THOLEN DER WIJS informatierubriek van de gemeente tholen HOORZITTING OVER UITBREIDING INDUSTRIETERREIN "SLABBECOORNPOLDER" TE THOLEN TENTOONSTELLING LANDELIJKE GEBIEDEN IN GEMEENTEHUIS WIJZIGINGEN OPHALEN HUISVUIL I.V.M. BIDDAG HINDERWET: KENNISGEVING BEKENDMAKING ONTWERPBESCHIKKING DONDERDAG 25 FEBRUARI: HOORZITTING OVER VOLUMEBESLUIT WET OP DE STADSVERNIEUWING MAANDAGAVOND VERGADERT DE GEMEENTERAAD Donderdag 18 februari 1988 DE EENDRACHTBODE 5 DONDERDAG 25 FEBRUARI: Zaterdag 20 februari 1988 Aanvang 20.15 uur Gemeenschapscentrum "de Wellevaete" Sint-Annaland BERDIEN STENBERG "PIROUETTE" GEMEENTEHUIS GESLOTEN SPREEKUREN B. EN W. JLL Redactie: Voorlichtingsambtenaar Gemeentehuis Tholen Markt 1 5 Sint Maartensdijk Tel 01666 2955 verlast zou aanhouden, de muziekvergunning zou worden inge trokken. Toen na verschillende metingen (eind oktober-begin november 1987) bleek dat betrokkene de vergunningsvoorschriften bleef ne geren, is op 1 december 1987 de vergunning ingetrokken. Tegen dit besluit heeft de heer Van Alphen thans een beroepschrift aan de raad gericht. In zijn beroepschrift vraagt hij aandacht voor een aantal punten. Zo wordt het gemeentebestuur verweten niet te hebben gemeten in een aanpandige woning. Bezwaarde heeft daarin gelijk. De metingen zijn verricht in de woonkamer van een niet-aanpandige woning, gelegen op een afstand van circa 4 me ter van de bar. Dit gegeven maakt de geluidsoverlast die werd ver oorzaakt alleen maar bedenkelijker, wanneer men zich realiseert dat er niveaus zijn gemeten die ten hoogste in een aanpandige woning hoorbaar mogen zijn. In bepaalde gevallen was er sprake van een overschrijding met 15 decibels. De raad wordt voorgesteld, het ingestelde beroepschrift onge grond te verklaren. Aangaan van een hulpovereenkomst Oosterschelde en aanliggen de wateren; In 1977 heeft de Commissaris der Koningin het initiatief genomen tot instelling van de Werkgroep Oosterschelde. Deze werkgroep had onder meer tot taak zich te wijden aan een inventarisatie van de hulpverleningsmogelijkheden in het watergebied van de Oosterschelde c.a. en aan de opstelling van een hulpverleningso vereenkomst ter zake. Het heeft lang geduurd, maar thans is het zover dat aan de raad een dergelijke overeenkomst kan worden voorgelegd. De overeen komst behelst de afspraak van de deelnemende gemeenten met Rijkswaterstaat, direktie Zeeland, voor een samenwerking bij de bestrijding van scheepsongevallen op de Oosterschelde. Een maatregel waaraan gedacht wordt, is een zogenaamde "waak vlamovereenkomst". De deelnemende gemeenten beschikken na melijk zelf niet over een blus- of bergingsvaartuig. Een waakvlam overeenkomst is een voorrangscontract met één of meer bedrijven die blus- of bergingsvaartuigen hebben. De vaartuigen waarover Rijkswaterstaat beschikt, liggen dermate van ver uit de buurt, dat dit bij de hulpverlening op praktische bezwaren kan stuiten. Inmiddels hebben burgemeester en wethouders en de burgemees ter (in hun hoedanigheden van gemeentelijke bestuursorganen) besloten de hulpovereenkomst, voor zover het hun bevoegdheden betreft, aan te gaan. Op voorwaarde echter dat de Krabbenkreek en Mosselkreek onder de overeenkomst vallen. De raad wordt voorgesteld vanuit haar eigen verantwoordelijkheid de hulpovereenkomst aan te gaan. Bodemsanering Kaaij te Tholen; Burgemeester en wethouders hebben in de aanbiedingsbrief bij de gemeentebegroting 1988 aangekondigd, dat de rest van de bo demsanering aan de Kaaij te Tholen door de provincie als 3e pro- jekt in de urgentielijst voor uitvoering in 1988 is opgenomen. Het is de bedoeling op korte termijn met de saneringswerkzaamheden te beginnen. Het werk zal op 26 februari a.s. worden aanbesteed. In dit werk zit niet de sanering van de Vest. Die sanering zal name lijk afzonderlijk worden uitgevoerd. Van de uitvoeringskosten komt 10% voor rekening van de ge meente. De raad wordt gevraagd de benodigde financiële midde len ter beschikking te stellen. De raad wordt ook om geld gevraagd voor een 2-tal deelprojekten waar eind vorig jaar in opdracht van de provincie uitvoering aan is gegeven. Deze werken zijn door de provincie voorgefinancierd, maar ook voor deze gevallen geldt een bijdrage van 10% in de kosten voor de gemeente. Het gaat daarbij om: a. de kosten van het bestedingsgereed maken van het hier boven genoemde en binnenkort uit te voeren saneringsprojekt; b. de kosten voor de verwijdering van de op de stortplaats "Tut- telhoek" opgeslagen, verontreinigde grond, welke afkomstig was van de in 1982 uitgevoerde partiële sanering aan de Kaaij te Tholen. Onderhoudswerkzaamheden aan de voormalige Mavo-school te Tholen; Tijdens de verbouwing van de voormalige Mavo-school is ge- konstateerd dat er in het gebouw enige onderhoudswerkzaamhe den de aandacht verdienen, alvorens het R.E.C. en het Vormings instituut op goede wijze in het gebouw gehuisvest zijn. Aangezien er van de muren in de verschillende lokalen diverse versieringen zijn verwijderd bij het verlaten van de Thoolse Scholengemeen schap, is er nogal wat kleurverschil aan de muren, zodat enig sauswerk uitgevoerd moet worden. Bovendien dienen verschillen de beschadigingen te worden bijgewerkt. Er is reden temeer dit onderhoudswerk thans aan te pakken, omdat het R.E.C. zelf ver antwoordelijk wordt voor de dagelijkse en geringe reparaties, waaronder ook de sausbeurten e.d. gerangschikt moeten worden. Het is van belang dat bij de ingebruikname van het gebouw de on- derhoudstoestand goed is. Overigens is er na het uitvoeren van deze onderhoudswerkzaamheden nog steeds een goed sluitende exploitatie. Het Ministerie van Onderwijs en Wetenschappen heeft inmiddels besloten haar aandeel in de verbouwkosten in een be drag ineens beschikbaar te stellen. De raad wordt gevraagd een aanvullend krediet tot het uitvoeren van de onderhoudswerkzaamheden beschikbaar te stellen. Aanpassen garageruimte gemeentewerkplaats te Scherpenisse; In de lijst van kapitaalwerken 1988 is opgenomen een aanpassing van de garageruimte van de gemeentewerkplaats te Scherpenis se. Deze aanpassing is noodzakelijk om de huidige ruimte doelma tiger te kunnen benutten. Het minder efficiënte gebruik is met na me het gevolg van een ongunstige brugopstelling. Het aanpas singsplan voorziet in het verplaatsen van de brug, zodat twee voertuigen tegelijk kunnen worden gerepareerd. Tevens voorziet het plan in de verbetering van Ijet afzuigsysteem van uitlaat gassen. De raad wordt gevraagd het benodigde geld beschikbaar te stellen. Wijziging diverse belastingverordeningen; Op 1 april 1 987 is in werking getreden de Wet van 26 maart 1987 tot berekening van rente inzake belastingen en premies volksver zekeringen. Voor de belastingen en heffingen, die niet door de rijksbelastingdienst worden ingevorderd treedt deze wet in wer king op 1 april 1988. De wetswijziging leidt er toe, dat door de gemeenten rente moet worden gevorderd over belasting, die te laat wordt betaald en dat door de gemeente rente moet worden vergoed over betaalde be lasting, die wordt gerestitueerd. Tegen een betere renteregeling dan in het verleden gehanteerd werd, bestaan geen bezwaren. Het is zelfs toe te juichen, dat na vele jaren van voorbereiding eindelijk een regeling is ontstaan, die aan veel bezwaren tegemoet komt. Maar in feite betreft dit gro tendeels de rijksbelastingen. Daar gaat het dikwijls om grote tot zeer grote bedragen. Wat betreft de heffingen en belastingen van gemeenten kan gesteld worden, dat het hier veelal om geringe be dragen gaat. De uitvoering is afgestemd op de praktijk van" de rijksbelastingdienst. Daarbij moet de belastingschuldige eerst ren te betalen voor te late betalingen van aanslagen wanneer deze rente meer dan f 50,— bedraagt. Wanneer daarentegen aan de belastingschuldige rente moet worden vergoed moet de gemeente steeds rente betalen ongeacht het bedrag hiervan. Dat is admi nistratief een zware belasting en voor de belastingschuldigen heeft het nauwelijks wat te betekenen gelet op de geringe bedra gen. De uitvoeringskosten zullen daardoor veel hoger zijn dan de tegemoetkoming naar de burgers. Om tot een doelmatiger invor dering te komen hebben de Vereniging van Nederlandse Gemeen ten en de Unie van Waterschappen zich tot de Staatssecretarissen van Financiën en Binnenlandse Zaken gewend. Een aanpassing van de wettelijke voorschriften zal daartoe nodig zijn. In een voor overleg heeft één van de Staatssecretarissen zich bereid verklaard de hiervoor nodige procedure te starten. Het zal evenwel nog ge ruime tijd duren alvorens deze zaak is afgerond. De Vereniging van Nederlandse Gemeenten heeft de gemeentebesturen dan ook geadviseerd te besluiten de inwerkingtreding van deze renterege ling voor haar verordeningen uit te stellen. Op grond van de wet is dat mogelijk. Daar is uitdrukkelijk geregeld, dat de gemeente besturen kunnen besluitende inwerkingtreding tot uiterlijk 1 janua ri 1997 uit te stellen. Burgemeester en wethouders stellen de ge meenteraad voor tot uitstel over te gaan. In verband daarmee die nen een aantal belastingverordeningen te worden aangepast. Dit zijn: de legesheffing, de hondenbelasting, begraaf- en rioolrech ten, de afvalstoffen en reinigingsrechten, de woonforensenbe- lasting, de toeristenbelasting, de watertoeristenbelasting, het haven- en kadegeld en de jachthavengelden. Wijziging "Havengeldverordening 1981"; Burgemeester en wethouders zijn van mening dat de in 1981 vastgestelde "Havengeldverordening 1981" op onderdelen wijzi ging behoeft. Zo is niet heel duidelijk wat onder een jaar dient te worden ver staan. Voorgesteld wordt hieronder te verstaan een kalenderjaar. Ook op het gebied van de vaststelling van havengelden is enige aanpassing nodig voor die schepen niet zijnde vissersschepen, sportvisboten, passagierschepen en sleepboten. Het betreft vrachtvaartuigen, o.a. werkschepen en recreatievaartuigen. Deze schepen zullen nu ook worden belast naar de oppervlakte van het vaartuig. De raad wordt voorgesteld de Havengeldverordening 1981 over eenkomstig het bovenstaande te wijzigen. Beroepschrift tegen intrekking muziekvergunning bar 't Anker te Tholen; t Op 22 mei 1987 is aan de heer P. van Alphen een muziekvergun ning verleend voor bar 't Anker, Markt 20 te Tholen. Aan deze muziekvergunning zijn voorwaarden verbonden met betrekking tot de geluidsniveaus die maximaal geproduceerd mogen worden. Naar aanleiding van een klacht zijn er op bepaalde data in septem ber 1987 geluidsmetingen ter plaatse verricht, waaruit bleek dat telkens weer de maximaal .toegestane geluidsniveaus werden overschreden. De heer Van Alphen is schriftelijk op deze over schrijdingen gewezen. Benadrukt werd dat wanneer de geluidso- Aanleg snelgroeiend bos in de Muijepolder te Sint-Maartensdijk; Bij raadsbesluit van 23 november 1987 kocht de gemeente Tho len een perceel landbouwgrond aan van ruim 2 ha. van de Staat der Nederlanden. Deze grond ligt in de Muijepolder in Sint- Maartensdijk en sluit aan bij het natuurgebied "De Pluimpot". De ze aankoop stelt de gemeente in de gelegenheid uitbreiding te ge ven aan het bosgebied in de gemeente. In het raadsvoorstel dat de aankoop begeleidde is daar uitgebreid bij stil gestaan. Thans is het konkrete uitvoeringsplan aan de orde. Het Bureau voor Tuin en Landschapsverzorging is verzocht een plan te ontwikkelen, waarbij naar de mening van burgemeester en wethouders het uit gangspunt dient te zijn de aanleg van een snelgroeiend bos met recreatiemogelijkheden. Houtproduktie is in dit geval een doelstel ling die op de tweede plaats komt. Het voorgelegde plan heeft betrekking op de aanleg en de onder houd van het bos. Voor de toekomst dient nog sprake te zijn van de aanleg van een wandelpad. Hiertoe wordt pas overgegaan als de nu aan te brengen beplanting voldoende tijd heeft gekregen tot ontwikkeling te komen. De omloopduur van de aan te brengen bo men is 20 tot 25 jaar. Het onderhoud zal worden verzorgd door het hierboven genoemde bureau. De gemeente zal in de aanleg- kosten een aanzienlijke bijdrage krijgen op grond van de Bijdrage regeling Bebossingen. Met de aanleg is een bedrag gemoeid van ruim f 17.000, De raad wordt gevraagd dit bedrag beschik baar te stellen. De Vrijwilligers Vakature Bank is op zoek naar gemotiveer de vrijwillig(st)er die bereid is 2 middagen per week admi nistratieve werkzaamheden te verrichten bij het Streek- V.V.V. Eiland Tholen, Haven 10 te Sint-Maartensdijk. Voor meer informatie kunt u kontakt opnemen met de VVB, elke dinsdagochtend: Carina v.d. Sande, tel. 01666 - 2955, tst. 252, of tijdens de overige kantooruren van het gemeente huis dhr. Janssen, tst. 118. Vrijwilligerswerk kan een prima springplank zijn naar een betaalde baan! De uitgifte van industriegrond op het bestaande bedrijventerrein in Tholen gaat veel sneller dan oorspronkelijk is aangenomen. Het ge meentebestuur beschikt ook nu nog over kontakten met een acht tiental kandidaten, voornamelijk uit de Randstad en West-Brabant, die een bedrijfsvestiging in Tholen overwegen. Dat aantal bevestigt nog eens dat de behoefte aan uitbreiding van het industrieterrein te Tho len meer dan reëel is. In verband hiermee is een ontwerp-planverandering opgesteld, die be trekking heeft op het gearceerde deel van de bij dit artikel afgedrukte tekening. Het gebied is circa 6 ha. groot en sluit aan op het reeds be staande industrieterrein. De juridische en stedebouwkundige opzet van de geplande uitbrei ding is gelijk aan de vorige. Dat wil zeggen dat volstaan is met het aangeven van het planologische kader in de vorm van begrenzing, groenvoorziening, bebouwingspercentage en bebouwingshoogte. De nadere détaillering - ontsluiting - kan in een later stadium plaatsvinden en kan meer Worden afgestemd op de op dat moment levende be hoefte. Een dergelijke opzet sluit aan bij de uitgangspunten van de ge wijzigde Wet op de Ruimtelijke Ordening. Voor het plangebied is al een grondexploitatieberekening samen gesteld. Belangrijk is te weten dat de huidige grondprijzen ook voor het nieuwe gebied kunnen worden gehandhaafd. Voor de grote ka vels betekent dit een grondprijs van f 29,— per m2 en voor de wat kleinere kavels (tot 7000 m2) een grondprijs van f 37,50 per m2. Dit is een positief gegeven, omdat burgemeester en wethouders een lage grondprijs als een belangrijk concurrerend middel beschouwen. Het gemeentebestuur mikt in het bijzonder op kleinschalige, schone in dustrieën. Hoorzitting Burgemeester en wethouders starten thans de benodigde planproce dure. In deze procedure past een hoorzitting, die voorafgaand aan een vergadering van de commissie ruimtelijke ordening wordt gehouden op donderdag 25 februari a.s., aanvang 19.30 uur, in het gemeente huis te Sint-Maartensdijk. Elke belangstellende is van harte welkom om zijn/haar zegje te komen doen. Het plan is nog niet definitief. Nu is het tijd voor inspraak. Maak gebruik van de uw geboden gele genheid. Nadere informatie Indien u reeds op dit moment nadere informatie wenst over de voor genomen planverandering, kunt u kontakt opnemen met het bureau ruimtelijke ordening en grondzaken ter gemeente-secretarie, tel. 01666 - 2955, tst. 130. De werkgroep "Uit op Tholen" presenteert het optreden van: met haar "tour" In verband met de arbeidsduurverkorting voor het gemeentepersoneel is het gemeentehuis op vrijdagmiddag 19 februari gesloten en tevens telefonisch niet bereikbaar. Ook op woensdag 24 februari is het gemeentehuis i.v.m. de Biddag voor het gewas en de arbeid de gehele dag gesloten. De eerstvolgende spreekuren van de leden van het kollege van burge meester en wethouders vinden plaats op maandag 22 februari a.s. Burgemeester H.A. van der Munnik houdt zijn spreekuur van 11.00 tot 12.00 uur. Op datzelfde tijdstip vinden ook de spreekuren plaats van de wethou ders P. van Schetsen, L.J. Koopman en J. Versluijs. Wilt u op een ander tijdstip met een van de kollegeleden spreken, belt u dan even naar het gemeentehuis, tel. 01666 - 2955, tst. 215. De 21 landen die bij de Raad van Europa zijn aangesloten hebben voor 1987/1988 een 'Europese Campagne voor de Landelijke Gebieden op touw gezet. In Zeeland wordt op twee manie ren aandacht aan deze campag ne gegeven. Voor het voortge zette onderwijs is een informatie map met brochures en artikelen samengesteld. Daarnaast is er een fototentoonstelling. In deze tentoonstelling wordt uitgebeeld hoe het landelijk gebied gebruikt wordt door landbouw, recreatie, landschap en natuur en hoe het aanzien ervan zich steeds ont wikkelt en aanpast. Dit om er voor te zorgen dat elk belang tot zijn recht komt. De tentoonstelling in het ge meentehuis te Sint-Maartensdijk is tijdens de openingstijden van het gemeentehuis te bezichtigen van 17 t/m 26 februari 1988. Berdien Stenberg is inmiddels de beroemdste en populairste fluitiste van Nederland. Ze werd als Berdien Steunenberg in Almelo geboren. Amper negen jaar oud begon ze al met haar fluitstudie. Nu speelt ze met de bekendste musici van Europa. Met haar nieuwe show probeert ze de muziek echt onder de mensen te brengen. "Muziek maak je niet alleen voor de men sen, maar ook met de mensen" is haar devies. Berdien wilde vooraf niet veel verklappen van haar programma, maar "Pi rouette" belooft een aangename, muzikale verrassing te worden. Entré: leden f 9,— niet-leden f 10, CJP en 65+ f 6,50. Kaartverkoop: aan de zaal of in de voorverkoop: H. Nieuwen- huis, ma. t/m do. tussen 10.00-12.00 uur, tel. 01660 - 2363, V.V.V.-kantoor: 01666 - 3771. Burgemeester en wethouders van Tholen maken gelet op artikel 24, tweede lid, onder c, van de Wet Algemene Bepalingen Milieuhygiëne bekend, dat zij voornemens zijn gunstig te beschikken onder opleg ging van de nodige voorwaarden om gevaar, schade of hinder voor de omgeving te ondervangen op de aanv.raag om een vergunning in gevolge de Hinderwet van: autobedrijf Fa. Pipping en Zn., Zilverstraat 3 te Oud-Vossemeer voor het oprichten en in werking hebben van een herstelinrichting voor motorvoertuigen annex tankstation, gelegen aan de Molenweg 27 te Oud-Vossemeer. De ontwerp-beschikking, alsmede de aanvraag en andere ter zake zijnde stukken liggen met ingang van 19 februari 1988 gedurende een termijn van veertien dagen ter inzage op de secretarie van de ge meente Tholen te Sint-Maartensdijk van 9.00 - 12.00 uur en van 14.00 tot 16.00 uur, alsmede elke maandag van 17.00 tot 20.00 uur in de openbare bibliotheek, Markt 58 te Sint-Maartensdijk. Vanaf 4 maart 1988 tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan wor den ingesteld tegen het geven van de aangevraagde beschikking ligt bovengenoemde aanvrage en andere ter zake zijnde stukken elke werkdag ter inzage van 09.00 tot 12.00 uur, op de secretarie van de gemeente Tholen te Sint-Maartensdijk. De aanvrager alsmede dege nen die bezwaren hebben ingebracht naar aanleiding van de aanvrage en ieder die aantoont dat hij daartoe redelijkerwijs niet in staat is ge weest, kunnen gedurende de hierboven genoemde termijn van veer tien dagen gemotiveerde bezwaren inbrengen naar aanleiding van de ontwerpbeschikking. Degene, die een bezwaarschrift indient, kan verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te* maken. Een be zwaarschrift dient te worden gericht aan het kollege van burgemees ter en wethouders van Tholen. De ingekomen bezwaarschriften wor den mede ter inzage gelegd. Sint-Maartensdijk, 18 februari 1988 Burgemeester en wethouders van Tholen 2 MRRRT R.S. KERN&EZOEK THOLEN In verband met de Biddag, woensdag 24 februari, treedt er een wijzi ging op in het ophaalschema van de gemeentelijke reinigingsdienst. Het huisvuil in de kernen Oud-Vossemeer en het gedeelte Poortvliet ten oosten van de Smidsstraat en Noordstraat wordt op dinsdag 23 februari opgehaald. De gemeentelijke stortplaats "Tuttelhoek" is op woensdag 24 fe bruari de gehele dag gesloten. In een serie van 7 kernbezoeken is het gemeentebestuur van Tholen op donderdag 3 maart a.s. al weer toe aan het laatste en wel dat in de kern Tholen. Om 19.30 uur is elke belangstellende vanuit Tholen- stad van harte welkom in het gemeenschapscentrum "Meulvliet" aan de Zoekweg. Na het bekijken van het diageluidsprogramma "Dit is uw gemeente", een programma waarbij wordt ingegaan op vragen zoals, wat is een gemeente, hoe komt een gemeentebestuur tot stand en welke taken en bevoegdheden heeft men, is het woord aan de aanwezigen. Men krijgt de gelegenheid om vragen te stellen, opmerkingen te maken, kritiek uit te oefenen, lof te uiten of gewoon kennis te maken met het gemeentebestuur. Het gemeentebestuur zal trachten zoveel mogelijk ter plekke ant woord te geven op de gestelde vragen. Dat zal niet in alle gevallen lukken. Die vragen of opmerkingen waarnaar nader onderzoek nodig is, worden "mee naar huis" genomen. In een later stadium worden in deze rubriek de resultaten van die onderzoeken gepubliceerd. Het gemeentebestuur hoopt dat de Thoolse bevolking in ruime mate gebruik zal maken van de inspraakmogelijkheid die een kernbezoek nu eenmaal biedt. Het is goed voor de plaatselijke democratie indien het gemeentebestuur weet, hoe de plaatselijke bevolking denkt over ge nomen besluiten, getroffen voorzieningen en nog uit te voeren plannen. Jaarlijks dient het volumebesluit ingevolge de Wet op de Stads- en Dorpsvernieuwing te worden vastgesteld. Het Ministerie van Volks huisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieuhygiëne heeft bekend ge maakt dat een bedrag van f 1.407.600,— in het stadsvernieuwings fonds voor 1988 voor de gemeente Tholen wordt gestort. (In 1987' was dit f 1.291.680,-). Dit bedrag moet worden verdeeld over een 4-tal sektoren van het stads- en dorpsvernieuwingsgebied: a. Bijdragen aan door eigenaren van panden bewoonde woningen welke worden verbeterd c.q. verbouwd: f 450.000, b. Rioleringswerken in stadsvernieuwingsgebieden: f 1.187.000, Evenals vorig jaar is er ook nu weer sprake van een situatie dat de werkelijke gepleegde investeringen voor rioleringswerken in stadsvernieuwingsgebieden het beschikbare budget (in de lijst van uit te voeren kapitaalwerken bij de gemeentebegroting 1988 is een bedrag van f 100.000,— uit het stadsvernieuwingsbudget gereserveerd) behoorlijk overschrijden. Voor 1988 zijn de volgende werken gepland: riolering Ring c.a. Oud-Vossemeer f 222.000,— riolering Patrijzenweg Oud-Vossemeer f 350.000,— riolering Zoekweg/Ten Ankerweg Tholen f 165.000,— riolering Hofstraat Tholen f 450.000,— Totaal f 1.187.000,- In feite zou dat bedrag geheel uit het stadsvernieuwingsfonds be taald moeten worden. Dit zou echter leiden tot een onverant woord grote vertraging in de uitvoering van de werken. Door het overgrote deel van die werken met andere middelen te financie ren, wordt in feite berust in een jaarlijks tekort van het stadsver nieuwingsfonds ten laste van de algemene middelen van de ge meente. c. Plankostenprocedures beschermd stadsgezicht Sint-Maartensdijk: f 40.000,-; De aanwijzing van Sint-Maartensdijk tot beschermd stadsgezicht maakt dat een bestemmingsplanprocedure moet worden gevoerd die veel kosten met zich meebrengt. Voor die kosten is geen apar- te rijkssubsidieregeling van kracht. Het karakter van de aanwijzing rechtvaardigt een voeding van kosten uit het stads- en dorpsver nieuwingsfonds. d. Verwerving van gronden en panden en verplaatsing van milieu- hinderlijke bedrijven: f 777.600, De totale kosten voor stads- en dorpsvernieuwing bedragen voor 1988 dus 7 2.454.600, terwijl er slechts f 1.407.600,— be schikbaar is. Een tekort van ruim 1 miljoen gulden. Hoorzitting De voorgestelde verdeling is nog niet definitief. De bevolking van Tholen kan tijdens een hoorzitting, die vooraf gaat aan een vergade ring van de kommissie ruimtelijke ordening, aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis te Sint-Maartensdijk, op het voorstel inspreken. Een ieder wordt daartoe uitgenodigd. Direkt na de hoorzitting bespreekt de kommissie ruimtelijke ordening het voorstel. Rekening houdend met de gemaakte opmerkingen zal de kommissie vervolgens een standpunt bepalen en een advies uitbren gen aan burgemeester en wethouders. Op grond van dat advies for muleert het kollege een voorstel aan de raad, zodat op 21 maart a.s. het volume-besluit 1988 definitief kan worden vastgesteld. Maandag 22 februari a.s. komt de Thoolse gemeenteraad voor een vergadering bijeen in het gemeentehuis te Sint-Maartensdijk, aanvang 19.30 uur. Deze vergadering is openbaar. Elke belangstellende is van harte welkom. Op de agenda staan onder meer de navolgende punten:

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1988 | | pagina 5