De jongste vande familie en nu al winnaar! W Pi£**£0i£fcOi&t AL MEER DAN25 JAAR VBlTROUWDKtUKBiS KOPEN ijzer- sterke-:, artikelen GAZELLE tieleman 69; 159. 349; 24? 34; Gazelle maakt fietsen leuker NU HET COMPLETE SCHOMMELASSORTIMENT TEGEN SPECIALE PRIJZEN 18 DE EENDRACHTBODE Donderdag 21 april 1988 STAVENISSE SINT MAARTENSDIJK w.a. donken DONKEN assurantiën voor een complete financiële dienstverlening We zijn trots op Gazelle's jongste, de Road Cruiser. Pas in de Gazelle familie en nu al bekroond tot 'FIETS VAN HET JAAR 1988'! En de rest van de Gazelle familie mag er ook zijn. Stuk voor stuk fietsen die zich onderscheiden door perfecte kwaliteit en moderne vormgeving. We zijn er trots op en we hopen dat u de Road Cruiser wilt komen bekijken, temidden van al die andere Gazelles. Speelgoed-speciaalzaak Zuivelstraat31 4611 PE Bergen op Zoom Telefoon 01640 51534 keukencentrum X J-i markt 26 telefoon 01660-2480 ijzerwaren gereedschappen telefax 01660-4529 00 00 00 95 een sterke eindsprint tegen J. Vroegop bracht R. Kaat De Hoop weer op voorsprong. Met een fa belachtige eindserie van 19 caram boles stelde F. den Engelsman zijn zege over W. Rijnberg veilig en daarmee kwam de stand weer in evenwicht. J. Burgers presteerde het om in de laatste beurt toch nog remise te behalen tegen D. den Engelsman. In de partij tus sen A. Jeroense en R. Westdorp steeg de spanning ten top. De re kenmachine moest er aan te pas komen om uit te maken wie ge wonnen had. Jeroense bleek de gelukkige en haalde met een ver schil van slechts 0.09 twee winst punten binnen voor Havenzicht. F. den Engelsman won zijn tweede partij, deze keer van H. Dijkema. Kampioen G. Rijnberg van De Hoop liet er geen gras over groei en en liet J. Kodde kansloos. Op dat moment was de stand 9-7 en een gelijkspel nog mogelijk. A. Jeroense nam die hoop weg en versloeg T. van Poortvliet vrij ge makkelijk. Hoogste serie (19 car.) en beste gemiddelde (3.33) F. den Engelsman, kortste partij (13 brt.) R. Kaat. Het maximum aantal beurten was vooraf vastgesteld op 20. Smash 2 gedegradeerd Nu de degradatie voor Smash-2 een feit is, is de motivatie bij de spelers ver te zoeken. In Steenber gen wilde alleen David van Driel nog echt voor de puntjes knok ken. Het resultaat voor hem was twee keer een 3e game, maar een partijwinst zat er net niet in voor Van Driel. Dit lukte met een min dere inspanning wel bij Ad van 't Hof waardoor de wedstrijd TCS-1 - Smash-2 in 9-1 eindigde. Het best presterende team van Smash was afgelopen weekeinde weder om het 3e senioren team. De spe lers Jan den Engelsman, Kees van Poortvliet en Adrie Aarnoudse hebben inmiddels 2 jaar NTTB- competitie-ervaring en weten hun mannetje in de 6e klas goed te staan (zaterdag was er bovendien ook een vrouwelijke tegenstander bij). Molenberg-3 uit Klundert werd in de Wellevaete weinig illu sies gelaten en moest na afloop de thuisploeg met een 8-2 zege felici teren. Van Poortvliet won al zijn partijen terwijl Aarnoudse en Den Engelsman beiden een puntje aan de Brabantse tegenstander gun den. Voor zaterdag staat er nog een belangrijke wedstrijd in de slotronde op het programma. In de wedstrijd tegen Sios-3 kan dan namelijk de 2e plaats in de 6e klas nog in gevaar komen. De junioren wisten het, ondanks dat Thools kampioen Rafaël Fruc- tuoso een keer mocht invallen, niet te redden tegen Hotak-4. Na 2 overwinningen van Hans van Dij- ke, 1 van Rafaël en winst in het dubbel, was de zege met 6-4 voor het op de tweede plaats staande team uit Hoogerheide. In de wed strijd van de aspiranten tegen Markiezaat-5 ging het erom welke van de twee als laatste zou eindi gen in de le klas. Het werd een ui terst spannende en lange wed strijd, waarbij in 7 van de 10 par tijen een beslissende 3e game no dig was. Rafaël Fructuoso, die 's morgens met de junioren had mee gespeeld, had duidelijk een goede warming-up achter de rug en won zijn eerste twee partijen. Op het eind van de middag was de accu aan het leegraken waardoor hij net iets kracht tekort kwam om deze middag zelfs een 100% score te behalen: 16-21, 21-14 en 19-21. Jacco Bruijnzeel en Marco Saar- loos bleven deze keer iets achter waardoor de gasten de overwin ning met 4-6 wisten te grijpen. De pupillen in het 3e jeugdteam van Smash hadden niet veel in te bren gen tegen de kampioen Markiezaat-9. Leo Wessels redde de eer: 1-9. Smash-4 heeft in de voorlaatste ronde het genoegen mogen smaken van de eerste com petitiezege. Prinsenbeek-8 werd in de Wellevaete met 6-4 de verliezer van Arie en Marco Rijnberg en Paul van Herk. Voor de welpen zit de competitie er op. De slotronde leverde een wedstrijd op die de jongens en meisjes waarschijnlijk gauw vergeten zullen zijn, want ze verloren met 3-17. Zaterdag de laatste competitieronde: Senioren: Smash-1 - Irene-3, Smash '70-2 - Smash-2, Smash-3 - Sios 3. Jeugd: Tanaka-2 - Smash-1, Smash-2 - Irene-3, Tanaka-5 - Smash-3, Smash-4 - Tornado-2. Nog geen predikant Ds. L. Blok uit Nunspeet heeft be dankt voor het beroep dat de Ge reformeerde Gemeente op hem had uitgebracht. Veilig Verkeerstrein op Koninginnedag Op Koninginnedag, zaterdag 30 april, komt er een 35 meter lange Veilig Verkeerstrein aan de Ring m.m.v. Veilig Verkeer, de Bovag auto- en motorrijscholen en gara gehouders, Rijkspolitie, stichting Jong op Weg, Den Boer Ver- keersleermiddelen, BMW moto ren en de brandweer. Het initiatief komt van de PZC, die inhaakt op het initiatief van het ministerie van verkeer en waterstaat - 25% verkeersslachtoffers. Burgemees ter Van der Munnik opent 's mor gens de manifestatie. De Dorpsgemeenschap organi seert daarnaast nog een aubade m.m.v. Accelerando en VZOS. Middenstandsvereniging Activa zorgt 's avonds voor een lampion optocht. Verplaatsing autorijschool- taxatiebedrijf De gemeente heeft overeenstem ming bereikt met de heer J.W. van Popering over de aankoop van de zijn loods op de hoek Bierens- straat-Schoolstraat. De gemeente zal de heer Van Popering schade loosstellen omdat er sprake is van een verplaatsing van de bedrijfs ruimte naar het bedrijventerrein aan de Veilingweg. 'Uit stede bouwkundig oogpunt' acht het college het wenselijk dat na de sloop van de loods de vrijkomen de grond gebruikt wordt voor wo ningbouw. Op het bedrijventerrein komen 4 lichtmasten. Deze openbare ver lichting is noodzakelijk wegens de vestiging van een aantal be drijven. Aanleg trottoir Huygensstraat In verband met het gereedkomen van de woning Huygenstraat 88 zal de gemeente overgaan tot het aanleggen van een trottoir en een inrit. De raad wordt maandag ge vraagd hiervoor geld beschikbaar te stellen. B en W hebben aan dhr. W. Bazen grond verkocht in de Huy- 1 gensstraat, wat inmiddels door g.s. van Zeeland is goedgekeurd. Dempen brandput De voormalige brandput aan de Kloosterstraat zal gedempt wor den. Daarnaast wil de gemeente 6 parkeerplaatsen aanleggen en het voorterrein voorzien van open baar groen. Het college vraagt de raad geld beschikbaar te stellen om dit karwei uit te voeren. Bejaardenwoningen Noord en Weststraat Het college van B W wil toe stemming van de raad om het bestemmingsplan Kom te herzien. De stichting Beter Wonen wil na melijk 4 bejaardenwoningen bou wen aan de Weststraat en de Noordstraat. Dit is echter in strijd met het bestemmingsplan.De wo ningen aan de Noordstraat zijn voor een klein gedeelte geprojec teerd op grond met bestemming tuin. De andere op grond met be stemming erf. Het college stelt dat de nieuw te bouwen woningen passen in het gemeentelijk beleid om braakliggende gronden in te vullen. De bouwvergunning kan nu niet zonder meer worden verleend. Burgerlijke stand Geboorten: 29-3 Frank Eerland, 29-3 Dirkje Adriana de Vos. Overlijden: 29-3 Commerijn van Haaften (78). Huwelijken: 4-3 Arie Johannes Jacob Janssen (22) en Margaretha Dieuwertje Elisabeth Smits (20), 22-3 Cornelis Johannis Harden- bol (37) en Astrid Mafgareth Boot (31), 25-3 Jan Jacob Westdorp (25) en Lijntje Johanna Reijn- goudt (22). Viering Koninginnedag De openbare basisschool De Schalm organiseert op Koningin nedag een Vlaamse kermis bij het schoolgebouw (bij slecht weer in de school). Behalve oude Vlaamse volksspelen is er koffie of fris drank met cake, alsmede een pof fertjeskraam en een popcornkraam. Iedereen is op 30 april van harte welkom. Hartstichting De collecte voor de Hartstichting heeft f. 1.141,84 opgebracht, waar voor gevers en collectanten harte lijk dank wordt gebracht. Zangavond i In de N.H. kerk wordt zaterdag om 19.30 uur een zangavond ge houden. De algehele leiding is in handen van ds. H. Born. Mede werking verlenen Laudate Domi- num onder leiding van P. Heijboer, het kinderkoor onder leiding van G. v.d. Jagt en Cres cendo uit Anna Jacobapolder on der leiding van F. Breeman. Sloot hersteld Het sloottalud nabij de begraaf plaats aan de Pr. Bernhardstraat wordt voor f. 9.500,- (exclusief btw) gerepareerd door Wegen bouwmaatschappij Aug. van Dijck-Petit te Middelburg. Aannemingsbedrijf Joh. van Vos sen en Zn. uit St.-Annaland voert voor f. 28.500,- (exclusief btw) de herbestrating uit van de Burg. Sluymersstraat en een deel van de Boswei. Inbraak in auto Uit de auto van C.P.J.H. uit Ber gen op Zoom, die aan de Dijkweg stond, is vrijdag door onbekenden een radiocassetterecorder en een vishengel met twee molens en ver dere toebehoren gestolen. Aan de rechterzijde werd een ruit van de auto vernield. De schade bedraagt enkele duizenden guldens. Vernielingen opgelost Een minderjarige dorpsgenoot heeft bekend met oudjaar de rui ten van de bushalte te hebben ver nield. Diezelfde dag vernielde H.P. de thermometer aan een pand op de Stoofdijk. Er werd een schaderegeling getroffen. De brand in de container op de jacht haven heeft de politie nog in on derzoek. Controle brommers Naar aanleiding van klachten heeft de politie een controle ge houden naar opgevoerde brom mers. Drie werden er bekeken en die van N.P. in beslag genomen omdat het vermogen was opge voerd tot vijf keer het maximaal toegestane. ■Ml a Kerkstraat 14 4694 BX Scherpenisse Telefoon 01666-29 79 verzekeringen persoonlijke le ningen hypotheken pensioenen belastingaangiften sparen en beleggen LID NBH4 God, Nederland en Oranje In de Maartenskerk wordt op 29 april een zang- en orgelavond ge houden met als thema 'God, Ne derland en Oranje'. De verenigingen van de Hervormde gemeente sluiten daarmee het sei zoen af. Medewerkenden zijn de meisjesclubs 'Eben Haëzer' en 'Sola fide', solozang Ad van den Hoek (bariton) en het orgel wordt bespeeld door Lian Gebraad, Co- ra Ponse, Erik Quist, Flip Quist en Ab Scherpenisse. Voorganger is ds. J.G. van Loon. Dhr. A. Kok uit Almkerk spreekt over 'Gods lei ding met ons Oranjehuis'. De bij eenkomst begint om zeven uur. Pers. ver. St. Maartenshof haalt 23 april vanaf 10 uur spullen op voor de rommelmarkt. Advertentie I.M. Koninginnedag Door het evenementencomité Smalstad is voor Koninginnedag een attractief programma samen gesteld. Na een rondgang door Euterpe beginnen op de Markt de kinderspelen, die in het teken staan van de kermis. Afgesloten wordt met volksdansen. Het middagprogramma bestaat uit behendigheidswedstrijden met fiets of bromfiets met zijspan. Tussendoor zijn er dansde- monstraties van De Zeeuwse Rei en, een Smurdiekse jazzgroep en Advertentie I.M. een demonstratiejazzgroep van Laura Ouwens. 's Avonds verzorgt Euterpe een Oranjeconcert. Jeugdvereniging Kaja bakt de hele dag poffertjes. Bij Sint- Maartenshof is er een grote rom melmarkt en verkoop van oliebol len en babbelaars, 's Morgens bespeelt beiaardier Gerard de Waardt het carillon. Bestraten Oostsingel Het herbestraten van een deel van de Oostsingel wordt voor f. 6.300,- (exclusief btw) uitgevoerd door straatmakersbedrijf C.W. van Haaften uit Stavenisse. Vrijdag 22 april haalt Euterpe vanaf 18.30 uur spullen op voor de rommelmarkt. Advertentie I.M. Aanrijding Maandag kwamen de automobi listen S. uit Scherpenisse en P. al hier met elkaar in botsing op de Molendijk. S. reed tegen P. aan, zodat beide voertuigen bescha digd raakten. Ter hoogte van de afrit bij cam ping De Pluimpot werden door onbekenden twee bomen, eigen dom van de gemeente, afgezaagd. Zaterdag rukte de brandweer uit voor een dijkbrandje in de Pluim pot. Ter plekke bleek het vuur al gedoofd, er was slechts een zwarte plek te zien. 3e Bekerwedstrijd O.S.V. Een zonnige zaterdag maar weinig vis: 48 deelnemers brachten nog geen 3 Vi vis aan de kant. De uit slag is als volgt: 1. Joh. Potappel 1095 p.; 2. P. Poot.360 p.; 3. W. v. Oudenaarde 300 p.; 4. G.G. Morelli 280 p.; 5. P. Polderman 275 p.; 6. Joh. v.d. Ree 270 p.; 7. Mevr. v. Oudenaarde-Istha 240 ^JL 1 THOLEN: Fa. G. Vis en Zn., Dalemsestraat 21, tel. 2616. W I 11 SCHERPENISSE: Fa A. Duine en Zn. Spuidamstraat 3, tel. 2403 M 1 ST. MAARTENSDIJK: Fa. J. van Houdt en Zn., Markt 6, tel 2826 1 1 STAVENISSE: Garage Struik, Kerkstraat 6, tel. 2330 ST. ANNALAND: Dirk Bruynzeel, Nieuwstraat 1, tel. 3263. OUD-VOSSEMEER: Fa. J.J. Vos en Zn., Raadhuisstraat 15, tel. 2467. ST. PHILIPSLAND: Fa. J. Verwijs, Zuiddijk 60, tel. 2391. Gazelle fietsen rijden op Vredestein banden. Op afstandsbediening! (Zie onze folder in de winkel) p.; 8. R. Vermaas 150 p.; 9. Mevr. Bos-Voshol 100 p.; 10. A. Aarden 100 p.; 11. Giorgie Morelli 100p. 12. Ph. Bout 50 p.; 13. W. Moer land 50 p.; 14. Jan Hartog 50 p.; 15. Arie Jansen 50 p. Junioren: 1. R. v.d. Berg 290 p.; 2. Corné Ponse. De volgende be kerwedstrijd is op 30 april van 14.00-17.00 uur aan de Noord. Tijdens de vrije wedstrijd van de Edelkarper veroverden De Ooster- scheldevissers de eerste korpsbeker. Biljartclub 't Hoekje A. Aldus 1.000 - R. Baan 0.807 p.; A. Aldus 0.428 - P. Withage 1.000 p.; G.J. Ham 1.000 - A. Aldus 1.000 p.; B. Groos 1.000 - G.J. Ham 0.928 p.; B. Groos 05.00 - L. Suurland 1.000 p.; G. Opree 0.333 - B. Groos 1.000 p.; P. Franke 1.000 - B. Groos 0.625 p.; P. Franke 0.714 - G. Opree 1.000 p.; B. Zwagemakers 0.666 - P. Fran ke 1.000 p.; T. Klomps 1.000 - P. Opree 08.33 p.; B. Groos 1.000 - R. Baan 1.000 p.; I. Suurland 1.000 - T. Klomps 07.22 p.; T. Baan 08.00 - G. Opree 1.000 p.; G.J. Ham 08.21 - J. Suurland 1.000 p.; W. Priem 1.000 - P. Franke 0.785 p. Informatie campingevangelisatie Het eilandelij k comité voor cam pingevangelisatie organiseert za terdag een informatieavond in samenwerking met de jeugdclub Kaja. Deze avond begint om half acht in de oude kleuterschool aan de Radda Barnenstraat en zal rond half tien afgelopen zijn. Ie dere belangstellende is welkom. Beroepschrift A.P. Bout ongegrond De heer A.P Bout mag gedurende 2 uur per dag (op werkdagen)zijn vrachtwagen parkeren in de Henri Dunantstraat. Hiermee is Bout een ontheffing verleend van het verbod uit de Algemene Politieve rordening die bepaalt, dat in de bebouwde kom geen vrachtwa gens geparkeerd mogen worden die hoger zijn dan 2 en een halve meter of langer dan 6 meter. De wagen van Bout is 2 meter 80 hoog. Eerder is Bout ontheffing verleend van het verbod om hem in staat te stellen zijn middag- en avondeten te nuttigen. De onthef fing duurde van 12 tot 1 uur 'smiddags en tussen 5 en 6 uur 's avonds. Hiertegen tekende Bout bezwaar aan. De commissie alge mene bestuurlijke aangelegenhe den besloot Bout te horen. Bout liet toen weten bezwaar te hebben tegen het feit dat hem geen volle dige ontheffing was verleend. Vol gens het college heeft de heer Bout geen 'argumenten aangedra gen die een dergelijke ontheffing rechtvaardigen'. De commissie verklaarde dan ook het beroep schrift ongegrond maar bood Bout de gelegenheid zijn vracht wagen te parkeren op tijden die aansluiten bij zijn werkzaamhe den: 2 uur per (werk)dag en niet langer dan 1 uur aaneengesloten. De heer Bout kan tegen dit besluit een beroepschrift indienen bij de Raad van State. Sloop schuur en grondverkopen Het afbreken van de ingestorte schuur aan de Oostvest(eigendom van de gemeente Tholen) heeft 8100 gulden gekost. De gemeente besloot tot sloop over te gaan we gens instortingsgevaar. De schuur was eind vorige maand door een storm geteisterd. B en W hebben landbouwgrond verkocht aan dhr. M.C. den En gelsman, wat inmiddels door g.s. van Zeeland is goedgekeurd. Aan de heren G.P.G.M. de Leeuw, C.A. Scherpenisse, L.A. Stoutjes- dijk, C.L.M. Stoutjesdijk en C.J. Geluk hebben b en w grond ver kocht, wat inmiddels door g.s. is goedgekeurd. Met dhr. C. Geluk hebben b en w een overeenkomst van ruiling aan gegaan en aan dhr. F.L. Huij- brechts is een garage verhuurd. Schoonhoudsters gemeentehuis Mevr. C.A. Hartog-van Oeveren is benoemd tot schoonhoudster in tijdelijke dienst van het gemeente huis. Aan mevr. G. van Zetten- Bos werd eervol ontslag verleend in verband met gebruikmaking van de mogelijkheid tot vervroeg de uittreding. Mevr. H.J. van den Berge-Lindhout kreeg eveneens eervol ontslag als schoonhoudster van het gemeentehuis in verband met invaliditeitspensioen. Burgerlijke stand Geboorten: 9-3 Cornelis Jan Ge rard Koopman, 15-3 Wilhelmus Stefanna Bos, 19-3 Agatha Janine Poot, 21-3 Kimberley Verwijme- ren, 30-3 Anna Aagje de Graaf. Overlijden: 1-3 Izak Kwaak (72), 14-3 Abraham Priem (71). Huwelijken: 15-8-1986 Marinus Hendrik van den Broek (33) en Maria Elisabeth Jacoba van Oeve- len (27), 18-3 Patrick Gabriëls (23) en Willempje Lena Hage (18). VERVOLG PAG. 19 Keukencentrum Tieleman bestaat al meer dan 25 |aar. Dat betekent ruim 25 jaar lang het vertrouwen van duizenden tevreden klanten. En ruim 25 jaar ervaring Doe uw voordeel met die ervaring van Keukencentrum Tieleman Vraag het boekje Nieuwe Keuken Kiezen' aan. GRATIS. Dat boekje staat boordevol tips en wenken die u, bij de keuze van een nieuwe keuken, veel teleurstellingen kunnen besparen. MELISSANT - SPIJKENISSE Melissant: (Hoofdkantoor en showroom) Binnenweg 7a. 01877-2555. Melissant ligt op Goeree Overflakkee. tussen Middelharms en Ouddorp Spijkénisse: (Filiaal) Winkelcentrum Groenewoud 2 Beukenlaan. 01880-22122. (Afslag Garage van Berkel. aan de Heemraadlaan). Openingstijden showroom: maandag gesloten dinsdag t m vrijdag 9 30-12.00en 13.00-17.00 uur. zaterdag 10.00-15 00 uur Koopavond: Spijkenisse donderdag. Melissant vrijdag. 18.30-21 00 uur BON VOOR HET GRATIS BOEKJE 'NIEUWE KEUKEN KIEZEN' Ja, stuur mij het gratis boekje Nieuwe Keuken Kiezen', want ik ga niet over éér nacht ijs bij de aanschaf van mijn nieuwe keuken. Naam: Adres: Postcode/ Plaats: Ev. telefoon: Sturen in een envelop naar Keukencentrum Tieleman, Antwoordnummer 371,3240 VH Melissant. Een postzegel is niet nodig. 62 LD AT TA De turbo-wash reinigt auto's, caravans, tegelpaden en zelfs de ramen op de ie verdieping. Klik de turbo-wash op de tuinslang, shampoo erin en er kan gewassen worden. normale prijs 79,50 Vakwerk prijs 69,00 ACCU BOORMACHINE Altijd en overal boren of schroeven. De machinehouder is gelijktijdig oplader. Handzaam model, boort tot 8 mm in metaal en 12 mm in hout. Rechts en linksdraaiend. Geschikt voor indraaien van schroeven tot 5 mm doorsnede. normale prijs 189.00 Vakwerk prijs 159,00 Boort moeiteloos door het hardste beton. Smal en handzaam om snel en veilig te werken. Electro-pneumatisch hamermechanisme voor 6000 slagen per minuut. Geschikt voor hamerboren tot 20 mm. Boort ook in staal tot 13 mm en in hout tot 30 mm. Instelbaar toerental en links en rechts draaiend. normale prijs 399,00 Vakwerk prijs 349,00 TUINSLANG 20 Meter plastic tuinslang op een bos. Deze tuinslang gaat jaren mee en is ongevoelig voor weersinvloeden en hoge druk. qc flormale prijs 30.00 't II 7J Vakwerk prijs 24.95 HOLLANDSE VLAG Oranje wimpel met houder 14.95 Op 30 april moet de vlag in top De echte Hollandse vlag van Hollands fabrikaat. Hollandse vlag met witte stok en oranje knop Hormale prijs 45.00 Vakwerk prijs

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1988 | | pagina 18