veel bloempatronen, noppen en grafische motieven. Voor de heren was de mode deze keer wat minder kleurig, maar de smaakvolle, zandkleurige of au bergine costuums waren zeer mo dieus gesneden en in lekkere zomerstoffen uitgevoerd. Het zal de damesmode uitstekend com pleteren. De vele modellen jasjes, broeken en roklengtes moeten vele vrou wen het rustige gevoel geven, dat er heel veel kan, maar juist de 'fi nishing touch' van een achteloos omgeknoopt sjaaltje, de juiste by- oux of hoeden van stro maken het plaatje compleet. De bezoekers keken er met genoe gen naar. Op het door de fa. Van den Berge met bloemen versierde podium liep van eigen bodem mevr. P. Ottevanger. De blazer kwam vele keren terug, met of zonder revers, geplooide rug, kort of lang. De rokken za gen er door hun lengte en/of extra plooitje en knoopjes soms extra vagant uit. De kleding was veel gebaseerd op de dertiger jaren en 7-6. Daarop kwam Korvo aan de lei ding (7-8) en scoorde Marco v.d. Hoek de gelijkmaker. Via 8-9 werd het doo Peter Klomps 9-9, waarna Korvo in de laatste minuten 9-10 maakte. Op de valreep scoorde Marco v.d. Hoek de gelijkmaker. Hij is met 11 doelpunten topscorer geworden bij Emergo, dat in uitwedstrijden zes punten behaalde. Winst ontglipt Emergo 2 In de voorlaatste wedstrijd tegen KVK 2 scoorde Arienne van Haaften voor Emergo 2 de openingstreffer. KVK scoorde vervolgens twee keer, maar Thino Jansen zorgde voor een 2-2 ruststand. Na de pauze nam KVK op nieuw de leiding, Caroline v.d. Meer maakte gelijk, doch KVK liep weer uit (3-4). Na de gelijkmaker van Renate Breure maakte KVK 4-5. Jan Room gaf door de gelijkmaker weer hoop en Renate Breure bracht Emergo zelfs aan de leiding (6-5). Men had de over winning in handen, maar in de laatste minuut maakte KVK toch nog gelijk, 5-6. was. Wijde rokken, met elastiek in de taille, waren trouwens goed verte genwoordigd. Ook in het gemak kelijke tricot of geruwde katoen. Deze laatste stof was bok vele ke ren bij de heren te zien. Zij dragen polo's, gestreepte overhemden, truien met opdruk, het liefst op katoenen bandplooibroeken. Inema toonde bekende merken als Suku San, Linda Lu, Setter Lady, De tuchtcommissie van de KNVB afdeling Noord-Brabant heeft on langs eeen aantal straffen uitge deeld waarbij Thoolse voetbalclubs betrokken zijn. Op 15 november vorig jaar speel de SPS 2 een oefenwedstrijd tegen BSC 2. Daarbij ging blijkbaar een en ander mis, maar de SPS- verklaringen stonden lijnrecht te genover die van de scheidsrechter en van BSC. In iéder geval mag Éj,,de Graaf tot augustus geen enkele functie meer bekleden bij wedstrijden, verder is hij een half jaar voorwaardelijk geschorst (met een proeftijd van twee jaar) als bestuurslid of wedstrijdsecre taris. C.L. de Graaf mag tot 1 au gustus geen aanvoerder meer zijn en werd 3 wedstrijden geschorst; J.S. Elenbaas werd met ingang van 14(1) november voor 9 wedstrijden geschorst. Ook bij Stavenisse vielen er straf fen, naar aanleiding van de wed strijd tegen WC. C.K. van Oeveren is vanaf 15 februari voor drie maanden voorwaardelijk (met een proeftijd van twee jaar) het recht ontzegd om als leider, grensrechter en/of verzorger op te treden bij wedstrijden. Trainer J. van Loenhout mag vanaf cfie da tum drie maanden lang (waarvan twee maanden voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar) geen functie in of bij een wed strijd bekleden. J. Hoek mag tot 15 mei geen aanvoerder zijn en is 2 wedstrijden geschorst; M. Smits werd voor 4 wedstrijden ge schorst. SPS 4 heeft twee punten in minde ring gekregen en een boete van vijftig gulden, wegens het niet spelen van de wedstrijd SPS 4-Tholense Boys 4 op 11 februari. De wedstrijd moet alsnog gespeeld worden, maar dan op het terrein van Tholense Boys. Inspelend op de overheidsplannen om vrouwen vanaf 18 jaar met in gang van 1990 economisch zelfstandig te maken, heeft WTA te Utrecht een prijsvraag uitge schreven. Deelname is mogelijk voor meisjes van 13 t/m 18 jaar, die moeten schrijven over 'Einde lijk zelfstandig'. "Het is voor meisjes belangrijk om zich goed voor te bereiden op een betaalde baan. Want ook de regering vindt, dat eigenlijk alle vrouwen economisch zelfstandig moeten zijn. Dat alle vrouwen in hun eigen onderhoud moeten kunnen voorzien met hun salaris," aldus WTA. De organisatie wijst erop dat vrouwen minder kans op een goed betaalde baan met voor uitzichten hebben, deels veroor zaakt door een verkeerde vakken- of opleidingenkeuze. "Soms zijn ze bang voor verantwoordelijk heid. Terwijl meisjes veel meer kunnen dan ze denken." Door de schrijfwedstrijd wil WTA te weten komen hoe meisjes hier zelf over denken. "Wil je een morgen wachten en kochten in de kleedkamer het meest bewonder de pakje of jurk. De inkoopsters Ineke en Magda alsmede de man nequins beschouwden dat als een mooi compliment. avontuurlijke carrière en een baan tot je 60ste? Hoe ziet jouw leven er er over 10 jaar uit? Wat ver wacht je van jouw partner? Hoe ziet jouw ideale baan eruit?" Al les mag ingestuurd worden, zo lang het maar geschreven tekst is: een verhaal, gedicht of to neelstuk; een sprookje, interview of een eigen krant van een groep (school). Meisjes die een buiten landse taal spreken mogen in hun eigen taal schrijven. De hoofdprijzen zijn twee geld prijzen van duizend gulden, vier lange weekends in een vakantie bungalow, meelopen met iemand die het beroep van je dromen uit oefent, 15 tienertoerkaarten, 40 rekeningen met daarop een saldo van 250 gulden, 50 Parker vulpen nen. Inzendingen moeten uiterlijk 15 april a.s. in het bezt van WTA zijn. De prijsuitreiking is op 10 ju ni (winnaars krijgen van tevoren bericht). Het adres is WTA, Post bus 19266, 3511 DG Utrecht. Op een apart blaadje moeten deelne mers hun naam, adres, telefoon nummer en leeftijd vermelden, de school die men bezoekt of be zocht heeft en wie het beroep van hun dromen uitoefent. Zo goed als zeker zal Uit op Tho len pogingen ondernemen het paar apart weer naar Tholen te krijgen. En als het aan de heren zelf ligt zullen ze zeker komen. Ze hadden namelijk zaterdagavond een prima optreden in de Vossen- kuil te Oud-Vossemeer waar 200 bezoekers waren. De bekendheid van Martin en Wilfried is geba- Veiling Sint-Annaland, dinsdag 7 maart. Uien maat 40 opwaarts klasse II f. 17,40. Aanvoer 25 ton. Aannemingsbedrijf Jan Moerland b.v. huurt sinds enige tijd een ruimte in het bedrijfsverzamelge bouw in Sint-Maartensdijk voor kantoor en opslag. Het bedrijf had eerder een landbouwschuur aan de Provincialeweg gedeeltelijk tot kantoor verbouwd, maar de gemeenteraad weigerde daarvoor het bestemmingsplan te wijzigen. De zaak liep zelfs tot aan de Kroon. Het in oktober door minister De Koning geopende vierde bedrijfs verzamelgebouw is inmiddels he lemaal vol. Vijftien bedrijven huren er een stuk van de totaal 3.300 m2. Hoewel de laatste con tracten al in december werden ge tekend, geeft de gemeente nog niet alle namen vrij. "Dat past niet in onze filosofie van gesprei de berichtgeving daarover," deelt voorlichter F.A.P.M. Bakx mee. Ruim twee maanden na dato blij ven daardoor vier huurders nog onbekend. Behalve Jan Moerland zijn de huurders van het BVG: Aquacul- tures (nog steeds niet gevestigd), Prianga, Delta Rolluiken, de Pluum, Flexius Trading, de Pio nier, Fireplace, Stormy Producti ons, Schouten en Sapido. "Volgens een ruwe inventarisatie zullen deze bedrijven werkgele genheid bieden aan ruim 50 werk nemers, met de aantekening dat een aantal bedrijven als perspec tiefvol kan worden aangemerkt; deze richten zich op een groei markt," aldus b. en w. van Tholen. Van 15 t/m 17 maart is Tholen met een stand vertegenwoordigd op de beurs BedrijfsHuisvesting in de Jaarbeurs in Utrecht. In de informatiefolder daarvoor is een illustratie opgenomen, waarop de stand van de de gemeente staat af gebeeld. seerd op prima recensies, enkele t.v.-optredens zoals een compila tie van de 24-uurs cabaret marathon in Rotterdam. Verder kennen de trouwe t.v.-kijkers Martin van Waardenberg als 'Cor' uit de familie Oudenrijn. Hij liet zich echter uit deze serie schrijven omdat hij het jammer zou vinden wanneer de theaterbe zoeker teveel die Cor-figuur in hem ging zien. Van Waardenberg was in '77 lid van de cabaretgroep 'Van Santen en van Santen' die indertijd meededen aan Cama- retten. De Uit op Tholen bezoekers, waarvan een aantal wat angstig de plaatsen op de tribune innam, kregen waar voor hun geld. Hun angst bleek ongegrond, de ar tiesten maakten er bij sommige scenes wel een puinhoop van, maar het was aanvaardbaar. Zo ver als in Rotterdam, waar het to taal uit de hand liep toen zij, sa men met Brigitte Kaandorp, de schitterende zeehonden-act op voerden, kwam het hier niet. Maar de mensen in de gezellige zaal kregen af en toe wel water of prei op schoot. De decors zagen er prachtig uit en waren ook func tioneel. Wanneer een der spelers achter de schermen verdween, kon men enkele ogenblikken daarna een nieuwe uitspatting verwachten. De teksten, niet te vergelijken met welk cabaret dan ook, hangen als los zand aan elkaar. De rode draad, zoals men die dikwijls te genkomt, is voor hen vreemd. "Het publiek wil toch alleen maar ongein," aldus Martin. "We heb ben deze stijl ontwikkeld en ook vanavond bleek die weer goed aan te slaan. Improvisatie komt er niet aan te pas, je moet je stuk goed doen en je publiek waar deert dat. De zaal zat lekker vol en dan speel je goed, anders moet je veel te veel uit jezelf halen, om respons te krijgen." Hoe ze aan die uitstekende condi tie komen? Deze vraag moest wel worden gesteld aangezien Wil fried de Jong zich de hele avond in de meest turbulente sportacts moet presenteren, terwijl Martin van Waardenberg trainer is of de 'machtspositie' inneemt. Een zin nig antwoord krijgt men niet. De Jong laat de aanwezigen verder genieten van uitstekend spel op de bas, die hij in totaal toch wel bij na 30 minuten in het programma bespeelt. Maar ook schroomt hij niet om met dit ijselijke gevaarte boven zijn hoofd te zwaaien. Wat er voor teksten en acts wa ren? Alleen maar goed, soms wat platvloers, soms wat grof, maar eigenlijk niet kwetsend. Ten minste zo werd het door het pu bliek ervaren. Want men was te vreden. Zeker ook over de lied jes... over die duif, de ballade, en over die Jongen uit Appelscha. Schitterend... Voor een flink aantal belangstellenden presenteerde de Zebragroep de smaakvolle, sportieve en kleurrijke voorjaars- en zomercollectie van Rijstenbil Mode in Oud- Vossemeer. Wekelijks Ether 106 donderdag vrijdag: zaterdag: zondag: maandag: dinsdag: woensdag: vast programma .5 Mhz/FM, kabel 18.00-19.30 uur 19.30-20.30 uur 14.00-15.00 uur 15.00-16.00 uur 16.00-17.00 uur 17.00-18.00 uur 18.00-19.30 uur 19.30-20.30 uur 11.00-12.00 uur 12.00-12.30 uur 12.30-14.00 uur 14.00-16.00 uur 16.00-17.30 uur 17.30-18.30 uur 11.30-14.30 uur 14.30-15.30 uur 15.30-16.30 uur 16.30-18.00 uur 18.00-19.00 uur 19.00-20.00 uur 20.00-21.00 uur 18.00-19.00 uur 19.00-20.00 uur SLOTH tel. 89.9 Mhz. 01660-4004 20.00- 18.00- 19.00- 20.00- 13.00- 14.00- 14.30- 15.30 16.00- 18.00 19.00- 20.00- 21.30- 21.00 uur 19.00 uur 20.00 uur 21.30 uur 14.00 uur 14.30 uur 15.30 uur 16.00 uur 18.00 uur 19.00 uur 20.00 uur 21.30 uur 23.00 uur Rondom 60 Sloth'jes Door de wereld gaat een woord Op de thee De verjaardagskalender Vliegende Schijven Weekend voor de deur Gospelprogramma er is hoop Music Machine Ditjes en Datjes Sloth Accent De Verzoekhoek Hak op de Tak show Op de Tribune sportprogr. De Zevensprong Bloemendaalse Radiogem. 1 Uur Jan gevarieerd progr. Goed Zeeuws, goed rond Viva La Musica Literatuur en cabaret Dienst Thoolse Kerken Breng eens een zonnetje Maandagavondmatinee sportflitsen Country muziek Muziek uit vervlogen tijden Aan de afwas Dubbel zout Pardoes Kinderprogramma Er is een brug chr. koren Boeklezing voor blinden Goud en oud Aan het diner met Gré Muzikale mengelmoes City Dance Club Tandem Glas, hup in de glasbak Kunstaankopen. In de expositie zaal van Balans 17 te Middelburg worden t/m 25 maart de nieuwe kunstaankopen van de gemeente Middelburg geëxposeerd. Een deel daarvan komt daarna ook voor uitleen in aanmerking. Boodschappendienst. Onlangs is onder de naam Servius Zeeland de eerste telefonische boodschap pendienst in Zeeland van start ge gaan. Deze service, met name interessant voor eenmanszaken, is opgezet door organisatie- en pro motiebureau La Trouvaille in Middelburg. Servius verleent haar diensten van maandag t/m vrij dag 8.30 tot 21.00 uur en op zater dag van 9.00 tot 17.00 uur. Praatgroepen. Fiom-Zeeland or ganiseert opnieuw gespreksgroe pen. Eén voor jonge, alleenstaande moeders (tot 23 jaar) en één voor alleenstaande ouders. Informatie 01180-27311. Niet een 17-jarige inwoner van Tholen, maar de even oude A.K. uit Oud-Vossemeer is betrokken geweest bij de inbraken in De Veste en De Burcht. Dat blijkt uit mededelingen van de politie. Bij K. werd een computer teruggevon den. Ook een videorecorder was i nog niet doorverkocht. De twee andere daders waren C.A.W.S. (22) uit Ossendrecht en F.A.N. (25) uit Hoogerheide. Zij beken den ook nog een inbraak in een zomerwoning in Oud-Vossemeer. Alle drie de verdachten zijn in middels weer op vrije voeten. De politie heeft verder E.F.B. (20) uit Tholen aangehouden. Hij stapte toen juist in een auto, die in Gent was gestolen. Hij bleek die te hebben 'omgeruild' voor een eerder door hem in Antwerpen gestolen auto. B. bleek ook geen Nederlands rijbewijs te hebben, maar had een Belgisch rijbewijs van zijn pasfoto voorzien. De wedstrijd van AVC hl tegen koplo per Groene Ster was, ofschoon de uit slag (3-1) hetzelfde was, van een beter niveau dan de wedstrijd van vorige week tegen de nummer twee Sibloco. Tegen het erg geroutineerde Sibloco had het team van AVC geen schijn van kans en werd er alleen door individue le klasse nog een set gewonnen. In de wedstrijd tegen Groene Ster was er sprake van een erg goede teamgeest. AVC was versterkt met het jeugdige ta lent Sjaak Smeets en al vanaf het be gin bleek dat gelegenheidscoach Jan v.d. Zanden er goed aan had gedaan hem in de basis te zetten. Smeets kreeg direct de ondankbare taak om als netspeler naar de middenpositie te switchen. Met Ko Droogendijk en Ron Steketee als buitenaanvallers was het de bedoeling dat Smeets de hoofd blok keerder van de tegenstander vast zou houden. In de eerste twee sets luk te dit (nog) niet op de wijze, zoals de coach het zich had voorgesteld. Met vrij simpel spel werd AVC weg gespeeld (15-5, 15-6), waarbij met na me de serve-opvang niet erg best werd verzorgd. Hierdoor kwam de pass erg slecht bij spelverdeler Willem Valkier en was de aanval vrij doorzichtig, waarop het blok van de tegenstander zich goed kon instellen. In de derde set speelde AVC erg ver frissend. In het begin zag het daar niet naar uit, want tot 6-6 ging de strijd ge lijk op. Daarna liet alleen AVC zowel verdedigend als aanvallend het beste spel zien. Sjaak Smeets had inmiddels zijn draai gevonden, waarbij hij zowel aanvallend en als middenblokkeerder duidelijk zijn kandidatuur voor deze positie stelde. De koploper keek door het goede spel van AVC snel tegen een 13-7 achterstand aan en uiteindelijk trok AVC met 15-12 de setwinst naar zich toe. Het tactisch concept, waarbij er aan het net steeds wisselende posi ties waren (geen vaste duo's) wierp nu zijn vruchten af. Het antwoord van Groene Ster liet in de vierde set niet lang op zich wachten. Gebruikmakend van een slechte serve-opvang liep het team tot 7-0 uil. Met*een goede serve beurt van Ko Droogendijk en een goed blok kwam AVC met 7-9 voor. Bij de stand 10-10 werd Ko Droogen dijk gewisseld voor Nico Klippel. De angst zat er bij Groene Ster goed in, want puntverlies kon men zich niet veroorloven. Ondanks goed verdedi gend werk en veel enthousiasme trok AVC aan het kortste eind (15-11). De winst ging verdiend naar het jonge team uit Zevenbergen dat, naar de me ning van AVC-aanvoerder Willem Val kier, bij een eventuele promotie naar de derde divisie - gelet op het vrij sim pele spelletje dat wordt gespeeld - nog de nodige problemen kan verwachten. Met nog vijf wedstrijden voor de boeg ligt het voor de hand dat Sjaak Smeets het eerste team van AVC komt verster ken. Gelet op de positie op de ranglijst van het tweede team (laatste plaats) moet de aandacht volledig gericht worden op het behoud van een plaats in de promotieklasse. Zaterdagmiddag om half vier staat de thuiswedstrijd te gen Zuvo uit Zundert op het pro gramma. Vosmeer is er niet in geslaagd om koploper RSV opnieuw te ver slaan. Drie weken na de ontmoe ting in Oud-Vossemeer (die in 1-0 eindigde stonden beide ploegen nu in Rucphen tegenover elkaar (twee keer eerder werd de ontmoe ting afgelast). Vosmeer in precies dezelfde opstelling, maar met een totaal ander spelconcept: verdedi gend in plaats van aanvallend. Daarbij is ook RSV de koppositie niet waardig, zodat .zich een slech te partij voetbal ontspon, waarbij het publiek slechts genoot van het zonnetje. Na tien minuten kreeg RSV een prima kans om de score te ope nen, maar Ad Verhees haalde de bal van de lijn. Even later kreeg Ron Vaders twee kansen op rij, maar de oranje-zwarte spits faal de jammerlijk. Ook in de beginfa se van de tweede helft (met Adrie Capelle in de ploeg voor Louis v.d. Laak) had Vosmeer de beste kansen. Eerst faalde Vaders voor de derde keer, terwijl hij de bal maar voor het intikken had. Daarna werd een inzet van Leo Polderman van de lijn gehaald. Door een verdedigingsfout kwam RSV na tien minuten op 1-0. Ard Beurkens kwam daarna bij Vosmeer in cle ploeg voor Hans Voge(, maar' de fut was eruit. De oranje-zwarten kozen voor de Sanval en drükten wéf, waardoor RSV nog nauwelijks over de mid denlijn kwam. Maar ook Vosmeer werd niet meer gevaarlijk. Slechts één keer was er nog een echte kans. Een kwartier voor tijd be landde de bal via de voet van Adrie Capelle - uit een kluwen van spelers - op de lat. Vosmeer krijgt Noordhoek, Zun dert en Cluzona nog op bezoek. Zelf moet men nog naar Zeelan- dia, Meto, Gastel en Unitas.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1989 | | pagina 5