Twaalf leden 62 jaar lid ijsclub feirrtraluin DANSSTUDIO HENK J0RDANS Reiger wil met de bus mee Wh DANSSTUDIO HENK J0RDANS Vaste havengebruikers St. Annaland zwaaiden Jewannes uit i. IAI 1 i VVV Tholen op Vakantiebeurs Donderdag 29 december 1988 DE EENDRACHTBODE 15 IJsclub St. Annaland grootste vereniging van Tholen: 1387 leden Twaalf mensen zijn al 62 jaar lid van de ijsclub Sint- Annaland, zei voorzitter W. Mosselman woensdag avond op de 62ste algemene jaarvergadering in café L. van Dijke. Parkeerprobleem Schapen Waterschap Dweilapparaat 150% korting A 20% korting Wij wensen al onze leerlingen oud-leerlingen, vrienden en bekenden 'n swingend 1989! Na de carnaval beginnen wij nieuwe beginnersclubs voor o.a. scholieren, jeugd en voor paren en twens. U kunt nu reeds hiervoor bij ons inschrijven. Bel hiervoor naar onderstaande telefoonnummers. Schaak mee met de E.B. lAl 4 oefenvoetbal Stuurgroep Oosterschelde badminton Winst Shuttle Meppers "V,- De twaalf zijn: mevr. Dormaar- Fase, C. Elenbaas, J. Gunter, J. Kurvink(momenteel nog bestuurslid), M. v.d. Male- Huigen, Jac. v.d. Meer, M. Mol- Geluk, J. van Vossen-Mosselman, J. Mosselman, A.J. Soeters Jzn., J. Mosselman-van Vossen, J. Vroegop. Het ledental bedraagt momenteel 1387 na een seizoen zonder ijspret: 44 vielen er af door over lijden, vertrek, e.d. en 29 nieuwe lingen kwamen erbij. "We zijn de grootste vereniging van het eiland Tholen en als er een vorstperiode komt, gaan we zeker over de 1400 leden", zei de voorzitter. Wanneer er ijs komt, vreest het bestuur overigens parkeerproble men omdat er aan de Hoender- weg huizen gebouwd zijn. Een perceel gemeentegrond tussen de fam. Otte en de fam. Hage werd als mogelijke oplossing voor een fietsenstalling genoemd. Bij het gezinsvervangend tehuis aan de Annewas en aan Domineeshof kunnen auto's parkeren. "We moeten eerst eens een schaatssei zoen hebben om te zien of het zo lukt met het parkeren", zei voor zitter Mosselman. Hij kondigde ook plannen aan om in samenwerking met de ijs club in Scherpenisse besprekingen te voeren over het gezamenlijk or ganiseren van Thoolse kampioen schappen. Vorige jaren was er al uitwisseling van jury's en St. An naland wil dat nog verder uitbou wen. wordt als eeuwigdurend recht van opstal voortaan jaarlijks betaald. De ijsclub heeft bij het water schap een rekening ingediend van 150 gulden voor het neergooien van bagger en 40 gulden voor het verwijderen van planken. Het geld kan de ijsclub goed ge bruiken, want de op enkele plaat sen stuk gemaakte omheining moet hersteld worden. Ook het hokje dat bode Adr. Burgers ge bruikt voor de kaartverkoop is versleten en te klein. Langs de randen van de ijsbaan is onlangs door de gemeente draina ge aangebracht. De voorzitter vond dat laat omdat het karwei al in het voorjaar had moeten ge beuren, maar door het zachte weer leverde het voor de ijsclub geen problemen op. Achter de huizen aan de Hoenderweg bleef steeds water staan, zodat de drai nage beslist nodig was. Voor de aanleg van een perslei ding en riolering krijgt de ijsclub met terugwerkende kracht 60 gul den van de gemeente. Dat bedrag De verhuur van het ijsclubterrein van 1 maart tot 1 november lever de het voorbije seizoen moeilijk heden op. C. Rijnberg zou er schapen weiden, maar dat gebeur de niet, zodat de ijsclub 300 gul den kosten moest maken om het gras te maaien. Dat zat de leden woensdagavond niet lekker, zodat het grootste deel van de veertien aanwezigen het terrein wilde ver huren aan B. Kooijman. De voor zitter wilde nog een laatste poging wagen met een gesprek over nieu we voorwaarden voor dhr. Rijn berg. Aftuinen met paal en draad is in elk geval verplicht. De bestuursleden Iz. Vroegop en W. Mosselman werden herkozen, evenals de commissarissen Th. Dunki Jacobs, Jos van Dijke en David Hage. Penningmeester Vroegop meldde nog een bezit van 5614,93 na f 7604,76 uitgaven, waarvan zo'n 4000 gulden aan vaste kosten. Er is echter nog een schuld van 4100 gulden wegens een lening bij de Rabobank voor de veegmachine. De contributie bleef vijf gulden. Secretaris J.P. Moerland had naast de notulen in zijn jaar verslag weinig te melden. Op een zaterdag zou de ijsbaan open gaan, maar toen begon het te re genen, zodat de leden het voorbije seizoen niet op de Annewas kwa men. De voorzitter hoopte het komende seizoen wel op ijs. Dan zou ten minste ook het door Bram Goede- gebuure en Jos van Dijke ontwikkelde dweilapparaat gepro beerd kunnen worden. Havenmeester Joh. den Engelsman(rechts) nam in de Vaya Con Dios van J. Bosflinks) afscheid van de vaste gebruikers van de St. Annalandse haven. Het was vrijdagmiddag gezellig op de Vaya Con Dios in de haven van St. Annaland. Sport-, beroeps- en mosselvissers zwaai den havenmeester Joh. den En gelsman uit met waarderende woorden, twee grote manden met levensmiddelen - waaronder een kalkoen - en bloemen voor zijn vrouw. Die kon er overigens we gens ziekte niet zelf bij zijn; haar dochter nam de honneurs waar, evenals haar vader op een versier de stoel gezeten. Ter gelegenheid van het afscheid per 1 januari belegden de vaste havengebruikers een informeel af scheid voor Den Engelsman (62), die van de VUT-regeling gebruik maakt. Hij is 40 jaar op de haven in de weer, waarvan 20 jaar in vaste dienst van de gemeente. C Smits van de Diana S., J. Bos van de Vaya Con Dios, J. Smits van de Panta Rhei, F. den Engels man van de Olympia, W. en G. Hoogstad van de Frisia I en II, gebr. Schot van de TH 4, Johan Bout van de TH 5, Job Bout van de TH 16, L. van IJsseldijk van de YE 182 en S. Metz van de Zeekoe vulden de pet van de haven meester zodanig, dat er een af scheidsbijeenkomst georganiseerd kon worden. "Je vertrek zal voor allen merk baar zijn", zei G Smits namens de vaste havengebruikers tot Jewan nes. "Ik deed de grootste aanslag op je tijd, maar ook de mosselvis sers wisten je bed te vinden wan neer ze mosselzaad op de weegbrug moesten wegen. Onze dank is groot van al het werk. Werk ook dat niet betaald werd. Gezien je leeftijd hopen we je nog dikwijls op de haven te zien. Vele gezonde jaren toegewenst", aldus Kees Smits. Hij bracht ook mevr. Den Engels man dank. "Haar rol mag niet uit het oog verloren worden, want als Jewannes na weer paraat geweest te zijn nat van de regen thuis kwam, was er volop werk met schone kleren en wassen. Ook de etenstijden waren nogal variabel. Gelukkig is dat altijd goed opge lost, dank voor die steun", zei Kees Smits, die de dochter van mevr. Den Engelsman bloemen voor haar moeder aanbood. De Belg Staf Metz van de Zeekoe, een oude botter, werkt al meer dan 25 jaar samen met de St. An nalandse havenmeester. "Voor heen liep het niet zo goed, maar toen Jewannes werd aangesteld, een man van groot formaat die ook een borreltje lust, ging alles van een leien dakje in de haven. Hij heeft enorm veel geregeld in het belang van de schippers en daarvoor danken wij hem harte lijk", aldus de Belgische schipper. Jan Bos onderschreef dat: "Zo'n goeie hebben wij nog niet gehad." Voorlopig blijft Jewannes echter nog tot minstens 1 februari haven meester omdat b en w er nog niet in geslaagd zijn om een opvolger te vinden. Burgemeester H.A. van der Munnik heeft hem tijdens een informeel afscheid donderdag aan huis ook gevraagd om als waarne mer voor de handelshaven in te vallen als de te benoemen haven meester wegens vakantie e.d. af wezig is. De burgemeester, die vergezeld was van ambtenaar per soneelszaken J. Bolier, bood Den Engelsman een verrekijker aan. Voor zijn vrouw waren er bloe men. WHS'ers zaterdag in actie tijdens de sponsorloop bij de St. Annalandse veiling. Links de tweeling Ewoud en Rien Fase die 51 ronden liepen. 1 op alle kerstartikelen «-» artikelen en niet op r zijnde artikelen- Halsteren Halstersëweg 65A, 4661 KM Halsteren, tel. 01641-3036 Z.O. Singel 23a - Bergen op Zoom - tel. 01640-3 67 68/4 45 11 Advertentie I.M. Tal speelt vlot en bedachtzaam en bereidt de pionnenopmars dege lijk voor. 22. Dh4xd8 Tc8xd8; Zonder dames gaat het voor Tal nog gemakkelijker. Was vorige week onze beste Ne derlandse speler van dit moment aan het woord, nu een partij van Timmans tegenstander in de K.R.O.-tweekamp, die afgelopen vrijdag eindigde: Mikhail Tal. De uitslag luidde 3lA - VA voor de tovenaar uit Riga. Timman heeft natuurlijk onze sympathie, maar vele schaakharten gaan uit naar Tal. Toen Tal op 23-jarige leeftijd het schaakmonument Botwinnik van de wereldtroon stootte, was hij de jongste wereldkampioen uit de geschiedenis. Een introvert mens, met slechts één grote hob by: schaken! De onderstaande partij is uit de revanche match te gen Botwinnik waarin Tal toch geklopt werd met 13-8 en waar door Botwinnik de eerste was die tweemaal een verloren titel terug won. Wereldkampioenschap schaken 1961 Tal (2 !/2) - Botwinnik (4 V2) Moskou Analyse; R. v. Nijnatten (Caro-Kann) I. e2-.e4 c7-c6; 2. d2-d4 d7-d5; 3i e4-e5 c6-c5; 4. d4xc5 e7-e6; 5. Ddl-g4 Pb8-c6; In de 6e partij speelde Botwinnik hier Pb8-d7 met beter spel. 6. Pgl-f3 Dd8-c7; 7. Lfl-b5 Lc8-d7; 8. Lb5xc6 Dc7xc6; 9. Lcl-e3, Tal wil de gambietpion handhaven. 9. ...Pg8-h6? Botwinnik neemt een paardemiddel te baat om de pion te slaan, maar het middel is erger dan de kwaal. 10. Le3xh6 g7xh6; II. Pbl-d2 Dc6xc5; 12. c2-c4! A 23. b3-b4 Tg8-g4; Misschien bood Td8-c8 meer soelaas. 24. b4-b5 Td8-c8; 25. c5-c6. De winst is voor Tal, dat staat nu wel vast. 25. ...Ld7-e8; 26. Tcl-c2 Lf8-g7; 27. Tdl-al Lg7xe5? Een wan- hoopsaanval die Tal weerlegt. 28. Pf3xe5 Tg4xd4; 29. Pe5-d7 Een sponsorloop voor uitbreiding van de kantine van de voetbalvere niging WHS heeft zaterdag ruim 7000 gulden opgebracht. "Daar mee hebben we een goede onder bouw", zegt Ko Verkerke van de activiteitencommissie, die dit eve nement organiseerde. "We zijn op het dubbele uitgekomen wat we verwacht hadden", vult penning meester Sander Westdorp aan. "We hebben de laatste drie jaar financieel goed gedraaid, nieuwe sponsors geven een prima rug gesteun en volgend jaar organise ren we nog een grote verloting. Met deze sponsorloop erbij hoe ven we ons dan niet in de schulden te steken voor de 25.000 gulden vergende verbouwing." Wegens de regenval weken de 87 deelnemers aan de sponsorloop zaterdagmiddag uit van het sport veld naar het veilingterrein. "Daar waren de omstandigheden ideaal", vertelt Ko Verkerke. "De tellers stonden zelfs overdekt en ook de limonade konden we daar goed inschenken." Ter wille van de sponsors liet men 1 op de 9 ronden vervallen, want de afstand bij de veiling(345 m) was korter dan op het sportveld(380 m). Sommige sponsors zullen moge lijk toch nog achter hun oor ge- krabt hebben toen ze over de brug moesten komen. De bijdragen lie pen uiteen van een stuiver tot een tientje per ronde. Er waren ook bijdragen van 100 gulden voor het bereiken van een bepaald aantal ronden. Ab Westdorp en Wim Snoep waren de koplopers met elk 825 gulden aan sponsorgelden. Weddenschappen, zoals het af scheren van de baard bij Dies den Engelsman, waren goed voor 55 gulden. Het startschot werd gelost door voorzitter G.T. Bril, waarna er een vol uur gelopen werd. Op de twee ling Ewoud en Rien Fase Pzn.na, had toen iedereen afgehaakt. In de kantine was er erwtensoep en chocolademelk en aan de rug nummers was ook nog een verlo ting verbonden. In de Kerstvakantie zijn dagelijks zo'n vijftien man aan het werk met de verbouwing. Oorspronke lijk zouden alleen de rotte kozij nen in de kantine vervangen worden, maar dat is aangegrepen voor een uitbreiding. De bestuurs kamer komt bij de kantine, er komt een nieuwe bestuurskamer en een andere ingang. Voor de competitie wordt er niet gespeeld, maar verschillende voet balelftallen komen deze dagen in actie voor oefenpartijen. Op ou dejaarsdag speelt WHS om half drie thuis tegen SPS, terwijl de reserve-elftallen van beide clubs elkaar op dat tijdstip in Poortvliet ontmoeten. Smerdiek 2 speelt om een uur thuis tegen een elftal be staande uit wielrenners. Smerdiek heeft een oefen wedstrijd tegen NVS met 3-4 verloren. Een meerderheid van de stuur groep Oosterschelde heeft zich vrijdag in Middelburg uitgespro ken voor de aanwijzing van de zee-arm tot beschermd natuurge bied. Het ministerie van economi sche zaken, de gemeenten Westerschouwen en Kapelle kant ten zich tegen het voornemen van minister Braks van landbouw en visserij. De gemeenten maakten wel duidelijk dat ze onder voorbe houd instemmen met de aanwij zing. Worden er teveel beperkingen opgelegd bij de defi nitieve aanwijzing in 1990, dan kan het ministerie meer gemeente besturen verwachten die de aan wijzing af zullen wijzen. Burgemeester H.A. van der Mun nik van Tholen liet weten tegen de beperkingen te zijn die in het voorstel aan de recreatie en de vis serij worden opgelegd, maar ging 'in beginsel accoord' met de aan wijzing. De gemeente St. Philips- land wil verruiming van het betredingsverbod voor de eigen bevolking, zodat het steken van pieren en snijden van lamsoor en zeekraal mogelijk blijft. Burgemeester T.A. Vogel stemde in met het plan van Braks. Tal's positie wordt nog sterker. Zwart mag niet óp c4 slaan omdat het witte paard daar zou ingrijpen en het voordeel van een open c- lijn. 12. 0-0-0; 13. 0-0 Kc8-b8; 14. Tfl-dl Dc5-b6; 15. Dg4-h4 a7-a5; 16. Tal-cl Th8-g8; 17. Pd2-b3 a5-a4; 18. c4-c5 Db6-c7; 19. Pb3-d4! Een sterke positie voor dit paard. 19.Td8-c8; 20. b2-b3 a4xb3; 21. a2xb3 Dc7-d8; Een Botwinnik geeft op! Want nu Le8xd7 kost toch de toren, kijkt u maar mee: 30. cxd7 Td8; 31. Tc8 Txc8; 32. Ta8 Kxa8; 33. dc8D. of: 29. ...Kc7; 30. b6+ Kd6; 31. cxb7 Td8 en is eveneens kansloos. Een taktisch zeer knappe partij gespeeld door 2 weergaloos knap pe schakers. Alle lezers, en zeker de schakers, vanuit deze rubriek een voorspoe dig 1989 toegewenst. Het eerste team van Shuttle Meppers speelde vrijdag thuis tegen het Roo- sendaalse Robad 6. Het werd een 5-3 overwinning. De setstandent René Geers 15-18, 7-15; Aad Broekhuizen 17-6, 16-18, 8-15; Corrine Reijngoudt 11-1, 11-0; Liesbeth Broekhuizen 11-8, 11-6; Geers/Broekhuizen 18-13, 15-8; Reijngoudt/Broekhuizen 15-5, 15-2; Broekhuizen/Reijngoudt 15-2, 11-15, 12-15; Geers/Broekhuizen 15-13, 15-8.. Andere uitslagen: Shuttle Meppers 2-Dinteloord 5 4-4, Shuttle Meppers 3-Olympus 7 2-6, Shuttle Meppers Cl-Robad C2 0-8, Flying Shuttle Bl-Shuttle Meppers BI 0-8. Stósbalt# rritij^f h- v H Reigers zijn inmiddels al een bekend verschijnsel in onze streek, maar ze komen steeds dichterbij. Zelfs in de bebouwde kom worden ze al gesignaleerd, zoals hier bij de bushalte ter hoogte van de Wellevaete in St. Annaland. Ook bij bejaarden centrum de Schutse werd een reiger gezien. VVV-eiland Tholen presenteert zich dit jaar weer met een eigen stand op de vakantiebeurs in Utrecht die van 11 tot en met 15 januari in de Jaarbeurshallen wordt gehouden. Belangstellen den kunnen de officiële opening op woensdag 11 januari bijwo nen. Speciaal voor deze gelegen heid rijden er vanuit Zeeland bus sen. Het programma op 11 janua ri is: 10.30 uur: aankomst vakan tiebeurs in Utrecht, (vertrek en opstapplaats bekend na inschrij ving), 11.00 uur: opening. 12.00-14.00 uur: ontvangst bij presentatie Zeeland. 14.00-16.00 uur: gelegenheid verder bezoek aan beurs. 16.00 uur: vertrek bus. 17.00-19.30 uur: onderweg diner met inleiding van J.B. Ventevogel voorzitter provinciale VVV Zee land over promotiebeleid Zee land. 19.30 uur: vervolg terugreis. Opgave: VVV Eiland Tholen 01666-3771.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1988 | | pagina 15