P4 Zit net even prettiger. ymxXl Laatste schooldag, liever niet op school Auto op Thoolse rondweg uitgebrand Verrassende promotie St.-Annaland Gazelle fietsspecialist Een winkel vol conditi Havenzicht" KOOS HAGE BG Speciale Pinksteraanbieding DEN ENGELSMAN EN VAN DRIEL A. DE BRUIN FA. W. PLEUNE ZN. HAGE TEXTIEL FA. A.F. P0LLIE ZN. AARDAPPELEN M. LIGTENDAG Kom gezellig winkelen in St. Annaland OP MR V VOOR FlrEEN NIEUWE AFDRUK UIT DE0UDE DOOS. Donderdag 19 mei 1988 DE EENDRACHTBODE Café-Biljart, Resto, Partycentrum Wij verzorgen uw party's bruiloften en recepties koffietafels, diners koud buffet (ook thuisservice) barbeque kleine zaal 50 pers. (met gebruik balkon 125 pers.) grote zaal 200 pers. ruime parkeerplaats Voorstraat 54-56 Sint-Annaland Telefoon 01665-2410 Sportief ondergoed heeft een merit: Verkrijgbaar bij: Voorstraat 17, Sint Annaland Kerkstraat 5, Tholen Hoge Markt 16-18, Scherpenisse Voorstraat 5, Sint Annaland Kaaistraat 4, Sint Maartensdijk Dalemsestraat 17, Tholen F.D. Rooseveltstr. 17, Oud Vossemeer Nieuwe voor Pinksteren I <k Voorstraat 2 St. Annaland, 01665-2324 Grijp nu Uw kans voor nog een mooie bloeiende tuin met Pinksteren! Vrijdag en zaterdag: ZOMERPLANTJES voor slechts GERANIUM voor slechts 0.35 1.75 OP TUINCENTRUM EILAND THOLEN EEN BEGRIP OP ZONWERINGSGEBIED Ontspannen en inspannen, dat zijn begrippen waar een groot aantal jóngelui de af gelopen week mee te maken had. Inspannen tijdens de eindexamendagen die maan dag 16 mei voor leerlingen van de Christelijke Mavo en de afd. Mavo en L.H.N.O. van de Thoolse Scholen Gemeenschap begonnen. Maar gelukkig hadden ze zich en kele dagen tevoren samen goed kunnen ontspannen tijdens de zogenaamde 'laatste schooldag'. Chr. Mavo Oesterschelp Bolussentournooi wit naturel :,:;i ftestofrint BRAM GOEDEGEBUURE Geen betere manier om je conditie bij te houden dan op de fiets. Een goede fiets, 'n Gazelle. Gazelle maakt fietsen leuker 17 GgzgLüg winkelen in Sf-Annaland 9 9 Dames heupslip Prunella Winkelzeeseweg 1 St-Annaland 01665-2117 Voor de Pinksterdagen hebben wij weer een enorme sortering van verse groenten en fruit. Wat dacht u van: Nieuwe Dore's Verse Lamsoor en zeekraal Bergse asperges Volop aardbeien Verse rauwkost Vele fruitsoorten Nieuwe bospeen Geschrapte krieltjes Verse champignons Verse zelfgemaakte soepgroente Grote keuze meloenen enz. enz. Grote keuze in kaassoorten uit binnen- en buitenland van de beste kwaliteit: sterkaaskwaliteit Rauwkost is een specialiteit van ons geworden, keuze uit 12 soorten salades en fruitmelanges Volop keuze in verse noten en gedroogde zuidvruchten, wijnen en vruchtensappen Let op de vele aanbiedingen, deze zijn scherp geprijsd én van kwaliteitsklasse I Speciaalzaak in groenten, fruit en kaas Winkelzeeseweg 1, St. Annaland 01665-2117 SCHOONMAAKBEDRIJF GLAZENWASSERIJ CARCLEANING 24-uurs service Domineeshof 23 St. Annaland Telefoon 01665-2583 Ruime keuze uit: Zonneschermen windvast Knikarmschermen Sereens Horren Hordeuren Luiken Jaloeziën Vertikale jaloeziën Rolgordijnen Markiezen Rolluiken Garage roldeuren Industriedeuren Alle soorten kozijnen Vervangen van het doek van alle soorten schermen. Wij leveren kunststof schroten, geschikt voor wand en plafond, onder houdsvrij. zonwering, rolluiken en kunststof Veilingweg 11 - Ring 14 St. Annaland tel. 01665 - 2904-2115. Tevens reparatie en onderhoud van alle zonwering. Alles op maat gemaakt. De laatste schooldag van de 30 vierdeklassers van de afd. MAVO van de TSG werd bewust niet op school gevierd. Voor de laatste keer gingen de leerlingen samen op reis, met de bus naar Rotterdam. In deze stad werd allereerst een uitgebreid bezoek gebracht aan het prachtige Maritiemmuseum en het museumschip 'de Buffel'. Hier kreeg de jeugd een goede eerste in druk van de vele facetten van de scheepvaart. Op het middagpro gramma stonden een wandeling door het centrum van Rotterdam en een bioscoopbezoek tot slot. Stralend wandelweer en een goede film gaven alle deelnemers veel voldoening. Op weg naar huis maakte men kennis met het file probleem rond Rotterdam. De stemming van leerlingen en bege leidende leraren was echter zo goed dat niemand zich er iets van aan trok. Het was een zeer geslaagde dag. De eindexamenkandidaten van de Chr. Mavo - 41 in getal maar 38 gingen mee - vertrokken vrijdag naar Valkenburg. Na de dagope ning op school stapte men in de bus om door België naar Limburg te rijden. In het recreatiepark "de Valkenier" brachten zij enkele uren zeer ontspannen door. Het was niet druk zodat alle voorko mende speeltuigen, en met name de achtbaan, zeer intensief werden gebruikt. Helaas kwam men er te laat achter dat naast de Valkenier het gemeentelijk zwembad gelegen was. Met de warme temperatuur had deze attractie er ook nog wel bij gekund. Vooraf aan het bezoek aan het park had men eerst in Valkenburg een prehistorische monstergrot be zocht. De uitleg van de gids was zeer humoristisch en leerlingen en docenten bekeken eveneens de dia series. De groep, leerlingen en alle docenten van de school, gingen vanuit Valkenburg naar Moer gestel waar een diner werd ge bruikt. Tijdens deze maaltijd wer den op sympathieke wijze leuke herinneringen uitgewisseld: een docent nam de leerlingen nog eens onder de loupe en uiteraard ge beurde dat ook andersom. Rond 21.00 uur was men weer op school waar men deze fijne dag gezame- lijk afsloot. De leerlingen van de LHNO afd. van de TSG sloten hun schoolja ren op de Oesterschelp af. 's Och tends om kwart voor 7 was men paraat bij het versieren van de school, 's Middags werd om 13.00 uur een groepsfoto gemaakt, een geschenk van de leerlingen aan de school zodat ze daar niet meer ver geten worden. Om half 2 begon het eigenlijke feest. Men had gekozen voor een film: 'Back to the future'. En natuurlijk mocht een quiz niet ontbreken. Deze keer werd het de Honeymoon-quiz, niet gepresen teerd door Ron Brandsteder, maar door Willeke Moerland en Inge Slager. Uit de drie vierde klassen werden 2 leerlingen 'getrokken' door directeur P. Meloen. Uit 4 VA Hanneke van der Slikke en Jeanine Noom; uit 4 VK Elnet van Dijke en Evelien Priem; uit 4 VZ Anja Bijl en Petra Ridderhof. Na veel lachen en veel spanning bleek dat de groep van VA had gewon nen en WK tweede was. Tijdens de quiz was er natuurlijk ook een op treden. Dat was nu een playback van Wendy Potappel als Whitney Houston en Petra Ridderhof als Urbanus. Na de quiz zongen de eindexamenkandidaten een zelfge maakt afscheidslied met aanslui tend een echte polonaise. Een door de groepen 4 VZ en 4 VA be reide maaltijd sloot deze onverge telijke dag af. Museumfietstocht. Ter gelegen heid van de opening van de Zeeuwse museummaand wordt op 6 augustus de Zeeuwse Museum fietstocht georganiseerd. De rou te, uitgezet door de Ren- en Tourclub Theo Middelkamp, is 245 km lang en voert langs vrijwel alle plaatsen met een museum. Deelname staat voor iedereen open. De Thoolse brandweer blust de auto, waarvan weinig bruikbaars meer overbleef. Op de achtergrond links de twee inzittenden. Vermoedelijk door een lek in de benzineleiding is vrijdagavond de auto van J.W. uit Oudenbosch uit gebrand. Na een dagje van de zon genoten te hebben aan de Thoolse zeedijk, was het echtpaar op weg naar huis. Voorbij het Stenen Kruis hoorden ze omstreeks zeven uur een knal alsof ze een klap band hadden. Ze roken ook een benzinelucht. Er was echter nog niets te zien, maar even later was er rook en vuur. De auto kon op de vluchtstrook tot stilstand wor den gebracht en de inzittenden brachten zich in veiligheid met en kele spullen uit de airto, zoals een gitaar. Het voertuig brandde ge heel uit. De vrijwillige brandweer van Tholen, die snel ter plaatse was, verrichtte nog bluswerk, maar kon niet veel meer redden. Ook de brandweer van St. Maar tensdijk werd nog gealarmeerd, maar keerde al snel terug naar de kazerne. De eigenaresse was ont daan over het gebeuren. Ze was alleen W.A. verzekerd. De politie regelde het verkeer op de rond weg. Burgemeester H.A. van der Munnik kwam zich nog van de si tuatie op de hoogte stellen. Met een forse 4-0 overwinning op Ee- gedima werd het damesteam van Sint- Annaland dinsdag kampioen in de derde klasse van de districtscompeti tie. Ria van 't Hof, Elly van Beek, Wil lie de Rijke en Agnes Noteboom promoveren door dit resultaat naar de tweede klasse. Het begin van de competitie toonde aan, dat er weinig verschil in sterkte was. De uitwedstrijd tegen Eegedima en de thuiswedstrijden tegen Renesse en Haamstede eindigden voor Sint- Annaland in een gelijkspel. De dames raakten steeds beter ingespeeld, zodat de uitwedstrijden op Schouwen met 3-1 werden gewonnen. De laatste wed strijd tegen het Thoolse Eegedima moest dus de beslissing brengen. We gens de regen ging de derby in eerste instantie niet door, maar dinsdag avond moest de beslissing vallen. Eegedima had iets beter gespeeld en een gelijkspel zou voldoende zijn om te promoveren. De wedstrijd in St.- Annaland werd dan ook door enkel Thoolse supporters bijgewoond, die dachten de overwinning te kunnen vie ren. Ze hadden geen rekening gehou den met de vechtlust van de Sint-Annalandse dames, die met 4-0 onverwachts promoveren naar de tweede klasse. Een teleurgestelde Eegedima-voorzitter nam de meege brachte bloemen daarop maar weer mee naar Tholen. De vijfde competitiedag van de lande lijke competitie heeft de mogelijkheid voor een kampioenschap voor het 2e en 3e mixed team van Eegedima Tho len nog volop open gelaten. De kansen voor het 2e team zijn ruimer aanwezig dan voor het 3e team. Mixed 3 speelt a.s. zondag uit tegen koploper Oud-Vossemeer en staat mo menteel vier punten achter op T.O.V. Mixed 2 speelde afgelopen zondag ge lijk tegen Breda en blijft daardoor op een gedeelde eerste plaats met het Bre dase team. Mixed I veegt de baan aan met Vught 8-0 Met de maximale score is het le Thool se team zondag teruggekeerd uit Vught. De plaatselijke tennisvereni ging Wolfsbosch wist zelfs geen enkele set te winnen van de Thoolse formatie bestaande uit Judith v.d. Berge, Cori- na v.d. Borgt, Mark Zuidweg en Dick Waasdorp. J 1 Voor Wolfsbosch is degradatie hier mee een feit, terwijl Eegedima 1 mo menteel de 2e plaats bezit met drie punten voorsprong op Den Bosch, dat met 7-1 verloor van kampioen Animo uit Terneuzen. Zondag 29 mei a.s. vindt het onderlinge treffen plaats tus sen Bastion Baselaar uit Den Bosch en Eegedima I op het park aan de Zoek weg. Inzet is dus de 2e plaats in deze sterke 2e klas poule, aanvang 10.00 uur. Tweede Mixed team wederom 4-4 Het 2e mixed team behaalde ook in de thuiswedstrijd een gelijk spel tegen Breda III. A.s. zondag speelt Eegedi ma uit tegen 't Kiperke uit Oud Gastel en Breda speelt tegen Roosendaal. Op papier is Roosendaal sterker dan 't Ke- perke. Blijft het aantal wedstrijdpun- ten na zondag gelijk, dan telt het aan tal gewonnen sets en is Breda in het voordeel, zij hebben momenteel twee sets meer gewonnen dan Eegedima. Op Hemelvaartsdag, heeft het 2e mixed team de tweede inhaalwedstrij den tegen 't Keperke uit Oud Gastel gewonnen, beiden in een drie-setter. Captain Guido Hersche won de eerste enkelpartij tegen Breda in twee sets, tweede set in tie-break. Rene Verspuy speelde een van zijn mindere partijen en verloor met 2-6, 2-6. Gea Verkouteren was weer van de par tij, maar moest haar meedere beken nen in v. Tienhoven in een lange 3-setter 7-6, 2-6, 5-7. Mireille Drenth won haar enkel in 7-5, 6-4. De herendubbel Verspuy/Hersche leverde winst op in 3 sets, de dames- dubbel Verkouteren/Drenth daarente gen verlies in .3 sets. In de twee gemengde dubbels werden de punten ook weer geduld tussen Bre da en Eegedima. Mixed III 6-2 winst Het 3e mixed team heeft ook in de uit wedstrijd tegen T.C. Bosschenhoofd 2 met 6-2 gewonnen. Captain Martin Verduit, Boudewijn Zuurdeeg winst in de sungles en twee sets, Xander Zuur deeg won in 3 sets en Miranda Hey- boer verloor de enkel in 2 sets. In de herendubbel werd door Verdult/Zuur- deeg geen enkele game afgestaan 6-0, 6-0. In de damesdubbel hebben Zuur- deeg/Heyboer een wedstrijdpunt laten liggen, weliswaar een 3-setter, maar dit had beter gekund. Beide gemengd dub bels werden in 2 sets gewonnen. Heren I 2-4 verlies Voor het eerste herenteam gaat deze wedstrijddag de geschiedenis in van de drie-setters en tie-breaks. Alleen Robin Schoonen verloor in 2 sets. Gerard Polderman speelde de langste partij met drie tie-breaks en dit leverde hem de winst op, 7-6, 6-7, 7-6. Het andere winstpuntwerd behaald in de dubbel Polderman/Almekinders 4-6, 6-3, 7-6. Overige uitslagen Eegedima: Mixed 35 - Zierikzee 5-1 Junioren I - De Zoom 11 3-5 Junioren II - Rucphen 0-8 Dames I - DOS 2 (Vlissingen) 2-2 Wedstrijdprogramma 29 mei (park Eegedima) Mixed I - Bastion Baselaar 10.00 uur Mixed 35+ - 't Keperke 12.00 uur Junioren I - Huybergen 9.00 uur. Mixed II en III spelen uit tegen respec tievelijk 't Keperke Oud Gastel en Oud Vossemeer. Heren I uit tegen Prinsenbeek en Juni oren II uit tegen Boschenhoofd. Zaterdag werd in Sint-Annaland in twee categorieën (damesenkel en he renenkel) om de hoofdprijzen gestre den in het jaarlijkse Bolussentour nooi. Het aantal deelnemers was opnieuw fors gestegen, zodat om één gewonnen set gespeeld werd in de voorronden. Bij de dames waren er nogal wat ver rassingen. De als eerste geplaatste Marrie Fase-Quist werd in de halve fi nale met 6-4 verslagen door de als der de geplaatste Anita Suarez. De andere halve finale werd door de als vierde geplaatste Will Leune met 6-3 van de als tweede geplaatste Willie de Rijke gewonnen. Het resultaat was een slo pende finale die om twee gewonnen sets ging. Na een spannende eerste set, die Anita met 7-6 won, werd de tweede set snel door Will in haar voordeel be slist met 6-0. De derde set was ze nuwslopend. Will Leune beschikte echter over de langste adem en won met 7-5. Bij de heren werd de finale, zoals voorspeld, gespeeld tussen Arie Sua rez en Leen Goedegebuure. Suarez besliste die met 6-3, 6-3 in zijn voor deel. Beide spelers hadden relatief ge makkelijk de finale bereikt door de als derde en vierde geplaatste Cent van Dijke en Arie Borst te verslaan. In de verliezersronde van het gezellige tournooi won Jolita Dekker van Mar leen van Luijk met 6-5 en Wim van Leeuwen met 6-4 van Bram Paape. I I Weststraat 11 Sint-Annaland, Tel. 01665-2382 •9x13cm f 1- 10x15 cm f 1.15 drogisterij parfumerie fotografie voorstraat 46 sint annaland 01665 - 2402 t. Wij maken een i nieuwe afdruk yy f van uw foto iT" f zonder negatief f voorslecnts MsrI f 1,-* per stuk THOLEN: Fa. G. Vis en Zn., Dalemsestraat 21, tel. 2616. SCHERPENISSE: Fa. A. Duine en Zn., Spuidamstraat 3, tel. 2403. ST. MAARTENSDIJK: Fa. J. van Houdt en Zn., Markt 6, tel. 2826. STAVENISSE: Garage Struik, Kerkstraat 6, tel. 2330. ST. ANNALAND: Dirk Bruynzeel, Nieuwstraat 1, tel. 3263. - OUD-VOSSEMEER: Fa. J.J. Vos en Zn., Raadhuisstraat 15, tel. 2467. fii 11/ I p ST. PHILIPSLAND: Fa. J. Verwijs, Zuiddijk 60, tel. 2391. fc-fc-fc- Gazelle fietsen rijden op Vredestein banden.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1988 | | pagina 17