Wind in kaart Huisvesting gehandicapten Concert popmusici en try-out Henk Elsink Golfen in Zeeland Subsidie verkeersveiligheid Geslaagden Rode Kruis Donderdag 23 februari 1989 |§P|e- De provincie wil 150 duizend gulden beschikbaar stellen voor de zelfstandige huisvesting van lichamelijke gehandicapten in Middelburg - het focusproject. Van het bedrag moet vijftig duizend gulden komen uit het welzijnsfonds. Een ton is al ont trokken aan het fonds bijzondere voorzieningen. Tekort (OM MI SS IKS Ik kan 't met meer volgen Optredens 15 en 21 april in Meulvliet PAK EVEN UW ZAKBOEKJE Subsidie ABC-gedicht van 75-85 jaar geleden Tholenseweg moet veiliger voor fietsers Zijn ouders te dom om te denken? ABDIJ Dit jaar heeft de provincie een ton te besteden aan de verbete ring van de verkeersveiligheid in Zeeland. Verenigingen, instel lingen, gemeente- en water schapsbesturen kunnen een be roep op het geld doen. Alge meen uitgangspunt bij de be oordeling van de subsidiever zoeken is, dat het aantal slacht offers in het verkeer moet ver minderen. De provincie sluit hiermee aan op de landelijke actie - 25%. Doel van die actie is het aantal verkeersslachtoffers in het jaar 2000 met een kwart terug te brengen ten opzichte van 1985. Zowel het aantal doden als het aantal gewonden worden be doeld met de term verkeers slachtoffers. In 1985 vielen in Zeeland 44 doden, in 1986 56, in 1987 46 en in 1988 49. Het aantal gewonden lag steeds rond de duizend. De subsidie kan alleen aange vraagd worden door rechtsper soonlijkheid bezittende instan ties, zoals verenigingen, stich tingen, gemeentebesturen en organisaties. De activiteiten, waarvoor het provinciale geld kan worden be steed, zijn velerlei. Voorlich tingsprogramma's voor school kinderen of ouderen kunnen er mee worden betaald, maar ook juridische of maatschappelijke hulp aan mensen, die een ver keersongeluk hebben gehad. Verder kunnen acties worden ondersteund die op een bepaald verkeersaspect zijn gericht, zo als het grensverkeer of het dra gen van een helm door brom mer- en motorrijders. Wegenbe heerders, zoals de gemeenten en de waterschappen, kunnen subsidie krijgen als zij experi menten willen uitvoeren, bij voorbeeld met proefstrepen op de weg. Ook onderzoek met de verkeersveiligheid als onder werp kan uit de subsidiepot worden betaald. De provinciale bijdrage kan nooit hoger zijn dan 75 procent van de totale kosten. De aanvragers zullen dus steeds ten minste een kwart van de kosten zelf moeten betalen, dan wel voor dat deel andere sponsors zien te vinden. De subsidie moet worden aan gevraagd bij Gedeputeerde Sta ten van Zeeland, postbus 6001, 4330 LA Middelburg. In het informatieblad Subsidies verkeersveiligheid wordt nade re informatie over de regeling verstrekt. Het informatieblad is gratis verkrijgbaar bij het infor matiecentrum van de provincie. Abdij 9, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, telefoon 01180-31400. m De Nederlandse maatschappij voor energie en milieu bv (Novem) gaat in kaart brengen waar de meeste windopbrengst in Zeeland wordt bereikt. Doel van de inventarisatie is de beste plaatsen te krijgen voor de opwekking van windenergie. Tot op dertig meter hoogte wordt gemeten. Op de kaart kan dan worden vermeld hoe de ashoogte van windturbines moet zijn en welke obstakels de windopbrengst eventueel beïnvloeden. Aan provinciale staten is gevraagd in de kosten van het onderzoek mee te betalen. Zeeland heeft al diverse lokaties aangemeld bij het rijk om voor een milieupremie windenergie in aanmerking te komen. Dat zijn Neeltje Jans, Roggenplaat, het Mastgat, de Schakerloopolder (Tholen), Noord-Beveland ter hoogte van Kats en Colijnsplaat, Vlissingen- Oost, Hansweert/Schore, de Valkenisse- en Fredericapolder (Zuid- Beveland), Bath, Hoofdplaat, en de Nijs- en Hooglandpolder. Het dagelijks bestuur van de provincie schrijft aan provinciale sta ten, dat de windaanbodkaart, zoals de inventarisatie wordt ge noemd, een belangrijk hulpmiddel kan zijn bij de verdere uitwerking van de windenergieplannen in Zeeland. Bovendien kunnen de ge gevens worden gebruikt bij het opstellen van een provinciale nota windenergiebeleid. Novem heeft het Centrum voor energiebesparing en schone techno logie een computermodel laten ontwikkelen, waarmee de kaarten kunnen worden gemaakt. De kosten voor Zeeland zijn 35,7 duizend gulden. Novem wil zelf de helft van dat bedrag betalen. De andere helft zou voor rekening van de provincie moeten komen. Het voorstel van GS is om op dat aan bod in te gaan. Provinciale staten beslissen 17 maart. m IEUWS Het focusproject omvat 45 wo ningen, te bouwen aan het Hof van Sint-Jan/Sint Janstraat in Middelburg. Van de woningen worden er twaalf geschikt ge maakt voor bewoning door li chamelijk gehandicapten. On derdeel is verder een ADL- eenheid - een voorziening van waaruit de gehandicapte bewo ners hulp krijgen bij hun algeme ne dagelijkse levensverrichtin gen (ADL). Daarbij moet wor den gedacht aan hulp bij was sen, aankleden, eten ofwel de dingen van alledag. Gehandicapten, die van tftze woonvoorziening gebruik kun nen maken, worden veronder steld tussen de 18 en 65 jaar te zijn en niet meer dan dertig uur per week aan hulp bij hun dage lijks beslommeringen nodig te hebben. Aanvankelijk was het de bedoe ling in Zeeland twee focuspro- jecten te realiseren: een in Goes en een in Middelburg. Gaande weg bleek, dat hiervoor niet vol doende belangstelling bestond. Eén project was in Zeeland wel haalbaar en onder meer op basis van de voorkeur van toekomsti ge bewoners is gekozen voor Middelburg. Het project wordt voorzien van een lift, want er komen twee woonlagen op elkaar. De bouwlokatie is in de Middel burgse binnenstad en dat heeft tot gevolg, dat met extra kosten rekening moet worden gehouden, onder andere door dat op een beperkte ruimte moet worden gewerkt, waar door bouwverkeer lastig ter plekke kan komen en doordat in de planning rekening moest worden gehouden met versprin gingen in de gevelwand. Berekend is, dat de speciale voorzieningen, zoals de lift en de bijzondere moeilijkheden met de bouw in de binnenstad, leiden tot een tekort van 565 duizend gulden. De woningbouwvereni ging Middelburg en de gemeente Middelburg hebben de provincie gevraagd mee te helpen dat te kort weg te werken. In hun voorstel aan provinciale staten schrijven gedeputeerde staten, dat het focusproject drie provinciale belangen dient: stadsvernieuwing, werkgele genheid en gehandicaptenbe leid. De stadsvernieuwing wordt bevorderd, doordat nieuwbouw wordt gezet in een oud gedeelte van de stad. De hulp. die de lichamelijk gehandi capten nodig hebben bij hun da- De Statencommissie voor be stuurszaken vergadert op vrij dag 24 februari, 10.00 uur. De commissie gaat praten over de gemeenschappelijke regeling bestuursacademie Zeeland, de studiedag Kerk en Milieu (waar voor gelden uit het fonds voor natuurbescherming moeten ko men), de windaanbodkaart Zee land, de beleidsvoornemens voor het structuurschema ver keer en vervoer, het verbeteren van een aantal Zeeuwse wegen en het overzicht van aan- en ver kopen van Zeeuwse wegen. Verder zullen aan de orde komen de afstemmingsnotitie cultuur, recreatie en toerisme, de be wegwijzering van lange-af- stands-fietsroutes, het aantrek ken van personeel t.b.v. bodem bescherming, het verlenen van subsidie aan de provinciale vrou wenadviescommissie voor de woningbouw en het focuspro ject in Middelburg (woningbouw voor gehandicapten). De vergadering, die begint met spreekrecht voor het publiek, wordt gehouden in het provin ciehuis, Sint Pieterstraat 42, Middelburg. De vergaderstuk ken liggen ter inzage in het infor matiecentrum van de provincie. Abdij 9, Middelburg. gelijkse dingen en die geboden wordt vanuit de ADL-eenheid, levert acht tot tien arbeidsplaat sen op. Vanuit het gehandicap tenbeleid kan worden gespro ken van een verruiming van de voorzieningen. Een woonvorm, zoals die in het focusproject, is er nu in Zeeland nog niet. GS concluderen dan ook, dat vanuit provinciaal gezichtspunt kan worden gesproken van een zeer goed project. Aan provin ciale staten wordt voorgesteld vijftig duizend gulden uit het welzijnsfonds voor het project te bestemmen. Al eerder besloten GS, met instemming van de sta tencommissies voor ruimtelijke ordening en economische za ken, een ton uit het fonds bij zondere voorzieningen en uit rente-opbrengst van geld voor de stadsvernieuwing voor het focusproject te besteden. De statencommissie voor bestuurs zaken bespreekt de provinciale bijdrage aanstaande vrijdag en provinciale staten spreken zich op 17 maart uit. Provinciale staten stellen in hun vergadering van 17 maart de nota Golfen in Zeeland vast. In de nota wordt aangegeven, dat het aantal golfterreinen in Zee land kan worden uitgebreid. Ini tiatieven voor nieuwe banen of uitbreiding van bestaande moe ten worden getoetst aan land schappelijke inpasbaarheid en zoveel mogelijk mensen moeten ervan gebruik kunnen maken. De nota is vorig jaar mei gepre senteerd en er zijn 23 inspraak reacties op ontvangen. Op en kele punten is de nota aange past aan die reacties, maar GS stellen in hun advies aan de sta ten, dat de uitgangspunten ei genlijk niet zijn veranderd. Voorop staat, dat de golfbanen zo goed mogelijk gespreid moe ten worden over de provincie. Voor Noord-Zeeland zijn er twee initiatieven: een bij Haamstede en een bij Bruinisse. Beide zou den uitgevoerd kunnen worden, maar doordat dan overcapaciteit ontstaat, zou de haalbaarheid van een derde golfbaan in Midden-Zeeland in het gedrang kunnen komen. Voor Midden Zeeland zijn er plannen om de golfbanen in Domburg en Rei- merswaal uit te breiden. Een nieuwe baan in de regio zou bij voorkeur moeten komen bij Goes of Middelburg of tussen Vlissingen en Middelburg. In Zeeuwsch-Vlaanderen zijn er golfbanen in Axel en Oostburg en de Oostburgse zou moeten worden uitgebreid. Verder moeten er voldoende oe- fenbanen worden gemaakt. Die banen moeten bij voorkeur wor den aangelegd in recreatiegebie den of bij dorpen of steden. Een andere mogelijkheid is ze in te bouwen bij terreinen voor dagre creatie. Abdijnieuws is de informatierubriek van de provincie Zeeland. Redactie: bureau voorlichting Sint Pieterstraat 42, 4331 EW Middelburg telefoon 01180-31402 Ik kan 't al héél lang niet meer volgen Ik kan er, eerlijk gezegd, niet meer bij Soms word ik door mijn nijd verbolgen maar 'k wacht toch liever op een ander tij. Natuurlijk behoor ik tot de ouden, maar... ik zal niet stikken in mijn stress Je kan nooit alles bij het bekende houden en elke vernieuwing heeft haar eigen les. Maar, toch snap ik niet hoe 't kan gebeuren Al die vreemde zaken van deze tijd Ook wil ik niet alles zomaar verbeuren Daar dat berust op angst en onwetendheid. Maar... neem die 10 miljard van ons Europa die gaan elk jaar zomaar in de 'mist'. Of die 17 miljoen van onze eigen defensie omdat de H.S.A. zich enigszins had vergist. Of, hoe vindt U dan het doden van een baby? Die wordt als een 'duivel' in een emmer verbrand! Een psychiater die dan zegt over 'n gelovige 'lady' en... Vrijspraak geeft onze juridische kant Wat vindt U van die honderden mensen die met bijl of pijl en boog de straaljagers naar de schroothoop wensen. Zij zijn ook weer vrij!! Is dat 'oog om oog?' Moeten wij op Tholen gaan betalen voor het 'zoete' water uit een kanaal waarin het nu al stikt van de zware metalen en chloor en Rijnzout, genoeg voor ons allemaal. Welke boer zit op die troep te wachten? Is hij echt blij met de nieuwe 'watergang'? Hoe hoog worden straks zijn vaste pachten? Of wordt dit echt zijn extra ondergang? Gelooft U echt, dat U voor één geeltje geen files meer in de Randstad krijgt. Welnee, maar zo bereiken Ed en Neeltje dat men die Rijntroep weer wat verzwijgt. En zo... kan ik nog meer niet begrijpen en dus...vraag ik U om raad 'k hoop niet dat wij ons gaan vergrijpen aan een toekomst, die nu voor ons staat. 'k Zou best met nog wat mensen van dit eiland willen praten over dit en misschien nog meer. Maar dan wel met kundige bijstand Dus, misschien wel tot een volgende keer? THOLEN 23 feb. Informatie- en discussie avond over de rotgans, Meulvliet 19.30 u. 23 feb. Toneelavond Rederijkersk. Eendracht, Ten Anker 19.30 u. 24 feb. Voorlichtingsbijeenk. Mestac, Meulvliet 9.30 u. 28 feb. Informatiebijeenkomst Rabobank 'Uw onderneming en de fiscus', Meulvliet 19.30 u. I mrt. Volksdansgr. Ivanicia, Ten Anker 19.30 u. 3 mrt. Wereldgebedsdag, Ten An ker 19.30 u. 6 mrt. Bijeenkomst aquariumver. Labeo, Meulvliet 19.30 u. 9 mrt. Diamiddag, Ten Anker 14.30 u. 9 mrt. Pianist Rian de Waal, hal stadhuis 20.15 u. II mrt. Excursie Natuurver, naar Mattenburgh, 9.30 u. 11 mrt. Oriëntatierit MAC, Zoek weg 19 u. 12 mrt. Viswedstr. De Pieterman 15 mrt. NCVB, bloemschikken, Visnet 19.30 u. 16 mrt. Modeshow, Ten Anker 14 u. 18 mrt. Bingo-dansant Sloth, Meulvliet 20 u. 22 mrt. Optreden NCVB-koor, Ten Anker 19.30 u. 30 mrt. Marijke Boon met 'Een jurk met rozen', Meulvliet 20.15 u. 31 mrt. Alg. ledenverg. wsv De Kogge OUD-VOSSEMEER 24 feb. Gezinsexcursie Platte- landsvr. en ZLM naar Cehave, vertrek 9 u. 25 feb. De gekkengalerij (cabaret), Vossenkuil 20.15 u. 28 feb. ZLM-vergadering 1 mrt. Alg. ledenvergad. Anbo, Vossenkuil 4 mrt. Bingo restauratie r.k. kerk, Vossenkuil 19.30 u. 18 mrt. Bingo v.v. Vosmeer, café Schetters 31 mrt. Toneelavond v.v. Vosmeer, Vossenkuil 19.30 u. SINT-ANNALAND 24 feb. Donateursavond Acce lerando 3 mrt. Jaarvergad/Accelerando 6 mrt. Plattelandsvr. 'Kleur in kleding', Gouden Leeuw 19.30 u. 15 mrt. Jaarvergad. WIK, Welle- vaete 20 u. 16 mrt. Projectavond De Casem- brootschool 18-19.30 u. 22 mrt. Clown-optreden WIK, Wellevaete 15 u. STAVEN ISSE 25 mrt. Viswedstr. 't Scharretje 14-17 u. SINT-MAARTENSDIJK 23 feb. Jaarverg. ZLM, café Van Houdt 19.30 u. SCHERPENISSE 11 mrt. Ruiteravond Eendracht- ruiters, Holland Huis 20 u. POORTVLIET 27 feb. Alg. vergad. Zeeuws Rundvee Syndicaat, Tolrust 19.30 u. SINT-PHILIPSLAND 24 feb. Jaarverg. Rode Kruis, Wimpel 19.30 u. 24 feb. Muziekavond, Wimpel 19.30 u. 10 mrt. Vergad. SGP studiever. Calvijn en kiesver., ver.geb. Oud- Ger. Gem. BERGEN OP ZOOM t/m 19 mrt. Tentoonst. beelden, reliëfs, email en pasteltekeningen, Markiezenhof (Etcetera) 11 mrt. t/m 23 apr. Tentoonst. pa- triottenbeweging en Bataafs- Franse tijd, Markiezenhof 2 mrt. Markus-Passion door Hor tus Musicus Religiosus, Gertru- diskerk 20.15 u. 4 mrt. Natuur- en milieudag We reld Natuur Fonds, Grote Markt 4 mrt. Hans Liberg, Stoelemat 20.15 u. 11, 16, 17 en 18 mrt. (20 u.), 12 mrt. (14.30 u.) en 14 mrt. (19.30 u.) De Groothertogin van Ge- rolstein door B.O.V., Stoelemat 19 mrt. Koffieconcert, Hofzaal Markiezenhof 12 u. 23 mrt. Jos Brink/Frank Sanders, Stoelemat 20.15 u. 30 mrt. Velvet Schwarzes Theater, Stoelemat 19.30 u. film film film ROXY 1: Jan Rap en z'n maat - a.l., do, ma en di 20.15 u., vr 19 en 21.30 u., za 14, 19 en 21.30 u., zo 14, 16.30, 19 en 21.30 u., wo 14 en 20.15 u. ROXY 2: Tucker - a.l., do, ma t/m di 20 u., zo 19 en 21.30 u. 18 again - a.l., vr 19 en 21.30 u., za 14, 19 en 21.30 u., zo 14 en 16.30, wo 14 u. CINEMACTUEEL 1: A fish cal led Wanda - a.l., do, ma en di 20 u., vr 19 en 21.45 u., za 14, 19 en 21.45 u„ zo 16.30, 19 en 21.30 u„ wo 14 en 20 u. Amadeus - a.l., zo 12 u. CINEMACTUEEL 2: Cocktail - a.l., do, ma en di 20 u., vr 19 en 21.30 u., za 14, 19 en 21.30 u., zo 14, 16.30, 19 en 21.30 u., wo 14 en 20 u. CINEMACTUEEL 3: Who fra med Roger Rabbit - a.l., do 20 u., vr 19 u., za 14 en 19 u., zo 14, 16.30 en 21.30 u., wo 14 en 20 u. Cocktail - a.l., vr en za 21.30 u„ zo 19 u. Amadeus - a.l., ma en di 20 u. Debiteurenbeheer. Dinsdag orga niseert de Kamer van Koophandel te Middelburg een voorlichtings bijeenkomst over 'Effectief debi teurenbeheer'. Daarbij komen de eigen kredietbewaking, maar ook de overdracht daarvan aan een factormaatschappij ter sprake. De werkgroep Uit op Tholen heeft alle kruit voor het seizoen 1988-1989 nog niet verschoten. Er zijn nog enkele leuke program ma's opgezocht. Met in het ach terhoofd het klassieke concert van van amateur-musici dat vorig jaar werd gehouden, wil men 15 april de popmusici een kans geven om voor eigen publiek - en graag ook van elders T te spelen. De groepen FAG1N, CUSTUM, KIMBERLEY CLARCKS BLUES BAND en TRIGGER, zijn gevraagd op te treden. Hun genre bestaat respectievelijk uit: symfonische rock, cover rock, blues en hard rock. De beheer scommissie van Meulvliet heeft enkele jaren geleden eveneens een concert met een aantal popgroe pen georganiseerd. De invulling van de rest van het programma is nog niet rond, maar dit zal zeker aantrekkelijk zijn voor de bezoe kers, aldus M. Geuze. De voorzit ter van Uit op Tholen is blij met de toezegging van cabaretier Henk Elsink dat hij de try-out voor zijn nieuwe programma op 21 april in Tholen wil brengen. Deze artiest heeft een bekende naam en al is het dan een 'voorspeel-programma', succes is verzekerd. Uit op Tholen houdt sinds vorig jaar geen algemene ledenvergade ring meer in verband met de mini male opkomst. Men is er echter blij mee dat een aantal leden tele fonisch of schriftelijk suggesties voor bepaalde artiesten, musici, aanreiken. Met deze inbreng is men zeer tevreden en het feit dat het ledenaantal inmiddels naar ongeveer 80 is gegroeid, bewijst wel dat Uit op Tholen een goed beleid voert wat culturele activi teiten betreft. Jan van Elsacker Oudelandsepoort Tholen De gemoederen rondom subsidie voor de lokale omroep Sloth zijn weer danig in beroering gebracht. De gemeente Tholen had pijn in de keel met het slikken van een -uitbreiding van zendtijd en de tweede studio. Mevr. Van Driel-Vaders zwaaide met een papiertje met circa 800 le den, terwijl het anders in de pa pieren staat. Mevr. Van Driel kennende, die anders goed haar huiswerk maakt, zat deze keer wel erg naast de gegevens. Mevr. v.d. Sande-Sinke en dhr. Geuze sloe gen de spijker op zijn kop. In hoe verre is er behoefte aan een lokale omroep? Ik kan u, mevr. v.d. San- de en hr. Geuze, zeggen dat er wel degelijk behoefte is aan een lokale omroep. Alleen, deze omroep .brengt het verkeerd naar buiten, dus het gaat inderdaad zijn doelstelling voorbij. Dhr. Versluijs had gehoopt dat er bij Sloth en Bezt een stukje kwali teit was ontstaan door samenwer king van deze beide omroepen. Ook dhr. J. van Elsacker zei het nog voor de microfoon, dat Sloth kwaliteit naar buiten bracht. Al leen vergat hij een woordje ('slechte') voor kwaliteit te zetten. De samenwerking tussen Sloth en Bezt is ook niet zo optimaal als men gedacht had. Bezt is in zijn geheel opgegaan in het lichaam van Sloth. Ja, ook deze omroep is zijn doelstelling voorbij gescho ten. Het is wel jammer voor Bezt, maar het is zo. Ik hoop dat de ge meente en het bestuur van Bezt in Naar aanleiding van het ABC- gedicht in de E.B. van 9-2-1989 het volgende: mijn vader, geboren in St. Maar tensdijk in 1876, heeft ongeveer 75 tot 85 jaar geleden op verzoek van enkele winkeliers een nieuw jaarsgedicht geschreven. Dit ge dicht is destijds geplaatst in de Zierikzeesche Nieuwsbode. Tot mijn spijt is een gedeelte van de tekst onleesbaar geworden: de toekomst tot goede afspraken komen. Dhr. Van Belzen denkt er nu al over om een derde studio te boy wen. Ach, meneer Van Belzen, de lokale omroep is al ruim drie jaar bezig en ze zijn nog niet eens goed uit de verf gekomen. U kunt beter pilletjes kopen voor de keel van de gemeente Tholen. De voorzitter van Sloth, dhr. C. Burgers, denkt dat de lokale omroep op 31 de cember 1989 over zal zijn. Zullen de luisteraars dan op 1 januari 1990 toch een echte lokale omroep van hun belastingcenten krijgen? Ik heb nog een tip voor de wel- zijnscommissie. In Utrecht is ook een lokale omroep (Domroep). Deze krijgt zijn subsidie uit de ex ploitatie van het kabelnet Utrecht, samen met de gemeente. Door de ze subsidie was het voor Domroep niet alleen mogelijk om een zeer goed geoutilleerde studio in te richten, maar was men ook in staat om zes mensen - waarvan de directeur full-time - in vaste dienst te nemen. Persoonlijk juich ik de lokale om roep van harte toe, maar niet op deze manier: 41 uur muziek en een half uur informatie. Als ik muziek wil horen, dan zijn er nog vijf landelijke radiozenders. Ik, maar ook andere luisteraars, zou graag willen horen wat er op het eiland Tholen gebeurt en deze in formatie ontbreekt bij de lokale omroep. J.C v.d. Putten Nieuwstraat 19 Sint-Annaland A is van As die slacht ons het vee B is van Bos' handel in koffie en thee C is van Carol die scheert ons de baard D is van Damme die werkt naar den aard E is van Elenbaas die Dijkzicht bewoont F is van Franke die Bijbels verkoopt G is van Gelok in snoepgoed en bier H is Hage de herbergier I is van Iwaarden die werkt naar de trant J is Jansen die schrijft ons de krant K is Koopman die werkt op het veld L is de Lange die leeft van zijn geld M is mulder mijnheer Metselaar N is Noom in brekende waar O is Ormel die preekt met talent P is Pot algemeen bekend Q is hier nog nooit gehoord R is Ries van Dinteloord S, T, U, V, W, X onleesbaar Y is Yzendijk die bevaart de zee Z is Zoon die neemt de stoute kin dertjes mee P.S. J: Jansen was onderwijzer aan de o.l.s. en correspondent van de Zie rikzeesche Nieuwsbode R: Ries was waarschijnlijk ie mand die met een hondenkar zijn koopwaar aanbood Z: Zoon was waarschijnlijk een veldwachter uit Bergen op Zoom- die de toenmalige veldwachter Nieuwenhuizen wel eens as sisteerde. K.J. Bentschap Knook(79), Was senaar Het college van b en w van Halsteren heb ik de volgende brief gestuurd, met een afschrift voor de gemeentebesturen van Tholen en Bergen op Zoom: Elke dag fiets ik - en met mij vele andere kinderen - over de Tholen seweg richting Halsteren/Bergen op Zoom. De auto's razen met autoweg-snelheid .langs je heen. Bij de Halsterseweg zit er een par keergebied en bomen tussen de autoweg en het fietspad, wat na tuurlijk veel veiliger is. Waarom bij de Tholenseweg niet? Zou er daar ook zoiets kunnen gebeuren? Dit is toch een weg op uw grond gebied? Ties Mellema Hertenkamp 7 Tholen In de Eendrachtbode van 16 fe bruari j.l. is uitgebreid aandacht besteed aan de onderwijsacties. Echt boeiend werd het pas toen werd ingegaan op de standpunt bepaling van het college van B en W in het algemeen en van wet houder Versluijs in het bijzonder. Het college had - aldus het artikel - op de hoogte moeten worden gesteld van de voorgenomen ac ties. Toch een wat merkwaardige stellingname van onze lokale poli tieke gezagsdragers. Wie echt ac tie voert, gaat toch niet eerst even gezellig bespreken of het van het bestuur wel mag. Laat staan, dat ouders hun actie bereidheid of voorgenomen acties eerst moeten afstemmen met een bestuur, dat qua solidariteit zelf niet verder komt dan het schrij ven van een briefje naar "Den Haag". Echt bizar wordt het als de vakwethouder sprekend wordt opgevoerd. De ABOP wil - aldus zijn suggestie - buiten schot blij ven en de ouders zijn de acties aangepraat. Als hij zich wat beter op de hoog te had gesteld van de discussies met en tussen ouders dan had hij wellicht geweten dat ouders zelfstandig kunnen denken en zelf in staat zijn te concluderen dat er in het onderwijs echt iets mis is. Maar kennelijk acht hij hen niet tot een zelfstandig denkproces in staat! W. van Bruggen (ouder) Langeweg 25 Scherpenisse Bij het Rode Kruis zijn on derstaande personen geslaagd voor de opleiding Module 1. P. Elenbaas- Noom en A. van Oeveren- Noom uit Scherpenissen en M. en W. Prosman uit Sint- Philipsland. De cursus duurde 12 lessen en bestond uit eerste hulp verlening, reanimatie en vervoer met een zonder brancard. Tijdens het examen was mevrouw W. Boone- de Jager aanwezig als ge delegeerde van het Prov. Commando. Agrarische manifestatie. In Leys- dream te Roosendaal wordt zater dag en zondag door de agrarische scholen uit Steenbergen en Ou denbosch en het agrarisch be drijfsleven de onderwijsmanifestatie M89 geor ganiseerd. In verband met 40 jaar agrarisch onderwijs in West- Brabant presenteren de verschil lende vakrichtingen zich daar. i

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1989 | | pagina 7