Ds. Gunst deed voor 900 mensen intrede in Rehobothkerk Tholen Handreiking minima ;o: Dr. W.M. graag op Rikin wilde liefde iedereen overbrengen Rabobank Q W. Rikken b.v. all-in 339,- PFAFF-jubileum naaimachine 070-522709 i Na twee jaar kreeg Gereformeerde Gemeente weer eigen predikant 1 Pionier van geestelijke gezondheidszorg neemt afscheid Tholen stelt twee fondsen in Afscheid predikant Rehoboth St. Maartensdijk en Immanuël Tholen Zonnig in Zomervakanties Donderdag 19 januari 1989 DE EENDRACHTBODE "Hij doe in gunstrijk welbehagen, uit Sions tempelza len, om u te helpen en te schragen, Zijn zegen neder dalen." Met dat eerste vers van Psalm 20 zongen de 900 kerkgangers in de Rehobothkerk van de Gerefor meerde Gemeente Tholen hun nieuwe predikant toe. "De Heere heeft grote dingen gedaan en daarom zijn we blij", zei ouderling C. van der Jagt. Voorzichtig Wreed Gebreken Tegenstanders Krampachtig Bezinning Éénzijdige liefde Strijdend volk Niet te ruim Ds. A.J. Gunst Goed en wijs Kleding maken zonder ergernis! met ONDER- en BOVENTRANSPORT nu nog 200,- VOORDELIGER! zolang de voorraad strekt! Als experiment wil het gemeentebestuur van Tholen een declaratie- en een bufferfonds instellen voor inwo ners met een inkomen op het minimum niveau. In hun voorstel aan de raad spreken b. en w. over een 'hand reiking', die de problemen niet oplost. AAN KROKUSVAKANTIE DE ZONNIGE COSTA BRAVA inclusief vele extra's TT Waardig bestaan "Ik vind het woord afscheid niet mooi", zei dr. W.M. Rikin zondagmiddag tijdens de afscheidsdienst van de Hervormde Gemeenten Rehoboth St. Maartensdijk en Immanuël Tholen. "Ik ben nu wel niet meer officieel uw predikant, maar als mede-christen heb ik nog steeds met u te maken." Ds. Rikin is met vervroegd emeritaat gegaan en verhuisd van St. Maartensdijk naar Leiden. ...want er zijn gebieden in Spanje waar uw buurman zelfs niet van kan dromen. Voor wordt dit Spanje rea liteit, als u er dit jaar tenminste een Olé-Plus reis van durft te maken. Maar er is natuurlijk méér: Wip 'ns binnen bij uw vertrouwde Rabobank en ontdek nóg 1001 Zonnige Zomer- bestemmingen om uw welverdiende vakantierust op te doen. Aan de reizen- balie kunt u zich verzekeren van deskundige voorlichting, waar de reis ook heengaat. Volop keuze en u heeft nergens omkij ken naar, uw Rabobank verzorgt alles: van vertrektijd tot verzekering, van boeking tot betaling. Kom vandaag nog even langs! Leuke dominee Uit de put Dr. W.M. Rikin Indonesië Voor ds. A.J. Gunst, 47 jaar gele den in Oud-Vossemeer geboren, had de intrede in zijn tweede ge meentelijn eerste was Terneuzen) nog een extra betekenis. "Mijn vader is in Tholen gedoopt en heeft hier openbare belijdenis ge daan en nu mag zijn zoon hier dienen." Ds. J. Beens uit Scherpe- nisse had 's middags in aanwezig heid van 600 kerkgangers de bevestiging verricht uit Johannes 10:16. "Tot mijn verwondering was dat de tekst waarmee de Hee re mijn hart naar Tholen heeft omgebogen", zei ds. Gunst. Hij wees er verder op, dat er wegens ziekte van zijn vrouw tussen het aannemen van het beroep begin september en de intrede een be trekkelijk lange periode verstre ken was. "Mijn vrouw dacht eerst: we komen nooit in Tholen, maar vandaag mag ze twee keer in de kerk zijn. We kunnen dan ook terugzien op weldadigheid", zei ds. Gunst. Van Terneuzen met 375 leden kreeg hij donderdag een gemeente met maar liefst 900 leden onder zijn hoede. De intredepreek was naar aanlei ding van Jesaja 14:32 'Wat zal men dan antwoorden de boden des volks? Dat de Heere Sion ge grond heeft, opdat de bedrukten zijns volks een toevlucht daarin hebben zouden' Met als thema 'De grondslag van Sion' ging ds. Gunst in op drie punten: 1. dringende vraag(wat zal men de boden antwoorden) 2. onveranderlijke trouw(dat de Heere Sion gegrond heeft) 3. zekere bescherming(opdat de verdrukten zijns volks een toe vlucht hebben) "Toen ik vroeger in het bedrijfsle ven werkte en ik met grote bedra- gen omging, zei mijn baas voorzichtig te zijn met dat ge- wichtige werk. Nu heb ik echter nog gewichtiger werk: zielen be handelen voor de eeuwigheid! Van nature hebben wij immers de wegen naar de dood en de onder gang gekozen en mijn taak is, u het Woord te verkondigen. Het werk van een dienaar is wel heel aantrekkelijk, maar ook het meest -A-verantwoordelijke werk", zei ds. Gunst. Gods volk is een strijdend volk, maar dat zal verwisseld worden voor rust als de goede weg ge openbaard wordt. Daar te mogen schuilen, daar is het goed. Bent u al in Sion geboren? Daar waar de distel een denneboom wordt en daar waar de bok een schaap wordt?", zo besloot de nieuwe predikant zijn intredepreek. In een persoonlijk woord richtte ds. Gunst zich tot zijn bevestiger en consulent ds. Beens, op wie de Geref. Gem. in Tholen nimmer te vergeefs een beroep deed. Hij was stil en verwonderd over het meeleven en de grote weldaden bij het betrekken van de pastorie. Ds. Gunst hoopte verder op een goede tijd met de catechesanten, in gebondenheid aan Gods Woord en de liefde des Heeren. "Dat de Heere u mag stellen tot een rover van de hel", zei iemand tegen me, toen ik het beroep van uit Tholen had aangenomen. "Het gaat om de schapen en niet om de 'wol en ik hoop, dat ik op de steun van de kerkeraad mag re kenen, want u krijgt een mens met zeer veel gebreken. Laten we schouder aan schouder staan om het goede voor Jeruzalem te zoe ken." Ds. Gunst kondigde aan voor de overheid te zullen bidden. "Opdat wij een stil en gerust leven heb ben. Voor kerk en overheid geldt Zijn getuigenis als richtsnoer." De predikant stipte ook de ver houding met de plaatselijke ker ken aan. "Waar mogelijk hopen we elkaar te kunnen vinden." Namens de particuliere synode zuid en de classis Tholen sprak ds. J. Koster uit Dirksland. Ds. Gunst blijft in dezelfde synode, maar in een andere classis, waar hij de derde predikant is. "Wees erop berekend, dat u ook in Tholen te genstanders zult ontmoeten. Die ontlopen we liever, want dat is te gen vlees en bloed. Paulus zegt echter: blijf nog een poosje om de gemeente. Als God mensen gaat bekeren, dan komen er tegenstan ders. Wanneer de mensen alle maal weldaden over u spreken, dan zou de Heere wee over u spre ken. Ik wens u een grote en krach tig geopende deur toe uit Gods welbehagen", zei ds. Koster. burgemeester. "Kennelijk is de roepstem heel indringend geweest, want soms is één overkant al te veel. Het is ook geen gemakkelij ke zaak, want van standplaats ver anderen, doe je niet zo gauw. Met uw komst hebt u deze gemeente weer rijk gemaakt. Na twee jaar is de vacature vervuld en daarmee is de Geref. Gem. Tholen bevoor recht boven vele andere gemeen ten. Tholen is evenals Terneuzen een zeer rijk geschakeerde samenle ving aan geloofsbeleving en op vattingen. Dat maakt uw werk hier spannend. Het geloof vrij be leven in al zijn schakeringen is een groot goed." De burgemeester pleitte voor we derzijds respect. "Verketting leidt tot niets positiefs." Over de verhouding kerk en over heid bracht hij naar voren, dat de meningen verschillend kunnen zijn, maar beide hebben met de zelfde problemen te maken. "Zorg om goede begeleiding van jongeren, zorg om alcoholgebruik in openbare gelegenheden en in huisgezinnen", aldus de burge meester. Hij wenste ds. Gunst en zijn gezin in voor- en tegenspoed Gods ze gen toe. Ds. H. Verheul sprak zijn collega toe namens de Hervormde Ge meente en de Chr. Geref. Kerk. De laatste kreeg in 1988 na 25 jaar een eigen predikant in de persoon van ds. Boogaard. "Het is een heugelijke dag omdat voor het eerst drie predikanten onze ge meenten gaan bemannen. We ho pen samen een goede tijd te hebben, over de kerkmuren heen. Je verlangt wel eens naar meer eenheid, maar je merkt dan de krampachtigheid. We moeten el kaar kunnen verdragen en hopen, dat de contacten tussen de drie kerken voortgaan. Dat Gods geest die samenwerking mag geven, want 't wordt toch één kudde en één Herder. De Heere zij u nabij", aldus ds. Verheul, die zijn collega Gunst Ps 20:3 meegaf. De tekst uit Jesaja ging over de Indringend ondergang van de Assyriërs en de Filistijnen. Met name het sterven van Achaz en de Assyrische ko ning. De Assyriërs waren het wreedste volk uit de geschiedenis van Israël en de Filistijnen juichen dan ook. Zij willen een verbond met Juda. "Ons ganse leven wórdt in die tekst getekend: het is een mens ge zet eenmaal te sterven en daarna het oordeel, 't Was toen een zeer goddeloze tijd. Als de overheid voorgaat met de zonden, dan wordt het volk meegetrokken. De mens beseft niet, dat hij gebonden is aan de ketens van de vorst der duisternis. Als we onbekeerd zijn, i dan rekenen we niet met de Heere, maar als het briesend paard ein delijk moet sneven, zoals Paulus 1 op weg naar Damascus, dan leer je de Heere nodig hebben. Jesaja moest zijn boodschap over brengen aan een wederstrevig volk. Vandaag heeft de Heere bij vernieuwing één van zijn dienst knechten aangesteld om in uw midden te werken. De grote les in het leven van Gods kerk is echter om het vertrouwen van mensen af te trekken. Een mens is ellendig en arm en heeft waarachtige beke- ring nodig, want we kunnen geen twee heren dienen: niet God en de mammon." Wijzend op de naam Sion zei ds. Gunst, dat dit letterlijk betekent: door God verkoren. "Het is de naam voor de Tempelberg, een ar moedige heuveltop, maar Sion wordt ook gebruikt voor de stad Jeruzalem en voor Gods volk. Si on, dat is zalig worden door het werk van de drieënige God. Voor Christus was er zeer zwaar werk aan verbonden om Zijn volk zalig te maken: de brandende toorn van God was immers tegen Hem ont stoken. Buiten rechtvaardigheid om, maar door Gods barmhartig heid en welbehagen kunnen we zalig worden. Van onze kant is dat J onmogelijk, want hoe dieper ik delf, hoe meer verderf ik tegen kom. Als de Heere onze ogen opent, gaat het ganse leven tegen ons getuigen. Wanneer Hij in het recht gaat treden, wie zal dan bestaan? De grondslag van Sion ligt dan ook in éénzijdige liefde.' Als derde punt ging ds. Gunst in op de zekere bescherming. "De - allerarmsten, de bedrukten, daar zal de Heere zeker over opstaan. Burgemeester H.A. van der Mun- nik, die met zijn echtgenote en wethouder L.J. Koopman aanwe zig was, riep ds. Gunst een harte lijk welkom toe namens het gemeentebestuur. "U bent over de Wester- en over de Oosterschelde naar Tholen gekomen", zei de Ouderling M. Simons uit Terneu zen zei met gemengde gevoelens en met pijn de bevestigings- en in- trededienst te hebben bijgewoond. "Ook echter met verwondering dat God roept en u aan uw tweede gemeente verbonden hebt. De preekstoel in Terneuzen is voor u onvergetelijk geworden. Dat u hier in Tholen ook de vruchten mag zien van uw arbeid. Gemeen te van Tholen: ontvang uw predi kant biddende", zei ouderling Simons. Hij wilde nog wel een klacht kwijt over het beroepingswerk in de Ge ref. Gem. Ouderling Simons vond het geen goede gang van zaken, dat een predikant na drie jaar tien beroepen krijgt, zoals ds. Gunst overkwam. "Bezinning hierover' in onze kring is op z'n plaats." Ouderling Van der Jagt vergeleek ds. Gunst met een visser, die in stilte en tijdens stormen zijn werk doet. "Bij rustige en zeer woelige baren zet hij zijn netten uit. De netten mogen niet te ruim gezet zijn, want dan zwemt de vis er door. Zo mag ook de prediking niet te algemeen zijn: het moet geen algemene Christus aanneming worden", aldus ouder ling Van der Jagt, die ook waar schuwde voor 'vreemde preken die alleen u zelf in de hoogte ste ken'. Hij waarschuwde voorts voor 'geestelijke hoogmoed aan gaande uw gaven'. Zo preekte ds. Gunst tijdens de intrededienst uit het hoofd. Ouderling Van der Jagt hield de nieuwe predikant verder voor, standvastig te blijven als de vruch ten uitblijven. "De Heere geve u de liefde en de lust om genade te verkondigen tot eer van God en tot zaligheid van verloren mensen kinderen. Dat wij uw preken zou den beminnen." Van der Jagt sprak ook mevr. Gunst-Moerland toe. "De Heere heeft ruimte gemaakt voor u door Zijn ondoorgrondelijke goedertie renheid. Mijn wens en bede is, dat u zich als gastvrije predikants vrouw ras een weg in onze ge meente mag vinden." De nieuwe predikant dankte voor de 'goede en wijze woorden'. Om de gevoelens van de gemeente te vertolken werd ds. Gunst staan de Ps 20:1 toegezongen. De sa menzang werd 's avonds begeleid door Wim Bout en 's middags door Bram Bout Hzn. Tijdens de intredienst werd gezongen uit Ps 123:1, 122:2 en 3 en 68:8. Ouderling S. Maljaars las het Schriftgedeelte uit Jesaja 14:18-32. Verder werd nog een ge deelte gelezen uit de Dordtsche Leerregels zijnde vijf artikelen te gen de Remonstranten. De intrede werd o.a. bijgewoond door een tiental predikanten, evangelisten en afgevaardigden van alle Gereformeerde Gemeen ten op Tholen en St. Philipsland. Workshop. De Kamer van Koop handel organiseert woensdag een workshop 'Op weg naar strategi sche planning' voor het bedrijfsle ven. De bijeenkomst staat onder leiding van dhr. H. Dammers en wordt gehouden in het gebouw van de Kamer in Middelburg en duurt van 15.00 tot 21.00 uur. BERGEN OP ZOOM: Zuivelstr. 19, tel. 35878 ROOSENDAAL: Nieuwe Markt 48, tel. 35546 Sociaal-psychiatrisch verpleeg kundige mevr. P. Franssens neemt morgen afscheid van het Riagg Zeeland door gebruik te maken van de overbruggingsregeling. Zij is ruim 41 jaar in de gezondheids zorg actief geweest, waarvan 24 jaar bij het Riagg. Zuster Franssens behoort tot de pioniers van het ambulante werk in de geestelijke gezondheidszorg in onze provincie. Met name in de periode 1965-1975 was zij in ge heel Zeeland werkzaam. De kern van de dienst werd toentertijd ge vormd door 'de dokter' en een handvol 'zusters', werkzaam van uit de vestigingen Middelburg en Terneuzen. In een latere periode was mevr. Vorige week meldden wij al, dat het college 50.000 gulden voor dit doel wil reserveren, en maandag middag vraagt men de gemeente raad om een Uitspraak daarover. Het declaratiefonds heeft als doel het doorbreken of voorkomen van Franssens voornamelijk werk zaam in Noord- en Midden- Zeeland. Bij de vestiging van een bureau in Goes in 1979 is zij aan dit bureau verbonden. Later was zij meer speciaal op Tholen en St. Philipsland werkzaam in combi natie met de ouderenzorg. De afscheidsreceptie is morgen middag in hotel Terminus te Goes. Uniek: 9-daagse reis, vertrek zaterdag 4 februari; I terug in Nederland op zondag 12 februari. Vele opstapplaatsen door het gehele land. INCLUSIEF: - vervoer per luxe touringcar met o.a. video, bar en toilet - uw "eigen" touring car ook gedurende het verblijf in Spanje bemand met twee ervaren chauffeurs. - 6 nachten hotel, kamers met douche, toilet en balkon. - vol pension ter plaatse. - reisleiding. U verblijft in hotel Imperial Park, centraal gelegen t.o.v. het strand, win kel- en uit gaanscentrum van Lloret de Mar Het hotel beschikt o m. over een groot zwembad, lounge, gezel lige bar en een goed restau rant. U verblijft op basis van vol pension, dus dagelijks worden ontbijt, lunch en diner geserveerd. INCLUSIEF: EXCURSIES Grandioze showavond in het Grand Palace te Lloret. Een wervelende Las-Vegas show met vele artiesten, dans en muziek. Zelfs uw champagne is inbegrepen. (1 /2 fles per per soon). Unieke dol fijnenshow en vele attrakties in het pretpark Marina-land. Dagexcursie naar het meer van Banolas, aan de voet van de Pyreneeën. Bezoek aan de Olympische stad Barcelona. Middagexcursie naar het schil derachtige vis sersdorp Tossa Kinderen t/m 14 jaar vQ'slechts 229,- Reserveer telefonisch voor deze fijne vakantie - reis AIROPA REIZEN Johan van Oldenbarneveldlaan 6 2582 NN Den Haag Tel. 070-522 709* Advertentie I.M. een sociaal isolement. Het buffer fonds dient voor incidentele on dersteuning bij voorkomende calamiteiten, op basis van indivi duele omstandigheden. B. en w. willen een jaar proef draaien met beide fondsen, waar na een evaluatie plaatsvindt. Ook zal dan worden nagegaan in hoe verre de globale richtlijnen voor het toekennen van een uitkering aangepast moeten worden. "Uit verschillende onderzoeken lijkt naar voren te komen dat het leven op het sociaal minimum in de jaren tachtig niet zonder meer een waardig bestaan garandeert. In studies zien we de contouren van een groep mensen naar voren komen die vanwege de beperkte financiële armslag nauwelijks in staat is aan het 'normale' leven in sociaal, cultureel en recreatief op zicht deel te nemen," aldus b. en w. in hun advies. "Een groot deel van de minima blijkt zich in de schulden te hebben gestoken en wel zodanig dat zij er in veel ge vallen niet op eigen kracht uit kan komen." Het college vindt dat maatregelen wenselijk zijn. Een aanzienlijke groep personen is voor langere tijd op een uitkering aangewezen en wordt met de gevolgen daarvan geconfronteerd. "Indien groepen mensen geen deel hebben aan wel vaart, die voor een samenleving als geheel normaal wordt gevon den, dan is er sprake van armoe de," stellen b. en w. De raad spreekt zich maandagmiddag over het voorstel uit. De Gereformeerde Kerk aan de Doelweg in Tholen, waar de dienst plaatsvond, was vol. Er moesten zelfs stoelen bijgeplaatst worden. Vier jaar geleden werd dr. Rikin bevestigd door zijn zwager ds. Nortier uit Oegstgeest. De predi kant herinnerde eraan, dat hij toen had gevraagd: "Jullie komen toch niet voor mij? Het was Ad ventstijd en dan verwacht je de komst van Christus. Ik hoop ech ter ook nu dat jullie voor het Woord van Christus gekomen bent en niet voor mij", aldus dr. Rikin. "God schonk ons de genade om ondanks onze zonden hier bijeen te komen. Het gaat om de genade, om de werking van de Heilige Geest." Zijn Schriftlezing was uit Psalm 116 en Efeze 4:17-32. De tekst was het laatste vers: Efeze 4:32: 'Weest jegens elkander vriendelijk, barmhartig, elkander vergevend, zoals God in Christus u vergeving geschonken heeft'. wat dacht uvan Spanje... CL n De predikant bracht naar voren, vier jaar geleden de gemeenten voorgehouden te hebben het uit verkoren volk te zijn. "Jezus Christus heeft immers de verge ving aan ons geschonken. Hij al leen ook kan troost geven." Terugkomend op de tekst uit Efe ze, zei ds. Rikin, dat kinderen van God vredestichters zijn. "Maar de vriendelijkheid ontbreekt bij ons. Wij denken altijd aan ons zelf, terwijl we toch met Zijn zegel bestempeld zijn. Wij zijn van Hem, Die ons geschapen heeft. Er is nog tijd om ons te bekeren, om een nieuw leven te beginnen. Juist omdat wij nog steeds zondigen, is er verlossing nodig. We zien ech ter niet dat we het verkeerd ge daan hebben. U ziet wel dat u een auto of vakantie nodig hebt, maar niet dat u verlost dient te worden. We kiezen onze eigen weg en niet de door Christus uitgekozen rou te.' De predikant wees er verder op, dat een geloof zonder daden geen waar geloof is. "Elkaar verge vend, zegt de tekst, dus je moet ook je vijand kunnen groeten. Zo als God in Christus u vergeving geschonken heeft. Gelukkig heb ben wij een levende God, Die kan horen en zien. Ik hoop, dat u 't mag beleven tot Zijn eer", aldus dr. Rikin. Mevr. J. Kettelarij-Roodenburg sprak een dankwoord namens de kinderen en leiding van de kinder- nevendienst. "De kinderen von den u heel vaak een leuke dominee en daarom hebben zij een 'tot-ziens-lied' in het Indone sisch gemaakt", aldus mevr. Ket- telarij, die tekeningen en een aquarel aanbood. Namens de beide kerkeraden her innerde ouderling mevr. H.W. Walchenbach-Bergman eraan, hoe dankbaar men op 9 december 1984 was, toen er na een vacante periode weer een eigen predikant kwam. "We waren blij, want een gemeente zonder herder, geeft het gevoel van een gezin zonder vader. Ook nu zijn we dankbaar voor wat er in de afgelopen vier jaar is gebeurd. U was een voorbeeld en de liefde die u bezielt, wilde u zo graag overbrengen." Mevr. Walchenbach prees de inzet van de predikant. "U bezocht alle zieken in het ziekenhuis en ook de bejaarden zagen u graag komen in verband met uw troostende woor den." De ouderling bedankte ook mevr. Rikin omdat ze nogal eens als in valster fungeerde en de bijbelstu die leidde. "We zij blij, dat u beiden na een periode van zorgen nu de tijd van rust en vrijheid mag ingaan." Mevr. Walchenbach zei toch ook bedroefd te zijn. "We zijn nu weer als een gezin zonder vader en dat is moeilijk te verwerken. U gaat nu weg, maar wij bidden en ver trouwen, dat wij met Gods genade weer uit de put omhoog mogen komen." Ds. Nortier uit Oegstgeest, vier jaar geleden bevestiger van ds. Ri kin en tevens zwager, hield het echtpaar voor, dat ze al veel in gangen en uitgangen hadden mee gemaakt. "Niet alleen de gemeente, ook de familie staat echter om jullie heen. Ik hoop, dat het straks in Leiden en Indo nesië ook een gezegende periode mag zijn", aldus Nortier, die het echtpaar Rikin Ps 121:8 in het Maleis meegaf. Indonesië was ook voor ds. Nortier het geboor teland. Ds. Hoekstra uit Hoogerheide, vaak gastpredikant bij Rehoboth en Immanuël, had al in Vrooms- hoop goede contacten met ds. en mevr. Rikin. Hij bedankte ze voor de vele vriendschap en het trouwe ziekenbezoek en bood de collega een boekje ter meditatie aan. "Lieve mensen, dat ik kom en dat ik wegga, dat is eigenlijk niet zo vreemd", zei ds. Rikin in zijn dankwoord. Hij liet weten, in de zomer in Leiden te zullen vertoe ven, waar hij graag de bibliotheek van de rijksuniversiteit zal bezoe ken. 's Winters zal het echtpaar Rikin in Indonesië te vinden zijn. "Ook daar bent u bij ons wel kom", nodigde de gastvrije pre dikant. Hij bedankte iedereen voor de vriendschap. "Problemen heb je overal, maar belangrijk is, dat Je zus Christus ons niet zal verlaten, maar bij ons blijft. Dat betekent namelijk leven en hoop", zei ds. Rikin. Hij besloot met het bedan ken van de organisten C. van Dis en J. Jansens en zei tot een ieder: 'God zegene u'. Kees van Dis verleende ook met solozang(Jesu, meines Glaubens Zier van J.S. Bach) medewerking aan deze afscheidsdienst, die werd bijgewoond door afgevaardigden van verschillende kerken, onder wie ds. A.J. de Kieviet uit Oud- Vossemeer. Wethouder J. Versluijs vertegenwoordigde het gemeente bestuur, maar op uitdrukkelijk verzoek van het echtpaar Rikin werden er geen verdere toespraken gehouden. De samenzang tijdens deze af scheidsdienst was uit Psalm 103:1, 5 en 9, 116:1, 5 en 6, Gezang 169:1 en 149:3, Lied 435:4, 5 en 2, 481: 1, 3 en 4. De collecte was bestemd voor een zendingsproject in Indonesië.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1989 | | pagina 9