Zeehonden-prijsvraag ZLM-kringvoorzitter Kosten over basisplan zoet water Markt voor vrouwen (Des)illusie zoet water Pinkstertour- nooi Vrederust Donderdag 19 mei 1988 Deelnemers COM MIKHIHH Inzendingen In de uitgave Waterrecreatie in Zeeland 1988 wordt informatie verstrekt over de kwaliteit van het zwemwater in de provincie, over surfen, over sportvissen, over sportduiken en over het be varen van de Zeeuwse wateren. Ge- en verboden Verspreiding IN BEHOEF Betaalbaar Ruilverkaveling STEMMEN VAN LEZERS Teleurstelling Enquete Kinderen Lekker slapen PAK EVEN UW ZAKBOEKJE ABDIJ Wie in de herfstvakantie twee dagen naar de zeehondencrêche in Pie- /PPhOllGSn tersburen wil, kan meedoen aan een prijsvraag, waarbij een affiche moet worden gemaakt. Op de affiche moet duidelijk worden, dat zee hondenjongen en hun moeders, met rust moeten worden gelaten. De aanplakbiljetten moeten dan ook een plaats krijgen langs het water, opdat mensen, die op of in het water recreëren weten wat zij moeten doen èn laten als zij in de buurt van zandplaten komen. Een zeehondenbaby moet in de eerste vier weken per dag zes honderd gram aankomen. Zij hebben die voeding nodig om daarna sterk genoeg te zijn om zelf op voedsel te kunnen uit gaan. Komen zij niet aan hun dieet van zeshonderd gram zeehonden-moedermelk dan zijn zij te zwak om later hun eten te zoeken. Zeehondenjongen hebben bijna de hele tijd van laagwater nodig om bij de moeders te zogen. Als de moeders en hun jongen wor den opgeschrikt, bijvoorbeeld doordat mensen op de zandplaat komen of doordat boten of sur fers langs de plaat varen, dan vluchten zij het water in. Het ge volg is dat de jongen dan niet voldoende voedsel binnen krijgen. Op het affiche moet dus tot uit drukking komen, dat de zeehon den met rust moeten worden ge laten en dat zandplaten, waarop de zeehonden zitten, vermeden moeten worden door mensen. Er zijn drie categorieën deelne mers met in elke categorie de zelfde prijzen. De indeling gaat naar leeftijd: van negen tot en met twaalf jaar;, van dertien tot en met vijftien jaar en van zestien tot en met achttien jaar. Voor waarde is, dat degenen die aan de prijsvraag meedoen in Zee land wonen. Per leeftijdsgroep zijn er aan prijzen: drie reizen van twee dagen naar de zeehonden crêche in Pieterburen (onder be geleiding); twee boeken van Le- nie 't Hart - de beheerster van de zeehondencrêche en vijf boekjes "Zeehonden in de Zeeuwse wa teren". Voor alle deelnemers geldt, dat zij een kleine attentie krijgen. De jury bestaat uit gra fisch ontwerper L. Snelders, con sulent B. Bouwman van natuur, milieu en faunabeheer, provinci aal voorlichter S. van der Linde en educatief medewerkster M. Wedts de Zwart van het Zeeuws Museum natuurhistorie. De tentoonstelling Zeehonden in de Zeeuwse wateren is van 21 tot en met 24 mei te zien in Kort- gene. De Avontuur ligt afge meerd bij de loswal in de land- bouwhaven. Van Kortgene vaart de Avontuur naar Goes, waar de tentoonstelling van 26 tot en met 29 mei te zien is aan de Al- bert Joachimkade. Het schip ligt daar afgemeerd bij de brug. In het ruim van de Avontuur is te zien hoe zeehonden leven, hoe en waarmee zij zich voeden en waar zij zoal voorkomen. Jonge ren van negen tot en met acht tien jaar kunnen op de ten toonstelling inspiratie opdoen voor de affiche-wedstrijd (zie het artikel hiernaast in Abdijnieuws). De openingstijden aan boord van de Avontuur zijn op werkdagen van tien tot vijf uur en op zonda gen van half twee tot vijf uur. De statencommissie voor ruimte lijke ordening vergadert vrijdag 27 mei, 9.30 uur. De commissie praat over het streekplan Zee land - het plan, waarin de ruimte lijke indeling van de provincie wordt geregeld. De statencommissie voor milieu hygiëne vergadert ook vrijdag 27 mei. De aanvangstijd is 14.00 uur. De samenwerking tussen de waterschappen in Zeeland komt aan de orde, evenals de kwaliteit van het zwemwater (open water en zwembaden).Verder worden besproken een rapport over ver ontreinigde onderwaterbodems en berging van baggerspecie en een rapport «ver waterbeheer van het waterloopkundig labora torium. De commissie spreekt zich verder uit over het bodem onderzoek in de Kanaalzone van Zeeuwsch-Vlaanderen en over een klacht van een Koewachte naar over verontreinigd grondwater. De twee commissies vergaderen in het provinciehuis, Sint Pie terstraat 42, Middelburg. De bij eenkomsten zijn openbaar en zij beginnen met spreekrecht voor het publiek. IETTWS De affiches moeten voor 1 okto ber worden ingezonden aan het bureau voorlichting van de pro vincie Zeeland, postbus 6001, 4330 LA Middelburg. IMaam, adres en leeftijd van de inzenders moeten duidelijk worden vermeld en zo mogelijk ook een telefoon nummer. De maten van de affi ches zijn minimaal 21 x 30 centi meter en maximaal 42 x 60 cen timeter. De affiches worden ei gendom van de deelnemers in het project Zeehonden in de Zeeuwse wateren. Die deelne mers zijn de directie natuur, mi lieu en faunabeheer van het mini sterie van landbouw en visserij, rijkswaterstaat Zeeland en de provincie Zeeland. Over de uit slag van de prijsvraag kan niet worden gediscussieerd. Waterrecreatie in de provincie De waterkwaliteit wordt door middel van kleuren aangeduid op een kaart van de provincie. Blauw betekent water van goede kwaliteit, grroen is aanvaardbaar en rood staat voor niet aanvaard baar. Het water tussen Schouwen-Duiveland en Tholen is ten opzichte van vorig jaar ver beterd. Nu krijgt het de kwalifica tie goed en vorig jaar ging het nog om aanvaardbaar. Verder zijn in de kwaliteit geen verande ringen opgetreden. Dat betekent, dat het water op de meeste plaatsen blauw wordt aangeduid. Aanvaardbare kwali teit is gemeten tussen Sint Phi- lipsland en Tholen, aan de zuid kant van Tholen en langs de boorden van de Westerschelde. Het water langs de Walcherse kust is tot net voorbij Vlissingen goed, maar wordt vervolgens aanvaardbaar. Ter hoogte van het industriegebied Vlissingen- Oost en in het oostelijke deel van de Westerschelde is niet geme ten. Hetzelfde geldt voor het Schelde-Rijnkanaal en Krammer en Volkerak. Die wateren wor den niet als badzone aange merkt. Het spuikanaal Bath heeft een aanvaardbare kwaliteit zwemwater. Voor de kust van Terneuzen is het water aan vaardbaar, maar in verband met de drukke scheepvaart wordt toch afgeraden daar te zwemmen. Het water is onderzocht op bac teriologische kwaliteit en op het doorzicht (de helderheid). Provin ciale waterstaat, rijkswaterstaat en de technologische dienst van de Zeeuwse waterschappen hebben de metingen vorig jaar gedaan. De diensten hebben daarbij rekening gehouden met hun kennis over de plaatselijke omstandigheden en met de wet telijke eisen voor zwemwater. Op de waterkwaliteitskaart is verder aangegeven waar lo- zingspunten van afvalwater zijn, waar jachthavens en trailerhellin gen zijn aangelegd en waar op de stranden EHBO-posten zijn. Op een andere kaart wordt aan geduid waar niet gesurfd mag worden. Dat betreft dan vooral de routes van de beroepsscheep vaart (in de Westerschelde en op de kanalen). Ook wordt vermeld waar voedselgebieden en broed plaatsen voor'Vogels zijn en waar de vogels verpozen bij hoog wa ter, opdat de vogels niet ver stoord worden. Verder is ingete kend, waar sportduikers niet te water mogen en waar wel en niet met snelle motorboten mag worden gevaren. Een apart kaartje is gewijd aan de monding van de Oosterschel- de, waar rond de stormvloedke ring een algemeen recreatiever bod geldt. Rijkswaterstaat heeft het verboden gebied gemarkeerd met waarschuwings- en veilig- heidslijnen. Het gaat om een zo ne van twee kilometer, gerekend vanuit de stormvloedkering, zo wel naar de oost- als naar de westkant. Alle scheepvaartver keer moet er gebruik maken van de Roompotsluis, ten zuiden van Neeltje Jans. De betekenis van vlaggen en bor den wordt uit de doeken gedaan bij de onderdelen zwemmen en varen. In de krant zijn de adres sen opgenomen van de perlucht- vulstations in de provincie en te lefoonnummers van hulpverle- Volgende week donderdag, 26 mei, wordt in Goes een beroepen- en scholingsmarkt georganiseerd voor vrouwen. Doel van de markt is vrouwen die (weer) buitenshuis willen gaan werken te informeren over de mogelijkheden van diverse beroepen'en opleidingen en welke ervaring daarbij dan eventueel vereist is. In de scholengemeenschap Groot Stelle, Bergweg 14, Goes geven bedrijven en non-profit- organisaties inzicht in de ar beidsmogelijkheden. Scholen en opleidingsinstituten presenteren er hun mogelijkhedenen dienst verlenende instanties, zoals het arbeidsbureau, attenderen op subsidieregelingen en geven aan waar vrouwen terecht kunnen om zich nader te laten adviseren. Van de andere kant is het de be doeling, dat werkgevers ervaren hoeveel vrouwelijke arbeids krachten er zijn, op wie zij een beroep kunnen doen. De markt duurt van twee uur 's middags tot negen uur 's avonds. De officiële opening wordt verricht door burgemees ter E.J. Hoogendijk-van Duijn van Kortgene. Er is een apart lo kaal ingericht voor themadiscus sies. Om drie uur is het onder werp "opfrissen werkervaring", om half acht gaat het om vrou wen in technische beroepen en om half negen over het beginnen van een eigen bedrijf. Er is een forum, dat is samengesteld uit vertegenwoordigers van werkge vers, werkneemsters (een herin- getredene),. uitzendbureaus en arbeidsbureaus. De toegang tot de markt is gratis evenals het ge bruik van kinderopvang (onder toezicht). De organisatie van de markt is in handen van het gewestelijk ar- nende instanties. Ook wordt aangegeven waar botulisme kan worden gemeld en welke ver gunningen eventueel nodig zijn voor het sportvissen en waar die dan kunnen worden aange vraagd. Milieutips worden door de brochure heen verspreid gegeven. De waterrecreatiekrant wordt verspreid over een groot aantal adressen in de provincie, zoals de campings, hotels, VVV- kantoren, visaasverkoopadres- sen, banken en gemeenten. Ook is de brochure verkrijgbaar bij het informatiecentrum van de provincie. Abdij 9, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, te lefoon 01180-31400. beidsbureau Goes en Vrouw en werk Zeeland. M De Schoolvereniging op reforma torische grondslag in Vlissingen wordt dinsdag 24 mei, 10.40 uur, gehoord door de derde ka mer uit gedeputeerde staten. De vereniging is het niet eens met besluiten van de gemeenteraad van Vlissingen over de kosten van zonwering voor de perso- neelskamer en voor een podium element in de gemeenschaps ruimte van de Graaf Jan van Nassauschool. De tweede kamer uit gedepu teerde staten buigt zich over een beroep van een Aardenburgse. Het beroep heeft betrekking op een beslissing van het gemeente bestuur van Aardenburg op een aanvraag algemene bijstand. De zitting begint om 11.00 uur. De kamers houden hun zittingen in het openbaar in het provincie huis, Sint Pieterstraat 42, Mid delburg. De hoorcommissie bestem mingsplannen wijdt een zitting op vrijdag 27 mei, 14.00 uur, aan het bestemmingsplan Bui tenzorg III van de gemeente Tho len. De heer D.J. van Gorsel uit Tholen heeft bij de provincie be zwaar gemaakt tegen het plan voor woonwijkuitbreiding. Hij vindt, dat zijn beste landbouw grond erdoor verloren gaat. Bo vendien wordt door het verlies van de grond het bedrijf te klein en moet de heer Van Gorsel ex tra kosten maken om toch een rendabel bedrijf te houden. Ook het gemeentebestuur van Tholen wordt gehoord. Ook deze zitting is in het provinciehuis in Mid delburg. Abdijnieuws is de informatierubriek van de provincie Zeeland. Redactie: bureau voorlichting Sint Pieterstraat 42, 4331 EW Middelburg telefoon 01180-31402 In de Eendrachtbode van 11 mei verscheen een artikel onder de kop 'Prominenten bijna de monstratief tegen' naar aanlei ding van een vraaggesprek met de voorzitter van de ZLM-kring Tholen/St. Philipsland, dhr. M.CJ. Kosten, in het ZLM-blad van 22 april. De kringvoorzitter geeft daarop de volgende reactie: Mijn uitspraken over zoet water zijn uit zijn verband gerukt en niet juist weergegeven. De mogelijke zoet watervoorzie ning op Tholen en St. Philipsland houdt terecht vele agrariërs, maar ook niet-agrariërs bezig en dat is een goede zaak. Het gaat nl. om een investering die door het water schap moet worden gepleegd met het oog op toekomstige ontwikke lingen in de agrarische sector, maar ook daarbuiten (zie brief die het kringbestuur van de ZLM aan het waterschap heeft gezonden naar aanleiding van de vraag om advies in deze zaak van het wa terschap). Inschatten van toekomstige ont wikkelingen is een uitermate moei lijke zaak. Het ligt dan ook voor de hand, dat over die toekomst verschillend wordt gedacht, vooral afhankelijk van de individuele toe komstplannen per bedrijf qua bouwplannen en mogelijke verde re aanpassingen. Het kringbestuur van de ZLM - en wij denken daar als voorzitter ook zo over - is van mening dat ons bouwplan zich in de toekomst zal ontwikkelen in een meer intensieve richting, voor het telen van goed kope buikproducten is ons bedrijf gemiddeld te kleinschalig. Verder worden wij nu al, en in de toe komst zal dat zeker in nog sterkere mate het geval zijn, geconfron teerd met steeds zwaardere kwali teitseisen van door ons voortge brachte producten. Wij kunnen ons eigenlijk geen slechte (kwalita tief mindere) oogsten permiteren. Alle middelen die de groeiomstan- digheden in minder gunstige weersomstandigheden kunnen hel pen bevorderen moeten we aan grijpen. Naar onze mening komt daarbij een goed toegerust water beheersingssysteem, het helpt met zoet water, mits dit ook econo misch betaalbaar is. Bovendien is reeds proefondervin delijk vastgesteld dat een goed wa terbeheersingssysteem al snel een opbrengstverhogend effect te weeg brengt van 1 a 2en in droge tij den ligt dit percentage nog hoger. Voor fruitteelt, volle grondstuin- bouw, bollen en bloementeelt is zoet water onontbeerlijk. Ten ein de de kosten factoren zo goed mo gelijk in de hand te houden en het toekomstig opbrengend vermogen van de agrarische bedrijven zo op timaal mogelijk aan te wenden, willen wij deze eventuele zoetwa tervoorziening parallel laten lopen met een administratieve ruilverka veling. Een betere verkaveling geeft minder percelen minder rij- kilometers op de weg en maakt aanwending van cultuurverbete- rende maatregelen sneller renda bel. Misschien is het in ruilverka- velingsverband zelfs mogelijk om eens te studeren op agrarische sec tor concentratiegebieden om daar mee bepaalde nutsvoorzieningen, en daar hoort ook zoetwater bij, goedkoper te kunnen realiseren. Om toekomstige ontwikkelingen zo goed mogelijk te kunnen blij ven volgen, moeten wij er voor zorgen dat er zo nodig direct op kan worden ingespeeld; en daar om ook zijn wij van mening dat er zo nodig over kwalitatief goed zoet water moet kunnen worden beschikt. Daarom vinden wij ook dat een basisvoorziening, dus een fundament waarop zo nodig ver der gebouwd kan worden, die 15,per ha. gedurende 30 jaar kost verantwoord is. Bij de uitvoering van de admi nistratieve ruilverkaveling kan dan bekeken worden op welke wijze er een verdere uitbouw van het wa terleidingnet op zijn plaats is. Wellicht zal dit van ruilverkave- lingsblok tot ruilverkavelingsblok verschillend zijn, afhankelijk van de bedrijfsvoering en het kosten plaatje. Het voordeel van dit systeem is tweeërlei n.l. de afreke ning van de ruilverkavelingsrente vindt plaats naarmate men nut heeft van de verkavelingswerken, en het betreffende blok kan indivi dueel stemmen over het ruilverka velingsplan, annex bijkomende verbeteringen. Met het waterschap moet dan wel een regeling worden getroffen over de kosten van de zoetwatervoorziening. De vrees dat wij in de toekomst weer terug zullen komen op het oorspronke lijke waterschaps-heidemij plan delen wij niet. Sterker nog dit is zelfs niet mogelijk omdat het be wuste totale plan niet subsidiabel bleek. In de toekomst zal het nieu we zoetwaterplan dan ook minder optimaal zijn en zal van de grond gebruiker wellicht wat meer eigen initiatief gevraagd worden, maar wie weet wat er in ruilverkave- lingsverband met b.v. een bepaald sectorplan nog mogelijk is! In ie der geval zal bij ons kosten bewa king steeds voorop blijven staan. Verder past hier wellicht ook nog de opmerking dat wij als land bouw voor aanzienlijke extra kosten zijn komen te staan door de gewijzigde vorm van afsluiting van de Oosterschelde. Wij hopen nog steeds dat de Nederlandse overheid dit aspect in ieder geval mee wil wegen bij de subsidie ver strekking! In het ZLM land en tuinbouw blad, en daarna als kop overgeno men door de Eendrachtbode, heeft men mij geciteerd als een gedesillusioneerde voorzitter, die zich in verwijtende zin heeft uitgelaten over een kleine groep boeren en prominenten. Welnu met de desillusie valt het heus wel mee en met de weergave van onze woorden zijn wij het volstrekt on eens. Vragen door journalisten over prominente figuren, die de Eendrachtbode naar eigen goed dunken en ook voor eigen verant woordelijkheid invult, hebben wij steeds beantwoord met de consta tering dat wij daar als kringvoor zitter geen mening over hadden: Ieder heeft het recht daar in alle vrijheid zelf over te beslissen hoe hij daar over denkt. Wel hebben wij tegenover de ZLM redactie desgevraagd gezegd dat wij wat te leurgesteld waren over hun stem gedrag, omdat zij daardoor de stemming wellicht toch wat beïn vloed hebben, maar wij vinden dat deze uitlatingen toch een andere inhoud hebben dan de term "bij na demonstratief tegen". Als ZLM bestuurders hebben wij ons juist ingezet om de besluitvor ming zo objectief mogelijk te laten verlopen. Reeds lange tijd hebben wij geprobeerd de zoetwaterpro- blematiek zo eerlijk mogelijk te belichten. Alle ZLM leden op Tholen en St. Philipsland zijn schriftelijk benaderd om ter verga dering te komen en ieder heeft op de betreffende vergaderingen open en eerlijk zijn eigen mening kun nen zeggen en zo hoort dat ook. Wij blijven van mening dat we in goed gezamelijk overleg samen moeten proberen goede lijnen uit te zetten voor de toekomst, waar bij we best verschil van mening mogen hebben. Als bestuurders hebben wij de taak het totale agrarische belang te dienen en uitvoering te geven aan meerderheidsbesluiten. De agrari sche sector gaat beslist een moeilij ke tijd tegemoet. Daarbij zal het samen optrekken altijd belangrij ker zijn voor alle sectoren tegelijk, dan elkaar afvallen of elkaar bestrijden. De algemene vergade ring van het waterschap zal nu beslissen of het basisplan accepta bel is ja of nee. Wanneer daar een positief besluit valt dan zullen wij samen met zusterorganisaties, waterschap en de verschillende agrarische secto ren trachten te komen tot een zo goed mogelijk op de praktijk af gestemde lastenverdeling. M.C.J.Kosten Tholen ZLM-kringvoorzitter In de Eendrachtbode van 11 mei, evenals in het ZLM-blad van 22 april, werd gesteld, dat een kleine groep boeren een hetze gevoerd heeft tegen de zoet water plannen van de ZLM en daarbij weinig of niets geschuwd heeft om de zaak af te breken. Ze worden zelfs als onredelijke, onzakelijke en onde mocratische mensen omschreven. Zelfs zou deze zaak ten koste ge gaan zijn van de menselijke ver houdingen. Volgens mij zijn zaken, gewoon zaken en de men selijke verhoudingen blijven ge woon wat ze zijn. De illusie van de ZLM, dat een groot aantal (tegenstanders) grondgebruikers de zoet wa- teraanvoer zonder slag of stoot mede zou gaan financieren t.b.v. een aantal (voorstanders) grond gebruikers is terecht voor de ZLM omgeslagen in een desillusie. Wanneer een aantal boeren en tuinders zoet water wenst, dienen zij niet te worden tegengehouden, maar het is volgens mijn onrede lijk, onzakelijk en ondemocra tisch om daarbij iedereen mee te sleuren die voor de ZLM-zoet wa terplannen niets voelen en geen noemenswaardig voordeel voor hun bedrijf verwachten. ziening, waarbij de direct belang hebbenden geen beslissingsbevoegdheid geboden wordt, mag de kritische opstelling VCrVUIling van een aantal ingelanden niet aangemerkt worden als waren zij een stelletje hetze voerende, onza kelijke, onredelijke en ondemo cratische leden van deze samenleving. Is het onzakelijk daarover een vraag te stellen? Bij een belangrijke beslissing als deze toekomstige zoet watervoor- Een degelijk opgezette enquete onder de grondgebruikers zou in ieder geval meer duidelijkheid brengen. Per ha. betalen, dus ook per ha. stemmen. Voor alle lasten en contributies van allerlei zaken blijkt het aantal hectares altijd van groot belang te zijn; laat dat in deze zaak dan ook zo zijn. Tevens werd gesteld, dat de land bouw over 10 jaar graag voor 138 gulden per ha. over zoet water zou willen beschikken. Is dat de 138 gulden van de 40 ha norm van het Heidemij. plan? Volgens de open brief van het waterschap van 18 september 1987 in het landbouw blad wordt op dit plan en andere plannen geen rijkssubsidie verkre gen in het kader van de A 2 wer ken wegens het te geringe economisch rendement. Zonder deze 50°7o subsidieregeling praten we toch over 276 gulden per ha.? Dan de berichten in de pers over eventuele onderwaterbodemver vuiling door het inlaten van zoet water. Er wordt gewaarschuwd voor met name te hoge concentra tie P.C.B.'s in het Zoommeer. Bij beregening kunnen verontreini gingen, met name cadmium, lood, kwik en PCB's ook op het land te recht komen. Deze stoffen hopen zich in de loop van de voedselke ten op tot schadelijke concentra ties. In hoeverre kan het waterschap of de ingelanden aansprakelijk gesteld worden voor de eventuele kosten die gemaakt moeten wor den om de eventuele nadelige ge volgen van het ingelaten zoet water op te heffen? Zoals onder waterbodemvervuiling en vervui ling van rijkswateren(Oosterschelde). Volgens de voorstanders en de voorlichters loopt dit allemaal zo'n vaart niet. Geef ons dan, de heffingsplichtigen, de garantie zwart op wit nu en in de toekomst niet verantwoordelijk te zijn voor de neveneffecten, zodat wij en on ze kinderen(de voorstanders spre ken toch ook van onze kinderen) in de toekomst niet voor onaange name verrassingen komen te staan. Dit soort vragen stellen of ge dachten weergeven, is volgens mij heel wat anders dan een hetze voe ren. Argumenten van de voorstanders dat we weer op de knieën moeten om een inkomen te behalen uit de landbouw, spreken mij niet aan. In ieder geval is het geen prettig vooruitzicht. In het landbouwblad van 6 mei deelt het kringbestuur van de ZLM mee, dat hun verantwoorde lijkheid boven hun eigen bedrij ven uitstijgt en recht doet aan de belangen van alle agrarische on dernemers in ons gebied. Met an dere woorden, gaat u maar lekker slapen. Wij zorgen ervoor dat al les in orde komt. Een tikkeltje kritiek, uitgeoefend op onze landbouworganisatie, wordt aangemerkt als een hetze. Dat is jammer. In de rest van de samenleving is men 'gelukkig' wel wat meer gewend. De desillusie is dan ook wederzijds. A.G Geluk Krommeweg 6 St. Maartensdijk Programma SLOTH tel. 01660-4004. Ether 106.5 Mhz/FM, kabel 89.9 Mhz. donderdag: 18*00-19.30 uur Rondom zestig 19.30-20.30 uur American hour vrijdag: 17.00-18.00 uur Vliegende schijven 18.00-19.30 uur Weekend voor de deur 19.30-20.30 uur Er is hoop Zaterdag: 11.00-12.00 uur Music Machine 12.00-12.30 uur Ditjes en Datjes 12.30-14.00 uur Sloth accent 14.00-16.00 uur De verz.oekhoek 16.00-18.00 uur De hak op de tak show 17.30 Sportprogramma Tribune Zondag: 11.30-14.30 uur De Zevensprong 14.30-15.30 uur Radiogem. Bloemendaal 15.30-16.30 uur Viva la Musica 16.30-18.30 uur Jazz in de polder 18.30-19.30 uurMuziek uit vervlogen tijden 19.30-20.30 uur Dienst Thoolse kerken THOLEN t/m 31 mei Tentoonstelling werkstukken cursisten REC, bibli otheek 20 mei Bingo bejaardensoos, Ten Anker 14 u. 27 mei Volleybaltournooi scholen, Meulvliet 18 u. 28 mei Oriëntatierit MAC, Zoek weg 19 u. 28 mei Viswedstr. 'De Kogge' op de Schelde; om 17.30 u. visver- koop bij opbod Viskeperk of Koggedek 29 mei Viswedstr. h.s.v. De Pie terman SINT-ANNALAND t/m 16 sept. 'Van ellegoed tot kant', streekmuseum De Meestoof, di t/m za 15-17 u. Tentoonst. over molens, openbare bibliotheek 30 mei t/m 2 juni Avondwandel vierdaagse 31 mei Plattelandsvr., reis naar Schoonhoven, Haastrecht en Rot terdam, Brugstraat 8 u. OUD VOSSEMEER 27 mei Prestatieloop v.v. Vosmeer, 18.30 u. De Vossenberg 28 mei Deltawedstr. hsv 't Schar retje 11.30 u. STAVENISSE 22 mei Dansavond, Camping Ire- nehoeve 21 u. 25 t/m 27 mei Avondfietsdrie- daagse SINT MAARTENSDIJK t/m 31 mei Tentoonstl. De Pluim- pot als broedvogelgebied, biblio theek Markt 23 mei Fietsexcursie Natuurver, over Oudelanddijken, Markt 9.30 u. 28 mei Landelijke fietsdag ANWB SCHERPENISSE 21 mei Vroege vogelexcursie Na tuurver., de Zeester 5.00 u. 25 mei Plattelandsvr., Lezing over Indonesië, Holland Huis 20 u. BERGEN OP ZOOM 22 mei t/m 20 juni Olieverfschil derijen Tiest Coopmans, Markie zenhof 28 mei Optreden reggaeband Roots Syndicate, Blokstallen 28 mei t/m 5 sept. 'Kijk-wijzer', Markiezenhof film film film ROXY 1: Three men and a baby - a.l., dag. 20.15 u., vr en za 19 en 21.30 u., zo en ma 14, 16.30, 19 en 21.30 u. ROXY 2: Schorem van de school - a.l., dag 20 u., vr en za 19 en 21.30 u., zo en ma 14, 16.30, 19 en 21.30 u. CINEMACTUEEL 1: The last emperor - a.l., dag 20 u., zo en ma 14 en 20 u. CINEMACTUEEL 2: Empire of the sun - a.l., dag 20 u., zo en ma 14 en 20 u. CINEMACTUEEL 3: Moonstruck - a.l., dag 20 u., vr en za 19 en 21.30 u., zo en ma 14, 16.30, 19 en 21.30 u. Drie Thoolse deelnemers kent het traditionele pinkstertournooi van v.v. Vrederust, dat op maandag 23 mei wordt gehouden. Naast Smer- diek 2, Vosmeer 2 en WHS 2 doen Nieuw-Borgvliet 2 en het organi serende Vrederust 1 eraan mee. Om 10.30 uur verricht dhr. P.W.B. van Broekhoven (hoofd admi nistratieve en economische dienst) de aftrap. De prijsuitreiking is omstreeks 17.00 uur in café 't Hoefke.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1988 | | pagina 7