'Met commissaris Boertien heb ik gezellig gebabbeld Praktijkervaring voor EHBO-ers Rijk bezuinigt op bijdrage Betho Welzijnsorgaan op de bres voor Thools staflid J. Scheermeijer in de vut Sociale dienst verlening Jubileumnaaimachine Pfaff Meer leden Thoolse FNV Familie Buys stopt na 12 1/2 jaar beheer Gasthuiskapel Interkerkelijk Woningruilbureau Federatiebestuur gaat overstag Oosterschelde vol jachten Na achttien jaar gemeentewerken St.-Annaland en Tholen Reductie op gas blijft Donderdag 31 maart 1988 DE EENDRACHTBODE 9 "Hoogtepunten in de af gelopen periode waren wel de tentoonstellingen van Cecile Dreesmann en Rien Poortvliet. Maar ook 'de Porceleyne Club' van mevrouw Zelders heeft grote indruk op ons gemaakt. Mevrouw Zel ders was een bijzonder aardige mevrouw die ook privé belangstelling toon de. En verder heeft het veel te vroege overlijden van kunstschilder Ben van Rooy grote indruk bij ons achtergelaten." Jas en das aan Tuin Net echtpaar Buijs uit Tholen neemt afscheid als be heerder van de Gasthuiskapel. Brinkman Caravan Oefening St.-Maartensdijk en Stavenisse De EHBO-verenigingen van Sint-Maartensdijk en Stavenisse hielden dinsdagavond een praktijkgerichte oefening ter afsluiting van het cursusseizoen. Dat ge beurde in timmerfabriek De Pluumpot in Sint- Maartensdijk. Shock Met ingang van 1989 wordt de financiering van de so ciale werkvoorziening door de overheid drastisch ge wijzigd. Ontving men tot nu toe een bijdrage van 100% in de loonkosten WSW en een bijdrage van 80% in het nadelig saldo, voortaan krijgt men een vast budget-bedrag per jaar. Egalisatiefonds Na enig 'duw- en trekwerk' tussen de Thoolse bestuurders van het Welzijnsorgaan enerzijds en voorzitter J.M. de Kerf en directeur J.H. Stoutjesdijk van de federatie Maatschappelijke Dienstverlening Noord-Zeeland anderzijds, heeft Tholen een full-time stafmedewerker gehouden in de persoon van dhr. A. Manni. M.A.J. van der Linde, FNV- vertegenwoordiger in het stichtingsbestuur, schrijft dat in het jaarverslag van de vakbond. Een plezierig samenzijn in de kantine van gemeentewerken te Scherpenisse met het echtpaar Scheermeijer- Goedegebuure uit St. Annaland en burgemeester H.A. van der Munnik. Schuurtje Vakbond naar leden Waar blijft de lente Aan het woord zijn de heer en me vrouw Buys-van den Berge, tot 1 april in dienst als beheerders van de Gasthuiskapel in Tholen. Eigenlijk is het de functie van de nu 58-jarige Dirk Buys. Hij kwam bij de ingebruikneming van de historische kapel, 12 1/2 jaar gele den, in dienst. "Maar dit werk doe je samen," aldus Buys en zijn vrouw. Want er moet koffie wor den geschonken tijdens vergade ringen en voorstellingen. Er moet worden schoongemaakt en er moet altijd iemand paraat zijn wanneer er bezoekers komen voor de sleutel. Het echtpaar Buys stopt ermee. Het koperen jubileum hebben ze inmiddels achter de rug en nu vin den ze het tijd om ermee op te houden. "De winkel hebben we december vorig jaar aan de kant gedaan. Maar omdat we het be heerdersschap nog hadden, waren we eigenlijk nog niet vrij om te gaan en te staan waar we wilden. Je moet immers altijd paraat zijn. De kinderen en kleinkinderen wo nen allemaal ergens anders, te ver om zo maar even een paar uurtjes heen te gaan. We hebben dus besloten om, eigenlijk vooral daarom, te stoppen. Onze klein kinderen zijn immers ook belang rijk. En tijdens de 31 jaar dat we de winkel hadden, waren we altijd gebonden; we hebben geen zin om daar nog jaren mee door te gaan. Vandaar ons besluit." Ze zien tevreden terug op de afge lopen jaren. Er is een goede band ontstaan met de Hervormde Ge meente Immanuël die wekelijks haar kerkdienst in het monumen tale gebouw houdt en ook voor de catechisaties van de Gasthuiska pel gebruik maakt. Er zijn weke lijks nog enkele repetities van o.a. het ensemble Ars Musica en het koor Chantez a Dieu. Verder wor den er de orgellessen gegeven van de Zeeuwse Muziekschool. Vroeger was de kapel ook bij de damclub in gebruik. "Dan liepen we soms 's nachts na twaalven pas naar huis, maar gelukkig woon den we dichtbij. Dat was trouwens toch gemakkelijk. Even de sleutel ophalen, even de verwarming vast hoger zetten. Want dit laatste was echt nodig. Zo'n gebouw, dat duurt uren voor het warm is. Ooit werd een vergadering belegd die tevoren niet was besproken. De aanwezigen moesten hun jas en das aanhouden. Het enige wat je dan kunt doen is een warme kop koffie schenken." "Vergaderingen waren er vroeger veel meer dan nu. Ook de ge- meente vergaderde nogal eens in de kapel: begrotingsvergaderingen kwamen om het jaar in Tholen. Verder waren er hoorzittingen. Jammer alleen dat het meestal slecht te horen was. Want akoestisch is deze ruimte een te genvaller. De sprekers doen hun best, maar voor het publiek is het slecht. Wat muziek betreft, daar over klaagt men nooit. Toch wor den de concerten meestal in de stadhuishal gegeven. De koffie in de pauze wordt dan in de kapel gedronken. Ook de concerten van stadsbeiaardier Gerard de Waardt waren leuk. De tuin van de kapel is dan luisterplaats, en als de bo men zo mooi zijn is het net een plaatje. Die oude tuin trok altijd veel be kijks. Zelfs mensen uit Canada kwamen eens om de sleutel. Het bleek familie van wijlen dhr. Van Splunter te zijn. Diens winkel stond vroeger immers op de plaats van de kapel en de oude bomen kwamen uit die tuin. Waarom de poort dicht moet? Dat komt door de locatie. Het combineert niet zo goed, een cafetaria met zo'n ge bouw. De jeugd gebruikte de gang en het binnenplein voor andere doeleinden. Helaas moest toen die maatregel genomen worden." De Gasthuiskapel werd ook voor ontvangsten gebruikt. Buys: "Eens kwamen alle burgemeesters van Zeeland hier. Ze bekeken het stadhuis en in de kapel werd kof fie geschonken. Met commissaris Boertien, die op kennismakings bezoek kwam in Tholen, heb ik gezellig gebabbeld; maar ook mi nister L.C. Brinkman was 'onze gast'. Er zit toch dikwijls politiek hier: we zijn immers ook een van de stembureaus! Tentoonstellingen hadden we er I heel wat in die 12 1/2 jaar. Som migen ben je zo vergeten, het pu bliek ook denk ik. Want abstract e.d. spreekt de meeste mensen im mers niet aan. Maar zoals ik al vertelde, Cecile Dreesmann - dat was onze eerste tentoonstelling - die was prachtig. En Rien Poort vliet bracht ook heel wat bezighe- den met zich mee. De tekeningen moesten immers elke avond wor den opgerruimd! Met twee men sen laadden we alles op een kar en brachten het in de kluis bij de fir ma Dieleman. Dat was de voor waarde, maar de bezoekers wisten dat natuurlijk niet. Ja, er zijn heel wat mensen door de poortjes gelopen terwijl ik be heerder was. Bijvoorbeeld met Kerkepad, maar daar hadden we eigenlijk weinig mee van doen. Dat werd door de kerkeraad van de Herv. Gem. Immanuël gere geld." "Maar tentoonstellingen, daar voor is de ruimte prachtig. We ho pen dan ook dat er nog veel zullen komen en we zullen zeker telkens gaan kijken. Alles klaarmaken en opruimen laten we dan aan onze opvolger over," zegt Buys. "We hopen van veel vrije tijd te kunnen genieten. Lekker met de caravan naar het buitenland, m'n Duits uitproberen dat ik nu bij het REC leer. En in de tuin werken, dat doen we samen graag," zegt de scheidende beheerder. Verder heeft hij nog zijn 'ondergrondse' kwekerij en zijn vrouw Lenie handwerkt graag. Het echtpaar Buys zal zich zeker niet vervelen en de kinderen en kleinkinderen zullen hen de komende jaren dik wijls op bezoek krijgen. Want daarom zijn ze uiteindelijk gestopt. Maar eerlijk is eerlijk, in het begin zullen ze het zeker mis sen. Want de Gasthuiskapel was ook een beetje van hen zelf! De helpsters werden geconfron teerd met een technische storing in de fabriek. Daardoor ging het brandalarm en raakte op hetzelf de ogenblik een beitel van de freesmachine los. Enkele werkne mers raken in paniek en daardoor komt er bij de afkortzaag een met zijn hand in de draaiende zaag. Een maat, die in de buurt aan het werk is, ziet het gebeuren. Hij haast zich naar de plek des on- heils maar komt over enkele bal ken ten val. Dat levert een open beenbreuk en een wond in de handpalm op. Bij de frees raakt de losgekomen beitel een werknemer in de borststreek waardoor een zuigen de borstwond ontstaat. Achter in de fabriek zijn twee mensen op de zolder aan het werk. Eén van hen schrikt erg en valt van de trap. Hij is bewusteloos en bloedt uit het oor. Zijn maat, die hem nog wilde grijpen, valt ook van de trap, breekt daarbij een sleutelbeen en raakt gewond aan het onderbeen. Bij de afmontage komen twee werknemers ten val tijdens het dragen van een kozijn. Degene die achteruit loopt krijgt het kozijn op zijn bovenbeen, dat daardoor breekt. Ook loopt hij een shock op. De andere man loopt een ge broken knieschijf op. Op een opsluittafel valt iemand over zijn werkstuk, verstuikt zijn enkel en loopt een open onderarmbreuk op. Zijn maat die hem te hulp schiet valt met zijn hoofd op ge reedschap, loopt een hoofdwond en een kapotte elleboog op. Na afloop was de organisatie te vreden over het verloop, het was een leerzame oefening. Overigens leverde de fabriekshal wel een on overzichtelijke situatie op, met slachtoffers her en der verspreid en er waren ook maar twee bran cards beschikbaar. De gezamenlijke kerken in Neder land hebben het Interkerkelijk Va kantie Woningruil Bureau (IWB) in het leven geroepen. Via die or ganisatie ruilen mensen uit ver schillende plaatsen, die tegelijk met vakantie willen, hun huizen voor de vakantieperiode. Op die manier kunnen de vakantiekosten drastisch verminderd worden. Vo rig jaar kon het IWB 95% van vraag en aanbod goed op elkaar afstemmen. Dat gebeurt door middel van de computer, waarin alle gegevens worden verwerkt. Ook in Tholen heeft het IWB contactadressen. Dat zijn Leny Jansen (tel. 01660-3834) en Jacob Pekelsma (tel. 01660-2681). Gezien de ingrijpende verande ring, is gekozen voor een over gangsperiode van 4 a 5 jaar. Een gevolg is, dat een nadelige exploi tatie van de Betho in Goes/Tho- len volledig door de deelnemende gemeenten in de gemeenschappe lijke regeling moet worden gedra gen. Omdat het resultaat van jaar tot jaar sterk kan verschillen, zou dat leiden tot bijstelling van gemeen tebegrotingen. Om dat te voorko men stelt het bestuur voor, een egalisatiefonds te vormen. Voor 1989 zou een budget vastgesteld moeten worden, gebaseerd op de gezamenlijke bijdrage (f. 538.000,-) over 1985. Daarnaast wil het bestuur ook de ver deelsleutel wijzigen. Nu wordt 10% verdeeld naar rato van het aantal inwoners per gemeente, ter wijl 90% wordt omgeslagen naar rato van het aantal aanwezig heidsuren in dienst van 'de Betho' van inwoners uit de betreffende gemeente. Voorgesteld wordt: 50% te verdelen over de gemeen ten naar inwonertal, als deelne mer in de regeling voor het hebben van een werkplaats en 50% te verdelen over de gemeen ten naar gebruikte uren, als ge bruiker van de werkplaats. In de ontwerp-begroting voor 1989 is van de nieuwe situatie uit gegaan en onder de inkomsten een totale gemeentelijke bijdrage van f. 538.000,- geraamd, waardoor een positief resultaat van f. 122.000,- ontstaat. Dat bedrag zal, indien de deelnemende gemeenten accoord gaan, de eerste voeding zijn van het egalisatiefonds. Na het stoppen, om gezondheids redenen, van dhr. J. Verburgh als hoofd gezinszorg in Tholen (laat ste kwartaal vorig jaar), wijzigde het federatiebestuur de organisa tiestructuur. Voor Tholen bleef niets meer over dan een part-time regio-coördinator (50%) die zowel gezinszorg, maatschappelijk werk als administratie onder zijn hoede kreeg. Het bestuur van het Wel zijnsorgaan vond, dat Tholen ge zien het inwonertal (19.000 tegen Schouwen-Duiveland 29.000) recht had op meer. Zoals hierbo ven opgemerkt ging het federatie bestuur overstag en stelde dhr. Paaswandeling ANWB. Op 2, 3, 4, 9 en 10 april organiseert de ANWB een paaswandeling vanuit het Zeeuwsvlaamse Koewacht. In 'Het Pannekoekenhuis' kan tus sen 9 en 14.30 uur een beschrij ving worden verkregen van de routes die respectievelijk 7.5, 15 en 18 kilometer lang zijn. In augustus begint de Hogeschool Katholieke Leergangen in Breda met een Beroepsopleiding Sociale Dienstverlening (MBO-SD). Deze part-time opleiding voor volwas senen wordt in principe gegeven in de avonduren na werktijd. In de opleiding wordt aandacht besteed aan de concrete sociale wetten en voorzieningen en ander zijds aan de wijze waarop de hulpvrager het best geholpen kan worden bij de oplossing van diens probleem. Het accent ligt niet op het verwerven van theoretische kennis, maar in het persoonlijk kunnen omgaan met verworven kennis in hulpverleningssituaties. Vanaf het tweede jaar moet gedu rende 20 uur per week werkerva ring worden opgedaan in een instelling voor dienstverlening. Het diploma MBO-SD geeft toe lating tot de Hogere Beroepsop leiding Maatschappelijk Werk. Emmabloem. In de week van 4 tot 10 april wordt de Emmabloem- collecte gehouden ten bate van de tuberculosebestrijding en het kruiswerk. Gedeputeerde staten van Zeeland hebben de gemeente Wissenkerke een verklaring Van geen bezwaar afgegeven voor de aanleg van 230 ligplaatsen in de Sophiahaven te Kamperland. Roompot Marina Beheer BV uit Kamperland had hiervoor een plan ingediend. Met de realisering van de ligplaatsen in de Sophiahaven is het totale aantal uit te geven ligplaatsen in het Oosterscheldegebied bereikt. Op grond van het beleidsplan Ooster schelde -vastgesteld in 1982- mochten er tot 1990 ten hoogste 1000 ligplaatsen in het gebied bij komen. Voordat verdere ontwik kelingen kunnen plaatsvinden is een evaluatie nodig. In de afgelopen jaren zijn ligplaat sen verwezenlijkt in Colijnsplaat (500), Goese Sas (250), St. Anna- land (83) en Burghsluis (8). In de kantine van de gemeente- werkplaats in Scherpenisse was het maandagmiddag een hele drukte. Gemeentebestuurders, collega's en familie waren er sa men om afscheid te nemen van J. Scheermeijer uit Sint-Annaland. Op 16 maart 60 jaar geworden, maakte hij gebruik van de moge lijkheid om vervroegd uit te tre den. Burgemeester H.A. van der Mun nik schetste de loopbaan van Scheermeijer, die begon als metse laar bij de stichting Vrederust. Na een onderbreking van anderhalf jaar militaire dienst bij het korps mariniers (waarvan 7 maanden in Ned.-Indië) was hij tussen 1953 en 1969 werkzaam bij aannemer A. Soeters in zijn woonplaats en daarna bij D. Burgers in Tholen. In 1970 werd hij uit 17 sollicitan ten aangesteld als gemeentewerk man bij de gemeente Sint-Annaland. Na de herinde ling, een jaar later, werd hij amb tenaar C, vervolgens ambtenaar D en meester-vakman bij de ge meente Tholen. "Achttien jaar lang hebt u tot volle tevredenheid gewerkt," zei de burgemeester, die het plezierig vond dat ook de 83-jarige moeder van Scheer meijer bij dit afscheid aanwezig kon zijn. BERGEN OP ZOOM/ ROOSENDAAL - Het naaimachinemerk Pfaff viert weer feest. Werd vo rig jaar het feit herdacht dat 125 jaar geleden de eerste Pfaff-naaimachine het levenslicht zag, dit jaar bestaat Pfaff Benelux zestig jaar. Ter gelegenheid van dit jubi leum brengt Pfaff opnieuw een bijzondere naaimachine op de markt, de Festival. Een machine waarin de spreek woordelijke degelijkheid ge combineerd wordt met mo derne vormgeving, eenvoudi ge bediening en een voor een machine van deze klasse zéér scherpe prijs. Het jubileummodel wordt ex clusief voor de Benelux ge maakt en is nu leverbaar bij officiële Pfaff-dealer in West- Brabant, Rikken, die een zaak heeft aan de Zuivelstraat nr. 19 in Bergen op Zoom en aan de Nieuwe Markt 48 in Roosendaal. De laatste jaren is het pro gramma van de Pfaff-huis- houdmachines in de breedte versterkt. Met de Creative werd een programmeerbare computernaaimachine uitge bracht met ingebouwd beeld scherm, die nu zijn gelijke nog niet kent. Pfaff is reeds sinds 1969 nog steeds de enige in de huishoudmarkt die ma chines heeft met ingebouwd dubbel-stoftransport. Advertentie I.M. Onder grote hilariteit merkte de •eerste burger op, dat de kersverse 'vut-ter' nu hij thuis komt te zit ten eindelijk zijn eigen schuurtje kan schoonmaken, terwijl ook en kele bomen omgezaagd moeten worden. Hij wenste hem een goe de gezondheid in de komende ja ren toe. Namens het gemeentebestuur overhandigde hij Scheermeijer een electrische slijpmachine, een boormachine en een schuurmachine. Voor me vrouw Scheermeijer waren er bloemen. Namens de collega's voerde G. de Moed het woord. Hij stipte kort enkele voorvallen uit de loopbaan Emancipatiewerkster. De stich ting Vrouwenemancipatie Zee land, regio de Bevelanden en Tholen, heeft Petra Brasz tijdelijk aangesteld als emancipatie werkster. Zij vervangt Joke van der Meulen, die in een Vrouw en Werkwinkel in Goes gpt werken. Expo Goes. In de nieuwe Zeeland hallen te Goes wordt de eerste huishoudbeurs gehouden: de Ex po, die op zich overigens aan zijn dertiende uitgave toe is. Zo'n 110 standhouders op 6000 m2 kan men tot en met 4 april gaan bekij ken, behalve Eerste Paasdag. aan. "Je was nooit kwaad te krij gen, want dan zei je steeds: da gae nie an!" Namens de volledige bui tendienst van de gemeente en van Beter Wonen overhandigde hij een De PZEM heeft in 1987 een winst vari ruim 12 miljoen gulden be haald, terwijl in 1986 nog een ver lies van 20 miljoen gulden werd geleden. Daarom is besloten de gasprijs zowel in 1988 als 1989 twee cent beneden de landelijke adviesprijs te houden. Een nieuwe afschrijvingsmetho diek en andere -termijnen, in 'overeenstemming met de landelij ke aanbeveling, zijn mede de oor zaak van de winst. Maar ook 4.4% meer afzet van electriciteit en 2.4% meer gasverbruik droe gen aan het resultaat bij. Boven dien kon met enkele grote afnemers het aandeel in de lande lijke piek laag worden gehouden en was er een gunstig effect door de relatief goedkope opwekking door de Centrale annex Waterfa- briek in Terneuzen. Het prijsrisico van de brandstoffen, waardoor in 1986 een negatief resultaat ont stond, wordt nu landelijk ge dragen. De groei in de electriciteitsafzet deed zich vooral voor bij de grootverbruikers, terwijl 1.7% van de gestegen gasafzet bij de klein verbruikers lag. Het aantal aan sluitingen groeide met 2.3%.De PZEM investeerde het afgelopen jaar 237 miljoen gulden, waarvan 171 miljoen voor het ombouwen van de conventionele centrales in Borssele op kolen en 18 miljoen voor vernieuwing van de compu ter van de kernenergiecentrale. Voor 1988 verwacht het bedrijf een winst van vier miljoen gulden. scheerapparaat. Voor mevrouw Scheermeijer was er een met droogstuk opgesierde matteklop- per. Ook van Beter Wonen was er een bloemstuk, met daarin een heuse dakpan verwerkt en - sym bolisch - een laatste opdrachtbon. De gemeentebodes verrasten Scheermeijer met een rugkrabber ('dan kun je overal krabben') en een zakkam. Tot slot sprak de scheidende J. Scheermeijer een kort dankwoord aan collega's en gemeentebestuur. Manni als full-time regio coördi nator aan. "Als vakbond zul je aan vak bondsleden voordelen moeten ge ven en niet alleen beloven dat er vakbondswinkels komen. Je zal moeten laten zien dat die winkels hun nut hebben, ook voor vak bondsleden die niet in bedrijven werken zoals leden die niet kun nen werken of geen werk hebben." Dat zegt voorzitter Joh. Snoep van de FNV Tholen in het jaar verslag 1987. Hij noemt het het enige alternatief om als vakbewe ging naar de mensen te gaan. Volgens Snoep zijn de bedrijven op Tholen te klein of hebben ze te weinig bondsleden om een vuist te kunnen maken. Snoep bekriti seert het feit, dat de onderne mingsraden van Thoolse bedrijven onvoldoende FNV- leden in hun gelederen hebben. Het gezicht van de Thoolse FNV wordt in de ogen van de voorzitter niet fel belicht. Het bestuur is er niet alleen om zo nu en dan voor het voetlicht te treden, maar moet ook een antwoord vinden op een aantal collectieve belangen die de leefbaarheid bepalen. De mede werking van de leden is daarbij onontbeerlijk. Snoep: "Als je de ledenlijst bekijkt (1299 leden in 1986) dan moet het mogelijk zijn om een FNV bestuur samen te stellen dat op die vraagstukken een antwoord kan vinden." Het ledental van de FNV afdeling Tholen is in 1987 met bijna 2% toegenomen. Momenteel zijn 1.323 personen lid van de vak bond. De groei zat in de Voe dingsbond en de Bouw- en Houtbond, terwijl de Vervoers- bond, ABVA/KABO en ABOP terugliepen. De VVCS en Druk en Papier hebben op Tholen geen le den meer, terwijl dat er vorig jaar nog respectievelijk 2 en 8 waren. De ledentallen, met tussen haak jes de cijfers van 1986, zijn: Vrou wenbond 14 (14), Voedingsbond 276 (255), Vervoersbond 217 (224), Kappersbond 2 (2), In dustriebond 225 (225), Horeca- bond 3 (2), Bouw- en Houtbond 446 (423), ABVA/KABO 104 (106), ABOP 36 (38). De afdeling Oud-Vossemeer van de Bouw- en Houtbond heeft ge probeerd kandidaten te vinden om een afdeling in Sint-Philipsland van de grond te krijgen, maar tot nog toe zonder resultaat. Er zijn nogal wat mensen van Sint- Philipsland lid in Oud-Vossemeer. METZELER, MICHELIN, DUNLOP, CONTI Banden nérgens goedkoper 01640-33676 i.s.m. Marions Speedservice Het is maart, de lente mag beginnen. Ik voel het voorjaar al van binnen. Het licht laat zich ook langer zien. In deze tijd wil ik naar buiten. Ik wil de vogels horen fluiten. Stopt nu de regen ook, misschien? Want regen is er veel gevallen. Daarom blijft 't vee nog in de stallen. Het weiland is te dras, te nat. De akkers lijken waterplassen. Het wintergraan rot in moerassen. De boeren zijn het meer dan zat. Het was regen, heel de winter, regen. Met natte, ondermijnde wegen. Het waterpeil is veel te hoog. En elke dag weer nieuwe vlagen. Men blijft elkaar vertwijfeld vragen: "Wanneer wordt Nederland weer droog? Al gaan de dagen toch weer lengen. Wat zal de zomer ons gaan brengen? Dit weer? Dat ben ik meer dan moe. Ik heb mij dan ook voorgenomen, als regenbuien blijven komen. Dan ga ik diep naar het zuiden toe. (Veel groeten voor ieder.) P.M. van Eekelen

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1988 | | pagina 9