T8PSC0RER WHS revancheert zich tegen Tholense Boys WHS D1 -pupillen winnen beker Stavenisse 2 tweedeklasser m NYBO TREFZEKER SPS 2 loopt titel mis, maar Smerdiek 2 degradeert na drie jaar TREKHAKEN 01640-33676 Donderdag 28 april 1988 DE EENDRACHTBODE 15 voetbal programma zaalvoetbal zwemmen badminton SintAnnalanders sterker dan Tholenaren in matige derby "Dit was geen ouderwetse derby. Het leek wel een vriendschappelijke wedstrijd", zegt een Thoolse supporter ietwat verbolgen na de verloren partij Tholense Boys- WHS (0-2). Het was inderdaad een tamme wedstrijd en niets wees er op, dat twee 'aartsrivalen' elkaar bestreden. Of het moest het gejuich van de groen-witten in de kleedkamer geweest zijn. De eerste helft had Tholense Boys het beste van het spel, maar na de pauze kreeg WHS de touwtjes in handen en via doelpunten van Ewoud Fase en Sander Westdorp besliste men de wedstrijd en revancheerde men'zich voor de thuisnederlaag eerder dit seizoen. Thol. Boys 2 heeft nog titeikansen Los zand Sterke opening Geklungel knvb voetbal Noad doet goede zaken Veel kansen, slechts één treffer voor Vosmeer afd. voetbal De reserves van SC Stavenisse zijn zaterdag door een 4-0 overwinning op WHS 4 kampioen geworden in de derde klasse reserve A en promoveren naar de tweede klasse KNVB afdeling Noord-Brabant. Ook de eerste keus van Stavenisse kan zaterdag nog promoveren, maar dan moet de laatste competitiewedstrijd per se gewonnen worden. Smerdiek 4 kan in de vierde klas hoogstens een beslissingswedstrijd afdwingen om het kampioenschap. Tegen concurrent FC Bergen 2 werd met 2-2 gelijkgespeeld. Stavenisse 2 kampioen Ruime nederlaag Smerdiek 3 Doelpuntrijk duel Smerdiek dui venrubriek Addy Stoutjesdijk is verder uitge lopen in het topscorerklassement. Hij bracht zijn totaal op 15 doel punten. Noud Hogendoorn scoorde drie keer en kwam op vier, evenals Sander Westdorp die een keer scoorde. Leo Zuidweg bracht zijn totaal op vijf doelpun ten. Adrie Capelle, Ewoud Fase en Wim Priem scoorden hun tweede seizoentreffer, terwijl Hans de Jong (Noad) en Jaap Hoek (Sta- venisse) met één doelpunt debu teerden. Donderdag 28 april uur Chrislandia 3-Stavenisse 2(Potappel) 19.30 Zaterdag 30 april uur Veere-Noad(dGroote) 14.30 PTT-Thol.Boys(vdLinde) 14.30 WHS-Zaamslag(Bultsma) 14.30 Krabbendijke-SPS(vRijsingen) 14.30 WHS 2-Heukelum 2(vOene) 15.30 Bruse B.2-Thol.Boys 2(Harbrink)14.30 K'vangers 2-WHS 3(Koenen) 14.30 Waspik-Stavenisse(Dingenouts) 17.00 SPS 2-Oni 2(Malipaard) 13.00 Smerdiek 2-Good Luck 3(Horstmans) 14.30 Chrislandia 2-Noad 2(vGeel) 15.00 WC 2-Thol.Boys 3(vMeel) 12.30 Noad 3-Dinteloord 4(Keur) 16.15 Vrederust 3-Smerdiek 3(Bogers) 15.00 FSV 3-WHS 4(Roks) 16.15 Smerdiek 4-WHS 5(Versluis) 14.30 Noad 4-SPS 4(Martens) 14.15 Stavenisse 3-Thol.Boys 4(dRond)15.00 SPS 3-FSV 5(Slabbekoorn) 15.00 Zondag 1 mei uur Vosmeer-Cluzonafvr.) 14.30 Vosmeer 2-lnternos 2(vMalsen) 14.30 Vosmeer 4-Moc 9 12.00 Vosmeer 5-Steenbergen 7 10.00 Schijf-Vosmeer d.(Jacobs) 10.00 0 Meulvlietcompetitie Uitslagen 24 april. Sakke Boys-de Pechvogels 4-4, l'Esperance- Batavieren 4-0, Geilings-de Smulhoek 5-4, Pinocchio-Hof van Holland 8-7, Internationals-Smits Boys 6-3, de Leeuwen-Dalem 2-9, The Pub- Smalstad 10-2, de Veerhoek- Eendracht Boys 3-8. l'Esperance verliest in slotfase l'Esperance trad zonder wissels aan (Marri Fase en Anja v.d. Repe ontbra ken) tegen Xenobia. Een technisch sterke tegenstander met nog kansen op de titel. l'Esperance speelde behou dend en probeerde zo weinig mogelijk doelpunten tegen te krijgen. Halver wege de eerste helft werd het 0-1. Maja Vermaas kreeg nog twee kansen, maar beide schoten gingen naast. Na rust werd het tegen de verhouding in ge lijk. Hanna Moerland passte over een verdedigster heen naar Marjan Ver hoef. Deze schoot tegen de keepster aan en in de rebound schoof Hanna Moerland de bal in het doel. Jeanet Westdorp speelde verdedigend sterk en Conny v.d. Laak hield met fraaie ac ties haar doel schoon. '1 Esperance kon de 1-1 lang vasthouden, maar Xe nobia zette alles op alles en tegen het einde werd het 1-2. Toen kwam l'Espe rance tijd en conditie tekort om nog gelijk te komen. De laatste wedstrijd tussen Oude Molen (30 pt. uit 17 wedstr.) en Xenobia (28 pt. uit 17 wedstr.) zal de beslissing kunnen ge ven. l'Esperance staat nu met 24 pt. uit 16 wedstr. op de derde plaats. Schoonspringen Zaterdag werd in het sportfondsenbad te Nijmegen de vijfde wedstrijd van de zeskamp gesprongen. Renate Geuze uit Oud-Vossemeer, die onlangs haar D. diploma kreeg, sprong voor het eerst mee in deze categorie. Zij verdiende met haar 8 sprongen een puntentotaal van 184, goed voor een 5e plaats. De trainer was daarover zeer tevreden. Colinda Reinerman uit Tholen, even eens D-springster, kreeg 155.75 punten en werd 9e. Op 5 juni wordt in Nieu- wegein voor de laatste wedstrijd gesprongen. Clubkampioenschappen Batho Zondag werd in Meulvliet door 48 le den van badmintonvereniging Batho gestreden om de eerste plaats in de ver schillende categorieën. Tijdens de voorafgaande donderdagavond en za terdagavond werden door de wedstrijdleiding, Ferry Lammers en Rob Peper, reeds de voorrondes geor ganiseerd, zodat men zondag de halve finales en finales kon spelen. De wedstrijddag begon om 9 uur en om 20.00 uur waren de winnaars van de A- poule (competitiespelers en speelsters) en B-poule (recreanten) bekend. De prijzen van de A-poule werden uitge reikt door voorzitter P. Nijs, die van de B-poule door P. Overbeeke. Uitslagen A-Poule: Dames enkel: 1Jeanet van Duivendijk 2. Anja Moeliker; Heren enkel: 1. Martin Pattimahu (voor de 2e keer) 2. Ferry Lammers; Gemengd dubbel: 1. Ada Lammers - Martin Pattimahu; 2. Marlies Geuze - Eric Offenmeyer; He ren dubbel: 1. Martin Pattimahu - Fer ry Lammers 2. Paul Jan Overbeeke - Rob Peper; Dames dubbel 1. Jeanet van Duivendijk - Angelique Berre- voets; 2. Miranda Leemreyze - Marlies Geuze. B-Poule: Dames enkel: 1. Monica Nijs 2. Ada Lammers; Heren enkel: 1. Di on Melse 2. Gilbert Pol; Gemengd dubbel: 1. Monica Hardenbol - Gilbert Pol 2. Monica Nijs - Wim de Bie; He ren Dubbel: 1Gilbert Pol - Dion Mel se 2. Wim de Bie - Peet Nijs; Dames dubbel: 1. Ada Lammers - Adrienne Deurloo 2. Jans Nijs - Monica Nijs. Hoewel het merendeel van de sup porters sprak van een slechte wed strijd, complimenteerde WHS- trainer Theo Moerland zijn ploeg. "We hebben gezien de slechte om standigheden (hard veld en veel wind) een goede wedstrijd gespeeld. Behalve het eerste kwar tier hebben we de zaak goed onder controle gehad. Er is, in tegenstel ling tot vorige week, hard gewerkt voor kostbare punten. Wij hebben verdiend gewonnen. Tholense Boys is geen eenheid meer en vooral de verdediging maakt een onbetrouwbare indruk. De keeper vond ik vandaag erg zwak", con cludeerde Moerland, die Johan Schot en Leon van Elzakker van Tholense Boys nog 'echte' voet ballers noemde. Trainer Englebert van Tholense Boys moet er zo langzamerhand wel moedeloos van worden, dat er totaal geen lijn in zijn ploeg zit. "We speelden vandaag net zoals we de gehele competitie al spelen: We beginnen goed, maar daarna zakt het spelpeil aanzienlijk". Speler Jan Groenewegen verwijt zijn trainer dat er teveel geschoven wordt in het elftal en dat er ook spelers in staan die er volgens hem niet in thuis horen. "Als je nu kijkt dat ik tegen WHS alleen al op drie posities heb gespeeld (spits, rechtshalf en linkshalf red.) dan komt dan mijn spel zeker niet ten goede. Bovendien staan er ze ker twee spelers in, die niet in het eerste van Tholense Boys thuis ho ren", zo zegt Groenewegen over duidelijk. "Op het middenveld mis ik in Piet de Boef en John Nieuwkoop, twee belangrijke schakels en daarom moet ik wel eens spelers op een an dere plaats inpassen. Dat vraagt tijd en als je wilt presteren, moet je ook kunnen improviseren", zo filosofeert Englebert. De Thoolse trainer heeft ook kritiek op z'n spelers. "Er moet meer besef ko men dat je door de week op de training werkt aan de prestatie op zaterdag". Om deze reden liet Englebert mogelijk basisspeler Hans de Korte tegen WHS uit de beginopstelling, hoewel de trainer dit niet volmondig toegaf. Tholense Boys kwam het best uit de startblokken. WHS was in de beginfase duidelijk nerveus en men liet zich simpel aftroeven door de Tholenaren. Johan Schot, één van de weinige spelers die door zijn voetbalintellect en tech nische capaciteiten de wedstrijd wat kleur gaf, kreeg enkele goede kansen. Zo kon doelman Theo den Engelsman, een 'klasse keeper', slechts met een uiterste reflex een kopbal van Johan Schot, uit een voorzet van Van El- zakker, uit de kruising tikken. WHS liep aanvankelijk wat achter de feiten aan en de backs Henk Vermaas en Arthur de Jonge kwa men te kort tegen de Thoolse aan vallers. Het Thoolse doelpunt bleef uit en WHS kreeg meer grip op de wedstrijd. De geel-zwarte doelman Van Nieuwenhuijzen liet in de 20e minuut een afstandschot van Leo Mosselman los en de toe gesnelde Arie Suarez had moeten scoren. Laatstgenoemde was in de eerste helft toch weinig succesvol in de afronding, want hij zag ook een kopbal rakelings over het houtwerk gaan. Voor de thee wa ren de kansen voor beide ploegen verder op de vingers van één hand te tellen en speelde het spel zich vooral op het middenveld af. denkt men met weemoed aan bete re tijden. Tholense Boys: Peter van Nieu wenhuijzen, Ben van Olffen, Gon- nie van As, Ben Schot, Rien Jan sen (Johan van Stee), Jan Groene wegen, Sjaak Suijkerbuijk, Leon van Elzakker (Hans de Korte), Jan van der Vlies, Hassan Eljilali, Johan Schot. WHS: Theo den Engelsman, San- der Goedegebuure, Arthur de Jonge, Henk Vermaas, Iman v.d. Repe, Rien Fase, Peter Scherpe- Mosselman, Sander Ewoud Fase, Arie nisse, Leo Westdorp, Suarez. PTT-Breda Yerseke Nieuwdorp Zwaluwe Tem. Boys Tholense Boys WHS Bruse Boys Veere Zaamslag Kapelle NOAD '67 19 9 19 8 19 8 19 6 19 5 19 6 19 6 19 6 19 3 19 3 19 5 19 5 8 2 26 25-14 6 5 22 22-19 5 6 21 28-30 8 5 20 27-20 10 4 20 19-18 8 5 20 20-20 7 6 19 21-15 5 8 17 33-34 10 6 16 18-23 10 6 16 19-23 6 8 16 21-29 5 9 15 20-28 Na rust waren de Sint Annalanders veel beter dan de thuisploeg. Vooral nadat Ewoud Fase in de vijfde minuut geklungel in de Thoolse defensie attent bestrafte door de score open te breken. WHS bleef meer in balbe zit, maar ook zij konden het pu bliek niet verwarmen met fraaie acties. Alleen toen de 0-2 op het scorebord kwam, kreeg men de handen van het publiek op elkaar. Arie Suarez bediende Sander Westdorp op maat, die op fraaie wijze bal in in de touwen kopte. WHS was feller dan Tholense Boys. Vooral Ewoud Fase ver richtte veel werk. Op het midden veld werd Tholense Boys overklast door de groen-witten. Er vielen grote gaten en er was totaal geen rugdekking. Bij Tholense Boys kwamen Hans de Korte en Johan van Stee nog in het veld voor de geblesseerde Rien Jansen en Leon van Elzakker. Ook zij konden Tholense Boys geen nieuw elan ge ven en zo eindigde de kleurloze derby in een verdiende 0-2 over winning voor WHS. De groen- witten waren blij, want men had de twee punten nodig om de echte degradatie-kandidaten voor te blijven. In het Thoolse kamp overheerste de teleurstelling en Noad '67 is door de 3-1 overwin ning op Terneuzense Boys de con currentie in de derde klas tot op één punt genaderd. Zaterdag gaat de ploeg op bezoek bij Veere voor een vier puntenduel. Trainer Stoutjesdijk gelooft vast in be houd van het derdeklasserschap. "De nederlaag van vorige week was een domper, maar ik ben de jongens dankbaar dat ze het zo hebben opgepakt." De trainer was ook tevreden over de invallers Hans de Jonge en Marco den Braber. De Fluplanders startten overwel digend en namen binnen vijf mi nuten de leiding. Joop Quist was, ondanks een blessure, weer in oude doen. Hij passeerde enkele spelers en passte op Leo Zuidweg, die alleen voor de keeper 1-0 aan tekende. Tien minuten later scoor de Zuidweg uit precies zo'n zelfde situatie 2-0. Terneuzen kreeg geen kansen. Quist werd op de rand van de zestienmeter neergehaald, maar de vrije trap leverde niets op. In de tweede helft beleefde Noad een benauwd kwartier, waarin Terneuzense Boys terecht tot 2-1 terugkwam. Daarna pakte de thuisclub het spel goed op. Een dieptepass van Dim Verwijs bracht de bal bij Hans de Jong en die scoorde 3-1. Noad speelde de wedstrijd rustig uit en verzamelde daarmee twee kostbare punten. Vosmeer heeft in een matige wed strijd het al gedegradeerde SC Kruisland met 1-0 verslagen. Het was de eerste thuisoverwinning van de oranje-zwarten in dit sei zoen. De beginfase van de wedstrijd, die voor de thuisclub van groot be lang was, was een vrij matte verto ning. Vosmeer had wel veldoverwicht, maar kon dat niet in doelpunten tot uitdrukking brengen. De bezoekers brachten de verdediging van de thuisclub nauwelijks in gevaar. Behalve dan in de laatste minuut, toen Jan Burgers de bal net van de lijn kon halen. Vosmeer had toen al ver schillende kansen gehad. Met uit vallen bracht Leo Polderman de bal tot drie keer toe goed voor het doel, maar daar faalden de oranje-zwarten in de afwerking. Een prima kans was er toen An ton de Koning voorgaf op Jan Burgers, die met een omhaal Frans Verhees bereikte. Diens lob ging echter juist over de lat. In de tweede helft aanvankelijk hetzelfde spelbeeld. Vosmeer kwam op voorsprong, nadat een hoekschop van Leo Polderman door Adrie Capelle via binnen kant paal in het doel verdween. De oranje-zwarten probeerden de voorsprong uit te bouwen, maar dat lukte niet. Een treffer van Leo Polderman op aangeven van Fred Hommel werd afgekeurd wegens buitenspel en even later belandde een schot van Polderman op de paal. De laatste twintig minuten speelden de zenuwen de thuisclub parten en werd men paniekerig. Daardoor moesten alle zeilen worden bijgezet om de Kruislan- ders het scoren te beletten. Het werd echt rommelig, toen spelers voor verzorging of wisselen schoeisel uit het veld liepen terwijl het spel gewoon doorging. De wedstrijd werd onvriendelijker, waarbij de zwak leidende Noord- bevelandse arbiter Blok niet vrij uit ging. Hij noteerde twee Vosmeer-spelers. Adrie Capelle viel geblesseerd uit en werd ver vangen door Henk Potappel. De thuisclub kreeg nog een goede kans nadat Leo Polderman vanaf de middenlijn kon doorgaan. Zijn voorzet op Anton de Koning werd door de doelman afgeweerd, even als het schot in tweede instantie van Fred Hommel. Zo bleef het bij een magere 1-0. Doordat de concurrentie verloor, kwam er iets meer lucht voor Vosmeer. Zondag staat het inhaalduel tus sen Unitas en Noordhoek op het programma. Als Unitas verliest, heeft Vosmeer aan twee punten uit de twee resterende duels vol doende, om zich te handhaven in de vierde klas. De reserves van Tholense Boys zijn door de 0-1 overwinning tegen Veere 2 nog steeds in de race voor de titel. De mannen van leider Toon Baay staan slechts 1 punt achter op koploper Zaamslag. Za terdag kwamen de Boys tegen Veere niet tot grootse daden. Om dat Gulian Roman een fout van de Walcherse defensie halverwege de eerste helft goed afstrafte, haalde Tholense Boys de twee belangrijke punten binnen. Na de pauze kwam Veere sterk opzetten, maar echt gevaarlijk kon men het de Thoolse defensie, onder leiding van een goed in vorm zijnde doel man Kees Goedegebuure, niet ma ken. Met uitvallen waren de geel zwarten levensgevaarlijk. Zo kwam de jeugdige Gerard Polder man in een uiterst kansrijke posi tie, waaruit hij beslist had moeten scoren. Polderman omspeelde handig de keeper, maar tot ieders verbazing slaagde hij erin de bal naast het doel te werken. In de slotfase schoot Erwin de Nijs nog tegen de lat. De jeugdige De Nijs liet deze wedstrijd zien dat hij over veel voetbalcapaciteiten beschikt, maar dat hij eveneens z'n hoofd bij de minste of geringste tegen slag laat hangen. Veere perste er nog een slotoffensief uit, maar vooral dankzij hard werken en voortreffelijk keeperswerk van Goedegebuure bleef Tholense Boys overeind. Steenbergen 20 14 1 5 29 37-16 Zaamslag 2 19 10 4 5 24 38-20 Meto 20 10 7 3 27 34-23 Tholense B. 2 19 9 5 5 23 32-19 Noordhoek 19 8 7 4 23 24-18 Dinteloord 2 19 6 10 3 22 23-22 Schutters 20 9 5 6 23 32-17 Bruse Boys 2 19 9 5 5 23 28-27 Patrijzen 20 6 10 4 22 33-25 Veere 2 19 8 4 7 20 28-28 RSV 20 6 9 5 21 25-19 Klundert 2 19 7 5 7 19 21-17 Walcheren 20 6 8 6 20 19-21 AZVV 2 19 7 5 7 19 19-21 Vosmeer 20 4 10 6 18 19-23 Meeuwen 2 19 5 8 6 18 31-29 Grenswachters 20 4 10 6 18 18-22 Hoek 2 19 7 3 9 17 29-33 Oudemolen 20 5 6 9 16 22-40 WHS 3 19 6 5 8 17 23-31 Unitas 19 6 3 10 15 23-22 Kapelle 2 19 6 1 12 13 28-39 Kruisland 20 2 2 16 6 16-56 Kogelvang.2 19 5 3 11 13 23-37 Na het behalen van het kampioenschap hebben de WHS Dl-pupillen za terdag voor een stunt gezorgd door in de bekerfinale het sterke Internos Dl na penalties te verslaan. "Dit is een hoogtepunt in de WHS-historie", zegt jeugdleider Jan Burgers, "want het is nog nooit eerder voorgekomen dat een WHS-pupillenteam de beker won. Een resultaat van formaat". Za terdag gingen de spelers, een aan tal ouders en bestuursleden met een bus naar Roosendaal, waar de wedstrijd gespeeld werd in het RBC-stadion. Vele ouders en an dere belangstellenden volgden la ter om als I2e man te fungeren. Tegenstander was Internos Dl uit Etten-Leur, dat als favoriet van start ging. Internos is ongeslagen kampioen geworden in de Dl-klasse, de hoogste klasse. WHS begon als kampioen van de D4-klasse als underdog. Het was een geweldige belevenis voor de gastjes om in een stadion te spe len. In de eerste helft had de ploeg uit Etten-Leur windvoordeel gn toonden zich technisch wat sterker dan de groen-witten. Het spel speelde zich voornamelijk op de WHS-helft af en de St. Annalan- ders kwamen behoorlijk onder druk te staan. De verdediging, on der leiding van Jacky van Oeveren en doelman Marco de Jonge, weerden zich echter goed en gaven slechts enkele kansen weg. Een maal hadden ze geluk dat de paal in de weg stond. Halverwege de eerste helft kwam Internos zeer verdiend op een 1-0 voorsprong. De WHS'ertjes lieten zich hier door echter niet ontmoedigen en togen vanaf de aftrap meteen ten aanval. Nog in dezelfde minuut was de stand weer gelijk, zeer ver rassend. Arjan Mosselman gaf een dieptepass op Kim de Rijke, die de bal zeer beheerst breed legde op Arie de Jong. De Jong ging alleen op de keeper af en maakte geen fout: 1-1. Via een counter kwam dezelfde speler in die eerste helft nog eenmaal oog in oog met de doelman, maar deze keerde de in zet van de topscorer. WHS mocht zeer tevreden zijn met de 1-1 ruststand. Na de rust ging de strijd gelijk op en er waren kansen aan weerszijden. Een vrije trap van Leon van den Ouden ging juist langs de verkeerde speler werd goed gekeurd door de Internos- keeper. De WHS-spelertjes toon den stuk voor stuk een enorme in zet. Spannend was het tot de laat ste seconden. De WHS D-pupillen sleepten verdiend een 1-1 ge lijkspel uit het vuur. Deze stand betekende dat er gelijk strafschop pen genomen moesten worden. Ook hier was de spanning om te snijden. Het verloop was als volgt: 1-1 Internos, 1-1 door Maurice de Goede, 2-1 Internos, 2-2 via Leen- dert Kleinveld, 3-2 Internos, 3-3 Arie de Jong, Internos mist, 3-4 door Leon van den Ouden, Inter nos mist opnieuw. WHS behoefde de 5e strafschop niet meer te ne men. Een bijzonder resultaat was behaald en de vreugde was zeer groot. De leiders Peter van Poort vliet en Sander Westdorp konden het niet geloven. Alle spelers en leiders ontvingen bloemen van het kringbestuur en daarna vond de prijsuitreiking a la de Europa-cup plaats op de eretribune. Het was een enorme happening voor de WHS-pupillen en dat ze tevreden waren lieten ze op de terugweg duidelijk horen in de bus. Dit team biedt perspectief voor de toe komst van WHS. De gehele wed strijd en alles eromheen is op vi deo geplaatst door Kees van Win kelen, zodat WHS een leuke her innering heeft. slechts één wedstrijd (van Allian ce) en speelde twee keer gelijk (te gen FSV). Andere uitslagen in de derde klas se: Smerdiek 3-Alliance 2 2-7, FSV 3-Noad 3 2-1. Stavenisse 2 Stavenisse 2 speelde een sterke kampioenswedstrijd en zette de WHS-defensie onder druk. Dank zij goed keeperswerk bleef de 0-0 tot in de 25e minuut op het score bord staan, maar toen moesten de WHS-ers hun meerdere erkennen in de thuisclub. Bij een hoekschop van Gijs Vermaas kopte WHs-er Ab Wesdorp de bal voor de voeten van Arj aan Moerland en van dichtbij was de keeper kansloos, 1-0. Stavenisse drukte door en tien minuten later brak Arjaan Moer land door. Hij passte op Gijs Ver maas en die scoorde gemakkelijk voor een leeg doel, 2-0. In de tweede helft probeerde WHS wat terug te doen, maar de achterhoe de van Stavenisse gaf geen kans weg. Na tien minuten een prachti ge dieptepass van Martin Potap pel op Gijs Vermaas en met een schitterend schot verraste hij de keeper. Vijf minuten later zette Bert v.d. Jagt de bal voor, Ver maas nam het leer direct op de slof en tekende zijn derde treffer aan. De wedstrijd was daarmee gespeeld en de titel voor Stavenis se een feit. De ploeg liep in 21 wedstrijden slechts vier ver- liespunten op. Het bestuur over handigde de kampioenen bloemen en enkele aanhangers zorgden voor champagne. Ook in 1981 werd Stavenisse 2 kampioen van de derde klasse en promoveerde naar de tweede klas se. Dat werd toen echter slechts een eenjarig verblijf. Dit seizoen verloor de tweede Stavenissekeus Alliance 2 WC 4 FSV 3 WHS 4 DVO 4 Chrislandia 3 WC 3 Vrederust 3 Noad 3 Smerdiek 3 Dinteloord 4 21 38 64-17 21 35 86-21 21 29 43-38 21 28 76-42 20 23 44-33 21 22 44-49 20 17 36-44 21 17 57-45 15 37-53 12 20-56 7 29-69 0 21-84 21 21 21 19 Het als voorlaatst geklasseerde Smerdiek 3 leed zaterdag een rui me 2-7 nederlaag tegen Alliance 3, de nummer twee van de ranglijst. Na een kwartier kwam Alliance op voorsprong. Smerdiek vocht goed terug en vijf minuten later werd het 1-1. Dave Oostdijk passte op Jackie Franke, die de Roosen- daalse verdediging meerdere ma len te snel af was. Er kwamen nog twee tegenstanders op hem af, maar die speelde Franke uit even als de keeper, waarna hij de bal beheerst inschoof. Tien minuten later kwam Alliance opnieuw op voorsprong na een grote verdedi- gingsfout. In de tweede helft nam Smerdiek de eerste tien minuten het initia tief. Kansen zoals een schot van Addy Stoutjesdijk (over) en een halve omhaal van Jackie Franke (gestopt op de lijn) werden niet benut. Na een kwartier scoorde Alliance 1-3, na opnieuw een ver- dedigingsfout van de blauw zwarten. Vijf minuten later bracht Addy.Stoutjesdijk met een schit terende kopbal de stand naar 2-3. Smerdiek zocht de gelijkmaker, maar kwam niet meer tot scoren. Alliance daarentegen benutte de blunders van de verdediging en de doelman en won uiteindelijk met 2-7. Smerdiek heeft het eerste seizoen in de eerste klas afgesloten met een ruime 5-0 overwinning op Rust Roest. De gasten uit Eindhoven werden vanaf de eerste minuut met goed voetbal op de eigen helft vastge zet. Na vijf minuten zette Addy Stoutjesdijk, op aangeven van Jan de Viet, de blauw-zwarten op voorsprong. Smerdiek bleef door gaan en Stoutjesdijk had de bal uit een hoekschop maar voor het intikken, doch raakte die niet goed. Een schitterende lob van Wim Vroegop had ook een beter lot verdiend. Na 20 minuten kwam Rust Roest wat beter in de wedstrijd, er kwamen enkele klei ne kansen maar sluitpost Kees Lindhout verdedigde zijn doel goed en betrouwbaar. Met een verre uittrap bereikte Lindhout Noud Hogendoorn en zonder dat er nog een speler aan te pas kwam, tekende die 2-0 aan. Smer diek viel in deze fase wat terug, maar gevaarlijk werd Rust Roest niet. Vijf minuten voor de rust liet de goed spelende Gert-Jan van Ham een afstandsschot los, dat via de binnenkant van de paal te rugkwam. Maar Wim Priem was er als de kippen bij om de thuis club op zetten. een 3-0 voorsprong te Na de thee een zelfde spelbeeld, Smerdiek zocht volop de aanval. Het zat Gert-Jan van Ham in deze wedstrijd niet mee met schoten die maar net over of naast gingen. Halverwege ging Noud Hogen doorn dwars door de Eindhovense achterhoede heen en tekende met een rollertje 4-0 aan. Aanval op aanval golfde over het doel van Rust Roest. Ab Poot kwam nog alleen voor de keeper, maar zijn schot ging net langs de verkeerde kant van de paal. Rust Roest schoot ook nog een keer op de paal. Na een voorzet van Van Ham scoorde Noud Hogendoorn tenslotte zijn derde treffer en be paalde de eindstand op 5-0. Scheidsrechter Van Andel blies een prima wedstrijd. De commissie van beroep van de KNVB afdeling Noord-Brabant heeft de door de tuchtcommissie opgelegde straf (twee winstpunten in mindering), naar aanleiding van de in december gestaakte wedstrijd Smerdiek-Chrislandia, bevestigd. Capelle FSV 23-36 23-35 Smerdiek 24-32 Chrislandia 23-29 Seolto 23-26 Dussense B.22-24 DVO 23-21 Vesting Boys 23-18 Alliance 23-16 WC 22-15 ZPR 22-14 Rust Roest 23-14 FCH 22-12 POORTWEG 2 - BERGEN OP ZOOM Advertentie I.M. De kampioenen van Stavenisse 2 met links voorzitter Adrie Elenbaas, bestuurslid-leider Kees van Oeveren, trouwe supporter Toon Engelvaart, trainer Kees Stoutjesdijk en verder de spelers Wim Steendijk, aanvoer der Wim van Houdt(doelman), Hans de Vos, Louis Wesdorp, Bert v.d. Jagt, René v.d. Jagt, Peter Wielaard, Arjaan Moerland, Gijs Vermaas, Martin Potappel, Kees Wesdorp, Ronald Post, Peter Stoutjesdijk, Kees Smits en Henk van Zetten. Goed spel dames AVC 2 Maandag kwamen de Thoolse dames voor hun laatste wedstrijd in het veld tegen Tobec. De spanning was te voe len, want de geruchten waren dat een gedeelde 2e plaats haalbaar was en daardoor evt. promotiekansen aanwe zig waren. AVC begon zeer voortva rend en overrompelde Tobec volledig. De eerste twee sets eindigden in een 15-1 en 15-2 stand. Coach Eddy Nie mandsverdriet hamerde tijdens de veldwisseling op het vasthouden van de concentratie. Dat dit bij zo'n stand moeilijk is, bleek wel, want ondanks inzet en goede wil werden er toch enke le slordige fouten gemaakt. Dit werd door Tobec-dames goed opgepikt en ze kwamen beter in hun spel. Al met al werd deze set nog spannend want het bleef gelijk opgaan tot 11-11. Het werd zelfs 12-13. Toch wisten toen de dames van het Thoolse land hun concentratie te bewaren en goed te scoren. Met en kele mooie services van Addy v.d. Zande werd de set winnend afgesloten. Nu is het nog spannend of de promotie inderdaad gehaald is. Er moet gezegd worden dat dit team een ploeg is waar de sfeer geweldig goed is en waar kwa liteit genoeg is om een klasse hoger te gaan spelen. A.V.C. hoopt dan ook dat dit team in dezelfde samenstelling volgend jaar terugkeert. De Trouwe Duif, Tholen. Cambrai 23 april, los 8.15 uur met n.o. wind. In concours 254 duiven. Eerste duif 11.12.17 is 946.826 m/min., laatste duif 11.40.23 is 814.882 m/min. C. van Luyk 1, 15, 18 en 57; C. Laban 2, 7, 9, 22, 23, 24, 32, 38 en 39; P. La- ban 3, 6, 12, 13, 14, 37, 42 en 64; A. Korsman 4 en 29; Jac. van Dijke 5, 16, 27, 51, 52 en 62; A. Laban en Zn. 8, 10, 31, 35 en 48; J. Baay 11; C. Moeli ker 17, 19, 46, 49 en 53; J. Kwist 20, 26, 28 en 60; L. Soomers 21, 41 en 63; L. v.d. Klein 25 en 44; T. Teunisse 30, 34 en 45; L. Hage 33, 36, 50, 56, 58 en 61; L. v.d. Hoofd 40 en 54; L. v.d. Klein Jzn. 43; M.P. van Haaften 47; Joh. Hol 55; Joh. Kegge 59. De Zwaluw, Oud-Vossemeer. Cambrai 23 april, in concours 364 duiven van 27 inzenders, los 8.14 uur. Eerste duif 11.13.58 is 946.479 m/min., laatste duif 11.49.51 is 789.450 m/min. J. van Ballegooij 1, 8, 10, 19, 31, 40, 52, 72, 76, 81 en 89; A. Havermans 2, 12, 24, 33, 34, 45 en 68; J. Buitenhuis 3, 9, 27 en 74; P. Hommel 4, 7, 13, 15, 17, 18, 20, 62, 82, 85 en 87; F. Hommel 5, 38, 46, 50, 70 en 90; M. van Driel 6, 79 en 86; Jos en J. Vaders 11, 22, 23, 36, 53 en 78; A.P. Keijzers 14, 21, 25, 29, 37, 39, 56 en 61; J. Kruf 16, 71, 75, 80 en 84; Hoek en Zn. 26 en 48; D. Va ders 28, 41 en 43; M. Voormeulen 30, 51, 65 en 69; A. van Daalen 32, 66 en 73; A. Lindhoudt 35 en 83; J. Potap pel 42 en 60; J. Schetters 44 en 64; P. Vis 47, 57 en 58; J. Egberts 49; G. Hoek 54; C.P. Aarden 55 en 67; M. de Graaff 59 en 77; D. Istha 63; A. Ca pelle 88; C.A. Hommel 91. De Reisduif, St.-Philipsland. Cambrai 23 april, los 8.15 uur met o.n.o. wind. In concours 454 duiven. Eerste duif 11.17.08 is 957.26 m/min., laatste duif 11.55.58*is 788.81 m/min. K.A. Reijngoudt 1, 2, 8, 16, 29, 32, 36 en 76; J. Geense 3, 22, 27, 43, 50, 93 en 106; P. Wagemaker 4, 9, 10, 15, 35, 38, 39, 41, 42 en 86; S.M. Quist 5, 14, 18, 37, 68 en 91; M. Laban en Zn. 6, 20, 21, 40, 45, 108 en 112; Jac. Reijn goudt 7 en 71; Joh. Kosten 11, 58 en 104; M. Fonteijne 12, 33, 61, 62, 65, 66, 101, 105 en 111; J. Verwijs en Zn. 13, 52 en 75; J. Zuidweg 17, 26, 54, 64, 88, 90 en 94; J.C. Verwijs 19, 24, 30, 80, 98, 99 en 113; Jan Quist 23, 47, 59, 63 en 103; K. de Frel 25, 28, 31, 56, 57, 60, 73, 97, 109 en 110; J. Neele 34, 46 en 81; Adr. Verwijs 44, 49, 53, 70, 96 en 100; R. v.d. Velde 48; J. Reijngoudt en Zn. 51, 69, 72, 78 en 82; Br. Verwijs 55; A. Faasse 67, 87, 92 en 114; Ad. Verhage 74; Ko van Dommelen 77; A. de Zwart 79, 84 en 85; M.B. Quist 83 en 95; J. Suurland en Zn. 89; G. Wal pot en dochter 102; F. den Braber 107. De Zwaluw, St.-Maartensdijk. Cam brai 23 april, in concours 368 duiven, los 8.15 uur met n.n.o. wind. Eerste duif 11.10.58 is 937 m/min. C. v.d. Ree 1, 14, 36 en 59; J. Scherpe- nisse 2, 8, 9, 10, 11, 15, 16, 21, 27, 28, 56, 58, 71, 73, 90 en 114; R. Gebraad 3, 69, 85 en 94; G. van Leeuwen 4, 6, 18, 24, 30, 32, 38, 42, 51, 60, 63, 87 en 110; A. van Gorsel 5, 7, 25, 33, 54, 61, 66, 70, 81, 93, 99, 100, 108, 117, 119 en 120; D. de Wilde sr. 12; C. van Gorsel 13, 26, 53, 65, 83 en 115; A. Zwagema- ker 17, 29, 49, 50, 52, 57, 64, 74, 75, 84, 98, 101, 104 en 123; W. Beurkens 19, 23, 47, 48, 62, 67, 79, 80, 86, 102 en 116; A.D. v.d. Ree 20, 103 en 121; I. Kwaak 22, 34, 40, 43, 55, 92, 107 en 111; L. Lindhout en Zn. 31, 68, 72, 88 en 97; D. de Wilde jr. 35, 44 en 82; A. Bijl 37 en 109; J. Stoutjesdijk 39, 45 en 89; L. v.d. Berge 41, 95, 105, 106, 113, 118 en 122; L. Scherpenisse 46 en 112; P. van Beveren 76, 77, 78 en 91. Cambrai 24-4-1988, de Reisduif te Scherpenisse 497 duiven los 8.15 uur z.o. wind, afst. 164 tot 171 km. Ie pr. 11-09-58 952.37 m, laatste pr. 12-00-54 733,42 m. P. Bevelander 1 - 108 - 11 - 154 - 157. J. Moerland 2-4-7-9-10-14-15 - 17 - 19 - 22 - 25 - 27 - 31 - 39 - 42 - 55 - 56 - 60 - 71 - 72 - 78 - 79. A. Rie- dijk 3 - 6 - 8 - 18. D. Menheere 5 - 28 - 32 - 58 - 98 - 141. A. van Haaften 11 - 16 - 116 - 151. M. Potappel 12 - 33 - 45 - 59 - 61 - 73 - 109. Iz. Moerland 13 - 37 - 44 - 48 - 71 - 74 - 77 - 106 - 132 - 152 - 156 - 159. A. Moerland 20 - 21 - 34 - 50 - 54 - 57 - 66 - 75 - 81 - 85 - 89 - 93 - 100 - 122 - 125 - 136 - 143 - 147 - 149 - 151. R. Moerland 23 - 41 - 43 - 51 - 135 - 155. J. v.d. Zanden 24 - 63 - 76 - 97 - 114 - 127 - 130 - 142 - 166. H. Smits 26. L. de K. Koolaard 29 - 30 - 35 - 36 -49 - 53 - 84 - 86 - 90 95 - 110 - 129 - 134 -164. P. Potappel 38 - 46 - 52 - 62 - 80 - 87 - 94 - 115 - 120 - 137 - 138 - 148 - 150 - 158. J. v.d. Repe 40 - 64 - 82. A. Hage 47 - 113- 124 - 126 - 133 -145. P. Suurland 65 - 68 - 69 - 88 - 102 - 165. J. Wielaard 91 - 101 - 107 - 118 - 163. K. Lisseveld 111 - 117 - 123 - 131 - 140 - 162. D. Uijl 67 - 83 - 99 - 105 - 128 - 161. C. Bolier 112 - 146. R. Tasma 92 - 96 - 104 - 121. G. Laroy 103 - 160. C.D. Uijl 117. J. op den Brouw 139.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1988 | | pagina 15