Groeten van minister Nijpels en goud van de koningin voor juf Jo Zes bedrijven met 30 arbeidsplaatsen Integratie van scholen in Scherpenisse niet opgelost 88 mensen in het BVG BOUMAN POTTER Verkrachting OOGMEETKUNDIG CENTRUM STEENBERGEN Betrokkenheid en inzet zegt J. de Koning Eerste kleuterklas van 40 jaar geleden luisterde afscheid op Tholen verwacht bedrijf met 50 personeelsleden DAMESHOEDEN Alternatief plan van bestuur Groen van Prinstererschool Donderdag 6 oktober 1988 44e Jaargang no. <|7 Lijnbach Op luisterrijke wijze is mevr. J.J.B. Boot-Ketelaars, voor vele kleuters en volwassenen beter bekend als juf frouw Jo, dinsdagavond in Meulvliet uitgezwaaid als lerares aan de openbare basisschool Ter Tolne. Haar afscheid werd een groot feest door o.a. de aanwezig heid van de eerste kleuterklas van juffrouw Jo, die veertig jaar geleden in de bovenzaal van hotel Zeeland begon. Een hoogtepunt was ook de uitreiking van een koninklijke onderscheiding door burgemeester Van der Munnik: de eremedaille verbonden aan de Orde van Oranja Nassau in goud. .1 U L Thools bezit Liefde voor het kind Een fraaie collectie voor kinderen, jeugd en ouderen. Minister opent vanmiddag vierde BVG Wanneer minister drs. J. de Koning van sociale zaken en werkgelegenheid vanmiddag het vierde bedrijfsver zamelgebouw in Sint-Maartensdijk officieel opent, is de 3300 m2 al voor 60verhuurd. Er komen 6 bedrij ven in met 30 personeelsleden. Van de 6 komen er 2 van Tholen en 4 daarbuiten. De drie bedrijfsverzamelgebouwen in St. Maartensdijk in beeld, rechts het vierde, in het midden met de toren - voorzien van de naam van de eigenaar: O.C.S. b.v. Ondernemers Centrum St. Maartensdijk - het derde en geheel links het tweede BVG. Het eerste staat in Tholen, vlakbij garage Eskes. Juffrouw Jo met enkele kleuters voor Kleuterlust aan de Oudelandsepoort. Na veertig jaar kleuteronderwijs in Tholen nam ze dinsdagavond afscheid. De twee basisscholen in Scherpenisse, die boven elkaar in de Laban Deurloostraat gehuisvest zijn, vormden maandagavond een veel besproken onderwerp in de Thoolse gemeenteraad. Het verzoek van het bestuur van de Groen van Prinstererschool in Scherpenisse, om de bouw van een gemeenschapsruimte op te nemen in het overzicht ver meerdering huisvesting basisonderwijs 1990-1992, is maandagavond door de gemeenteraad afgewezen. De door het bestuur voorgestelde oplossing zou een rede lijk geïntegreerde huisvesting van de Oosterschelde- school, die in hetzelfde gebouw zit, in de weg staan. Ifoor al het fijne uit de zee naar Thoolse Vishandel A.J. Schot Zn. b.v. Voor de liefhebbers: ROG geheel panklaar ie LEVENDE THOOLSE BOT PELGARNALEN Alternatief RESTAURANT^ Z AQUADELTA— Voor oogmetingen en contactlens aanpassingen met de modernste apparatuur. Tevens oogdrukmeting met de nieuwste non-kontakt tonometer. Gaarne volgens afspraak. O.V. optometrist A.N.V.C. contactlensspecialist Fa. Adri C. Broekhuis en Zn. juwelier - horloger - opticien klokkenmakerij (iroic Kerkstraat 5 D 4651 HA sicenhcrjien Iclcloon (01*70) 6.33.85 ,r-C rip! In- V. Eendraohtbode, de Thoolse Courant Postbus 5 4697 ZG Sint Annaland Telefoon 01665-2752 Telefax 01665-3318 Het enige nieuwsblad voor de streek Tholen en Sint Philipsland, waarin opgenomen de Thoolse Courant en het Advertentieblad. Verschijnt donderdag. Postrekening 12 44 07 Bankrekening 30 30 05 556 Abonnement f 20,50 per halfjaar. Per jaar f 38,-, per post f 47,55 per jaar. Losse nummers f 1,10. Opgave advertenties voor dinsdag 16.00 uur. Advertentieprijs f 0,37 plus btw per mm. Spierinkjes tfm 20 woorden f 7,50 contant. Inclusief btw op rekening f 9, Aangesloten bij de Zeeland Combinatie. Hoofdredacteur W. Heijboer. AUTOMATISERING Slingerweg 25 4613 BR Bergen op Zoom Tel01640 - 41067 'mÊÊÊÊÊÊM Advertentie I.M. De minister van sociale zaken en werkgelegenheid opent vanmid dag om drie uur het vierde be drijfsverzamelgebouw in Sint-Maartensdijk. Onlangs hield hij een lezing met als thema: 'inte grale vernieuwing: inzet en be trokkenheid van allen'. De kern daarvan is: 'Willen bedrijven zich in de jaren negentig goed staande weten te houden, dan is een nieuwe wijze van samenwerking in het bedrijf een onmisbare voorwaarde. In be drijven en bij de overheid moeten mensen minder worden gezien als middelen die geld kosten en meer als actief potentieel voor vernieu wing en effectieve verbetering. Het is zaak om het menselijk ver mogen in arbeidsorganisaties op timaal te benutten en te ontwikkelen. Niet alleen geeft dat een nieuwe impuls aan de verbete ring van de kwaliteit van de arbeid en de arbeidsverhoudingen, maar ook versterkt het de voorwaarden voor economische groei. Integrale vernieuwing vergt inzet en betrok kenheid van allen.' Drs. J. de Koning Minister van Sociale Zaken en Werkgelegenheid Meester Flikweert trad in het vol le, sfeervolle Meulvliet als cere moniemeester op en kondigde heel wat optredens aan. Sprekers als burgemeester Van der Munnik, voormalig Thools burgemeester J.E. van Boeijen, onderwijs- inspectrice mevr. Kolsté, een oud- studiegenote van de kweekschool, maar ook een zangeres van de Een internationaal werkend be drijf in natuurprodukten met 40 tot 50 arbeidsplaatsen wil in de Slabbecoornpólder bij Tholen een gebouw van 3000 m2 vestigen. De besprekingen zijn in een ver ge vorderd stadium en deze maand valt de beslissing. Wanneer dit plan werkelijkheid wordt, is dat het grootste succes van het wer vingsbeleid van de gemeente Tholen. WONINGINRICHTING Molenstraat tel. 01662-2445 Poortvliet Bergse Operettevereniging met pi anobegeleiding van Edu de Gof- fau en juffrouw Jo's eerste kleuterklas, die uit volle borst zong. "Tholenaren zijn over het alge meen bescheiden mensen", zei burgemeester Van der Munnik. "Ten opzichte van mensen die van buiten komen - juffrouw Jo woont in Halsteren - nemen zij weieens aanvankelijk een afwach tende houding aan. Dat geldt ech ter niet voor u, wie we op feestelijke wijze een onvergetelijk 40 woonachtig op Tholen In de twee bedrijfsverzamelge bouwen in Sint-Maartensdijk die sinds 1984 en 1985 in gebruik zijn, zijn 22 ondernemingen onderge bracht die 88 mensen in dienst hebben van wie er 40 op het eiland Tholen woonachtig zijn. Er zijn totaal 25 huurders, maar 3 huren in het BVG alleen opslagruimte. Van de 22 ondernemingen zijn er 9 éénmansbedrijven en 3 huurders hebben meer dan 10 personeelsle den. Dit blijkt uit gegevens van de betrokken bedrijven ter gelegen heid van de opening van het vier de BVG, vanmiddag door minister De Koning. Zie verder de pagina's 9 en 11. afscheid bezorgen. U bent ons al ler juffrouw Jo! U bent in zekere zin bijna Thools bezit. Dat zal uw man al die jaren ook geweten moeten hebben. Na veertig jaar is het voorbij, maar we willen er geen verdrietige zaak van maken, doch volop ui ting geven aan de dankbaarheid en blijdschap om wat juffrouw Jo gedurende veertig jaren voor zeer vele Thoolse kinderen en daarmee voor de Thoolse gemeenschap heeft betekend. En dat is veel!", zei de burgemeester. Van der Munnik vroeg zich af, wat kinderen en ouders zo aan juffrouw Jo bond gedurende die Lieve juf veertig jaar. "Was het haar kennis en kunde om les te geven? Was het haar persoonlijkheid die gezag uitstraalde? Was het haar houding die vertrouwen inboezemde? Wa ren het haar woorden, haar eer lijkheid, het feit dat ze haar mening niet onder stoelen of ban ken stak? Dat zal allemaal waar zijn en wellicht nog veel meer, maar er is iets dat daar ver boven uitsteekt: ten diepste is het liefde tot de medemens en nog specifie ker: liefde voor het kind. Door alle jaren heen heeft zij kin deren gezien als de hoop op een goede toekomst, jaar in, jaar uit, klas na klas. Door de liefde be schermd tegen teleurstelling, te gen ontwikkelingen waarvan het moeilijk is de precieze draagwijd te te overzien. Dat betekent dat zij juffrouw Jo veertig jaar in staat gesteld heeft de kinderen te die nen met onderwijs waar je wat aan hebt voor de latere jaren. Juffrouw Jo was een lerares van het zuiverste water. Zij stond ook open voor vernieuwingen, de inte gratie, het experiment funderend onderwijs. Ze hadden in juffrouw Jo een kritisch, doch ook waarde rend en positief ingesteld persoon. Kledingapeciaalzaak ENGELSMAN e^r^nDRIEL Sl. Annaland Tel. 01665 - 2490 3384 Advertentie I.M. Vijfhonderd vierkante meter zal in gebruik genomen worden door de stichting ontwikkeling Aqua- cultures Nederland uit Den Haag, die zalm en regenboogforel gaat kweken. Elders in deze krant krijgt u hierover uitvoerige infor matie. Een tweede huurder is Cemilas uit Hoogerheide, die in afwachting van het vierde BVG al tijdelijk was gehuisvest in de voormalige bedrijfshal van Vikubo aan de Nijverheidsweg, momenteel ei gendom van Combi Isolatie uit Stavenisse. Cemilas heeft 7 perso neelsleden, die zich op allerhande laswerkzaamheden richten, zoals pijpleidingen, reparaties en constructielassen. Ook laswerk zaamheden aan aluminium en roestvrij staal worden uitgevoerd. VERVOLG PAG. 17 DEZE WEEK Feestelijke dag bij opening vierde BVG Wethouder Versluijs, exploi tant Uijtdewilligen, de eerste en de nieuwste huurder over Thoolse bedrijvigheid Koninklijk goud tijdens luisterrijk afscheid van juf frouw Jo Meester Maljaars viert zilve ren onderwijsjubileum aan Eben Haëzerschool in Tholen Moderne drukkerij in Scher- penisse geopend Tholen verwelkomt vogelaars Verschillende stemmen van le zers over dè film, S.H.F. en het bruidspaar EHBO-onderscheiding voor 25 jaar inzet van dokter J.M. van der Bel t Mooie muziek van tiende tap toe in Oud-Vossemeer Betere Krabbekreekweg tus sen St. Philipsland en Tholen toekomstmuziek? Vosmeer troeft WHS af voor de beker, maar WHS wint van Feyenoord jeugd AFGUNST BREEKT ZICH ZELF DE NEK Dit nummer bestaat uit 24 pagina's Vorig jaar werd nog volledige nieuwbouw geopperd door het ge- Eendrachtsweg 15 Tholen tel. 01660-2540-2792 Advertentie I.M. meentebestuur, maar hef ministe rie wees sloop van het nog maar 30 jaar oude schoolgebouw reso luut van de hand. Daarop volgden meerdere besprekingen tussen bei de schoolbesturen, gemeente bestuur en ambtenaren van het ministerie. Uit Den Haag kwam toen het plan tot verticale split sing van het gebouw: beide scho len zouden de beschikking krijgen over twee lokalen boven en twee beneden. Maar het bestuur van de Groen van Prinstererschool wilde dat persé niet. "Zaterdag is aan alle raadsfracties door het bestuur een alternatief en goedkoper plan voorgescho teld. Waarom ligt dat niet bij de stukken ter inzage?" wilde J. v.d. Heuvel weten. Wethouder J. Ver sluijs zei, dat dit plan bij het col lege niet bekend was. Maandagmorgen had een school bestuurder de tekening op de af deling onderwijs van het gemeentehuis afgegeven. "Toeval lig was ik juist op die afdeling. Maar de verdere presentatie heb ben we nu nog niet ontvangen," zei Versluijs. Hij sprak van een volledig verkeerde handelwijze van het bestuur. "Het is niet redelijk nu over dit plan te discussiëren als dat pas maandagmorgen is binnengeko men," vond W.C. van Kempen. Voor P. van Belzen gold het plan dat vóór 1 april was ingediend als criterium. M. Dijke nam het voor het schoolbestuur op. "Met kunst- en vliegwerk hebben ze dit plan gemaakt, maar vrijdagavond was het nog niet gereed. Dan is De 20-jarige W.V. uit Poortvliet heeft bekend een 17-jarig meisje uit Bergen op Zoom te hebben verkracht. V. zou de Bergse vrij dagavond met zijn auto naar huis brengen. Hij reed echter in de om geving van Sint-Maartensdijk de polder in en dwong daar het meis je in zijn auto tot vleselijke ge meenschap. echter het gemeentehuis gesloten, zodat het pas maandag kon wor den aangeboden." VERVOLG PAG. 5 Gezellig etentje? Leuk partijtje? Kom eens proeven in het kompleet vernieuwde Restaurant Aquadelta. Ons restaurant is helemaal gerenoveerd: nieuw meubilair, gezellige inrichting met frisse, moderne kleuren en sfeervolle verlichting. De smakeliikste gerechten vindt u op onze nieuwe menukaart. Goed idee: kom zondag tussen 12 en 2 uur naar de gezellige brunch, of proef deze week het speciale menu dat onze chef-kok voor u heeft bedacht. U bent van harte welkom. Menu van de week. Mosselen in een schelp met heerlijke knoflookboter Gestoomde zalmforel met bieslooksaus, verse groenten en aardappelpuree Mandje met vers fruit, ijs en slagroom Prijs:/32,00 per couvert Reservering is gewenst. Uj Familie-partijtje? VV* Kom eens praten over de f&F I vele mogelijkheden. V Centrumplein Aquadelta \BRUINISSE Tel. 01113-2313 J Advertentie I.M.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1988 | | pagina 1