WIK wint drie eerste prijzen Stavenisse verslaat kampioen EHBO'ers St.-Annaland zijn Zeeuws kampioen Donderdag 21 april 1988 DE EENDRACHTBODE 19 PLAATSELIJK NIEUWS —..PLAATSELIJK NIEUWS Er: Voetproblemen diabetici Burgerlijke stand Hek vernield Sloot vervuild Klaverjassen Bestratingen Disco 21 Kilo vis Burgerlijke stand BETAALBARE HAARMODE •I MIIIEaVNDaV Hartstichting Afsluitdag jeugdwerk Vrachtauto tegen lantaarnpaal Biljarten SINT- PHILIPSLAND Computer-tomograaf Parkeerplaats Zijpestraat Veer in juli uit de vaart tennis Eegedima's Eerste Mixed team strijdend ten onder Burgerlijke stand Ooievaars kort op bezoek Vakantie gewonnen Creatieve avond De Makreel Concordia in Vossemeren Aanhangwagen gestolen Zeeuwse teams presteren goed in Rabocupfinale Het team van de EHBO-vereniging Sint-Annaland is vrijdag in Nieuwerkerk kampioen van Zeeland gewor den. Johan Moerland (leider), Ria van 't Hof en Sil via Menheere bleven Oostkapelle 12 punten voor. "Het is een mooi cadeau voor het twintigjarig bestaan," aldus voorzitter Tj. Heijboer. Sint- Annaland mag op 28 mei in Groningen meedoen aan het Nederlands kampioenschap. Zeventien jaar gele den werd die titel ook werkelijk behaald. 2e Mixed team 6-2 winst 3e Mixed team 6-2 gewonnen 1e Heren team 2-4 verlies Uitslagen Districtscompetitie Spannende finale voor SCS 1 en 2, SPS 2, Smerdiek 4 en Vosmeer dames Een met veel inzet spelend Stavenisse heeft de kampi oen van de tweede klas, DSE uit Etten-Leur, een 2-0 nederlaag toegebracht. Daardoor blijven de kansen op promotie levensgroot aanwezig. De tweede Stavenisse-keus kan zaterdag zelfs de titel in de derde klas reserve binnenhalen. Met het einde van de competitie in zicht zijn er nog enkele streekelftallen die kans maken op een kam pioenschap of promotie. De beste papieren heeft het (eilandelij k) dameselftal van Vosmeer. SPS 2 en Smerdiek 4 maken nog een kleine kans, maar mogen dan geen steek meer laten vallen. Magere zege Smerdiek Inzet kracht van Stavenisse Kleine promotiekans S.P.S 2 afd. voetbal Thol. Boys 3 goed collectief Jan Kot op schot Stavenisse 2 zaterdag kampioen? WHS 4 klopt Smerdiek 3 Verlies Stavenisse 3 Titelkansen Smerdiek 4 minimaal Nederlaag Vosmeer 4 Vosmeer verslaat Marjola Tholen 4-Noad 4: 1-3 ;T™; PLAATSE LIJK NI EUWS "Er Pedicure mevr. M.C. de Boer- Boogaart uit Tholen houdt woensdagavond om half acht in de Gouden Leeuw een lezing met dia's over voetproblemen bij dia betici. Zij spreekt over voor zorgsmaatregelen en toont hulpmiddelen. Dit gebeurt op uitnodiging van de afdeling Tholen en Sint- Philipsland van Diabetes Vereni ging Nederland, ledereen is wel kom. Geboorten: 18-3 Homine van Akkeren. Overlijden: 11-3 Rudolph Christi- aan van Oeveren (19), 23-3 Adri- aan Matthijs van Haaften (78). Zaterdag om één uur 's morgens werd een schrikhek aan de Poort- vlietsedijk, ter hoogte van de Lan- geweg, vernield. De politie vraagt mensen die iets hebben gezien om contact op te nemen. Maandag werden met stenen ga ten gegooid in zes golfplaten op het dak van de loods bij de stort plaats Tuttelhoek. In een sloot aan de Platteweg wer den maandagmorgen omstreeks half acht bestrijdingsmiddelen ge loosd, vermoedelijk door C.V. De sloot zag over een lengte van der tig meter geheel wit. In samenwer king met het waterschap werden monsters genomen en foto's ge maakt voor nader onderzoek. Eindstand competitie klaverjas- club De Roemers: 1. D. Tichem 89042 pt. 2. A. v.d. Werff 88462 pt.; 3. K. Waasdorp 87666 pt.; 4. W. van Haaften 87087 pt.; 5. L. Mayer 87001 pt.; 6. P. Bevelander 86513 pt.; 7. J. Opree 86053 pt.; 8. P. Noordijke 85965 pt.; 9. J. Poot 85748 pt.; 10. W. Geluk 85389 pt.; 11. C. Tichem 84831 pt.; 12. J. Bijl 84708 pt.; 13. Ria Waasdorp 83334 pt.; 14. P. Poot Hz. 83306 pt.; 15. D. Geilswijk 82982 pt.; 16. C. Opree 82420 pt.; 17. G. Geluk 80405 pt.; 18. C. Polderman 79473 pt. Marsen prijs J. Opree 34 marsen. Meeste keren pis le geëindigd J. Bijl. 7' St* 'B& Straatmakersbedrijf A. Goedege- buure uit St.-Annaland zal voor f. 92.500,- (exclusief btw) de her bestrating van een aantal straten uitvoeren. Het betreft gedeelten van de Westkerkseweg, Schoolstraat, Bakkerstraat en Beatrixlaan. Jeugdvereniging Scarpenesse or ganiseert morgen, vrijdag, een discoavond in De Komme. Ieder een is vanaf acht uur welkom. De 46 deelnemers aan de derde bekerwedstrijd van De Zeebaars vingen zaterdag bij Gorishoek 21 kilo vis. De uitslag: 1. J. de Rijke 1020 p„ 2. W. Geluk 975 p., 3. C. v.d. Repe 875 p., 4. M. Keur 870 p., 5. C. Tichem 820 p., 6. G. Boo- gaart 795 p., 7. W. Bazen 795 p., 8. G. Koppenhol 760 p., 9. A. v.d. Werff 725 p., 10. J. Keur 710 p., 11. J. Bijl 700 p., 12. H. Suurland 665 P- De volgende wedstrijd is op 14 mei bij Stavenisse. Geboorten: 2-3 Lianneke Lamber- tha Francisca Maria van Berkel, 5-3 Adriana Cornelia Mullie, 11-3 Leendert Pieter Quist, 21-3 Jan- Paul Elenbaas. Overlijden: 7-3 Pieter Cornelis Jansens (24), 21-3 Johanna Neel- tje Geuze (86). Ring 14, St. Annaland tel.: 01665-2102 Advertentie I.M. De collecte voor de hartstichting heeft f. 1.314,- opgebracht, waar voor gevers en collectanten harte lijk dank wordt gezegd. Het Interkerkelijk Jeugdwerk hield zaterdag, aan het eind van het clubseizoen, een afsluitdag. Daarvoor verzamelden zich 's middags 35 kinderen en 7 begelei ders in de schuur van de familie Van Bemden aan de Tolweg. Voor zitter Henry Meertens opende met gebed en vertelde over de zegenin gen die mensen van de Heer mo gen ontvangen. '!Deze zegeningen kun je namelijk zien in allerlei kleine dingen die we elke dag bele ven. Fijn een afsluitdag houden is ook een zegening." Met auto's ve trok men vervolgens richting het bos achter de stichting Vrederust. Dat de stemming er al goed in zat, bleek uit het zingen van vrolijke liedjes. In het bos werden allerlei leuke bosspelen gedaan, zoals een kabouterspel en levend kwartet ten. De limonade en ontbijtkoek tussendoor smaakte prima na het vele rennen. Er werd afgesloten met een spannende skippybal race. Terug in de schuur werden de kinderen verrast met stapels heer lijke pannekoeken, gebakken door 'clubkokkin' mevr. W. Elenbaas. De afsluitdag werd besloten met het zingen van enkele geestelijke liederen, het lezen van psalm 100 en gebed. De jongste drie groepen hebben nu vakantie, maar de oudste groep gaat nog even door. Zaterdag omstreeks tien uur ont stond een aanrijding op de krui sing Kadijk/Hogeweg. Mevrouw V. uit Zevenbergen reed over de Hogeweg en gaf richting aan naar rechts, de Kadijk op. Uit de rich ting Oud-Vossemeer naderde daar een vrachtauto, bestuurd door M. uit Kruiningen. Omdat V. recht door reed en geen voorrang aan M. gaf moest deze uitwijken en belandde tegen een lantaarnpaal. Beide auto's liepen schade op. Uitslagen Tolrust. W. van Evelingen-A. Schot 10-7.86, T. Hage-J. Elenbaas 10-5.79, J. Uijl- T. Hage 10-7.81, A. Burgers-H. Broekema 7.21-10, F. Spijk-H. Broekema 10-7.92, R. Geuze-C. Bolier 5.77-10, K. Lisseveld-F. Spijk 10-8. Hoogste serie (19 car.), kortste partij (17 brt.) en beste ge middelde (3.12) C. Bolier; langste partij (29 brt.) H. Broekema; meeste poedels (14) J. Elenbaas en H. Broekema. De gemeente krijgt de bijdrage van een gulden per inwoner ten behoeve van een Zeeuwse computer-tomograaf terug, nu dat apparaat voor kankeronder zoek niet naar de ziekenhuizen in Bergen op Zoom en Roosendaal komt. Burgemeester T.A. Vogel zei in de gemeenteraad dat het geld gereserveerd wordt voor een eventueel door genoemde zieken huizen aan te schaffen tomograaf. Gedeputeerde Don had er in een gesprek met wethouder Kosten op aangedrongen het geld niet ineens terug te vorderen. De provincie bestuurder zei dat St.-Philipsland en Tholen niet vergeten zijn, om dat het waarschijnlijk geringe aantal patiënten met een ambu lance naar Goes of Zierikzee kan. In die plaatsen wordt de tomo graaf regelmatig opgesteld. Bur gemeester Vogel sprak dat argument van Don niet erg aan. Als de Zijpestraat dit jaar wordt herbestraat, wordt tegelijk de inrit naar het parkeerterrein verbeterd. Die inrit hoeft dan ook niet ver plaatst te worden, wat strookt met het advies van de politie om hem niet voor de Krammerstraat te projecteren. Op de hoek Voorstraat/Zuiddijk zal geen markering worden aange bracht om de verkeerssituatie te verbeteren. Zowel het advies van de politie als het feit dat er geen aanleiding bestaat tot het nemen van maatregelen hebben tot die beslissing geleid, delen b. en w. aan de raad mee. De veerboot tussen Anna Jacoba- polder en Zijpe maakt op 6 juli haar laatste tocht. Burgemeester Vogel maakte dat na afloop van de raadsvergadering bekend. Voor die finale zullen de raadsleden worden uitgenodigd. Na het veer tussen Oud- en Nieuw-Vossemeer in 1973, verdwijnt met Anna Jacobapoider-Zijpe het laatste Voor het vlaggeschip van T.V. Eegedi- ma is de landelijke competitie slecht begonnen. Het in de 2e klasse uitko mende Thoolse team vond in Animo I Terneuzen een te zware tegenstander. Trainer-speler Dick Waasdorp was uit gegaan van minstens een gelijkspel, maar dit liet de tegenstander niet toe. De partijen die voor de winst gepland stonden gingen jammerlijk verloren. In de 2e heren single verloor Mash Zuidweg met 5-7/5-7 van de degelijk spelende Mark Albers. De 2e dames single was zo mogelijk nog dichter bij de felbegeerde winstpunten. Judith v/d Berge haalde werkelijk alles eruit wat erin zat, maar ging strijdend ten onder in de tie-break van de 3e set. De overige singles van Corina v/d Borgt en Dick Waasdorp waren, volgens prognose, ook verloren gegaan tegen respectievelijk Stephanie Rottier, de nr. 3 van Nederland bij de meisjes t/m 14, en Mike Simon A2 speler. De Heren dubbel echter wisten de Thoolse heren in winst om te zetten in 7-6 derde set. De Dames dubbel ging weer verloren en ook in de daarop vol gende twee mixen kon het Thoolse team niet echt meer een vuist maken. Hierbij mag gezegd worden dat de 2e mixed van Judith v/d Berge en Mark Zuidweg ternauwernood verloren ging in 4-6 3e set. Totaal uitslag derhalve 1-7, hetgeen in houdt dat het le Thoolse tennisteam veer in Noord-Zeeland. Het veer, geëxploiteerd door de ver voersmaatschappij Zuid-West- Nederland, bestaat sinds 1900. Op 6 juli zal ook de weg over de Phi- lipsdam officieel worden geopend. Geboorten: 22-3 Jasper Cornelis, zv J.J. van Splunter en C.E. Noor- thoek, 31-3 Jan-Willem, zv W.C. Kempeneers en A.M.J. van Duuren. Huwelijken: 25-3 Jan Jacob West dorp uit Tholen met Lijntje Jo hanna Reijngoudt uit Middelharnis, 25-3 Levinus Pieter Kosten met Neeltje van der Doe. Overlijden: 1-3 Abraham Sentse Hooglander (76), 2-3 Adriaan Marinus Geense (93), 29-3 Sara Johanna Kempeneers-Fontijne (79). Maandagavond rond zes uur wa ren drie ooievaars te zien op een stuk land van dhr. Noorthoek in de Prins Hendrikpolder. Na gedu rende een half uur hun maag te hebben gevuld met gras, kozen de vogels het luchtruim richting Steenbergen. De familie Verloop uit de Kram merstraat heeft de vierde prijs ge wonnen in het Puzzelprijzenspel van Albert Heijn. De familie mag twee weken op vakantie naar een achtpersoons bungalow in de Bel gische Ardennen. De dames J. Versluys-van Dalen en E. Muller-de Looff verzorgden in de Druiventros een creatieve avond voor de Plattelandsvrou wen. Met een platte schaal, oases, draad en bloemen werden prachti ge 'bloementuintjes' gemaakt. Na afloop werd druk gebruik ge maakt van de mogelijkheid stek jes van tuin- en kamerplanten uit te wisselen. De presidente deelde nog mee, dat op 4 mei dhr. Bleyi een lezing met dia's verzorgt over 'Oosterschelde onder water'. De avond begint in verband met de dodenherdenking al om kwart voor acht. Uitslag viswedstrijd: 1. J. Quist 1084 p., 2. P.C. Kleppe 940 p., 3. A.J. van Oeveren 823 p., 4. G. Voshol 754 p., 5. J.P. Kaashoek 694 p., 6. Abr. Verwijs Jzn. 646 p., 7. A. v.d. Dussen 598 p., 8. A. van Moort-van Dienst 458 p., 9. K. v.d. Berg 338 p., 10. J. v.d. Dussen 290 p., 11. P.M. den Braber 274 p., 12. L. Quist 270 p., 13. J. v.d. Wel le 255 p., 14. C. van Moort 238 p., 15. G. Fletcher 230 p. Jeugd: 1. Gerard van Vossen 1170 p., 2. Erwin yan Duuren 342 p., 3. Hans Mol 316 p., 4. Wilbert v.d. Male 302 p., 5. Rens Reijngoudt 236 p., 6. Marco Geense 186 p. Concordia bracht donderdag een bezoek aan bejaardentehuis De Vossemeren in Nieuw-Vossemeer. Na een welkomstwoord door di recteur Suijkerbuijk luisterden be woners en personeel naar de muziek die gezamelijk met de drumband ten gehore werd ge bracht. Ook speelde ieder afzon derlijk. Na het muzikale gedeelte werd ieder voorzien van een drankje en vervolgens brachten le den van Concordia de klucht 'Een ei hoort erbij' op de planken. Dat sloeg goed aan bij de bewoners, die vroegen om volgend jaar terug te komen. Ook boden de bewo ners elk lid van Concordia na af loop een rode roos aan. In de nacht van woensdag op don derdag, tussen twee uur en half zeven, werd in de Stationsstraat bij de haven een aanhangwagen gestolen. De grijsblauwe eenassige wagen was eigendom van de firma G. Leden van gymnastiekvereniging WIK uit Sint-Annaland hebben zaterdag drie eerste prijzen be haald tijdens de finalewedstrijden om de Rabocup. Daaraan deden ook vier groepen van Olympia uit Tholen en één van Kwiek uit Sta venisse mee. Na eerdere voorronden in Ooster- land en Sint-Annaland waren nu 19 ploegen uit Zeeland en West- Brabant te gast bij UDI in Bergen op Zoom. WIK deed het onver wacht goed met eerste prijzen in de categorieën Al, A4 en B4. Die laatste moest overigens worden gedeeld met EEM uit Middelburg. De Sint-Annalanders hadden ner gens op gerekend, want vorig jaar viel men volledig buiten de prij zen. Leidster mevr. I. Smulders- Doeleman was dan ook bijzonder tevreden. De winnende ploegen werden bij thuiskomst gehuldigd bij de Wellevaete. Ze kregen bloe men en voorzitter P. Moerland bracht de felicitaties van het bestuur over. De andere twee groepen van WIK werden respectievelijk zesde in de Bl-klasse en vijfde in de B3-klasse. Olympia behaalde een derde prijs in de Al-klasse, een vijfde in de A2 en een vierde in de A3. Categorie B2 (moeilijker oe fenstof) viel met een zesde plaats wat tegen voor de Thoolse dames. Kwiek uit Stavenisse boekte met een zesde plaats in de Al-klasse een mooi resultaat. Op de districtswedstrijd in Nieu werkerk waren 265 punten te be halen en 50 punten voor de leider. Sint-Annaland had er 205 en 36, Oostkapelle 193 en 37, Duiveland 192 en 35, Lewedorp 184 en 38. De ongevalssituatie, waarin de helpers moesten optreden, was in een dorpshuis. Daar gaven leden van de veldpolitie een lezing over hun werk, waarbij ze opgezette dieren en werktuigen van stropers toonden. Een politieman die een klem toonde liep een diepe vlees wond op toen deze plotseling dichtsloeg en zich in vier vingers van de rechterhand boorde. Zijn collega, die hem te hulp wilde ko men, struikelde over een doos waarbij hij zijn enkel verstuikte en een wond aan de elleboog opliep. De vrouw van de eerste politie man, die alles zag gebeuren, raak te zo in paniek dat ze haar stem kwijt raakte. Zij ging naar de dorpshuisbeheerder om hulp. De deelnemende teams hadden vijftien minuten de tijd om eerste hulp te verlenen. hard moet gaan werken om met dit voor 2e klasse toch vrij sterke team, niet te degraderen. Vooral de loting schijnt de Tholenaren de das om te doen want ook de twee overige tegen standers van de poule, Den Bosch en Vught zijn van een zwaar kaliber. Zon dag speelt het le team thuis tegen Wolfsbosch uit Vught, aanvang 10.00 uur. Het 2e mixed team heeft de eerste wedstrijddag tegen Roosendaal 4 met 6-2 gewonnen. Een opmerkelijke pres tatie werd geleverd door de debutant in de mixed senioren competitie, Mireille Drenth, die zowel haar single vrij ge makkelijk won met 6-2/6-2, als de da mes dubbel met Gea Verkouteren in een twee setter 6-0/6-1 in de mixed dubbel met Guido Hersche in 6-3/7-5. Beide heren enkels gingen verloren, Guido Hersche in een drie-setter en René Verspuy in 2 sets. Gea Verkoute ren won haar single in 3-sets. De heren dubbel en beide mixen leverden ook de volle winst op voor het 2e team. Het 3e mixed team, bestaande uit vier juniorleden heeft goed gepresteerd te gen Polanen 3 uit Klundert. Miranda Heyboer, die als invalster voor 2 wedstrijden fungeerde en normaal in de junioren competitie is ingedeeld, zorgde zowel in de single als in de mixed dubbel met Boudewijn Zuur deeg voor winstpunten. Beide heren enkels werden gewonnen, Martin Ver duit in twee sets en Boudewijn Zuur deeg in drie sets. Het nieuwe le herenteam, bestaande uit Gerard Polderman, Aron Josen, Robin Schoonen en Mark Almekin- ders hadden het zwaar te verduren te gen een sterker spelende Markendaal uit Breda. Alle heren enkels werden verloren, en de winst werd gehaald uit de twee dubbelpartijen. Verdere uitslagen: Mixed 35 -Steenbergen 1 2-4; Junio ren 1-Roosendaal 2 2-6; Junioren 2-Smash BoZ 2 0-8; Competitie pro gramma 24 april 9.00 Junioren 2, 10.00 Mixed 1 en 3, 12.00 35+ Mixed. De 3e Competitiedag voor de heren in het district is voor Eegdima als volgt verlopen: Heren 1-Domburg 1 5-1; Heren 2-Kapelle 2 5-1; Heren 3-Klappers 2 0-6. De damescompetitie in de 2e week le verde de volgende resultaten: Dames enkel-Duiveland 4-2; Dames dubbel 1-De Klappers 1 (uitgestelde wedstrijd) 1-3; Dames dubbel 1-DOS 2 Vlissingen 2-2; Dames dubbel 2-Westerschouwen 1 3-1; Damesdub- bel 3-Yerseke 4 1-3; Dames dubbel 4-De Klappers 2 0-4. Tegen het sterk verdedigend spe lende WC kwam Smerdiek niet verder dan een schamele 1-0 over winning. De Halsterse ploeg was duidelijk voor één punt naar de smalstad gekomen. Smerdiek kon het eerste half uur dan ook nau welijks gevaarlijk worden, hoewel men het beste van het spel kreeg. Na ruim een half uur werd Wim Priem goed aangespeeld door Ad- dy Stoutjesdijk, maar zijn schot ging rakelings over. Stoutjesdijk kreeg zelf een kans vrij voor het doel, maar hij kreeg de bal niet goed onder controle. Na de rust een oppermachtig Smerdiek. Dat leverde wel kansen op, maar de bal wou er niet in. WC kreeg een prima kans, maar Wim Priem kopte de bal uit het doel. Uit een voorzet van Corné Stoutjesdijk scoorde Noud Ho- gendoorn met het hoofd de enige treffer in de wedstrijd en bracht Smerdiek op een verdiende voor sprong. De thuisclub kreeg nog mogelijkheden om de voorsprong uit te bouwen, maar het bleef bij een magere 1-0. Bij Smerdiek werd Jan de Viet nog gewisseld voor de weer herstelde Rudy Wes- dorp en na twee weken afwezig heid stond ook doelman Kees Lindhout weer onder de lat. Capelle 22-34 Vesting Boys 22-18 FSV 21-33 WC 21-15 Smerdiek 23-30 ZPR 21-14 Seolto 22-26 Alliance 22-14 Chrislandia 21-25 FCH 21-12 Dussense B. 20-22 Rust Roest 21-12 DVO 23-21 In een uitstekende wedstrijd heeft SC Stavenisse kampioen DSE met 2-0 verslagen. De ploeg van trai ner Stoutjesdijk blijft zo in de ra ce voor de derde periodetitel. Samen met Waspik heeft het twee verliespunten, Vrederust heeft er drie en VVR vier. Omdat DSE al twee periodetitels heeft, zal de derde periodekampioen recht streeks naar de eerste klas promo veren. Als DSE ook de derde titel pakt, promoveert de nummer twee van de ranglijst. Stavenisse speelde een erg goede eerste helft met prima voetbal wat enkele schitterende kansen ople verde. Tegenover de individuele kwaliteiten van de voetballers uit Etten-Leur stelden de Tholenaren meer inzet en toch proberen te blijven voetballen. Halverwege de eerste helft resulteerde dat in een doelpunt. Uit een vrije trap van Rien Klippel kopte Nico Nooy het leer in de touwen. Stavenisse bleef aanvallend spelen en dat resulteer de tien minuten later in 2-0. Linksback Jaap Hoek passte de bal op Peter v.d. Jagt, die in de ui terste hoek schoot. De laatste tien minuten zette DSE de thuisclub flink onder druk. Stavenisse gaf echter geen kansen weg. Na de rust eenzelfde spelbeeld. Trainer Stoutjesdijk koos bewust voor dezelfde tactiek, omdat de tegenstander daar duidelijk pro blemen mee had. DSE kwam wel opzetten, maar de betere kansen waren voor Stavenisse. Zo ver scheen men enkele keren alleen voor de keeper. Het eerste half uur was enerverend, doch het laatste kwartier speelde Stavenisse de wedstrijd rustig uit. "De ge weldige inzet en daarnaast het blijven voetballen is de laatste we ken de kracht van Stavenisse," al dus trainer Cees Stoutjesdijk. DSE 20-34 Dongen 20-19 Vrederust 20-29 Jeka 20-16 Stavenisse 20-27 Terheyden 20-16 VVR 20-25 DHV 20-12 Waspik 20-24 Wandelbos 20-12 Sprundel 20-23 Bergen 20- 2 S.P.S 2 heeft zaterdag de moeilij ke uitwedstrijd tegen Good Luck 2 met 1-3 gewonnen. Doordat Good-Luck de afgelopen weken Capelle en koploper F.S.V. met grote cijfers klopte was er voor S.P.S. reden om bezorgdheid. Zonder Hans Elenbaas (vijf wedstrijden schorsing), maar met David Joppe in de spits begon S.P.S. fel aan deze partij. Al di rect na de aftrap onderschepte Kees van Steenis de bal op rechts en kreeg meteen de eerste vrije trap mee. Johan van Tiggele nam deze op rechts. De bal belandde precies op het hoofd van David Joppe die keihard inkopte onder kant lat, en binnen 1 minuut S.P.S. aan de leiding bracht. Hier na werd de wedstrijd op het mid denveld uitgevochten. Na onge veer een kwartier werd David Jop pe tegen de grond geduwd op de 16 meterlijn. Een vrije trap van die afstand was het gevolg. Rien Schipper mikte het leer precies in de linkerhoek, 0-2. Enkele minuten later was het weer raak toen na een lange solo van Kees van Steenis David Joppe in stelling werd gebracht. Deze te kende koelbloedig 0-3 aan. Voor de rust had S.P.S. zelfs nog op 4-0 kunnen komen. Maar enkele kan sen gingen de mist in. Na de rust verdedigde S.P.S. z'n voorsprong goed. Na 5 minuten kon Kees van Steenis zo op het doel aflopen, maar z'n schot ging voorlangs. De van een blessure herstelde Daan Bolier kwam in het veld voor de lichtgeblesseerde Jo- hari van Tiggele. Good Luck kreeg in het eerste half uur vele hoek schoppen, die behoorlijk gevaar lijk waren en waarvan er één in een doelpunt resulteerde. Aan de andere kant counterde S.P.S. ech ter goed. Rien Schipper liet op de 16 meterlijn een bal onder z'n voe ten doorglippen en Leen Lindhout stond bij een ideale scoringspositie buitenspel. Een speler van Good Luck verdween nog in het boekje van de zwakke scheidsrechter. Na deze overwinning en het gelijke spel van koploper F.S.V. heeft S.P.S. nog een klein kansje om kampioen te worden. Het verschil is 3 punten met nog twee wedstrij den voor de boeg. De derde keus van Tholense Boys heeft een 1-0 overwinning geboekt op Chrislandia 2. Beide ploegen staan in de middenmoot van de tweede klas. Ze waren dan ook aan elkaar gewaagd. In de begin fase was er een Thools overwicht, met goede kansen voor Leen Otte- vanger en Alblas Boudou. Doel punten kwamen er echter niet. Later in de wedstrijd kreeg Chrislandia veldoverwicht. Er ontstond nog een gevaarlijke si tuatie na een misverstand tussen de Thoolse keeper en zijn laatste man, maar de bal ging voorlangs het doel. Na de thee had Tholense Boys het betere van het spel. De ploeg was net iets feller en hield achterin de zaak goed dicht. Een kwartier voor tijd passeerde Leen Ottevanger enkele tegenstanders en speelde met een mooie boog de keeper uit, 1-0. Daar kreeg Tho lense Boys nog wel enkele kansen, maar dat zou teveel van het goede zijn geweest. Door collectief goed werk werd in een leuke partij voet bal de winst afgedwongen. Noad 2 versloeg Vrederust zater dag met maar liefst 0-6. Eerder die week kwam men tegen WC 2 niet verder dan 1-1. Tegen Vrederust was het een wed strijd met twee uitersten. Beide ploegen kregen enkele kansen, maar Noad kwam via spits Jan Kot op voorsprong. Dat Kot z'n middag had, zou nog blijken. Na de thee kwam een goed combine rend Noad op schot. De vleugels werden goed benut en van daar Jan Kot bediend. Na voorzetten van Hans de Jonge, Jarco Verwijs en Arno Dieleman voerde Kot zijn productie op naar vijf goals. Hans de Jonge bepaalde tenslotte de eindstand op 0-6. Tegen WC ging het een stuk moeizamer bij Noad. Men speel de een zwakke eerste helft en het liep niet tegen de veel fellere Bra banders. De thuisploeg kreeg wel kansjes, maar WC nam verdiend een voorsprong na geklungel ach terin. In de tweede helft kwam Noad beter uit de startblokken en zette de bezoekers vast op de eigen helft. Jan Kot miste een zo op het oog gemakkelijke kans, maar No ad kwam toch gelijk. Een goed ge nomen vrije trap van Jarco Verwijs werd onhoudbaar inge kopt door verdediger Rini Filius. Kot had de thuisploeg alsnog op voorsprong kunnen zetten maar miste, zodat het 1-1 bleef. Door de 2-3 overwinning op WC 3 kan de tweede keus van Stave nisse zaterdag kampioen worden. Dan speelt men thuis tegen WHS 4. Tegen WC kwam Stavenisse na een half uur spelen op achter stand. Vijf minuten later bracht een goed storende Gijs Vermaas een Halsterse verdediger zodanig in de problemen, dat deze zijn ei gen doelman passeerde, 1-1. Kort daarop werd Arjaan Moerland in het strafschopgebied gevloerd en Stavenisse leek op voorsprong te komen. Moerland schoot de toe gekende strafschop echter naast. In de tweede helft een sterk spe lend Stavenisse en men kreeg al direct na de aftrap enkele goede mogelijkheden om op voorsprong te komen. In de tiende minuut kopte Wim Steendijk een vrije trap van Bert v.d. Jagt schitterend in, 1-2. Hierna opnieuw goede mogelijkheden, maar het duurde nog een kwartier voor de volgende treffer tot stand kwam. Een diep tepass van Ronald Post bereikte Arjaan Moerland en die maakte geen fout, 1-3. Stavenisse probeer de de wedstrijd rustig uit te spe len, maar enkele minuten voor het eindsignaal scoorde WC 2-3, na dat de verdediging voor vermeend buitenspel bleef staan. WHS begon gespannen aan de wedstrijd tegen Smerdiek, na twee verloren duels tegen WC 3 en 4. Leider Westdorp miste vier spe lers: keeper Dies den Engelsman en Rinus Westdorp (geblesseerd), Wim Vermaas (werk) en Peter van Poortvliet (met 5e elftal mee). Het eerste half uur ging het tegen el kaar op, met kansen aan beide kanten. Mark Wesdorp kreeg een paar goede mogelijkheden op links, maar de Smerdiek-doelman deed zijn werk goed. Na ruim een half uur werd Rien den Engels man gevloerd op de rand van het strafschopgebied. De vrije trap van Ab Westdorp werd via de muur van richting veranderd en belandde in het doel, 0-1. Smer diek drukte wat meer en met na me voorstopper Kees de Jonge speelde goed. Op een goede pass van A-junior Rien den Engelsman kon Anco Fase alleen op de kee per afgaan en 0-2 scoren. Smerdiek begon de tweede helft erg sterk. Spits Gerard Rozendaal ging alleen door en werd gevloerd door WHS-doelman Peter Smits (A-junior). Scheidsrechter Van Geel legde de bal op de stip en zo stond het na een kwartier 1-2. WHS verhoogde het tempo en tien minuten later scoorde Ad Lindhout uit een hoekschop van Jan Westdorp fraai 1-3. Maar Smerdiek gaf niet op. Rechtsbui ten Tonnie v.d. Werf zorgde voor het meeste gevaar. Keeper Smits wist echter van geen wijken. Het werd 1-4 nadat Ab Westdorp, op een pass van Anco Fase, doorging en de doelman omspeelde. WHS speelde daarna de sportieve wed strijd gemakkelijk uit. Dat was wel met tien man, omdat de goed spelende Rien den Engelsman met een armblessure het veld moest verlaten. Kees Heijboer kampte weliswaar met darmproblemen, maar speelde de wedstrijd uit. Stavenisse 3 kwam donderdaga vond tegen een sterker Alliance 3 na een kwartier op achterstand. Na een misverstand in de verdedi ging liepen de Roosendalers naar 0-2 uit. Na een kwartier in de tweede helft kwam een aandrin gend Stavenisse op 1-2, toen Ko Smits van 30 meter keihard uit haalde. Bij een uitval verhoogde Alliance de score tot 1-3. Maar Stavenisse gaf zich niet gewonnen en toen Jaap de Vos onderuit werd gehaald, schoot Ko Smits de toe gekende strafschop keihard in, 2-3. Even leek het een gelijkspel te worden, maar enkele minuten voor het einde bepaalde Alliance de eindstand op 2-4. Smerdiek 4 speelde op drie dagen tijd twee wedstrijden. Donderdag werd het 2-2 tegen Noad 4 en za terdag verloor men met 2-1 van Tholense Boys 4. Ook nu viel het voor Smerdiek niet mee tegen een fel Noad. De blauw-zwarten konden niet in hun spel komen en daarvan profiteer de Noad door het middenveld "te veroveren. Echt gevaarlijk werd de thuisclub niet, terwijl juist de counters van Smerdiek kansen opleverden. Maar zowel Jan Guil- jam als Huib Knuist en Marcel Bentvelsen misten. Na rust was Knuist vervangen door Bert Lind hout. Smerdiek leek feller te star ten, maar Noad nam de leiding toen een als voorzet bedoeld schot van de rechtsbuiten via de handen van doelman Richard Priem in het doel verdween. Door die te genvaller liet Smerdiek het hoofd wat hangen en dat werd vijf minu ten later afgestraft. Bij een coun ter bleef de Smerdiek-defensie staan kijken en een Noad-speler had de bal maar voor het intik ken, 2-0. Niemand gaf nog een cent voor de kansen van Smer diek, maar onder de stimulerende kracht van Sjaak Moerland liet men zien, niet voor niets samen met FC Bergen de ranglijst aan te voeren. Nadat Jos Guiljam zich vrijspeelde betekende zijn schot in de kruising 2-1. Noad stond met de rug tegen de muur en als Jan Guiljam en Marcel Bentvelsen wat beter met de kansen waren om gesprongen had Smerdiek de overwinning alsnog naar zich toe kunnen trekken. Nu kwam men niet verder dan 2-2, nadat Sjaak Moerland een terechte strafschop wegens vloeren van Bentvelsen verzilverde. In een sportieve wed strijd betekende dat toch een kost baar verliespunt voor Smerdiek. Tegen de Thoolse vierde keus, waarvan men thuis flink had ver loren, begon Smerdiek behou dend met veel mensen achterin. Met de nodige moeite werd Tho lense Boys het scoren belet en langzamerhand kreeg men wat meer greep op het spel. Met snelle counters via Piet Bazen kreeg Smerdiek de beste kansen, maar met name Jan Guiljam bracht ze om zeep. Toen het erop leek dat de bezoekers het spel konden dicte ren, profiteerde de thuisclub van een verdedigingsfout: 1-0. Tholen se Boys rook zijn kans en het was aan de formidabele doelman Adrie de Viet te danken dat het 1-0 bleef. Piet Bazen tekende zelfs de gelijkmaker aan na een schitte rende aanval. Zo bleef het tot de rust. Na de thee had Smerdiek de wedstrijd binnen tien minuten kunnen beslissen, maar de ploeg kampt met de nodige problemen bij de afwerking. Ook gaat tegen het einde de conditie een rol spe len en kan men geen vuist meer maken. Een gelijkspel leek het maximaal haalbare voor Smer diek, maar drie minuten voor tijd kwam een onschuldig lijkende voorzet van Tholense Boys op het hoofd van Sjaak Moerland te recht en stuitte zo in het doel, 2-1. Smerdiek probeerde alles, maar zelfs de eenvoudigste kansen kon men niet benutten. De titelkansen zijn nu wel erg klein geworden. Als zaterdag de uitwedstrijd tegen koploper FC Bergen 2 gewonnen wordt, komt Smerdiek 4 daarmee weer op ge lijke hoogte. De vierde keus van Vosmeer leed tegen FC Bergen 5 een 5-3 neder laag. In de eerste helft was het een gelijkopgaande wedstrijd, waarin Vosmeer op ongelukkige wijze achter kwam door een eigen doel punt van Corné de Koning. Door het beter benutten van de kansen liep de thuisclub tot 3-0 uit. Na de thee een zeer sterk Vosmeer, dat al na twee minuten door een doel punt van Johan Geuze op 3-1 kwam. De bezoekers bleven ster ker en uit een voorzet van Rodger Luijs scoorde Cees Heijboer met het hoofd 3-2. Een uitval van FC Bergen betekende 4-2, waarna Cees Heijboer met een schitterend afstandsschot Vosmeer terug in de wedstrijd bracht. De Thoolse ploeg trok in de slotfase volledig ten strijde, maar door een uitval in de laatste minuut bepaalde FC Bergen de eindstand op 5-3. Vosmeer 3 sleepte tegen Nieuw- Borgvliet 3 een puntje in de wacht, door een 1-3 achterstand om te buigen in 3-3. Vosmeer dames heeft een belang rijke overwinning behaald, door concurrent Marjola Girls met 4-0 te verslaan. In de strijd om de titel in de regioklasse spelen ook Ma- dese Boys en Roosendaal nog een rol. Vosmeer nam al in de eerste mi nuut de leiding. De Lepelstraatse doelvrouwe liet de bal los en Ani ta Goedegebuure was er als de kippen bij om dat af te straffen, 1-0. Er ontwikkelde zich een ge lijkopgaande wedstrijd met kan sen aan beide zijden. De thuisclub kwam goed weg, toen een af standsschot van Marjola op de lat belandde. Een goed opgezette aanval, waarbij Anita Goedege buure de in de spits staande Anita van Zetten prima aanspeelde, le verde 2-0 op door laatstgenoemde speelster. Marjola Girls was zeker niet minder en het bleef opletten voor Vosmeer. De Brabantse da mes benutten de kansen echter minder goed. Zo werd bij een vrije trap op de rand van het straf schopgebied de bal rakelings over de lat gewipt. Ook na de pauze kregen de bezoekers kansen, maar doelvrouwe Conny v.d. Laak stak in prima vorm. Een hard schot werd door haar bekwaam gestopt. Meteen daarna liep Vosmeer ver der uit; Anita Goedegebuure scoorde na een uitval 3-0. Elsa van Haaften kwam nog in de ploeg voor Jolanda Dorst. Vosmeer gaf nauwelijks kansen weg, zodat Marjola onmachtig bleef. Tenslotte bepaalde Anita van Zetten de eindstand op 4-0. Een verdedigster speelde de bal te zacht terug op de keepster en Ani ta liet dat buitenkansje niet lopen. Zo werd het een onverwacht grote overwinning tegen de nummer drie van de ranglijst. Vosmeer 17 28 Madese Boys 17 27 Marjola Girls 17 24 Roosendaal 16 20 TSC 17 20 WDS '19 17 17 Gesta Welberg Dioz Schijf RSV 17 15 17 12 16 10 17 9 16 2 N De competitie-inhaalwedstrijd Noad 4-Tholense Boys 4 is dins dagavond in een 1-3 overwinning voor de Thoolse ploeg geëindigd. Bij de rust hadden de gasten nog maar een 0-1 voorsprong opge bouwd. Tien minuten in de twee de helft maakte John Stoutjesdijk gelijk, maar direct daarop was het al 1-2. In de slotfase van deze sportieve wedstrijd scoorde Tho lense Boys nog een keer: 1-3.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1988 | | pagina 19