Ds. Egas: 'geen school dichtbij huis kiezen, maar dichtbij het Woord' Moerland kritisch over schoonmaken van scholen Ereronde van juf Langejan op de Eben Haëzerschool Gatze de Moed houdt oud beroep in ere Bijzondere aandacht voor de zwakken GRATIS: deze maand MAGNETRON-OVEN Gediplomeerden chr. mavo Tholen kiezen voor beroepsopleiding 'Er is genoeg geklaagd, maar het helpt niet' Thoolse leerlingen bieden prachtige fiets aan Omroeper in Stavenisse uithang naar nostalgie Veel lovende woorden voor vertrekkende schooldirecteur St.- Annaland: Donderdag 7 juli 1988 DE EENDRACHTBODE 9 Steeds meer mavo-gediplomeerden gaan een specifie ke beroepsopleiding volgen en het havo verliest ter rein. Dit bleek vrijdagavond tijdens de diploma-uitreiking van de christelijke mavo in Tho len. Ds. Egas uit Poortvliet baarde daar opzien met uitspraken over de vervolgopleidingen. Dirigent P. Steyns van de koninklijke harmonie Concordia uit Tholen zaterdag in actie tijdens het muziek festival aan de Ring in St. Annaland. Oude-Tonge Belastend Vriendelijk Tuinen Overheid schuldig Horloge verloren Görnet Prettig Voorrecht jglf£y 4I sË Mfc- F4 Zuideljjke stem 0p de Dam Eerste stap Appels Vooruitstrevend Geen vlucht Allemaal juffen Puzzelen Gedenkboek Lofdicht Bij de bespreking van het budget voor het onderwijsleerpakket voor de openbare basisscholen heeft raadslid I.C. Moerland flinke kritiek uitgeoefend op het schoonmaken van de scholen. HOEFLAAK KEUKENS BARNEVELD-GOES-RUSSEN-SLIEDRECHT In een volle Wellevaete nam de School met de Bijbel te Sint-Annaland donderdag afscheid van directeur E. van Veldhuizen. Na 13 jaar vertrekt hij naar een scho lengemeenschap voor voortgezet onderwijs in Krab bendijke. Tegelijk werd de nieuwe directeur, dhr. Y. Paans uit Lisse, voorgesteld. Op de chr. mavo in Tholen, die bijna altijd boven het landelijk percentage geslaagden zit, ontvin gen dit jaar 38 van de 40 kandida ten hun diploma, waarvan 2 na een her-examen. Schooldecaan P. van Belzen noemde de verminderde belang stelling voor het havo en de op waardering voor de beroepsopleidingen een 'opvallen de verschuiving'. Hij had er echter wel een verklaring voor. "Na het havo moet je eigenlijk nog een specifieke beroepsopleiding vol gen. Vandaar dat veel jongelui na de mavo voor een beroepsoplei ding kiezen zoals: mts, meao en mdgo. Bovendien blijkt mts - hts en meao - heao beter aan te slui ten dan havo - heao of havo - hts", aldus dhr. Van Belzen. Hij deelde ook mee, dat door de komst van de Philipsdam en de rechtstreekse busverbinding veel gediplomeerden naar het meao in Oude-Tonge gaan, terwijl in het Volgens hem zijn er scholen, waar er honderd procent minder be schikbaar is voor schoonmaken. Het bevreemdde hem, dat de in- spectrice op advies van de dis trictsgezondheidsdienst accoord was gegaan met verlaging van de schoonmaakkosten. "De school arts zegt het anders", aldus het PvdA-raadslid, tevens directeur van de Oosterscheldeschool in Scherpenisse. Volgens wethouder J. Versluijs is het niet waar, dat het bedrag voor de schoonmaak gehalveerd is. "Er waren scholen, die op 250% van de Londonorm(rijksnorm) zaten en dat is nu teruggebracht tot 175%." Versluijs zei, dat er al leen schoonmaakbedrijven inge schakeld worden, wanneer er schoonmakers die bij de gemeente in dienst zijn, afvloeien. Hij bena drukte dat er geen urenkaartje hangt aan de inschrijvingen van de schoonmaakbedrijven. "Er zijn toch vaak mutaties", vond Moerland. Raadslid J. v.d. Heuvel concludeerde, dat er on voldoende toezicht was op het schoonmaken in de scholen. "Ik vind het toch wat belastend, dat ik via een raadsvergadering moet horen dat het schoonmaken van scholen niet goed zou verlo pen, terwijl het bij verhaling wel in orde bevonden wordt", zei wet houder Versluijs. "De contracten met de schoon maakbedrijven worden voor een jaar gesloten en bij verlenging wordt er eerst geïnformeerd of dat weer kan. Daarom twijfel ik aan de opmerkingen van Moerland. Wat het personeel betreft, kunnen er best mutaties zijn wegens ziek te, maar in de normen staat o.a., dat toiletten dagelijks schoon ge houden moeten worden." Moerland: "Er is mondeling al genoeg over geklaagd, maar het helpt niet." De burgemeester onderbrak de discussie omdat hij vond, dat Moerland meer als schooldirec teur dan als raadslid ging spreken. Hierover ontstond een woorden wisseling. Tijdens de verdere be handeling van dit voorstel keek de burgemeester nog richting Moer- land of hij nog iets wilde zeggen, maar het PvdA-raadslid merkte toen verongelijkt op: "Ik mag niets meer zeggen, dat is heel sim pel." De burgemeester: "Ik keek u toch vriendelijk aan." Moerland legde verder de vinger bij het tuinonderhoud bij de scho len. Hij vroeg zich af, of elke tuin wel bij de school hoort en of er verleden de meesten naar het meao in Roosendaal gingen. Bij de meisjes blijkt het mdgo erg in trek te zijn: maar liefst 10 meisjes hebben voor deze richting geko zen. Vier leerlingen gaan naar de mts, 2 naar het kmbo, 6 naar het meao, 4 naar het havo, 3 naar het rvi in Tholen, 2 naar het intas, 1 naar de rmas, 3 gaan in de verple ging, 1 naar de streekschool, 1 naar de school voor levensmidde lentechniek mbo, 1 naar het mmo en 3 hebben gekozen voor werk. Directeur K. Flikweert vertelde, nadat hij de bijeenkomst met ge bed en schriftlezing had geopend, dat het examen 1988 door de correctie-problemen dit jaar min der plezierig is verlopen dan voor heen. "Ook bij de leerkrachten heerste er veel onzekerheid. Wij wisten het door tegenstrijdige pu blicaties op den duur ook niet meer." Volgens dhr. Flikweert lag de schuld van dit alles duidelijk bij de overheid. De directeur sprak dan ook de hoop uit dat in geen sprake is van openbaar groen. "Het tuinonderhoud wordt op een grove manier overschreden", zei wethouder Versluijs, "maar het is broekzak, vestzak omdat het bij openbaar groen toch ook uit de algemene middelen moet komen. Bovendien moet je het tuinonderhoud hier vanuit een plattelandssituatie bekijken." Het PvdA-raadslid meende ver- Op deze wijze wordt de omroeper beschreven in een oud boek dat de titel draagt 'de Nederlanden, Ka rakterschetsen, klederdrachten, houding en voorkomen van ver schillende standen'. Op het eiland Tholen is er nog iemand die het omroepen een warm hart toe draagt: de 50-jarige Stavenisse- naar Gatze de Moed, sinds de her indeling timmerman bij de ge meente Tholen. Daarvoor was hij in Stavenisse als omrroeper in dienst, zorgde voor onderhoud aan gebouwen, tuinen enz.. Zijn schoonvader M. Smits had eerst de omroepersbei in handen, maar langzamerhand volgde Gat- ze de Moed hem op. Hij weet nog het eerste bericht dat omgeroepen werd: 'een horloge verloren'. Voor hij dat gedaan had, was de vinder al bekend en kon het attri buut aan de rechtmatige eigenaar worden teruggegeven. Verder riep hij om voor de diverse huisartsen wanneer er wijzigingen waren in de kleuterbureau-tijden, wanneer het oud-papier werd opgehaald, enz. Omroepen is een hobby die De Moed beoefent uit zijn hang naar nostalgie. Hij houdt van oude dingen. Zijn costuum dat hij voor deze speciale gelegenheden gebruikt is dat van een lid van het Kloveniersgilde uit Scherpenisse. In dit tenue gaat hij ook naar de diverse omroepconcoursen. Het initiatief om een dergelijk con cours te houden is eigenlijk in Sluis ontstaan. Toen riep de Moed om dat er 'görnet' te verkrijgen was. Sinds dien zijn er verschillende bijeen komsten geweest. Vooral in het oosten heeft men daar veel lief- L. O* ■Q de toekomst dergelijke problemen niet meer voor zullen komen. "Hoe dan ook, het mavo-diploma 1988 heeft dezelfde waarde dan ie der ander mavo-diploma", zo hield dhr. Flikweert de gediplo meerden, ouders en andere be langstellenden voor. De directeur vond dat de meeste examenkandidaten een goede in zet hadden getoond, maar hij was er ook van overtuigd dat sommi gen niet het maximale hadden ge presteerd. Dhr. Flikweert zei afscheid te nemen van een leuke groep. "Wij herinneren ons een prettige afscheidsreis naar Lim burg en een fijn schoolkamp naar Hoeven. Dat is wel eens anders ge weest." Vervolgens reikte dhr. Van Belzen de diploma's uit en namens het schoolbestuur overhandigde dhr. J.J. Borgo uit Dinteloord aan ie dere leerling een bijbel. Namens de leerlingen bedankte Henk-Jan v.d. Munnik op zeer hu moristische wijze de leerkrachten en bood dhr. Flikweert een foto van de school aan. Naar aanleiding van het eerder ge lezen schrifgedeelte sprak dhr. Flikweert over de kus van Orpa en de keuze van Ruth. Daarna werd der, dat met het doorsluizen van maar 89% van de budgetten voor het onderwijsleerpakket voor de openbare basisscholen het bijspij keren door de gemeente tot het verleden behoort. Versluijs bestreed dat en vond, dat de gemeente nog een behoorlijk bedrag bij het onderwijs legt, naast de rijksgelden. "Het is toch wel minder geworden", hield Moerland vol. JlL®JBKLJr s. hebberij in. Wellicht ligt dat ook aan het feit, dat dhr. B. van Brummelen daar woont. Hij is ju welier in Steen wijk en zet zich in voor het behoud van het omroepers-ambacht. Hij is de grote stimulator geweest om een belangenvereniging voor het be houd van het stads- en dorpsom- roepen te stichten. "Er zijn nu diverse kampioen schappen", aldus van Brumme len. "Er moet meer eenheid wor den gebracht. We moeten ons vak in ere houden". Er zijn ongeveer nog zo'n 20 stads- of dorpsomroepers in Ne derland. Maar door de huidige hang naar nostalgie -kijk maar naar markten met oude ambachten- is er toch regelmatig vraag naar het optreden van een dorpsomroeper. Zij kunnen deze dan bij dhr. van Brummelen aan vragen. Omroepen is niet ieders vak. Je moet namelijk een duide lijke stem hebben, hard, maar goed te verstaan. Dat wil zeggen, alle woorden moeten goed bij de luisteraars overkomen. De teksten mogen niet te lang zijn, dan gaat de interesse weg. De belangenvereniging wil aan de weg timmeren met een optreden op de Dam in Amsterdam. Er zal dan een uitgebreid artikel in een landelijk tijdschrift komen, waar door men nog meer publiciteit hoopt te krijgen. Op 4 augustus gaat De Moed naar Sneek naar 4 gezamenlijk psalm 33 10 gezon gen. Namens de ouders sprak A. Egas, hervormd predikant in Poortvliet, een dankwoord. Hij vertelde het een voorrecht te vinden dat er op Tholen nog een christelijke mavo is. De predikant waarschuwde ook voor het openbaar onderwijs. "Ik weet dat ik een heet hangijzer aansnijd, maar als predikant durf ik dat wel aan. Ik hoorde dhr. Van Belzen net zeggen tegen één van de gediplomeerden: 'Zo, is het Bergen op Zoom geworden, lekker dicht bij huis'?. "Mensen, wij moeten niet kiezen voor dicht bij huis, maar voor dicht bij het Woord. Wij moeten kiezen voor een opleiding waarin Gods Woord centraal staat. Gezin, kerk en school dienen in eikaars verlengde te liggen", zo zei ds. Egas. "De eerste stap op de maatschap pelijke ladder is gezet. Ik hoop dat je met vreugde verder zult stu déren of werken, want iets met plezier doen, is een groot goed. Ik hoop dat jullie de beginselen van^ deze school niet zullen vergeten," aldus ds. Egas. Tot slot wenste vice-voorzitter A. Boxhoorn uit Tholen alle geslaag den het allerbeste toe. "En vergeet nooit dat je op een christelijke school hebt gezeten." De bijeenkomst werd gesloten met gebed. Tijdens de diploma-uitreiking werd meegedeeld dat dhr. Dick- hout uit Fijnaart opvolger wordt van dhr. P.N. van Arum(leraar Nederlands) die naar IJsselmui- den vertrekt. het Nederlands kampioenschap. Er zijn daar nog zo'n 11 deelne mers met beroepen als brand weercommandant, mollenvanger, boswachter enz. In Blokzijl, waar onlangs een concours plaatsvond, was De Moed ook weer aanwezig. Vanuit Zeeland is dat allemaal wel ver weg, maar hij heeft fami liebanden met het noorden. De optredens op Tholen zijn zeldzaam-5 jaar geleden riep hij om dat het Viskeperk weer geo pend werd, op Koninginnedag vertelt hij de mensen in Stavenisse Voorzitter M.C. den Engelsman opende de avond met het laten zingen van Psalm 119:7 en het le zen van Psalm 89:1-9. Hij memo reerde hoe dhr. Van Veldhuizen in zijn negen jaar als hoofd en direc teur veel voor de school heeft ge daan, met name bij de overgang naar de basisschool. Hij om schreef de vertrekkende directeur als een evenwichtig mens, die streefde naar een goede begelei ding voor de zwakke leerlingen en het vertellen van Gods Woord een hoofdzaak vond. Namens het bestuur overhandigde hij Van Veldhuizen een beeldje, voorstel lende een jongetje met een duif in de opgeheven handen. Het was symbolisch bedoeld: zoals men een duif laat wegvliegen in de hoop dat hij eens terugkomt, zo wordt aan de kinderen het geloof vertelt in de hoop dat het allemaal blijft terugkomen. De vertrekken de directeur was bijzonder inge nomen met de Bijbelverklaring van Matthew Henry, die het bestuur hem eveneens aanbood. Den Engelsman verwelkomde in het bijzonder de nieuwe directeur, die zonder sollicitatie werd be noemd. In de vorm van een sleutel gaf hij dhr. Paans symbolisch de school in handen. Mevr. Paans zal als invalskracht in dienst van de school komen. Ook regiobegeleider C.C. Geluk van het Begeleidingscentrum voor Gereformeerd Schoolonderwijs (BGS) noemde de bijzondere be langstelling van Van Veldhuizen De Bond van Muziekgezelschap pen Tholen en St. Philipsland hield zaterdag een muziekfestival in St. Annaland, waar de konink lijke fanfare Accelerando gastheer was. Voorzitter W.A. Boogaard ontving de besturen en dirigenten van de vijf deelnemende korpsen in de Sakofahal. De om vier uur geplande rondgang moest wegens een dreigende zware regenbui worden uitgesteld en dat bleek Advertentie I.M. dat er feest is en zoals dinsdaga vond laat hij na zijn bellen de in woners van Tholen horen, wat er allemaal te wachten staat op de VVV-kalender. De Moed was zelfs op t.t. bij Jan Fillekers pro gramma 'Zie zo zomer'. Dat was al in 1968. 't Wordt dus tijd dat hij weer eens in het zonnetje wordt gezet, want al in 1645 werd in de pers gewag gemaakt van het feit dat in Stavenisse de omroeper 'kond deed van de hooge wa terstanden'. Ze blijven dus onont beerlijk! voor de zwakke leerlingen. Schert send merkte hij op, dat dokter Vo gel beweert dat appels heel goed zijn voor zwakke leerlingen. Ge luk overhandigde daarom een zak appels om mee te nemen naar Krabbendijke. Hij sprak ook over de paarden en wagens: je vaak mooier voordoen dan je bent. Hij eindigde met enkele verzen uit Psalm 20. Namens de Hervormde kerk voer de ds. A. van Herk het woord. Hij sprak over 'het jonggedoopte volkje wat je onder je hoede krijgt' en haalde Deut. 6 aan. Na mens de Gereformeerde gemeente sprak dhr. P. van Lit. Chr. van 't Hof loofde Van Veld huizen als een bekwaam, deskun dig en vooruitstrevend man. Namens de Zeeuwse onderwijs- vereniging overhandigde hij hem een fles 'Fliplands kruidenbitter'. H. de Wit, die zelf vorige week dinsdag afscheid nam, verving de verhinderde TSG-directeur A.A. Meloen. "Paans komt in een gespreid bed je," zei oud-schoolhoofd J.E. Koppejan. Van Veldhuizen, die 13 jaar geleden onder zijn leiding in St.-Annaland begon, heeft vol gens hem heel wat werk verricht. Namens de hoofdenkring Tho- len/St.-Philipsland sprak A.J. Ne- derlof zijn 'collega en vriend' toe. Collega C. Egas overhandigde bloemen en- een enveloppe. Na mens de EHBO-vereniging over handigde voorzitter Tj. Heijboer een verbandtasje. maar goed ook, want er viel be hoorlijk wat neerslag. De rond gangen werden daarna ingekort om met het volgende programma niet in de knel te komen. Er volgde een gezamenlijk optre den van de tamboers met 'Met de band op stap' en 'Mixi', waarna de vijf muziekkorpsen de ensem blemars 'Grootvadersklok' uit voerden. Aangezien Accelerando al jaren In de Wingerd werd donderdaga vond afscheid genomen van mej. J. Langejan, die na 20 jaar de Eben-Haëzerschool in Tholen ging verlaten. Eerst werd haar in besloten kring door personeelsleden en bestuur dank gezegd voor alles wat ze voor de school betekend had. Voorzitter P. Duinkerke opende de avond, waarna directeur A.J. Nederlof haar toesprak. Hij ver telde over haar manier van wer ken, die zich kenmerkte als 'meer letten op kwaliteit dan kwanti teit'. De gebruikelijke geschenken bleven niet achterwege: een boek van Rien Poortvliet, een psalm bijbel en "de Concordantie". Ondanks het feit dat de juffrouw zo goed als geen wensen had, was ze toch zeer ingenomen met al de ze goede gaven. Zij bedankte haar collega's, bestuur, exploitatie per soneel, maar vooral God die haar op haar levensweg zo ver en zo goed had begeleid. Meester Mal- jaars, die het langst haar collega was, sprak het slotwoord van de ze bijeenkomst. De hevige hagelbui van deze mid dag had Van Veldhuizen doen te rugdenken aan zijn komst 13 jaar geleden. Toen was het zo nat, dat militairen moesten worden inge schakeld om de aardappels uit de grond te halen. Hij beschreef zijn loopbaan, die op 16 juni 1975 in de vijfde klas begon. Na de va kantie kreeg hij klas twee onder zijn hoede, twee jaar later klas vier en weer twee jaar later klas zes. Dat betekende dat hij tot drie maal toe dezelfde leerlingen te genkwam. Van Veldhuizen noem de het goed toeven in Sint-Annaland. "Als ik weer als schoolhoofd zou moeten begin nen zou ik het wel willen, maar niet meer durven. Mijn overgang naar het voortgezet onderwijs is geen vlucht, maar het trekt me aan." Hij herinnerde aan het be gin van de BGS, wat de ouders in drie jaar tien tot twaalfduizend gulden zou kosten en waarvoor 25.000 gulden binnenkwam. Ook de fusie tussen lagere en kleuter school bracht hij ter sprake. "Voor goed onderwijs is, na alle veranderingen in het schoolwe zen, nu ook een keer rust nodig." Verandering van de naam van de school zag Van Veldhuizen niet zitten. "Is er wel een betere naam dan School met de Bijbel? Dat be tekent toch: school met de Heere." Hij bedankte in de eerste plaats de Heere voor de hulp bij het werk. Daarnaast het bestuur, waarmee ook gewone zaken en belangen besproken konden worden. Voor zitter Den Engelsman had van Veldhuizen als een soort 'pleegva der' gezien. Zijn dank ging verder uit naar de collega's, ouders en belangstellenden, burgemeester Van der Munnik, vertegenwoordi gers van andere scholen, de ver schillende sprekers en zijn vrouw. Hij besloot met Spreuken 9, Salo- zoekt naar een geschikte concert plaats en het Havenplein niet ide aal is, waren er aan de westkant van de Ring stoelen gezet voor de concerten, die vanaf zeven uur be gonnen. Accelerando beet de spits af o.l.v. Pierre van Broekhoven, gevolgd door Concordia St. Phi lipsland o.l.v. G Rombouts, de ko ninklijke harmonie Concordia Tholen o.l.v. P. Steyns, de Oud- Vossemeerse muziekvereniging Daarna was er een receptie waar op oud-leerlingen, ouders, oud collega's enz. welkom waren. Er werden veel goede herinneringen opgehaald, want bij iedereen duurde het handdrukken heel lang. Oud-directeuren van elders waren verhinderd omdat in deze periode de meeste scholen hun af scheidsavonden houden. Wel wa ren er diverse oud-collega's. De bloemen en geschenken lieten zien mo: De vreeze des Heeren is het beginsel der wijsheid. De nieuwe directeur zei van zich zelf: "Paans heeft z'n woordje klaar, alleen niet altijd even gaar." Hij krijgt de leiding op een school met allemaal juffen als collega's. In de eerste week zal het gezin Paans naar Sint-Annaland ver huizen. Paans verwachtte geen grote ver anderingen, "want het school werkplan is hier een goed stuk werk." Ook vond hij rust een noodzaak voor goed onderwijs. Hij zag de directeur als een stu wende kracht. Eigen ideeën had hij wel, maar die wilde Paans nog voor later bewaren. Tot het bestuur zei hij: "Als ze allemaal zo hartelijk zijn als mevr. Den En gelsman (die gaf brood, appels en aardbeien mee voor onderweg) dan lukt het hier wel." Een goede werksfeer zou goede resultaten ge ven. De nieuwe directeur besloot met de bede aan de Heer: leer mij Uw wegen kennen. De leerkrachten verzorgden nog een klankbeeld voor dhr. Van Veldhuizen, met dia's van diens geboortehuis, zijn verschillende woningen, zijn werk in de klas, op schoolreis en als directeur. Adjunct-directrice mej. J. de Rooij overhandigde een groepsfo to van de huidige leerkrachten en een plant voor mevrouw Van Veldhuizen. Tenslotte zong het personeel 'Partir, c'est mourir un peu'. Dhr. Van Veldhuizen kon digde aan volgend jaar als vader op de contactavond te zullen zijn, want het gezin blijft in St.- Annaland wonen. Voorzitter Den Engelsman kon digde aan, dat na de vakantie nog een afscheid volgt van de familie Kasse. TWeede voorzitter J.B. Moerland sloot de bijeenkomst met Psalm 25:2. 1 o.l.v. de nieuwe dirigent R. Hen- drickx en Euterpe uit St. Maar tensdijk sloot de concerten af o.l.v. dirigent B. van Os. Het was een heel gevarieerd programma waarbij het aantal nummers uit een liep van 7 van OVM tot 3 van Euterpe. Er was mede door de aanwezigheid van de vijf vereni gingen redelijke belangstelling voor het ongeveer twee uur duren de concert. dat men de juffrouw een goed hart toedroeg. Vrijdag was het feest voor de kin deren van de school. De juffrouw werd in een versierde auto opge haald waarin zij ook haar beste vriendin meenam. Bij de lokalen van de kleuters stapten zij uit en gingen door een erehaag van bloe men de school in, terwijl alle kin deren op de wijze van Berendje Botje een toepasselijk lied zon gen. Telkens kreeg de juffrouw een puzzelstuk -dat is haar hobby- en daarmee belandde ze in de ge meenschapsruimte, waar alle kin deren verzameld werden. Toen moest een tableau worden gelegd, waarop weer een rebus stond. Toen de juffrouw deze opgelost had, moest zij via een koord naar haar cadeau: een prachtige fiets. Trots reed ze een ereronde voor de kinderen waarna een tractatie van limonade en gebak volgde voor alle kinderen. Na de pauze nam ze afscheid in haar eigen groep 4. Twee leerlin gen boden een wandkleed aan dat door alle kinderen en mevr. Lind- hout gemaakt was. Op creatieve wijze wordt daarop de juf uitge beeld: een locomotief die een groep schriftjes trekt, waarop de namen van alle kinderen, verder nog de tafel van 7, breiwerkjes, een gum, enz. allemaal schoolse zaken. Daarna werd gestest of de juf haar klas kende: Op ieder kind was een gedichtje gemaakt en het bleek dat ze haar pappen heimers goed kende. Als inter mezzo zongen de kinderen een ontroerend afscheidslied, op gi taar begeleid door hun juf Lian- ne. Daarna moest juffrouw Lan gejan nogmaals puzzelen en kreeg zij als dank een plankboek- ge denkboekaangeboden. Tenslotte zongen alle kinderen hun vertrek kende juffrouw psalm 121:4 toe, waarna meester Nederlof het af scheid met gebed beëindigde. De schoolverlaters hadden woensdag 29 juni hun laatste schooldag ge vierd. Zij deden dat overdag met een afscheidsdiner in de school waarmee zich zes moeders uitste kend hadden belast. Het werd geen Hollandse maaltijd, maar Chinees. En er werd gesmuld! 's Avonds was er in de school een officieel gedeelte, waarbij voor zitter P. Duinkerke de avond opende. Na de bijbelvertelling door dhr. Nederlof over het offer van Izaak, volgde de pauze. Hier na was er een leeHingenprogram- ma. Voor alle leerkrachten van de school was er een klein gedicht met typische kenmerken. Tevens kregen zij van de kinderen een at tentie aangeboden. De quiz, die speciaal voor alle leerkrachten ge houden werd, leverde mej. Lan gejan als winnares op! Meester Nederlof werd uitvoerig bedankt met een lofdicht waarna hij als geschenk een tuinslang kreeg aan geboden. Alle kinderen verlaten de school met als herinnering een getuigschrift, een laatste rapport en een bijbel "Het meest onmis bare geschenk", aldus Meester Nederlof. VAN BEKEND MERK Bij aankoop van keuken - meubelen t.w.v. 1 5000,- *Of de helft in contanten. Industrieterrein De Poel 1 Verrijn Stuartweg 14a Tel 01100 16230 DE MOOISTE KEUKENS DWARS DOOR HEEL NEDERLAND' Oudtijds en voor het bestaan der nieuwsbladen, was de omroeper ze ker één der onontbeerlijke stadsbeambten en zijne verschijning op 's heeren straten bragt bij het publiek geen minderen indruk te weeg, dan die van den bef aamden Jan Claaszen of een liedjeszanger. Maar zelden lokt het helklinkend geklep van zijn staf de nieuwsgierigen aan het venster en de menigte ziet hem met onverschilligheid aan...

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1988 | | pagina 9