Wk Eerste en tweede prijzen streekkoren Zeehonden Kabouters in de Abdij Zeehond aan boord Subsidie kunst en cultuur Kantoren provincie dicht Cursus voor diabetici Verdubbeling Rehobothschool in Stavenisse Klederdrachten in bibliotheek Woensdag 11 mei 1988 Provinciale staten vergaderen vrijdag 20 mei, 10.00 uur, in de Statenzaal, Abdij 11Middelburg. Wie de provinciale politiek wil volgen, kan bij die vergadering zijn, want zij is openbaar. Bejaardenoorden Verkeer Cultuur Woonwagenplan Kinderopvang Organisatie COMMISSIES Smalstads Mannenkoor, Maranatha en VZOS De koren V.Z.O.S. en Maranatha uit Sint-Philipsland en het Smalstads Mannenkoor uit Sint-Maartensdijk namen zaterdag in Middelburg deel aan het elfde Zeeuws Zangersmanifest. In categorie A behaalde het Smalstads Mannenkoor een eerste en VZOS een twee de prijs. Maranatha behaalde een tweede prijs in ca tegorie C. V.Z.O.S. en Maranatha PAK EVEN UW ZAKBOEKJE Nooit meer Mej. v.d. Leeden werd Ridder O.N. ABDIJ Een groot deel van de vijf miljoen die de provincie jaarlijks besteedt aan subsidies voor kunst en cul tuurbehoud, is voor het organise ren van activiteiten. Onder deze activiteiten vallen culturele uitwisselingsprogram ma's tussen de provincies Oost en West-Vlaanderen en Zeeland, tentoonstellingen, theater- en muziekuitvoeringen, begeleiding van amateurverenigingen door orkesten, beroepssolisten of diri genten en cursussen. Plaatselijke evenementen komen niet voor subsidie in aanmerking. Zij moeten een provinciaal of re gionaal karakter hebben. Als evenementen zonder die ken merken echter een opvallend ho ge kwaliteit of een vernieuwend aspect hebben kunnen de organi serende instanties wel in aan merking komen voor een provin ciale bijdrage. Aanvragen voor een subsidie kunst en cultuurbehoud moet worden gericht aan Gedeputeer de Staten van Zeeland, Postbus 6001, 4330 LA Middelburg. De ze verzoeken moeten wel drie maanden voordat het evenement plaatsvindt, gedaan zijn. Tegen beslissingen die de provin cie neemt over de verzoeken kan bezwaar worden ingediend. Als de subsidie is toegezegd kan een voorschot wqcs)j?p, yftrstrqj^jqt, tachtig procent. Jèpiosï^vOD -rnbtt>oi^< In de publiciteit die aan de activi teiten gegeven wordt moet de sponsoring door de provincie worden vermeld. Het niet nakomen van deze voor waarde kan betekenen dat de subsidie wordt verlaagd of inge trokken. Over de subsidies kunst en cul tuurbehoud is een informatieblad gemaakt. Het is verkrijgbaar bij het informatiecentrum van de provincie. Abdij 9, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, te lefoon (01180) 31400. Volgende week dinsdag, woens dag en donderdag is de ten toonstelling Zeehonden in de Zeeuwse wateren te zien in de haven van Sint-Annaland. De tentoonstelling is opgesteld in het ruim van de motorklipper Avontuur. De Avontuur ligt ter hoogte van de weegbrug. Te zien is onder meer welke soorten zeehonden er op de we reld zijn, welke daarvan in de Zeeuwse wateren zijn gesigna leerd en wat kan worden gedaan om de verschijning van de zee honden in de Oosterschelde te vergroten. Het is mogelijk de tentoonstelling in groepsverband te bezoeken. De groepen kunnen per bezoek uit dertig mensen bestaan. Aan meldingen voor zulke bezoeken kunnen worden gedaan bij het bureau voorlichting van de pro vincie, tel. 01180-31394. De openingstijden in Sint- Annaland zijn van tien tot vijf uur. De tentoonstellingsdagen zijn, zoals gemeld van 17 tot en met 19 mei. De toegang is gratis. Van woensdag 11 mei tot en met vrijdagmorgen 20 mei zijn werkstukken van geestelijk gehandicapten uit heel Zeeland te zien in de Kapittelzaal van de Abdij in Middelburg. De naam van de tentoonstelling is ontleend aan een landelijke ten toonstelling van de stichting J.J. Dondorpfonds in Apeldoorn. Het Dondorpfonds heeft vorige maand een congres gehouden over het gebruik van beeld, muziek, dans en schilderen in de zorg en begelei ding van geestelijk gehandicapten. Aansluitend werd werk getoond op een tentoonstelling in Apeldoorn. Bezoekers van het dagverblijf voor ouderen De Windroos in Middelburg en een bewoonster van Den Berg in Goes exposeerden daarbij. Dat werk en dat van andere geestelijk gehandicapten uit Zeeland is nu in Middelburg te zien. De tekeningen, schilderijen, beelden en het textiel zijn afkomstig van bewoners van inrichtingen als De Sterre in Clinge, van gezinsvervan gende tehuizen als Schouwenoord in Zierikzee, van leerlingen van de scholen voor zeer moeilijk lerende kinderen en bezoekers van de dag verblijven voor kinderen en voor ouderen, zoals Akka in Middelburg en de Dagboog in Terneuzen. Dinsdag heeft gedeputeerde W. Don voor volksgezondheid de ten toonstelling geopend. Het uit 35 leden bestaande huisorkest van Vij vervreugd in Middelburg heeft de muziek daarbij verzorgd. De tentoonstelling is tot en met 20 mei te zien in de Kapittelzaal, Ab dij 9, Middelburg. Openingstijden: 9.30-12.30 uur èhM 3.30-16.30 uur. Op 20 mei, de laatste dag, is de tentoonstelling alleen nog 's morgens geopend. De expositie biedt een goede gelegenheid eikaars werk te bekijken. Groepen bezoekers wordt gevraagd het bezoek telefonisch aan te melden bij het bureau voorlichting van de provincie, tel. 01180-31395. m IETTWS Staten vergadering De jaarverslagen over 1987 van de nv Watermaatschappij Zuid- West-Nederland en van de nv Provinciale Zeeuwse Energie Maatschappij staan op de agenda. Bij de WMZ werd een winst van ruim 4,1 miljoen gulden geboekt en bij de PZEM van ruim 12,2 miljoen gulden. In de vorige vergadering hebben provinciale staten een besluit over het spreidingsplan bejaar denoorden en de herziening van het plan voor de bejaardenoor den uitgesteld. De voorstellen zijn nu opnieuw aan de orde. Be langrijk element vormt de situatie in de gemeente Axel met sluiting van het bejaardenoord De Lin- denhof in Zuiddorpe ten gunste van nieuwbouw in Koewacht. In het spreidingsplan gaat het om een goede verdeling van het aan tal bejaardenoorden over de pro vincie met daarbij aandacht voor het aantal bewoners per tehuis en voor de signatuur van de te huizen. Provinciale staten beslissen over een krediet van vijfhonderd dui zend gulden voor de reconstruc tie van een deel van de weg tus sen Sint Philipsland en Zijpe. Op twee stukken worden de beton platen vervangen door asfalt. De provincie is de instantie ge worden, die taxi vergunningen De Lindenhof Zuiddorpe, onderwerp van gesprek bij spreidingsplan bejaardenoorden. moet één tarief voor de hele pro vincie tot stand komen. Voor schrift wordt verder, dat alle taxi's worden voorzien van een taxameter. Voor de taxivergun ningen moet worden betaald en daarom wordt voorgesteld de le gesverordening op dat punt aan De staten krijgen ter vaststelling voorgelegd de Taxi verordening Zeeland. Volgens de nieuwe re geling wordt de provincie aange merkt als één vervoersgebied. Dat houdt in, dat taxi's niet meer per regio gebonden zijn. Ook wordt aan het openbaar verkeer onttrokken. Althans als provin ciale staten daartoe besluiten. Het waterschap De Drie Am bachten heeft om het besluit ge vraagd. Er zijn bezwaren inge diend tegen de onttrekking, on der meer omdat de onverharde weg als wandelpad wordt ge bruikt. te passen. verleent. Tot 1988 waren dat de i Een deel van de Oude Zeqjcqring, gemeenten. ,,i;. in-de gemeente Sas van Gent De staten wordt bijna dertig dui zend gulden gevraagd voor tijde lijke vervanging van de museum- consulente. Er is een qubsidievoorstel om tot twintigduizend gulden bij te dra gen in de aanschaf van eeh tweemanualig clavecimbel door het Koninklijk Zeeuwsch genoot schap der wetenschappen. Het instrument zal onder meer ge bruikt worden in de muziek school in Middelburg. Een extra subsidie van 25 mille wordt gevraagd voor het Zeeuws Tijdschrift. Het tijd schrift wordt verspreid onder de leden van het Koninklijk Zeeuwsch genootschap en het is in de boekhandel te koop. Door het overlijden van de vorige museumdirecteur, dr. P.K. van Daalen is de studie naar de wandtapijten van de provincie gestopt. Nu is drs. R. Draaijer be reid gevonden het werk af te ma ken. Daarvoor is zestig duizend gulden nodig, welk bedrag aan de staten wordt gevraagd. De studie zal gepubliceerd worden en kan dan dienen ter verduidelij king van de tapijten, die in het Zeeuws Museum zijn tentoon gesteld. Ook wordt de staten gevraagd bijna 94 duizend gulden uit te trekken ter verhoging van een aantal welzijnsposten. De bezui nigingen op die posten worden hiermee ongedaan gemaakt. Het woonwagenplan van de pro vincie moet in overeenstemming worden gebracht met de wensen die leven over de spreiding van woonwagencentra over het grondgebied van Zeeland. Dat houdt in, dat Kapelle voor 1990 een centrum moet inrichten en dat de gemeente Duiveland in de jaren 1990-1992 ook een vesti gingsplaats voor woonwagenbe woners moet maken. Het Duive- landse gemeentebestuur heeft hiertegen bezwaar gemaakt, maar aan de staten wordt voor gesteld dat bezwaar ongegrond te verklaren. Op Tholen en in west Zeeuwsch- Vlaanderen (gemeenten Oost burg, Aardenburg en Sluis) wor den experimenten kinderopvang voorbereid. De stichting Overleg kindercentra Zeeland heeft hierbij een coördinerende en stimuleren de rol. Voorgesteld wordt de der tig duizend gulden die de minis ter van welzijn, volksgezondheid en cultuur hiervoor beschikbaar heeft te aanvaarden en via de be grotingspost emancipatie van de provincie aan de kinderopvang te besteden. Provinciale staten wordt een uit spraak gevraagd over de inrich ting van het ambtelijk apparaat. Het voorstel is de diensten pro vinciale griffie, provinciale wa terstaat en provinciale planoligi- sche dienst op te heffen en daar voor in de plaats nieuwe direc ties te maken. Dat zouden moe- Vrijdag na Hemelvaartsdag - 13 mei - zijn alle kantoren van de provincie gesloten. Die kantoren zijn de provinciale griffie, provinciale waterstaat, de dienstkringkantoren van provin ciale waterstaat, de provinciale planologische dienst en het kan toor van de provinciale stoom bootdiensten. De boten van de provinciale stoombootdiensten varen volgens het gewone schema. B De Zeeuwse provinciale onder wijsraad vergadert woensdag 18 mei, 14.00 uur, in het staten zaalcomplex, Abdij 11, Mid delburg. Op de agenda staan het instand- houdingsbeleid kleine basisscho len, de beperking van de groei in het (voortgezet) speciaal onder wijs en de sectorvorming en ver nieuwing in het middelbaar be roepsonderwijs. Verder praat de raad over de on dersteuningsstructuur volwasse neneducatie, waarbij het vooral gaat om de regionaal educatieve centra en het Zeeuws steunpunt voor de volwasseneneducatie. Andere agendapunten zijn het externe onderzoek naar de wel zijnsorganisaties voor wat be treft hun werkzaamheden, een overzicht van de onderwijsuitga ven van de provincie over vorig jaar en het houden van studieda gen in het schooljaar 1988/1989. De vergadering van de onder wijsraad is openbaar. Hi ten zijn een directie met de be leidsterreinen water, verkeer en milieu, een directie met de be leidsterreinen ruimtelijke orde ning, economie en welzijn en een directie financiën, personeel en interne dienst. WM Abdijnieuws is de informatierubriek van de provincie Zeeland. Redactie: bureau voorlichting Sint Pieterstraat 42, 4331 EW Middelburg telefoon 01180-31402 Het Smalstads Mannenkoor be haalde met het werk 'Sub turn praesidium' van A. Meulemans 124 punten en met 'Ruhe, schönstes Glück der Erde' van F. Schubert 122 punten. Lager dan een acht werd er op geen enkel on- In september begint er in Scherpe- nisse een vier avonden durende cursus 'diabetici in belans' om di abetici zelfstandiger te kunnen la ten optreden. Er zijn al 27 aanmeldingen, terwijl het maxi mum per groep 15 is, zodat er minstens nog een cursusplaats bij komt. Secretaris P.C. Heijndermans deelde dat mee in de Gouden Leeuw te Scherpenisse tijdens de algemene ledenvergadering van de Diabetes Vereniging Neder- land(DVN) afdeling Tholen en St. Philipsland. Voorzitter C.E.D. Bentschap Knook uit St. Maar tensdijk was verhinderd, zodat de secretaris de bijeenkomst leidde. Penningmeester mevr. De Nijs uit St. Maartensdijk meldde een ba tig saldo en handhaving van de bestaande contributie. Dhr. C. Oudesluijs uit St. Maartensdijk werd herkozen in .de kascommis- sie. Met de verkiezing van dhr. M. Bo- lier uit Scherpenisse werd het bestuur compleet gemaakt; er zijn nu vijf leden. De secretaris riep de 27 belangstellenden op om naar de instuifdag in Roosendaal te ko men. Hiervoor rijdt een bus van uit Tholen. Tenslotte werd een oproep gedaan voor collectanten in Stavenisse, Poortvliet en Tholen. Na de pauze hield pedicure mevr. M.C. de Boer-Boogaart uit Tho len een lezing met dia's over de voetverzorging vah diabetici. derdeel gegeven. Vier negens wa ren er voor uitspraak, klankgehalte, samenzang en keuze van het werk. Beide juryleden M. van Woerkum en H. Smout maakten bij het werk van Schu bert opmerkingen over de intona tie. Het werk werd wel moeilijk genoemd. "Expressief was het overigens fijn. Samenzang en ho mogeniteit voortreffelijk," aldus het juryrapport. Bij het werk van Meulemans werd opgemerkt: "Met dit koor is meer raffinement te bereiken. Overigens weer prach tig van klank en wél zuiver." Het Smalstads Mannenkoor komt zaterdag in Oud-Vossemeer in ac tie voor het jaarconcert. De werken 'Tristis est animea' van J. Kuhnau en 'Les Fleurs en les Arbres' van C. Saint-Saëns lever den VZOS respectievelijk 95 en 101 punten op. De repertoire keuze werd door de jury prima ge noemd. Ook samenzang en uit spraak kregen een goed oordeel. Geadviseerd werd om door stern- vorming wat aan de koorklank te doen. "Het klinkt te mat," aldus het rapport. In het tweede werk was de intonatie beter dan in het eerste en de piano inzetten vielen bij de jury in de smaak. Maranatha zong als inzingnum- mer 'Regina Coeli' van A. Lotti. Voor de beoordeling werden 'This is the day' (componist anoniem) en 'Minnelied' van E.L. von Knorr vertolkt. Totaal leverde dat 219 punten op, met voor de uit spraak de beste waardering. Vier achten waren er voor zuiverheid, ritme en keuze van het werk. "Proficiat met zo'n koordiscipli ne en zo'n verzorgd optreden. Het enthousiasme is opvallend," aldus het juryrapport. Ook waren er lo vende opmerkingen over intona tie, directie, het goed op toon blijven en de maatwisseling. THOLEN t/m 31 mei Tentoonstelling werkstukken cursisten REC, bibli otheek 18 mei NCVB over klederdracht, Visnet 19.30 u. 20 mei Bingo bejaardensoos, Ten Anker 14 u. 27 mei Volleybaltournooi scholen, Meulvliet 18 u. 28 mei Oriëntatierit MAC, Zoek weg 19 u. 28 mei Viswedstr. 'De Kogge' op de Schelde; om 17.30 u. visver- koop bij opbod Viskeperk of Koggedek 29 mei Viswedstr. h.s.v. De Pie terman OUD VOSSEMEER 14 mei Concert Smalstads Man nenkoor, 20 u. Vossenkuil 14 mei Jaarringmarkt, vanaf 13.30 uur, Ring 17 mei A.V.B., bowlen en gour metten in Familyland 27 mei Prestatieloop v.v. Vosmeer, 18.30 u. De Vossenberg 28 mei Deltawedstr. hsv 't Schar retje 11.30 u. SINT-ANNALAND 19 mei t/m 16 sept. 'Van ellegoed tot kant', streekmuseum De Meestoof, di t/m za 15-17 u. 14 mei Clubkamp. Shuttle Mep pers '80, Wellevaete 9-23 u. v.a. 16 mei Tentoonst. over mo lens, openbare bibliotheek 30 mei t/m 2 juni Avondwandel vierdaagse 31 mei Plattelandsvr., reis naar Schoonhoven, Haastrecht en Rot terdam, Brugstraat 8 u. STAVENISSE 22 mei Dansavond, Camping Ire- nehoeve 21 u. 25 t/m 27 mei Avondfietsdrie- daagse SINT MAARTENSDIJK t/m 31 mei Tentoonstl. De Pluim- pot als broedvogelgëbied, biblio theek Markt 18 mei Plattel.vr., lezing met dia's over boerderijen door dhr. Hey- broek, Haestinge 19.45 u. 23 mei Fietsexcursie Natuurver, over Oudelanddijken, Markt 9.30 u. 28 mei Landelijke fietsdag ANWB SCHERPENISSE 15 mei Excursie Natuurver, naar Gorishoek, parkeerplaats cam ping De Pluimpot 9.30 u. 21 mei Vroege vogelexcursie Na tuurver., de Zeester 5.00 u. 25 mei Plattelandsvr., Lezing over Indonesië, Holland Huis 20 u. BERGEN OP ZOOM t/m 16 mei Tien maal een nieuwe blik op Bergen, Markiezenhof 12 mei Fish Festival, popmuziek, Blokstallen 14 mei Muziekcafé Keroscene, Blokstallen 22 mei t/m 20 juni Olieverfschil derijen Tiest Coopmans, Markie zenhof 28 mei Optreden reggaeband Roots Syndicate, Blokstallen 28 mei t/m 5 sept. 'Kijk-wijzer', Markiezenhof film film film ROXY 1: Three men and a baby - a.l., ma t/m wo 20.15 u., do t/m za 14, 19 en 21.30 u., zo 14, 16.30, 19 en 21.30 u. ROXY 2: Schorem van de school - a.l., ma t/m wo 20 u., do t/m za 14, 19 en 21.30 u., zo 14, 16.30, 19 en 21.30 u. CINEMACTUEEL 1: The last emperor - a.l., dag 20 u., zo 14 en 20 u. De nieuwe avonturen van Benji - a.l., do t/m zo 14 u. CINEMACTUEEL 2: Empire of the sun - a.l., ma t/m wo 20 u., do t/m zo 14 en 20 u. CINEMACTUEEL 3: Can't buy me love - a.l., ma t/m wo 20 u., do t/m za 14, 19 en 21.30 u., zo 14, 16.30, 19 en 21.30 u. De Rehobothschool in Stavenisse groeit. Er zijn nu 184 leerlingen, 100 meer dan bij de oprichting, zeven jaar geleden. Het bestuur heeft dhr. J. Kooiman uit Oud- Beijerland, pas afgestudeerd aan de pedagogische academie de Driestar te Gouda, benoemd als zevende leerkracht. Het gebouw van de basisschool op Reformatorische grondslag aan de Pilootweg zal na de zomer vakantie verdubbeld worden. Het architectenbureau Geense en Os kam uit Eindhoven/Dordrecht heeft een plan gemaakt voor de bouw van vier lokalen met neven ruimten: 2 werklokalen, 1 speello kaal en 1 gewoon lokaal. De verdubbeling houdt mede verband met de opheffing van de kleuter school aan het Van der Lek de Clercqplein. Daar zijn twee loka len in gebruik. Lente 1989 kunnen dan alle leerlingen van de Reho bothschool onder één dak zitten, het ideaal van elke basisschool. Oosterschelde onder water De Plattelandsvrouwen besloten het seizoen woensdag met een le zing over 'de Oosterschelde onder water'. Dhr. Bleiji uit Ouwerkerk vulde zijn boeiend betoog aan met dia's. Een loop van een kanon leek door de algengroei wel een vreemdsoortig beest. Er waren fraaie opnamen van zeeanemo nen, -egels, -sterren, een school makrelen, pijlstaartrog en zand- haai. Dhr. Bleiji beoefent al zo'n 20 jaar op een intensieve manier het duiken als hobby. Vier maan den per jaar vertoeft hij daarvoor VERVOLG VAN PAG. 1 Neef voer tot 1972 op de Avon tuur, toen saneerde hij zijn be drijf. Hij ruilde zijn klipper echter met een boot van De Vrij uit Groningen. Dat schip werd gesloopt en de Avontuur ging ver der. De Vrij op zijn beurt verkocht de klipper weer aan een voor Neef onbekende schipper, die later sa neerde. Tot 1982 heeft hij nog met allerlei lading in Duitsland en Ne derland gevaren. In dat jaar heeft de stichting Zeilvaart Goes met medewerking van het ministerie van verkeer en waterstaat de Avontuur - die toen op de nomi natie stond om te worden gesloopt - gekocht. Doel van de stichting is, de klip per weer in de oorspronkelijke staat te brengen. Oud-eigenaar Neef heeft daar zijn grote twijfels over. "Dat kost tonnen, maar dan nog krijgen ze het nooit meer zo als het vroeger was." Op dit moment is onder meer de romp zoveel mogelijk hersteld en zijn de mastdekken aangebracht. In het vroegere ruim is een dag verblijf gemaakt, waar nu de ten toonstelling opgesteld zal zijn. Zo blijft de Avontuur, die al eer der in de St. Annalandse haven lag - havenmeester Joh. den En gelsman lichtte de oud-eigenaar dan altijd even in - toch varende en dat doet schipper Neef wel deugd. "Het schip is een jaar jon ger dan ik en het zal 't langer vol houden." in het buitenland. Hij geeft ook les en is voozitter van de landelij ke Onderwatersportbond. Ook heeft hij gefilmd voor de Tros en in september komt een film van hem over het verre oosten op de televisie, met opnamen zowel bo ven als onder water. Presidente mevr. Goense bedank te dhr. Bleiji voor zijn boeiend be toog. Ook waren er nog enkele huishoudelijke mededelingen. Op 26 mei eindigt het seizoen met de jaarlijkse reis. Huur dijk voor recreatie De gemeenteraad beslist vana vond over de huur van een stuk dijk voor recreatie. In 1966 is dat ook al gebeurd, maar later is er een stuk vervallen. Het gaat nu nog om 3.19.80 ha, waarvoor de gemeente aan het waterschap moet betalen. B en W hebben gemeentegarantie verleend aan dhr. A. Boon in ver band met een geldlening voor de aankoop van een woning. Veel geslaagden Verschillende dorpsgenoten zijn de afgelopen dagen geslaagd voor uiteenlopende examens. Zo be haalden Kees van Duuren, Adrie van Duuren en Peter Verwijs het diploma hoofdbrandwacht. In het sportcentrum van Anton Linskens in Steenbergen werd het zwemdiploma B behaald door Corné de Frel en Arjan Moer land. Nanda de Ruyter slaagde voor haar derde getuigschrift. Dianne Reijngoudt heeft haar driejarige cursus dames- en heren kapster goed afgemaakt. Als eni ge van de 27 cursisten slaagde ze voor het examen vakbekwaam heid dames- en herenknippen aan de kappersvakschool in Goes. Verkiezing diaken Bij de gehouden stemming voor een diaken in de Ned. Herv. kerk is dhr. J. Everaers gekozen en benoemd. Bevestiging en intrede De vestiging en intrede van kandi daat J.H. Lammers uit Ede in de Hervormde Gemeente is vast gesteld op zondag 12 juni. 's Mor gens om tien uur is de bevestiging door ds. W. Westland uit Wou denberg, 's middags om drie uur is de intrede. Eigen bijdrage leerlingenvervoer De gemeenteraad bespreekt vana vond een voorstel van b en w om ouders die hun kinderen naar lom- en mlk-scholen sturen, geen eigen bijdrage meer te laten beta len voor het leerlingenvervoer. Tenminste niet boven de wettelijk voorgeschreven 200 gulden als het inkomen meer dan 27.000 gulden bedraagt. Volgens de juli vorig jaar vast gestelde verordening worden basis-, lom- of mlk-onderwijs over één kam geschoren. Met uitzonde ring van de mlk-school de Veste- de Burcht in Tholen liggen prak tisch alle lom- en mlk-scholen op meer dan 20 km. Die afstand is de grens voor een eigen bijdrage naar financiële draagkracht, maar b en w willen gebruik maken van de mogelijkheid daarvan af te wij ken. Ouders van kinderen die lom- en mlk-scholen bezoeken, hebben het vaak al moeilijk ge noeg, aldus het college. De jon gens en meisjes hebben vaak meer aandacht nodig dan leerlingen van de basisschool. Daarbij komt nog dat de schoolkeuze vaak zeer beperkt is. De financiële gevolgen van deze maatregel blijven voor de gemeente beperkt tot enkele honderden guldens per jaar. Ouders die hun kinderen naar een basisschool op meer dan 20 km sturen, moeten de bijdrage naar draagkracht blijven betalen. Molendag Zaterdag wordt de nationale Mo lendag gevierd. Tussen tien en vier uur is molenaar J. Reijngoudt in de molen aanwezig, om belang stellenden rond te leiden en uitleg te geven. Burgerlijke stand Geboorten: Jacobus G., zv G.J.M. Ammerlaan en A.H.C. de Ron; Diederik J.M., zv J.C.M. Hoog- hiemstra en M.M.B. van der Lee; Nadia C.G., dv P.C.G. van Geel en D.J.M. de Wit; Mario J.W., zv A.P.M. van Gastel en J. Offer man; Stijn, zv A.D. Koopal en J.C.M. Hommel; Jesper, zv A.N.M. van Schilt en N.M. van de Graaf; Antoinette P.M., dv P.A.C.M. Aarts en A.M. Lupker. Overlijden: Joanna C. Baselier (93), wv A. Gijsel. Huwelijken: Cornelis P.M. Saar- loos (23) met Maria P.J.C. Her mans (23); Adrianus J.M. Kooien (25) met Cornelia E.P.M. van Beek (22); Cornelis M. Istha (27) uit Oud-Vossemeer met Catharina G.M. Timmermans (23); Jacobus W.A. Hack (21) uit Bergen op Zoom met Johanna E.M. van We zel (19). Huwelijksaangiften: Franciscus J.A. Hommel (24) te Oud- Vossemeer met Maria C. Smits (23); Andreas W.J. Brouwers (23) met Adriana M.G. de Wit (21); Pe trus J.M. van Akkeren (31) met Maria C. de Hoop (22); Pieter M.A. Boone (23) te Roosendaal en Nispen met Cornelia A.M. Per- daems (21); Adrianus J.P. Kil (26) te Halsteren met Dorothea A.C.M. Luijsterburg (25). Mej. A. v.d. Leeden, onder- wijsconsulente van de ZLM en ja renlang actief binnen de Bond van Plattelandsvrouwen in Zeeland, is benoemd tot Ridder in de orde van Oranje Nassau. De loco burgemeester van Goes speldde haar vrijdag de versierselen op tij dens een afscheidsbijeenkomst in de Prins van Oranje. Na ruim 34 jaar beëindigde ze of ficieel haar werkzaamheden, maar ze blijft zich nog enkele ja ren onbezoldigd inzetten voor ver schillende onderwijstaken. Mej. v.d. Leeden was ook op Tho len en St. Philipsland actief. Zo wel bij de oprichting van de lhno-school de Oesterschelp in Tholen als bij het, stimuleren van cursussen en andere activiteiten van de afdelingen van de Bond van Plattelandsvrouwen. De openbare bibliotheek in Tho len zoekt mensen die streek- drachtpoppen en kleding in bruikleen willen afstaan. Ook hobbyisten die klederdrachtpop pen maken en personen die con tacten hebben met groepen die een modeshow kunnen verzorgen zijn welkom. Dit in verband met een tentoonstelling over kleder- en streekdrachten, een demonstratie klederdrachtpoppen maken en een modeshow van klederdrach ten, die de bibliotheek tijdens de open dagen op 26 en 27 augustus (braderie) wil organiseren. Augus tus is ook de maand dat Zeeland centraal staat in het 'Museumjaar 1988'. "Voor de materialen die in bruikleen wórden afgestaan, zal een verzekering worden afgeslo ten," aldus directrice Kitty Stout- jesdijk. Mensen die hun medewerking willen verlenen kun nen bellen naar de bibliotheek in Tholen, 01660-2175, of in St.- Maartensdijk, 01666-2182. I

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1988 | | pagina 7