THOLEIM DER WIJS ALS ELKE SECONDE TELT Hulde voor leidster zondagsschool Voorzichtig met vuurwerk! informatierubriek van de gemeente tholen NIEUWJAARSRECEPTIE OUDEJAARSBESPELING OP GEMEENTELIJKE BEIAARDS WAT LIGT TER INZAGE? GEHANDICAPT?? SUBSIDIE VOOR GROTE EN KLEINE AANPASSINGEN IN UW WONING SPREEKUUR B EN W VOORZICHTIG MET VUURWERK RIJDEN ONDER INVLOED, T0EVAL...0F...KEUZE?? Nieuwe voor zitter ABG Tholen voor regionale WO-verbinding Donderdag 29 december 1988 DE EENDRACHTBODE 5 Redactie: Voorlichtingsambtenaar Gemeentehuis Tholen Markt 1-5 Sint-Maartensdijk. Tel. 01666-2955 Maandag 2 januari 1989 van 17.00 tot 18.00 uur. Ter gele genheid van het nieuwe jaar 1989 houdt het gemeente bestuur een receptie voor de inwoners van Tholen, besturen van verenigingen, instellingen en bedrijven, alsook andere re laties. Met nadruk wordt gesteld dat de nieuwjaarsreceptie voor iedereen toegankelijk is, dus ook voor u! De receptie wordt gehouden in het gemeentehuis te Sint-Maartensdijk. Op zaterdag 31 december verzorgt gemeentelijk beiaardier Gerard de Waardt een oudejaarsbespeling op de beiaard in de toren bij de N.H. Kerk te Sint-Maartensdijk van 10.30-11.30 uur en de beiaard in de stadhuistoren te Tholen van 12.00-13.00 uur. Op het pro gramma staan de navolgende werken: 1. "Het Carillon van Tholen" G. de Waardt gecomponeerd 1987 2. - Auld lang syne - Alle Jahren wieder - Alle Menschen werden Bruder 3. Psalmen - 89 - 150 - 42 4. - Glory Hallelujah - It's a small world - From the time you say goodbye 5. - 0, God our help in ages past - Zilveren draden tussen het goud - Lof zij de Heer 6. - Memory - L. Webber - Dit is een plek om lief te hebben - Toon Hermans - Waar blijft de tijd - Jules de Corte 7. - Merck toch hoe sterck - Gelukkig is het land - O, Nederland let op Uw zaak 8. - Uren, dagen, maanden, jaren - Thoolse Volkslied - Wilhelmus van Nassouwe Voorbereiding bestemmingsplannen De burgemeester van de gemeente Tholen maakt ter voldoe ning aan het bepaalde in artikel 22, tweede lid, van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend, dat met ingang van 30 december 1988 voor een ieder ter sekretarie van de gemeen te, Markt 1-5 te Sint-Maartensdijk, ter inzage ligt het besluit van de raad van de gemeente Tholen van 19 december 1988, waarbij wordt verklaard, dat een bestemmingsplan wordt voorbereid voor de volgende gebieden: a. een gebied aan de Kastelijnsweg te Sint-Maartensdijk; b. een gebied aan de Hoenderweg 31 te Sint-Annaland; c. een gebied aan de Oudeland te Tholen. De begrenzing van de genoemde gebieden staat aangegeven op de bij bovengenoemd besluit behorende en als zodanig gewaarmerkte tekeningen. Tegen dit besluit kan binnen 30 dagen na publikatie schrifte lijk bezwaar worden gemaakt bij de gemeenteraad. Sint-Maartensdijk, 29 december 1988 De burgemeester voornoemd, H.A. van der Munnik Per 1 januari 1989 treedt de Regeling geldelijke steun huisvesting gehandicapten in werking. Deze regelfhg is een subsidieregeling die geldt voor alle in Nederland wonende lichamelijk gehandicapten, die om medische redenen hun woning moeten laten aanpassen dan wel naar een andere woning moeten verhuizen. De aard en oorzaak van de handicap doet niet ter zake. We praten in dit verband niet alleen over rolstoelgebruikers, maar ook mensen met ernstige rugklachten, mensen die slecht ter been zijn, slechtzienden en slechthorenden. Alle mensen die in hun bewegingen blijvend worden gehinderd ten gevolge van ziekte, ongeval, ouderdom of aangeboren functiestoor nissen. Waarvoor kunt u subsidie krijgen? Afhankelijk van de handicap en uw woning zijn er de volgende subsidie-mogelijkheden: 1. Aanpassen van de huidige woning of permanent bewoonde woonwagen aan uw handicap door het treffen van techni sche/bouwkundige voorzieningen. 2. Verhuizen naar een reeds geschikte woning of een woning die be ter geschikt te maken is. 3. Tijdelijke huisvesting van u en uw gezin wanneer de eigen woning ingrijpend moet worden verbouwd. 4. Vergoeden van onderhouds-, reparatie- of keuringswerkzaamhe den aan trapliften en andere mechanische woonvoorzieningen voor gehandicapten aan woning en woongebouwen, die al met subsidie op grond van deze regeling zijn aangebracht. Voorbeelden van woningaanpassing zijn: Kleine aanpassingen zoals het aanbrengen van beugels bij toilet, douche en bad, een douche-zitje, een verhoogde toiletpot, raamope- ners, drempelhulpen e.d., maar ook grote aanpassingen zoals een traplift, de uitbouw van een woon- of slaapkamer, een totaal aange paste badkamer of keuken. Hoe komt u aan subsidie? De subsidie moet worden aangevraagd via het gemeentebestuur. Het bureau Volkshuisvesting beschikt over de benodigde formulie ren die u kunt afhalen of telefonisch opvragen. Dit bureau verstrekt desgewenst ook nadere aanvullende informatie, tel. 01666-2955, tst. 241. Alle door de gemeente goedgekeurde aanpassingen worden volledig vergoed als de kosten hoger zijn dan f 250,— en lager dan f 45.000, Afhankelijk van de kosten van de aanpassing zal de procedure korter of langer duren. Eenmalige aanvragen van f 250,— tot f 2.000,— voor bepaalde eenvoudige voorzieningen kunnen vrij snel worden afgehandeld door de gemeente waar u woont. Een briefje van uw huisarts en een prijsopgave van een in stallateur of aannemer is soms al voldoende. Gaat het om duurdere oplossingen tot f 15.000,dan moet de gemeente advies vragen bij de Gemeenschappelijke Medische Dienst (GMD) voordat de sub sidie kan worden toegekend. En moet uw woning zo ipgrijpend wor den aangepast dat het gaat om een bedrag tussen de f 1 5.000,— en f 45.000,— (maximum), dan moet de gemeente hiervoor goed keuring vragen bij de Directie van de Volkshuisvesting in de provin cie. De gemeente zal er alles aan doen om onnodige vertragingen te voorkomen. Maar u begrijpt dat ingrijpende voorzieningen niet van de ene dag op de andere gerealiseerd kunnen worden. BELANGRIJK: vraag eerst toestemming! U komt pas voor subsidie in aanmerking als uw aanvraag is goedge keurd door de gemeente. Laat dus nooit werkzaamheden verrichten voordat u een zogenaamde subsidiebeschikking van de gemeente heeft ontvangen, gebaseerd op de prijsopgaven van uw aannemer of installateur. Ook een subsidie-aanvraag voor verhuizing (alleen van toepassing in geval van ergonomische belemmeringen), dient tenminste 4 weken vóór de verhuizing bij de gemeente te zijn in gediend. Als u huurder bent moet u bij verbouwing bovendien eerst toestem ming vragen aan de huiseigenaar. ln overleg met uw verhuurder (bij voorbeeld de Stichting "Beter Wonen"), kunt u ook regelen dat de ze de aanvraagprocedure namens u afhandelt. De eerstvolgende spreekuren van de leden van het college van bur gemeester en wethouders vinden plaats op maandag 2 januari 1989 in het gemeentehuis te Sint-Maartensdijk. Burgemeester H.A. van der Munnik en de wethouders P. van Schetsen, L.J. Koopman en J. Versluijs houden hun spreekuur van 11.00-12.00 uur. Indien u op een ander tijdstip met een van de collegeleden wilt spre ken, belt u dan even naar het gemeentehuis, telefoon 01666-2955, toestel 330. leder jaar eindigt de feestvreugde rond de jaarwisseling voor enkele tientallen mensen in het ziekenhuis. Daarvan bestaat ongever de helft uit kinderen! De slachtoffers lopen vaak ernstige verwondingen op, voornamelijk bestaande uit oogletsel, brandwonden of scheur- wonden aan hoofd of ledematen. Dat alles is dan een gevolg van verkeerd gebruik van vuurwerk. Ver der is het zo, dat ongeveer 6% van de gebruikers van knalvuurwerk een blijvend, aanzienlijk gehoorverlies oplopen. Alle reden dus, om erg voorzichtig te zijn bij het gebruik van vuurwerk! Het is sterk aan te bevelen, dat ouderen er nauwlettend op toezien, dat kinderen vuurwerk niet op een gevaarlijke wijze gebruiken. Erg belangrijk is uiteraard, de gebruiksaanwijzing van het vuurwerk goed te lezen, vóór men het afsteekt. Overlast voor mensen en dieren leder jaar zijn er ook weer 'toevallige passanten of toeschouwers' en dieren het slachtoffer van vuurwerk. Laten gebruikers van vuurwerk vooral ook aan anderen denken! Die ren kunnen rond de jaarwisseling het beste binnen gehouden wor den, zij zijn immers erg bang van die onverwachte harde knallen. Loopt er tóch een dier buiten, jaag het dan niet de stuipen op het lijf door vuurwerk af te steken, maar wacht enkele ogenblikken. Gooi nooit vuurwerk in de richting van mensen of dieren! Tijdstip van kopen en van afsteken Vuurwerk mag in de gemeente Tholen alleen verkocht worden op vrijdag 30 december en op zaterdag 31 december 1988. Het mag alleen afgestoken worden op vrijdag 30 december tussen 08.00 uur en 20.00 uur, op zaterdag 31 december van 08.00 uur en in de nacht van Oud en Nieuw tot 02.00 uur. Vuurwerk en kerkdiensten Zoals uit het bovenstaande blijkt mag in Tholen vuurwerk worden verkocht en afgestoken op 30 en 31 december. Met name zaterdag avond zijn er op tal van plaatsen in de gemeente kerkdiensten ge pland. We doen een ernstig beroep op de Thoolse jeugd op die tijdstippen in de omgeving van kerkgebouwen geen vuurwerk af te steken. Dat vuurwerk gevaarlijk kan zijn is al lang bekend. Door de Neder landse brandwondenstichting wordt daarom al jaren actie gevoerd voor het veilig omgaan met vuurwerk. Wij vragen U, houdt U a.u.b. rekening met hun adviezen. De afgelopen jaren heeft zich op het ge bied van vuurwerk een nieuw "fenomeen" aangediend, namelijk het afsteken van zgn. "VALSCHERMSIGNALEN" door eigenaren van met name pleziervaartuigen. Hoewel dit misschien minder onschuldig lijkt willen wij U toch drin gend verzoeken aan deze rage niet mee te doen. De vuurballen blij ven erg lang nabranden en kunnen bij het neerkomen op meestal andermans eigendom grote brandschade veroorzaken. Wij hopen op Uw medewerking te mogen rekenen en wensen U een goed en brandloze jaarwisseling toe. Brandweer Tholen L.T. Steenpoorte, centraal commandant Wanneer je je oor zo hier en daar eens te luisteren legt, hoor je som mige mensen die "gepakt" zijn wegens het rijden onder invloed zeg gen: "Pech gehad; ze moesten mij weer hebben". "De politie moest eens wat zinnigers doen dan loeren op mensen die in het café zit ten" en meer van dergelijke uitspraken. Er klinkt iets door van: eigenlijk was het niet mijn schuld maar die van een ander; de omstandigheden waren de schuld en daar ben ik het slachtoffer van geworden. Zo'n reaktie is eigenlijk nog wel te be grijpen want het is niet leuk om te moeten zeggen: "Ik ben fout". Maar zo'n reaktie is voor wat betreft het rijden onder invloed niet juist. Rijden onder invloed overkomt je namelijk niet zo maar. Nog sterker gezegd: het is ONMOGELIJK dat je een bekeuring krijgt op grond van art. 26 van de Wegenverkeerswet (rijden onder invloed) als je niet aan 2 voorwaarden voldoet. Je móet namelijk én gedron ken hebben én daarna achter het stuur kruipen. Voldoe je niet aan beide voorwaarden dan kun je onmogelijk gepakt worden. Als je na melijk drinkt en je rijdt daarna niet meerj kun je onmogelijk geverbali seerd worden wegens het rijden onder invloed. En rijd je in je auto maar heb je niet gedronken, ook dan zul je niet "gepakt" worden wegens drankgebruik. Kortom, of je wel of niet gepakt wordt we gens het onder invloed rijden ligt niet aan de politie of de omstandig heden, welnee, dat ligt zuiver en alleen aan jezelf. De gevolgen van het rijden onder invloed kunnen dermate ernstig zijn dat het zeker de moeite waard is om er eens wat serieuzer mee om te gaan. Populair gezegd: Moet je nog rijden, drink dan niet; Moet je nog drinken, rijd dan niet. Wekelijks vast programma SLOTH tel. 01660-4004 Ether 106.5 Mhz/FM, kabel 89.9 Mhz. donderdag: 18.00-19.30 uur Rondom 60 19.30-20.30 uur Sloth'jes vrijdag: 14.00-15.00 uur Door de wereld gaat een woord 15.00-16.00 uur Op de thee 16.00-17.00 uur De verjaardagskalender 17.00-18.00 uur Vliegende Schijven 18.00-19.30 uur Weekend voor de deur 19.30-20.30 uur Gospelprogramma er is hoop zaterdag: 11.00-12.00 uur Music Machine 12.00-12.30 uur Ditjes en Datjes 12.30-14.00 uur Sloth Accent 14.00-16.00 uur De Verzoekhoek 16.00-17.30 uur Hak op de Tak show 17.30-18.30 uur Op de Tribune sportprogr. zondag: 11.30-14.30 uur De Zevensprong 14.30-15.30 uur Bloemendaalse Radiogem. 15.30-16.30 uur 1 Uur Jan gevarieerd progr. 16.30-18.00 uur Muziek uit vervlogen tijden 18.00-19.00 uur Viva La Musica 19.00-20.00 uur Literatuur en cabaret 20.00-21.00 uur Dienst Thoolse Kerken maandag: 18.00-20.00 uur Gevar. progr. Sport en Ned. top 5 20.00-21.00 uur Country muziek dinsdag: 19.00-20.00 uur Aan de afwas 20.00-21.30 uur Dubbel zout woensdag: 13.00-14.00 uur Pardoes 14.00-14.30 uur Kinderprogramma 14.30-15.30 uur Er is een brug chr. koren 15.30-16.00 uur Boeklezing voor blinden 16.00-17.00 uur Een praatje en een plaatje 17.00-18.00 uur Goud en oud 18.00-19.00 uur Aan het diner met Gré 19.00-20.00 uur Muzikale mengelmoes 20.00-21.30 uur City Dance Club 21.30-23.00 uur Tandem De leerlingen van de zondags school Samuel uit Scherpenisse gingen vrijdagmiddag met erebo- gen naar het gemeentehuis te St. Maartensdijk om hun leidster Di- rian van Houdt te huldigen. Juf Dirian, in het dagelijks leven ge zinshelpster, trouwde met Pieter Boekhout uit Borssele, verkoper bij machinefabriek Van Overveld in Hoogerheide. Het paar vestigde zich in Scherpenisse. Ambtenaar van de burgerlijke stand L. den Braber voltrok vrij dag in Tholen nog het huwelijk van Ibrahim Bajramovic met Iza Gaakeer uit Tholen, bejaarden helpster in de Schutse te St. Anna- land. Op het moment dat hij het trouwboekje wilde overhandigen, bleek dat niet aanwezig. Sommi gen dachten dat het verband hield met de Joegoslavische nationali teit van de bruidegom, maar dat was het niet. Den Braber zegde toe het later nog te zullen brengen en deed zijn toga uit om weg te gaan. Terwijl het bruidspaar zich nog liet fotograferen kwam Den Bra ber opnieuw in toga het trouw boekje, dat in zijn auto bleek te liggen, alsnog overhandigen. Ir. A.M.A. Roesink is voorzitter geworden van het bestuur van het verpleeghuis ABG in Bergen op Zoom. Hij volgt dhr. J.C.E. Geer- dink op, die onlangs samen met vice-voorzitter mevr. C.J.Th. Dekker-Vink zijn functie neerlegde. Het bestuur bestaat verder uit se cretaris G.H.A.M. Muller, pen ningmeester R.C.M. Franken, de leden H.C. van Baal, A.F.J. Nolet, L.H. van de Watering, mevr. D.C. van Breda-van Rijswijk, mevr. J.M.M.A. van Geel-van Beers, A.A. Rombout, auditor gemeente C.P.M. Bakx, verpleegkundig di recteur P.S. Brouwer en algemeen directeur W.G.J. Vanneste. B. en w. van Tholen hebben gede puteerde staten meegedeeld, dat ze de opvatting ondersteunen om de vaste oeververbinding over de Westerschelde aan te merken als een regionale verbinding. "In het verleden zijn vanuit die intentie de plannen ontwikkeld en ook de toekomstperspectieven zijn zoda nig dat het toedichten van een rol in de zin van een weg met een in ternationaal karakter niet rea listisch is." Het Thoolse college wijst in dit verband op de in uit voering zijnde plannen van de zuidelijke Zoomwegaansluiting en de Liefkenshoektunnel. j l

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1988 | | pagina 5