THOLEPÜ DER WIJS Thoolse ondernemers kiezen nieuwe voorzitter informatierubriek van de gemeente tholen TIJDELIJK WERK EN EVENTUEEL OPLEIDING VOOR JONGEREN medewerker m/v buitendienst KENNISGEVING VAN BEKENDMAKING ONTWERP- BESCHIKKING INGEVOLGE DE HINDERWET HINDERWET: OPENBARE KENNISGEVING VERZOEK OM VERGUNNING VERKEERSMAATREGELEN TE SINT-ANNALAND VANAVOND KERNBEZOEK IN THOLEN SUBSIDIEVERORDENING STADS EN DORPSVERNIEUWING WAT LIGT TER INZAGE? GEMEENTEHUIS GESLOTEN Donderdag 3 maart 1988 DE EENDRACHTBODE 5 SPREEKUUR B EN W. Zaterdag 5 maart 1988 Aanvang 20.00 uur Dorpshuis "De StQve"te Stavenisse ZILVERUITJES EN AUGURKEN Onderzoek activiteiten in Meulvliet en verenigingsgebouwen Blauwe zone Zomermarkt Borden Automatisering SCHAKEN Redactie: Voorlichtingsambtenaar Gemeentehuis Tholen Markt 1 5 Sint Maartensdijk Tel 01666 2955 In september j.l. schreven wij in deze rubriek dat het kabinet in de strijd tegen de werkloosheid plannen heeft om jongeren werkervaring te laten opdoen en indien mogelijk een daaraan gekoppelde opleiding te laten volgen. Het is de bedoeling om via een jeugdwerkgarantie plan alle jongeren tot 21 jaar werk of scholing, dan wel beide aan te bieden. Óm dit te verwezenlijken zullen extra banen en opleidingen, alsmede een serie tijdelijke banen in de gesubsidiëerde en dienstverle nende sektor worden gecreëerd. Het jeugdwerkgarantieplan is thans nog in ontwikkeling. Nog niet bekend is wanneer het in werking zal treden. In afwachting daarvan is een tijdelijke regeling geboden die het ge meenten mogelijk maakt extra banen en opleidingen te bieden. Zo kreeg de gemeente Tholen subsidie voor 22 tijdelijke arbeidsplaatsen van 19 uur per week. Daarvan zijn er inmiddels 12 uitgegeven aan jongeren tussen 16 en 21 jaar, die langer dan een half jaar werkloos waren. Onderstaand geven wij aan welke beschikbare funkties nog niet ver vuld zijn: Christelijke school voor MAVO te Tholen: conciërgewerkzaamheden: Vereniging "Het Groene Kruis", afd. Tholen en Sint-Philipsland: ge schoolde werkzaamheden in de gezinsverzorging (opleiding MGZ noodzakelijk); MLK-school "De Veste" te Tholen: administratieve en huishoudelijke werkzaamheden; RK. Basisschool Sint-Anthonius te Oud-Vossemeer: administratieve en conciërgewerkzaamheden; Thoolse Scholengemeenschap, afd. L.T.O. te Sint-Maartensdijk, Ar beidsbureau te Tholen, V.V.V. te Sint-Maartensdijk: administratieve werkzaamheden; Montessori basisschool te Tholen: administratie en begeleiding; Gemeente Tholen: plantsoenendienst. Het werk wordt betaald, waarbij aansluiting is gezocht bij het wette lijk minimumloon. Tevens zal in overleg met de werkgever/werkne mer worden gezocht naar passende scholing en begeleiding. De rege ling is tijdelijk en komt te vervallen zodra het Jeugdwerkgarantieplan klaar is. Kort samengevat gaat het om: -jongeren van 16 t/m 20 jaar, die langer dan een half jaar werkloos zijn; -tijdelijk werk voor minimaal 6 maanden voor 19 uur per week, waar aan indien mogelijk een opleiding is gekoppeld; -werk dat wordt uitgevoerd in de collectieve sector (gemeente, ge subsidiëerde instellingen e.d.), dat zonder subsidie niet gerealiseerd kan worden en waarvoor het ministerie van SoZaWe nu geld, afgeleid van het wettelijk minimumloon, ter beschikking stelt. Nadere informatie Spreekt het bovenstaande je aan, dan kun je kontakt opnemen met het buro sociale zaken van de gemeente Tholen en vragen naar Wil lem v.d. Meer (tst. 254) of Anne Pleune tst. 120). Het buro sociale zaken is bereikbaar onder nummer 01666 - 2955. Laat deze unieke mogelijkheid niet voorbij gaan!! Burgemeester en wethouders van Tholen roepen sollicitan ten op naar de funktie van bij het onderdeel plantsoenen van de afdeling gemeentelijke ontwikkeling. De te benoemen funktionaris moet daarnaast bereid zijn alle andere bij gemeentewerken voorkomende werkzaamheden te verrichten. Aanstelling vindt plaats in tijdelijke dienst. Bij gebleken ge schiktheid volgt aanstelling in vaste dienst. Bezit van diplo ma Lagere Tuinbouwschool alsmede kennis van en ervaring in mechanisatie in de tuinbouw strekt tot aanbeveling. Salaris (funktierang) minimum f 2085, maximum f 2736,— bruto per maand. Salaris (aanlooprang) minimum f 2041, maximum f 2571,— bruto per maand. Inlichtingen worden desgewenst verstrekt door de chef van de afdeling civieltechniek, de heer W.A. Blaas, tel. kantoor 01666 - 2955, privé 01660 - 2709. Sollicitaties te richten aan het college van burgemeester en wethouders van Tholen, Markt 1-5, 4695 Sint- Maartensdijk \*5ór 16 maart 1988. Burgemeester en wethouders van Tholen; gelet op artikel 24, tweede lid, onder c, van de Wet algemene bepa lingen milieuhygiëne; maken bekend, dat zij voornemens zijn om op de aanvraag van de heer J.C. Schot, Westvest 54 te Sint-Maartensdijk voor een vergunning ingevolge de Hinderwet voor het oprichten en in werking hebben van een autobedrijf en verkooppunt van motor brandstof en reparatie van kleine koelinstallaties gelegen aan de Westvest 56 en 58 te Sint-Maartensdijk kadastraal bekend sektie N nummer 972 en 973 gunstig te beschik ken onder oplegging van de nodige voorwaarden om gevaar, schade of hinder voor de omgeving te ondervangen; de ontwerp beschikking, alsmede de aanvraag en andere ter zake zijnde stukken liggen met ingang van 4 maart 1988 gedurende een termijn van veertien dagen ter inzage op de sekretarie van de gemeente Tholen te Sint-Maartensdijk van 9.00 uur tot 12.00 uur en van 14.00 uur tot 16.00 uur, alsmede elke maandag van 17.00 uur tot 20.00 uur in de openbare bibliotheek, Markt 58 te Sint- Maartensdijk; na deze datum tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen het geven van de aangevraagde beschikking, elke werkdag van 9.00 uur tot 12.00 uur; de aanvrager, alsmede degenen die bezwaren hebben ingebracht naar aanleiding van de aanvraag en een ieder die aantoont dat hij daartoe redelijkerwijs niet in staat is geweest, kunnen gedurende de hierboven genoemde termijn van veertien dagen gemotiveerde schrif telijke bezwaren inbrengen naar aanleiding van de ontwerp beschikking; degene die een bezwaarschrift indient kan verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken; een bezwaarschrift dient gericht te worden aan ons kollege; de ingekomen bezwaarschriften worden mede ter inzage gelegd. Sint-Maartensdijk, 3 maart 1988 burgemeester en wethouders van Tholen Burgemeester en wethouders van Tholen maken, gelet op artikel 12 van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne bekend, dat op 21 ja nuari 1988 bij hen een aanvraag is ingekomen van timmerfabriek de Pluumpot B.V. Nijverheidsweg 3 te Sint-Maartensdijk, voor een vergunning ingevolge de Hinderwet voor het oprichten en in werking hebben van een timmerfabriek op het perceel kadastraal bekend sektie M, nr. 648, 647 en 646 gelegen aan de Nijverheidweg 3 te Sint-Maartensdijk. De aanvraag en andere ter zake zijnde stukken liggen met ingang van 4 maart 1988 op de sekretarie van de gemeente Tholen te Sint- Maartensdijk ter inzage, elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 16.00 uur, alsmede elke maandag van 17.00 uur tot 20.00 uur in de openbare bibliotheek, Markt 58 te Sint-Maartensdijk. Gemotiveerde bezwaren tegen het verlenen van de vergunning kun nen door een ieder gedurende een maand na datum van de ter inzage legging schriftelijk bij ons kollege worden ingebracht. De ingekomen bezwaarschriften worden mede ter inzage gelegd. Degene die een bezwaarschrift indient kan verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Eveneens kunnen mondelinge bezwaren worden ingebracht tijdens een openbare zitting op 21 maart 1988 om 9.00 uur in het gemeen tehuis te Sint-Maartensdijk, waarbij tevens de gelegenheid wordt ge geven tot een gedachtenwisseling over de aanvraag tussen het be voegd gezag, de aanvrager en de overige aanwezigen. Zij vestigen er tenslotte de aandacht op, dat degenen die bezwaren hebben ingebracht op de wijze zoals bovenomschreven en een ieder die aantoont dat hij daartoe redelijkerwijs niet in staat is geweest, in de gelegenheid zullen worden gesteld bezwaren tegen de ontwerp beschikking in te dienen. Sint-Maartensdijk, 3 maart 1988 burgemeester en wethouders van Tholen De rekonstruktie van de splitsing Molendijk-Suzannaweg- Noordstraat-Tienhoven is aangevangen. Door deze werkzaamheden zal het verkeer naar en van de Suzannaweg alleen mogelijk zijn via de Molendijk. Voor de Molendijk geldt echter een inrijverbod richting de Voorstraat voor alle verkeer uitgezonderd voetgangers, fietsers en bromfietsers. Er geldt ook een inrijverbod richting de Suzannaweg voor voertuigen die zwaarder zijn dan 5 ton. Het is noodzakelijk dat tijdens de duur van de rekonstruktie de Molen dijk wordt opengesteld voor alle verkeer. Om een goede doorstroming van het verkeer te bevorderen en het passeren van tegemoetkomend verkeer mogelijk te maken, is het ook noodzakelijk een parkeerverbod in te stellen voor beide zijden van de Molendijk met inbegrip van de aanwezige parkeerstroken. Burgemeester en wethouders hebben dan ook besloten de inrijverbo- den op te heffen en een parkeerverbod in te stellen (mét inbegrip van de parkeerstroken) voor de duur van de rekonstruktiewerk- zaamheden. Wellicht ten overvloede wijzen wij u op het vanavond te houden kern- bezoek in de kern Tholen. Het kernbezoek vindt plaats in gemeen schapscentrum "Meulvliet", aanvang 19.30 uur. Elke belangstellen de particulier, vertegenwoordiger van een vereniging, organisatie of instelling is van harte welkom. Tijdens het kernbezoek kunnen vragen worden gesteld, klachten geuit, opmerkingen gemaakt e.d. Het ge meentebestuur hoopt dat de inwoners van Tholen-stad in ruime mate gebruik zal maken van de inspraakmogelijkheid die een kernbezoek nu eenmaal biedt. Het is goed voor de plaatselijke democratie indien het gemeentebestuur weet, hoe de plaatselijke bevolking denkt over ge nomen besluiten, getroffen voorzieningen en nog uit te voeren plannen. van de voorzieningen niet meer bedragen dan De inwerkingtreding per 1 januari 1985 van de Wet op de Stads- en dorpsvernieuwing heeft in de gemeente Tholen geleid tot de vaststel ling van de Subsidieverordening Stads- en dorpsvernieuwing. On derstaand geven wij u een toelichting op deze verordening. Voor het verbeteren van de woning kan de eigenaar-bewoner in bepaalde ge vallen gebruik maken van een bijdrage-ineens op grond van de Subsi dieverordening stads- en dorpsvernieuwing. Uiteraard zijn aan de toe passing van deze subsidieregeling de nodige voorwaarden verbon den. Zo komt men onder andere slechts in aanmerking voor subsidie wanneer: -de kosten van de voorzieningen niet minder bedragen dan f 1.500,-; -de kosten f 90.000,-; -de woning minimaal 25 jaar oud is; -de woning de afgelopen 5 jaar niet met subsidie is verbeterd; -het woonoppervlak van het gedeelte van de woning dat in de verbe tering betrokken is bedraagt niet meer dan 125 m2 en het resterende gedeelte voldoet aan eisen van de bouwverordening; -de woning vóór de verbetering niet voldoet aan redelijke eisen van bewoonbaarheid c.q. de gemeentelijke bouwverordening; -een aanvraag om subsidie is ingediend voor met de werkzaamheden is begonnen! De minimum-kostengrens geldt niet voor het verbeteren/maken van een douche en een toilet. BIJDRAGE-INEENS Bij het toekennen van de bijdrage-ineens wordt onderscheid gemaakt tussen voorzieningen ter verhoging van het woongerief en voorzienin gen ter opheffing van bouwtechnische gebreken. Ook maakt het voor de hoogte van de bijdrage verschil of het gaat om de verbetering van een woning die vóór of na 1 januari 1945 voor bewoning gereed is gekomen. Bijdragen-ineens ter verhoging van het woongerief woningen woningen van voor van na 1-1-1945 1-1-1945 het maken van een toilet 1.750,- 1.650,- het maken van een douche met inrichting 2.500,- 1.650,- het aanbrengen van een douche inrichting 1.750,- 1.150,- het vernieuwen of aanpassen van de elektrische installatie als gevolg van noodzakelijke vervanging in een woning met: één of twee kamers 1.500,- 500,- (afkeuringsrapport van meer dan twee kamers 2.000,- 800,- (P.Z.E.M. vereist) het maken van een ruimte om te koken en het aanbrengen van een keukeninrichting 3.700,- 3.500,- het vervangen van een primitieve keukeninrichting 2.500,- 1.650,- het maken van een berging buiten de woning 1.750,- 1.650.- het vergroten van een woonkamer kleiner dan 18 m2 1.000,- 800,- het verbeteren of maken van slaapkamers, per slaapkamer 1.300,- 825,- het aanbrengen van een centrale ver warming (in samenhang met minimaal drie van vorenstaande voorzieningen) 2.500,- 2.500,- Bijdragen-ineens ter opheffing van bouwtechnische gebreken woningen van woningen van voor 1-1-1945 na 1-1-1945 het verbeteren van de fundering 200,- max. 200,- max. op staal per m. 4.000,- per m. 2.000,- op palen 1.000,- max. 550,-" max. per paal 10.000,- per paal 5.500,- het herstellen van gevels en 125,- max. 67,- max. dragen muren per m2 10.000,- per m2 2.000,- het herstellen van vloercon 80,- max. 40,- max. structies per m2 5.200,- per m2 1.000,- het herstellen van kapcon 125,- max. 59,- max. structies per m2 10.000,- per m2 3.500,- De totale bijdrage-ineens voor het opheffen van bouwtechnische ge breken is aan een maximum gebonden van f 21.500, wanneer het betreft een woning met een fundering op staal en maximaal f 26.500,— bij een woning met een fundering op palen. ZELF DOEN Het kan zijn dat de eigenaar-bewoner meer dan de helft van de voor zieningen zelf treft. In dat geval wordt de subsidie gesteld op 45% van de hiervoor genoemde normbedragen van alle uit te voeren ver beteringen, dus ook die welke door een aannemer worden uitge voerd. Bij de beoordeling van de vraag of men de verbetering voor meer dan de helft zelf uitvoert, wordt gekeken naar de verhouding tussen de kosten die de eigenaar bewoner maakt en de kosten die be drijfsmatig zijn gemaakt. EXTRA BIJDRAGE Het is mogelijk een extra bijdrage van 10% te krijgen over de totaal toegekende subsidie. Er moeten dan minimaal 3 voorzieningen gelijk tijdig worden getroffen, waarvan 1 ter opheffing van een bouwtech nisch gebrek. Bij vier of meer voorzieningen geldt niet als voorwaarde dat één of meerdere bouwtechnische gebreken moeten worden ver holpen. Voor meer informatie over de inhoud en de werking van de Subsidie verordening stads- en dorpsvernieuwing kunt u terecht bij de afdeling gemeentelijke ontwikkeling, Markt 1-5 te Sint-Maartensdijk, telefoon 01666 - 2955, toestel 255. Voorbereiding bestemmingsplannen De burgemeester van de gemeente Tholen maakt ter voldoe ning aan het bepaalde in artikel 22, tweede lid, van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend, dat met ingang van 4 maart 1988 voor een ieder ter sekretarie van de gemeente, Markt 1-5 te Sint-Maartensdijk, ter inzage ligt het besluit van de raad van de gemeente Tholen van 22 februari 1988, waar bij wordt verklaard, dat een bestemmingsplan wordt voorbe reid voor de volgende gebieden: a. een gebied aan de Verbrandestraat 29 te Tholen; b. een gebied aan de Bloemenlaan 96 te Sint-Maartensdijk. De begrenzing van de genoemde gebieden staat aangegeven op de bij bovengenoemd besluit behorende en als zodanig ge waarmerkte tekeningen. Tegen dit besluit kan binnen 30 dagen na publikatie schriftelijk bezwaar worden gemaakt bij de gemeenteraad. Sint-Maartensdijk, 3 maart 1988 De burgemeester voornoemd, H.A. van der Munnik. Bouwen in afwijking van bestemmingsplan Er is een aanvraag om een vergunning ingediend door garage bedrijf C.L. de Jonge, Stoofstraat 23 te Poortvliet voor het bouwen van een showroom bij de garage op het perceel ka dastraal bekend Poortvliet, sektie N, nummer 4, plaatselijk ge merkt Stoofstraat 52. Dit plan is niet in overeenstemming met het ter plaatse gel dende bestemmingsplan. Burgemeester en wethouders van Tholen zijn voornemens met toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, na verkregen toestemming van het kollege van gedeputeerde staten van Zeeland, vergun ning te verlenen voor de onderhavige plannen. Alvorens hiertoe over te gaan wordt een ieder in de gelegen heid gesteld om van 4 maart 1988 tot en met 17 maart 1988 schriftelijk bezwaar in te dienen bij burgemeester en wethou ders van Tholen. De bouwtekeningen liggen gedurende deze termijn ter gemeentesekretarie te Sint-Maartensdijk, afdeling gemeentelijke ontwikkeling, ter inzage. Sint-Maartensdijk, 3 maart 1988 De burgemeester van Tholen, H.A. van der Munnik. De eerstvolgende spreekuren van de leden van het college van burge meester en wethouders vinden plaats op maandag 7 maart 1988 in het gemeentehuis te Sint-Maartensdijk. De wethouders P. van Schet sen, L.J. Koopman en J. Versluijs houden hun spreekuur van 11.00 - 12.00 uur. Het spreekuur van burgemeester H.A. van der Munnik komt te ver vallen. Wilt u op een ander tijdstip met een van de collegeleden spreken, belt u dan even naar het gemeentehuis, telefoon 01666 - 2955, toestel 215. In verband met de arbeidsduurverkorting voor het gemeentepersoneel is het gemeentehuis vrijdagmiddag 4 maart 1988 gesloten en tevens telefonisch niet bereikbaar. Houdt u daar rekening mee! De beheerscommissie van het dorpshuis "de Stove" te Sta venisse presenteert de toneelgroep uit Domburg met de dol komische plattelandsklucht in 2 bedrijven: Na de dood van de vrouw van Arjaan Huybregtse (Simon de Visser) biedt Trui Meijer (Ineke Geerts), een ongehuwde nicht van Arjaan, haar diensten aan op de boerderij van Ar jaan, sinds enige jaren een camping. Het doel van Trui is het geld en goed van haar oom in te pikken. Zij ziet dit echter in rook opgaan door de komst van Adèle Piet (Jolien de Kam). Als versterking roept zij de hulp in van haar zus Mina Vermeulen (Jo Francke) en haar zwager Janus Vermeulen (Peter Francke). Echter Janus kan het weer reuze goed vin den met Nele Jobse (Mattie Brand), een ongehuwde moe der, en haar zoon Joos Jobse (Eddy Dominicus). Mede door de komst van huisventer Samuel Mesu (Leo Corré) wordt het een dolle boel op de camping. Maar ondanks, of dankzij, de dolkomische capriolen komt alles toch weer tot een goed einde. De toneelgroep wordt bijgestaan door: Diana Schot - sou- fleuse, Jolanda van de Wekken - grime, Daan van de Wekken - regie. Entrée: f 5,- 12 jaar. voor volwassenen, f 2,50 voor kinderen t/m De toneelavond zal muzikaal worden •afgesloten met dansmuziek. Na een periode van bijna 29 jaar heeft de Ondernemersvereniging in Tholen een nieuwe voorzitter. J. Heuseveldt, die deze taak vanaf de oprichting van de toenmalige winkeliersvereniging op uitsteken de wijze heeft vervuld, nam maan dagavond afscheid. Secretaris N. Jansen deelde de goed bezochte vergadering mee dat de voorzitter, ondanks her haalde verzoeken de 30 jaar vol te maken, toch gezegd had te willen opstappen. Zowel Mevr. J. Aal- brechtse als dhr. N. Jansen waren kandidaat voor de voorzitters- functie. Gezien het feit dat de ver gadering Jansen een uitstekende secretaris vond en mevr. J. Aal- brechtse een bijzonder actief en goed bestuurslid is, werd voor de laatste gekozen. Zij is tevens voor zitter van de onlangs opgerichte activiteiten commissie "Tholen Stad- Actief". Tijdens de bijeen komst kwam o.a. het verkeerscir culatieplan ter sprake. Er is in no vember een schrijven aan de leden gericht met een kopie van een brief van de gemeente, die het plan wil gaan evalueren. De leden was gevraagd te reageren, aange zien de gemeente er van uit gaat dat, wanneer er geen reactie volgt, iedereen content is. "Ik weet ech ter zeker "aldus Jansen", dat er bij jullie nog bezwaren bestaan". Toch waren bij hem geen reacties teruggekomen. Hoe bevalt de blauwe zóne, was een vraag van de commissie die het plan moet realiseren. Dhr. M. van Tienen daarover: "Wij zijn te vreden, de klant is er mee gebaat. Maar ik vind nog steeds dat er te w'einig parkeerplaatsen zijn". Vol gens dhr. A. Beirnaert is het voor het publiek nog steeds te moeilijk om de auto op de Contré Escarpe te zetten. Hij zou graag een door braak zien vlak bij de Brugstraat, zodat iedereen niet om hoeft te lo pen. Geconcludeerd werd, dat er wel genoeg parkeerplaatsen zijn, doch het publiek dat bv. voor een broodje of pak melk in een winkel moet zijn, de auto nooit op de Bosstraat, Contré Escarpe of der gelijke grotere ruimten parkeert. Wat de Markt betreft, ook daar zou een blauwe zöne gerealiseerd moeten worden. "En graag in- steekparkeerplaatsen", aldus J. Quist. Op een vroeger plan staan deze wel vermeld, aldus het bestuur. Jansen zei dat hij de zaken mee naar B W zou nemen: Boter markt meer parkeerplaatsen, spie gel voor de verkeersveiligheid op de hoek van de Brugstraat/Bakstraat, aan de Wal een minder brede stoep, parkeer plaatsen Markt, drempels bij Vos- semeersepoort verlagen, en vooral meer controle op parkeerders. Aan de belangstellenden werd door de secretaris nog een boek werkje van het KNOV uitgereikt dat handelde over "Bereikbaar heid van binnenstad en bedrijf ook Uw zaak". De verschillende acties werden doorgesproken. Zo zal de Moe derdagactie "Kies de Thoolse moeder" weer worden herhaald. Er komt een actie met scheur- kaartjes in plaats van kraskaart- jes. Op de vraag of het rendement van deze acties naar tevredenheid is, kon het bestuur slechts oorde len dat men zeker de klant bij zich houdt. De klanten die steeds nie ten hebben, zou men kunnen acti veren door ook met de nieten een soort actie te houden. Dit zal in het bestuur worden besproken. Op 6 juli wordt een Zomermarkt ge organiseerd. Tholen Stad-Actief wil deze zomermarkt met andere activiteiten extra aankleden, daar over zijn besprekingen gaande. Uiteraarde kwam de braderie ter sprake, waarvoor de publiciteit reeds in gang gezet is. Over de St. Nicolaasactie kon het bestuur meedelen dat met grote inzet ge tracht wordt de "echte" Sinter klaas naar Tholen te halen. Besprekingen met de N.O.B. (vroegere N.O.S.) zijn onlangs ge houden. En lukt het dit jaar niet, dan zal men blijven ijveren dat een volgend jaar te doen. Tijdens de bijeenkomst verklaarde men zich unaniem accoord met totale win kelsluiting op 30 april. De financiën, beheerd door A. de Bruin, werden door de kascom- missie in orde bevonden. Deze commissie bestond uit de heren L. Tichem en A. Beirnaert. De plaats van Tichem wordt ingenomen door M. van Tienen. De leeggeko men bestuursplaats van mevr. Aalbrechtse zal worden ingevuld door dhr. J. van der Heyden. Tij dens de rondvraag kwam aan de orde dat men de ondernemers uit de kern bij het publiek bekend wil maken via borden aan de ingang van Tholen, aan de Halsterseweg e.d. Heusevelt waarschuwde de enthousiaste ondernemers dat men met zeer veel verordeningen reke ning dient te houden. Maar er zal door enkele leden navraag worden gedaan. Er werden vragen gesteld over de A-leden en B-leden van de vereniging. Deze laatste zijn min der betrokken bij acties. De Ondernemers-vereniging zal op verzoek van enkele leden ook via de jurist van het KNOV stappen ondernemen om tot klaarheid te komen in zaken als veilingen in Meulvliet en kledingverkopen in kerkelijke verenigingsgebouwen. G.C. Bel, bedrijfsadviseur/men tor bij het KNOV, vertelde de aan wezigen daarna over "administra tieve organisatie en automatise ring". In korte tijd kreeg men in formatie over de taken van de computer, benodigdheden en ter minologie. Dhr. Bel vertelde over het stappenplan van de adviesaf deling van het KNOV, dat onder meer een differentiatie maakt tus sen het doel van het automatise ren, informatie behoefte, een se lectie van de alternatieven, organi satie onderzoek, kortom een uitge breid onderzoek of men als bedrijf inderdaad wel een computer nodig heeft. Het is namelijk zo, aldus de spreker, dat een aantal onderne mers die dachten dat ze al met au tomatiseren alle problemen oplosten, wel tegenvallers moesten verwerken. Een rommelige admi nistratie blijft zeker met een com puter een "puinhoop". De vragen en opmerkingen die na afloop van de voordracht werden gesteld kwamen o.a. van bezitters van computers, doch ook van aanwe zigen die belangstelling hebben om tot een dergelijke stap over te gaan. Het was al heel laat in de avond toen de nieuwe voorzitter mevr. J. Aalbrechts de vertrek kende heer Heuseveldt bedankte voor zijn werkzaamheden voor de Ondernemersvereniging. Deze woorden gingen vergezeld van een fles drank. Een cadeau wordt nog tijdens een bestuursbijeenkomst overhandigd, waarbij ook mevr. Heuseveldt aanwezig zal zijn. Oplossing van vorige week: Liburkin 1949. Wit: Kg5,Pc6, pi onnen op a6 en d3. Zwart: Kb6, Lh8, pion d4. I.a7 Kb7; 2.a8D+ I! Dit is echt de enige manier om verder te komen. Wit offert zijn kostbaarste bezit, de vrijpion op de a-lijn. 2...Kxa8; 3.Kg6 Kb7; 4.Pd8 en 5 Pf7. De lo per van zwart gaat dan verloren.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1988 | | pagina 5