Tholense Boys neemt ervaren voetballer Jubilerend Euterpe zocht nieuw bloed W.J. Potappel uit Scherpenisse gouden jubilaris Prinses Juliana Peter Kleppe derde Nipt verlies De Eendracht Gids voor recreatie verschenen Van der Zwan komt 30 maart Stimulator Thoolse Schutterskring en Zeeuwse Schietbond Behoud tweedeklasserschap nog slechts theorie Thoolse dammers Donderdag 2 februari 1989 DE EENDRACHTBODE Kees de Martelaere uit Hoogerheide trainer Rustige man WHS schoonspringen Reünie voor oud-leden en donateurs De muziekvereniging Euterpe, die dit jaar 25 jaar bestaat, zal op zaterdag 15 april een muziekavond houden bestemd voor oud-leden en donateurs. Voor zitter M. van Damme deelde dat vrijdag mee tijdens de opening van het jaarconcert in Haestinge. Hoger niveau Eén van de pioniers van de schietsport op Tholen, dhr. W.J. Potappel uit Scherpenisse, is vrijdagavond in het Holland Huis gehuldigd als gouden jubilaris van Prin ses Juliana. Vorig jaar was hij al trots op zijn konink lijke onderscheiding en deze keer toonde Potappel zich ook bijzonder dankbaar voor de uitreiking van een tinnen bord met inscriptie en bloemen. Roos 12 cm Schutterskring Baan Gorishoek Zes nieuwe leden Kan Toby Hage damtitel prolongeren? In de pupillen klasse om het Zeeuws damkampioen schap heeft debutant Peter Kleppe een goede prestatie neergezet door als 3e te eindigen. Daarmee was hij verreweg de sterkste dammer van de Eendracht, maar de Zeeuwse titel zat er net niet voor hem in. Toby Hage in problemen Schaak mee met de E.B. volleybal In Middelburg heeft damclub de Eendracht zaterdag met het kleinst mogelijke verschil van Middelburg I verloren. De Tholenaren hadden bijna voor een grote verrassing gezorgd door de nummer 2 te verslaan, maar een verliespartij op de klok kwam de Eendracht zeer ongelegen. Een prolongatie van het landelijke 2e klasser schap zit er praktisch niet meer in. Stoomwals Geluksvogel Henk Gunter Rumoerig Kandidaat gesneuveld 15 Kees de Martelaere(42) uit Hoo gerheide wordt per 1 juli de nieu we trainer van Tholense Boys. Hij heeft veel praktische ervaring in de voetballerij: vanaf zijn 15de tot en met zijn 38ste jaar speelde de Brabander bij FC Bergen, waar hij nu aan zijn derde seizoen ais trainer bezig is. In het eerste elftal van de Bergse vereniging, waarmee hij alle ups(3e klas KNVB) en downs(2e klas onderafdeling) meemaakte, speelde Kees de Martelaere meer dan 700 wedstrijden in het eerste elftal, als linksbuiten en als laatste man. Verder kwam hij uit in het Brabants afdelingselftal. Na zijn actieve voetbalperiode nam hij een jaar rust, voordat hij als trai ner begon. Eerst met het diploma oefenmeester III en sinds mei vo rig jaar als oefenmeester II, waar door hij ploegen in de derde klas KNVB zoals Tholense Boys mag trainen. De Martelaere zegt door Tholense Boys zelf benaderd te zijn. "Ik wilde zelf ook wel wat anders en Tholen was niet geheel onbekend voor mij. Ik heb er zo'n vijftien jaar geleden een half jaar ge woond en via kennissen heb ik de voetbalsport daar nog wel eens gevolgd. Zo heb ik de wedstrijd Tholense Boys-WHS gezien." De nieuwe trainer houdt van een nuchtere, realistische kijk. "Je kunt nooit hoger springen dan mogelijk is", zegt hij. "De toe komst zal uitwijzen wat ik met Tholense Boys bereiken kan. Het ligt ook aan de doelstelling van de het bestuur en de mogelijkheden van de spelers, maar natuurlijk probeer je zo hoog mogelijk te ko men", zegt Kees de Martelaere. Bestuurslid Leen Ottevanger ver wacht, dat Tholense Boys een trai ner heeft gevonden, die de opgaande lijn van de vereniging zal handhaven en verder kan uit bouwen. "De Martelaere is een vrij onbekende trainer, maar een rustige man, die niet te discipli nair is. Hij denkt rustig na voor dat hij gaat reageren. Na een jaar kun je pas zeggen, of de verwach tingen uitgekomen zijn", aldus Ottevanger. De Martelaere volgt in juli Jan Englebert uit Steenbergen op, die na vier jaar zijn contract niet wil verlengen. Hij heeft meer ambi ties dan met het huidige eerste elf tal te bereiken valt. Theo Moerland uit St. Annaland heeft met derde klasser WHS overeenstemming bereikt over ver lenging van het contract voor een jaar. Hij is als trainer aan zijn eer ste seizoen bezig bij de club, waar voor hij jarenlang in het eerste elftal uitkwam. Moerland speelde daarmee in de gloriejaren zelfs in de tweede klas, die nu opnieuw binnen bereik is gezien de riante positie op de ranglijst. Na de win terstop zal blijken of de vorm ge handhaafd kan worden. Naaste concurrent Bevelanders liet een punt liggen tegen Oostkapel- le(l-l). Deze wedstrijd, die eerder door Bevelanders werd verloren, moest overgespeeld worden om dat Oostkapelle een niet gerech tigde speler had opgesteld. Dinteloord, die evenals Bevelan ders op 3 punten van WHS volgt, schakelde Bruse Boys uit met 3-0. Er zijn nog 8 wedstrijden te spe len. Renate duikt van 3 m. plank Renate Geuze uit Oud-Vossemeer gaat in de winter gewoon door met de training voor het schoonspringen. In Amersfoort nam zij in het Sportfond- senbad deel aan de voorronden van de winterkampioenschappen. Deze zul len op 25 februari eveneens in Amers foort worden gehouden. Renate sprong voor het eerst vanaf de 'hoge', dat is de 3 m. plank. Haar trainer kan tevreden over haar zijn. Zij sprong in de categorie meisjes van 13 en 14 jaar namelijk boven de limiet van 175 pun ten. In totaal kreeg zij van de jury 199.70 p. en eindigde daarmee op een 9e plaats. Dat betekent dat Renate ook op 25 februari mee zal springen tijdens de finales. na afloop van het concert kon het "Het is bedoeld als een soort rëu- nie", zo lichtte Van Damme toe. In de loop der jaren zijn er vol gens de voorzitter tientallen leden om verschillende redenen uit de vereniging gestapt die op de jubi leumavond in april in de gelegen heid worden gesteld weer eens van gedachten te wisselen met hun oude muziekvrienden. Van Dam me kon overigens al oud-leden op het jaarconcert verwelkomen: "Die delen nu al mee in het ju bileum". De voorzitter wilde verder nog niet teveel tijd besteden aan het feestprogramma voor dit jaar, maar hij ging wel terug in de ge schiedenis van Euterpe. "In 1972 wilde wijlen dirigent Geluk bij de muziekvereniging in Smurdiek opstappen. Hij zei toen, dat het op zijn leeftijd ondoenbaar was om de muzikanten op een hoger niveau te brengen. Ik wou dat ze toch eens wat beter speelden, ik moet het er met zoveel moeite in pompen, had Geluk gezegd. Dat is tegenwoordig niet meer het ge val. Als ik zie hoe het niveau in die jaren omhoog is gegaan, dan mogen we daar nu alleen maar verheugd over zijn. Dat getob van vroeger is er nu niet meer bij". Van Damme wenste de zaal een fijne avond toe nadat hij er tevens op gewezen had dat schilder en muzikant A. van de Ree voor Eu terpe een nieuw naambord had gemaakt dat die avond voor het eerst door het publiek kon wor den bekeken. Het jaarconcert werd geopend door de drumband onder leiding van A. Baaten. Daarna trad de fanfare onder leiding van B. van Os voor het voetlicht, gevolgd door het kwintet Polyhimnia uit Bergen op Zoom wier kwaliteiten door Van Damme werden om schreven als 'meer professioneel dan amateuristisch'. De 'lady speaker' was G. Steketee-Bijl. So listen waren Lianne en Dick Ver meulen, E. Manneke en A. van de Ree, J. Taalman, J. Kloppel, J. Kaashoek, H. te Wulve, R. van Akkeren, K. Vermeulen, F. Soe- ters en E. Lindhorst. Dat de ver eniging op zoek is naar nieuwe le den, mag blijken uit het program ma van het jaarconcert waarop een ieder wordt uitgenodigd 'vrij blijvend' de repetities te komen- bijwonen die vrijdagsavonds wor den gehouden. Dit onder het mot to: 'U bent nooit te oud om nog muziek te leren'. Tijdens de pauze werd een verloting gehouden en publiek dansen op muziek van het amusementsorkest Rhodes. Aanmerkelijk vroeger dan andere jaren heeft de provinciale VVV Zeeland haar Recreatiegids (gids voor vakantie en vrije tijd) doen verschijnen. Dat hangt samen met het streven naar seizoensverlen ging en het stimuleren van de re creatie gedurende het hele jaar. De gids bevat uitgebreide infor matie en talrijke gegevens met be trekking tot het toeristisch-recreatieve product van Zeeland en is volledig geactuali seerd en bijgewerkt. In de nieuwe editie staan met name enkele in formatieve artikelen over cultuur historische zaken: het Werkend Trekpaard, de Deltaroute, het zei len op oude authentieke schepen, de Zeeuwse musea. Ook inwoners van Zeeland kunnen er ideeën uit op doen voor een dagje uit. De gids is binnenkort verkrijgbaar bij alle VVV-kantoren. Prof.dr. A. van der Zwan komt donderdag 30 maart naar Tholen. Op uitnodiging van het gemeente bestuur, de gezamenlijke Rabo- banken en het Overleg Orgaan Industrie Tholen houdt hij dan een lezing over het ondernemen in het midden- en kleinbedrijf in re latie tot 1992. De voor 26 januari vastgestelde voorlichtingsavond over loon kostensubsidieregelingen is niet doorgegaan omdat Tweede Ka merlid mr. J. Vermeend(PvdA) verhinderd was door de debatten over het belastingplan Oort. Hij komt nu donderdag 16 februari op uitnodiging van het gemeente bestuur en het arbeidsbureau. Op dinsdag 28 februari houden de gezamenlijke Rabobanken een in formatieavond in Meulvliet over onderneming en de fiscus. Het gaat met name over de lijftrente en pensioenproblematiek in het kader van de nieuwe wetgeving, de zogenaamde brede herwaarde ring. Mr. E. Hek van Interpolis en belastingdeskundige P. Boone van Schipper Accountants zullen hier het woord voeren. Vader en zoon Potappel in het Holland Huis, waar senior door junior als voorzitter van Prinses Juliana werd gehuldigd wegens zijn 50-jarig lidmaatschap van de schietvereniging in Scherpenisse. "Het was een echte verrassing", zei de jubilaris, die naar de jaar vergadering van de schietvereni ging was gekomen om dia's te vertonen over zijn reis naar de Sovjet Unie. Wegens plotselinge ziekte leek dat even in duigen te vallen, maar later op de avond herstelde hij toch nog, zodat alles volgens programma kon verlopen. Zijn zoon Abel Potappel, de hui dige voorzitter van Prinses Julia na, viel de eer te beurt de gouden jubilaris te huldigen. Hij herin nerde aan de vele bestuurswisse lingen in vijftig jaar en de enorme verjonging die de schietvereniging in Scherpenisse heeft ondergaan. "Dat is alleen maar goed voor de toekomst, maar gelukkig zijn er ook ouderen gebleven. Dat is een bewijs, dat ze het goed naar hun zin hebben en dat je ook op oude re leeftijd de schietsport kunt be oefenen. Van ouderen kun je veel leren." De voorzitter constateerde, dat Potappel sr. de oefenavonden vrij regelmatig bezoekt, zodat hij nog steeds een trouw lid is. Van de 50 jaar was hij 29 jaar bestuurslid van 1950 tot 1979, waarvan 18 jaar voorzitter van 1961-1979. Een verhaal apart noemde de voorzitter de inzet van Potappel sr. voor de Schutterskring Tholen, het eilandelijk verband van de vier schietverenigingen in Tholen, Poortvliet, Stavenisse en St. An naland. "Je hebt daar een be hoorlijke stimulans aan gegeven en gelukkig bestaat de kring nog. In Zeeuws verband heb je ook een behoorlijke stem gehad in de schietsport. Er waren wel eens problemen en dan ging het er heet aan toe, maar die bracht je tot een redelijke oplossing en dikwijls was er dan overeenstemming. Na de aansluiting bij de Zeeuwse Schietbond in 1955, stapte je in 1965 uit het bestuur. Toen werd het een tijdje KNSA, maar daar mee was je niet content, zodat we toch weer terug kwamen bij de Zeeuwse Schietbond. Binnen onze vereniging was je ge zien. Als voorzitter hield je van stipte leiding: je was een man van de tijd. Je bleek de juiste man op de juiste plaats en werd steeds met algemene stemmen herkozen. Bij wedstrijden was je van de eerste tot de laatste minuut aanwezig. Het behoud van de schietbanen is altijd een gevecht geweest, met na me Gorishoek. Je was er ver schrikkelijk consequent in en stond steeds op de bres voor de baan Gorishoek. Dat bleek o.a. bij besprekingen met het gemeen tebestuur. Je was nogal eens kri tisch, maar dat mag, als het maar gegrond is. Je maakte verder deel uit van de Dorpsgemeenschap in Scherpe nisse. Het totaal van inspanningen voor het verenigingsleven droeg vorig jaar mede bij tot je konink lijke onderscheiding. Die gouden medaille was een kroon op je werk. We hopen, dat je nog vele jaren in gezondheid lid van onze schietvereniging kunt blijven. De resultaten op de schietbaan zullen minderen, maar we vinden het toch bijzonder fijn wanneer je blijft oefenen", aldus de voor zitter. In zijn dankwoord wees Potappel sr. op de grote veranderingen die in vijftig jaar zijn opgetreden. "In 1939 schoten we nog met scherp toen we in januari/februa ri op het schoolplein met 1 buks oefenden. De roos had een mid dellijn van 12 cm - momenteel is dat 6 cm - en er moest veel bijge- corrigeerd worden. Met een ge middelde van 47 was je destijds een topschutter. Van de Schutterskring Tholen ben ik met plezier voorzitter geweest. Het is bijzonder leuk, dat er nog steeds kringwedstrijden zijn. Ik heb verschillende goede vrienden bij de naburige schietverenigin gen, al hebben we ook wel eens ruzie. Met de Zeeuwse Schiet bond, waarvan kapitein Klooster man de stimulator was, bleek het ook goed werken. In de KNSA was er altijd ruzie, dat paste ons niet." Potappel sr. noemde het jammer, dat voor een groep schutters op de 100 m baan geluksschoten moeten tellen. "Probeer de roos op Goris hoek te wijzigen, dat zou bijzon der fijn zijn voor verschillende schutters." De jubilaris drukte zijn mede leden nog eens op het hart, altijd voorzichtig te zijn met een wapen. "Zorg dat er nooit iemand in de loop kan kijken, dat is me vanaf mijn zestiende jaar voorgehouden en wanneer je het wel doet, kun je het soms niet meer navertellen." Potappel sr. noemde het schieten een bijzonder mooie, rustige sport, dat de weerbaarheid van ons volk verhoogt. "Dat is bij zonder belangrijk", aldus de ju bilaris. Voor de huldiging en de vertoning van dia's over een busreis van het echtpaar Potappel door Duitsland en Polen naar Rusland, waar o.a. Moskou en Leningrad werd be zocht, werkte Prinses Juliana huishoudelijke zaken af. Het ledental nam met 6 toe tot 34. De voorzitter herdacht dhr. H. Poot, die vorig jaar op 73-jarige leeftijd als oudste lid overleed. De bestuursleden J. Menheere en J. Poot werden herkozen. De wisselbekers voor de hoogste schutters per klasse werden uitge reikt aan A. Potappel(A), M.C. Bazen(B), M. Bazen- Dijkshoorn(C) en A. Lind- hout(D) op de 12 m. Op de 100 m gingen de wisselbe kers naar G. Oudesluijs(A), J.C. v.d. Slikke(B), M. Bazen- Dijkshoorn(C) en J. Menhee- re(D). Prinses Juliana houdt 25 februa-ri een huishoudelijke wedstrijd op de 12 m baan in de gymzaal aan de Laban Deurloostraat. Rombout Kousemaker speelde een prima toernooi voor iemand die nog niet zo lang op de dam club zit, en eindige op een 10e plaats. Dennis Kleppe pakte een 12e plaats, terwijl Joyce de Vos niet verder kwam dan een dertien de positie. In de Junorenklasse speelde An- dré Buscop een goede partij tegen P. den Hollander. Hij kwam in het middenspel een schijf voor, maar moest deze later weer inle veren. Later plakte hij weer een schijf, en ging toen helemaal in de fout en verloor in een kansloze stelling. Toby Hage is in de finale bij de aspiranten enigzins in de proble men gekomen. Zijn tegenstanders waren er op uit om remise te spe len tegen de regerend Zeeuws kampioen, en daardoor werd het wel heel lastig voor Toby om te winnen. Hij won wel zijn partij tegen clubgenoot Martijn Schel- linger, maar de overige 3 partijen liepen voor hem naar een tegen vallende remise. Als hij de reste rende 3 partijen wint dan zal hij zijn titel kunnen prolongeren, dit is evenwel geen makkelijke opga ve voor de winnaar van de Thool se aanmoedigingsprijs 1988. Martijn Schellinger compenseer de zijn verlies tegen Toby met winst op R. Mohan en I. de Meester, en speelde gelijk tegen D. de Rooy. Ook Martijn maakt nog kans op een goede eindklas sering. De stand aan kop is nu: 1/2 M. Antonisse 4-6 1/2 J.P. v.d. Veer 4-6 3/5 Toby Hage 4-5 3/5 Martijn Schellinger 4-5 3/5 A. v.d. Berge 4-5 In de verliezersronde heeft Corne Buscop een 15e plaats behaald, net voor zijn clubgenoot Erik van Gorsel die een voor hem te leurstellende 16e plaats pakte. 3TT De verbazing over onze 18e zet kwam van onverwachte zijde. Cor Jansen verbaasde zich er over dat wij geen 18. Pg5-f7+ speel den met de volgende variant: 18. ..Dh5xf7; 19. Dc4xf7 Tf8xf7; 20. Ld2xh6 Pd7xc5; 21. Tal-dl met beter spel voor wit aldus onze te genstander. Hij was duidelijk in zijn nopjes met 18. f2-f4 wat door 7 schakers werd doorgegeven, ge volgd door h2-h4 met 3 inzenders en 2 met Pg5-e6. Jansen gaf zijn antwoord direct, 18. ...g4xf3 e.p. waarna onderstaand diagram ont staan is. diagram afdrukken Concreet gezien zijn er 2 voortzet tingen nl. Pg5xf3 of Lg2xf3 waar bij dient te worden aangetekend dat bij de laatste zet de zwarte da me het vgeld moet ruimen, waar na Pg5-f7 alsnog mogelijk is. Jan sen typeert de stelling overigens als iets beter voor zwart en de toe komst zal leren of dat optimisme niet misplaatst is. Want als wij de loper van de zwarte velden kun nen behouden is er misschien een mogelijkheid om op de diagonaal al-h8 zaken te doen. Dat lijkt ver vooruit maar kleine voordeeltjes moet je direkt pakken om ze later te gebruiken. De zwarte pion- nenstelling lijkt trouwens wel een gatenkaas en daarom vertrouwen wij erop dat het gezamenlijk Thools denkwerk in staat is Jan- sen's optimisme wat de kop in te drukken. Wij horen uw voortzet ting graag zaterdag a.s. van 17.30 tot 19.00 uur op tel.nr.: 01666-2531. Blessures nekken AVC heren! Het is A.V.C. nog steeds niet gelukt uit het hoekje te komen waar de sla gen vallen. Tegen Super Roosendaal werd na twee zeer goed gespeelde sets toch nog kansloos de wedstrijd verlo ren, vooral door het feit dat beide spelverdelers, door blessures geveld, niet meer voluit konden spelen. De Thoolse ploeg begon fanatiek en geconcentreerd spelend de wedstrijd. Er werd zeer goed gepassed en soepel werd een flinke 11-5 voorsprong ge nomen, die echter met wat ongelukki ge ballen, waardoor de aanval wat on zeker werd, toch in gevaar kwam en in een spannend seteinde werd het Roo- sendaalse team toch winnaar (13-15). A.V.C. was niet aangeslagen en ging de tweede set door met het goede spel, ook nu was het een levendige strijd, met soms zeer lange ralleys, die om en om gewonnen werden, nu echter trok A.V.C. met 15-13 aan het langste eind. Helaas kreeg Jan v.d. Zanden bij het scoren van het laatste punt in deze set last van een oude blessure en moest uit de strijd genomen worden, wat tevens inhield dat er weer geen mogelijkheden tot wisselen was. Toch wat aangeslagen begon A.V.C. aan de derde set. Er was al een uur gespeeld en sommige spelers kregen het condi tioneel al wat moeilijker, terwijl de Brabanders flink konden blijven wis selen. Dit gaf de doorslag; bepaald niet veel minder spelend, maar wel wat te kort komend leverden de Zeeu wen de set met 15-11 in. In het begin van de vierde set werd Willem Valkier het slachtoffer van de inzet van zijn teamgenoten. Na een verdedigende actie sprong een aanval ler, die overigens die actie fraai af rondde, bovenop de liggende spelver deler, die vervolgens hevig bloedend werd afgevoerd en de inmiddels wat opgeknapte Jan v.d. Zanden nam - weliswaar licht gehandicapt - zijn plaats in. Het team uit Roosendaal reageerde overigens zeer onsportief, ook in het volleybal gaat het doel de middelen heiligen. De Tholenaren kwamen niet meer in hun spel en ver loren vervolgens kansloos de set (4-15) en daarmee de wedstrijd: 1-3. Er volgen nu twee weken rust, dan ko men er nog zeven wedstrijden om het promotieklasseschap verder veilig te stellen. Met een fitte, complete selec tie behoort dit zeker tot de moge lijkheden. De start van de wedstrijd verliep voor de Eendracht bijzonder on gelukkig. De heer Jagram speelde een riskante, interessante omsin gelingsopening en ruilde vroeg een aanvalsschijf op 24 af. Daar na bleek Jagram nog niet vol doende hersteld te zijn van een lichte hersenschudding, want hij kreeg te maken met een ernstige vorm van blindheid. Hij gaf zon der enige aanleiding 4 schijven weg, en gaf de partij ontgoocheld op. De achterstand liep verder op nadat Hans Bomgaars zijn partij had beëindigd. Hij opende vrij modern met een flink aanvalletje. Later nam hij een dubieuze hekstelling in, met 2 achtergeble ven schijven in de opsluiting. Zijn tegenstander wist de zaak goed uit te buiten en beslistte met een schijf meer de partij: 4-0. De partij van Stef Baerends aan het lage bord 8 bracht de Een dracht weer enigszins terug in de race. De opening stond in het te ken van een flankenspel waarin Stef het centrum controleerde. Hij voerde langzaam de druk op tegen de lange vleugel van zijn op ponent, zelfs een halve hekstelling moest het onderspit delven. Als een ware stoomwals baande Stef zich daarna een weg naar de dam- lijn en won: 4-2. Vervolgens deden de Middelbur gers de achterdeur op slot en re gende het remises. De eerste daar van viel Ronnie Gunter ten deel. Hij won maar liefst 6 tempi in de opening, maar kreeg toen een klassieke stand voor z'n kiezen. Het gevolg was een problemati sche lange vleugel, maar zijn rou tine leverde één punt op: 5-3. Spectaculair was de partij van Hans van Akkeren. Na een paar ruilen stonden de vleugels van hem niet zo harmonieus op gesteld. Hij speelde daarna vol gens een eigen interpretatie van het "van Leeuwen" systeem, maar trapte in een zetje. Er werd links en rechts wat geofferd in de partij, met als resultaat een verlo ren stand voor Hans met een dam achter. Toen verraste hij iedereen met een schitterende finesse die hem de felbegeerde remise bracht: 6-4. Henk Gunter was de grote geluks vogel op het zware bord 1. Hij kwam na een te voorzichtig gespeelde klassieke partij slecht te staan, wat door zijn tegenstander benadrukt werd via een schijnof- fer. Henk kwam een schijf achter bij een wederzijdse doorbraak, en kreeg te maken met een hopeloze stelling. Gelukkig speelde zijn op ponent te laconiek waardoor er een remisegaatje ontstond: 7-5. In tegenstelling tot Henk had Jan Moerland meer verdiend dan een puntendeling. Hij kwam beter uit een vreemde opening, en bracht een paar leuke dreigingen in de stand. Een wederzijdse door braak naar dam leverde Jan 2 ex tra schijven op, maar hij kon dit voordeel niet in winst omzetten: 8-6. André Kousemaker kreeg op bord 6 te maken met een centrum- flankaanval, na een niet geheel vlekkeloze opening. Zijn tegen stander ging te snel naar 36 en kreeg ook een zwakke randschijf op 25. André voerde daarom de spanning op, maar de stand liep na een paar ruilen naar remise 9-7. nl. de Kasse, De sterkste tegenstander, Zeeuws Kampioen Daaf kruiste de degens met Jacqueline Schouten. Jacqueline kwam goed te voorschijn uit een goed gespeel de Dybman - variant. Daaf speel de daarna op een korte vleugel opsluiting, en beperkte daarin vooral zijn eigen spel. In een ra zende tijdnood gaven beide dam mers blijk van ongenoegen over het feit dat het publiek veel te ru moerig was, maar de arbiter ver zuimde in te grijpen; een kwalijke zaak voor een nationale competi tie wedstrijd. Doordat Jacqueline zich niet goed kon concentreren miste ze een zekere winst en kwam zelfs minder goed te staan. Bij de tijds controle bleek even la ter dat Jacqueline een paar zetten te kort kwam, waardoor voor de Eendracht de ontmoeting verlo ren ging: 11-7. Als laatste eindig de na 51/2 uur spelen de dammer uit Oud-Vossemeer, Cees Droo- gers. Hij speelde lang een klassie ke partij; en kwam zelfs een schijf achter. Cees wist daarna ten koste van nog een schijf door te breken naar dam. Toen zijn tegenstander een zogenaamde "Coupe Turc" over het hoofd zag, won Cees zijn partij: 11-9. Met deze uitslag heeft de Een dracht nog wel een kleine theore tische kans om in de 2e klasse te blijven, maar het is praktisch ge zien geen haalbare kaart meer. Het lijkt erop dat de Zuid- Bevelandse ploeg 's Gravenpol der, de titel niet meer kan ontgaan. Uitslag Middelburg - De Eendracht: 11-9 1. P. Schunselaar - H. Gunter 1-1 2. D. Kasse - J. Schouten 2-0 3. A. Kommeraat - H. Bomgaars 2-0 4. A. TraDtnan - H. van Akkeren 1-1 5. C. de Wolf - H. Jagram 2-0 6. C. Spruyt - A. Kousemaker 1-1 7. D. Davidse - R. Gunter 1-1 8. J. de Jonge - S. Baerends 0-2 9. M. de Jonge - J. Moerland 1-1 10. J. Grim - C. Droogers 0-2 Stand na 9 ronden: 1. 's Gravenpolder9 8 0 1 16 109- 71 2. Middelburg 9 6 1 2 13 99- 81 3. C.A.B. Holland9 5 1 3 11 104- 76 4. D.V.Z. Geleen 9 5 1 3 11 93- 87 5. Info Engineering II 9 4 2 3 10 97- 83 6. Schaesberg 9 5 0 4 10 91- 89 7. Gorinchem 9 3 3 3 9 90- 90 8. H.D.R. Rosmalen 9 2 3 4 7 86- 94 9. Rijsoord 9 3 1 5 7 80-100 10. Philips II 9 3 0 6 6 79-101 11. E.A.D. Asten 9 2 1 6 5 79-101 12. De Eendracht 9 1 1 7 3 73-107 De volgende wedstrijd speelt de Eendracht op 25 februari in Meulvliet tegen "De Vaste Zet" uit Geleen, aanvang 12 uur. In de onderlinge competitie van de Eendracht is er weer een titel kandidaat gesneuveld. Na 6 ron den had hij nog een lOWo score, thans heeft hij al 9 verliespunten moeten incasseren: Hans van Ak keren, flankspelspecialist op het 100 - veldenbord. Zo blijven er nog 4 potentiële titelkandidaten over. Dat zijn Ronnie en Henk Gunter, André Kousemaker en favoriet Hans Bomgaars. Gezien het verdere programma van de spelers heeft Henk Gunter nog de meeste kans Hans Bomgaars te achterhalen. Bomgaars krijgt nog enkele 'taaie' spelers tegenover zich terwijl Gunter deze vrijwel allemaal heeft gehad. Zo kan het rechtstreekse duel A. Kousema ker - H. Bomgaars vrijdag mis schien Gunter helpen weer iets dichterbij te kruipen. In ieder ge val blijft de spanning tot het laat ste competitieduel gehandhaafd. Uitslagen 17e t/m 19e ronde: C. van Splunter - B. Kegge 0-2, M. Schellinger - H. Gunter 0-2, H. van Akkeren - A. Kousemaker 1-1, J. Moerland - R. Gunter 0-2, D. de Vos - E. van Gorsel 2-0, S. Schot- S. Baerends 1-1, L. Meer man - T. Hage 1-1, E. van Gorsel - M. Schellinger 0-2, C. Droogers - J. de Rijke 1-1, A. Kousemaker - J. v.d. Velde 2-0, S. Schot - H. Bomgaars 0-2, S. Baerends D. de Vos 0-2, J. Schouten - H. van Ak keren 2-0, A. Boogerd - S. Schot 2-0, T. Hage - B. Kegge 2-0, C. van Splunter - J. v.d. Velde 0-2. Tussenstand: 1. H. Bomgaars 2. A. Kousemaker 3. H. Gunter 4. H. van Akkeren 5. R. Gunter 6. T. Hage 7. J. Schouten 8. P. v.d. Velde 9. A. Boogerd 10. J. Moerland 11. S. Baerends 12. M. Schellinger 13. J. de Rijke 14. S. Schot 15. C. Droogers 16. L. Meerman 17. B. Kegge 18. D. de Vos 19. E. van Gorsel 20. J. v.d. Velde 21. C. van Splunter 14 11 15 11 13 8 14 8 12 14 13 12 12 13 15 13 11 14 8 11 12 16 16 3 3 8 4 8 3 6 6 6 5 6 4 5 5 5 4 7 0 5 4 6 0 4 3 5 1 3 3 3 3 3 2 3 1 2 1 1 1 0 25 1 25 1 20 3 19 0 18 8 11 2 9 5 9 7 8 12 7 13 5 9 3 13 0 0 13 Revalidatie-arts. Ziekenhuis Lie- vensberg heeft er sinds kort een tweede revalidatie-arts bij. Het is G.H.F. van der Leeuw, die ook een dependance zal opzetten in het St.Franciscus ziekenhuis in Roo sendaal. Daarnaast zal hij als consulent werken in de mytyl school, het kinderdagverblijf en het medisch kleuterdagverblijf voor de regio West-Brabant.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1989 | | pagina 15