Uitbundige mantelpakjes met een brede schouderlijn Kort, strak en koket a Schoolklas in St. Philipsland? Onze voorjaarspuzzel Donderdag 31 maart 1988 DE EENDRACHTBODE 17 't Goede doel De liefde des Heren 97 tb 77 7o Tb Wie kent ze, deze leerlingen met hun onderwijzers. Een schoolklas uit St. Philipsland? Stuur de namen die u weet in naar de Eendrachtbode, Postbus 5, 4697 ZG St. Annaland. GOEDE VRIJDAG GEBED De derde show van modehuis Lig- tendag in dorpshuis de Wimpel te St. Philipsland trok donderdaga vond bijna 150 mensen. La dyspeaker mevr. Van 't Hof uit Tholen kondigde vijf mannequins aan uit de vriendinnenkring van de eigenaressen. In een vlot tempo toonden zij de zeer gevarieerde voorjaars- en zomercollectie. Iedereen kwam aan zijn trekken. Voor de oudere dames werden veel tweedelige pakjes getoond in rustige, maar ook kleurrijke, vro lijke dessins en de blousons aan sluitend op de heup. Verder eenvoudige middagjaponnetjes, maar ook feestelijke japonnen, veelal met een fris dessin, een ef fen strik aan de hals en afneemba re, witte kraagjes. Die geven het geheel een zomers accent en bij komend voordeel is, dat de japon niet meteen gewassen hoeft te worden. Bij de dertigers en de ruime derti gers werden veel truien met appli caties, borduursels en prints getoond. Daaronder een broekrok of een pantalon, gecombineerd met een blazer en men heeft een prima combinatie voor naar het kantoor. Voor wie bij wil zijn: de blazer is weer een 'must' deze zo mer. De blazer heeft een ruime schouderlijn en is iets meer getail leerd dan voorheen, zoals we in het gehele modebeeld van 1988 kunnen zien. De jongste dames konden volop genieten. Voor hen waren er vro lijke pakjes in felle kleuren, maar ook nauwsluitende kaki combina ties met brede ceintuurs of uit bundige mantelpakjes met een brede schouderlijn, flink getail leerd en zelfs met een schootje. De vijf mannequins(Marijke, Ly- dia, Gerda, Ans en Margreet) lie ten naast de kleding ook veel hoeden, kettingen en ceintuurs zien. Zoals in ieder echt mode huis, zijn er van ieder model(o.a. de merken O-Batel, Christiaan Sijnen en Hardob) maar enige exemplaren verkrijgbaar. Babbelaers Jp. Elk jaar offer ik me een paar keer op. In de hoop dat andere mensen voor een bepaald doel willen offe ren, ga ik - meestal twee tot drie keer per jaar - met de collectebus rond. Volgens mij nog steeds de beste manier om mensen te leren kennen. Wil je weten wie er waar in wélke straat wonen, loop een keer voor een fonds, stichting of comité en je weet het. Weet u wat ook gezellig is, dat inleveren van die bussen. Het zijn al jarenlang dezelfde vriendelijke, volijverige figuren die tijdens zo 'n inleverdag de voordeur wagenwijd open heb ben, de koffiepot en koek jestrommel vol en aan het einde van dag blauwe vingers van het knippen en openscheuren van zakjes, tellen van geld en een ver moeide tong van het praten en ro de oortjes van het luisteren. Want tijdens dié uurtjes komt er een héél anecdote-boek tot stand. Annekedote- zoals m'n kraamhulp jaren gelden zei. Er zat deze keer zelfs een papiertje in de collectebus: Ons tegoed is te sterk gedaald jammer- Dat wil dus zeggen, dat de Derde Wereld problematiek (daar was de collec te voor) ook hier rondwaart! En wat te denken van de bewoonster die, door de brievenbus, de door nat geregende collectante toesprak met de woorden: ik doe de voordeur maar niet open, 't is zo koud!" Net of onze be reidwillige geldophaalster dat nog niet wist. Heel veel jaren geleden, ik zat nog op de lagere school, had ik af en toe ook al van die charitatieve neigingen. Toen collecteerde ik voor de Hemava".Weet U die naam nog? De mevrouw waar ik toen aan de deur kwam, wist het op dat moment zelfs nog niet. Ze informeerde: "Hemelvaart, is dat nu nog niet betaald?" Ik vond dat, als jong kind, ontzettend dom. Maar inderdaad krijg je bij sommige goede doelenweieens het idee: raakt dat nou nooit klaar betaald? En zolang dat nog niet gebeurd is, blijf ik me opof feren. Blijft U dan offeren? Korte mode in Meulvliet bij de show van boetiek Inema uit Tholen. Twee kinderen van de eigenares sen boden de mannequins tenslot te onder applaus bloemen aan. Aan deze show van modehuis Lig- tendag werd ook meegewerkt door bloemenhandel Reijngoudt. Alle trendgevoelige meisjes en jonge vrouwen zien er dit voor jaar en deze zomer zeer aantrek kelijk uit. Kort, strak en sexy, kokette plissérokjes en rokjes met volants. Het was woensdagavond allemaal te zien in Meulvliet, waar boetiek Inema uit Tholen een mo deshow hield voor zo'n 250 be langstellenden. Ook dames die de mini-mode nog van vroeger ken nen, maar dat stadium al gepas seerd zijn, kregen echter vele charmante modellen te zien. Op vallend was, dat er in de tussen- maten - een probleem voor veel oudere dames - heel veel te zien was dankzij de enige Thoolse mannequin, mevr. P. Ottevanger. Behalve Pie viel Ruud op, die als enige de herenmode presenteerde en daarbij Yvonne, Francoise, Hellen en de nieuwelingen Lonne- ke en Monique af en toe ten dans vroeg. De korte rok is weer terug, ook in de pakjes. De kreukkatoenen lan ge blazers zijn er in zandkleuren, maar ook in donkerblauw, dat tri omfeert door de navy-look, als mede in felrood. De vele kleine bloemetjes - mille fleurs dessins - zorgen op de pakjes met blouses met korte en zwierige, lange rok ken voor een charmant geheel. Het t-shirt is wat luxer geworden en toont soms fantasierijke des sins. Bekende merken als Setterla- dy, Derofa, Rolux en Budibon garanderen een goede keuze. De mannequins lieten bij de ver schillende creaties ook de vele accessoires zien als ceintuurs, strikken, hoeden, zonnekleppen en prachtige byoux. Alles kwam tijdens de gezellige show aan bod: joggingmode, vrijetijds mode zo als shorts en een groot scala van prachtige zomertinten. Het ro mantische, bijna nostalgische, witte jurkje deed hopen op een warme zomer en het schattige rokje(felrood met zwart) met daaronder een petticoat bracht de bezoekers in Spaanse sferen. In de herenmode hebben zelfs de sokken een sportopdruk. Toen mannequin Ruud gekleed was in een heuse twinset, leek hij wel een plaatje. Hij toonde ook een schit terende collectie truien. Er waren verder veel klassieke pantalons te zien, maar ook denim blijft bestaan. Voor de dames kunnen de lange blazers, waarbij schoudervullin gen nog steeds mogen, afgewis seld worden met korte heupjasjes met ronde punten en soms zelfs met een schootje-effect. Een idea le combinatie is de gedessineerde blouse met rok, die ook apart ge- Hebt U wel eens gelet op Gods Oneindige liefde? Een liefde die men nergens vindt Een liefde die nog groter is, Dan die van moeder tot haar kind. Want welke moeder zou haar kind toch geven Aan zo'n wereld van geweld Met de wetenschap dat niets Hem wachtte Dan haat en spot en boos geweld Maar de liefde van dee'z Vader Zond aan ons Zijn eigen kind Wat dwaas, vermetel en veracht'lijk, Dat ieder Hem niet teer bemind! Heeft U als zondig mensenkind Dee'z liefde wel eens moo'g ervaren! Zo niet, U, bidt U den Heere toch. Dee'z liefde toch te moo'g ervaren Dee'z liefde die men nergens vindt Dee'z liefde voor zondaren!! Want van nature zijn we blind Doch Hij wil d'ogen openen. Verbreken 't zondig mensenhart Dat dan op 't heil leert hopen. O, Vader, leér dit Heil ons zien. Dat U ons dan wilt geven Want door Uw kind schenkt U Uw volk Het eeuwig, zalig leven! Stavenisse W.J. Tazelaar-van Ast. dragen smaakvol zijn. De blou- sonpakjes hebben elastiek in de rok voor het prettig dragen. Met een wals van Strauss - Cor van- Putte zorgde weer voor de muziek en ook bloemsierkunst Van den Berge werkte mee - werd de mo deshow romantisch en vurig af gesloten. Ladyspeaker Floortje en de ondernemers Ineke en Magda Moerland bedankten voor de fraaie presentatie. Tweedelige pakjes en veel hoeden waren te zien in dorpshuis de Wimpel bij de presentatie van modehuis Ligtendag uit St. Philipsland. !0b So 130 2o too é3 33 Als het grote diagram is ingevuld, kunnen de gevraagde letters in het kleine diagram worden inge vuld. Zo ontstaat een spreuk! HORIZONTAAL: 1 serie: 5 voorjaars bloempje: 11 stand der edelen: 12 on dernemingsraad: 14 snel; 16 ooster lengte; 17 berg; 19 kruiderij; 22 lekker nij; 24 snoepgoed; 26 titel; 27 rund; 29 vroegere koningin; 30 kledingstuk; 32 en omstreken; 33 vogelprodukt; 34 kookgerei; 36 maalinrichting; 39 boom; 40 noot; 43 zoogdier; 44 boom; 46 uit roep; 48 stuk chocola; 49 boom; 50 kleur; 53 erg; 54 inhoudsmaat; 55 trek; 56 mislukking; 58 noot; 60 mann. dier; 61 Turkse tarwe; 62 militair; 63 zetel; 65 dierengeluid; 66 pers. vnw; 68 boom; 70 uitroep; 71 betaalmiddel; 73 selderij; 74 voorjaarsbloem; 76 comm. middel; 77 dwarshout; 78 speelgoed; 80 dierenge luid; 81 de onbekende; 83 deel v.e. vogel; 84 pers. vnw.; 86 bouwland; 88 maanstand; 89 deel v.h. jaar; 91 grond toon; 92 voorz.; 93 insekt; 94 soort ver lichting; 95 bijb. fig.; 96 vaste regel; 98 waterdiepte; 99 rekening; 100 parkeer verbod: 103 knaagdier; 104 fam. lid; 106 Oudijsl. literatuur; 109 schrijfgerei; 112 rustend; 113 briefaanhef; 115 onder richt; 117 voorz.; 119 knaagdier; 121 militair: 122 voorjaarsbloem; 124groen- te; 126 vogel; 127 kraan; 130 Fr. lidw.; 131 behoeftige; 133 vogel; 134 hemel kring. VERTIKAAL: 1 knolletje; 2 uitgave; 3 vroeger; 4 vlek; 6 duin; 7 daar; 8 nacht vogel; 9 karaat; 10 bidt!; 13 leerjaar; 15 voorz.; 16 voorz.; 17 spil; 18 It. rivier; 20 vogel; 21 voegw.; 23 zeepwater; 25 fam. lid; 26 kanaal; 28 sluis; 31 deel v.e. huis; 33 oude lengtemaat; 35 wolvlokje; 37 kleur; 38 voorjaarsbloem; 39 loopvogel; 41 rivier in Siberië; 42 verricht werk; 45 soort onderwijs; 47 zoogdier; 49 deel v.e. huis; 51 Europeaan; 52 vaartuig; 53 bekeuring; 54 ongeveer; 57 zintuig; 59 titel; 60 landbouwer; 61 zuivefp'rodukt; 64 uitroep; 65 vrucht; 66 ontsluiten; 67 heilige; 68 kledingstuk; 69 kaarsdrager; 72 lidw.; 73 wandversiering; 75 bolge was; 79 elasticiteit; 82 handeling; 85 voegwoord87 telwoord89 kansbriefje; 90 motorrace; 92 pers. vnw 93 ogen blik; 95 lidw.; 96 luchtstroom; 97 groot logement; 99 drinkgerei; 101 per per soon; >02 deel v.e. vogel; 105 in het jaar; 107 vr. munt; 108 zeevogel; 110 speel kaart; 111 soort hond; 114 sportterm; 116 mann. dier; 118 slede; 119 en an dere; 120 vogel; 123 deel v.d. dag; 125 beschuit; 126 big; 128 voor; 129 Ver enigde Naties; 130 laatsleden; 132 pers. vnw. Pasen 1988 Wij weten, Heer, dat onze zonden de schuld zijn van uw pijn en wonden van al de smarten en het leed dat ieder onzer aan u deed. Ook ik heb, Heer, u vaak verraden door mijn tekorten en mijn daden ik was het die u vallen liet toen u vermoeid was door verdriet Ook toen Pilatus u verhoorde was ik het die 't verhoor verstoorde en riep, met overslaande stem: "Barabas vrij, aan 't kruis met hem!" Ik was het die de spot niet schuwde en ook uw aangezicht bespuwde ook ik deed mee aan haat en hoon en vlocht uw scherpe doornenkroon Ook ik sloeg u met vuist en stokken daar was Pilatus van geschrokken hij keek u medelijdend aan en sprak: "zie deze mens hier staan" Ik was het, Heer, die zonder dralen het schandelijk kruis voor u ging halen dat - door profeten lang voorzegd - toen op uw schouder werd gelegd Dit schandhout moest u zelf dragen en nimmer hoorde men u klagen gij viel... en wel tot driemaal toe omdat u angstig werd en moe Ik was het die u zo liet boeten ik sloeg de spijkers door uw voeten en door uw handen, fel en wreed, waar door u eindeloos veel leed Aan al uw lijden ben ik schuldig, ook aan uw dood, die gij geduldig voor alle mensen op u nam als goedig en onschuldig lam Van den beginnen tot op heden heeft nooit een mens zoveel geleden met zo'n vernederende pijn Waarom moest dit zo pijnlijk zijn? Nu wij vandaag uw dood gedenken wil ons dan, Heer, vergeving schenken voor elke fout door ons begaan neem, Heer, ons weer genadig aan Toe, help ons, vader, God almachtig, omdat uw zoon volmaakt en krachtig zijn lijden en zijn offerdood als waardig eerherstel u bood. P.M. van Eekelen

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1988 | | pagina 17