Noad '67 degradeert na twee seizoenen uit de derde klas Tholense Boys 2 geloofde tegen WHS 3 te weinig in kampioenschap derde klas Verreijen kampioen WC wint tournooi Stavenisse TREFZEKER T0PSC0RER Ongemotiveerd Thol. Boys gunde Noad de overwinning Twee topscorers D-pupillen WHS weer succesvol Beslissingswedstrijd nodig om de titel tegen Zaamslag 2 WHS BC-junioren naar Detmold r Donderdag 19 mei 1988 DE EENDRACHTBODE 15 Noad '67 is ondanks de 3-1 overwinning op Tholense Boys gedegradeerd naar de vierde klas. Een klap, die bij iedereen die de geel-groenen een warm hart toe draagt, zeer hard aan kwam. Begrijpelijk, want het was twaalf jaar geleden dat de ploeg degradeerde en de laatste jaren vierde men eigenlijk alleen maar tri omfen. Kapot Fijne jaren Begrip knvb voetbal Moed Verstand Vosmeer blijft vierdeklasser SPS klopt praters uit Wemeldinge WHS 2 na rust weggespeeld Gehandicapt WHS verliest De teleurstelling bij het kleine aantal Thoolse suppor ters was zaterdagmiddag groter dan bij de spelers zelf. Tholense Boys 2 liet bij WHS 3 de kampioens kansen liggen door niet verder te komen dan 0-0. Op het terrein van Krabbendijke volgt zaterdagmiddag a.s. om half drie een beslissingswedstrijd tegen Zaam slag 2, dat eveneens 28 punten uit 22 wedstrijden heeft. Tegen de paal Beenbreuk dui venrubriek Addy Stoutjesdijk (Smerdiek) en Kees van Tiggele (SPS) zijn met 15 competitiedoelpunten op een gedeelde eerste plaats geëindigd in het Thools/Fluplands topscorer klassement. Daarmee blijven ze de nummer drie, Peter Neele (Sta- venisse) drie doelpunten voor. Van Tiggele bracht zich pas op de laat ste wedstrijddag naast Stoutjes dijk, door één keer te scoren. Overigens vielen er dit weekeinde nog tien treffers te noteren: Ron Vaders scoorde tweemaal; één doelpunt was er voor Ad Verhees, Leo Polderman, Johan Schot, Wim de Groen, Jan Hage, Leo Zuidweg en Bram Filius. In de laatste wedstrijd scoorde Sjaak Koolaard voor Noad zijn eerste doelpunt. In totaal werden in de competitie 1987/1988 door 62 spelers 230 doelpunten gescoord. In aanmer king komen alleen dip doelpun ten, die zijn gescoord in een competitiewedstrijd van het eerste elftal. Voor de gegevens werd ge bruik gemaakt van de door de verenigingen zelf verstrekte wedstrijdverslagen. De eindstand: 1. Addy Stoutjesdijk en Kees van Tiggele met 15; 3. Peter Nee le met 12; 4. Nico Nooy (Stavenisse) met 11; 5. Peter Scherpenisse (WHS) met 9; 6. Frans Gabriels (Smerdiek) en Fred Hommel (Vosmeer) met 8; 8. Paul Oostdijk en Peter v.d. Jagt (Sta venisse) en Jan v.d. Vlies (Thol.Boys) met 7; 11. Leo Zuidweg (Noad), Wim Scherpenisse en Noud Hogendoorn (Smerdiek) met 6; 14. Wim Klippel (Stavenisse), Joop Quist (Noad), Ron Vaders (Vosmeer), Jan Hage, Bram Hage en Marinus Slootmaker (SPS) met 5; 20. Wim Vroegop (Smerdiek), Sander Westdorp (WHS), Leo Polder man (Vosmeer), Wim de Groen (SPS) en Johan Schot (Thol.Boys) met 4; 25. Bram Filius en Dim Verwijs (Noad), Ad Verhees (Vosmeer), Rien Voshol (SPS), Hassan el Jilali, Piet de Boef, Jan Groenewegen en Hans de Korte (Thol.Boys) met 3; 33. Rien Klippel (Stavenisse), Frans Quist (Noad), Wim Priem en Sjaak Kwaak (Smer diek), Ewoud Fase, Rien Fase en Arie Suarez (WHS), Adrie Capelle en Frans Verhees (Vosmeer) met 2; 42. Jaap Hoek en Richard Gebraad (Sta venisse), Sjaak Koolaard, Hans de Jong, Frans Stols, Jaap van Oude naarde en Marco van Herpen (Noad), Corné Stoutjesdijk, Gert-Jan van Ham, Ab Poot en Jan de Viet (Smer diek), Dies de Witte, Iman v.d. Repe, Leon de Witte, Henk Vermaas, Jan Burgers en Gijs Vermaas (WHS), An ton de Koning en Leo Havermans (Vosmeer), Dave van Haaften (SPS) en John Nieuwkoop (Thol.Boys) met 1 doelpunt. Voetbaltrainer Jan Verreijen uit Oud-Vossemeer is voor het tweede opeenvolgende seizoen succesvol bij NVS in Nieuw-Vossemeer. Bracht hij de ploeg vorig seizoen uit de derde klas van de KNVB af deling Noord-Brabant, dit jaar pakte het team meteen de titel in de tweede klas. Daarmee keert NVS na zes jaar terug in de eerste klas van het afdelingsvoetbal. Ver reijen traint de Brabanders voor het derde seizoen, na eerder SC Stavenisse en Vosmeer onder zijn hoede te hebben gehad. WC '68 uit Halsteren heeft dit jaar het veteranentournooi van SC Stavenisse gewonnen. Dat werd zaterdag onder prima weers omstandigheden op sportieve wij ze afgewerkt. Drie ploegen eindigden met vier punten. Om dat Klundert van zowel SPS als WHS met 2-1 had gewonnen, werd die ploeg tweede. WHS nam vervolgens de strafschoppen beter dan SPS. Eindstand: 1. WC 5 p., doelsaldo 3-2, 2. Klundert 4 p., 4-4, 3. WHS 4 p. 3-3, 4. SPS 4 p., 3-3, 5. Stave nisse 3 p., 4-5. Uitslagen: SPS-Stavenisse 1-1, WC-WHS 0-0, Klundert-SPS 2-1, Stavenisse-VVC 1-2, WHS- Klundert 1-2, SPS-VVC 1-0, WHS-Stavenisse 2-1, VVC- Klundert 1-0, WHS-SPS 0-0, Stavenisse-Klundert 1-0. De D-pupillen van WHS hebben zaterdag hun eigen A.J. Soe- terstoernooi gewonnen. Ze namen de beker in ontvangst van organi sator Chris van 't Hof. Ere voorzitter A.J. Soeters gaf 's blijk van zijn belangstelling, maar in verband met zijn herstel van een hartoperatie, kon hij niet bij de prijsuitreiking zijn. De vier verenigingen hadden elk twee ploegen afgevaardigd en de resultaten van die twee werden op geteld. WHS Dl en DE zegevierde met 10 punten voor Terneuzense Boys Dl en D2 met 6 p. Kloetinge Dl en D2 en Bruse Boys Dl en D2 hadden elk 4 punten. Zaterdag wordt het A.J. Soe- terstoernooi vervolgd voor de B en C-junioren. Jan Groenewegen van Tholense Boys in een spectaculaire actie, gadegeslagen door o.a. Noad-verdediger Jaap van Oudenaarde(rechts). werden gestuit door de deze mid dag niet te passeren doelman Ger- win Hoek. Ook de oranje-zwarte achterhoede gaf weinig ruimte. Een vrije trap van Jan Burgers opende opnieuw perspectief doch de inlopende Fred Hommel kopte mis. De tweede helft begon goed voor de thuisclub. Na een overtreding in het strafschopgebied legde scheidsrechter Bos de bal, tot ve ler verbazing, op de stip. Ad Ver hees liet zich dit buitenkansje niet ontnemen en schoot zijn ploeg via de paal naar 1-0. Even later kon Hans Polderman na een uitbraak alleen op de ver uitgelopen doel man afgaan. Hij omspeelde die ook, maar werd vervolgens onder uit geschopt. De arbiter verwees de Noordhoek-doelman naar de kleedkamer, waarna een veldspe- ler diens plaats innam. De bezoe kers leken aangeslagen en een feller Vosmeer profiteerde. Een vrije trap werd door Fred Hom mel op maat voorgegeven op Leo Polderman, die echter naast schoot. Tien minuten voor tijd speelde een doorgebroken Jan Burgers Leo Polderman opnieuw aan. Deze miste eerst, maar raakte de bal alsnog en het stond 2-0. Toen was de wedstrijd gespeeld. Een voorzet van Leo Polderman werd door Ron Vaders verzilverd, 3-0. Het werd zelfs nog 4-0 door weer Vaders, nadat een schot van Leo Polderman door de doelman in eerste instantie met de voet was gestopt. De vreugde na het laatste fluitsignaal was groot, vooral toen bleek dat alle andere degradatie kandidaten eveneens hadden ge wonnen. via een fraai schot van Sjaak Koolaard op voorsprong. Er kwa men nog diverse fraaie mogelijk heden, maar doelman Peter van Nieuwenhuijzen reageerde attent op schoten van Bram Filius en Sjaak Koolaard. Negentig minuten lang vocht No ad tegen Tholense Boys voor de laatste kans, maar bijna niemand geloofde nog de degradatie te kunnen ontlopen. Vorige week werd het pleit in feite beslecht. Toen stond men vijf minuten voor het einde nog met 0-1 voor, maar toch verloor men met 2-1 van Bru se Boys. Alleen door een wonder kon Noad nog derdeklasser blij ven. Zelf moest men winnen van Tholense Boys, maar dan moest Bruse Boys wel winnen van mede degradatiekandidaat Kapelle. En dat gebeurde niet. "Ik ben er kapot van", zegt Noad trainer Ko Stoutjesdijk, toen voorzitter Vroegop meedeelde dat de 5-2 'overwinning' van Kapelle definitief was. "Ik had niet ver wacht dat we zouden degraderen. Bij mij leefde de hoop dat we het op karakter nog zouden klaren. En als het op een beslissings wedstrijd had aangekomen, dan hadden we beslist van Kapelle ge wonnen." Wat is de reden dat No ad, een ploeg die beslist niet het slechtste voetbal van de derde klas speelt, een niveau lager moet? Stoutjesijk: "Het is een complex van factoren. Onze basis is eigen lijk te smal en toen we bij blessu res en schorsingen spelers uit het tweede moesten inpassen, bleek dit verschil te groot. Zo speelden we tegen WHS zelfs met zes inval lers. Na dat verlies kwamen we zes puntén los te staan en toen was de kloof geslagen. We hebben nog een sterke eindsprint ingezet en naderden tot een punt, maar vori ge week hebben we het derdeklas serschap verloren." "Noad heeft dit seizoen ook tac tisch zwak gespeeld, want het ver dedigende degradatie-voetbal ligt ons niet. Wij moeten het hebben van ons enthousiasme en offen sief spel." Stoutjesdijk zegt zes he le fijne jaren bij Noad te hebben gekend. "Ze namen, zeker in het begin, alles van me aan. Eigenlijk was het één grote familie. Ik ga beslist niet natrappen, want dat heeft men niet verdiend, maar Noad is qua organisatie niet mee gegroeid met de sportieve succes sen. Dit is niet de schuld van het bestuur, maar op dit niveau kan je toch niet trainen op zo'n 'trai ningsveld' en ook de kleedacco- modatie was beneden peil." Bram Filius valt z'n trainer bij. "Op dat zand kon je niet optimaal trainen en nu we de laatste weken op het veld trainen, zag je dat de combi naties in de wedstrijd vooruit gin gen." Bram Filius vind ook dat sommige spelers te vroeg het hoofd hebben laten hangen. "We hebben te lang gedacht dat we het wel zouden redden." In het veld bleek al snel dat Tho lense Boys Noad de overwinning gunde. Er werd natuurlijk wel voor gevoetbald, maar de geel zwarten speelden beslist niet op het scherpst van de snede. De tem peratuur was ook niet zo aanlok kelijk om tot het uiterste te gaan. Noad begon erg zwak. Blijkbaar waren sommige jongens hun ze nuwen niet de baas, of men had zich al neergelegd bij degradatie. Tholense Boys speelde, onder toe ziend oog van competitieleider mr. L.F. Haverman, de bal rustig rond, zonder echt gevaarlijk te worden. Het enige gevaar kwam van de debuterende A-junior Ge rard Polderman, die nog op de paal schoot. In deze fase van de wedstrijd ontpopte routinier Jos van Splunter zich als een 'gouden' speler voor Noad. Al pratend en aanwijzingen gevend dwong hij z'n medespelers naar grotere da den. Na een half uur kwam Noad PTT 22 10 9 3 29 33-20 Nieuwdorp 22 10 6 6 26 38-34 Yerseke 22 9 7 6 25 28-29 Zwaluwe 22 7 9 6 23 31-23 WHS 22 7 7 8 21 25-20 Veere 22 5 11 6 21 26-25 Tern.Boys 22 5 11 6 21 25-26 Bruse Boys 22 8 5 9 21 39-41 Zaamslag 22 5 10 7 20 23-30 Tholense B 22 6 8 8 20 24-31 Kapelle 22 6 7 9 19 29-35 NOAD '67 22 6 6 10 18 24-31 Tholense Boys benutte een groot deel van de pauze voor een 'zon nebad' op het veld en Ko Stoutjes dijk praatte z'n spelers nog wat moed in. Dit bleek resultaat te hebben. Noad opende fel en Tho lense Boys werd vastgezet op eigen helft. Arbiter Vermeulen voelde de wedstrijd ook goed aan. Jos van Splunter soleerde het straf schopgebied binnen en liet zich zeer gemakkelijk vallen toen Ben Schot hem aantikte. De bal ging op de stip en Bram Filius voltrok het vonnis: 2-0. Tekenend voor de wedstrijdsfeer was, dat geen enke le Tholenaar protesteerde. Bij een derby met belangen was de arbiter ongetwijfeld om opheldering ge vraagd. Tien minuten later ver grootte Leo Zuidweg de voorsprong door een vrije trap van Sjaak Koolaard in te koppen: 3-0. Tholense Boys beperkte zich tot wat tam middenveldspel. Jan van der Vlies was nog dicht bij een doelpunt, maar Frans Stols redde op de doellijn. Johan Schot redde halverwege de tweede helft met een fraaie kopbal de eer: 3-1. In de slotfase kwamen bij Tholen se Boys Aad Geuze en Maurits Fondse nog in het veld voor Piet de Boef en Rien Jansen. Bij Noad werden Dim Verwijs en Frans Stols gewisseld voor Marco van Herpen en Marco den Braber. Het bleef 3-1. Ko Stoutjesdijk complimenteerde na afloop Tholense Boys voor het getoonde spel. "Zij hebben de winst niet weggegeven, maar heb ben wel hun verstand gebruikt." De Fluplandse winst was dus niet toereikend om de degradatie te kunnen ontlopen. Jammer, zeker gezien het feit dat er in de derde klas ploegen zijn met minder ca paciteiten dan Noad. Verschillende spelers en suppor ters bedankten Stoutjesdijk voor z'n inzet bij Noad en wensten hem succes bij Vosmeer. Nel Kornaat trooste de teleurgestelde trainer zelfs met een fles wijn. Volgend seizoen staat in de vierde klas de derby SPS-Noad op het program ma. Noad: Huib van Westen, Fans Stols (Marco van Herpen), Jaap van Ou denaarde, Frans Quist, Jan Zuidweg, Bram Filius, Joop Quist, Jos van Splunter, Sjaak Koolaard, Dim Ver wijs (Marco den Braber) en Leo Zuidweg. Thol.Boys: Peter Nieuwenhuijzen, Sjaak Suijkerbuijk, Ben Schot, Rien Jansen (Aad Geuze), Piet de Boef (Maurits Fondse), Johan Schot, Has san Eljilali, Geert Polderman, Jan van der Vlies, Jan Groenewegen en Gon- nie van As. echter niet te zien dat WHS met vier invallers speelde. Er werd aar dig gecombineerd, maar bij het domein van de Brabantse doel man liet men het afweten. Er wer den dan ook weinig echte kansen gecreëerd. Na een half uur kwam WHS op achterstand toen laatste man Sander Goedegebuure aar zelde, foutief terugspeelde op z'n doelman en de spits van Zwaluwe attent voor 1-0 zorgde. Na de rust drong de thuisclub wat meer aan, maar de WHS-defensie kon zich toch gemakkelijk staan de houden. De groen-witten kre gen ondanks het aandringende Zwaluwe toch meer kansen dan in de eerste helft. Zo was Johan v.d. Repe met een kopbal dicht bij een doelpunt. Aan de andere kant ver dween de bal wel in het net. Henk Vermaas bracht volgens arbiter Koopman z'n tegenstander opzet telijk ten val, maar het was een zuivere sliding. De bal ging op de stip en WHS stond met 2-0 achter. Scheidsrechter Koopman liet ook in dit duel geen sterke indruk ach ter. "Hij dacht dat hij een Eendrachtcup-wedstrijd floot, want toen een speler van Zwaluwe Henk Vermaas natrapte, moest deze speler verplicht gewisseld worden en dat is in strijd met de KNVB-regels", zegt een woord voerder van WHS verbolgen. In de slotfase werd de slecht spelende spits Piet Fase nog gewisseld voor Kees Westdorp, maar ook hij kon geen verandering meer in de stand brengen. Door een 4-0 overwinning tegen Noordhoek hééft Vosmeer op de laatste wedstrijddag het vierde klasserschap veilig gesteld. Grens wachters en Oudemolen maken in een beslissingswedstrijd uit, wie samen met SC Kruisland naar de afdeling Noord-Brabant de gradeert. Onder subtropische temperaturen ontwikkelde zich voor de rust een gelijkopgaande wedstrijd. De be tere kansen waren voor Vosmeer, maar Noordhoek weerde zich ge ducht. De eerste kans in de wed strijd was voor Ron Vaders, maar zijn kopbal werd gestopt. Leo Pol derman kreeg de beste kans om de score te openen. Een voorzet werd door hem over de doelman gelobt, maar die wist het leer ternauwer nood van de lijn te halen. Ook Noordhoek schiep zich met uit vallen enkele kansen, die echter Steenbergen Meto Schutters Noordhoek Walcheren RSV Patrijzen Vosmeer Unitas Grenswachters Oudemolen Kruisland 22 15 22 11 22 9 22 8 22 22 6 22 22 22 22 22 22 5 32 3 30 8 23 7 23 9 23 6 22 6 22 6 22 10 21 7 20 9 20 18 6 42-19 37-24 36-24 27-27 22-23 28-23 36-32 26-24 30-25 24-26 30-44 19-66 net buiten het 16 metergebied in de kruising draaide. SPS was in die periode oppermachtig. Met name Kees van Tiggele miste een paar schitterende kansen. Toch was hij het, die in de veertigste mi nuut via een strafschop SPS op 2-0 bracht. Jan Elenbaas werd in het strafschopgebied onderuit ge haald, dus ging de bal op de stip. In de tweede helft bood Wemel- dinge wat beter tegenstand en zag kans tot 2-1 terug te komen. Het was nu een meer gelijkopgaande wedstrijd. De verhoudingen op het veld waren wel goed, alleen het praten tegen de scheidsrechter ging van Wemeldinge-kant ge woon door. Wim de Groen scoor de na een vlotte combinatie 3-1. Wat later zag Wemeldinge nog kans tot 3-2 terug te komen. Ook Kees van Tiggele kreeg nog een paar goede kansen, maar door overtredingen van de Bevelandse doelman gingen die verloren. De keeper, die al een boeking had, zou eigenlijk weggestuurd moeten zijn, maar omdat er toch niets meer op het spel stond liet scheidsrechter Cense het verstan dig bij een vermaning. Voor SPS een overwinning die groter had moeten zijn. Toch kreeg de ploeg van iedereen een pluim voor het correcte gedrag; men liet zich niet meeslepen door het slechte voor beeld van Wemeldinge. Beveland 22 14 SPS 22 11 Kogelvang. 22 10 Klundert 22 8 Meeuwen 22 6 Nieuwland 22 8 SSV 22 5 DFS 22 7 Mevo 22 5 Wemeld. 22 5 VCK 22 Krabbend. 22 4 7 1 35 48-17 9 2 31 38-23 8 4 28 40-28 8 6 24 30-29 1 5 23 29-33 6 8 22 39-33 1 6 21 27-29 5 10 19 28-35 8 9 18 33-37 8 9 18 24-33 4 5 13 25-31 4 14 12 26-59 SPS sloot de laatste competitie wedstrijd, tegen Wemeldinge, af met een 3-2 overwinning. In oen wedstrijd die niets meer om het lijf had, zag Wemeldinge toch nog kans om tegen drié boekingen aan te lopen. Twee daarvan voor zeu ren tegen scheidsrechter Cense. De Bevelandse ploeg praatte van af het begin te veel, waardoor ze zeker in de eerste helft nauwelijks aan voetballen toekwam. De spe lers werden aan alle kanten door SPS voorbij gelopen. De thuis club wilde er nog wel een mooie en leuke wedstrijd van maken, maar Wemeldinge bleek een ge frustreerd elftal te zijn. Het eerste doelpunt viel halverwege de eerste helft, toen Jan Hage een vrije trap De laatste competitiewedstrijd leek voor WHS 2 goed uit te pak ken. Bij de rust hadden de St. An- nalanders een 0-2 voorsprong in Serooskerke. In de tweede helft gooide WHS 2 er echter met de pet naar. De thuisclub maakte drie doelpunten en daarmee was de nederlaag voor de St. Anna- landse reserves een feit. WHS 2 heeft zich in de reserve tweede klas KNVB nog goed kunnen handhaven. Een zege in Seroos kerke zou zelfs een vierde plaats in de eindrangschikking hebben op geleverd. Nu bleef het de mid denmoot. Yerseke 2 Roda Boys 2 Seroosk. 2 WHS 2 Arnem. 2 Kloetinge 2 SSC 2 Zwaluwe 2 Heukel. 2 Almkerk 2 Tem. Boys 2 Oostkap. 2 22 14 22 13 22 9 22 8 22 22 22 22 22 22 22 22 1 35 43-11 2 33 58-32 4 27 41-30 5 25 36-32 8 23 46-30 8 23 35-27 8 22 35-38 6 20 18-20 8 19 31-39 11 18 32-38 12 14 21-48 18 5 23-74 fSte** 5 ^iilP .fflhr-'-r- rrtrri in ï'fM De ongelukkige Ben Baay, die in de wedstrijd WHS 3-Tholense Boys 2 zijn scheenbeen brak, omgeven door mede-spelers en helpers. WHS-trainer Theo Moerland moest zaterdag nogal wat impro viseren omdat Peter Scherpenisse, Iman v.d. Repe (werk), Sander Westdorp (geblesseerd) en Arie Suarez (ging liever tennissen) te gen Zwaluwe niet van de partij waren. In het veldspel was het 1 vorieten. Over en weer was er kritiek. Nadat iedereen uitgeraasd was, kreeg WHS de schuld, dat geen doelpunt toegestaan was aan de Tholenaren. In de eerste helft namen de adspirant-kampioenen daarvoor echter te weinig initiatieven. Het was een gelijkopgaande strijd met aan beide zijden een scorings kans. Na rust waren de Tholena ren feller en dat resulteerde in twee fraaie kansen. Ben Baay was De Thoolse reserves hadden het kampioenschap niet geheel in ei gen hand, waardoor de motivatie mogelijk wat tekort schoot. Ze hadden er niet op gerekend, dat Veere 2 zo goed zou meewerken door Zaamslag 2 met 0-2 te ver slaan. Dat kostte de Zeeuws- Vlamingen voorlopig de titel en het gaf Tholense Boys nog een herkansing na het 0-0 gelijkspel bij WHS 3. "Jullie hebben wel twintig kansen nodig om te winnen", zo klonk het verwijt van de Thoolse sup porters aan het adres van hun fa- het dichtst bij de kampioenstref fer met een schot tegen de paal. Het lukte echter niet. Leider Toon Baay probeerde het met Julian Roman en Carlo van Elzakker voor Rini Broeren en Hanifi Ben- jilali, terwijl WHS ook twee verse krachten inzette: Iman Fase en Bram Rijnberg in plaats van Theo van 't Hof en Jaap Verhoef. Doel punten bleven echter uit. Negen minuten voor het einde liep Ben Baay een scheenbeenbreuk op bij een duel met Wim Snoep. Na dat hij een opblaasbare spalk rond zijn been had gekregen, werd Baay per brancard naar de bestuurskamer gedragen. Dokter E.H. Veldman achtte na onder zoek verdere behandeling in zie kenhuis Lievensberg noodzakelijk. De ambulance van het Thoolse Rode Kruis zorgde voor vervoer. De Trouwe Duif, Tholen. Meaux, 13 mei. In concours 260 duiven, los 7.15 uur met oostenwind. Eerste duif 11.49.06 is 1103.568 m/min., laatste duif 12.18.45 is 996.602 m/min. J. Baay 1, 10 en 31; J. Kwist 2, 17, 28, 41, 47 en 62; C. Moeliker 3, 14, 51 en 52; C. van Luyk 4, 11, 35, 38, 43, 58 en 59; T. Teunisse 5, 6, 29, 36, 37 en 50; J. Noom 7, 22, 26, 39 en 63; P. Laban 8, 13, 19, 20, 21, 27, 30 en 32; L. Soo- mers 9 en 46; J.M. van Dijke 12; L. v.d. Hoofd 15, 40, 55, 57 en 60; A. Korsman 16, 49, 53, 61 en 65; L. v.d. Klein 18, 23, 33 en 34; A. Laban en Zn. 24, 42 en 56; C. Laban 25, 44, 45, 48, 54; L. v.d. Kleyn Jzn. 64. De Zwaluw, Oud-Vossemeer. Meaux, 14 mei, los 7.15 u. met n.o. wind. In concours 332 duiven van 29 deelne mers. Eerste duif 11.48.25 is 1119.375 m/min., laatste duif 12.29.25 is 973.227 m/min. J. van Ballegooy 1, 6, 10, 23, 24, 41, 43, 52, 57, 59 en 82; Hoek en Zn. 2, 22, 44, 53, 64 en 72; P. Hommel 3, 16, 20, 21, 26, 27, 40, 51 en 65; A. Lind- houdt 4, 13, 17, 60 en 66; D. Vaders 5 en 30; A. Capelle 7, 18, 29, 37, 42, 62, 67 en 75; R. Voormeulen 8, 35, 74 en 79; D. Havermans 9, 32, 38 en 69; A.P. Keyzers 11, 14, 15, 33, 49 en 68; J. Kruf 12, 28 en 70; L.M. Plandsoen 19, 61 en 80; J. Potappel 25 en 56; A. van Daa- len 31 en 54; Jos en J. Vaders 34, 58, 63, 73, 76 en 78; H. Vaders 36 en 45; M. Moerland 39, 77 en 81; G. Hoek 46 en 83; P. Vis 47; M. de Graaff 48; J. Buitenhuis 50; D. Istha 55; M. van Driel 71. De Reisduif, St.-Philipsland. Meaux, 14 mei. In concours 501 duiven, los 7.15 u. met o.wind. Eerste duif 11.54.11 is 1112.09 m/min., laatste duif 12.41.07 is 951.21 m/min. K. Reijngoudt 1, 23, 26, 27, 33, 50 en 112; P. Wagemaker 2, 3, 4, 6, 11, 18, 20, 36, 37, 39, 43, 48, 74 en 113; M. Laban en Zn. 5, 9, 32 en 56; J. Geense 7, 14, 22, 24, 46, 65 en 95; F. den Bra ber 8, 16, 21, 106 en 111; J. Reijngoudt en Zn. 10, 44, 98 en 120; J. Kosten 12, 60, 100 en 114; J. Zuidweg 13, 31, 40, 49, 62, 71 en 88; J.C. Verwijs 15, 17, 28, 35, 47, 54, 57, 64, 66, 73, 79, 82, 89, 93, 96 en 104; Adr. Verwijs 19, 25, 58, 61, 78, 81 en 85; M. Fonteijne 29, 30, 38, 53, 59, 90, 116 en 123; J. Ver wijs en Zn. 34, 68, 84 en 92; R. v.d. Velde 41; S.M. Quist 42, 51, 63, 76, 77, 105 en 117; M.B. Quist 45, 70, 72, 86 en 94; A. en A. Fonteijne 52 en 69; Jan Quist 55, 97 en 107; C. Verwijs 67, 103, 115 en 124; J. Neele 75; J. Walpot en Zn. 80 en 110; A. Geense 83, 91 en 108; A. Faasse 87 en 126; R. v.d. Reest 99 en 118; W. Neele 101 en 109; L. Reijngoudt 102 en 125; M. Meijer en Zn. 119; Ko van Dommelen 121 en 177 Wedvlucht Meaux 14-5-1988, Reisduif te Scherpenisse. In concours 409 duiven los 7,15 uur Straffe oosten wind. Ie pr. 11-46-57 1113,48 m, laatste pr. 12-34-25 940,34 m. Afst. 300 lot 306 km. J. Moerland 1, 4, 5, 6, 9, 10, 11, 12, 13, 34, 39, 54, 62, 63, 72, 74, 76, 77, 83, 90, 93, 105, 118. J.v.d. Zanden 2, 8, 19, 25, 26, 33, 46, 98, 100. J. op den Brouw 3, 27, 52, 112, 124. D. Uijl 7, 60, 75, 80, 88. P. Potappel 14, 20, 37, 43, 45, 50, 64, 86, 87, 92, 102, 116, 119, 129. A. Moerland 15, 17, 24, 42, 55, 56, 66, 69, 70, 78, 81, 82, 84, 91. L. de K. Koolaard 16, 18, 23, 36, 44, 47, 48, 67, 94, 110, 131, 135. A. Rie- dijk 21, 22, 49, 95. J. Wielaard 28, 31, 89, 99. D. Menheere 29, 57, 133, 135, 136. S. Vermaas 30, 97, 104, 111, 122, 127. Iz. Moerland 38, 133. R. Moer land 32, 35, 51, 103, 119, 123. M. Po tappel 41, 58, 61, 65, 96, 106, 125. R. Tasma 40, 85, 120, 128. J.v.d. Repe 53, 73, 108, 114. A. van Haaften 68, 101, 113. P. Bevelander 71. K. Lisse- veld 79, 117. W. Potappel 107, 126, 130. A. Hage 109, 132, M. Goud zwaard 121. Na hervatting van het spel pro beerde Tholense Boys tevergeefs een doelpunt te forceren. Men ging meer risico's nemen en Kees Goedegebuure trad als vliegende keeper op. Iman Fase profiteerde daar nog bijna van, maar evenmin als Nico Hage trof hij doel. Hierdoor bleven de kampioens kansen voor Tholense Boys over eind. Bestuurslid Leen Tichem had daar volop vrede mee. "Zo'n beslissingswedstrijd is eigenlijk het mooiste: nu maken de twee kanshebbers voor de titel het in een rechtstreeks duel zelf uit." Zaamsl. 2 22 12 4 6 28 41-22 Tholen.B.2 22 11 6 5 28 35-20 Bruse B.2 22 10 5 7 25 35-35 Meeuwen 2 22 8 8 6 24 43-32 Dintel. 2 22 7 10 5 24 29-30 AZVV 2 22 8 6 8 22 25-29 Veere 2 22 9 5 8 23 33-34 Klundert 2 22 8 5 9 21 23-24 Hoek 2 22 8 3 11 19 34-36 WHS 3 22 6 7 9 19 27-36 Kogelv. 2 22 6 4 12 16 30-41 Kapelle 2 22 7 1 14 15 35-51 Donderdagmorgen om vijf uur vertrokken de BC-junioren van WHS voor een vierdaagse reis naar het Duitse Detmold, waar werd deelgenomen aan een inter nationaal tournooi. Na SV Loos duinen uit Den Haag te hebben opgepikt, arriveerde men om streeks één uur in het plaatsje Remmighausen bij Detmold. Na te zijn ondergebracht in het jeugd- home bij het sportveld (een gra- velveld) speelden de Sint-Annalanders om kwart over vijf de eerste wedstrijd tegen een Duits elftal. WHS won met 2-1. Vrijdagmorgen stond een excursie op het programma, met als hoog tepunt de 'Adlerwarte', één van de grootste adelaarshows van Euro pa. 's Middags bleef men in de volgende twee poulewedstrijden ongeslagen, via een 1-0 overwin ning op Naarden en een 1-1 ge lijkspel tegen het Brabantse Baardwijk. Met 5 punten uit 3 wedstrijden werd WHS poulewin naar, gevolgd door Baardwijk met 4 punten. Het plezier stond op het eerste plan, maar als de resultaten goed zijn is dat meegenomen. Ook de verzorging door de orga niserende vereniging was uitste- kend, liet Jan Burgers weten. Na zaterdagmorgen het zwembad te hebben gezocht, stond 's middags de finale tegen het Belgische Has selt op het programma. Een span nende wedstrijd, waarin WHS na een 1-0 voorsprong op een 1-2 achterstand kwam. Het keiharde werken werd in het tweede half uur beloond met de gelijkmaker, 2-2. Strafschoppen moesten toen de beslissing brengen en dat viel negatief uit (2-3). Maar een twee de plaats was ook een goede klas sering. Op de afsluitingsavond was er nog een gezellige disco in de kantine, waarna zondag de te rugreis werd aanvaard. Om half zes arriveerde men in Sint- Annaland. Leider André van Ast, de bestuursleden Jaap Vroegop, Wil Fase en Jan Burgers, de sup porters Adriaan en Jannetje Bur gers én de 12 BC-spelers kijken terug op een plezierige reis.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1988 | | pagina 15