Zes kanshebbers Goochelaar met zwaarden bij beslissing over sportprijzen Euromarathon brengt Wim van Dijke dichter bij sportprijs Drie jaar sportprijzen Zwerfdieren kosten meer Donderdag 5 januari 1989 DE EENDRACHTBODE 9 PSV'er Lars Tazelaar vrijdag 20 januari bij gratis sportgala Je moet het gezien hebben, bij... Aanmoedigingsprijs voor veelbelovende Thoolse sporter nieuw onderdeel Thools talent PSV-internaat Verrassing Wat moet ik nu nog doen om voor de sportprijs in aanmerking te komen, verzuchtte de Smurdiekse atleet Wim van Dijke vorig jaar tijdens het omstreden Thoolse sportgala. De Euromarathon van 522 km tus sen Luxemburg en Zuid-Frankrijk hebben hem dichter bij de fel begeerde onderscheiding gebracht. Met 'drie voortreffelijke individuele sporters' en 'ver rassende nieuwe dingen' bij de ploegen hoopt voorzit ter C. van den Berge van de commissie sport vrijdagavond 20 januari weer op 400 tot 500 mensen bij het Thoolse sportgala. Presentator Perry Bakx is er na een bezoek aan een soortgelijk evenement in Ber gen op Zoom al zeker van: "Het wordt weergaloos." 1986 Jeugdteam damclub de Een dracht, Tholen(winnaar) Eerste elftal voetbalvereniging SPS, Poortvliet Eerste herenteam volleybalvereni ging Amigos, Oud-Vossemeer ...deopen haard mag weer gewoon gezellig zijn: een lekkere knapperend vuurtje. De Schelde heeft de open haard die u zoekt en die past bij uw budget. Johan van Oevelen kan u daarover alles laten zien en vertellen. Kom,maar kijken en ontdek de veelzijdigheid van de Schelde. Advertentie I.M. INDIVIDUEEL Lars Tazelaar uit Tholen staat centraal op het Thoolse sportgala met zijn PSV-internaat. Dat onderdeel op het sportgala zal 20 minuten duren. Behalve Lars Tazelaar komen ook de schooldirectie, de trainers en de gastouders aan het woord. Dhr. Willems van PSV zal 20 januari in Haestinge aanwezig zijn. Naast 'Een dag uit het leven van Lars Tazelaar' is er een program ma over het Preventief Sport Me disch Onderzoek(PSMO) en het Sport Medisch Adviescen- trum(SMA) uit Vlissingen. "Daar is nog heel weinig bekend over en daarom komt er een sportarts na dere uitleg geven", aldus Bakx. Daarnaast is er pure amusement. Voor de derde keer de demonstra- tiegroep jazzdans van Laura Ou- wens uit Oud-Vossemeer en als nieuweling Magic Dick: Dick Rietkerk uit Tholen, goochelaar met zwaarden. Hij hoeft ten aan zien van de sportprijzen echter geen knoop meer door te hakken, want b en w hebben al een keuze gemaakt wie van de drie sport man en sportploeg wordt. Op de sport toegesneden zang komt van Gré Boelhouwers uit Tholen(bekend van Capritholen), begeleid door pianist Jan van Els- acker uit Tholen en de bassist Foy uit Oud-Vossemeer. Voor zang zorgt ook Leon Aarden uit Bergen op Zoom, versterkt met een meidengroep. Uit Bergen komt verder de alternatieve springorganisatie Oezoo-ASO met een komisch optreden. Aangezien het vorig jaar wat te laat werd, begint het programma 20 januari om half acht in plaats van acht uur. Omstreeks half elf zal voorzitter C. van den Berge zijn slotwoord spreken. De toe gang is gratis en om meer zitplaat sen te scheppen, worden er weer tribunes gebouwd door gemeente werken. gaat van 11 naar 13 gulden per dag en voor een kat van f. 4,75 naar 7 gulden. De dieren verble- ven twee weken in het asiel, maar die periode wil de instelling met een week verlengen. In de derde week wordt namelijk voor een groot aantal dieren nog een baas gevonden. Het asiel heeft de ge meente ook gevraagd om de kosten van inenting en tatoeage - f. 53,50 voor een hond en f. 27,50 voor een kat - voor haar rekening te nemen. Dit alles zal een verho- ging van de kosten naar ongeveer 15.000 gulden tot gevolg hebben. De commissie financiën brengt dinsdagavond haar advies hier over uit. nuari noemt Van den Berge de aanmoedigingsprijs die voor het eerst uitgereikt zal worden. "Met twee sportprijzen dek je het ge heel niet. Er is nog wat over. De mogelijkheid daarvoor was er al tijd al in het reglement, maar nu gaan we een aparte prestatie, ie mand die een belofte voor de toe komst inhoudt, verrassen. Met zijn of haar omgeving is er al con tact geweest, maar de betrokkene - 1 van de 18 kandidaten voor de sportprijs - weet het nog niet." De voorzitter zegt blij te zijn met verrassend nieuwe dingen als dames- en schoolvoetbal, triath lon, autocross en springen. Hij hoopt dat er volgende keer nog meer aanmeldingen uit verschil lende sectoren komen. "Een ter reinknecht met jarenlange, trouwe dienst kan evenzeer kandidaat gesteld worden, al spreekt een tweede plaats bij Nederlandse kampioenschappen dan meer tot de verbeelding." Van den Berge is ermee ingeno men, dat de commissie sport meer bij de verenigingen en individuele sportbeoefenaars gaat leven ge zien de toenemende contacten. PLOEG 1988 Dameselftal voetbalvereniging Vosmeer, Oud-Vossemeer Springgroep gymnastiekvereni ging Olympia, Tholen Schoolvoetbalploeg De Casem- brootschool, St. Annaland 1987 Tennisgroep Competitie Combi natie Eiland Tholen(CCET), Tholen, winnaar Damesploeg volleybalvereniging Amigos, Oud-Vossemeer Eerste elftal voetbalvereniging Tholense Boys, Tholen Wim van Dijke werd januari vorig jaar al gehuldigd als één van de kandidaten in de top drie voor de individue le sportprijs en in eind maart kwam wethouder van sportzaken P. van Schetsen hem een bloemenhulde brengen voor het volbrengen van de Euromathon. Burgers heeft opnamen gemaakt bij alle zes kandidaten voor de Thoolse sportprijs 1988 en bij het voetbaltalent Lars Tazelaar uit Tholen, leerling op het PSV- internaat in Eindhoven/Geldrop. Het dameselftal van Vosmeer op de kampioensfoto ter gelegenheid van promotie naar de hoofdklasse. Het was de tweede titel in drie jaar. Er wordt momenteel hard gewerkt aan een tweede elftal. Inmiddels zijn er 7 aanmel dingen. Vosmeer heeft nog als enige voetbalvereniging op Tholen/St. Philipsland damesvoetbal. Er zijn dan ook speelsters uit Tholen, St. Maartensdijk, St. Annaland en St. Philipsland, naast die uit het eigen dorp Oud- Vossemeer. De stichting Dierenasiel in Bergen op Zoom kan voor 1989 mogelijk 15.000 gulden subsidie van de ge meente Tholen tegemoetzien. In 1987 betaalde de gemeente voor het onderbrengen van 22 zwerf honden en 69 zwerfkatten totaal f. 5.679,75. Voor 1988 is in de begro ting een post van f. 3.150,- opge nomen. Deze zal moeten worden aangepast. Het asiel gaat zijn tarieven verho gen. De bijdrage voor een hond tie'. Hij noemt drie factoren, die de voordracht zo moeilijk maken. Ten eerste de ongelijksoortigheid van de sporten. "Hoe moet je de prestaties van een hengelaar en een motorcrosser tegen elkaar af wegen. Bij de ene sport staat tech niek centraal, bij de andere conditie. Dat maakt het moeilijk." Een tweede punt is het verschil in concurrentie voor de sporters. "Die is in een prille sporttak heel verschillend met die van een al ja ren bestaande vorm van sport." Als derde noemde de voorzitter het aspect van de eenmaligheid of continuïteit. "Het mag geen toe valstreffer zijn." Een heel bijzonder aspect aan het derde Thoolse sportgala op 20 ja- 1988 Jaap de Rijke, triathlon, St. Maartensdijk Sjacco Bliek, autocross, St. An naland Wim van Dijke, atleet, St. Maar tensdijk 1987 Jan v.d. Vlies(winnaar), voetbal ler, Tholen Wim van Dijke, atleet, St. Maar tensdijk Thijs Fase, wielrenner, Oud- Vossemeer 1986 Diana de Ruyter(winnares), schoonspringster, Tholen Mare Zuidweg, tennisser, Tholen Leen van Driel, atleet, St. Maar tensdijk Sjaccó Bliek uit St. Annaland, die als rally crosser één van de drie kandidaten is voor de individuele sport prijs van de gemeente Tholen. Voorzitter J. de Laater van de Ihoolse voetbatjeaera- tie reikt de beker uit aan de kampioen schoolvoetbal Tholen/St. Philipsland. De Casembrootschool uit St. Annaland zou vervolgens ook Zeeuws kampioen wor den en tot de landelijke halve finale doordringen. Het schoolteam is nu één van de drie kandidaten voor de Thoolse sportprijs. Vosmeer dames: in 9 jaar hard werken met twee keer trainen per week en goede begeleiding slaag de het enige dameselftal in de Thoolse voetbalwereld erin om de hoofdklasse A te bereiken, de op één na hoogste klasse in de Neder landse KNVB-damescompetitie. Dit resultaat werd bereikt na twee kampioenschappen en twee pro moties. Olympia springgroep: na goede prestaties in 1987 deden de Thool se dames vorig jaar van zich spre ken op 19 maart in Goes, 12 november in Meulvliet en 3 de cember in Tiel. Dat laatste bij de nationale groepspringkampioen- schappen, waar men in groep I derde werd op de minitrampoline en vierde op het paard. Met die klassering plaatste Olympia zich voor de nationale finale in maart a.s. l)e Casembrootschool: het voet balelftal van de Casembroot school werd 4 mei vorig jaar Zeeuws kampioen na eerst de Thoolse titel te hebben veroverd. Daarna drong men door tot de halve finale om het kampioen schap schoolvoetbal van Neder land. Zonder een wedstrijd te verliezen werden de St. Annaland- se scholieren in Zeist tweede na het nemen van strafschoppen. Jaap de Rijke: de student aan de HTS in Vlissingen werd Zeeuws kampioen triathlon(een hele zwa re sport met zwemmen, fietsen en lopen) bij de junioren en dertien de bij de Nederlandse studenten kampioenschappen, waar forse tegenstand was. Sjacco Bliek: de autocrosser werd clubkampioen van West-Brabant en zevende bij de Nederlandse kampioenschappen rallycross te Valkenswaard in de klasse tot 2000 cc. Wim van Dijke: in 1987 eerste in de marathon- van Almere, tweede in de Schipholloop, tweede bij het Zuid-Nederlands kampioenschap, tweede in de marathon van Wageningen-Rhenen en scherpere persoonlijke records op de 10 km(34.09 minuten) en 25 km(1.27.52 uur), waaraan in 1988 de vierde plaats in de Euromara thon over 522 km werd toe gevoegd. De springgroep van Olympia in actie in Meulvliet, welke prestatie mede bijdroeg tot plaatsing van de Thoolse gymnastiekvereniging bij de top drie voor de sport prijs voor ploegen. ging van het aantal aanmeldingen voor de sportprijzen van 12 naar 18. "Daar blijkt uit, dat de ver kiezing tot sportman en sport ploeg van de gemeente Tholen is aangeslagen, want 18 is voor een klein gebied als het onze veel. Dat is heel constructief en positief. Zo'n 400 tot 500 mensen op een sportgala is ook uniek, want het is heel moeilijk om mensen bij el kaar te krijgen." Van den Berge benadrukt, dat het bij de keuze blijft gaan om een 'uitzonderlijke, bijzondere presta- "Vorig jaar had hij al zeer goede papieren", zegt voorzitter C. van den Berge van de commissie sport, "maar toen zat de concur rentie zeer dicht bij elkaar. Nu heeft hij daar een vierde plaats in de Euromathon aan toegevoegd. Ten dele heeft dat evenement re creatieve aspecten, maar het is ook een prestatie van de eerste or de." De keuze van voetballer Jan v.d. Vlies tot sportman van het jaar ondervond vorig jaar van de mede-kandidaten Wim van Dijke en Thijs Fase met hun supporters nogal wat kritiek. Een teamspor ter werd nummer 1 bij de indivi duele sportprijs. "We hebben die kritiek toen naast ons neergelegd omdat de selectie procedure zorgvuldig was", zegt Van den Berge. "Ook nu is onze procedure uiterst zorgvuldig en nauwgezet, maar het ligt niet zo gemakkelijk als men vaak denkt. Kritiek zal er blijven en daar staan we ook voor open, maar wel graag onderbouwd." Hij benadrukt, dat de commissie naar 'meetbare feiten' heeft geke ken. "Er is heel nauwkeurig en zeer langdurig onderzoek verricht en verschillende leden hebben uit voerige informatie ingewonnen bij deskundigen." De voorzitter is blij met de stij- "Mensen van buiten zijn er ver wonderd over, dat wij hier zo'n sportgala hebben en 't ook kun nen", aldus voorzitter Van den Berge. In de grote stad Bergen op Zoom sloeg 't niet aan, was de er varing van gemeentevoorlichter Bakx en ambtenaar sportzaken P. v.d. Vlies, maar Tholen doet dat volgens hen met een budget van 3500 gulden(exclusief de kosten van gemeentewerken voor tribune-opbouw e.d.) beter met amusement en een educatief on derwerp. "Entertainment heb je zo'n avond nodig", aldus Bakx. "Er ligt ook een druk op je om minimaal een vergelijkbaar pro gramma van vorig jaar. De video beelden van Rien Burgers geven toch een extra dimensie aan ons sportgala."

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1989 | | pagina 9