Meer ruimte archief Tholen Verbetering Stationsstraat St. Philipsland - PLAATSELIJK NIEUWS •PLAATSELIJK NIEUWS Twee vrouwen met pmen één 1 loopt vit op een mmte m1 Ben tent samen lezen geeft ook veel t£ vrezen wie ontvangt er de tent il ktp/iVpti2 Maandag 13 maart 1989 DE EENDRACHTBODE 3 POORTVLIET SINT- PHILIPSLAND NIEUW- V0SSEMEER Museumweekend in de Meestoof Ondanks meer bezoek kans op minder dienstverlening Er zal rekening moeten worden gehouden met een inkrimping van de dienstverle ning door het gemeentearchief Tholen. Archivaris J.P.B. Zuurdeeg schrijft in zijn jaarverslag dat de geldende openingstijden in 1988 konden worden gehandhaafd door de inzet van het personeel en de werkverruimende maatregelen. Restauratieplan Meer bezoek Sint-Maartensdijk Neem nu een abonnement. Voor slechts 73 cent per week wordt volop informatie over Tholen en St. Philipsland verstrekt. Bel nu 01665-2752 of vul de bon in en u krijgt de Eendrachtbode een maand gratis. ABC gedicht St. Maartensdijk Opnieuw de lente.. Bedpiivkr PAK EVEN UW ZAKBOEKJE THOLEN STAVENISSE SCHERPENISSE SINT PHILIPSLAND OUD VOSSEMEER POORTVLIET SINTANNALAND SINT MAARTENSDIJK ANNA JACOBAPOlDER JACOBAPOLDER NIEUW VOSSEMEER THOLEN STAVENISSE SCHERPENISSE STAVENISSE SCHERPENISSE SINT PHILIPSLAND OUD VOSSEMEER POORTVLIET Hl AATQFI I I If MIFIIWC NA JACOBAPOLDER NIEUW VOSSEM I I W El I O IY Iw I C W WW WM SINT PHILIPSLAND OUD VOSSEMEER POORTVLIET SINTANNALAND SINT MAARTENSDIJK ANNA JACOBAPOLDER NIEUW VOSSEMEER THOLEN STAVENISSE SCHERPENISSF Klaverjassen J. v.d. Werf heeft de vrijdag gespeelde competitiewedstrijd van De Pendelaars gewonnen. Hij be haalde 6083 punten. 2. J. v. Splun- ter 5411, 3. M. van Bloppoel 5119, 4. H. Zwagemaker 4990, 5. A. Arts 4941, 6. L. Kampman 4909, 7. J. van Zetten 4849, 8. M. den Haan 4803, 9. J. Knuist 4657, 10. C. Landa 4535, 11. Mw. Waas dorp 4331, 12. P. van Bloppoel 4290, 13. J. van Gorsel 4272, 14. Mw. Franke 4200, 15. K. Waas dorp 3931, 16. J. v.d. Hoek 3767. De jaarlijkse paasklaverjas- wedstrijd wordt vrijdag 24 maart gehouden. Koffiebar jeugd Op initiatief van jeugdclub Kaja opende koffiebar 't Jeugdhonk zaterdag haar deuren in de voor malige kleuterschool in de Radda Barnenstraat. Tussen 19.00 en 22.00 uur was er een open avond, waar iedereen vanaf 12 jaar een kijkje kon komen nemen. Kaja heeft plannen voor een filmavond en een speurtocht. Biljarten Door het voetbal op de t.v. was er bij biljartvereniging Smerdiek een slechte opkomst. Door enkelen werd van de gelegenheid gebruik gemaakt om wat achterstallige wedstrijden in te halen, wat voor de stand nogal gevolgen heeft ge had. Zo speelde R. Bakker zich met vier partijen bij de top 5. Uit slagen: Chr. Veraart-Chr. Bal 10-7.14, H. Aluc-C. van Gorsel 8-10, R. Bakker-Chr. Veraart 8-10, R. Bakker-H. Aluc 10-8.88, R. Bakker-C. van Gorsel 9.14-10, Chr. Bal-R. Bakker 2.28-10. Kortste partij (13 brt.) Chr. Bal-R. Bakker, hoogste serie (11 car.) R. Stand: 1. C. van Gorsel 153.76 (16 gesp.), 2. Chr. Veraart 141.19 (15), 3. R. Bakker 138.55 (15), 4. Chr. Bal 136.41 (18), 5. G. Geuze 135.09 (15). Stoelen weg Voor de deur van N. werden vrij dag twee van zijn vier tuinstoelen weggenomen. In de Zwarteweg verdween vorige week woensdag een hydroslang met een waarde van 150 gulden. Van S. uit Tholen werden de ach terbanden van diens Mazda gesto len. De auto stond op camping De Striene. Zaterdag stelde de politie een on derzoek in bij de pasjesautomaat van Cebeco-autobrandstof aan de Paasdijkweg. De automaat zat niet stevig meer in de grond, ver moedelijk is er flink aan getrok ken door iemand. Enquête ouderen Tijdens de soosmiddag, donder dag 16 maart, licht mevr. E. van Tilburg om half vier de resultaten toe van de enquête, die de stich ting Welzijn voor Ouderen heeft gehouden. Biljarten Uitslagen Tolrust: J.K. Elenbaas- J. Elenbaas 10-8.95, Joh. Uijl-A. Burgers 4.85-10, A. Schot-L. Bijl 10-7.30, A. Hage-D. Sakko 10-7.86. Hoogste serie (9 car.) J.K. Elenbaas, kortste partij (21 brt.) en beste gemiddelde (1.81) A. Hage. Aanrijding Op de splitsing Schoolstraat/Oostdijk kwamen vrijdagmorgen W.H.L. uit Tholen en M.V. met elkaar in botsing. L. reed onderlangs de Oostdijk en verleende geen voorrang aan V. die uit de Schoolstraat kwam. Er was alleen materiële schade. Schapen verwaarloosd Momenteel wordt een onderzoek ingesteld naar de verwaarlozing van schapen door T. Die zou niet goed zorgen voor zijn dieren, die in Anna Jacobapolder grazen. Bij het onderzoek zijn politie, dieren bescherming en veterinaire dienst betrokken. Straatnaamborden Alle wegen buiten de bebouwde kom worden van een straatnaam bord voorzien. Het waterschap heeft de gemeente laten weten, de borden aan te brengen op wegen die ze in eigendom of beheer heeft én waaraan woningen of andere bouwwerken zijn gelegen. B. en w. willen de resterende wegen voor hun rekening nemen en vragen de gemeenteraad, daarvoor f. 2.354,24 uit te trekken. Als de raad accoord gaat, zullen op het binnenterrein Em- mastraat/Stationsstraat zes gara ges worden gebouwd, waarvan er vijf eigendom worden van de ge meente. Ook komen de rekeningen 1986 en 1987 van het gemeentelijk wo ningbedrijf aan de orde. Zij slui ten met een batig saldo van respectievelijk f. 40.962,31 en f. 14.370,64. Groen licht voor duivenhok Als A. Bolijn de door hem in Steintjeskreek gebouwde schut ting, berging en duivenhok aan past aan de redelijke eisen van welstand, een nieuwe aanvraag om een bouwvergunning indient en de daaraan verbonden leges- kosten betaalt, willen b. en w. die bouwsels legaliseren. Als de ge meenteraad hiermee instemt, moet Bolijn binnen twee maan den aan die eisen voldoen. De door Bolijn op 29 juni en 31 oktober (gewijzigd) aangevraagde bouwvergunning werd geweigerd, omdat het bouwplan in strijd was met het bestemmingsplan én het duivenhok niet voldeed aan de re delijke eisen van welstand. Tegen deze uitspraak heeft dhr. Bolijn beroep aangetekend. Het door hem gebouwde duivenhok met berging heeft een gezamenlijke oppervlakte van 21.4 m2. B. en w. vinden echter dat van een berging geen sprake is, maar dat het een voorportaal voor de duivenhok ken is. Dat hok overschrijdt daar door de maximaal toegestane 20 m2. Als de overschrijding met 1.4 m2 wordt geaccepteerd, wil Bolijn afzien van het bouwen van een aparte berging. Voor joker gezet De supportersvereniging van No- ad '67 organiseert vrijdag 17 maart ee toneelavond met na af loop dansmuziek. In de grote zaal van De Wimpel voert Rederijkers kamer Eendracht uit Oud- Vossemeer om half acht het blijspel 'Voor joker gezet' op. Daarna is de beurt aan de musici van Ricardo en de Calypso's. Zaterdag hield Noad een oliebol lenactie. De opbrengst, bestemd voor de bouw van nieuwe kleed kamers, was maar liefst 2.100 gul den. Kabeltelevisie Voor f. 22,50 (inclusief btw) per maand kunnen de inwoners bin nenkort aansluiten op de centrale antenne inrichting (cai). Uit een enquête is gebleken, dat 93% daarvoor belangstelling heeft. De firma Meboh-Tel wil half maart met de aanleg beginnen. Vana vond bespreekt de gemeenteraad de aanpassing van de investering en de exploitatie. Dat is nodig om dat de trajectversterker voor het signaal geplaatst moet worden bij De Heen, terwijl de materiaal kosten door gestegen grondstof- prijzen ook zijn toegenomen. De aanleg vergt ruim negen ton en de kosten van de jaarlijkse exploita tie zijn f. 130.612,-. De raad neemt ook een besluit om burgemeester Rijstenbil aan te wijzen als vertegenwoordiger in de adviescommissie beveiliging Schelde-Rijnverbinding, met wet houder A.F. Hommel als plaats vervanger. Kerk wordt monument De r.k. kerk Joannes de Doper is aangemeld voor plaatsing op de Rijksmonumentenlijst. Dat vloeit voort uit de noodzaak tot restau ratie van daken en gebrandschil derde ramen, waarvoor bijna twee ton nodig is. De gemeente heeft daarvoor een beroep gedaan op de knelpuntenpot stads- en dorps vernieuwing van de provincie. Vanavond beslist de raad, of de gemeente drie jaar lang 7.500 gul den beschikbaar zal stellen voor onderhoudskosten, op voorwaar de dat de provincie gelden be schikbaar blijft stellen. Verder wordt de raad om 2.000 gulden gevraagd voor een inza- melronde met de Chemokar. In november vorig jaar haalde die 606 kilo klein huishoudelijk che misch afval op. Met gemiddeld 7.9 kilo per aanbieder en een deel nemerspercentage van tien was dat het hoogste in de regio. De kosten waren bijna 1.200 gulden. Op 6 april wordt een tweede inza- melronde gehouden en in het na jaar een derde. Streekmuseum de Meestoof te St. Annaland doet alleen zaterdag 15 april mee aan het museumwee kend dat in de gehele provincie wordt gehouden. Burgemeester T.A. Vogel uit St. Philipsland opent dan de nieuwe tentoonstel ling 'Boerderij en platteland'. Het museum is daarna weer gesloten tot Pinksteren(half mei). Dan be gint het seizoen eigenlijk pas en niet 15 april, zoals uit een eerder bericht in de E.B. van 23 februari bleek. Overigens is groepsbezoek op afspraak altijd mogelijk en daar wordt ook tussen 15 april en half mei gebruik van gemaakt. Bij het gemeentearchief werken op dit moment behalve de archi varis nog mej. J.M. Vermaas uit Stavenisse in vaste dienst en mevr. A. Craushaupt uit Tholen via de regeling herintredende werkne mers. Het publiek kan op maan dag t/m donderdag tussen 9 en 12.30 uur en tussen 13.30 en 17 uur bij het archief terecht, alsme de op vrijdag van 8.30 tot 12.30 uur. Dit jaar zal de studiezaal worden vergroot, want door de plaatsing van een reader-printer met kaartenkast voor microfiches en de regelmatige tewerkstelling van personeel in werkverruimende maatregelen is de ruimte aan de krappe kant. In 1988 is een bescheiden begin gemaakt met het schonen en ver nietigen van archiefbestanden die daarvoor in aanmerking komen. "Er werd circa 3 strekkende meter vernietigd," meldt het verslag. Ook is de toestand van de ar chiefstukken bekeken door een restaurateur, wat zal uitmonden in het opstellen van een restauratie plan in de loop van dit jaar. Met het verfilmen van de akten van de burgerlijke stand werd een vervolg gemaakt: de overlijdens akten van 1811 tot 1932 en de ge boorteakten van Tholen van 1811 tot 1882 kwamen op microfiche. Ook werden de jaargangen 1 t/m 43 van de Eendrachtbode ver filmd, waardoor zonder beschadi ging van de grote krantenleggers copieën van artikelen gemaakt kunnen worden. Dit project ge beurde in samenwerking met uit gever W. Heijboer en de provinciale bibliotheek. Voor het vlak opbergen van char ters werd een ladenkast aan gekocht. In 1988 brachten 132 bezoekers (in 1987: 116) in totaal 305 bezoe ken (in 1987: 286) aan de studie zaal. Daarvan woonden er 22 in de gemeente. Er werden 181 schriftelijke verzoeken om inlich tingen beanwoord. Het merendeel van de bezoeken en brieven had betrekking op stamboomonder zoek (genealogie). In het kader van een onderzoek naar de kerkelijke afscheiding op Tholen werd een aantal archiefde- len uitgeleend aan het gemeente archief Groningen. Enkele archieven werden in bewa ring gegeven of geschonken: notu lenboek 1921-1967 schietvereni ging Nederland en Oranje te Poortvliet; begraafboek algemene begraafplaats St.-Maartensdijk 1865-1875; fragment lijst van in woners van St.-Maartensdijk 1840; archief Gereformeerde Kerk te Tholen (1837) 1851-1941. De af deling burgerzaken droeg voorts de bevolkingsregisters tot 1939 over. De beschrijving van het gemeente archief van St.-Maartensdijk is in 1988 voortgezet en dit jaar zal de inventaris gereedkomen. Verder zijn inventarissen gereedgekomen van de archieven van de Gerefor meerde Kerk te Tholen (1837) 1851-1941, het wezenarmbestuur van Poortvliet 1607-1965 en het wezenarmbestuur van St.- Maartensdijk 1541-1973. Mej. Suurland werkte op vrijwilli ge basis verder aan het alfabetisch toegankelijk maken van de trans- portregisters van St.-Maartensdijk en mej. Vermaas zette haar werk aan de klapper op de transportre- gisters van Oud-Vossemeer voort. Ook werd een begin gemaakt met In de kluis van het Thoolse gemeentearchief worden onder andere de akten van de burgerlijke stand en de bevolkingsregisters van de zeven voormalige eilandge meenten bewaard. Van een groot gedeelte zijn al opnamen voor microfiches ge maakt. Rechts archivaris J.P.B. Zuurdeeg en links medewerkster J.M. Vermaas. Met het vergroten van de studiezaal/kantoor van het archief is inmiddels een begin gemaakt. I I V i Naam i i i i Adres i i Woonplaats i Mag ik nog even reageren op het ABC-gedicht in de E.B. van 2 maart, met dank aan dhr. Van As, die de ontbrekende letters heeft aangevuld. Mijn vader, niet E., maar L.A. Bentschap Knook, verkocht circa 75 tot 85 jaar geleden landbouw- zaden en bier. Om zijn klanten nieuwjaar te wensen, plaatste hij een gedicht in de Zierikzeesche Nieuwsbode. Alleen de eerste vier regels zijn mij bekend: A Aan 't oude jaar is weer een end B Begin van 't nieuwe is present C Cordaat en snel verschenen D Dat vliegt weer pijlsnel henen Naar aanleiding hiervan werd dus het volgend jaar het ABC-gedicht geschreven. Omdat er waarschijn lijk geen winkelier was wiens naam met een O begon, heeft mijn vader wijlen ds. Ormel in het gedicht vermeld. Mijn vader was dus bij het overlijden van ds. Or mel 15 jaar. K.J. Bentschap Knook Bothaplein 27 Wassenaar het toegankelijk maken van de oorspronkelijke aanwijzende ta fels van onroerende goederen van 1832. Mevr. Craushaupt maakte met behulp van de computer de oudste bevolkingsregisters van Tholen (1810, 1819 en 1840-1847) toegankelijk. Het veldnamenproject is voorlo pig afgesloten. Alle door vrijwilli gers verzamelde topografische namen zijn per voormalige ge meente op kaarten aangetekend. Dhr. Zuurdeeg hield hierover een causerie op de jaarvergadering van het streekmuseum. Ook was het archief betrokken bij de ten toonstelling ter gelegenheid van de uitbreiding van het gemeente huis. Verder trad de archivaris op als mentor van dhr. R.H. Rijper van de afdeling registratuur van de gemeente. Deze maakte als werkstuk voor zijn opleiding Voortgezette Vorming Archiefbe heer een beschrijvende inventaris van het archief van het gemeente bestuur van Poortvliet 1953-1971. En plotseling begint er kleur te komen waar het eerst kleurloos was. De donkerbruine knoppen aan de bomen, de witte madeliefjes in het gras. De gele speenkruidsterren stralend op de grond, terwijl een roze bloesempracht pronkt aan een blauw gewelf. De hemel als plafond van een onmetelijke zaal, waarin een mens verstolen als kind opnieuw op stap gaat naar de Lente, om tussen het nog groene fluitekruid te zoeken naar violen. Zo'n klein boekt, zowel van kleur als geur uniek. 't Maakt mij, terwijl ik het pluk, melancholiek. Jopie Meerman 3* De Stationsstraat in St. Philipslad gaat op de schop. Behalve een nieuwe bestrating komt er ook een betere riolering. De waterleidingmaatschappij maakt ook gelijk gebruik van de gelegenheid werkzaamheden uit te voeren. Opknapbeurt voor Stationsstraat Eén van de toegangswegen tot Sint-Philipsland, de Stati onsstraat, wordt momenteel ver beterd en dat is geen overbodige luxe. Behalve herinrichting van de straat valt ook het vernieuwen van de riolering onder de opdracht, waartoe ook een stukje Julia- nastraat behoort. Het karwei is door b en w aan aannemingsbe drijf De Voogd uit Grijpskerke opgedragen. Die onderneming was met 179.000 gulden, exclusief btw, de laagste inschrijver bij de onderhandse aanbesteding met zes bedrijven. 2. fa. Reijngoudt, St. Philipsland 183.180 gldn 3. Hendriks Steenbergen, Oud Gastel 184.870 gldn 4. Rijnberg, Goes 187.800 gldn 5. Aug. van Dijck Petit, Bergen op Zoom 195.000 gldn 6. Gebr. Moerland en Zn., St. Annaland 198.000 gul den. De bushalte aan de Oostdijk, die in verband met het karwei in de Stationsstraat tijdelijk naar de Rijksweg was verplaatst, is inmid dels weer in gebruik genomen. Overigens had opzichter M.J. La- ban van gemeentewerken tevoren met de BBA het draaien van de bussen op het havenplateau uitge probeerd, zodat de halte eigenlijk steeds op de vertrouwde plaats aan de Oostdijk had kunnen blij ven. In de praktijk is dat echter fout gelopen. Er wordt nog meer verbeterd in St. Philipsland. De fa. Reijngoudt is door b en w van een andere op dracht voorzien: herbestrating van de Zijpestraat, inclusief het parkeerterrein bij de begraaf plaats en het sportveld. Verder be hoort ook verbetering van 't Keeten tot het karwei, dat een kleine 200.000 gulden kost. Bin nenkort wordt ermee begonnen. VROEG KLAAR 'k Weet niet! 't Lijkt wel of je ondergedoken ben. Hoe is 't!" Johanna valt met de deur in huis, de deurknop nog in haar hand. Bij haar krijg je geen kans om een poos niks van je te laten horen. Dan komt ze gewoon even langs om te kijken of alles toch nog wel in orde is. Met een uitgebreid mensen-waar-je-mee-leeft- assortiment moet een elk op z'n beurt wachten. Daar komt bij, dat je soms net toevallig geen zin hebt om bij Greet te gaan kletsen. Het schema komt daardoor hele maal in de war, en ziedaar: je so ciale betrokkenheid wordt een zootje ongeregeld. Degenen die me echt kennen, weten dat ge lukkig. Er is een spreekwoord: 'Uit het oog, uit het hart'. Daar ben ik het niet mee eens. Want al die mensen zitten opgesloten in mijn twee ka mertjes; wandelen regelmatig in m'n gedachtengang. Maar dan komt het er weer niet van. Zelfs een telefoontje wordt keer op keer uitgesteld. Zo is dat bij Jo hanna ook gegaan. De reden die ik er deze keer voor had, wordt me prompt vergeven: de schoon maak! Goedkeurend knikkend in specteert ze m'n onberispelijk (nou ja) schone huis. Ze verbaast zich, hoe ik dat voor elkaar heb gekregen. Ik heb toch niet teveel gedaan? Tja, wat is teveel. In al les bij elkaar toch zo'n dertig jaar huwelijkse staat en dus huis vrouw, was ik nou eenmaal ge wend de boel behoorlijk uit te ha len. De laatste twee voorjaars ging dat echter niet van harte en is het nogal met de Franse slag ge beurd. En daar kan ik niet tegen, (de meiden vinden me op dat punt een tikkeltje overdreven). Vooral het overslaan van het witwerk was me een doorn in het oog. De sug gestie van buitenstaanders om dat door m'n echtgenoot te laten doen, is een buitengewoon gebrek aan mensenkennis. Laat hij zich nou maar met zijn agrarische hobbies bezighouden. Zodoende is er een schilder over de vloer ge weest. Die wist van wanten. In één dag zijn grote oppervlakken van "nogal geel, vrouwtje" in smetteloos wit veranderd. Wat een 'weelde'. Het is wel even wen nen om je neer te leggen bij het feit, dat je zelf dat onderhouds werk niet meer kunt. Maar er blij ven genoeg andere schoonmaak- objecten over. Poetsers blijven poetsers. Johanna vindt het ei genlijk een beetje raar om in ja nuari al met de schoonmaak te beginnen. Ze vertelt zo graag, dat dat vroeger tussen Pasen en Pinksteren gebeurde, dat de ka chel eerst uit moest zijn, je een pestje opliep op de zolder, je liep te blauwbekken achter de dekens en je met stijve vingers de steen tjes en paaltjes buiten liep te kal ken. Wat een 'arremoe'. Maar aangezien we niet meer in die tijd vertoeven, zeg ik zo groos als een bezem: "Ben ik even vroeg klaar!". Kapperswedstrijd Marcel Vermaat uit Bergen op Zoom (van de kapsalon in 't Vier kantje) heeft de tweede prijs be haald tijdens de Brabantse kapperskampioenschappen in Helmond. Hij bereikte dat met een vrij modisch model, van on deren donker ingekleurd en speels met een lok. Studiefinanciering. Iedere don derdagmorgen tussen 9.30 en 12.30 uur (tot eind juni) kunnen mensen uit de regio terecht in het stadhuis in Bergen op Zoom (Kor- temeestraat) voor informatie over studiefinanciering. THOLEN 13 mrt. Film 'Cry freedom' in bi bliotheek, 20 u. 13 mrt. Vergad. Tholen Stad Ac tief, de Kroon 20 u. 14 mrt. Jaarverg. Anbo, Visnet 14 u. 15 mrt. NCVB, bloemschikken, Visnet 19.30 u. 16 mrt. Modeshow, Ten Anker 14 u. 18 mrt. Bingo-dansant Vrienden v.d. Sloth, Meulvliet 20 u. 22 mrt. Optreden NCV B-koor, Ten Anker 19.30 u. 22 mrt. Judotraining Za-Zen, gymzaal Zoekweg 18.30-21 u. 30 mrt. Marijke Boon met 'Een jurk met rozen', Meulvliet 20.15 u. 31 mrt. Alg. ledenverg. wsv De Kogge 31 mrt. Bijeenkomst gewest- bestuur Zeeland Anbo, Meulvliet 10-15 u. OUD-VOSSEMEER 15 mrt. Bingomiddag Anbo, Vos- senkuil 14 u. 18 mrt. Bingo v.v. Vosmeer, café Schetters 31 mrt. Toneelavond v.v. Vosmeer, Vossenkuil 19.30 u. SINT-ANNALAND 14 mrt. Film 'Cry freedom' in bi bliotheek, 20 u. 15 mrt. Jaarvergad. WIK, Welle- vaete 20 u. 16 mrt. Projectavond De Casem- brootschool 18-19.30 u. 18 mrt. Zangavond Woord en Daad, N.H. kerk 19.30 u. 22 mrt. Clown-optreden WIK, Wellevaete 15 u. STAVENISSE 25 mrt. Viswedstr. 't Scharretje 14-17 u. SINT-MAARTENSDIJK 15 mrt. Film 'Cry freedom' in bi bliotheek, 20 u. 16 mrt. Kleurenadviseuse bij Plat- telandsvr., Haestinge 19.45 u. 24 mrt. Paasklaverjaswedstr. De Pendelaars, café Smerdiek 20 u. 30 mrt. Ophalen spullen rommel markt Euterpe SCHERPENISSE 20 mrt. Voorlichtingsavond over hoge bloeddruk en hartproble men, Holland Huis 19.30 u. POORTVLIET 14 mrt. Burgemeester bij Platte- landsvr., Tolrust 20 u. 16 mrt. Cursus zijde beschilderen Plattelandsvr. BERGEN OP ZOOM t/m 19 mrt. Tentoonst. beelden, reliëfs, email en pasteltekeningen, Markiezenhof (Etcetera) t/m 23 apr. Tentoonst. patriotten- beweging en Bataafs-Franse tijd, Markiezenhof 16, 17 en 18 mrt. (20 u.), 12 mrt. (14.30 u.) en 14 mrt. (19.30 u.) De Groothertogin van Gerolstein door B.O.V., Stoelemat 19 mrt. Koffieconcert, Hofzaal Markiezenhof 12 u. 23 mrt. Jos Brink/Frank Sanders, Stoelemat 20.15 u. 30 mrt. Velvet Schwarzes Theater, Stoelemat 19.30 u. film film film ROXY 1: Betrayed - 16 j., ma t/m wo 20.15 u. ROXY 2: Jan Rap en z'n maat - a.l., ma en di 20 u., wo 14 en 20 u. CINEMACTUEEL 1: Cocktail - a.l., ma en di 20 u., wo 14 en 20 u. CINEMACTUEEL 2: The bear - a.l., ma en di 20 u., wo 14 en 20 u. CINEMACTUEEL 3: A fish cal led Wanda - a.l., ma t/m wo 20 u. Who framed Roger Rabbit - a.l., wo 14 u.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1989 | | pagina 3