m 9 Tïï Scholen dammen en schaken in Tholen Gymnasten in het donker Springgroep Olympia 10de van Nederland Toerclub huldigt leden eerste uur Extra schoolzwemmen verheugt Thoolse raad Resoluut Noad wint ËBl U Eerste prijzen voor WIK (4), Olympia (2) en Spido Schaak mee met de E.B. Noordijke blijft nog bij Noad '67 Kampioenschappen 1 en 8 maart Blijft Tholen hoofdklasser? Tarieven zwembaden aangepast Donderdag 23 februari 1989 DE EENDRACHTBODE voetbal programma zaalvoetbal tafeltennis badminton atletiek korfbal Van de streekclubs is alleen Noad'67 maar in actie ge komen, de rest van de wedstrijden die op het program ma stonden werden door de slechte omstandigheden van de velden afgelast. Zondag lasten KNVB en afde ling alle wedstrijden af. knvb voetbal D.E.Z. in gevaar De eerste voorronden voor de regionale turnwedstrij- den voor Tholen en Schouwen-Duiveland, om de Ra bocup, verliepen zaterdag in Sint-Annaland niet vlekkeloos. Tot twee keer toe viel in de sportzaal van de Wellevaete al het licht uit. "Het mag toch niet voor komen dat alle verlichting in zo'n zaal op één groep zit," zegt WIK-voorzitter P. Moerland verontwaardigd, "je zult net in de ringen hangen als het plots pikke donker wordt." Uitslagen Jongens Bij onderdeel mini-tramp in Friesland Vijf fietsers 12 1/2 jaar lid De Bidon Het koperen jubileum van toerclub De Bidon in Sint- Maartensdijk werd vrijdagavond in clublokaal De Kaai luister bijgezet door de huldiging van enkele trouwe leden. Koos v.d. Hoek, Jacob Franke, Leen Menheere en Jo Geldhof zijn vanaf het begin lid en fietsen nu nog steeds mee. Ze kregen van voorzitter A. Bijl een plaquette met daarop hun foto. Die was er ook voor de (door vakantie afwezige) Kees Geluk. De gemeenteraad is accoord gegaan met een aanpas sing van de zwembadtarieven, maar plaatste daarbij maandagavond wel de nodige kanttekeningen. De uit breiding van het schoolzwemmen in de kernen waar geen zwembad is, juichten alle fracties toe. "Ik ben blij dat er nu daadwerkelijk iets aan het kleine kernen- beleid gedaan wordt," merkte M.A. van Beek op. Zwemleskaarten Dierenasiel 15 Zaterdag 25 februari uur WHS-Nieuwdorp(Severs) 14.30 Thol.Boys-Zaamslag(Pekaar) 14.30 Meeuwen-Noad(Rijsdijk) 14.30 Middelburg-SPS(Heijboer) 14.30 WHS 2-Almkerk 2(dBruine) 15.00 Dinteloord 2- Thol.Boys 2(Merrienboer) 14.30 Hoek 2-WHS 3(Stoutjesdijk) 14.30 Smerdiek-Vesting B.(vAndel) 14.30 iCapelle 2-SPS 2(Steba) 15.00 WC 2-Noad 2(Malipaard) 12.30 Thol.Boys 3- Stavenisse 2(Blokland) 16.15 VVR 2-Smerdiek 2(Keskin) 15.30 Noad 3-WHS 4(Roodenburg) 16.15 SPS 3-Vrederust 2(Slabbekoorn) 13.30 Noad 4-WHS 5(Verstijlen) 14.15 SPS 4-VVC 6(Vucinec) 15.30 Smerdiek 3-Alliance 3(dRond) 12.30 Stavenisse 3-Smerdiek 4(vdVliet)15.00 DVO 5-Thol.Boys 4(vDorst) 14.45 Zondag 26 februari uur Vosmeer-Noordhoek(vWanrooy) 14.30 Vosmeer 2-Meto 2(Horstmans) 11.30 N.Borgvliet 3-Vosmeer 3(Mies) 10.00 Vosmeer 4-Welberg 3 12.15 Lepelstr.B. 3-Vosmeer 5(Jacobs) 12.00 Vosmeer d.-BSC(Dekkers) 10.00 Meulvlietcompetitie Uitslagen 19 februari. Geilings-de Leeuwen 5-3, Pinocchio-Batavieren 3-6, de Smulhoek-de Veerhoek 11-5, de Pechvogels-Smerdiek 3-5, Eendracht Boys-t Anker 6-6, l'Esperance-Hof van Holland 2-3, Dalem-Smalstad 4-7. Smash succesvol De tweede competitiedag is voor Smash succesvol verlopen. Maar liefst vier teams behaalden de eerste over winning. De hogere teams moesten echter de eer aan de tegenstanders laten. Smash 1 kon het niet redden tegen één van de favorieten, Belcrum 6. On danks dat Johan Snoep weer terug van vakantie was, werd het een 8-2 neder laag. Snoep en Christian van 't Hof wonnen beiden een maal. Smash 2 moest op bezoek bij het zeer onspor tieve Vice Versa. Dit team is te laag in gedeeld en komt zelfs met spelers uit die nog divisie hebben gespeeld. Mar tin v.d. Klooster, Ad van 't Hof en in valler David van Driel verloren dan ook met 10-0. In Fijnaart won Smash 3 met 4-6. Leo van Vossen was wegens ziekte afwezig. Kees van Poortvliet en Adrie Aar- noudse waren beide goed voor twee overwinningen en David van Driel won een partij. De dubbel werd door Adrie en David in het voordeel van Smash beslist. Het vierde team haalde goed uit bij Dio. Jo's IJzermans en Co lin Havermans behaalden zelfs een 100% score. Ze wonnen met 2-8. Dit team moet dus goed in de zesde klas kunnen meedraafén. Rafaël Fructuoso, Jacco Bruynzeel en Marco Saarloos wonnen nipt met 4-6 van Backhands. Bij de aspiranten werd het zelfs een 1-9 overwinning op Vice Versa. Arie Rijnberg, Leo Wessels en Danny Bult waren duidelijk te sterk. Programma: Smash 1-Tanaka 1, Smash 2-Fijnaart 1, Smash 3-Back Hands 5, Vice Versa 8-Smash 4; Back Hands 3-Smash jun., Smash asp.- Fijnaart 2. Tournooi Batho geslaagd Het zaterdag door Batho georgani seerde tournooi is zeer goed geslaagd. De meeste bezoekende teams waren te genstanders van Batho in de competi tie. Enkele teams hadden zich afgemeld, maar Shuttle Meppers werd bereid gevonden in te vallen, 's Mor gens om 9.00 uur werden de eerste partijen gespeeld en na een kleine pauze werden om 18.30 uur de laatste partijen afgewerkt. De EHBO hoefde gelukkig niet in actie te komen. De deelnemende ploegen waren: poule A: 2x Batho, BC 81 en Shuttle Meppers. Poule B: Dino, Olympus, Shuttle Meppers, BBV en Batho. Voor de prijswinnaars in de poules was er een beker en de eersten kregen een leuke trofee. In poule B werd Shuttle Meppers eerste en Batho 2 tweede. In poule A zegevierde Batho. De leiding van het evenement was in handen van Adriënne Deurloo, Mar tin Pattimahu en Ferry Lammers en zij kregen hulp van een aantal vrijwilli gers. Ook volgend jaar is Batho van plan een dergelijk tournooi te orga niseren. Marathon Rotterdam In de halve marathon van Rotterdam, die met veel wind over een lastig, zwaar parcours in het Kralingse Bos werd gelopen, werd Wim van Dijke 25e in 1.17.14 uur. Ewoud Fase werd in 1.18.30 uur 35e. De winnaar R. Stam deed er 1.09.03 uur over. Emergo speelde zaterdag de voor laatste zaalwedstrijd tegen Goo Luck 2, waartegen eerder dit seizoen gelijk gespeeld werd. In de eerste minuten nam Emergo door Nelly de Jonge de leiding, waarna de tegenpartij het ini tiatief nam en uitliep naar 2-1. Vervol gens scoorde Marco v.d. Hoek de gelijkmaker. Na de rust nam Good Luck opnieuw een voorsprong. Jan Duine maakte nog wel 3-3, maar daar na kwam Emergo op 7-3 achter. Via Jean-Philippe Paap en Renate Breure werd het 7-5, maar door het missen van vier vaste spelers lukte het daarna niet meer om in te lopen. De eindstand werd 10-5 voor Good Luck. Op 4 maart speelt Emergo in Tholen de laatste wedstrijd. Een vooral in de tweede helft reso luut spelend Noad'67 heeft met 2-0 gewonnen van degradatie kandidaat Mevo uit Zierikzee. In de openingsfase kregen de Flup- landers enkele goede kansen. Leo Zuidweg zag zijn schot net naast het doel gaan en een solerende Bram Filius verzuimde op het laatste moment de bal over te spe len naar Joop Quist, die vrij voor het doel stond. De laatste 10 mi nuten van de eerste helft werd het spel van Noad iets minder, maar de Schouwse ploeg was niet bij machte om ook maar enig gevaar te stichten voor het Noad-doel. De Fluplanders pakten in de twee de 45 minuten de zaken energieker aan. Dit had al in de achtste mi nuut succes. De Mevo-doelman kreeg een inzet van Joop Quist niet onder controle en de te rugspringende bal werd uitste kend ingekopt door de ingeschoven ausputzer Frans Stols: 1-0. Een kwartier later schoot Leo Zuidweg de bal via de onderkant van de lat in de tou wen. Een schitterend doelpunt, maar de arbiter keurde echter de treffer terecht af wegens een over treding van de schutter. Even later wederom een schitterende Noad- aanval over rechts. Leo Zuiweg bediende Joop Quist op maat en die zag zijn kopbal net naast het doel verdwijnen. Twee minuten besliste Leo Zuidweg de partij met Met onze 21e zet hebben de Thoolse schakers duidelijk de knuppel in het hoenderhok ge gooid. Koploper van de doorge geven zetten werd namelijk Pc3-e4 wat de stelling er niet een voudiger maar wel scherper op maakt. Deze zet scoorde met 5 in zenders het hoogst, Tal-dl lag met 3 stuks wat lager in de markt gelijk met Kgl-g2 dat hetzelfde aantal haalde, gevolgd door Pg5-7 wat door 2 schakers als sterkste werd gezien. Onze nu gespeelde zet komt feitelijk neer op een paardoffer, maar of onze tegenstander dat accepteert is een andere zaak, want de varianten zijn eindeloos uitgebreid en soms ■echt schaaktechnische hoogstand jes. Het offer aannemen zal Cor Jansen waarschijnlijk niet omdat na ,...f5xe4; Lxe4 de zwarte stel ling rijp lijkt voor de sloop. Dat de stelling ingewikkeld is bewijst ook het feit dat 3 schakers na zet- doorgave aan Cor Jansen infor meerden, wat gespeeld was, om dat zezelf geen zet vonden die be vredigend was, iets waarvoor je zelf bij zo'n ingewikkelde stelling niet hoeft te schamen. Jansen had onze zet helemaal niet verwacht, maar meer gerekend op Tal-dl vandaar dat hij weer zijn gehele bedenktijd gebruikte voor hij doorgaf 21. ..Dg6-g8. Zwart biedt dameruil aan! Maar het probleem is dat wij nu aan de beurt zijn om een zet te verzin nen. Ons paard naar d6 spelen is een mogelijkheid of de dame naar c2 om het scherpe in de stelling te handhaven. Ook dameruil en dan het paard wegspelen behoort tot de mogelijkheden. U ziet het, een heleboel varianten staan de scha kers terzijde om na analyse de beste zet door te geven die wij a.s. zaterdag verwachten van 18.00 tot 19.00 uur op tel.nr.: 01666-2531. een prima lob: 2-0. Jan Bolier en Edwin Hage kwamen nog in het veld voor Jacco Kooy en Erik Poot. Zij konden de score niet meer uitbouwen en zo bleef het bij een verdiende 2-0 overwinning. Deze zege biedt Noad weer goede perspectieven om mee te kunnen blijven draaien in de subtop van de vierde klas. SPS Nieuwland SSV Kogelvangers NOAD Meeuwen Wemeldinge Middelburg Klundert DFS Wolfaartsdijk Mevo 15 11 16 9 16 16 16 15 15 16 15 15 15 16 2 2 24 5 2 23 3 4 21 3 6 17 5 5 17 2 6 16 4 5 16 5 6 15 4 6 14 3 8 11 3 10 7 1 13 5 35-13 41-18 31-19 22-20 13-15 20-19 15-17 17-20 18-18 16-28 11-33 14-33 De samenwerking tussen trainer Adrie Noordijke en voetbalvereni ging Noad '67 wordt ook in het nieuwe seizoen voortgezet. Zowel de selectie van het eerste elftal als het bestuur zijn van mening, dat de trainer goed functioneert. Ook Noordijke heeft het naar zijn zin, zodat beide partijen het eens kon den worden voor het volgende sei zoen. Na het roerige seizoen '87-'88 met de vele conflicten, heeft Noordijke de rust weer te ruggebracht in de vereniging. Het wordt het tweede seizoen bij Noad voor de oefenmeester, die zich binnenkort in Zierikzee vestigt. Aids en druggebruik. In Zeeland werken het HKPD en het ZACD samen op het terrein van de aidspreventie en -hulpverlening. In dat kader is verpleegkundige mevr. D. Huson-Anbeek aan gesteld als contactpersoon voor heel de provincie. Zij is dagelijks telefonisch bereikbaar op het HKPD (0118419916) of op het ZCAD afd. voorlichting en pre ventie (01180-37640). Elke eerste en derde dinsdag van de maand houdt ze bovendien spreekuur op het adres Vlissingsesingel 16-18 in Middelburg. Het postadres: Pro ject aids en druggebruik, postbus 85, 4330 AB Middelburg. Schaakvereniging Denk en Zet is door de nederlaag tegen De Grenspion uit Putte in degradatie gevaar gekomen. D.E.Z. trad ver zwakt aan, want Dig de Graaf en Rob v.d. Kleijn waren afwezig. De invallers George Meeuwsen en Gillis Dijke deden hun uiterste best en behaalden beiden remise. Na een uur spelen werd duidelijk dat Steve v.d. Velden aan bord het niet zou redden tegen Wigmans uit Hoogerheide. Johan Grooten- boer stond gelijk tegen de Belg Paul Helsen en een remise lag voor de hand. George Meeuwsen bereikte een remise tegen v.d. Plas. Aan bord 4 stond Gillis Dij ke er aanvankelijk iets beter voor dan z'n opponent. Een gelijkspel (2-2) zat in het vat. Na anderhalf uur hield Steve het voor gezien: 0-1. Johan had nog altijd remise en Gillis had nog voordeel. Na twee uur was de stand 1-2 in het voordeel van Putte. Gillis Dijke slaagde er toch niet in het kleine voordeel in winst om te zetten. Desalniettemin een knappe pres tatie van Gillis, die twee jaar geen competitie speelde. Johan Groo- tenboer kreeg het moeilijk. Hel sen had een paar krachtzetten be dacht en kon na 2 1/2 uur de koning van Johan slaan. Hierdoor won de Grenspion met 3-1. Donderdag 9 maart speelt D.E.Z. uit tegen de Raadsheer in Zundert en op vrijdagavond 17 maart staat de traditionele simultaan tegen Cor Jansen op het programma. Op 13 april speelt D.E.Z. een meerkamp tegen De Grenspion. Op woensdag 1 maart en woens dag 8 maart ontbrandt in de C.N.S. de Regenboog aan de Mo- lenvlietsedijk te Tholen weer de strijd om het eilandelijke school- damkampioenschap. Naast deze titel zal voor het eerst gestreden worden om de beste school- schaaktitel. Het dammen gebeurt voor de 12e keer. De Casembrootschool te St. Annaland ging in 1988 met de hoogste eer slepen. Zij vertegen woordigden ons eiland ook tij dens de provinciale ontmoeting en kwamen zelfs in de landelijke finale terecht. De deelnemende scholen zijn o.b.s. de Schalm Sta venisse, o.b.s. de Rieburch te St. Maartensdijk, o.b.s. de Casem brootschool St. Annaland, School met de Bijbel St. Anna land, School met de Bijbel A.J. Polder, o.b.s. de Luyster St. Phi- lipsland, o.b.s. Oosterschelde- school Scherpenisse, R.K. school Oud-Vossemeer, Jenaplanschool Poortvliet, C.N.S. de Regenboog Tholen, Montesorrischool Tholen en o.b.s. Ter Tolne Tholen. Een aantal van deze scholen zal zowel met het dammen als met het schaken meespelen, andere dammen óf schaken. De winnaars bij het dammen moeten de Thool se kleuren op 15 maart in 's Gra venpolder verdedigen bij de Zeeuwse kampioenschappen. De consumpties en prijzzen zijn be schikbaar gesteld door de geza menlijke Rabobanken van Tho- len/St. Philipsland. De prijzen zullen deze keer worden uitgereikt door de inspectrice mevr. A.A. Kolsté op 8 maart rond 16.00 uur. Een groep gymnasten van Spido uit Oud-Vossemeer heeft een mascotte meegebracht naar de regionale voorron de van de wedstrijden om de Rabocup in de Wellevate. Naast alle Thoolse verenigingen (WW te St.-Maartensdijk is in middels opgeheven) deden de Schouwse clubs Duiveland en Delta Sport aan de wedstrijden mee. Zij werkten, ondanks de sto ringen in het lichtnet (de eerste keer duurde dat bijna een kwar tier) hun oefeningen af. In de categorie Al (meisjes t/m 11 jaar) werd WIK 3 eerste met 135.95 p., Olympia 4 tweede met 132.7 p„ 4. SHF 3 met 130.8 p., 5. WIK 2 met 129.65 p„ 6. WIK 1 met 127.3 p., 7. SHE 2 met 127 p., 8. Kwiek met 126.25 p., 9. Spido 2 met 122.25 p., 10. Excelsior met 118.95 p., 11. Spido 1 met 118.25 p., 12. Olympia 2 met 117.95 p., 13. Olympia 3 met 117.25 p., 15. SHF 1 met 111.15 p. en 16. Olym-i pia 1 met 110.5 p. De onderdelen waren lange mat, sprong, ringen en brug. In de categorie BI (meisjes t/m 11 jaar) waren de onderdelen lange mat, sprong, balk en brug. Eerste werd WIK met 107.5 p. en derde Kwiek met 99 p. In de categorie A2 (meisjes 12/13 jaar) won Spido met 137.55 p., 3. Olympia 2 met 132.45 p., 4. Olym pia 1 met 129.4 p., 5. SHF 2 met 129 p., 6. SHF 3 met 128.65 p. en 8. SHF 1 met 110.5 p. Onderdelen: lange mat, sprong, ringen en brug. Olympia werd met 104.4 p. win naar in de categorie B2 (meisjes 12/13 jaar) op de onderdelen lan ge mat, sprong, balk en brug. Tweede was WIK met 102.25 p. In de categorie A3 (meisjes 14/15 jaar) won Olympia 2 met 134.75 p., gevolgd door Kwiek met 123.85 p. Vierde werd Olympia 1 met 123.05 p. op de onderdelen lange mat, sprong, ringen en brug. WIK was de enige deelnemer in de categorie B4 (meisjes/dames 16 jaar en ouder). Op lange mat, sprong, balk en brug verzamelde men 99.6 p. Voor het eerst waren er regionale De springgroep van Olympia uit Tholen is zaterdag tiende gewor den bij de Nederlandse spring- kampioenschappen voor groepen in Menaldum. Om half negen vertrok men in een De voorlaatste wedstrijd in de Zeeuwse hoofdklas werd door Tholen II met grote cijfers verlo ren. Hierdoor is degradatie alleen nog te ontlopen als de laatste wedstrijd gewonnen wordt en als tevens Middelburg niet wint. Als Middelburg verliest, heeft Tholen aan remise voldoende. Bij gelijk eindigen beslist het aantal bord- punten en dat is in het voordeel van Middelburg. Donderdag werd van B.D.V. ver loren. Eindstand 4-12. Uit niets bleek dat de Bergenaren carnaval nog in hun hoofd hadden. Want zij kwamen snel op voorsprong door een verliespartij van Bennie Kegge. Piet v.d. Velde kon na schijfwinst de partij net niet in winst omzetten. Vervolgens wa ren er verliespartijen van J. den Braber, S. Schot en A. Slager. Als enige wist J. de Rijke een winst partij binnen te halen en als laat ste moest ook J. v.d. Velde het onderspit delven. Uitslag: B. Kegge - F. Berkholst 0-2; P. v.d. Velde - J. v. Beeck 1-1; A. Boogerd - J. d. Jongh 1-1; A.Sla ger - E. Verdoolaege 0-2; J. v.d. Velde - R. Dusebout 0-2; J. d. Braber - P. Noordijk 0-2; J. d. Rijke- O. Franken 2-0; S. Schot - A. v. Alphen 0-2. De laatste wed strijd is morgen tegen 's- Gravenpolder III. Middelburg speelt maandag de laatste wed strijd tegen Souburg busje van Sunvic uit Terneuzen, richting Friesland. Na een rit van 300 km. kwam men om 12.30 uur aan in de sporthal Schatzenburg te Menaldum. In een bomvolle hal werd met het ochtendpro gramma afgewerkt. In totaal wa ren er 32 verenigingen uit heel Ne derland. Om 13.45 uur werd de officiële opening verricht door de heer de Wilde, voorzitter van de afd.springen van het KNGB. Hierna kwamen de middag wedstrijden aan de beurt. Olym pia, onder leiding van Magda van den Hoven en Jacob Pekelsma, moest om 16.08 uur op de wedstrijdvloer verschijnen. On der luid gejuich van de 5 suppor ters die toch de moeite hadden ge nomen om hun ploeg te vergezel len, marcheerde de springgroep uit Tholen de zaal in om de 10 verplichte sprongen uit te voeren. De 6 springsters waren nogal gespannen, want het niveau van de andere verenigingen bleek be hoorlijk hoog. Na de serie waren de turnsters redelijk tevreden over hun prestaties. De grootste handi cap is, dat men 6 springsters heeft in plaats van de voorgeschreven 8 dames. Om op dit niveau te eindi gen in de top van Nederland is echter al een goede prestatie. Om 17.30 uur werden de prijzen uitge reikt waarbij alle 32 verenigingen opkwamen die in totaal 117 groe pen op de wedstrijdvloer hadden gebracht. Hierbij bleek dat Olym pia als 10de was geëindigd op het onderdeel mini-tramp. De springgroep was in uniforme kleding gestoken door JF mode uit Roosendaal. Deze zaak was vrijdagavond nog benaderd om Olympia te sponsoren, omdat een bedrijf uit Tholen het vrijdaga vond op het laatste moment liet afweten. Na een lange rit was de groep om 1.00 uur 's nachts weer terug in Tholen waarna men na een gezellige en vooral spannende dag voldaan kon gaan slapen. voorrondes voor jongens. In de categorie E (jongens t/m 11 jaar) won WIK met 164.45 p., voor Duiveland (155.45 p.) en Kwiek met 152.4 p. Onderdelen waren lange mat, paard, ringen, sprong 1, sprong 2, brug en rekstok. In de categorie F (oefenstof 12/13 jaar) behaalde WIK op dezelfde onder delen een tweede plaats met 177.1 P- Op 11 maart zijn in Oosterland opnieuw voorronden. Aan de kring- en provinciale kampioen schappen van de Zeeuws- Brabantse Turnkring, zaterdag in Sas van Gent, doet geen enkele vereniging van Tholen en Sint- Philipsland mee. Bijl gaf van elke jubilaris een kor te karakteristiek. Een groot aantal leden was op de feestavond aan wezig. Zij keken naar een video film van de vorig jaar verreden Schouwen-Duivelandroute, waar bij toepasselijke muziek ten geho re werd gebracht. In het clublokaal was de historie van de toerclub met foto's, arti kels uit de pers en verschillende attributen voor ieder nog eens uit gebeeld. Daarnaast presenteerde de voorzitter een uitgebreid histo risch overzicht, waarvoor een groot aantal kranten was door gespit (zie E.B. vorige week). Ook de kleding voor het nieuwe sei zoen werd deze avond gepresen teerd. Die was gesponsord door bar-disco De Kaai en autobedrijf J.D. de Graaf. Tot in de kleine uurtjes praatten de toerclubleden na over de bele venissen van 12 1/2 jaar fietsen bij De Bidon. Op de jubileum avond waren vertegenwoordigers aanwezig van toerclub Zeelands Welvaren uit Scherpenisse en toer club 't Koetshuys uit Tholen. De vierde Thoolse toerclub, Tandje Bij, was tot teleurstelling van de voorzitter niet aanwezig. AVC verslaat Brevok In de altijd lastige uitwedstrijd tegen TDK Brevok 3 heeft het eerste heren team van AVC een 3-2 overwinning be haald. Opvallend was het verschil in spel in de diverse sets. Waar het team in de gewonnen sets zeer aanvallend en gevarieerd speelde, werden de twee an dere sets knullig verloren. Duidelijk is dat het AVC-team mentaal zwak is, maar technisch gezien zeker in de pro motieklasse thuishoort. Waar precies de oorzaak ligt van het goede spel van zaterdag, valt moeilijk te achterhalen. Trainer/coach Henk Nieuwenhuis was op vakantie, zodat Frank Liefting de training op vrijdag avond had overgenomen. De coaching werd verzorgd door de geblesseerde eerste teamspeler Jan v.d. Zanden. Of deze 'nieuwe' inbreng van invloed is geweest, zal de twee eerstvolgende wedstrijden moeten blijken. AVC straalde in ieder geval veel zelfvertrou wen uit, waardoor er toch weer hoop is op het veiligstellen van een plaats in de promotieklasse. Om in ieder geval met zeven spelers naar Breda te kunnen afreizen werd een beroep gedaan op 'good old' Per ry Bakx. Zijn verantwoordelijkheden kennende was het voor hem geen enkel probleem om desnoods als reservespe- ier op de bank plaats te nemen. De coach hoefde slechts één maal een be roep op hem te doen. Het verloop van de wedstrijd was, zo als gezegd, zeer grillig. Aanvallend werd door AVC goed gespeeld, maar tegen het jeugdige team van Brevok moet je meer in je mars hebben. Ver dedigend laten deze spelers bijna geen steek vallen, waarbij de dreiging om gewisseld te worden bij het maken van fouten zeer reëel is met zes spelers op de bank. Opvallend was dat de coach erg weinig gebruik maakte van zijn re servespelers (drie wissels gedurende vijf sets en nagenoeg dezelfde basis formatie). Nieuw voor AVC was het spelen van de vijfde set met het - inmiddels in volleybalkringen sterk bekritiseerde - ralley-point systeem. Duidelijk is dat het team dat over de sterkste zenuwen beschikt, deze set meestal zal winnen. Met volleybal heeft het, aldus de AVC- woordvoerder, weinig meer te maken. Er wordt geen enkel risico meer geno men (voorzichtig serveren) en erg krampachtig gespeeld. Tot 4-4 ging het gelijk op. Daarna liep Brevok uit tot 8-4 en werd er van veld gewisseld. Door goede tactische aanwijzingen van de coach vocht AVC toch terug en bij de stand 11-9 voor Brevok begon het team aanvallend weer als vanouds te spelen. Zowel André van Damme als Danny Polderman en Ron Steketee scoorden veel punten en zonder al te veel problemen won AVC de set met 15-12 (overige setstanden 13-15, 15-4, 8-15, 15-2). Deze uitslag belooft veel goeds voor de thuiswedstrijd, zaterdag om 15.30 uur, tegen Sibloco. Het zal dan echter zaak zijn het team ook qua wisselspe lers te versterken - met Sjaak Smeets van het tweede team - om in ieder ge val wat meer mogelijkheden te hebben in aanvallend opzicht. Winst AVC d 3 AVC dames 3 trad in Tuinwijk aan te gen tegen de nummer drie, Meilust 4. AVC staat op de vierde plaats met vier punten minder. Het begin van de eer ste set was, zoals gewoonljk, erg lang zaam en al snel keek AVC tegen een 3-7 achterstand aan. Door mooie sla gen van Anita Goedegebuure en Janny Beyaerts kwam men terug tot 8-8. Na enkele servicewissels liep men naar 13-8 uit, waarna de laatste twee pun ten nogal wat moeite kostten. Na 25 minuten was het 15-9. In de tweede set stond AVC binnen twee minuten met 5-0 achter. Door sterk serveren van Ria Mees werd het 3-5, maar ook Mei- lust scoorde en liep tot 10-6 uit. AVC werd wakker en kwam o.a. door mooie slagen van Corrie Stoel terug tot 10-11; men zette de aanval door en maakte na 22 minuten 15-13. Ook in de derde set stond AVC snel op achterstand (2-6), maar ook nu vocht men terug, o.a. door mooie slagen van Janny Bey aerts, tot 5-6. AVC bleef steken en Meilust liep tot 14-7 uit. De Thoolse dames deden nog wat terug, maar het was te laat en men verloor met 11-15. Toch een 2-1 overwinning voor AVC. De CDA-er nam geen genoegen met de mededeling dat op Tholen 'de tarieven laag zijn in vergelij king met andere zwembaden'. Hij wilde weten hoe die tarieven in an dere baden dan wel liggen en de burgemeester zegde die informa tie toe. Mevr. J.A. Snoep- Overbeeke en J.L. van Gorsel wa ren accoord met de voorgestelde tarieven. Een toegangskaartje gaat een stui ver minder kosten en voor perso nen tot 16 jaar en boven de 65 een stuiver minder. Seizoenabonne menten voor één persoon en voor een gezin van twee personen ver anderen niet in prijs. Gezinsabon nementen voor 3 t/m 6 personen gaan per persoon drie gulden in prijs omhoog. Het meest omhoog gaan de prijzen van de zwemles- kaarten. Voor personen tussen 16 en 65 jaar van 51 naar 60 gulden (18%) en voor personen beneden 16 jaar en boven de 65 van 31 naar 45 gulden (45%). P. van Belzen en M. Dijke hadden er, net als Van Beek, moeite mee dat deze tariefsverhoging tussen tijds werd doorgevoerd en niet in de begroting werd meegenomen. "In de begroting 1989 zei u geen belastingen te verhogen," aldus Dijke, maar wethouder P. van Schetsen kwalificeerde die opmer king als 'een beetje flauw'. Vol gens hem had de raad tijdens de begrotingsbehandeling aange drongen om iets aan het school zwemmen te doen. "Dat is in het college besproken en daaruit vloeit dit voorstel voort." "Het zijn toch twee aparte zaken, of zie ik dat verkeerd," wilde mevr. J.M. Deurloo-van Broekho ven weten. Ze ging er vanuit dat de uitbreiding van het school zwemmen ook tot stand zou zijn gekomen zonder aanpassing van de tarieven. Van Belzen had grote bezwaren te gen de flink duurdere zwemles- kaarten. Hij vond dat in strijd met het streven naar een betere zwemvaardigheid van de inwo ners. "Als je beslist om twee zwembaden te houden, moet je zwemlessen betaalbaar houden," meende hij. De opmerking van I.C. Moerland, dat door uitbrei ding van het schoolzwemmen het gebruik van zwemleskaarten zou afnemen, wilde Van Schetsen be vestigen noch ontkennen. De raad ging accoord met'een subsidie van 15.000 gulden voor de opvang en verzorging van zwerfhonden en -katten door de stichting Dierenasiel Bergen op Zoom. Wethouder Van Schetsen antwoordde op een vraag van P. van Belzen dat men niet verplicht is om van het Bergse asiel gebruik te maken, maar dat die situatie zo gegroeid is. J.L. van Gorsel kreeg te horen, dat iemand die zijn huis dier kwijt raakt en dat later in het asiel weer kan ophalen, daarvoor moet betalen. "Want die kosten zijn gemaakt." Van Schetsen on derschreef de opmerking van Van Gorsel, dat het een treurige ont wikkeling is dat zoveel dieren aan hun lot worden overgelaten op kosten van de overheid.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1989 | | pagina 15