Wie betaalt godsdienstles? Nieuwsbladprijs NNP uitgereikt Zeeuws dansfestival Nacht Sloth jaarlijks Nieuwe gipshamer Lievensberg Donderdag 17 november 1988 IN BEHOEP (OM M I SS I i;s Vorige week vrijdag heeft gedeputeerde drs. R.C.E. Barbé in Middelburg gepresenteerd de eerste fase van de tracénota en milieu-effectrapportage voor de vaste oeververbinding Westerschelde (WOV). Subsidieverordening terug naar raadscommissie De gemeenteraad van Sint-Philipsland buigt zich in de commissie financiën ("Het is de enige raadscommissie die we hebben," zei burgemeester Vogel) over de subsi dieverordening voor het godsdienstonderwijs. Nadat in april alleen wethouder A. Kosten zich er voorstander van toonde, stond de kwestie nu opnieuw op de agenda naar aanleiding van twee brieven van de kerkvoogdij van de n.h. kerk. Zandbak Zoutsilo PAK EVEN UW ZAKBOEKJE V Nieuwe voorzitter Ned. Nieuwsbladpers Nieuwe bestuurslid ABDIJ Zaterdag en zondag (19 en 20 november) wordt in Terneuzen het Zeeuws amateurs dansfesti val georganiseerd. In het Zuid- landtheater komen ruim tweehonderd amateurdansers uit Zeeland om mee te doen aan de provinciale voorronde voor het landelijke festival, dat vol gend jaar in Amsterdam wordt gehouden. Zaterdagavond, 20.00 uur, treedt Dansz op met het pro gramma Expresz. Het is het nieuwe programma van de eni ge semi-professionele dans groep in Zeeland. Allerlei dansvormen komen in Expresz aan bod, zoals jazzballet, mo derne dans en Afro-dans. De toegang in het Zuidlandtheater is f 7,50. Zaterdag overdag zijn er work shops: jazzballet, Europees mo dern en volksdans. De work shops zijn al volgeboekt. Zondag 20 november, vanaf half twee 's middags treden zo'n twintig dansscholen en dansgroepen uit Zeeland op in het Zuidlandtheater. De toe gang is dan f 2,50. Wij...en een ballon, uitgevoerd door twaalf leerlingen van het Middelburgse instituut voor kunstzinnige vorming is het eer ste optreden. It's magic to un chain my heart is jazz-dans, uitgevoerd door leerlingen van Jacqueline Oosthoek uit IJzen- dijke. Leden van Wi Makandra uit Goes dansen Shanta Karam (In- diaas/Hindoestaans). De jury die de groepen beoor deelt, bestaat uit oud choreografe, danseres en studie leider Ineke Sluiter van de Scapi- no Dans Academie; docente jazzdans Toos Mutsears van de Dansacademie Arnhem, dansre- censent Ine Rietstap, choreo graaf en dansdocent Jack Timmermans van de Dansacade mie Tilburg en vertegenwoordi ger Peter Bloks van het landelijk centrum Volksdans Utrecht. Tijdens het festival wordt door lopend een videoband gepresen teerd van het landelijke amateur dansfestival 1987, dat in het Spuitheater in Den Haag is ge houden. Kaarten voor het optreden van Dansz en het festival zondag middag kunnen worden gere serveerd en gekocht aan het Zuidlandtheater in Terneuzen, telefoon 01150-95555. Alge mene informatie over het dans festival is verkrijgbaar bij Thérèse Adriaansens van de Zeeuwse culturele raad in Mid delburg, tel. 01180-82500. Op dinsdag 22 november, 10.30 uur, houdt de eerste kamer uit Gedeputeerde Staten een zitting. De heer R.F.M. de Cock uit Vo gelwaarde moet van het bestuur van het waterschap Hulster Am bacht een aan zijn perceel gren zende waterloop onderhouden. De heer De Cock heeft de pro vincie gevraagd om schorsing vah dat besluit. De"tweede katner uit GS zal zich op 22 november, 11.00 uur bui gen over een* aigemene bij standszaak. Deze keer is een beroepschrift van een inwoonster van Sas van Gent aan de orde tegen een be slissing van haar gemeente bestuur. Beide zittingen zijn openbaar en zullen gehouden worden in het provinciehuis in de hoofdstad, Sint Pieterstraat 42. Op de agenda van de staten commissie voor milieuhygiëne (vergadering 18 november, 14.00 uur) is een aanvulling ge komen: de antwoorden van Ge deputeerde Staten op vragen van provinciale staten over het Rammekensschor. Tevens zullen enkele ambtelijke adviezen over de bestemming van dit schor besproken worden. Maandag 21 november, 13.30 uur, komt de statencommissie voor waterstaat en verkeer bijeen. In deze vergadering worden besproken het grondwaterbe leidsplan en de verordening grondwaterbeschermingsgebie den, de kosten van de uitvoering van dit plan, de instelling van een samenwerkingsverband voor het waterbeheer, de re constructie van de aansluiting 's-Heer Hendrikskinderen aan de weg Goes-s-Heer Arendskerke, de verbetering van het kruispunt Dorpsdijk in Vrouwenpolder en een voorstel voor een aanvullend krediet voor muskusratten- bestrijding. Verder staan op de agenda het ontwerp-urgentieschema terti aire wegen, de aanleg van een nieuwe verbinding Vlissingen- IEUWS Koudekerke en de rondweg Koudekerke en een notitie over het betrekken van gronden voor de weg Driewegen-Terhole. De statencommissie voor eco nomische zaken komt ook op 21 november bijeen, maar dan om 16.00 uur. Op de agenda van de commissie staan als belangrijkste punten de stukken van de havenschappen Vlissingen en Terneuzen en de begroting van de PZEM voor 1989. Woensdag 23 november, 14.45 uur, vergadert de commissie zie kenhuiszorg van de provinciale raad voor de volksgezondheid. Gesproken wordt onder andere over het functieplan algemene ziekenhuizen. Deze vergadering wordt gehou den in hotel Terminus, F. den Hollanderlaan 37 in Goes. WOV: tracé en milieu-effecten Alle vergaderingen zijn open baar en beginnen met spreek recht voor het publiek. Behalve de commissie zieken huiszorg, worden de vergade ringen gehouden in het provinciehuis in Middelburg, Sint Pieterstraat 42. De agen da's met bijbehorende stukken liggen ter inzage in het informa- VGfCISli K tiecentrum van de provincie. Abdij 9 in Middelburg. De tracés variëren van handha ving van de huidige veerverbin- dingen tot een vaste oeververbinding ter hoogte van één van die veren met daartus sen vaste verbindingen ter hoog te van Borssele-Hoofdplaat, Terneuzen-west-Sloegebied, Ter- neuzen-oost-Sloegebied en Ter- neuzen-oost-Zeelandroute. Om het best mogelijke tracé te kunnen kiezen, zijn allerlei aspecten onderzocht: kosten, ruimtelijke inpassing, de bereik baarheid van voorzieningen als scholen en ziekenhuizen, verkeer en vervoer, economie, milieu, na tuur en landschap cultuurhisto rie en archeologie, landbouw en recreatie en toerisme. De gemeenten en waterschap pen rond de Westerschelde, de havenschappen Vlissingen en Terneuzen, de Zeeuwse milieu federatie, de gewestelijke raad voor Zeeland van het landbouw schap, de provinciale raad voor het milieu en de provinciale pla nologische commissie is ge vraagd uiterlijk 24 december hun mening te geven aan het dagelijks bestuur van de provin cie. Half januari kunnen de sta tencommissies de nota en de reacties bespreken en voor fe bruari kunnen gedeputeerde staten dan een beslissing ne men. Die beslissing behelst een beperking van het aantal tracés. De overblijvende tracés wor den nader en dieper onderzocht op hun effecten, waarna een uitgebreide inspraakprocedure volgt op basis waarvan dan me de de uiteindelijke keuze wordt bepaald. Voetgangerstunnel veer Vlissingen-Breskens. Uit het oogpunt van kosten zijn de tracés 4 oost, 4 west en 3 haalbaar. Vier oost staat voor Terneuzen-oost-Zeelandroute, vier west voor Terneuzen-oost- Sloegebied en drie voor Terneuzen-west-Sloegebied. De kosten van een hangbrug of een tunnel op 4 oost vergen gedu rende 25 jaar een overheidsbij drage (rijk en provincie) van 34 miljoen gulden. Bij 4 west gaat het om 39 miljoen bij een hang brug en 41 miljoen bij een tunnel en een hangbrug op tracé 3 komt op 41 miljoen. In de kosten van de aanleg van de verbinding zijn begrepen de kosten voor de aansluitende wegen. Als wordt uitgegaan van Zee land als centrale open ruimte, waarvan de begrenzing loopt van Rotterdam, via Dordrecht, Breda, Antwerpen, Gent, Zee- brugge, dan zijn de tracés 3 en 4 west het beste. Is het de be doeling een verbinding te ma ken tussen het noordelijke en zuidelijke deel van de begren zing, dan is 4 oost aantrekke lijker. Van de tracés 2 oost en 2 west - Hoofdplaat-Borssele wordt het meeste effect verwacht als het gaat om het gebruik van onder wijs en ziekenhuisvoorzieningen in Midden-Zeeland vanuit Zeeuwsch-Vlaanderen. Berekend is, dat het tijdverlies, dat optreedt bij de twee veerver- bindingen kan worden omgezet in een bedrag van 20 miljoen gulden. De veerlijnen nemen in de lijst van files in Nederland de zesde plaats in. Zij komen daarbij achter de Velsertunnel. Vast gesteld is ook, dat het verkeers aanbod op de veren achterblijft bij dat elders in de provincie. Bij een keuze voor tracé 4 oost wordt de achterstand helemaal weggewerkt, bij alle andere gaat dat maar gedeeltelijk op. Tegen over de tijdwinst bij een vaste oeververbinding staan de kosten aan extra te rijden kilometers via die verbinding. Gemiddeld komt dat voor alle tracés op 23 mil joen kilometer. Die ontwikkeling heeft invloed op de verkeersvei ligheid. Bij het tracé Hoofdplaat- Borssele en de diverse aansluit mogelijkheden centraal in de Westerschelde is een veer dienst voor langzaam verkeer tussen Vlissingen en Breskens noodzakelijk. Berekend is, dat tussen zes uur 's morgens en tien uur 's avonds een uurs- dienst moet worden onderhou den met een capaciteit van vijfhonderd passagiers. Van die vijfhonderd zullen er tweehon derd met fiets of brommer overgaan. De scheepvaart zal geen hinder ondervinden van de Wester schelde oeververbinding. De walradarketen moet worden aangepast als de verbinding er komt en de kosten daarvan zul len op de WOV worden verhaald. Op het onderdeel economie zijn de maatschappelijke kosten en baten afgewogen. Bij de kosten gaat het onder meer om de in vestering en exploitatie van de vaste verbinding, de aansluiten de wegen en de exploitatie van één veerverbinding. Maatschap pelijke baten zijn, dat geen kosten meer hoeven te worden gemaakt voor de huidige veer- verbindingen en de tijdwinst voor het wegverkeer, ook als de meer te rijden kilometers zijn verdisconteerd. Tracé 4 oost komt dan het gunstigst uit. Tracé 1 is het beste als het gaat om het aantal manjaren werk. Tracé 1 is een vaste oeververbinding tussen Vlissingen en Breskens. Voor het milieu zijn de compo nenten geluid, lucht, oppervlak tewater, bodem en grondwater onderzocht. Geluidsoverlast zal het sterkst zijn op de tracés 4 west, 4 oost en 3. Lucht en op pervlaktewater zijn op de onder linge tracés niet erg verschillend belast. Bodem en grondwater hebben het meest te lijden bij tracé 4 oost. Hetzelfde geldt voor de aan tasting van natuur en land schap, doordat 4 oost de Zak van Zuid-Beveland doorsnijdt. Het gunstigst is voor dit aspect tracé 5: een vaste oeververbin ding tussen Kruiningen en Perk- polder. Tracé 4 oost heeft dezelfde nadelige effecten op cultuur-historie en archeologie - elementen die nauw samenhan gen met de waarde van de Zak van Zuid-Beveland. Voor de landbouw heeft een WOV vergroting van de afzetmo gelijkheden als gunstig effect en beslag op landbouwgrond als nadelig. Vooral 4 oost is nadelig en biedt daar tegenover maar een matige verbetering van de afzetmogelijkheden. De bereikbaarheid van Zeeland wordt voor recreanten en toe risten groter bij een WOV. Nade lig effect is hier, dat het overvaren met de veerboten als toeristische attractie vervalt. De invloed per tracé maakt niet veel uit. De nota is verkrijgbaar bij het in formatiecentrum van de provin cie, Abdij 9, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, 01180-31400. Abdijnieuws is de informatierubriek van de provincie Zeeland. Redactie: bureau voorlichting Sint Pieterstraat 42» 4331 EW Middelburg telefoon 01180-31402 De kerkvoogdij vond dat het besluit in april op grond van on volledige informatie was geno men. B. en w. waren het daarmee niet eens en stelden voor de brie ven voor kennisgeving aan te ne men of het subsidieverzoek af te wijzen. J. de Jager bracht een nieuw aspect naar voren. "Als gods dienstonderwijs in het school werkplan en het lesrooster is opgenomen moet je het aanmer en als vakonderwijs. Dan kun je de verordening niet toepassen. Maar ik ben van mening veran derd, het zou wél betaald moeten worden. Aan de school in Anna Jacobapolder betalen de ouders namelijk, via het schoolfonds, een bedrag voor godsdienstonder wijs." Wethouder Kosten kon zich in die denkwijze vinden. "Kan 't dan niet terug naar de commissie financiën, want nu wordt het een technisch verhaal: waar komen de centen vandaan." Daarin kon de burgemeester zich vinden, hoewel wethouder L. Walpot aan de noodzaak twijfelde. De Jager vul de nog aan, dat volgens de veror dening een kerkgenootschap subsidie krijgt voor godsdienston derwijs. "Maar in Anna Jacoba polder is geen kerkgenootschap dat dit onderwijs geeft." H. Geluk deelde desgevraagd mee, dat aan de christelijke school de leer krachten godsdienstles geven, zonder daarvoor enige vergoeding te ontvangen. Uiteindelijk werd het voorstel teruggenomen voor behandeling in de commissie. Geluk toonde zich ook blij met het gevraagde krediet van 350.000 gulden voor de uitbreiding van de Kon. Julianaschool. Er komen en les- en een speellokaal bij, waar door de kleuterschool overbodig wordt. Wel informeerde Geluk naar een tweede zandbak. "Op de tekening staat er één, dat is de be- staande van peuterspeelzaal Tum- Tum." De burgemeester zei dat de terreinindeling nog niet volledig geregeld is. "Ook uit de buiten berging zijn we nog niet hele maal." De raad keurde een bestemming van f. 45.650,- uit de reserve open bare werken goed. Daarvan wordt een deel gebruikt voor het plaat sen van advertenties voor in dustriewerving en f. 6.500,- voor het verbeteren van de grondstruc tuur van de speelplaats achter De Wimpel. Voor het verplaatsen van de van provinciale waterstaat aangekoch te zoutsilo is 15.000 gulden nodig. Tenslotte werd 15.000 gulden bestemd voor de aanleg van een drainage in 't Keeten. Voor aan sluiting van tien gemeentewonin gen daarop werd 3.200 gulden uitgetrokken. Besloten werd ook om te onder zoeken in hoeverre de grondprijs op het industrieterrein kan wor den herzien. De Jager wilde die informatie bij de begrotingsbe handeling voor handen hebben. Het vaststellen van een krediet in rekening-courant bij de Bank voor Nederlandsche Gemeenten, het machtigen van b. en w. tot het aangaan van kasgeldleningen en het beschikbaar stellen van een 3.500 gulden voor het egaliseren van de haven waren ha merstukken. was er een telefoongesprek met P.v.d.A.-kamerlid P. de Visser over de paspoorten-affair en be richtgeving van de politie betref fende de protest-acties. De luiste raars hadden gezorgd dat het studio-personeel gedurende deze nacht geen honger zou lijden: er waren cakes, taarten, salades enz. Ook stonden er als felicitatie bloemstukken en boeketten. "Het was een experiment want je kunt van je 'vrijwillige' medewer kers niet eisen dat ze nachtdienst draaien", aldus de voorzitter. Het viertal Elly en Kees Burgers, Joke Bos en Rikus Kort deden dat wel. Zij bleven de hele uitzending in touw. Misschien waren er ook wel trouwe luisteraars die 'zo gek' waren. Ondertussen heeft de Sloth er deze nacht weer zo'n 35 leden bijgekregen. "Een leuk re sultaat van deze speciale jubileum-uitzending", consta teert voorzitter Burgers. Het idee voor de nachtprogramma's ont stond tijdens een medewerkers vergadering. I "Een geslaagd experiment, voor herhaling vatbaar, maar slechts één keer per jaar!". Dat was de mening van dhr. C. Burgers, voorzitter van de Sloth, na afloop van de marathon-uitzending van 11 op 12 november. Vrijdaga vond half negen ging het pro gramma Country van Anja Hage de lucht in. Maar eerst was er nog een gedicht, speciaal ter gelegen heid van het driejarig bestaan ge schreven door medewerker Henk Boer. Op de verschillende spelletjes en vragen, die tijdens de talrijke pro gramma's aan bod kwamen, wa ren veel telefonische reacties. Ook van buiten het eiland Tholen. Er kwamen telefoontjes uit Bergse bedrijven die continu-diensten draaiden. Deze ondernemingen werden door de lokale radio op de hoogte gesteld van de marathon uitzending. Er werden per uur nieuwe uitzendingen door Sloth- accent verzorgd en daarbij werd ingespeeld op de actualiteit. Zo THOLEN Elke do. gymnastiek voor ex- hartpatiënten, gymzaal Zoekweg 19-20 u. 18 nov. Alg. ledenvergad. wsv De Kogge, Koggedek 20 u. 19 nov. Intocht Sinterklaas, haven 13.45 u. 19 nov. Anbo naar Holiday on Ice 19 nov. Hans de Booy, Meulvliet 20.15 u. 19 nov. Duivententoonst. De Trouwe Duif, café De Kroon 16-22 u. 23 nov. Sticht, propaganda groen ten en fruit bij de Soos, Ten Anker 14 u. 24 nov. Anbo themadag gezond heidszorg, zaal De Kroon 10-12 en 13-15 u. 24 t/m 26 nov. Tentoonst. Vogel vreugd, Meulvliet OlID-VOSSEMEER 19 nov. Intocht Sinterklaas 19 nov. Kaartavond v.v. Vosmeer, café De Hoop 19.30 u. 25 nov. Muziekuitvoering OVM, Vossenkuil 19.30 u. 26 nov. Viswedstr. 't Scharretje, Van Haaftenpolder 13.30-16.30 u. 26 nov. Tentoonst. P.V. De Zwa luw, café De Hoop 29 nov. Pakjesavond AVB SINT ANNALAND 23 nov. 19.30 u. Plattelandsvr. dia's over wandtapijten, Gouden Leeuw 19.30 u. SINT MAARTENSDIJK t/m 30 nov. Expos, plaatselijke kunstenaars, gemeentehuis 25 nov. Spreekuur Anib-adviseur W. v.d. Meer, kleuterschool R. Barnenstr. 13.30-14.30 u. 19 nov. Intocht Sinterklaas 25 en 26 nov. Tentoonst. P.V. De Zwaluw, Haestinge vr. 20-22 u., za. 14-22 u. SINT-PHILIPSLAND 17 nov. Koffieochtend Platte landsvr. 21 nov. Gymdemonstratie 25 jr. De Flippers, de Wimpel 25 nov. Gezinsavond ZLM en Plattelandsvr. 25 nov. Bloedafname avond Rode Kruis 26 nov. Rad van avontuur Noad '67, Druiventros BERGEN OP ZOOM t/m 27 nov. Schilderijen en goua ches Jacques Siegers, Markie zenhof 17 nov. Ballet Clasico de Madrid, Stoelemat 20.15 u. 18 nov. Vrije jamsessie popsticht. Spirit, Botte Hommel 19 nov. Optreden Tröckener Kecks, Botte Hommel 19 nov. t/m 15 jan. Leven bij lamplicht, Markiezenhof 24 nov. Gedeelde liefde, halve lief de, Stoelemat 20.15 u. 27 nov. Koffieconcert, hofzaal Markiezenhof 12 u. film 4- +film+ +film+ ROXY 1: Coming to America - a.l, dag 20.15 u., vr 19 en 21.30 u., za 14, 19 en 21.30 u., zo 14, 16.30, 19 en 21.30 u. ROXY 2: Bright lights, big city - 12 j., dag 20 u., vr 19 en 21.30 u., za 14, 19 en 21.30 u., zo 14, 16.30, 19 en 21.30 u. CINEMACTUEEL 1: Die hard - 16 j., dag 20 u., vr en za 19 en 21.30 u„ zo 16.30, 19 en 21.30 u. Bambi - a.l., za, zo en wo 14 u. CINEMACTUEEL 2: Who fra med Roger Rabbitt - a.l., do, ma en di 20 u., vr 19 en 21.30 u., za 14, 19 en 21.30 u., zo 14, 16.30, 19 en 21.30 u., wo 14 en 20 u. CINEMACTUEEL 3: Red heat - 12 j., dag 20 u., vr 19 en 21.30 u., za 14, 19 en 21.30 u., zo 14, 16.30, 19 en 21.30 u. A.M. de Jongtoneel. Op 18 en 19 november voert het A.M. de Jongtoneel te Nieuw-Vossemeer het thriller-achtige stuk 'Huis zonder vensters' op. Beide uitvoe ringen beginnen om 20.00 uur in 't Wagenhuis. Ziekenhuis Lievensberg in Bergen op Zoom heeft de nieuwe accom modatie voor de orthopedie- en traumatologie-polikliniek in ge bruik. Hiermee is de voltooiing van de totale verbouwing van het ziekenhuis dichterbij gekomen. Van de nieuwe ruimte maken deel uit: twee spreekkamers met aparte kleedruimtes, vijf afzonderlijke cabines in de gipskamer, vijf on- derzoekkamers, een verbandka- mer en een fracturenpoli. De uitbreiding van de beschikbare ruimte betekent vooral meer pri vacy voor de patiënten. Daarnaast zijn de arbeidsomstandigheden voor de gipsmeesters verder verbe terd, o.a. door optimalisering van het afzuig- en ventilatiesysteem. Jaarlijks ontvangt de poli ortho pedie ca. 13.000 bezoeken. Bij de ingebruikname van de nieu we accommodatie werd kennisge maakt met de heer J.J. van der Vliet, orthopedisch chirurg. Per 1 januari 1989 zal Van der Vliet toe treden tot de maatschap van or thopedisch chirurgen in ziekenhuis Lievensberg. Programma Ether 106.5 maandag: dinsdag: woensdag: SLOTH tel. 01660-4004 Mhz/FM, kabel 89.9 Mhz. 18.00-20.00 uur donderdag: Vrijdag: zaterdag: zondag: 20.00-21.00 uur 19.00-20.00 uur 20.00-21.30 uur 13.00-14.00 uur 14.00-14.30 uur 14.30-15.30 uur 15.30-16.00 uur 16.00-17.00 uur 17.00-18.00 uur 18.00-19.00 uur 19.00-20.00 uur 20.00-21.30 uur 21.30-23.00 uur 18.00-19.30 uur 19.30-20.30 uur Gevar. progr. Sport en Ned. top 5 Country muziek Music Cube Dubbel zout Pardoes Kinderprogramma Er is een brug chr. koren Boeklezing voor blinden Een praatje en een plaatje Goud en oud Nieuwsoverzicht voor ouderen Muzikale mengelmoes City Dance Club Tandem Rondom 60 Sloth'jes 14.00-15.00 uur Door de wereld gaat een woord 15.00-16.00 uur 16.00-17.00 uur 17.00-18.00 uur 18.00-19.30 uur 19.30-20.30 uur 11.00-12.00 uur 12.00-12.30 uur 12.30-14.00 uur 14.00-16.00 uur 16.00-17.30 uur 17.30-18.30 uur 11.30-14.30 uur 14.30-15.30 uur 15.30-16.30 uur 16.30-18.00 uur 18.00-19.00 uur 19.00-20.00 uur 20.00-21.00 uur Met BEZT op de thee De verjaardagskalender Vliegende Schijven Weekend voor de deur Gospelprogramma er is hoop Music Machine Ditjes en Datjes Sloth Accent De Verzoekhoek Hak op de Tak show Op de Tribune sportprogr. De Zevensprong Bloemendaalse Radiogem. 1 Uur Jan gevarieerd progr. Muziek uit vervlogen tijden Viva La Musica Literatuur en cabaret Dienst Thoolse Kerken De prijs voor de Nieuwsbladjour- nalistiek 1988 is vrijdag in de Bo- terwaag te Den Haag uitgereikt aan de redactie van De Gecombi neerde uit Leerdam. De jury, be staande uit prof. dr. J.G. Stap pers, hoogleraar aan de Katholie ke Universiteit te Nijmegen, drs. N. Drok, direkteur van het H.I.C.O. te Kampen en de heer H.B. ter Meulen, beleidsmede werker afdeling voorlichting pro vincie Drente te Assen, kende de prijs toe voor de artikelenreeks "25 jaar Molukkers in Leerdam". Daarin worden door de redactie, bestaande uit Annemarie van Duijn, Annemiek Godfroid, Dik van Herwaarden, Ad Killian, Mirjam van Leer, Johan Nebbe- ling en Marco Willemse, de ver- I schillende facetten van de Moluk se gemeenschap te Leerdam ge schilderd. "Op humaan niveau en in serene toonzetting wordt ge toond dat menselijkheid niet op houdt waar tolerantie begint", al dus de jury. Een aanmoedigingsprijs is toege kend aan Iman Vroman voor zijn artikel, waarin ingegaan wordt op de consequenties van de in de Vierde Nota Ruimtelijke Orde ning vervatte voorstellen voor de gemeenschap waar het nieuws blad, de Woerdense Courant, ver schijnt. Twee eervolle vermeldingen kreeg Joost Aerts. Ten eerste voor de serie "Stemmen", waarin perso nen worden geïnterviewd die ac tief zijn in de muziekbeoefening. Ten tweede voor een serie artike len over de perikelen rond de eventuele plaatsing van asielzoe kers in Stevensbeek. Beide series verschenen in het Boxmeers Weekblad. Eveneens een eervolle vermelding kreeg Ton Henzen voor zijn serie artikelen in de Meppeler Courant, gewijd aan de omlegging van de Hoogeveense Vaart. Genoemde serie, waarin een langdurig en ge compliceerd bestuursproces uit de doeken wordt gedaan, maakt de geschiedenis toegankelijk voor een groot publiek. De heer J.H. Boom (Boom Pers te Meppel) heeft vrijdag het voor zitterschap van de Nederlandse V Nieuwsbladpers (NNP) overge dragen aan C.R. Rebel (Barne- veldse Drukkerij en Uitgeverij te Barneveld). Drs. B. Hoekstra (Drukkerij Uitgeverij F.D. Hoekstra te Emmeloord) is tot vice-voorzitter benoemd. De heer A.J.J. Lucas (Gelderlander Weekbladpers te Nijmegen) en de heer W. Heijboer (Eendrachtbo- de te Sint-Annaland) zijn tot het bestuur toegetreden. De heer J.H. Boom is ter gelegenheid van zijn afscheid bevorderd van Ridder in de Orde van Oranje Nassau tot Officier in de Orde van Oranje Nassau. De versierselen werden uitgereikt door de burgemeester van Meppel, de heer F. Tjabe- rings. De heer Boom is door de NNP benoemd tot ere-voorzitter van de vereniging.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1988 | | pagina 7