SPÜtT Lars Tazelaar van Tholense Boys naar profclub P.S.V. Zeeland-promotie staat op de tocht Smerdiek niet sterk in strafschoppen NYBO Dames Eegedima kampioen Transfer Db Casembrootschool schoolvoetbalkampioen trekhaken 01640-33676 14-Jarig talent voor 3 jaar naar eredivisiekampioen Woensdag 11 mei 1988 DE EENDRACHTBODE Knappe zege Vosmeer 3 Overwinning Vosmeer 5 Verlies Smerdiek 3 Smerdiek 4 klopt WHS 5 Lars Tazelaar, de spits van het B-elftal van Tholense Boys, verruilt volgend seizoen het geel-zwart voor het rood-wit van P.S.V. Na enkele trainingsstages en wedstrijden was men in Eindhoven zo onder de in druk van de veertienjarige Tholenaar, dat men hem aanbood om voor drie jaar op het voetbalinternaat te komen. Een aanbod waarvan bijna iedere getalenteer de voetballer droomt, maar wat echter slechts voor zestien spelers, uit binnen- en buitenland, werkelijk heid wordt. Gofidkoop ElkB dag trainBn Zwaar StrBngB rsgfils Droom Directeur A.C. Bontenbal van de provinciale VVV Zeeland lichtte dinsdagmorgen in Tholen een promo tieplan toe, dat moet dienen om geld binnen te krij gen voor de promotie van Zeeland als vakantieland. Door gebrek aan middelen dreigt die promotie stil te vallen. "Géén algemene Zeeland-promotie betekent dat er stilstand zal zijn en stilstand is achteruitgang," aldus Bontenbal. DoBt Tholfin mBB aan promotiB provincis? BsdrijfslBVBn FSV wint bBkBrstrijd met bBtBre penaltifis 'f bekervoetbal Sint-AnnalandBrs op 18 mei naar Zfiist Het elftal van de De Casembrootschool uit Sint- Annaland is op woensdag 4 mei ongeslagen school voetbalkampioen van Zeeland geworden. Op 18 mei speelt het team met nog tien ploegen in Zeist de voor ronden voor het Nederlands schoolvoetbalkampi- oenschap. atletiek Finals paardensport ZwBmwatBr vBrbfitBrd tennis 15 wedstrijd was gespeeld. De goed spelende B-junior Abby de Jonge was nog het gevaarlijkste met schoten op paal en lat. Een kwar tier voor het einde werd het zelfs 4-0, nadat een VVR-aanvaller (al dan niet in buitenspelpositie) al leen door kon gaan en doelman Ramon Kooien kansloos liet. Als Vosmeer zondag van BSC 2 wint is er nog een kleine kans op behoud van het eersteklasser schap, afhankelijk van een even tueel verlies van VVR tegen Beek Vooruit. Vosmeer 3 heeft de thuiswedstrijd tegen BSC 5 met 3-2 gewonnen, na een 1-2 achterstand met de rust. De doelpunten werden ge scoord door Dré Aarnoudse (2x) en Frank v.d. Zande. A-junior Fred Hommel keepte deze wed strijd als een leeuw. Vosmeer 4 verloor met 5-1 van Nieuw-Borgvliet 4. Na een 1-0 achterstand scoorde Danker Kou wen de gelijkmaker uit een voor zet van Johan de Koning. Met de rust was het al 3-1. In de tweede helft stonden paal en lat treffers van Vosmeer in de weg. Rien Wes- sels speelde een verdienstelijke wedstrijd. Vosmeer 4 heeft de thuiswedstrijd tegen Moe 9 met 1-2 verloren. Een sterk spelend Vosmeer kwam na tien minuten op voorsprong door een treffer van Johan de Koning. Daarna ging het gelijk tegen el kaar op. Vijf minuten voor de rust kwam Moe langszij na een fout van doelman Rien Moerland. Die ging na de thee opnieuw in de fout, waardoor Moe op voor sprong kwam. Vosmeer was niet bij machte om die achterstand weg te werken. Vosmeer 5 klopte het bezoekende Steenbergen 7 met 2-0 in een spor tieve wedstrijd. Toni Lindhout opende de score na een dieptepass van Jan Duine. In de allerlaatste minuut verschalkte Rien Goede- gebuure vier tegenstanders en scoorde listig 2-0. Invaller doelman Rein Hendrikse keepte een goede partij, maar de beste man van het veld was Frans Steijns. Smerdiek 3 speelde op Koningin nedag uit tegen Vrederust 3 en verloor met 2-0. Voor beide ploe gen stond er niets meer op het spel en men liet elkaar dan ook voet ballen, zodat een sportieve wed strijd ontstond. Na een kwartier kwam Vrederust op voorsprong na een schot van de 16 meterlijn. Smerdiek kreeg nog kansen om voor rust gelijk te komen, maar deze werden niet benut. In de tweede helft kreeg Vrederust een overvloed aan kansen, maar de blauw-zwarte defensie zat goed dicht. Met name Frans Lindhout en Jackie Franke hielden de verde diging dicht en de ballen door de lucht waren voor Dave Oostdijk. Toch kreeg Smerdiek ook vier hele goede kansen, maar doeltreffend was men niet. Na een half uur kwam Vrederust op 2-0 door een schitterend genomen vrije trap. Dat bleek ook de eindstand van dit duel. De 4-1 overwinning op WHS 5 was niet voldoende voor de vierde keus van Smerdiek. FC Bergen 2 speelde gelijk en sleepte daardoor de titel in de vierde klas reserve in de wacht. Beide ploegen probeerden er een leuke wedstrijd van te maken, hoewel Smerdiek persé moest win nen voor een laatste kans. Het spel golfde op en neer met een iets gevaarlijkere blauw-zwarte voor hoede. Na een kwartier plaatste Jos Guiljam bij een hoekschop de bal precies op het hoofd van Sjaak Moerland en die kopte 1-0 in. In de volgende tien minuten kreeg men verschillende kansen om de voorsprong te vergroten, maar in de afwerking vlotte het niet. WHS kampte met hetzelfde euvel. Na een half uur was Jan Guiljam de WHS-defensie te vlug af en scoorde beheerst 2-0. Smer diek leek op rozen te zitten en was het gevaarlijkst. Men scoorde ech ter niet meer. Na de rust drong WHS fel aan en dat leverde na vijf minuten een schitterend doelpunt in de uiterste hoek op, 2-1. Smerdiek moest al les op alles zetten om WHS te stuiten. Dat lukte, want vijf minu ten later had Jos Guiljam het ant woord klaar en schoot met een schitterende volley de bal in de touwen, 3-1. WHS was nu ge klopt, al bleven de groen-witten wel proberen de bakens te verzet ten. Maar tegen het geroutineerde Smerdiek kreeg men geen kans meer, vooral niet toen die ploeg de defensie op volle sterkte bracht met Sjaak Moerland als laatste man. Jos Guiljam viel twintig mi nuten voor tijd geblesseerd uit en werd vervangen door Jan van Haaften. Die was nog geen vijf minuten binnen de lijnen of hij rondde een schitterende aanval met het hoofd af, 4-1. Daarbij bleef het in deze sportieve wed strijd, waarvan de uitslag toch enigszins geflatteerd was. "Het is gewoon een gunst als je zoiets kunt doenzegt de vader van Lars Tazelaar, de jeugdspeler van Tho- lense Boys die bij landskampioen PSV uit Eindhoven, de ploeg van doelman Hans van Breukelen, een voet balopleiding krijgt waar menige leeftijdsgenoot van droomt. nen niet gepoetst, dan krijg je een boete van een gulden en dat is toch een heel bedrag als je maar vijftien gulden zakgeld krijgt. Je kan ook een boete oplopen, als je LBBrgiBNg een tegenstander tijdens een trai ning tegen z'n benen schopt. (de kosten voor 3 jaar internaat) gulden in een speler. Al bij de F-pupillen van Tholense Boys kwam duidelijk aan het licht dat Lars over beduidend meer voetbalcapaciteiten beschikte dan z'nf leeftijdgenoten. Zowel bij de F-, E- en D-pupillen scoorde Lars gemiddeld zo'n 70 doelpunten en ook bij de B-jeugd weet hij het net bijna elke wedstrijd te vinden. Deze prestaties vielen op bij de begeleiders van de kringelftallen (elftallen waarin de beste spelers van 62 verenigingen uit de regio staan). Dhr. Coppens en wijlen dhr. Traats kozen hem in het C- team van de kring Het Markiezaat en bij de wedstrijden van dit team viel Lars dermate op, dat hij ook als spits in het Brabants afdelings elftal werd gekozen. Bij dit elftal, dat overal in het land tournooien en wedstrijden speelt, zijn altijd scouts van 'betaalde clubs' aan wezig. Lars speelde zich weer in de •kijker en P.S.V., Willem II en R.B.C. nodigden hem uit voor trainingstages. In november speelde hij de eerste proefwedstrijd bij de Einhovense club. Hoewel het door de regen moeilijk voetballen was, wist hij ook toen de doelman van de te genpartij te verschalken. PSV wil de nog even afwachten en onlangs mocht Lars vier dagen de sfeer van het voetbalinternaat proeven. Elke dag stond hij op het veld voor individuele en groepstrainin gen en z'n verrichtingen werden nauwlettend gevolgd door trainers en de oud-spelers Adrie van Kraay, Huub Stevens en Jan For- manoy. Donderdag werd de knoop definitief doorgehakt en Lars krijgt drie jaar lang een voet balopleiding bij de eredivisiekam pioen. Hoe ziet het leven op het voetbal- internaat in Geldrop eruit? Lek ker de hele dag wat trainen en 's avonds televisie kijken?. "Nee, be slist niet," zegt Lars en z'n vader valt hem bij. "Het is een keiharde sportopleiding, waarbij de nor male schoolopleiding voorrang krijgt." Iedereen die op het internaat zit moet van 8.30 tot 13.00 uur naar het Joriscollege in Eindhoven. Daar krijgt men aan de hand van een aangepast rooster les. De spe lers worden uit school met de P.S.V.-bus opgehaald om op tijd voor de middagtraining (van 14.00 tot 18.00 uur) te kunnen zijn. Die trainingen zijn zwaar. Zo worden er per week vijf groepstrainingen en drie zware individuele trainin gen afgewerkt. Er moet minstens één wedstrijd worden gespeeld en of dit allemaal nog niet genoeg is, loopt ook de wekker twee keer om half zes af voor een krachttrai ning. 's Avonds na het douchen en eten mag, of liever moet, het voet ballen even vergeten worden en gaat de studie weer voor. Tot half tien geven twee leraren de spelers bijles met hun huiswerk. Ook Lars vind het belangrijk dat de schoolopleiding voorrang krijgt. "Ik zit nu in de derde klas V.W.O. en die opleiding wil ik be slist afmaken, want als ik bijvoor beeld op m'n zeventiende een schop tegen m'n benen krijg en niet meer kan voetballen, heb ik toch een goede opleiding waarop ik terug kan vallen." Dat men bij P.S.V. de schoolopleiding zeer be langrijk vindt, blijkt wel uit het feit dat de spelers niet mogen trai nen als men slechte punten haalt en men er bewust met de pet naar gooit. Op het internaat worden strenge regels gehanteerd. Zijn je schoe- Waarom is P.S.V. eigenlijk een voetbalinternaat begonnen? Ma nager Kees Ploegsma: "Het een goedkope manier om topvoetbal- Iers bij je club te krijgen. Nu is het bijna al niet meer mogelijk om goede voetballers uit het buiten land te kopen, want clubs uit on der andere Italië betalen gewoon Ook het bestuur van Tholense Boys zal de prestaties van Lars Tazelaar met meer dan gewo ne belangstelling volgen. Als hij binnen vijf jaar bij PSV of een andere betaalde club een contract krijgt, kan penning meester Jan Rijsdijk 8000 gul den tegemoet zien. Dit door de KNVB vastgestelde bedrag krijgt de Thoolse voetbalvere niging ook wanneer Lars Ta zelaar een bindende wedstrijd in het eerste elftal van PSV speelt. veel meer. Met deze opzet hopen we topvoetballers uit onze eigen kweek te halen." De jongens die op het internaat zitten worden dat nu allemaal topvoetballers? Opleidingscoördinator Huub Ste vens: "Dat kan ik niet met zeker heid zeggen, maar zij hebben de capaciteiten om door te kunnen stoten naar de top. Wij kunnen ze veel leren, maar de spelers moeten het natuurlijk zelf doen. Ook pro beren we ze de juiste mentaliteit bij te brengen, door ze uit het ou derlijk huis in het internaat te plaatsen." De vader van Lars zegt dat men heeft meegedeeld, dat een speler van het internaat die na drie jaar geen seniorencontract krijgt bij P.S.V., toch bij elke betaalde club, uitgezonderd Ajax, terecht kan. Die club moet dan natuurlijk wel betalen, want ook P.S.V. steekt niet voor niets 75.000 tot 100.000 Wat zijn de sterke punten van Lars Tazelaar, vragen we aan Aad v.d. Meeren, de jeugdtrainer van Tholense Boys, die veel met Lars heeft gewerkt. "Hij schiet links en rechts erg hard en zuiver. Is snel op de eerste meters, technisch zeer begaafd en scoort zeer gemakke lijk. Ik denk dat hij vooral om dit laatste bij P.S.V. is gekomen." Van der Meeren is de mening toege daan dat Lars het bij P.S.V. ver zal schoppen omdat hij de juiste in stelling heeft voor een prof en bo vendien is hij zeer leergierig. "Hij belde mij zelfs op om te vragen of hij samen met mij de keeper van het eerste mocht trainen." Van der Meeren, van wie Lars zegt dat hij veel van hem heeft geleerd, is ook trots dat één van z'n pupillen naar een proforganisatie gaat. "Ik ben blij dat hij het zover heeft ge schopt en hoop dat het hem goed gaat in Eindhoven. Ik vind het echter ook jammer dat er spelers met dezelfde voetbalcapaciteiten als Lars, bij Tholense Boys gestopt zijn met voetballen." "Ja, een jongensdroom is werke lijkheid geworden", zegt Lars Ta zelaar. "Het is toch een ideale kans om eventueel later van je hobby je beroep te maken en dat is schitterend. Nog dit jaar ga ik met P.S.V. naar tournooien in het buitenland (Italië, Zwitserland of Frankrijk). Een van de leuke kan ten is dat we gratis naar het eerste van P.S.V. mogen kijken, want het analyseren van wedstrijden van het eerste is ook een onderdeel van de opleiding. Minder leuk is natuurlijk dat ik van huis weg ga, maar dit moet nu eenmaal en dat zal ook wel weer wennen", zegt Lars nuchter. Ook voor z'n ouders zal het wen nen zijn. Normaal bekijken ze iedere uit- of thuiswedstrijd van hun zoon, maar nu zal dat niet meer altijd gaan, want een reis naar Italië is wel erg ver. Lars be seft ook dat de weg naar het eerste van P.S.V. nog lang is, maar een eerste stap naar een voetbalcarriè re is in ieder geval gemaakt. Op de bijeenkomst waren voorzit ters van Thoolse middenstandsve renigingen aanwezig. Verder een bestuurslid van de Thoolse mid denstandsfederatie, enkele bestuursleden van de streek-VVV Eiland Tholen en een afgevaardig de van de gemeente. Het probleem is dat de provincie de subsidiekraan langzaam dicht draait, zodat de VVV de gelden op een andere manier moet zien binnen te krijgen. Een commissie onder voorzitterschap van Recron-vertegenwoordiger A.W.M. Vermeulen heeft de struc turele financiering van de toeristi sche en recreatieve promotie bestudeerd. Omdat er niets te dwingen valt, kunnen alleen op basis van vrijwilligheid geldelijke bijdragen verwacht worden. De plaatselijke of regionale VVV's hebben als taak het be drijfsleven en de gemeenten warm voor het plan van de provinciale VVV te maken, was de teneur van het praatje van dhr. Bontenbal. Hij presenteerde een voorbeeld van een promotieplan, dat door een reclamebureau werd ontwor pen. Er zat een aantal goede sug gesties in, waarin de slogan 'Zeeland, ieder zijn éigen vakan tieland' duidelijk naar voren werd gebracht. Maandag komen alle Zeeuwse VVV-regio's bij elkaar om een standpunt over het plan te bepalen. De aanwezigen in café Zeeland waren verdeeld over deelname. Wel stond het voor iedereen vast, dat de beurs opengetrokken moet worden om reclame voor Zeeland te maken. Volgens Bontenbal brengt de toerist ook voor de Thoolse ondernemers geld in het laadje, zoals uit onderzoeken bleek. "Dan heeft men ook ver antwoordelijkheden om de eigen Na een 1-1 gelijkspel en een ver lenging zonder doelpunten, heeft Smerdiek de bekerstrijd tegen FSV door slechte strafschoppen uit handen gegeven. De eerste inzet van Wim Scherpe- nisse. werd door de Brabantse doelman gekeerd. FSV had toen al een penalty benut, maar de vol gende werd gestopt door Kees Lindhout. Zijn Fijnaartse collega deed echter hetzelfde bij de straf schop van Corné Stoutjesdijk, waarop ook Lindhout weer een penalty keerde. Gescoord werd er weinig, want Ab Poot schoot ver- volgens naast. FSV benutte daar na echter de tweede strafschop. Rudi Wesdorp wist eindelijk de eerste penalty voor Smerdiek te benutten, maar toen FSV daarna de derde maakte, was het pleit beslecht: 1-3. In de competitie waren de beide wedstrijden ook al in een 1-1 ge lijkspel geëindigd en ook zaterdag waren ze in een zeer aantrekkelij ke wedstrijd aan elkaar gewaagd. De twee clubs gingen volop in de aanval. In de beginfase was FSV gevaarlijker, maar de thuisclub kwam geleidelijk aan beter in de wedstrijd met goede aanvallen. Aanvoerder Wim Vroegop ont brak wegéns vakantie. In de elfde minuut nam Smerdiek een voorsprong, toen Wim Priem na goed aangeven van Frans Ista met een schitterende kopbal 1-0 aantekende. De thuisclub rook de kans om de voorsprong te vergro ten. Een vrije trap van Scherpe- nisse, net buiten de 16 m, ging rakelings naast. In de 20ste minuut kwam FSV nog onverwacht langszij toen een vrije trap in de kruising belandde. Smerdiek gooide er toen nog een schepje bovenop. Ista ging in de 35ste minuut alleen op de doel man af, maar zijn schot werd ge blokkeerd. Corné Stoutjesdijk schoot net over. Na rust ontspon zich een boeien de wedstrijd met kansen over en weer. Smerdiek schiep de beste mogelijkheden, maar het zat niet mee. Schoten van Corné Stoutjes dijk en Jan de Viet bleven zonder resultaat. Ook FSV kreeg nog een goede mogelijkheid, maar de ge vaarlijke Heystek schoot rakelings naast. De beste kans van de wedstrijd was voor Addy Stoutjesdijk, die na aangeven van Corné de bal maar voor het intikken had. Dit had de beslissing kunnen en moe ten zijn, maar Addy raakte de bal met het hoofd volledig verkeerd. Een kopbal van Corné had geen vaart om gevaarlijk te kunnen zijn, zodat het op een verlenging van 2 x 15 minuten uitliep. Toen dat evenmin de beslissing bracht, moesten er strafschoppen geno men worden. Daarin was FSV de beste, waardoor Smerdiek uitge- bekerd was. Wim van Dijke in Am sterdam De Smurdiekse atleet Wim van Dijke liep zondag in de marathon van Am sterdam. In een tijd van 2.34.45 be haalde hij een 35e plaats. "Er had meer in gezeten, maar tussen de 25 en 30 kilometer kreeg ik te kampen met ademhalingsmoeilijkheden. Ik moest zelfs nog even stil gaan staan, maar daarna kon ik me herstellen," aldus Van Dijke. De wedstrijd was tegelij kertijd het Nederlands kampioen schap voor deze afstand en daarop klasseerde Wim van Dijke zich als 24e. Judoka's in Oosterhout Ter gelegenheid van het 20-jarig bestaan van de judoclub Chikara te Oosterhout werd afgelopen weekend een toernooi georganiseerd voor de jeugd en de senioren. Er waren in to taal 140 deelnemers waarvan er 30 uit Sutton in Engeland kwamen, verder uit Oud-Vossemeer, Nieuw- Vossemeer, Oosterhout, Dorst, Bergen op Zoom en Tholen. De prijzen wer- den uitgereikt door W. Duyts, 6e Dan. De jeugdprijzen kwamen wat de eilan- delijke judoka's betreft terecht bij: Va- leska Bakker (tot 50 kg.) een 3e prijs en Richard Withagen (tot 65 kg.) een le prijs. Bij de senioren: Richard Wit hagen (tot 65 kg.) een le prijs, Martie Franken (tot 71 kg.) een 2e prijs, Rinus Govers (Oud-Vossemeer) tot 78 kg. 2e prijs en boven 78 kg. ook een 2e prijs. Niet alleen Richard Withagen, maar ook Danielle de Vos en Paul Goorden gaai het a.s. weekend mee naar Dene marken. In Arnemuiden werd de Thoolse kampioen ingedeeld in poule A. De eerste wedstrijd tegen Vlissin- gen werd met 1-0 gewonnen. Met dezelfde cijfers troefde de De Ca sembrootschool vervolgens Hulst, Zuid-Beveland en dorpen van Walcheren af, zodat men met vier gewonnen wedstrijden poulewin naar was. Alle vier de doelpunten werden gescoord door Arie de Jong. Vervolgens werd de finale gespeeld tegen de winnaar van de B-poule, de Holtkampschool uit Goes. Met goed voetbal stond de De Casembrootschool al na tien minuten met 2-0 voor, door doel punten van Leon v.d. Ouden en Johnny den Engelsman. Vooral het eerste doelpunt, een schot van zeker 30 meter boven in de krui sing, maakte indruk. De tweede helft werd er op zeker gespeeld. met nog een fantastische redding van doelman Marco de Jonge. Toen het laatste fluitsignaal klonk waren spelers en begeleiders dol enthousiast, want dit had nie mand verwacht. Voor de voorronden om de natio nale titel op 18 mei is de Sint- Annalandse school ingedeeld bij Gelderland, Haarlem, Limburg en Leiden. Het vervoer wordt ver zorgd door de KNVB en de ge meente Tholen. De jongens die dit kampioen schap behaalden zijn: Marco de Jonge, Jacky van Oeveren, Mauri ce de Goede, Kim de Rijke, Jackie van Poortvliet, Arjan Mosselman, Leon van den Ouden, Johnny den Engelsman, Michel Mosselman, Jeroen van Bezouwen, Corné de Jong en aanvoerder Arie de Jong. Ook WHS-jeugdtrainer Peter van Poortvliet liet geen verstek gaan en verzorgde telkens de warming-up. Zes prijzen voor Eendrachtruiters bij eerste kringconcours De Eendrachtruiters togen zaterdag naar het eerste kringconcours in Brui- nisse en ze waren duidelijk aanwezig. Van de negen combinaties gingen er maar liefst zes met een prijs naar huis. Bij de paarden deden Eliza Geuze op Joshel en Arianne Stoutjesdijk op Ve- lieneke voor de eerste keer mee in de klasse B dressuur. Ze haalden respec tievelijk 114 en 115 punten, wat voor Arianne een vierde prijs opleverde. Helen Noteboom reed met Pepper- moon 114 p in de klasse Ml dressuur. Dit was goed voor een eerste prijs. Jan de Visser op Barry en Kees van Dalen op Peppermoon namen beiden deel aan het L-springen. Zij bleven als enigen over voor de barrage, die uit eindelijk door Van Dalen werd gewon nen, zodat De Visser tweede werd. Bij de pony's reed Lenno Vermaas op Sheila in de B-dressuur 115 punten. Mariska Vermaas behaalde op Twister 113 p, goed voor een vierde prijs. Petra Baay op Bonny had in de Ll-dressuur 110 p en Helma v.d. Slikke reed op Patty in de L2-dressuur 120 punten bij elkaar: goed voor 1 winst punt, een vierde prijs en promotie naar de klasse M. POORTWEG 2 - BERGEN OP ZOOM Advertentie I.M. provincie, streek of gemeente te steunen." De provincie heeft de waterrecrea- tiekrant 1988 uitgebracht. Daaruit blijkt, dat het zwemwater tussen Tholen en Schouwen-Duiveland een klasse verbeterd is. Vorig jaar werd het nog als 'aanvaardbaar' (klasse II) aangeduid, dit jaar krijgt het de kwalificatie 'ge schikt' (klasse I). De waterrecreatiekrant geeft ver der informatie over plankzeilen, sportduiken, sportvissen en varen. Ze is verkrijgbaar bij onder ande re VVV-kantoren, campings en ge meenten. Jeugdtheater. Het Middelburgse kinder- en jeugdtheater Dodd krijgt een provinciale subsidie van 60.000 gulden. Dodd speelt jaar lijks zo'n 125 voorstellingen, hoofdzakelijk schoolvoorstel lingen. In de districtstenniscompetitie is het eerste damesteam van Eegedima maandag kampioen geworden in de dames enkelcompetitie. Tegen De Bru ten uil Bruinisse werd 3-3 gespeeld. Door een gunstige loting promoveert hel leam automatisch naar de eerste klasse. Terneuzen opnieuw te sterk Met slechts één overwinning, twee ge lijke spelen en vier verliezende teams is de score van de vierde zondag van de nationale competitie aan de magere kant. Ondanks dit resultaat was het tennis op park Eegedima in Tholen van hoogstaand niveau. Het eerste mixed team slaagde er op nieuw niet in, koploper Animo I uit Terneuzen meer dan één punt te ont futselen. Uitslag 1-7. Toch speelden de Thoolse tennissers zeer verdienstelijk. Dick Waasdorp begon zeer gedurfd te gen A2-speler Mike Simon. Dit resul teerde in gevarieerde, soms spectaculaire rallies met veel service volley combinaties. Het harde werk van Waasdorp werd beloond met een game meer dan in de eerste ontmoe ting, 2-6, 1-6. Mark Zuidweg, op re vanche belust tegen B2-speler Mark Albers, kwam moeizaam uit de start blokken. Dat resulteerde in een 6-7 eerste setverlies. Ook de tweede set trok Albers vaak aan het langste eind, 6-7, 1-6. Judith v.d. Berge moest de baan op tegen invalster E. Ruisen (Cl-speelster). Gezien de uitslag be zorgde zij v.d. Berge weinig proble men: 6-2, 6-1. Corina v.d. Borgt presteerde goed door Stefanie Rottier (BI) de eerste games in deze competi tie te ontfutselen. Met goed gespreide en vaak ook zeer diepe drives wist ze Rottier goed tegenspel te bieden. De eerste set wist Rottier dan ook maar ternauwernood binnen te halen, 6-4. In de tweede set speelde Rottier meer vrijuit, 6-2. Ook in de dubbels lieten de Tholena- ren verdienstelijk tennis zien, maar meer dan een driesetter in zowel de heren- als damesdubbel zat er tegen dit sterke team niet in. Tweede mixed team 4-4 Het tweede mixed team, nog steeds ge hinderd door het ontbreken van de ge blesseerde Gea Verkouteren, speelde met invalster Ria Rietkerk gelijk tegen Roosendaal IV. René Verspuy en Mi reille Drenth wonnen de singles beiden in een tweesetter. Beide gemengd dub bels, van Drenth/Hersche en Riet- kerk/Verspuy, zorgden voor de andere twee winstpunten. Door deze uitslag staat het tweede team, met nog twee inhaalwedstrijden voor de boeg, op een stevige tweede plaats na Breda III. Als Eegedima morgen (donderdag) die twee ge mengd dubbels tegen Oud-Gastel in winst omzet, staat het team op een ge deelde eerste plaats. Derde mixed team haalt fors uit Door de maximale punten (8-0) te be halen tegen Polanen III uit Klundert is het derde mixed team van Eegedima op koploper TOV uit Oud-Vossemeer weer een punt ingelopen. TOV staat nog twee punten voor. De beslissing zal op 29 mei vallen, als beide teams op de laatste competitiedag tegenover elkaar staan in Oud-Vossemeer. Boudewijn Zuurdeeg, Martin Verduit en Miranda Heijboer wonnen hun singles allen in een tweesetter. Xandra Zuurdeeg moest nog even op gang ko men, gezien de uitslag 4-6, .6-1, 6-0. Alle dubbels werden gewonnen zonder echt in de problemen te komen. Heren I 3-3 tegen Markendaal I Het eerste herenteam speelde uit tegen Markendaal I in Breda en kwam niet verder dan een gelijkspel. Toch een be ter resultaat dan in de thuiswedstrijd, toen met 2-4 werd verloren. Gerard Polderman en Robin Schoonen won nen hun enkelpartijen, Gerard had er een set meer voor nodig dan Robin. Het derde winstpunt werd gehaald door de dubbel Polderman/Almekin- ders. Het team staat nu op een gedeel de tweede plaats in zijn poule. Uitslagen Damescompetitie: Eegedima enkel I- de Bru-ten II 3-3, Eegedima dubbel I-t Swaecke I 0-4, dubbel Il-Scelveringhe 1 4-0, dubbel 111-Lewedorp 4-0, dubbel IV-Westkapelle IV 4-0. Jeugd t/m 13 jr.: Eegedima mixed- Kapelle II 9-3, Eegedima jongens- Kapelle 1 6-0. Overige: Mixed 35+ - Steenbergen 1-5, junioren I-Roosendaal II 1-7, ju nioren li-Smash B.o.Z. 0-8. Districtscompetitie Het tweede damesteam in de dubbel- competitie heeft ook nog kansen op de titel. Er moet nog één wedstrijd worden gespeeld, tegen Sint- Annaland. Een gelijkspel is voor Ee gedima voldoende. Uitslagen heren: Eegedima I- Domburg I 3-3, Eegedima II-Kapelle II 5-1, Eegedima III-Klappers II 0-6. Het eerste en tweede team zijn beiden op een tweede plaats in de poule geëindigd. Jeugdtournooi Sint Annaland Onder mooie weersomstandigheden werd op bevrijdingsdag het jeugdtour nooi van tennisclub Sint-Annaland (leeftijd 13 t/m 17 jaar) gehouden. Sa men met enkele leden van zustervere nigingen werd om de hoogste eer gestreden. Bij de meisjes werd door goed en tech nisch spel gewonnen door Linda Hey- dra, met als tweede Miranda Heijboer, allebei van TOV uit Oud-Vossemeer. In de verliezersronde werd Daphne Bijl van Jacoba van Beieren uit St.- Maartensdijk winnares. De poedel prijs ging naar Marscha v.d. Wal en Jolita Dekker. Bij de jongens won William Vroegop, vóór Antoine van Luijk. De verliezers ronde werd gewonnen door John Bo- lier. De poedelprijs ging naar Jaap de Ruiter van TOV. Verlies heren De laatste wedstrijd in de eerste klas van de heren districtscompetitie is za terdag een overwinning geworden voor poulewinnaar De Klappers uit Krab- bendijke. Sint-Annaland bood stevig tegenspel, wat resulteerde in vele drie setters met tie-breaks. Twee van de vief enkelspelen werden gewonnen door TC Sint-Annaland, wat een 4-2 eindre sultaat opleverde. Jacoba van Beieren Het eerste herenteam van Jacoba van Beieren speelde thuis 3-3 tegen Go blin. Victor Cras en Tom Moerland wonnen hun enkel en ook de dubbel werd winnend afgesloten door Victor Cras/Timo Bocxe. Heren 2 won met 4-2 van Halve Maantje. De winstpun ten: dubbel Hans van Dijke/Marcel Lissen en Ad Buermarts/Wim Brevet, enkel Wim Brevet en Hans van Dijke. Heren 3 verloor van Halve Maantje met 5-1. Het zondag vierde klasteam verloor thuis tegen Zierikzee met 1-7, alleen in de herenenkel wist Jan Leeuwenhaag te scoren. Jeugdteams: Kapelle 1-Jac. v. Beieren 1 6-0, Jac. v. Beieren 2-Kapetle 2 0-6. De Halsterse jeugd verloor uit tegen De Zoom met 2-8. Alleen Jan van Bruggen en Justin Cras wonnen de jongensdubbel. Het tweede damesteam speelde 2-2 te gen De Schenge.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1988 | | pagina 15