Noad 4 wint derby tegen SPS 4 Bronzen penningen voor sportclubs Twee kampioenen voor Batho Damjeugd sterk in Zeeuws kampioenschap Nieuwjaars wedstrijd De Eendracht Thools badmintonteam promoveert naar tweede klasse Toby Hage en Martijn Schellinger zijn weer uitblinkers Donderdag 19 januari 1989 DE EENDRACHTBODE 21 ïZjf voetbal rAW programma voetbal - uitslagen zaalvoetbal Vosmeer 3 verrast koploper l\IVS in streekduel Van het voor afgelopén weekeinde geplande competitieprogramma is weinig te rechtgekomen. Slechts zeven duels gingen door. Alle streekelftallen boekten prima resultaten, met uitzondering van Noad 4. De ploeg uit Sint-Philipsland kreeg met 3-7 flink klop van de vierde SPS-keus. Noad-speler naar ziekenhuis afd. voetbal Vosmeer 3 troeft koploper af Noad 4 verslaat SPS 4 Winst Vosmeer 5 Ko Stoutjesdijk door bij Vosmeer Punt voor dames Het sportgala brengt een heleboel mensen op de been. Niet alleen morgenavond, maar ook de weken die er aan vooraf gingen. Dat was al eerder te lezen in de Eendrachtbiode van 5 januari na de gesprekken met de gemeentevorlichter F.A.P.M. Bakx en de voorzit ter van de sportcommissie, dhr. C. van den Berge. R.E.C. Meer durf en zelfvertrouwen Badmintonvereniging Batho uit Tholen kon zaterdag twee kampioensteams huldigen: bij de Kl jeugd en in de derde klas gemengde teams. Rechts het jeugdteam, bestaande uit Patrick Klapwijk, Erik Nouwens, Gilbert Pol en Dion Melse. Links de senioren Ferry Lammers, Paul-Jan Overbeeke, Janet van Duivendijk en Anja Moeli- ker. Tweede van links staat sponsor Pieter Verhoeff Rob Peper en Martin Pattimahu ontbreken. Het standaardteam van badmintonvereniging Batho is zaterdag kampioen geworden in de derde klasse. Vol gend seizoen speelt men daardoor een trapje hoger. Ook het jeugdteam sleepte de titel binnen. Dit jon gensteam speelde voor het eerst in de competitie. Enkels Jeugd De jeugdspelers van damclub "de Eendracht" zijn zeer voortvarend door de eerste wedstrijddag van het Zeeuws kampioenschap gekomen. In 's Gravenpolder bleek zaterdag weer dat er volop damtalent op Tholen zit, want in de 3 jeugdklassen staan er een paar Thool se speelsters/spelers bovenaan. De komende 2 zater dagen zal blijken of er weer één of meer titels in de wacht gesleept zullen worden bij de persoonlijke wedstrijden. Pupillen Rooskleurig Aspiranten Halve finales NK dames Tweede team in degradatiegevaar badminton atletiek Zaterdag 21 januari uur Rust Roest-Stavenisse(Schrurs) 14.30 BVC-Smerdiek(dJong) 14.30 SPS 2-Good Luck 2(Loos) 15.15 WC 2-Thol.Boys 3(Vroegop) 12.30 Klundert 3-Noad 2(Taks) 14.30 Smerdiek 2-DSE 2(Keur) 14.30 VVR 2-Stavenisse 2(Schniermanni) 15.15 Noad 3-VVC 4(Vucnec) 15.15 Chrislandia 3-WHS 4(Blokland) 14.00 Dinteloord 4-SPS 3(Voogt) 14.00 Thol.Boys 4-WHS 5(Koremans) 15.15 Smerdiek 4-VVC 6(vdVliet) 14.30 Stavenisse 3-ZPR 3(Opree) 15.00 DVO 5-Smerdiek 3(vOosten) 14.45 Alliance 3-SPS 4(Maas) 15.00 Zondag 22 januari uur Vosmeer 3-RBC 4(Versluis) 12.30 N.Borgvliet 4-Vosmeer 4(Mies) 12.00 Halsteren 8-Vosmeer 5(Cornelissen) 11.00 Vosmeer d.-Woenselse B.(Mathijssen) 10.00 le kl. afd.: Smerdiek-Rust Roest af- gel., Stavenisse-ZPR afgel. le kl. res. afd.: DVO 3-SPS 2 0-1. 2e kl. res. afd.: Noad 2-Chrislandia 2 3-1, Thol.Boys 3-Dinteloord 3 afgel., Stavenisse 2-Smerdiek 2 afgel., Vosmeer 2-Cluzona 2 afgel. 3e kl. res. afd.: NVS 3-Vosmeer 3 1-4, SPS 3-Noad 3 afgel., WHS 4-Dinteloord 4 afgel. 4e kl. res. afd.: SPS 4-Noad 4 3-7, HSC 4-Vosmeer 5 0-2, WC 6-Tholense Boys 4 0-6, Smerdiek 3-Stavenisse 3 afgel., ZPR 3-Smerdiek 4 afgel., WHS 5-Alliance 3 afgel., Vosmeer 4-Dosko 4 afgel. Hoofdklasse dames: Madese Boys- Vosmeer 0-0. Jeugd: DSE-Vosmeer B 3-1, Moc- Tholense Boys B 1-2. Oefenvoetbal: Bruse Boys-SPS 2-2. i Meulvlietcompetitie Uitslagen 15 januari. De Pechvogels- de Smulhoek 9-5, Eendracht Boys- Pinocchio 12-1, l'Esperance-Geilings 4-3, Dalem-The Pub 2-2, Smits Boys- Internationals 3-7, Smalstad-de Leeu wen 8-4, Hof van Holland-Batavieren 1-9, 't Anker-de Veerhoek 12-3. Makje voor l'Esperance Bergs Kwartierje is één van de zwakste ploegen in de Kannebuiscompetitie en de dames van l'Esperance hadden er dan ook geen moeite mee. Al gauw scoorde Hanna Moerland na een vrije trap van Anja v.d. Repe. Toen deze even later een hoekschop nam, nam Hanna Moerland de bal ineens op de slof en schoot in de kruising. Een fraaie solo van Anja v.d. Repe bete kende 3-0. De voor Maja Vermaas in gevallen Anita Goedegebuure gaf de bal aan Marrie Fase en die faalde niet, 4-0. l'Esperance kon de ene aanval na de andere opzetten zonder daarbij gestoord te worden. Marrie Fase trok de bal voor op Anita Goedegebuure die voor 5-0 zorgde. Vanuit de achter ste line passte Marrie Fase op Anita Goedegebuure; die schoot richting doel en Hanna Moerland, die bij de paal stond, had de bal maar voor het intikken (6-0). Na de rust ging het wat kalmer aan bij l'Esperance. Er werden ook nog wat kansen gemist. Anita Goedegebuure nam nog twee doelpun ten voor haar rekening en Hanna Moerland één. Een gemakkelijke 9-0 overwinning voor de Sint-Annalandse dames. Op dit moment leidt de stelling waarschijnlijk niet tot snelle reac ties, gezien de zetten die maar aarzelend binnenkwamen. Ook sterke huisschakers twijfelden bij zetdoorgave aan de juistheid van hun zet en vragen of hun zet al bij de eerder doorgegevene zit. Ook Cor Jansen heeft moeite met de stelling die in geen theorieboek is te vinden. Veel inzenders voor on- ze 16e zet vonden dat de dame gespeeld moest worden om de C- pion te dekken en daarom is de gespeelde zet toch wel het sterkst. Db3-c4 won het maar net met 5 stuks van Db3-b4 met 4, terwijl f2-f3 zich mocht verheugen in de belangstelling van 3 schakers, een aantal dat ook Ld2-e3 haalde. Cor Jansen had deze laatste zet min of meer verwacht, maar moest toch erkennen dat de dame-manoeuvre beter is. Zijn antwoord, 16f7-f5 werd door iedere schaker verwacht zodat on derstaand diagram nu onstaan is. Ons paard op e4 moet wijken naar d6 wat waarschijnlijk resul teert in een vrij pion die moeilijk te houden is, of naar g5 en wat dan volgt is moeilijk te analyse ren. Aan deze stelling zijn best wat vrije uurtjes te besteden want alleen al met deze twee varianten kun je werkelijk alle kanten uit. Toch kunnen de 3 zwarte pionnen een bres slaan in onze ko- j ningsstelling en om dat te verhin deren is veel Thools denkwerk no dig. Mocht u na de nodige studie een juiste voortzetting vinden, dan horen wij die graag zaterdag a.s. van 17.30 tot 19.00 uur op tel: 01666-2531. Noad 2 heeft concurrent Chrislandia 2 met 3-1 verslagen. Een goed spelend Noad kwam al vroeg op voorsprong door Jacco Kooy. Chrislandia was aanvanke lijk feller, maar Noad ving dat goed op. Het werd 2-0 uit een hoekschop van Arno Dieleman, die door aanvoerder André van Westen schitterend werd ingekopt. Na de thee golfde het spel op en neer, maar de Noad-defensie maakte geen fout. Uit een van de aanvallen ging Jos van Splunter goed door, maar werd binnen het strafschopgebied neergelegd. Hij viel dermate ongelukkig, dat hij met een schouder uit de kom naar het ziekenhuis moest. André van Westen scoorde uit de penalty 3-0. Dat de bezoekers vlak voor tijd nog tegenscoorden, deerde Noad niet. Vosmeer 3 heeft de derby tegen NVS 3 met 1-4 gewonnen. Dat kwam hard aan bij de Braban ders, die met 21 punten uit 11 wedstrijden aan kop stonden. Vosmeer had nog slechts 9 pun ten. De Thoolse ploeg had veel meer inzet dan de thuisclub, die er deze middag ook geen blijk van gaf titelkandidaat te zijn. Moge lijkheden voor Kees Timmermans en Ger Schot leverden niets op. Aan de andere kant kreeg NVS ook kansen, maar doelman Daan Vaders - die zijn rentree maakte - bleek zijn oude stiel nog perfect te beheersen. Na een half uur rond de Kees Timmermans een uitval af en passeerde de doelman, 0-1. Daarna viel Vosmeer terug, maar doelman Vaders hield zijn ploeg overeind. Na de rust kwamen Jos de Wit en Edwin v.d. Zande in het veld voor Ger Schot en Ad van Poortvliet. Bijna scoorde NVS na een mis verstand bij de bezoekers, maar de bal stuitte op de paal. Na vijf minuten kon Jos de Wit alleen doorgaan en hij schoot het leer langs de uitgelopen doelman, 0-2. Nog geen tien minuten later was het opnieuw raak. Na een uitval omspeelde Edwin v.d. Zande de keeper, maar de bal raakte de paal. Kees Timmermans was er echter als de kippen bij om het leer alsnog over de lijn te werken. Nog geen vijf minuten later werd het zelfs 0-4, toen Jos de Wit de bal uit een voorzet van Edwin v.d. Zande via binnenkant paal in het doel schoot. NVS kwam er tot dan toe nauwelijks aan te pas, maar Vosmeer nam in deze fase wat gas terug. Tien minuten voor tijd resulteerde dat in een treffer voor de thuisclub, die met 1-4 te gen de eerste nederlaag aanliep. Tegen het ver onderaan staande SPS 4 heeft Noad 4 een ruime 3-7 overwinning behaald. Aanvanke lijk leek SPS beter uit de voeten te kunnen op het zwaar bespeelbare veld, want de thuisclub nam al na een paar minuten de leiding. Door een afstandsschot van Cenny Reijngoudt in de kruising kwam de gelijkmaker tot stand. Daar door gesterkt ging het lopen bij de bezoekers. Door een glaszuivere hattrick van Jan Kot liep Noad naar 1-4 uit. Vooral zijn tweede doelpunt was een juweeltje: uit een voorzet van Cenny Reijn goudt werkte hij de bal met een duiksprong in het doel. Na de thee kwam Stanny v.d. Velde in het veld voor Han Quist. Evenals voor de rust scoorde SPS al snel, zodat het 2-4 stond. De thuisclub rook dat er misschien nog een ge lijkspel in zat en zette Noad onder druk. Maar de Sint-Philipslandse defensie stak goed in elkaar en be lette SPS het scoren. De Noad- aanvallers kregen iets meer ruim te, waarvan de op schot zijnde Jan Kot goed gebruik maakte. Uit een dieptepass tekende hij 2-5 aan. Noad hervond zijn draai en uit een bekeken pass van Stanny v.d. Velde bracht Piet Geluk de stand op 2-6. SPS wist nog terug te ko men tot 3-6, maar Kot bepaalde met zijn vijfde treffer de eindstand op 3-7. Vosmeer 5 heeft de competitie goed hervat met een 0-2 overwin ning tegen HSC 4. Aanvoerder Kees Heijboer ontbrak, zodat Rodger Luijs die taak op zich nam. In de eerste helft had Vosmeer een licht veldoverwicht, maar er werd niet gescoord. Na de thee kregen de bezoekers legio kansen. Na een pass van Hans van Voetbalvereniging Vosmeer en trainer Ko Stoutjesdijk uit Sint- Maartensdijk gaan ook volgend seizoen samen door. Dat kwamen bestuur en trainer deze week over een. Stoutjesdijk begint aan zijn tweede seizoen bij de zondag vier deklasser. Daalen schoot Richard Kooien op de paal. In tweede instantie tikte Gerwin Hoek het leer binnen. Hoek bracht ook de tweede treffer op zijn naam, via een mooi schot. De thuisclub drong nog wel aan, maar Vosmeer kwam niet meer in de problemen. Een door vakantie, blessure en ziekte gehavend Vosmeer was te gen Madese Boys toch de meerde re. Men liet een beter verzorgd spel zien, maar van beide kanten was er weinig gevaar. Anita Goe degebuure schoot tot twee keer toe van afstand naast. Het eerste kwartier in de tweede helft was Madese Boys sterker, zonder daaruit gevaar te kunnen stichten. Vosmeer nam het initatief over en kreeg in het laatste kwartier nog enkele kansen. Anita Goedege buure schoot op de lat en ook werd een doelpunt van haar we gens buitenspel afgekeurd. In de laatste seconden van de wedstrijd rolde de bal na een schot van Hei- ma Verhees via de binnenkant van de paal het doel weer uit. Zo bleef het 0-0. Woensdagavond oefent het team tegen het Zeeuwse dameselftal. Léon Vermunt maakt voor derde keer sportprijs Er is nog iemand die belangrijk is voor het hele gebeuren: Léon Ver munt. Hij is de kunstenaar die de penning ontwierp en vervaardigde die aan de sportman en de sport ploeg wordt uitgereikt. Vermunt kreeg van de gemeente Tholen voor het eerst bij het sportgala van 1986 de opdracht om een spe ciale munt voor deze gelegenheid te maken. Toen werd de penning uitgereikt aan een sportvrouw: Diana de Ruyter. Het kleinood moet telkens opnieuw gegoten worden er is een mal voor zowel een mannelijke als een vrouwelij ke winnaar. De penning toont aan de ene kant een plattegrond van het eiland Tholen, omgeven door water met daarin een fuik die de visserij symboliseert, terwijl een aar midden op het eiland de land bouw aangeeft. De andere kant van de penning laat een juichende man/vrouw zien. De penning voor de groep toont 2 sportman nen en een sportvrouw. De bron zen penning kan pas door Ver munt gegoten worden als de com missie heeft uitgemaakt wie in dat jaar de gelukkige gaat worden. Léon Vermunt is op Tholen ook bekend als docent van de afdeling Kunstzinnige Vorming bij het REC, terwijl velen zijn beelden zullen kennen. Hij vervaardigde namelijk in Steenbergen de heraut die voor het stadhuis geplaatst is, in Dinteloord het verzetsmonu- ment, in Halsteren aan de Burg- elkhuijzenlaan de merrie met veu len, in Zwijndrecht staat een beeld bij Grootint, in Roosendaal zien we werk van Vermunt bij het ziekenhuis, de Zr. Franciscanes sen en ook het Tullepetoanemo- nument is van hem. Tevens maak te Vermunt een opdracht voor Philip Morris. Exposities van hem kon men bewonderen in Middelburg, Nijmegen, Breda, Bergen op Zoom, Roosendaal, Loosdrecht, Volkel en ook in Barcelona staan 9 beelden. Léon Vermunt, die sinds 1977 een eigen atelier en bronsgieterij 'Cire Per due' in Halsteren exploiteert, kreeg zijn opleiding aan de Aca demie voor Beeldende Kunsten in Tilburg. Daarna gaf hij o.a. les aan de vrije Academie te Rotter dam en op middelbare scholen. Assertiviteit,een woord dat men in gesprekken tegenwoordig nog al eens tegenkomt, betekent. "Durf op te komen voor jezelf zonder dat je een ander krenkt". Dat is gemakkelijker gezegd dan gedaan. Mensen die in het alge meen veel moeite hebben met contact met anderen zijn juist die genen die zo'n cursus nodig heb ben, die anderen -die zo vrij in het leven en de maatschappij staan- kunnen wel voor zichzelf opko men. Het vormings- en ontwikke lingswerk van het Regionaal Edu catief Centrum Tholen wil juist diegenen die last hebben van knikkende knieën, blozen, krie bels en een brok in de keel, helpen om eens te leren zeggen wat ze denken. Dat gebeurt op twee ma nieren: men begint met basisoefe ningen, terwijl daarnaast ook er varingen uit het dagelijks leven worden nagespeeld. Deze cursus is geen wondermiddel, je moet er zelf hard voor werken en wat heel belangrijk is: je moet er achter staan en het zelf heel graag willen. De cursus bestaat uit 12 bijeen komsten, waarvan er 9 gehouden worden op woensdagavond. Er vinden ook nog drie dagdelen plaats in een vormingsinternaat, maar wie iets over de cursus we ten wil, kan woensdagavond 25 januari komen informeren in het REC gebouw aan de Jan van Bloisstra'at. De cursus begint op 1 februari. "Kom eens voor jezelf op, volg de assertiviteitscursus, je was het al zo lang van plan". De basis voor het kampioenschap werd al in een overtuigende eerste competitiehelft gelegd. Met zes punten voorsprong en nog drie wedstrijden te gaan, begon men zaterdag in Roosendaal aan het treffen met Blauw Wit 4. Een overwinning zou de titel beteke nen. In de damesenkels won Anja Moeliker overtuigend (11-0, 11-1). Janet van Duivendijk had wat last van de lichtbanen en had een set meer nodig (11-0, 11-12, 11-3). De herenenkel van Martin Pattimahu was als vanouds; na een spannen de eerste set - en waarschijnlijk conditiegebrek van de tegenstan der - werd ook de tweede set bin nengehaald (15-13, 15-6). Als tweede heer won ook Ferry Lam mers (15-5, 15-5) en daarmee was het kampioenschap een feit. Restten nog de dubbels. De partij van Janet en Anja was kort en krachtig (15-6, 15-2), maar pech en flinke tegenstand deden Paul- Jan Overbeeke en Rob Peper de das om. Ondanks een flinke eindsprint werd de winst toch door de heren van Blauw Wit bin nengehaald. Voor Batho was dit het enige verliespunt, want de ge mengd dubbels van Anja en Paul- Jan en van Janet en Ferry werden ook overwinningen. sen en namens de Batho-leden door Ada Lammers; een echte de legatie belangstellenden dus, voornamelijk moeders van de speelsters. Na een triomftocht door de kantine werd het feest in sporthal Meulvliet voortgezet. Ze ker toen bekend werd dat de jeugdformatie door een 8-0 over winning op De Treffers uit Rijs- bergen eveneens kampioen was geworden. Het jongensteam komt uit in de klasse Kl, waar geen klasse boven is. Een succesvolle dag voor het Thoolse badminton. Na een 7-1 eindstand werden de bloemen uitgereikt door sponsor Pieter Verhoeff, trainer Tiny Buy- Maandag 9, vrijdag 13 en zater dag 14 januari was het clubge bouw van S.V. De Eendracht aan de Wattstraat in Tholen het decor voor de 3e editie van de open nieuwjaarswedstrijden. Er wer den zo'n 28 verenigingen aange schreven, waarvan er 5 acte de presence gaven: S.V. Dow Ter- neuzen, S.V. Goes, S.V. Poort vliet, S.V. Bergen en S.V. De Eendracht. In totaal waren er 75 schutters die elkaar bestreden in de disciplines liggend geweer en pistool. Ook waren er weer dames van de partij. "De vereniging die op dit moment goed in de lift zit," aldus de onlangs gekozen voorzitter P. van Rooy uit Huybergen, "telt nu 105 leden, waarbij 15 a 20 da mes." Tot secretaris werd geko zen dhr. M. Lisinsky uit Wil lemstad. De wedstrijden werden georgani seerd door technische commissie en het bestuur en zaterdagmiddag kon voorzitter Van Rooy na een groot aantal spannende ontmoe tingen de bekers en prijzen uitrei ken aan de winnaars: Geweer: klasse H: 1. L. de Putter, 580, DOW Terneuzen; klasse A: 1. W. Goetheer, 583, Bergen op Zoom; klasse B: 1. J. Mous, 577, F.C. Eendracht; 2. R. van Reyen, 573, F.C. Eendracht; 3. J. van Tiggelen, 565, S.V. Poortvliet; 4. J.A. van Tiggelen, 565, S.V. Poortvliet; klasse C: 1. A. Goud zwaard, 554, S.V. Poortvliet; 2. T.-H. Mous, 530, F.C. Eendracht; klasse D: 1. P. Schotkamp, 559, F.C. Eendracht; 2. P. Panaitescu, 554, DOW Terneuzen; 3. D. Go- vers, 545, F.C. Eendracht; 4. J. Mol, 540, Bergen op Zoom. Nieuwelingen geweer - W. van Nieuwburg, 553, F.C. Eendracht. Korpsen: klasse A: 1. Bergen, 2301; klasse B: 1. DOW Terneu zen, 2226; klasse D: 1. F.C. Een dracht, 2124. Pistool: klasse H: 1. P. Nelen, 368, Bergen op Zoom; 2. A.M. Kunst, 329, F.C. Goes; 3. J.P. Jobse, 328, F.C. Eendracht; 4. C. Jobse, 313, F.C. Eendracht; 5. M. Lisinsky, 309, F.C. Een dracht; klasse B: 1. K. van Liere, F.C. Goes, 299; klasseC: 1. W.J. van der Endt, F.C. Goes, 303; Klasse D: 1. B. Braat, F.C. Goes, 295; klasse E: 1. J.L. van Dimen, F.C. Goes, 340; 2. P. Braat, F.C. Goes, 313; 3. J. Kiezenberg, F.C. Goes, 299; 4. F. Braat, F.C. Goes, 294. De junioren speelden slechts 1 wedstrijd, waar ze dan ook 4 uur over mochten doen. In deze klas se speelden Daniëlla de Vos en Adré Buscop een prima partij. Als enig meisje debuteerde Da niëlla zeer sterk, ze bouwde haar partij tegen Peter den Hollander zeer goed op en combineerde in het middenspel op een keurige manier naar dam. Haar tegen stander pakte deze dam wel af maar de resterende stand was voor Daniëlla een eitje. Een goed begin voor Daniëlla, ze ligt nu goed in de race. André Buscop debuteerde even eens bij de junioren, maar deed het wat rustiger aan tegen de sterk spelende A. ten Hove. In het mid denspel leek André wat moeilijker te staan, maar tegen het eindspel stond hij zelfs beter. Helaas zat er voor zijn tegenstander nog een re misemogelijkheid in de stelling. Hiermee staat André een punt achter op favoriet Arjo Kou semaker. slechts 1 door kan gaan naar de finale. Dit geeft natuurlijk een enorme druk voor de spelers, maar de sterksten komen toch wel weer uit de verf. Favoriet voor de titel is Toby Hage. Hij liet zien dat hij niet voor niets in de natio nale aspirantenselectie zit en won alle 3 partijen met een overweldi gende theoretische spelstijl. Daar naast toonde hij ook aan veel ge leerd te hebben als invaller bij het eerste team in de landelijke 2e klasse. Een remise tegen Jeanine van der Horst is voor hem al vol doende om zaterdag in de finale te komen. van "de Eendracht", maar zij hadden aanmerkelijk meer moeite met het hoge niveau. Corné Buscop speelde een prima partij tegen de meer ervaren Francel Kousemaker en de partij liep dan ook remise. Corné won nog van een zwakkkere speler maar moest toch het onderspitdelven tegen de immer solide speler v.d. Berge. Francel Kousemaker had een te leurstellende dag, behalve de re mise tegen Corné verloor hij van 2 sterke tegenstanders. Ronald van Gorsel verloor ook van die zelfde 2 spelers maar wist zijn 3e partij in winst om te zetten. Zijn broer Erik van Gorsel speelde slechts 2 partijen. Hij verloor van de lastig te bestrijden D. de Rooy en wist daarna de volgende partij op remise te houden. De 21 aspiranten zijn ingedeeld in 4 voorronde groepen, waarin er In een andere groep deelde Mar- tijn Schellinger de lakens uit. Ook hij buitte zijn surplus aan erva ring goed uit, en won al zijn par tijen overtuigend. Toch is Martijn nog lang niet zeker van een finale plaats, want hij zal dan toch 2 zware spelers in toom moeten houden, namelijk R. Mohan en M. de Jager. Vooralsnog ziet het er rooskleurig uit voor de debu tant in deze klasse. In de overige 2 groepen speelden nog 4 spelers Dit jaar spelen er in tegenstelling tot voorgaande jaren vrij weinig pupillen van "de Eendracht" mee in de jongste klasse. De beste Tholenaar is wel Peter Kleppe. Hij won 4 partijen en verloor er één, waardoor hij met nog 5 an dere spelers op een le plaats staat. Gezien de concurrentie zal het voor hem een zware dobber wor den deze plaats te handhaven in de komende wedstrijddagen. Rombout Kousemaker speelde ook goed, zeker als je ziet dat de ze speler nog slechts een half jaar op de damclub zit. Hij sprokkelde 4 punten bij elkaar. Voor de zeer jeugdige Joyce de Vos en Dennis Kleppe bleek de tegenstand groot te zijn, beiden behaalden slechts 2 punten. Voor hun is dit kam pioenschap een mogelijkheid om meer ervaring op te doen voor later. Te Diemen zijn afgelopen week end de halve finales voor het da mes damkampioenschap van Ne derland van start gegaan. Ook hierin is de Thoolse damclub ver tegenwoordigd, en wel in de per soon van Jacqueline Schouten. Zij speelde zaterdag tegen C. van Setten, en opende wel zeer sterk. Al na 4 zetten dwong ze schijf winst af, op dat niveau is zoiets zeer uitzonderlijk. Natuurlijk gaf Jacqueline daarna de partij niet meer uithanden, en pakte de volle winst. De tweede partij moest ze spelen tegen haar zus Nicole die voor een Haarlemse club uit komt. Jacqueline opende niet he lemaal naar wens en het mid denspel verliep voor haar ook niet echt lekker. Ze moest om diverse redenen afzien van een geplande hekstelling, waardoor ze de flank- aanval van haar zus moest omsin gelen. Jacqueline taxeerde haar stelling op maximaal 1 punt, en bood daarom remise aan. Met nog een vol bord met schijven ging Nicole hierop in. Jacqueline heeft nu een goede uitgangsposi tie voor een finaleplaats. Van de 5 speelsters gaan er 2 door, en haar grootste concurrente Barbara Graas heeft een zwaarder pro gramma te gaan. Degenen die haar verrichtingen het komende weekend willen volgen kuftnen te recht op teletekst pagina 683. De kenners zijn het erover eens dat komend weekend in haar groep de beslissing zal vallen. Het 2e team van "de Eendracht" heeft de belangrijke wedstrijd te gen Souburg onverwacht verloren met 7-9. Gezien het verloop van de wedstrijd een zeer teleurstel lend resultaat. Gemiste kansen op winst van L. v.d. Velde en S.Schot (beiden remise) en 2 ne derlagen van J. den Braber en J. v.d. Velde deden de balans in het voordeel van Souburg doorstaan." Degelijke remises van B. Kegge, P. v.d. Velde en A. Boogerd en een overwinning van A. Slager konden de nederlaag niet meer af weren. Vanavond staat er weer een belangrijke wedstrijd op het programma tegen Aagtekerke I. Deze wedstrijd zal gewonnen moeten worden om een kans op het hoofdklasserschap te houden. Tholen II staat momenteel onder aan met 2 pnt. evenals Middelb. II. Aagtekerke I heeft 3 pnt. Goes I voert de ranglijst aan. Uitslag: 1. B. Kegge - P. Filius 1-1; 2. P.v.d. Velde - M. Bronke 1-13. J. v.d. Velde - J. v. 't Pad je 0-2; 4. A. Boogerd - B. Rom- persad 1-1; 5. L. v.d. Velde - J. Brasser 1-1; 6. A. Slager - A. Jop- se 2-0; 7. S.Schot - L. Leynse 1-1; 8. J. d. Braber - A. Alewijnse 0-2, 7-9. Heren Batho sterk Het herenteam van Batho versloeg za terdag Blauw Wit uit Roosendaal op alle fronten. Ron Rijper en Adriaan v.d. Berge hadden met hun enkelspel meer moeite dan verwacht. Beiden hadden drie sets nodig om de partij te winnen. Rijper won met 15-9, 13-15 en 15-11 en v.d. Berge met 15-13, 13-15 en 15-12. Erik Offermeyer en Arno v.d. Steen hadden geen tegenpartij. Offer meyer won met 15-3 en 15-0 en v.d. Steen met 15-1 en 15-2. Ook bj de dub belspelen had Blauw Wit geen enkele kans. Met overmacht won Batho over tuigend met de volgende uitslagen: 15-1 en 15-3, 15-2 en 15-7, 15-5 en 15-2 en de laatste met 15-2 en 15-1. Zater dag staat de wedstrijd tegen koploper Robad op het programma. Shuttle Meppers ruikt titel Het eerste team van Shuttle Meppers gaat met nog twee wedstrijden te spe len op kop met 4 punten voorsprong op Hoeven. De directe confrontatie tussen beide teams is de laatste wed strijd op 27 januari. Zondag werd met 5-3 gewonnen van Steenbergen 1. Nadat alleen Aad Broekhuizen z'n enkelpartij had ge wonnen, keken de Tholenaren tegen een ongekende 3-1 achterstand aan. Maar daarna werd niet meer verloren, waardoor de overwinning toch nog een feit was. Het tweede team won thuis met 8-0 van Relax 1 uit Ossendrecht. Setstan den: Rein Reijngoudt 12-15, 15-2, 15-10; Peter v.d. Gouwe 14-18, 15-10, 15-5; Conja v.d. Gouwe 7-11, 11-0, 11-7; Marleen van Herpen 11-1, 10-12, 11-7; Reijngoudt/P. v.d. Gouwe 15-6, 18-15; C. v.d. Gouwe/Van Herpen 15-10, 15-10; Van Herpen/P. v.d. Gou we 15-11, 15-5; C. v.d. Gouwe/Reijn- goudt 15-2, 15-4. Het derde team deelde de punten met Dino 9. Het herenteam verloor in Oosterhout met 6-2 van BCO/Bali. De Bl-jeugd won van Blauw Wit met 7-1, Rob Kik was invaller voor David van Velzen. Het C-team verloor met 7-1 van Dino, alleen Ellen Geers won haar partij. AVC d 3 verslaan koploper Het op de vijfde plaats staande derde damesteam van AVC heeft koploper Voverdi 2 uit Oud-Gastel geklopt. De eerste set ging het tegen elkaar op met leuke railey's, het werd 15-9. In de tweede set verslapte de aandacht niet bij AVC en men won met 15-12. de derde set was minder goed. De passes kwamen niet goed en er werd veel min der in drieën gespeeld. AVC verloor met 7-15, maar pakte in elk geval twee punten. Trimloop Chrislandia Ter gelegenheid van het 40-jarig bestaan van v.v. Chrislandia werd in Heijningen een trimloop van 21 km georganiseerd. Bij winderig weer ver schenen 60 atleten aan de start, waar onder enkele Tholenaren. Rien en Ewoud Fase werden vierde en vijfde in een tijd van 1.18.20. Ze eindigden vier minuten na winnaar De Rooy.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1989 | | pagina 21