m 4 Handwerk bij het waterschap Olympia in finale SP«RT Schaak mee met de E.B. HÜjJ Zeeland wil meer geld voor bouw dagverblijven Donderdag 8 december 1988 DE EENDRACHTBODE 17 Prima resultaat WHS 5 Punt voor hardwerkend Noad Pupillen van WHS kampioen kil onder -uw- auto POORTVLIET BETAALBARE HAARMODE SINT- PHILIPSLAND I doelpunt. Daarna pakte SPS de goede lijn weer op en stond de thuisclub geen kans meer toe. Na een vloeiende een-twee rondde Alex v.d. Reest af, 1-5. De hard werkende spits Peter Noordijke te kende 1-6 aan. De 1-7 eindstand kwam tot stand door voorstopper Johan Scheermeyer, die als jeugdspeler verdienstelijk inviel. De spanning is weer helemaal te rug in de derde klasse, want SPS is Vrederust 2 tot op één punt gena derd. De groen-witte vijfde keus begon goed tegen WC 6 en al na vijf mi nuten scoorde René van Poortvliet 1-0. Men zette goede aanvallen op, die veelal via de linkerkant liepen. Uit een strafschop bracht WHS- spits René van Poortvliet de stand op 2-0. WC kwam nauwelijks aan aanvallen toe, maar maakte toch 2-1 nadat de rechtsbuiten een duel won en met een strak schot doelman André van Ast passeer de. Nog voor de rust werd het 3-1 uit een door Ab Westdorp inge kopte hoekschop. Na de thee pro beerde WC verandering in de stand te brengen, maar de buiten backs Eddie van Ast en Hans v.d. Repe hielden hun directe tegen standers goed onder controle. Het werd 4-1 door opnieuw René van Poortvliet. WC profiteerde van een te zachte terugspeelbal van Johan Gunst om 4-2 aan te teke nen. Daarna kreeg WHS nog vele kansen, maar benutte ze niet. Het werd uiteindelijk 5-2, nadat Jan Mosselman de bal in de kruising schoot uit een door Dick de Witte en Ab Westdorp opgezette aanval. Na een reeks overwinningen stond voor Noad 4 het duel tegen de nummer twee, Alliance 3, op het programma. Thuis werd daarvan verloren, zodat Noad behoed zaam begon. Alliance leek hier door sterker, maar elke aanval werd afgeslagen door prima ver dedigen. Door af en toe goed counteren schiep Noad zich zelfs enkele kansen. Bijna kwam men op voorsprong, toen door goed storend werk de Roosendaalse voorstopper de bal bijna in eigen doel lobde. Maar het leer werd van de lijn gehaald. Na de rust kwam Ton Buys in het veld voor de moegestreden Ben v.d. Hoorn. •;Qmdat het was gelukt de.schade "Zoveel mogelijk te beperken, pro beerde Noad na de thee toch om twee punten mee naar huis te ne men. Daardoor ontstond een fraai open, maar bij vlagen ook kei hard duel waarin om elke meter terreinwinst werd gevochten. Na een kwartier opende Alliance de score. Daarop verhoogde Noad de druk, mede door goed opkomen van de verdedigers. Met een fraaie lob trok Jan Kot de stand gelijk, 1-1, waarna Alliance alles op de aanval gooide. Bijna lukte het de Brabanders om te winnen, want de inmiddels kapotte bal ver dween met een rare wending ach ter doelman André Fonteijne. Maar de arbiter had dat gezien en al gefloten voor de bal de lijn pas seerde. Ondanks hevige protesten keurde hij het doelpunt af. Duide lijk opgelucht hoorde Noad het laatste fluitsignaal aan, na een duel waarin men alles voor elkaar overhad. De Fl-pupillen van WHS zijn eer ste geworden in de F4-kIasse van de pupillenvoetbalcompetitie van jeugdkring Het Markiezaat. Uit 10 wedstrijden behaalde men 17 punten, twee meer dan concurrent Vosmeer. WHS won acht wedstrij den, verloor er één en speelde één keer gelijk. Het zevental scoorde 31 keer en kreeg 15 doelpunten te gen. In het succesvolle team spe len Francois Bliek, Curtis Goedegebuure, Jan Quist, Anton Elenbaas, Johnny v.d. Reest, Piet Ketting en Iman de Witte. Leidster is Nieske Vroegop en trai ner Wim van Vossen. Behalve WHS en Vosmeer spelen in de F4-klasse de zeventallen van Tholense Boys, Smerdiek, Noad '67 en SC Stavenisse. 5TT Al leek voor velen onze 12e zet bij voorbaat vast te staan, met het opmaken van de balans bleek toch anders. Met 9 inzendingen voor Ph4-f3 bleef deze maar nipt voor op Lg2-f3 met 7 stuks. Na zetdoorgave nam onze tegenstan der weer de gehele bedenktijd om dat hij toch wat bezwaren zag in het opspelen van zijn g-pion, wat toch feitelijk de bedoeling was van onze paardmanoeuvre. Na uitvoerige analyse, waarbij Jan sen h7-h6 diepgaand onderzocht, kwam hij tenslotte toch met g5-g4 en dwingt ons voor de 3e achter eenvolgende keer met het ko- ningspaard te spelen. E.B. lezers C. Jansen 1. c2-c4 Pg8-f6 2. Pbl-c3 g7-g6 3. Pgl-f3 Lf8-g7 4. g2-g3 0-0 5. Lfl-g2 d7-d6 6. d2-d4 c7-c6 7. 0-0 Dd8-a5 8. Lcl-d2 Da5-h5 9. Ddl-b3 e7-e5 10. d4xe5 d6xe5 11. Pf3-h4 g6-g5 12. Ph4-f3 g5-g4 Concreet gezien zijn er maar 2 velden meer voor het paard: h4 en g5, of zit er nog een andere zet in? Goed opletten is de boodschap want ook positioneel mogen er van beide kanten geen fouten ge maakt worden. Wie na hevig zwe ten de voortzetting ziet, laat die onverwijld bellen vrijdagavond a.s. van 17.00 tot 19.00 uur naar tel.nr. 01666-2351. Succes!! De springgroep van gymnastiek vereniging Olympia uit Tholen heeft zaterdag meegedaan met de halve finale van het nationale groepsspringen en een finale plaats bereikt. De wedstrijden werden gehouden in Tiel. De zes dames: Marjon de Hond, Christianne Verduit, Conny van der Klein, Miranda Kousemaker, Saskia Schoonen en Corinne van Westen moesten meedoen aan twee onderdelen: minitrampoli- ne/paard en de minitrampoline. In totaal namen er 23 verenigin gen uit Zuid-Nederland aan de halve finale deel. De Thoolse groep moest in de ochtenduren springen op minitrampoli- ne/paard. Omdat ze voor het eerst op landelijk niveau meesprongen waren ze geweldig nerveus en daardoor waren de verrichtingen wat minder dan normaal. Ze werden 4e op dit on derdeel met 13.10 punten. Na de officiële opening om 13.45 uur moest het springteam, dat on der leiding staat van Magda van der Hoven en Jacob Pekelsma, om kwart over drie weer een wed strijd springen. Nu was de mini- trampoline aan de beurt. Er gin gen enkele groepen voor en het ni veau lag zó hoog volgens Magda en Jacob, dat het moeilijk zou zijn een finaleplaats te veroveren. Maar nu hadden de dames hun zenuwen in bedwang en sprongen een uitstekende wedstrijd. Om 17.00 uur was de prijsuitrei king en de verwachtingen waren zeer hoog gespannen. Toen de uitslag van het onderdeel mini- trampoline bekend werd, bleek dat de Olympia-springsters op een 3e plaats waren geëindigd. Het to taal van 14.20 punten leverde een finale-plaats op. Niet alleen de springsters maar ook de leiding was dolblij met dit mooie resul taat, dat na drie jaar training be haald werd. De finale vindt plaats in Menaldum, een plaatsje vlak bij Leeuwarden. Supporters kun nen 18 februari 1989 alvast in hun agenda noteren. Eerste bij het toernooi in tiel werd de Gulpener Turnvereniging uit Limburg. Staatssecretaris Dees van WVC stelt 250.000 gulden beschikbaar voor de uitbreiding van dagver blijven en gezinsvervangende te huizen in Zeeland, maar het advies van g.s. aan de bewinds man vergt 730.025 gulden. G.s. zijn het niet eens met een ver deling op basis van het inwoner tal. "Zeeland blijft op die manier verstoken van het extra geld voor de opvang van gedragsgestoorden en voor uitbreiding van de capaci teit in de inrichtingen voor zwak zinnigenzorg," aldus de provincie. Men vindt het ook niet juist, dat geld wordt gebruikt voor landelij ke voorzieningen, meestal geba seerd op een confessionele levensbeschouwelijke of methodi sche basis. Het uitgangspunt in het Zeeuwse beleid is de voorzie ningen zo dicht mogelijk bij huis te bieden, bij voorkeur in elke Zeeuwse regio met ruimte voor ie ders overtuiging. G.s. adviseren uitbreiding met 3 en 5 plaatsen van het Activiteiten centrum in Goes, 4 plaatsen voor het dagverblijf voor ouderen De Windroos in Middelburg, 5 plaat sen voor het gezinsvervangend te huis De IJsselhof in Terneuzen en 4 plaatsen voor het dagverblijf voor ouderen De Rank in Goes. Een deel van het tekort zou de staatssecretaris, aldus g.s., kunnen halen uit het niet gebruikte geld voor het gezinsvervangend tehuis in Sint-Annaland (80.000 van de toegezegde 525.000 gulden). Ook is ruim 68.000 gulden beschikbaar van het Activiteitencentrum in Goes. Het dagelijks bestuur van de provincie heeft Dees verder geadviseerd om ruim 284.000 gul den beschikbaar te stellen vooor aanpassingen aan gezinsvervan gende tehuizen en dagverblijven. REC-cursussen. Het Regionaal Educatief Centrum Tholen orga niseert in jan/febr/mrt 1989 de volgende cursussen in het gebouw aan de Jan van Bloisstraat: vrouw en computer, meer durf en zelf vertrouwen, cultuur van het alle daagse, vergadertechniek. P00RTWEG 2 BERGEN OP ZOOM Voorhoeve. Maandag spreekt VVD-fractievoorzitter J. Voor hoeve in Veere over o.a. de WOV, de visserij en de politie. De bijeen komst, om 20.00 uur in 't Wapen van Veere, is georganiseerd door de Kamercentrale Zeeland en de afdeling Veere van de VVD. Adrie Aarnoudse van het water schap Tholen hanteert de zeis om de sloot naast de Krabbenkreeg- weg in de Hollaerepolder bij Oud- Vossemeer van riet te ontdoen. Deze week hield het waterschap de zogenaamde winterschouwing. Hierbij wordt gekeken of alle wa tergangen en sloten schoon zijn. Het is in vele gevallen de taak van de boeren/gebruikers van het land om sloten te onderhouden. De Nederlandse agrariërs zijn ver antwoordelijk voor het onder houd van 125.000 kilometer sloot. Vooral in de provincies Friesland, Zuid-Holland en Noord-Brabant betekent dit veel werk aan de winkel omdat hier de meeste waterlopen voorkomen die door de boer 'geschoond' die nen te worden. Sinds het verbo den is om bij de bestrijding van riet en andere oeverplanten che mische middelen te gebruiken, is het handwerk weer in ere her steld. Volgens Adrie Aarnoudse een karweitje dat je gauw beu raakt. In het beheersgebied Tholen en Sint-Philipsland liggen waterlo pen met een totale lengte van 1.100 kilometer. Het gebied is in vijf districten verdeeld. In elk dis trict schouwt een districtsambte naar van het waterschap en een gezworene ongebouwd (lid van dagélijks bestuur) de sloten. Af hankelijk van de grootte van het gebied duurt het schouwen één of twee dagen. Het waterschap zelf onderhoudt de primaire waterlo pen, plus de helft van de dijkslo- ten. Sloten langs provinciale wegen worden door de provincie onderhouden. Sloten langs ge meentewegen dienen door de aan liggende gebruiker schoongehouden te worden. Blijkt bij de schouw dat de water loop niet volgens de schouwplicht is onderhouden, dan is het voor het waterschap zaak om uit te zoe ken wie de gebruiker, pachter of huurder van het aanliggende land is. Volgens C. van Dijke, districts ambtenaar, is dat soms een heel gezoek: "De eigenaar is meestal wel bekend, maar wie het dan ge bruikt of pacht dat weten we niet altijd meteen." Eigenaren van grote percelen la ten het schonen vaak over aan loonbedrijven. Het maaien van de taluds geschiedt hoofdzakelijk machinaal. Ze worden gemaaid met de klepelbak. En de bodem van de waterlopen wordt met de maaikorf bewerkt. Deze bak met maaimes snijdt het riet van de bo dem. Gedeelten waar de machines niet kunnen komen, worden met de hand gemaaid (zoals kanton nier A. Aarnoudse). Het bestrij den van onkruid met chemische middelen is gereglementeerd. Voor bepaalde middelen is het spuiten pas toegestaan na half ju li. Andere middelen, bijvoorbeeld tegen brandnetels, zijn verboden. Het gebruik van chemische mid delen wordt volgens Van Dijke niet gestimuleerd. PLAATSELIJK NIEUWS PLAATSELIJK NIÉUWS PLAATSELIJK NIEUWS Volkskerstzang Volkskerstzang in Haestinge Euterpe en het Smalstads Man nenkoor organiseren zaterdag 17 december voor de zevende achter eenvolgende keer een volkskerst zang in Haestinge. Elk jaar op nieuw kunnen beide verenigingen zich verheugen in een heel goede belangstelling voor deze kerst viering. Gelet op de te verwachten drukte is de zaal reeds om 18.30 uur open waarna om 19.00 uur Euterpe met het voorprogramma begint. Om 19.30 uur opent burgemeester H.A. v.d. Munnik de viering. Een vaste medewerker aan de volks kerstzang is ook pastoor Chr. J. v.d. Brüle uit Tholen, terwijl ook de van radio Bloemendaal en Sloth bekende ds. Van Gent uit Vught eveneens een korte medita tie uitspreekt. De declamatie wordt verzorgd door Erik-Jan Wesdorp. Als soliste treedt de alt Theunie Begthel uit Goes op, die al op verscheidene concerten van het Smalstads Mannenkoor haar fraaie diepe stem heeft laten ho ren. Tevens is er, begeleid door Euterpe, samenzang van bekende kerstliederen. De toegang is gra tis, terwijl aan het eind van de avond een collecte wordt gehou den voor bestrijding van de on kosten. Een eventueel batig saldo zal tegoed komen aan de actie "Drempels Weg". Het doel van deze door de N.C.R.V. en het Na tionaal Revalidatie Fonds gestarte actie is het verzamelen van ideeën die lichamelijk gehandicapten een minder gehandicapt leven be zorgen. Verdeeld advies over Muyepolder In verband met het bestem mingsplan Muijepolder over weegt het college van B&W om de twee woningen op de hoek Achter 't Bos/Groenedijk te handhaven. De schuren dienen echter wel gesloopt te worden. Zo luidt het advies van de gemeentelijke plan- groep die zich over deze 'eerste planverandering' heeft gebogen. Een minderheid van de ambtelij ke plangroep wil echter ook de woningen 'wegbestemmen', zodat wat gemakkelijker kan worden te- ruggebouwd en voorts het aan zicht wat fraaier wordt'. Wordt echter besloten om alleen de schu ren af te breken, dan zal nog on derzocht moeten worden of een gedeelte van de schuur dienst doet als woning. In zo'n geval wordt 'het simpel slopen' van de schuur niet gemakkelijk, aldus de ge meente. K.A. Heijboer (SGP) informeerde in de commissie ruimtelijke orde ning naar de stand van zaken in deze. Ambtenaar C. Nuijten van gemeentelijke ontwikkeling zei, dat wat betreft Achter 't Bos 3 een deel van de schuur een woonfunc tie heeft. In overleg met de bewo ners zal bekeken worden hoe dit buiten de bestaande woning ge compenseerd kan worden. Heij boer zei verder, klachten te hebben vernomen over waterover last na het afgraven van de Groe- nedijk. Nieuwe kerkeraadsleden De Hervormde Gemeente Reho- both bevestigt zondagmorgen om tien uur drie nieuwe kerkeraadsle den: mevr. J. van Dijke-v.d. Bor tot ouderling(zij is nu diaken), alsmede dhr. C. de Rijke en mevr. L.C. Hoogendoorn-Huibregts tot diaken. Voorganger is ds. J. Blo- net uit Rotterdam. De drie nemen de plaats in van ouderling mevr. S. Koopman-de Graaf en de diakenen P. Klippel en A. Polderman. Nu mevr. Van Dijke ouderling wordt, ontstaat er een diaken-vacature. Verder is er nog steeds geen oplossing gevon den voor de vacature van jeugd- ouderling, die ontstond na het te rugtreden van dhr. C. Rijnberg. Winkelactie heel goed P. Opree uit de Bloemenlaan won de waardebon van 500 gulden, M. v.d. Berg, Zuidsingel de waarde bon van 250 gulden en C.M. v.d. Berge uit Roosendaal de derde prijs van 100 gulden. Behalve die drie, waren er nog veel meer tevre den mensen aan het einde van de Sinterklaasactie van mid denstandsvereniging Smalstad. Nog zo'n 100 prijswinnaars, maar ook de winkeliers. "Met drie deelnemers minder hebben we bijna 600.000 gulden omgezet en dat is heel goed", zegt voorzitter mevr. Van Houdt. Vorig jaar was er geen officiële winkel actie van de middenstandsvereni ging, maar meestal zit men tussen de vijf en zes ton. Deze actie duurde van 24 november tot en met 3 december. Wethouder J. Versluijs verrichtte zaterdagmiddag om vijf uur op de Markt de eindtrekking. De vierde en vijfde prijs, waardebonnen van 75 gulden, waren voor mevr. C. Oudesluijs-Zwagemaker, Hoge- weg en C.P. Burgers, Weelweg. Er waren nog tien prijzen van 50 gul den: D. Bazen Bosstr, M. Bijl Bloemenln, Josina Koopman An- jerstr, M. Wesdorp Bloemenln, M. Smits Rozenstr, P.M. van Dalen Bloemenln, C. van Vossen Pres. Kennedystr, C. Geluk Fr. van Borsselenstr, A. de Haan H. Du- nantstr en H.M. Bocxe Zuid singel. Voorts waren er 25 waardebonnen van 25 gulden en 100 van 10 gul den. Niet minder dan 105 kinde ren tot en met 6 jaar zetten een schoentje bij mevr. Van Houdt, waar men dat zaterdagmiddag ge vuld met snoep en een cadeau- tje(aangepast aan de leeftijd) kon ophalen. Dronken man? Een BBA-buschauffeur meldde vorige week woensdagavond, dat hij op de Molendijk bijna over een man was gereden, die dron ken op de weg lag. Toen de politie ter plaatse kwam, was de man verdwenen. Preventie De politie is een actie begonnen, waarbij bijna dagelijks in alle dorpen te voet wordt gesurveil leerd. Overlast door vuurwerk, maar ook inbraakpreventie zijn beweegredenen daarvoor. Het be drijfsverzamelgebouw wordt re gelmatig gecontroleerd, evenals de Bloemenlaan. Daar worden re gelmatig schuttingen vernield, of afval over de schutting in ander mans tuin gegooid. Zaterdag werd de Oost vest gecontroleerd. In een niet afgesloten garagebox werden twee auto's aangetroffen, die ook niet op slot stonden. Bo vendien lagen alle papieren erin. In een open opslagloods verderop stond een auto met de sleutels er nog op, papieren erin en géén en kele portier afgesloten. In beide gevallen liet de politie de eige naars opdraven, om hen op deze nalatigheid te wijzen. Kerstviering De gezamenlijke kerstviering van Plattelandsvrouwen en bejaarden is op woensdag 14 december in het Holland Huis. De bijeen komst, om vijf uur, begint met een maaltijd, waarna 's avonds het blaasensemble van de Zeeuwse Muziekschool optreedt onder lei ding van dhr. van Belzen. M. Keur kampioen De Zeebaars Tijdens de feestavond van h.s.v. De Zeebaars, vrijdag in het Hol land huis, werden de prijswin naars van de bekerwedstrijden en de kampioenen van de heren-, dames- en jeugdcompetitie be kendgemaakt. Na de mosselmaal tijd, die fam. W. Geluk had verzorgd, reikte de kersverse voor zitter M.D. Anemaet de prijzen uit. Bij de heren won M. Keur. Bij de dames was de hoofdprijs voor mevr. T. Deurloo en bij de jeugd werd Helmar Munter kampioen. W. Geluk werd bekerwinnaar. De ereprijs voor de grootste vis ging naar jeugdlid Johan Bijl, die tij dens de laatste bekerwedstrijd een bot van 1025 gram ving en hier mee z'n vader, die vorig jaar de prijs won, versloeg. Beker: 1. W. Geluk 2500 gr., 2. R. Anemaet 2435 gr., 3. Jos Poot 2035 gr., 4. S. Quist 1945 gr., 5. L. van Vossen 1905 gr. Alle 37 vissers die aan deze laatste wedstrijd meededen kregen een prijs. Heren: 1. M. Keur 686 p., 2. J. Bijl 678 p., 3. L. van Vossen 665 p. Dames: 1. T. Deurloo 628 p., 2. J. Munter 611 p., 3. S. v.d. Werf 593 P- Jeugd: 1. Helmar Munter 604 p., 2. Johan Bijl 560 p., 3. Carlo Boelhouwers 556 p. Zaterdag wordt van 13.00 tot 16.00 uur de boutwedstrijd aan de Van Haaftenpolder vervist. Honden slagen voor examen Vijf honden van de V.D.H. kring groep Tholen zijn zaterdag op weilanden van dhr. Vissers geslaagd voor het internationaal africhtingsexamen. Keurmeester Gerards uit Helmond liet de hon den eerst speuren. Bij dit onder deel scoorden alle deelnemende honden een voldoende. Vervol gens kwam de afdeling B aan de beurt. Vijf honden presteerden goed, maar de zesde brak uit en werd gediskwalificeerd. Om 12.00 uur werd er een begin gemaakt met het manwerk. Als pakwerker fungeerde dhr. J. Vroegop uit Sint-Maartensdijk, die tegelijker tijd het examen voor pakwerker met succes afrondde. Alle honden kregen een uitmun tende kwalificering voor moed en vechtlust. De leiding van het exa men was in handen van dhr. Des- sens uit Rotterdam. De organisatie kon terugzien op een geslaagd evenement, al vond men het jammer dat er weinig publiek was. Zaterdag wordt het clubkam pioenschap met de aansluitende feestavond gehouden. Uitslagen: 1. W. van Bennekom (St.-M'dijk) met Queste 252 p., 2. J. Meys (Renesse) met Lando 248 p., 3. J. Verweij (St.-M'dijk) met Hasper 238 p., 4. J. Verweij (St.- M'dijk) met Dole 236 p., 5. M. van Loenhout (Halkteren) met Beatrix 226 p. Nieuw bestuurslid De Scarpejaantjes De leden van peuterspeelzaal De Scarpejaantjes hebben donderdag Nel Brandwijk in het bestuur ge kozen. De afgetreden bestuursle den Gineke van Doorn en Margriet Leenman werden be dankt voor hun inzet gedurende de afgelopen jaren. Na het officië le gedeelte gaf mevrouw A. v.d. Hoop van de Hartstichting voor lichting over gezonde voeding voor peuters en kleuters. De aan wezigen vonden het een leerzame avond. Het bestuur van de Scar pejaantjes bestaat momenteel uit Lies Swiderski (voorzitter), Pascal Delahaye (penningmeester), Nel Brandwijk (secretaresse) en de bestuursleden Ron Kok en Hennie Geuze. Een groot stout jongetje Sint-Nicolaas heeft een bezoek gebracht aan ons dorp. Op de hoek bij de Rabobank werd de bonte stoet toegezongen door de kleuters van de Blokkendoos, de Scarpejaantjes en de kinderen van de Oosterscheldeschool. Vervol gens toog het gezelschap naar De Blokkendoos waar de Sint en zijn vier Pieten tot 11.15 uur vertoef den. In de Oosterscheldeschool vertelde Sint dat er ergens in Ne derland een groot stout jongetje woont met de naam Deetman. Terwijl de ouders toestroomden werden er door Sinterklaas 23 prijzen verloot. De opbrengst van de loterij was bestemd voor de school. De familie Giljam uit de Bakkerstraat won de hoofdprijs (kinderfiets). De ouders moesten het liedje Jodelidé hard meezin gen van de Pieten, de de maat aangaven. Eén Piet waagde het zelfs om de toegestoken handen niet te vullen, maar de lekkernijen zelf op te eten. Na het liedje 'Dag Sinterklaasje' ging de Goedheilig man weer naar Spanje. Waterbed voor Groene Kruis De winkelactie van middenstands vereniging 'Samen Sterk' is erg succesvol verlopen. "Aan het Groene Kruis kon 1.000 gulden worden afgedragen en dat viel reuze mee. Er was best een goede omzet bij de deelnemers," aldus bestuurslid mevr. W. Larooy. In het verleden werd steeds duizend gulden afgedragen, maar de laat ste jaren liep dat bedrag terug. Van de gift heeft het Groene Kruis een waterbed aangeschaft. De hoofdprijs van de actie, 250 gul den aan waardebonnen, is gewon nen door mevr. Van Steenis. Redelijke winkelactie Met een voorlopig geschatte om zet van 120.000 gulden is de St.- Nicolaasactie van de mid denstandsvereniging redelijk geslaagd. Mevr. A. van Dijke zei desgevraagd, dat op een 30.000 gulden meer was gerekend, zodat het resultaat iets tegenviel. Zaterdag maakte Sinterklaas met zijn Pieten een rondgang door het dorp, waarvoor goede belangstel ling was. Wegens ziekte van een tiental muzikanten van de Oud- Vossemeerse Muziekvereniging, die het gezelschap begeleidde, werd de route ingekort. Aanslui tend volgde in 't Ouwe Raed'uus de trekking van de prijzen. Bij de volwassenen won dhr. Bijl (Zuid plantsoen) de bon voor Center Parks, J.W. Hage het gourmetstel en Annemarie Smit (Langestr.) de friteuze. De jeugdprijzen vielen als volgt: F.J. Burgers (Ring, St.- Annaland) een fiets, David Joppe (Noordstr.) een pop en Jessica Mol (Zuidstr.) een auto. De prij zen kunnen bij firma Visser wor den afgehaald. MIRANDA Tevens verhuur zonnebank Ring 14, St. Annaland tel.: 01665-2102 I Advertentie I.M. Nieuwe wijkziekenverzorgster Marieke Meertens-Wesdorp is per 1 januari benoemd als wijkzieken verzorgster bij het Groene Kruis Tholen/St. Philipsland. Zij is nu werkzaam in de Werfkampen te Rilland-Bath. Marieke Meertens gaat halve dagen werken in Scher- penisse, St. Maartensdijk, Stave nisse en St. Annaland. Wijkziekenverzorgster Rianne de Witte uit St. Annaland, die nu een volledige baan heeft, gaat per 1 januari in deeltijd werken, waar door de benoeming noodzakelijk was. Tolrust aan de keu Uitslagen van biljartvereniging Tolrust. L. Bijl-A. Hage 10-8.38, L. Bijl-J. Elenbaas 9.74-10, K. Zwagemaker-R. Geuze 10-4.62, A. Burgers-J.K. Elenbaas 6.98-10, J. Elenbaas-R. Geuze 10-4.23, A. Hage-A. Schot 10-5.17. Kortste partij en beste gemiddel de: A. Hage 17 beurten en 2.17. Langste partij: K. Zwagemaker 32 beurten. Hoogste serie: J.K. Elen baas 9. Meeste poedels: R Geuze 22. Aanrijding In de Noordstraat kwamen don derdag J. van O. uit Tilburg en D.B. met elkaar in botsing. Van O. reed in een bestelbus. Hij zocht een adres en lette daardoor niet goed op de weg. Hij hield on voldoende rechts en botste fron taal op de auto van de tegemoet komende B. Beidrauto's hadden lichte schade. Winkeldiefstal De winkeldiefstal die wij vorige week meldden, werd niet in ons dorp gepleegd. Nadere informatie leerde, dat de apparatuur uit de Versmarkt in de Kerkstraat in Tholen werd weggenomen. De aangifte gebeurde door S., maar de spullen zouden eigendom zijn van mevrouw L. Sint op De Luyster Op de openbare basisschool De Luyster is maandagmiddag het Sinterklaasfeest gevierd. Om streeks half twee arriveerde de Sint met zijn Piet. Toen de Sint eenmaal binnen was, bleek de Piet opeens zoek. Na veel gepuz- zel bleek hij op het dak van de school te zitten. Sint vroeg toen om assistentie van de politie. Toen die bij de Sint was gekomen werd er besloten, dat de politie de Piet met een ladder van het dak moest halen. Meester Plekkenpol werd om een ladder gestuurd. Hierna werd de Piet van het dak gehaald en kon het eigenlijke Sin terklaasfeest beginnen. Het feest werd dit jaar voor het eerst zon der ouders en peuters gevierd, hetgeen de sfeer zeer ten goede kwam. Bij de onderbouw werden er veel kinderen naar voren ge haald, die allemaal iets voor de Sint zongen of hem op andere wijze vermaakten. Al deze kinde ren werden door zwarte Piet be loond met een hand vol peperno ten. De Sint had dit jaar voor alle kinderen een cadeautje meegeno men en voor de kleuterklas van juf Anja een heel mooi poppen huis. De kinderen waren er heel blij mee. Na het zingen van nog een aantal Sinterklaasliedjes ver trok de Sint om 14.15 uur naar de bovenbouw van De Luyster. Ook hier waren voor het eerst geen ouders en peuters aanwezig, na een welkomstwoord door de Sint werden er door de leerlingen een aantal toneelstukjes, poppenkast en gedichten op de planken ge bracht. De Sint was verbaasd over zoveel talent. Ook het muzikale gedeelte werd niet vergeten: er was een blokfluitgroepje en een saxofoon meteen dwarsfluit. Tenslotte volgde nog een optre den van twee minirettes. De Sint beloofde, dat hij volgend jaar be slist terug zou komen naar De Luyster. Onder het zingen van het lied: "Dag Sinterklaasje dag", vertrok de Sint op deze winderige middag naar de zieke kinderen. Het was een bijzonder geslaagde Sint-viering op De Luyster. Trekking winkelweek P. Sondermeijer, 't Slaak, heeft de hoofdprijs van 1000,aan waardebonnen gewonnen bij de winkelweekactie. Burgemeester Vogel verrichtte dinsdagavond de trekking. Tweede pr. 500,fam. Deij (Gladiolenstr.), 3e pr. 250,M. Laban ('t Keeten), 4e pr. 100, M.A. Neele (Langeweg), 5e pr. 100,J. v.d. Gouwe (Gladio lenstr.), 6e pr. 100,R. v.d. Reest (Hengelosestr.), 7e pr. 50,J. Kaashoek (Hengelo sestr.), 8e pr. 50,fam. Verhees (Eendrachtstr.), 9e pr. 50,C. van Oudenaarde (Korte Schoolstr.), 10e pr. f 50,mevr. Den Braber-Nieuwelink (Mossel- kreekstr.). Vanavond informatie rotganzenproblematiek De natuurvereniging houdt van avond in de eendenkooieen informatie-bijeenkomst over de rotganzenproblematiek. Van 19.00 tot ongeveer 20.30 uur geven dhr. Remijsen (natuur-, mileu- en faunabeheer) en dhr. Mulder Gachtopziener) een uiteenzetting over de beschermde ganzensoort, die veel in ons gebied voorkomt. Voor veel natuurliefhebbers is de ze vogel een lust voor het oog. Voor anderen echter is het een doorn in het oog vanwege de enorme schade die elk jaar door de ganzen aan de diverse gewassen ontstaat. Doorgereden De auto van P. van I. in de Lan geweg in Anna Jacobapolder liep vrijdagavond schade aan de rech terkant op, doordat een andere bestuurder er tegenaan reed. Deze stopte echter niet, maar reed door. De politie bekeurde nader hand J.A.V. voor dat feit. Cebeco-gebouw staat leeg De graanloods van Cebeco Zuid west op het industrieterrein staat leeg. Het afgelopen seizoen is het graan direct van het land naar de haven gebracht en vandaar uit af gevoerd. Bedrijfsleider J. Korstan- je van het Cebeco-district Tholen/St. Philipsland weet nog niet wat er met het gebouw zal ge beuren. Kinderen bezoeken brandweerkazerne De kinderen van groep 2 van de Kon. Julianaschool hebben don derdag de brandweerkazerne van binnen bekeken. Dit alles gebeur de in het kader van het thema 'de brandweer' waar men in de klas aan had gewerkt. De brandweer wagen werd goed bekeken en de kinderen waren vooral nieuwsgie rig wat er achter de stalen luiken zat. De kasten van de brandweer mannen werden bewonderd en men was vooral enthousiast over de persluchtdemonstratie. De kin deren mochten zelfs plaatsnemen in de auto en met sirene en zwaai licht reed men naar Zijpe, waar nog met water werd gespoten. De leerlingen vonden het een hele leuke middag.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1988 | | pagina 17