Opgaande lijn bij Smerdiek Databank bedrijven Vosmeer 2 en WHS 5 winnen en SPS 4 verliest met grote cijfers Donderdag 17 november 1988 DE EENDRACHTBODE 21 Smerdiek zit in de lift. Na het gelijkspel van vorige week werd nu de nummer drie een nederlaag toege bracht. Stavenisse verloor het vier punten-duel tegen Rust Roest en staat daardoor alleen op de laatste plaats. Ruime overwinningen waren er voor WHS 5 (7-0), Vosmeer 2 (7-2) en de dames (0-5), maar SPS 4 leed een ruime 2-9 nederlaag. Stavenisse door pech achtervolgd Smerdiek zit in de lift SPS 2 blij met punt afd. voetbal Thol. Boys 3 geeft winst uit handen Noad 2 scoort vijf keer Pech troef bij Smerdiek 2 Stavenisse 2 aanvallend Vosmeer 2 scoort er op los SPS 3 wint opnieuw Twee nederlagen Noad 3 Verdiend punt voor Smerdiek 4 WHS 5 overklast gehandicapt Thol.Boys Eerste overwinning Vosmeer 4 Weer punt Vosmeer 5 De Bidon Winst dames in slecht duel PLAATSELIJK NIEUWS Vrouw lastig gevallen Café wordt huisartsenpraktijk Veertig jaar Israël centraal Biljarten Expositie gemeentehuis Meneer de Uil ontmoet 400 kijkbuiskinderen Intocht Sinterklaas Piet Weijers clubkampioen SCHERPENISSE C~J Sinterklaas in Holland Huis GRIEPVACCINATIE Derde Wereld en kerstkaarten Biljarten Winkelactie Niet gekeurd GRIEPVACCINATIE SÉj SINT- PHILIPSLAND Essen aan Oostdijk Zonder helm Minder geld voor Jantje Bejaarden bijeen 'Tumult' in Voorstraat voor EHBO 30 Bezoekers bij concert Verkoop oliebollen Intocht Sinterklaas 25 Kilo vis Burgerlijke stand Het zit SC Stavenisse dit seizoen niet mee. Moest men zaterdag voor de thuiswedstrijd tegen Rust Roest al vier man missen door blessures, nu zal ook doelman Rien Smits enkele weken niet van de partij zijn. Na twintig minuten in de eerste helft kwam deze met een eigen verdediger in botsing en brak daarbij een middenhands- beentje. Van Stavenisse kant was het een slechte wedstrijd, al wist men de ruststand op 0-0 te houden. In de beginfase leek men op voorsprong te komen toen een Eindhovense verdediger de bal over zijn keeper terugspeelde, maar het leer ging rakelings over de lat. Rust Roest kwam sterk opzetten en kreeg een enorme kans toen doelman Smits geblesseerd op de grond lag, maar de spits schoot over. A-jeugd kee per Jaap de Vos verving Smits op verdienstelijke wijze. In de tweede helft probeerde Sta venisse al meteen een voorsprong te forceren, maar toen een doel punt uitbleef zakte het spelpeil naar een dieptepunt. Rust Roest kreeg met uitvallen goede kansen en na een half uur was het raak. Een dieptepass belandde bij de ra zendsnelle spits en deze gaf met een droge knal Jaap de Vos het nakijken. Stavenisse probeerde wat terug te doen, maar men was deze middag niet bij machte ook maar enig gevaar te stichten. En kele minuten voor het eindsignaal liet Rust Roest met een uitval 0-2 aantekenen. Door het onzorgvul dig omspringen met de kansen bleef Stavenisse een grotere neder laag bespaard. Zaterdagmiddag om half drie oe fent Stavenisse thuis tegen WHS 3 en dinsdagavond gaat men om half acht op bezoek bij WHS 2. VVC'68 DVO'60 Seolto BVC'54 Smerdiek Chrislandia Rust Roest DSE Vesting Boys ZPR'84 9 9 0 0 18 17- 2 9 5 4 0 14 19-13 9 5 3 1 13 19- 6 10 5 2 3 12 23-12 9 3 2 4 8 11-9 9 3 2 4 8 18-16 9 3 0 6 6 11-17 9 2 2 5 6 13-19 9 3 0 6 6 13-26 9 2 1 6 5 7-22 SC Stavenisse 9 1 2 6 4 5-14 In een boeiende en aantrekkelijke wedstrijd behaalde Smerdiek een verdiende 2-1 overwinning tegen het hoger geklasseerde BVC. Geen van beide ploegen schuwde de aanval. Er kwamen vooral van Smerdiek kleine kansjes, maar de afwerking ontbrak. Halverwege de eerste helft kwamen de blauw zwarten op voorsprong. Een vrije trap van Wim Scherpenisse ver dween schitterend in de kruising. Daarvoor was er een tegenvaller voor trainer Dick Soomers, toen voorstopper Wim Priem zwaar geblesseerd het veld moest verla ten. Hij moest zich onder dokters behandeling stellen. Gert-Jan van Ham was zijn vervanger en kwam op het middenveld, terwijl Robert van Splunter voorstopper ging spelen. BVC probeerde wat terug te doen, maar echt gevaarlijk werd men niet. Bovendien was Kees Lindhout een betrouwbare sluitpost. Na de rust eenzelfde spelbeeld met een wat meer aanvallend BVC. In de tiende minuut kwam de bal uit een onschuldig lijkende aanval op links bij een vrijstaande speler. Die maakte geen fout en bracht de stand op 1-1. Toen toon den de blauw-zwarten hun veer kracht en bestookten het doel van de Brabanders met snelle aanval len. Maar de schoten van Addy Stoutjesdijk en Wim Scherpenisse waren te onzuiver. Daarna kwam Smerdiek goed weg. Ab Poot ver speelde de bal en de gevaarlijke BVC-spits kwam vrij voor het doel. Tot grote opluchting van de Smerdiek-aanhang schoot hij over. De aanval van de thuisclub kreeg nieuwe impulsen toen Frans Gabriëls gewisseld werd voor de snelle André v.d. Hoek. Smerdiek rook winstkansen. De snelle Addy. Stoutjesdijk ging op links goed door en bracht de ploeg met een schot op voorsprong. BVC was duidelijk aangeslagen en Smer diek kreeg nog goede mogelijkhe den om de voorsprong uit te bouwen, wat de Brabantse doel man verhinderde. De schrijfgrage scheidsrechter Loos noteerde zes spelers, eerlijk verdeeld over beide partijen. SPS speelde zaterdag in Raams- donksveer 2-2 tegen Good Luck 2. De ploeg was niet meer te herken nen ten opzichte van vorige week, voor de rust draaide het helemaal niet bij SPS. De spitsen Hans Elenbaas en Henk Vane schiepen kleine kansen en ook Johan van Tiggele probeerde het zestienme tergebied binnen te komen, maar hij werd erbuiten onderuit ge haald. Diverse vrije trappen volg den, maar de goede richting ontbrak. Halverwege maakte Henk Vane zich vrij om te schie ten, maar werd onderuit gehaald. Dat vervolgens Jan Elenbaas de toegekende strafschop miste, was tekenend voor deze partij. Vlak daarna kwam Good Luck door een snelle combinatie op 1-0. In de tweede helft kwam een ander SPS binnen de lijnen. Er werd harder gewerkt en puur op de aan val gespeeld. Halverwege nam Jan Elenbaas een vrije trap aan de lin kerkant van het strafschopgebied. Het als voorzet bedoelde schot belandde direct in het doel en dat betekende de gelijkmaker. Hierna kwam SPS beter in de wedstrijd. Na een prima voorzet van Jan v.d. Reest dwars over het veld kon Jan Elenbaas op een prachtige manier zijn tegenstander passeren. Ook precies op het goede moment speelde hij naar Henk Vane die niet aarzelde en 1-2 aantekende. Hierna werd Daan Bolier gewis seld voor Luck van Vossen. Good Luck kwam weer meer in zijn spel en via een uitval over links werd met een kopbal binnenkant paal de verdiende gelijkmaker aangete kend. Gezien de matige eerste helft was SPS, dat de tweede plaats behoudt, tevreden met de puntendeling. Tegen de nummer twee op de ranglijst, WC 2, begon de derde keus van Tholense Boys goed. De ploeg nam meteen het initiatief en dat resulteerde in een doelpunt van Leen Ottevanger. Al snel daarna werd het door dezelfde speler 2-0, toen die een bal ineens op de slof kreeg. WC kwam niet in zijn spel, maar toen een onge vaarlijke bal door de handen van de Thoolse doelman glipte was het wel 2-1. Tholense Boys her stelde zich en via Ottevanger werd het 3-1. Vlak voor rust verspeelde men onnodig de bal en via de han den van de keeper werd het 3-2. Na de rust ging het minder bij Tholense Boys. De licht gebles seerde Aad Geuze was vervangen door JoopScheenhart. WC put te moed uit het wedstrijdverloop en scoorde na een kwartier de ge lijkmaker. Toen knapte er iets bij de thuisclub. WC kreeg vat op het spel en scoorde nog drie keer, 3-6. Tholense Boys kreeg nog wel enkele kansjes, maar die leverden niets op. De ontmoeting tussen Noad 2 en Klundert 3 was productiever dan die tussen de standaardelftallen van beide verenigingen. Maar liefst negen keer moesten de kee pers de bal uit het net halen. In het begin speelden de Brabanders feller met veel lange ballen, maar Noad nam de leiding. Jan van Dijke speelde zich vrij en bedien de André van Westen, die goed af werkte. Klundert kwam daarna gelijk en een paar minuten later zelfs op voorsprong, 1-2. Vlak voor de rust werd Van Westen vastgehouden in het strafschopge bied en Jan van Dijke benutte vanaf elf meter dit buitenkansje. Na de thee kwam Noad opnieuw op voorsprong, toen André van Westen uit een hoekschop van Jan Bolier goed inkopte. Van Westen was goed op dreef deze middag. Hij speelde Sjaak Walpot aan en die rondde beheerst af, 4-2. Noad liep verder uit, toen Van Westen met het hoofd zijn derde treffer liet aantekenen uit een hoekschop van Wim v.d. Ree. Doordat het achterin niet zo best liep werd het nog spannend, want Klundert kwam terug tot 5-4. Maar Noad hield de punten verdiend thuis. De reservers van Smerdiek speel den zaterdag een pechvolle wed strijd tegen DSE uit Etten-Leur. Smerdiek 2 speelde nagenoeg de gehele wedstrijd met 10 man na dat Huib Uijl na een kwartier al uit het veld gestuurd werd. Smer diek deed echter niet onder voor de reserves van DSE en creëerde vele kansen. De alleen voorin spe lende Leon v.d. Sluijs kon echter niet veel uithalen tegen 4 verdedi gers van DSE. Perry Opree was dicht bij een doelpunt maar hij zag zijn inzet via de paal over de doellijn naar de andere paal rol len, waarna de keeper van DSE de bal kon pakken. In de tweede helft kwam DSE er bijna niet meer aan te pas. De spelers van Smerdiek werkten hard en zagen kopballen van Peter Franke en Jan Schrier maar net over het doel gaan. Uit een scrimmage voor het doel bleef de bal ander maal voor de lijn van het doel van DSE liggen. DSEJcon vlak vpor tïjjÜi <dooé de 'énige aanval -in de tweede helft scoren maar de bal ging voorlangs. Smerdiek bleef vechten voor een overwinning maar in deze wedstrijd moest het onverdiend met een 0-0 stand ge noegen nemen. De tweede keus van Stavenisse boekte zaterdag een goed resul taat door VVR 2 uit Rijsbergen met een 2-1 nederlaag naar huis te sturen. Al na enkele minuten keek men tegen een achterstand aan, toen een een verdediger over de bal heen trapte en een VVR-speler daarvan dankbaar gebruik maak te. Stavenisse, dat enkele spelers aan het eerste elftal moest af staan, gooide alles op de aanval. Men speelde een goede wedstrijd, maar het beslissende laatste tikje ontbrak. In de tweede helft speel de men nog meer op de aanval. Na een half uur gaf Bram Smits de keeper met een mooi schot het nakijken. Vijf minuten voor het einde besliste Gijs Vermaas, na een mooie pass van Ronald Post, de wedstrijd met een schot dat via binnenkant paal in het net be landde. Een verdiende overwin ning van een goed spelend Stavenisse, dat in de A-junioren Martin Neele en Adrie Smits twee uitblinkers had. Zaterdag oefent Stavenisse 2 om half drie in St.-Annaland tegen WHS 4. De tweede keus van Vosmeer ver sloeg Steenbergen 3 met maar liefst 7-2. Binnen tien minuten kwam men al op voorsprong. Een voorzet van Dré Havermans werd door Frank Timmermans keihard in de touwen geschoten. Op de zelfde wijze kwam de 2-0 tot stand, maar nu kopte Timmer mans het leer binnen. Een op permachtig Vosmeer leek op 3-0 te komen, maar de kopbal van Hans Vogel werd door een Steen bergenaar met de hand gestopt. Jack Mosch verzilverde de toege kende strafschop. Anton de Ko ning, die alleen voor de keeper verscheen, maakte er 4-0 van. Pas vlak voor rust kon Steenbergen iets terugdoen en 4-1 scoren. Ook in de tweede helft bleef de doel- puntenmachine bij Vosmeer draaien. Dré Havermans ging op links door en zette voor op Lowie v.d. Laak. Deze tekende 5-1 aan. Steenbergen kwam nog terug tot 5-2, maar met twee treffers van Marco van Herpen werd de 7-2 eindstand bereikt. Wegens blessures begon SPS 3 met vier jeugdspelers aan de wed strijd tegen Dinteloord 4. In de eerste helft leverde dat wat proble men op door verschuivingen op het middenveld. Voor rust hield Dinteloord de zaken goed onder controle, waardoor maar enkele k kansen geschapen konden wor den. Na rust ging men met drie spitsen spelen en werd op het mid denveld meer bewogen, zodat er meer ruimte kwam. SPS ging meer aandringen en Dinteloord zag geen kans om onder de druk vandaan te komen. Na het missen van enkele goede kansen scoorde SPS een kwarier voor tijd de win nende treffer door een mooie kop bal van Erik Broekhuizen. Door dit resultaat blijft SPS in de kop meedraaien. Vooral de inzet van de jeugdspelers, die al een wed strijd achter de rug hadden, maakte de zege meer dan ver diend. Noad 3 ging op bezoek bij VVC 4. Al snel had men succes, want uit een fraaie voorzet van Johnny Stoutjesdijk scoorde Wim van Nieuwenhuijzen met het hoofd knap 0-1. VVC ging furieus in de aanval, maar doelman Kees Filius hield vooralsnog zijn doel schoon. Halverwege kwam VVC langszij en binnen tien minuten liep de Halsterse ploeg naar 5-1 uit. Na de rust kwam Han Quist in het veld voor Johan Filius. Noad speelde stukken beter en door kopballen van Marcel Wagemaker en Peter v.d. Velde wordt het 6-3. Daarvoor had VVC nog een straf schop benut. Noad kreeg nog di verse kansen, maar die gingen over of naast. Bij uitvallen was VVC gevaarlijk, maar doelman Filius was sterk. Kort voor tjd werd het nog 7-3. Vorige week speelde Noad tegen VVC 4. Noad deelde strafschop pen uit of het taai-taaipoppen wa ren en kreeg er in totaal drie tegen. Noad scoorde dankzij Wim van Nieuwenhuijzen (2x) en Mar cel Wagemaker, maar verloor toch met 6-3. Ook de kas van de KNVB werd goed gespekt met een VVC- er die uit het veld werd gestuurd en daarnaast vier boekingen. Smerdiek 4 ging, met maar net elf spelers, op bezoek bij VVC 6. Dat was altijd een moeilijke tegenstan der, zodat men met een nederlaag rekening hield. Maar voor de rust speelde Smerdiek sterk en VVC mocht van geluk spreken dat de scheidsrechter niet zag, hoe een speler de bal na een vrije trap van Huib Knuist met de hand tegen hield. Adrie van Splunter leek te gaan scoren, maar de Halsterse doelman hield de bal met veel kunst- en vliegwerk uit het doel. Smerdiek was nog enkele malen dicht bij een doelpunt, maar spits Sjaak Moerland was niet hele maal fit, zodat net het laatste stapje ontbrak. VVC kreeg hele maal geen mogelijkheden. De hooggeklasseerde ploeg ging na de rust meer in de aanval, zodat Smerdiek alle zeilen moest bijzet ten. Na een kwartier leek het mis te gaan toen Huib Knuist te kort terugspeelde op doelman Adrie de Viet, maar VVC miste deze kans. Daar bleef het wat de Halsterse ploeg betrof bij, maar ook de blauw-zwarte voorhoede was niet opgewassen tegen het vaak harde inkomen van de VVC-defensie. De scheidsrechter trad onvoldoende op tegen die bikkelharde overtre dingen, maar had wel oog voor onbenulligheden. Natrappen van Jos Guiljam door de Halsterse aanvoerder vond de man in het zwarte pak niet eens een waar- Schuwing waard. Niettemin lever de de 0-0 Smerdiek een verdiend punt op in een wedstrijd, waarin de defensies te sterk waren voor de aanvallers. Een gehandicapt Tholense Boys 4 kon weinig tegenstand bieden te gen WHS 5. De Tholenaren ver schenen met maar 9 spelers en daar kwam er na de rust nog één bij. Het duel speelde zich in het begin volledig in de mist af, zodat het spel moeilijk te volgen was. Voor rust werd het al 3-0 voor WHS, door doelpunten van René van Poortvliet (2x) en Ad Jeroen- se. De groen-witte defensie merkte daarvan alleen iets door het ge juich voorin en het terugkomen naar de eigen helft van de voor hoede. Na de rust was de mist op getrokken. Tholense Boys werd op de eigen helft vastgezet en WHS schiep zich veel kansen. Dick de Witte schoot WHS naar 4-0 en met een mooie lob over de keeper zorgde Hans Vroegop voor 5-0. Tholense Boys probeerde er af en toe uit te komen, maar bracht keeper Van Ast maar één maal in moeilijkheden. Sander Westdorp scoorde nog tweemaal en bracht de eindstand op 7-0. Door dit resultaat klom WHS naar de derde plaats op de ranglijst. Tegen Halsteren 7 wist Vosmeer 4 de eerste overwinning van dit sei zoen te boeken. Al na enkele mi nuten opende Jan Geuze de score. Vosmeer bleef sterker, maar doel punten kwamen er voor de rust niet meer, hoewel er meerdere kansen kwamen. Na de thee wa ren de bezoekers in de meerder heid, maar Vosmeer scoorde. Een voorzet van Leen Moerland werd door Frans Steijns ingekopt, waarna Jan Duine met een hard schot via de onderkant van de lat de 3-0 eindstand op het scorebord bracht. De eerste overwinning werd na afloop gevierd met een mosselmaaltijd. Vosmeer 5 heeft in de uit wedstrijd tegen Moerstraten 2 de punten gedeeld (3-3). Leider J. van Driel was enigszins teleur gesteld, want volgens hem zat er meer in. Een sterker Vosmeer nam na tien minuten de leiding. Rodger Luijs strafte toen een ver- Eindstand kilometerklassement 1988: 1. Piet Weijers 2788 km, 2. Johan Bijl 2788 km. 3. Corry van Zetten 2783 km, 4. Arie Bijl 2746 km, 5. Wim van Gorsel 2742 km, 6. Adrie v.d. Rhee 2452 km, 7. Hans van Dijke 2365 km. 8. Patrick Potter 2328 km, 9. Koos v.d. Hoek 2222 km, 10. Leen Menheere 2063 'km, 11. Jo Geldhof 1615 km, 12. l ies van Haatten 1472 km, 13. Jaap Geuze 1419 km, 14. Jos Guiljam 1342 km, 15. Kees Bogaerts 1286 km, 16. Addie Oostdijk 1196 km, 17. Jurgen Pot 761 km, 18. Lowie Scherpenisse 440 p., 19. Marien Stoutjesdijk 359 km, 20. Jacob Franke 36 km. dedigingsfout af. In een gelijkop- gaand duel kwam Moerstraten met een uitval langszij. Uit een voorzet van Hans van Daalen scoorde Rodger Luijs koppend 1-2. Na de rust kwam een feller Moerstraten binnen vijf minuten opnieuw op gelijke hoogte. Na een serie aanvallen nam de thuis club zelfs de leiding. Het duel werd harder en Moerstraten schuwde geen enkel middel om de Vosmeer voorhoede het scoren te beletten. Maar tien minuten voor tijd kwam de verdiende gelijkma ker toch tot stand. Een solerende Rodger Luijs omspeelde de hele verdediging en tekende zijn derde treffer aan. Tegen het onderaan staande SC 't Zand had Vosmeer het moeilijk. De dames speelden ongeconcen treerd, waarbij de passes verkeerd aankwamen. Na tien minuten had de Tilburgse ploeg op voorsprong moeten komen, maar de speelster verschrok zo van de geboden mo gelijkheid dat ze naast schoot. Halverwege de eerste helft kwam Vosmeer gelukkig op voorsprong. De keepster tastte mis op een slappe inzet en voor Maja Ver maas was het een koud kunstje de score te openen. Maar wie dacht dat het nu beter zou gaan bij de Thoolse ploeg kwam bedrogen uit. Vosmeer bleef volharden in slecht spel. Na een half uur had men pech, toen een vrije trap van Helma Verhees op de lat kwam. Vijf minuten voor de rust kwam Rya den Engelsman alleen voor het doel, maar ze schoot tegen de keepster. Na de rust een zelfde spelbeeld. Een te tam Vosmeer was beter, maar schiep zich wei nig kansen. Halverwege scoorde Jolanda Dorst 0-2. Vosmeer ging beter combineren. Een een-twee tussen Anita Goedegebuure en Jolanda Dorst werd door laatst genoemde doeltreffend afgerond. Enkele minuten later schoot Ani ta Goedegebuure van afstand hard 0-4 in en twee minuten voor het einde bepaalde dezelfde speelster de eindstand op 0-5. -PLAATSELijK NiEUWS .PLAATSELIJK NIEUWS te ver links hebben gereden en Van H. niet hebben gezien. Haar auto was total loss, terwijl de auto van Van H. linksvoor flinke schade opliep. Op de Provincialeweg (in de bocht bij Rinses) kwam G. donderdag in de berm terecht. Zijn auto liep flinke schade op, nadat hij een bermpaaltje omver reed. G. ver klaarde dat hij moest uitwijken voor een lichtkleurige persone nauto die hem tegemoet kwam. Een 25-jarige vrouw werd vrijdag morgen, toen zij op weg was naar de bushalte, in een brandgang bij de Bloemenlaan/Oosterschel- destraat plotseling van achter vastgepakt door een onbekende man, die haar de mond snoerde. De vrouw viel achterover en riep om hulp, waarna de man op de vlucht sloeg. De politie verzoekt vrouwen, die de laatste tijd ook zijn lastig gevallen, contact op te nemen met het bureau. Dokter Janssen, Molendijk 19, heeft bij b. en w. een verzoek inge diend om café Smerdiek, Markt 39, te verbouwen en op het achter erf een huisartsenprak te begin nen. Het bouwplan is in strijd met het bestemmingsplan "kom." B. en w. stellen de raad voor het bestemmingsplan te wijzigen Tijdens de jaarlijkse ouderavond van de Juliana van Stolberg/Ben- jaminschool stond het 40-jarig bestaan van de staat Israël cen traal. Gebouw Calvijn was tot de laatste plaats bezet, toen voorzit ter C.J. Knuist opende uit psalm 118 'En doet mij open de poorten der gerechtigheid'. Directeur C.A. Egas vertelde vervolgens de aan wezige kinderen uit de groepen 2, 7 en 8 de geschiedenis van de doortocht van het volk Israël door de Rode Zee. Juf Thea de Voogd zong met haar kleuters enige toe passelijke liedjes en gaf aan ouders en kinderen een aanschou welijke les voorbereidende ge schiedenis. Als afsluiting van de openbare les gaf meester Egas een les aardrijkskunde over het land Israël. Voor de muzikale om lijsting zorgde meester Van de Ree. Hij speelde met zijn blok fluitgroepje onder andere het Is raëlische volkslied De Hatikva. Na de gezellige pauze sprak de heer Oudshoorn van de stichting Shaare Zedek (poorten der ge rechtigheid). Die instelling onder houdt een ziekenhuis in Jeruzalem met dezelfde naam. De propagandist vertelde boeiend over het wel en wee van de huidige Joodse staat en het ziekenhuis. Zijn verhaal ondersteunde hij met een interessante diaserie. Uitslagen b.v. Smerdiek 9 novem ber. P. Knulst-C. van Gorsel 7.91-10, Sj. Lindhout-G. Geuze 10-7.17, M. v.d. Spaan-K. Waas dorp 10-5.50, P. Ópree-R. Lind hout 5.33-10, C. van Haaften-Chr. Bal 9.39-10, P. Knulst-Chr. Ver aart 10-7.09. Kortste partij (23 brt.) P. Knulst/C. van Gorsel, hoogste serie (10 car.) P. Knuist. In deze serie liep medeleider G. Geuze tegen een nederlaag aan te- ge een zich herstellende Sj. Lind hout. C. van Gorsel en M. v.d. Spaan zijn nog steeds ongeslagen. Tussenstand: 1. C. van Gorsel 5-50, 2. G. Geuze 5-47.17, 3. M. v.d. Spaan 4-40, 4. R. Lindhout 4-36.76, 5. Sj. Lindhout 4-43.36. Tot 1 december kan op werkdagen (9-12 en 14-17 uur) en ook op za terdag 26 november (zie Tholen- derwijs) de expositie van drie kunstenaars uit de gemeente wor den bezichtigd. Het gaat om aquarellen, grafische technieken en aardewerk, vervaardigd door Marianne en Willem van der Meer en Regina Wicke. Bij de in gang van het gemeentehuis ligt voor elke belangstellende een een voudige catalogus. Het was woensdagmiddag 9 no vember groot feest in Haestinge. 400 Kinderen waren aanwezig bij de kindermiddag van Uit op Tho- len en ontmoetten daar hun t.v. helden zoals meneer de Uil, Ed en Willen Bever, Chico Lama en niet te vergeten de clown Kwipi. Hij komt niet op de t.v. maar kreeg deze middag wel een heleboel fans. De belevenissen van de t.v. figuren werden op het toneel leuk gespeeld, terwijl de conversatie tussen het podium en de zaal via meneer de Uil gebeurde, nét als op t.v. dus. De clown haalde al lerlei gekke grappen uit, maar ook moeilijke goocheltoeren met ballonnen e.d. De 5 jongedames die de artiesten van deze zeer geslaagde middag bloemen mocht geven (en daar ook nog een zoen voor kregen) zullen dit middagje-uit in Haestinge niet gauw vergeten. Maar ook de andere kinderen (en vele ouders) zullen vanaf woens dag met nog meer belangstelling naar 'hun' meneer de Uil hebben gekeken. Zaterdag organiseert het evene mentencomité Smalstad de in tocht van Sinterklaas. Om 13.45 uur arriveert de goedheiligman met zijn Pieten op de Molendijk. Voorafgegaan door Euterpe wordt een rondgang van een uur door het dorp gemaakt, waarna loco burgemeester Van Schetsen Sin terklaas op de Markt officieel welkom heet. Vervolgens vertrekt de Sint naar Haestinge, waar Eu terpe nog enkele Sinterklaaslied jes speelt. Van drie uur tot half vijf treedt clown Joppie op. Dat programma is voor alle kinderen tot 12 jaar en gratis toegankelijk. Wielertoerclub De Bidon sloot vrijdag het seizoen af met de jaar lijkse feestavond. Het personeel van clubhuis De Kaai had voor een voortreffelijk koud buffet ge zorgd. Ook werd een videofilm getoond, waarop het toergebeuren in al zijn facetten aan de orde kwam. Tijdens de prijsuitreiking van het afgelopen seizoen stond de voorzitter nog stil bij het goede verloop. Piet Weijers en Johan Bijl eindigden met 2788 km op de eerste plaats. Maar omdat Weijers een betere tijd neerzette in de precisie-tijdrit, werd hij uitgeroe pen tot clubkampioen 1988. Coby van Zetten legde beslag op de der de plaats met 2783 km (voor de volledige uitslag zie de sportpagi na). Leen Menheere werd in het zonnetje gezet voor het uitzetten van de tochten, die elke week zeer gevarieerd zijn. Ook enkele ande ren die zich voor de club ver dienstelijk maakten werden bedankt, evenals de beheerders van het clubhuis voor hun goede zorgen. Na het officiële gedeelte was men nog gezellig bijeen. Het afgelopen weekeinde meldden Annemiek Slootweg en Kees Eike lenboom zich als nieuwe leden aan. Zaterdag arriveert de Goedheilig man ook in ons dorp. Hij wordt om vier uur aan de Westkerkse- weg bij de molen ingehaald, niet alleen door Euterpe, maar na tuurlijk ook door alle kinderen en hun ouders. Na de rondgang door het dorp gaat de Sint naar het Holland Huis en daar krijgt ieder een, van jong tot oud, de gelegen heid Sint-Nicolaas de hand te schudden. Een speciaal gelegen heidscomité zorgt ervoor dat er ook nog een tractatie is. (patiënten dr. Padt) Maandag 21 november 19.00 uur. Praktijkadres: Langeweg 42, Scherpenisse. Advertentie I.M. De Bond van Plattelandsvrouwen behandelde in het Holland Huis twee verschillende onderwerpen. Ten eerste de voedselproblemen in de Derde Wereld, waarmee de da mes G. van Elsacker-Brand en H. Polderman uit Tholen een och tend vulden. Het thema was: 'Moeder wat eten wij vandaag'. Zeventien leden beleefde een geslaagde gespreksmorgen. Mevr. Versluijs bedankte de twee mede werksters met bloemen. Vervolgens was er een zogenaam de creatieve avond. Presidente mevr. v.d. Reest verwelkomde mevr. Van Veenendaal, mevr. Snoodijk en mevr. Frigge, die ver telden over het maken van kerst kaarten. Verschillende technieken kwamen aan bod: handwerken, droogbloemen, knippen en schil deren. In groepjes maakten de plattelandsvrouwen vervolgens zelf kerstkaarten, wat ze erg leuk vonden. Mevr. v.d. Reest bedankte de drie dames met enveloppe. De opkomst was goed. In de competitie van Tolrust speelde Kees Zwagemaker een pri ma partij. Hij maakte in de eerste beurt 27 caramboles en was in 14 beurten uit, met een gemiddelde van 4.36. De verdere uitslagen: K. Zwagemaker-J.K. Elenbaas 10-6.39, J. Elenbaas-J. Uijl 10-7.81, T. Hage-A. Schot 9.09-10, A. Hage-K. Lisseveld 9.46-10, A. Burgers-R. Geuze 10-7.69, G. de Elke derde maandag van de maand, dus nu 21 november, haalt de voetbalvereniging S.P.S. oud papier op. Zet u het gereed a.u.b. Advertentie I.M. Jonge-T. Hage 9.07-10, K. Bolier- D. Sakko 10-5.81. Hoogste serie (27 car.), beste gemiddelde (4.36) en kortste partij (14 brt.) K. Zwa gemaker, langste partij (30 brt.) A. Burgers, meeste poedels (18) R. Geuze. Van 21 november t/m 3 december organiseren de plaatselijke mid denstanders weer een winkelactie. Zoals gebruikelijk krijgt men bij de deelnemers bij elke bestede vijf gulden een bon. Nieuw is, dat bij Ouwe Raed'uus twee bussen staan om die bonnen in te leveren. De ene is voor kinderprijzen en de andere voor prijzen voor volwas senen. De mensen kunnen dus zelf uitmaken, voor welke prijzen ze in aanmerking willen komen. Op 3 december vindt in 't Ouwe Raed'uus de trekking plaats. Van af vier uur maakt Sint Nicolaas die middag een rondgang door het dorp, waarbij de Oud- Vossemeerse Muziekvereniging medewerking verleent. De prijzen zijn: le prijs een cadeaubon voor Center Parks, 2e pr. gourmetstel, 3e pr. friteuse; kinderprijzen le pr. jongens- of meisjesfiets, 2e pr. au to, 3e pr. pop. Verder nog vele an dere prijzen, die allemaal te zien zijn in de etalage van Markt 10. Zondag werd C.A.E. bekeurd, omdat zijn auto niet was voorzien van een geldige APK-sticker. Vrijdag 18 november 18.30 uur Op praktijkadres Schoolstraat 33 Advertentie I.M. De gemeenteraad stelde vorige week woensdag 8.000 gulden be schikbaar voor het rooien van 34 populieren aan de Oostdijk (tus sen Emmastraat en Deensestraat) en het terugplanten van essen. Ook worden enkele wilgen bij de school gerooid, omdat ze de groei van vèrvangende bomen be lemmeren. Een inwoner van Anna Jacoba- polder kreeg vrijdag een bekeu ring van 35 gulden, omdat hij zonder helm op een brommer reed. De politie maakte hem er Se vens op attent, dat het verzeke ringsplaatje slecht bevestigd en niet leesbaar was. De collecte voor Jantje Beton heeft 395,55 opgebracht. Dit was ruim 33 gulden minder dan vorig jaar. De leden van de jeugd brandweer hartelijk dank voor het inzamelen en ook alle gevers har telijk dank. Dhr. Potappel uit Stavenisse hield woensdag in de Wimpel voor de bejaarden een dialezing over de verre landen die hij als landbou wer 's winters heeft bezocht. Er waren dia's van een rondreis door Zuid-Amerika, waar hij onder an dere Venezuela, Equador, Colom bia en Peru bezocht. Er waren zelfs beelden van een dorp dat pas in 1911 is ontdekt. Alle 55 aanwe zigen genoten van de beelden en als dank kreeg dhr. Potappel van voorzitter Kosten een VVV-bon. Een bezoeker van De Druiventros die enige glaasjes alcohol genut tigd heeft, rijdt met een finke vaart zonder te kijken de Voor straat in. Een fietser die met twee vrouwen staat te praten, ziet hij over het hoofd. De fietser valt, krijgt het stuur van zijn fiets in z'n buik en haalt z'n onderbeen open. De vrouw springt opzij, gaat door haar enkel en valt op haar hand. De andere vrouw is erg geschrokken. Ze kan geen bloed zien en wordt stiller, bleek, gaat zweten en zakt in elkaar en laat bij het vallen een fles drank val len. Zij loopt hierbij een hand- wond op. De chauffeur stapt uit, wil haar helpen, raapt het glas bij elkaar, maar raakt hierbij ook ge wond aan z'n handen. Gelukkig was er in de bovenzaal van De Druiventros EHBO aanwezig, zo dat er snel gehandeld kon worden. De gewonden werden verbonden en afgevoerd. U begrjpt het, het was gelukkig een practische oefe ning van de EHBO. Het toege snelde publiek dacht aanvankelijk dat het een echt ongeval was, maar kreeg toch snel in de gaten dat het een oefening was. Dr. Vin centen beoordeelde de EHBO'ers en gaf later een toelichting. Het Nederlands Kerkmuzieken- semble onder leding van K. Koets veld, gaf woensdagavond in De Wimpel voor dertig toehoorders een concert. Dhr. J. de Kok, lid van de evenementencommissie, zei het jammer te vinden dat er slechts 30 mensen aanwezig wa ren. Het kostte veel moeite om het koor, dat het liefst in een kerk zingt, naar Sint-Philipsland te ha len. Het koor zong werken van G.P. da Palestrina, Giovanni Ga- brieli, Milani, Crivelli en ter af wisseling was er ook een orgelbespeling van Dick Troost. Na de pauze was er een bewerking van Heinrich Schültz. Hiervoor werd het koor in tweëen gedeeld, zodat aan beide zijden van de zaal een koor aan het zingen was, en dan was er nog een solostem van een sopraan, alt, bas en tenor van achteruit de zaal te horen. Een prachtig geluid. De zangers en zangeressen van het koor zijn allemaal geschoold en komen één keer per week bijeen. Na afloop van het concert kreeg men een staande ovatie. Dhr. J. de Kok bedankte hen voor het prach tige concert en bood bloemen aan. De verkoping van oliebollen, ge bakken bij dhr. A.P. v.d. Est, die zaterdag ten bate van de Her vormde Kerk werd gehouden, is zeer geslaagd. Na afloop van alle kosten bleef er 1.825,over. Al len die aan dit resultaat hebben meegewerkt, hartelijk dank. Volgende week zaterdag bezoekt Sinterklaas met zijn gevolg om 16.00 uur ons dorp. Zij zullen met de boot in de haven arriveren, waar muziekvereniging Concor dia hen opwacht. Vervolgens zal de bonte stoet een rondrit maken. De muziekvereniging en de majo rettevereniging The Diamonds uit Nieuw Vossemeer zullen de Sint vergezellen naar de Wimpel, waar de Sint nog een toespraak zal hou den en de Pieten het publiek zul len vermaken. Iedereen die de bijeenkomst in de Wimpel wil meemaken kan zich opgeven bij drog. Jansen, J. Zuidweg Wilhel- minastraat 1, kantine Noad'67 of bij Els Mol Langeweg 18. Twintig vissers van z.h.c. De Ma kreel hebben zaterdag in de Van Haaftenpolder 25 kilo vis ge vangen. 1. J. van Moort 5166 p., 2. Johan van Moort 3398 p., 3. Abr. Ver wijs Jzn. 1270 p., 4. M.J. Geuze 1246 p., 5. P.C. Kleppe 936 p., 6. G. Fletcher 884 p., 7. H. Quist 874 p., 8. A.M. den Braber 870 p., 9. K. v.d. Berg 801 p., 10. J. v.d. Dus- sen 522 p., 11. A. v.d. Dussen 520 p., 12. G. Voshol 350 p., 13. M. den Engelsman 246 p. Jeugd: 1. Rens Reijngoudt 3012 p., 2. Marco Geense 1328 p., 3. Hans Mol 1082 p., 4. Wilbert v.d. Male 826 p., 5. Erwin van Duuren 564 p., 6. Wim Kosten 392 p. De volgende wedstrijd is van 13.30 tot 16.30 in de Van Haaftenpolder (nummers 41-80). Huwelijken: 21 oktober Frans Quist en Jacoba Wilhelmina den Haan. Overlijden: 7 okt Willem Kempe- neers 83 jr, 10 okt Adriaan Moer land 96 jr, 28 okt Abraham Geense 64 jr, 31 okt Elisabeth Wa gemaker weduwe van Neele 92 jr. Bedrijven en instellingen in Zee-V land kunnen sinds kort beschik ken over een databank met gegevens over bedrijfsopleidin gen. Alle reguliere en particuliere bedrijfsopleidingen zijn in het bestand verwerkt. Informatie over de inhoud, duur, prijs, opleidings niveau en leverancier van de oplei dingen is beschikbaar. Bovendien zijn gegevens opgenomen van de belangrijkste buiten Zeeland te geven opleidingen en cursussen. De databank is te raadplegen bij de gewestelijke arbeidsbureaus in de provincie, de kamers van koop handel en fabrieken in Middel burg en Terneuzen en de Zeeuwse Bibliotheek in Middelburg. De to tale kosten van het project bedra gen 18.000 gulden, waarvan de provincie, de kamers van koop handel en het districtsbureau voor de arbeidsvoorziening elk eender de voor hun rekening nemen. Elk half jaar worden de gegevens geactualiseerd. De informatie verstrekking is gratis. Bedrijven kunnen voor eigen gebruik ook zelf de databank aanschaffen.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1988 | | pagina 21