SPS zaterdag voor het eerst in finale van Eendrachtcup Geen terrein voor crossers Zeeuwse pupillen winnaar nationale jeugddamdag Vosmeer 2 naar tweede klasse Finale bij Smerdiek Rieburch zevende Concours Hippique HOORTOESTELLEIM Examens Duitse herders Vossenberg stratenloop WHS ook in finale, Vosmeer en Stavenisse om 3e en 4e plaats Wisselbeker resultaat van kennis en vechtlust Tournooien v.v. Vosmeer Jeugdtoernooien S.C. Stavenisse Donderdag 19 mei 1988 DE EENDRACHTBODE 13 SPS kan voor het eerst in het 25-jarig bestaan de Een drachtcup winnen.Op het terrein van Smerdiek moet men zaterdagavond om half zeven de strijd opnemen tegen WHS. SPS bereikte de finale door een 1-2 winst op Vosmeer en een 1-1 gelijkspel tegen Smerdiek. In de A-poule werd WHS winnaar door een 2-0 zege op Tholense Boys en een 1-1 puntendeling tegen Stave nisse. Het was donderdag prachtig weer en het was dan ook niet verwonderlijk dat honderden mensen de wedstrijden bezochten. WHS-Stavenisse Stavenisse-Thol.Boys Thoolse sportnota in hoofdlijnen door commissie aanvaard Het gemeentebestuur is er niet in geslaagd een geschikte accomodatie te vinden voor beoefening van de motorsport op Tholen. B. en w. hebben dat in een brief meegedeeld aan het bestuur van de Thoolse Motorcross Club (TMCC). In de wel- zijnscommissie werd daarom maandag geadviseerd, het betreffende beleidsuit gangspunt in de sportnota 'Niemand buiten spel!maar te schrappen. Meer zwemlessen Accomodaties Contributie WHS-Thol.Boys Vosmeer-SPS Smerdiek-SPS Vosmeer-Smerdiek Pupillen De reserves van Vosmeer keren na drie seizoenen te rug naar de tweede klasse reserve van de afdeling Noord-Brabant. Door een 3-4 nederlaag tegen BSC 2 degradeert de ploeg samen met Internos 2 uit de hoogste klasse van het afdelingsvoetbal. Vosmeer 2 gedegradeerd Vosmeer aan kop en staart afd. voetbal Kampioensdames verslaan Marjola Aspiranten Junioren judo Judoka Richard Withagen eerste ANDRIESSEN AU IC I ENS Vlakbij Grote Markt en Parkeergarage. f i Op het terrein van Smerdiek wordt zaterdagavond uitgemaakt wie zich winnaar van de 23e Een- drachtcup mag noemen. SPS voor de eerste of WHS voor de tiende keer. WHS staat voor de vijftien de keer in de finale, terwijl het voor SPS de allereerste keer is. Voor de finale, die om half zeven begint, spelen Stavenisse en Vosmeer om vier uur voor de der de en vierde plaats. Om twaalf uur maken Tholense Boys en Smer diek uit, wie vijfde en zesde worden. Voorronden Hemelvaartsdag: Poule A: WHS-Stavenisse 1-1, Stavenisse-Tholense Boys 1-1, WHS-Tholense Boys 2-0. Poule B: Vosmeer-SPS 1-2, Smerdiek-SPS 1-1, Vosmeer- Smerdiek 3-1. Stand poule A: WHS Stavenisse Thol. Boys Stand poule B: SPS Vosmeer Smerdiek 2 3 3-1 2 2 2-2 2 1 1-3 2 3 3-2 2 2 4-3 2 1 2-4 De Kringgroep Tholen e.o. van de Vereniging van Fokkers en Lief hebbers van Duitse herdershon den (VDH) hield donderdag een examen, waaraan 11 honden deel namen. 's Morgens werd in Scher- penisse het programma op het oefenterrein afgewerkt. Duidelijk was te zien dat de kandidaten zich goed hadden voorbereid. Voor vijf leden was het de eerste keer dat ze aan een examen deelnamen. Eén kandidaat werd afgewezen, 's Middags was in Sint- Maartensdijk het theoretische ge deelte, waarvoor iedereen slaagde. Keurmeester was M. Dhooge en examenleider J. Ameling. De resultaten: 1. mevr. Verweij met Lana 46 pt. en uitmuntend, 2. mevr. Verweij met Yfra 43 pt. en zeer goed, 3. H. Mutsers met Wolff 42 pt. en zeer goed, 4. M. Bechthold met Elsa 40 pt. en zeer goed, 5. R. Laan met Ewan 40 pt. en zeer goed, 6. W. Breyen met Winchy 39 pt. en goed, 7. C. Vroegop met Esta 38 pt. en goed, 8. J. Vroegop met Hasper 37 pt. en goed, 9. D. Bentum met Bea 36 pt. en voldoende, 10. J. Scheele met Donckey 35 pt. en voldoende. De twaalfde Vossenberg prestatie loop, die vrijdag 27 mei in Oud- Vossemeer wordt gehouden, kent dit jaar een gewijzigde opzet. De organiserende activiteitencom missie van v.v. Vosmeer (in samen werking met atletiekvereniging Olympia uit Halsteren) koos voor een stratenloop, in plaats van een parcours om het sportveld. Start en finisch zijn nog wel op het sportpark, waar de deelnemers kunnen kiezen uit drie afstanden: 5, 10 of 15 kilometer. Dat begint om 19.30 uur. De afstanden 1 en 3 kilometer vin den nog wel op sportpark De Vos senberg plaats. Die beginnen om respectievelijk 18.30 en 19.00 uur. Vosmeer-doelman Jack Hommel grijpt de bal voor een Smerdiek-aanvaller, terwijl zijn mede-verdedigers Bas Quist(links) en Henk Potappel en André Havermans met spanning toekijken. Stavenisse speelde tegen WHS een zeer goede wedstrijd. Het was to taal niet zichtbaar dat de ploeg van Kees Stoutjesdijk enkele klas sen lager speelt dan de Sint- Annalanders. WHS liep aanvan kelijk achter de feiten aan. Stave nisse was gebrand op een goed resultaat en daar was de inzet dan ook naar. De eerste scoringsmoge- lijkheid was voor WHS, toen ach tereenvolgens Johan v.d. Repe en Ewoud Fase rakelings naast scho ten. WHS bakte er tot grote erger nis van trainer Theo Moerland weinig van. Er werd niet bewogen zonder bal en het spel werd onvol doende breed gehouden. Boven dien was de inzet, vergeleken met Stavenisse, beduidend onder de maat. Het was dan ook niet ver wonderlijk dat een solerende Nico Nooy z'n ploeg verdiend op voor sprong bracht. WHS kreeg naar mate de wedstrijd vorderde toch wat meer grip op de wedstrijd. Stavenisse werd in de verdediging gedrukt, maar laatste man Rien Klippel gaf goed leiding aan de- defensie. In de slotfase bracht Ewoud Fase z'n team op gelijke hoogte. Het spel ging over en weer, maar echte doelkansen kwa men er niet meer. Zo bleef het 1-1. Ook bij de strafschoppen kwam er geen winnaar uit de bus: 3-3. Stavenisse kwam daarna in het veld tegen Tholense Boys. Deze wedstrijd was er bij het publiek wat minder bewondering voor de Stavenissenaren. Vermoedelijk had men tegen WHS teveel gege ven en ging de vermoeidheid een woordje meespreken. Bij het minste of geringste stond men in vuur en vlam. Dit reageerde men af op de tegenstander en scheids rechter Koopman, die veel proble men had om de wedstrijd tot een goed einde te brengen. Hij stuur de doelman Rien Smits uit het veld toen hij Jan Groenewegen zonder enige aanleiding belaagde. Ook Tholenaar Piet de Boef werd uit het veld gestuurd, omdat hij zich afreageerde op Jaap Hoek, nadat hij hard werd aangepakt. Tholense Boys speelde met diverse invallers, want Jan van der Vlies, Ben van Olffen, Sjaak Suijker- buijk en Rien Jansen waren afwe zig. Zo mochten de jeugdige spelers Erwin de Nijs, Geert Pol derman en Ben Baay hun kunnen tonen. In de openingsfase ver» scheen Nico Nooy van Stavenisse oog in oog met de Thoolse doel man, maar hij faalde. De geel zwarten gingen aandringen en wa ren vooral individueel hun oppo nenten de baas. Een solerende Johan Schot was dicht bij een doelpunt, maar hij werd binnen de zestien meter neergelegd. Na de rust kwam Tholense Boys via een fraaie solo van Jan Groen wegen op 0-1. De defensie van Sta venisse, die tegen WHS z'on goede indruk achter liet, bakte er weinig meer van. Met lange ballen probeerden ze hun aanvallers te Mevrouw J. Snoep-Overbeeke vond het vreemd, dat vanuit de sportwereld geen enkele reactie op de nota was gekomen. Gevraagd naar de oorzaak zei wethouder P. van Schetsen daarnaar slechts te kunnen gissen. "Maar 't is wel spijtig." P. van Belzen vond het wat te ver gaan, dat de gemeente met sport als het ware de boer op gaat naar allerlei maatschappelijke groepen. "Als het particulier initiatief ach terwege blijft, neemt u dan het voortouw," wilde hij weten. Van Schetsen ontkende dat, maar wees er tegelijkertijd op dat het met de gehandicaptensport zo wel is ge gaan. Ook M. Dijke vond het geen ge meentelijke taak om sportbeoefe ning te stimuleren. Hij vond dat een taak van de verenigingen. Een voorwaardenscheppend beleid keurde hij niet af. Daarop ont stond een discussie over het ver schil tussen stimuleren en voorwaarden scheppen, maar daar kwam men niet uit. Mevrouw Snoep kwam met een voorstel om het aantal zwemles sen uit te breiden. "Twee seizoe nen is te weinig." Wethouder J. Versluijs wees erop, dat er dan an dere vakken binnen het onderwijs voor zouden moeten wijken. "Nog afgezien van de kosten. Nu al hebben we drie badmeesters en dan nog de kosten van het ver voer," zei hij. Geen van de andere commissieleden steunde het voor stel van mevrouw Snoep. Van Bel zen: "Schoolzwemmen is zelfs niet in de Londo-normen opgeno men. Als het om prioriteiten gaat, dan weet ik nog wel andere." Bij het hoofdstuk accomodaties kwamen opnieuw de zwembaden aan de orde. De wettelijke eisen in verband met de milieuhygiëne hebben forse investeringen tot ge volg. Deze worden vanaf 1990 ge faseerd uitgevoerd. Van Schetsen zei dat sluiting van de baden niet wordt overwogen. Wanneer er geen geld meer zou zijn, zou men voor een moeilijke keuze worden gesteld, gaf de wethouder toe. Er wordt gedacht aan een studie naar een functioneler gebruik. J. v.d. Heuvel meende dat de aan wezige sportaccomodaties niet voldoende zijn, gehoord de dis cussie in de commissie sport. "Op dit moment ken ik geen enkele wens," zei Van Schetsen. Hij wees er daarbij op, dat geen enkele ver eniging op de nota had gerea geerd. Een oplossing voor de lage bezet tingsgraad van sommige accomo daties bleek ook het college niet te hebben. M. Dijke had vraagtekens bij de sportdeelname. "Er komen steeds minder jongeren en er doen steeds minder jongeren aan sport." Dat hij gestaafd zien met bewijzen. Versluijs: "Aan de hand van de le dentallen van de verenigingen en het gebruik dat van de accomoda ties wordt gemaakt is dat hard te maken." Zowel Dijke als Van Bel zen maakten hun bezwaren tegen de zondagssport kenbaar. Mevrouw Snoep vroeg of er iets extra's voor de jeugd kan worden gedaan, zodat hoge contributies geen belemmering vormen om aan sport te doen. Van Schetsen wees erop, dat jeugdleden al extra gesubsidieerd worden. "Het pro bleem is niet zo simpel op te los sen, maar ik heb geen enkel inzicht in het aantal jeudigen dat de contributie niet kan betalen," zei hij. Van den Heuvel kaartte het pro bleem van de kadervorming aan. "Daarvoor krijg je 80°7o subsidie in de kosten, maar als die vrijwil ligers hun papiertje eenmaal heb ben, willen ze een vergoeding. Die subsidie ben je dan kwijt." Hij zag voor de toekomst problemen om voldoende kader te hebben in sportverenigingen. Bij de rondvraag pleitte Van Bel zen voor afvalbakken bij de Oesterdam, waar het met dit weer al erg druk is. "Ik ben er gisteren nog geweest, maar er lag niet één papiertje," zei Van den Heuvel. Wethouder Versluijs benadrukte, dat het terrein eigendom is van het college ervan uitgaat dat het rijkswaterstaat, zodat de gemeen- percentage sporters hoog is wilde te niets kan doen. 1 bedienen. Jan Groenewegen schoot nog op de lat, maar in de slotfase kwam Stavenisse op gelij ke hoogte, toen de bal op de stip werd gelegd, nadat Anton Klippel zich gemakkelijk liet vallen. Nico Nooy verzilverde de strafschop. De partij eindigde in 1-1. Het was jammer dat sommige spelers niet beseften dat het een vriendschap pelijk tournooi is, waarin eigen lijk, behalve de eer, niets op het spel staat. Tholense Boys won de strafschoppen met 4-3. In deze wedstrijd ging het er heel wat sportiever aan toe. WHS toonde meer inzet dan in de partij tegen Stavenisse. Tholense Boys werd in het begin vast gezet op de eigen helft en de groen-witten kre gen enkele goede kansen. Zo kwam Sander Westdorp alleen voor doelman Goedebuure, maar hij deponeerde de bal over de lat. Even later revancheerde Westdorp zich knap door 1-0 aan te tekenen. Tholense Boys probeerde met combinatie^ en individuele acties van Johan Schot en Jan Groene wegen wat aan de stand te doen, maar doelman Theo den Engels man liet zich niet verschalken. Schoten van Johan Schot en Piet de Boef gingen net over en naast. Bij WHS was het veldspel wat ver zorgder dan bij Tholense Boys, maar echt oogstrelende acties werden er niet op de mat gelegd. Het Sint-Annalandse publiek leef de erg mee met zijn ploeg en toen Arie Suarez een fraaie solo be kroond zag met een doelpunt, leek het er even op of ze het kam pioenschap in de derde klas had den behaald. Na de 2-0 stand kregen beide teams nog enkele kansjes, maar de bal verdween niet meer in de touwen. In poule B streden Smerdiek, SPS en Vosmeer om de beste klasse ring. De openingswedstrijd tussen Vosmeer en SPS was een gelijkop- gaande partij, met aanvankelijk de beste kansen voor de ploeg uit Poortvliet/Scherpenisse. Tot twee maal toe behoede de lat Vosmeer voor een achterstand. In de twee de helft drong Vosmeer meer aan. Bij een uitval kopte Fred Hommel maar net naast en een alleen door gaande Leo Polderman strandde op de uitgelopen SPS-doelman. Even later scoorde Polderman uit een identieke situatie toch de ope ningstreffer. Na die voorsprong kroop Vosmeer in de verdediging en daarvan profiteerde SPS. Via onderkant lat tekende Walter Be velander de gelijkmaker aan. Aan de andere kant ging een schot van Polderman over. Opnieuw Beve lander zorgde tenslotte voor een 1-2 SPS-zege, nadat de oranje- zwarte verdediging opnieuw faal de. Vosmeer deed nog wel wat te rug. Zo verdiende een schitterende omhaal van Fred Hommel een be ter lot dan in de handen van de doelman te belanden. Bij de straf schoppen hielden beide ploegen elkaar met 4-4 in evenwicht. Een overwinning op Smerdiek zou SPS meteen van een finaleplaats verzekeren. Al in de beginfase kwamen er goede kansen. Bij een aanval liet de Smerdiek-doelman de bal los, maar een toegeschoten SPS-er raakte de bal niet goed en ze rolde tegen de paal. Even later ging de bal via de vingertoppen van Lindhout en de lat net over. Daarna ontwikkelde zich een op en neergaande wedstrijd. Datzelfde spelbeeld was na de rust te zien. Er leek een doelpuntloos gelijkspel aan te komen, totdat een SPS-aanvaller binnen de be ruchte lijnen werd neergelegd. Jan Hage verzilverde vervolgens de toegekende strafschop. Een aan dringend Smerdiek leek niet in staat aan die stand iets te verande ren. Kort voor het einde bracht een aanval Hogendoorn in een vrije positie voor een leeg doel en hij tekende de gelijkmaker aan, 1-1. Ook de strafschoppen eindig den gelijk: 3-3. De laatste wedstrijd moest de be slissing in poule B brengen. Bij een overwinning van Vosmeer was SPS zeker van een finaleplaats. Aan beide kanten kwamen er kan sen, maar ze werden niet benut. Een schot van Smerdiek werd hoog over gekopt en bij een uitval verdween de bal naast het doel. Uit een hoekschop voor Vosmeer tikte Fred Hommel de bal op de paal. Toch kon Vosmeer de score openen. Wim Scherpenisse duwde Ron Vaders, die niet aan de bal was, in het strafschopgebied om ver. Leo Havermans tekende van af elf meter 1-0 aan. Smerdiek kwam op gelijke hoogte, toen een hard afstandsschot van Rudy Westdorp in de benedenhoek be landde. Beide ploegen hadden veel kansen nodig. Een mooie aanval werd door Hans Polder man doeltreffend afgerond en nog geen minuut later was het op nieuw Polderman die na een uit val in tweede instantie scoorde, 3-1. Het Zeeuwse pupillenelftal is voor het eerst winnaar geworden van de nationale jeugddamdag. Hierdoor is de hegemonie van de provincies Friesland en Gelderland door broken. Bij dit jaarlijks terugkerend evene ment maken de allersterksten uit iedere provincie uit welke ploeg de sterkste jeugd heeft bij de pupil len, aspiranten en junioren klasse. De Thoolse delegatie bestond uit de pupillen Martijn Schellinger en Corné Buscop, de aspiranten wa ren Toby Hage, Erik van Gorsel en Daniëlla de Vos. De Zeeuwse pupillenselectie werd aangevoerd door Martijn, hij kon in zijn eerste partij meteen zijn krachten meten met de Groningse kampioen. Nadat er een gelijk waardige 9 om 9 stand op het bord kwam, wist Martijn het spel naar zijn hand te zetten. Na een weder zijdse doorbraak naar dam werkte Martijn het eindspel vakkundig af met winst. Corné had het echter moeilijk met zijn debuut in de Zeeuwse selectie, in zijn partij te gen de vierde man van Noord- Holland liep hij in een damzet en verloor. De andere 3 Zeeuwse spe lers haalden 4 punten binnen. In de tweede ronde wist Corné zich goed te herstellen tegen Drenthe. In een prima partij kwam hij 2 schijven voor en won. Martijn had het moeilijk tegen de Utrechtse kampioen, hij kreeg een openings- In het pinksterweekeinde heeft v.v. Vosmeer twee flinke voetbaltour- nooien gepland. Wedstrijdsecreta ris J. Wessels ontvangt zaterdag tien elftallen en maandag zes. Zaterdagmorgen om 10.20 uur be gint het tournooi van het derde en vierde elftal. Daaraan doen mee: Vrederust 2, WHS 4, Noad 4, SPS 4, Vosmeer 3, Vosmeer 4, Vosmeer A en de Belgische ploegen FC Max, FC De Wijngaarden en VK Berlaar. Maandag komen de dames in ac tie. De kampioenen ontmoeten Serooskerke, Yerseke, Blauw-Wit (uit Wassenaar) en de Belgische teams Ekeren en Tongeren. Het tournooi begint om 12.00 uur. De reserves van Vosmeer zijn door het 3-4 verlies tegen BSC 2 gede gradeerd uit de hoogste klasse van het afdelingsvoetbal. Na een ze vende klassering in het eerste en een vierde plaats in het tweede sei zoen, moet dit jaar met een voor laatste plaats genoegen worden genomen. Samen met Internos 2 komt Vosmeer volgend seizoen in de tweede klasse reserve uit. Vosmeer kwam al vrij snel op ach terstand, nadat een Roosendaalse aanvaller attent reageerde op een foutje van de doelman. De oranje- zwarten kwamen echter terug door een doelpunt van Ab de Jon ge. Vosmeer was beslist niet min der dan BSC. Via een treffer van Jack Mosch ging men zelfs met een 2-1 voorsprong rusten. In de pauze werd vernomen dat ook VVR 2 voor stond, terwijl die ploeg per se moest verliezen om Vosmeer een kans te geven. Vosmeer trok zich dit blijkbaar aan en geloofde er niet meer in. Op tijd van vijf minuten liep BSC naar 2-3 uit en het werd zelfs nog 2-4. Vervolgens hielden de bezoe kers de zaak achterin goed dicht. Toch wist Jos de Wit de Brabantse doelman te verschalken en 3-4 te scoren. De Wit viel nog gebles seerd uit, evenals Frank Timmer mans, waardoor een beroep moest worden gedaan op spelers van het derde en vierde elftal! In de stand kwam geen verandering meer, zo dat na drie seizoenen een einde aan het eerste klasse avontuur kwam. Vosmeer 4 is er ook in de laatste competitiewedstrijd niet in geslaagd een overwinning te beha len. Tegen FC Bergen 5 werd het een 2-4 nederlaag, zodat de ploeg met slechts één punt als laatste eindigt in de vierde klasse 401. In een gelijkopgaande eerste helft nam FC Bergen de leiding. Na tien minuten in de tweede helft liep de ploeg uit naar 0-3. Door een omzetting bij Vosmeer kwam Johan de Koning in de spits en hij tekende 1-3 aan. Daarna was de thuisclub sterker, maar de bezoe- kers scoorden 1-4. Tien minuten voor tijd bepaalde Johan de Ko ning de eindstand op 2-4. Vosmeer 5 besloot de competitie met een 5-3 overwinning tegen Halsteren 7 en een tweede plaats in de vierde klasse 402. Door doelpunten van Rien Goedege- buure, Cees Timmermans en Dré Aarnoudse stond de Thoolse ploeg met de rust al met 3-0 voor. Na de rust speelden de oranje- zwarten een stuk minder sterk. Wim Heijboer en Cees Timmer mans scoorden nog wel, maar Halsteren wist ook driemaal het net te vinden. Wim Pons schoot nog een strafschop tegen de lat. Vosmeer dames heeft ook de laat ste wedstrijd in de regioklasse winnend afgesloten, zodat uit 20 wedstrijden 34 punten werden be haald. In Lepelstraat bood Mar jola Girls, de nummer drie op de ranglijst, bloemen aan aan aan voerster Helma Verhees. Vosmeer had het betere van het spel en kwam na bijna twintig minuten via Anita Goedegebuure aan de leiding. Maar drie minuten later profiteerde de thuisclub van een grove verdedigingsfout, 1-1. On danks een overwicht scoorde Vosmeer voor de thee niet meer. In de derde minuut na rust werd de doorgebroken Helma Verhees net buiten de 16 meterlijn gestuit. De directe vrije trap schoot ze zelf via onderkant lat in, maar het voor iedereen glaszuivere doel punt werd door de arbiter afge keurd. Na twaalf minuten werd het toch 1-2. Helma Verhees zette de bal voor en een Marjola- verdedigster raakte het leer en liet haar doelvrouw kansloos. Drie minuten later besliste Vosmeer de wedstrijd. Een verdedigster speel de te zacht terug en uit een moei lijke hoek plaatste Jolanda Dorst de bal in de uiterste hoek, 1-3. Kunst op veerboot. In mei en juni exposeert de Goesse beeld houwster Matthy Murre vier pastels op de veerboot Vlissingen- Breskens. combinatie om z'n oren en de 2 schijven achterstand bleek teveel, hij verloor. Doordat de andere Zeeuwen, Marthien Antonisse, Andres van de Berghe en Matthieu de Rooy allen wonnen, kwam Zee land op een gedeelde 2e plaats te recht achter Gelderland. De Zeeuwse ploeg veroverde de eerste plaats in de derde ronde. Zoals eerder die dag, had Martijn weer een ijzersterke tegenstander, de beste man van Friesland. De Thoolse crack nam geen enkel risi co en werkte zeer solide de partij naar een knappe remise. Corné verraste zijn tegenstander uit West Holland met een slagzet, waar door hij won. De andere Zeeuwse spelers wonnen ook allen zeer fraai, daardoor kwam Zeeland met 1 punt voorsprong op Gelder land uit de derde ronde. In de voorlaatste ronde leek het fout te gaan. Zowel Corné als Martijn moesten schijfverlies incasseren, maar Martijn kon de Noord- Hollander een punt afpakken: re mise. Uiterst spannend was de partij van Corné tegen Friesland, in een 1 om 3 dammen eindspel greep uiteindelijk de arbiter in om dat na 10 zetten zo'n stand vol gens het reglement remise is. Ook nu verkeerden de andere Zeeuwen in een blakende vorm: ze wonnen weer alle drie, waardoor Zeeland de voorsprong uitbouwde tot 3 punten. In de laatste ronde won Corné tegen Midden-Holland via een schitterend gespeeld eindspel. Ook de Drenthse tegenstander van Martijn had problemen, de lange vleugelopsluiting en later een voorpost van Martijn bleek effec tief te zijn. Na een lichte combina tie won Martijn. De andere Zeeu wen tekenden nog 4 punten bij, waardoor Zeeland won met 39 punten uit 25 partijen, vóór Gel derland (35) en Utrecht (31). Top scoorders werden Matthieu Anto nisse en Andres van der Berghe, een unieke prestatie. De Zeeuwse aspirantenselectie mocht slechts 2 partijen spelen. Op het eerste bord zat uiteraard kampioen Toby Hage, die gelijk een N.K.-finalist uit Friesland trof. Toby speelde een moderne en strijdlustige opening, de centrum flankaanval bood goede perspec tieven. Hij ging echter niet over op een 2 flanken Roozenburg opstel ling en verloor door een geniepig zetje een schijf. Ondanks hevige strijd verloor Toby. Op het derde bord had Erik een klassieke stand op het bord. Zijn tegenstander zet te een omsingeling in en Erik kwam de problemen in zijn stel ling, n.l. 2 hangende schijven, niet meer te boven: 0-2. Daniëlla speel de op het vierde bord een gewaag de lange vleugelopsluiting, waar mee zij teveel risico nam. Haar te genstander liep zich te pletter op het machtige centrum van Daniël la, hierdoor kwam zij uit de opsluiting en won fraai door met 1 schijf 3 schijven van haar tegen standers vast te houden. De overi ge Zeeuwen, Dominique de Rooy en Michel de Jager verloren. In de tweede ronde speelde Toby een de gelijke partij. Hij plaatste een goed klaverblaadje en zijn tegen stander worstelde met een lange vleugel opsluiting. Aan het eind van het middenspel, met nog een berg stenen op het bord besloten ze tot remise, in een stand die voor Toby nog winstkansen bood. Erik worstelde met een moeilijke en lastige voorpost en kwam zelfs als Zeeuw niet meer boven en verloor. Daniëlla bleek in topvorm te ver keren, in een overbevolkte stand kwam zij op een goede wijze een schijf voor en wist uiterst gecon centreerd dit voordeel tot het ein de vast te houden, een tweede overwinning was veilig gesteld. Met de 2 andere Zeeuwse spelers verliep het goed, beiden wonnen hun partij. Door dit resultaat wer den de Zeeuwen met 9 punten ge deeld 8ste, winnaar werd Friesland. Het junioren vijftal trad zeer ern stig verzwakt aan. De Thoolse ju nioren Jan Moerland, Henk Gun- ter en Ronnie Gunter waren we gens schoolexamens verhinderd, hierdoor stonden de andere Zeeu wen voor een hopeloze opgave. Naarmate de partijen vorderde, bleek de Zeeuwse selectie niet op gewassen te zijn tegen andere pro vincies. Zeeland werd met 2 pun ten uit 5 partijen laatst. Winnaar werd het team van Noord-Holland met 8 punten. Voor het eerst kwam de Zeeuwse ploeg uit de Bilt terug met een wis selbeker, het resultaat van kennis en vechtlust van de pupillen. Het eerste meisjeselftal van de o.b.s. De Rieburch uit Sint- Maartensdijk heeft een zevende plaats behaald op het regionaal kampioenschap schoolvoetbal. Aan de Zeeuwse finale, in Middel burg, deden 9 elftallen mee. De Rieburch werd ingedeeld in een poule van vier en speelde drie wedstrijden van elk twintig minu ten. De wat magere zevende plaats werd gecompenseerd door het goede weer, terwijl de inzet en het plezier volop aanwezig waren. Voor het vervoer naar de provincie-hoofdstad werd door de ouders van de meisjes gezorgd. Richard Withagen uit Tholen heeft tij dens het judotoernooi in Malov, Dene marken, prima resultaten geboekt: hij werd le in de categorie tot 70 kg. Ook Danielle de Vos, 4e in de cat. tot 40 kg. en Paul Goorden, 3e in de cat. tot 70 kg. waren tevreden. Zij genoten enkele kilometers van Kopenhagen samen met ongeveer 80 judoka's uit Denemarken, Zweden en Nederland van de sportieve wedstrijden en een leuk verblijf. De prijzen werden uitgereikt door Wim Wuyts en Keld Larsen. In Bergen op Zoom wordt in het Pinksterweekeinde het traditione le Concours Hippique gehouden. Op de renbaan Kijk in de Pot viert men het 85-jarig bestaan van dit evenement. Op eerste Pinksterdag wordt een dressuur gereden, die meetelt voor het Nederlands kampioenschap. Bekende ruiters als Annemarie Sanders, Janet Hazen, Patricia CallagRan en Jack Schumans zijn daar aanwezig. Op tweede Pinksterdag strijden meer dan 600 landelijke ruiters in het internationaal concours hippi que om de verschillende prijzen. Naast de discipline dressuur en springen zijn er ook voor de tuig- paarden een aantal aparte rubrie ken ingericht. Ook het showelement ontbreekt niet op dit ruiterfestijn, dat gratis toegankelijk is. Sportclub Stavenisse heeft voet baltoernooien voor verschillende jeugdcategorieën gehouden. Eerst kwamen de F-pupillen aan bod, waarbij de ouders veel belangstel ling toonden. Er was een sterkere en een zwakkere poule, waarbij door vergelijking van de standen de ranglijst werd bepaald. De or ganiserende vereniging zegevierde. 2. Vosmeer F2 3. WHS 4. Thol. Boys F2 5. SPS 6. Smerdiek F1 7. Vosmeer F1 8. Thol. Boys F1 9. Vosmeer F3. Iedere speler kreeg een vaantje. Vervolgens kwamen op het sport veld aan de Pilootweg in Stavenis se de B-junioren aan bod. SPS deed met 5 A-spelers zonder me dedinging mee. In een beslissings wedstrijd wort Thol. Boys met strafschoppen van Vosmeer. 3. WHS 4. SPS. André van Poort vliet van WHS brak zijn pols tij dens dit toernooi. Vrijdag speelden .de E-pupillen: Tholense Boys El won in de finale van Tholense Boys E2. 3. Stave nisse 4. WHS 5. SPS 6. Thol. Boys E3 7. Smerdiek. 's Midddags kwam de C-jeugd binnen de lijnen: 1. Smerdiek 2. Thol. Boys 3. SPS 4. Stavenisse. De voetbaltoernooien van SC Sta venisse worden vervolg: 21 mei D- pupillen en 28 mei A-junioren. Al jarenlang het adres voor vakkundige en vertrouwde aanpassing van: Gediplomeerd FIDA lid Lid Ned. Vereniging voor Audiologie Gediplomeerd electrotechnisch Ingenieur. Met de auto voor de deur bereikbaar Ingang ook voor rolstoelen geschikt Indien nodig ook bezoek aan huis. Alle merken en typen boortoestellen Leverancier van ziekenfondsen Vervaardiging van oorstukjes en mini-in-oor toestellen in eigen bedrijf Moderne test- en meetinstrumenten voor controle en aanpassing van Uw toestel. Gewaarborgde Service door: Gratis halfjaarlijkse controle en service abonnement. Gratis Proefperiode. PENSTRAAT 37, BERGEN OP ZOOM, TELEFOON 01640-34464 Advertentie I.M.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1988 | | pagina 13