Toen de dijken braken in 1953 Kernbezoek Oud-Vossemeer St. Philipsland krijgt provinciale dienst Nieuwe opslagplaats voor de waterstaat Parkeren bij A.B.G. Veiling koopt nieuwe computer Voor 24 mille gereedschap bij Boel gestolen Brandweer oefende in Stavenisse Slaapt men toch goed? Beroepenmani- festatie in Sas van Gent Donderdag 4 februari 1988 DE EENDRACHTBODE 13 Varkens Bietenkraan Droppings Brood smeren St. Philipsland krijgt op het industrieterrein een vesti ging van provinciale waterstaat, welke dienst het kan toor aan de Molenvlietsedijk in Tholen gaat verlaten. Ijsbaan droog Parkeren Molenstraat General Electric Plastics Voorlichting over ondernemingsvormen Hondepoep Mooi en niet mooi Informatiecentrum automatisering in de akkerbouw Steunpunt Met belangstelling heb ik het arti kel gelezen in de E.B. van 28 ja nuari over de ervaringen van twee Thoolse fotografen na de ramp van 1953. Ter aanvulling wil ik graag mijn ervaringen vermelden. In de nacht van 31 januari op 1 fe bruari begon in St. Annaland de klok te luiden voor hoog water. Het stormde flink. Bij de haven was het een hele drukte om te zor gen voor vloedplanken. Van het voormalige gemeentehuis op de Molendijk tot aan café Haven zicht stond er een vloedplank. Al spoedig klotste het water tegen deze plank en het spatte er zelfs over heen. Ophogen was niet no- STEMMEN VAN LEZERS dig, want met één plank erbij zat je op dezelfde hoogte als de zee dijken. Het ging zo hard met het water, dat spoedig de stenen uit de straat achter de vloedplanken - de Voor straat - weg spoelden. Men moest maken dat men weg kwam. Tege lijkertijd kwam het water tegen de huizen op het Havenplein, waar voor extra dikke muren stonden. Toen het water boven die muren kwam, werden de woningen als lu ciferdoosjes weggeduwd en de doorbraak bij de Suzanweg was een feit. Wij woonden honderd meter van deze doorbraken af en we hoor den huizen en schuren kraken en het water razen. "Ik verzupe", hoorden we, maar gelukkig is er niemand verdronken. In het schuurtje hadden we twee var kens, die we hogerop haalden in het washok. Het water kwam ech ter zo hard, dat we de varkens maar in de keuken hebben ge daan, maar ook daar kwam het water spoedig binnen. Dit werd veroorzaakt door het doorbreken van de dijk aan de an dere kant van de Suzannapolder. Het water stroomde daardoor aan twee kanten het poldertje binnen. Ondertussen waren er enkele ge zinnen uit lager gelegen delen van St. Annaland naar de Molendijk gekomen. Met zijn allen gingen we maar naar de zolder. Al spoedig ging het water zakken en na een paar uur konden we on ze varkens weer naar het washok doen. Ze hadden toen net de vloer in de keuken opgebroken. De andere morgen hoorden we, dat het een nationale ramp was. Ik was beheerder van het koelhuis en 's morgens wilde ik daar naar toe. Bij het gemeentehuis(hoek Molendijk/Havenplein) was een groot gat ontstaan. Men vroeg mannen om te helpen bij het la den van zand op de Kleinedijk bij Brooijmans. Toen het weer avond was, kon het water bij het ge meentehuis niet meer in het dorp stromen. In de Suzannaweg duur de het langer en hadden eb en vloed vrij spel. Er was een ijzeren bietenkraan vanaf de haven door de huizen naar de Suzannaweg gespoeld en midden in de polder terecht gekomen. De Joanna Mariapolder, waar het koelhuis stond, is droog gebleven. Alleen hadden we daar geen stroom. Dit werd spoedig verhol pen omdat er vele tonnen aard appelen werden bewaard. De dreef langs het koelhuis werd spoedig ontdekt door vliegeniers. Het was een goede plaats voor droppings. Er werd een lap aan een stok gedaan, waar de vliegtui gen recht op af kwamen. Wanneer men de stok liet zakken, gingen de luiken open en werd het voedsel e.d. gedropt. Er kwam een legervoertuig met soldaten bij het koelhuis om een post in te richten, waar men ver- bindingsapparatuur installeerde om contact te leggen met de vlieg tuigen. De soldaten mochten zich elke morgen - twee voor twee - bij ons op de Molendijk gaan wassen en scheren, want ze waren dag en nacht bij het koelhuis. Wij werden dankzij de droppings voorzien van etenswaren, kleding, laarzen, lampen, enz. Duizenden en duizenden zakken werden ge dropt voor het dichten van de dij ken. In de haven kwamen schepen met soldaten aan om te helpen bij het dichten van de dijken. Ze sliepen in het stro op die schepen, waar ze ook van eten voorzien moesten worden. Wij hadden zeven kinderen, maar alles kon in die tijd. De vloerbe dekking werd opgeraapt en ver schillende mensen kwamen helpen bij het snijden, smeren en beleggen van brood, van de mor gen tot de avond. Anderen brach ten het rond bij de soldaten aan de dijken. We hadden ook een zie ke soldaat in huis, maar die kon den we geen andere plaats geven dan op de vloer. Er wilden nog meer soldaten bij ons binnen ko men, maar dat was niet mogelijk. Verschillende dia's van de ramp in St. Annaland en Stavenisse hou den de herinneringen aan wat zich 35 jaar geleden voltrok, bij ons le vend. L.J. van Popering Molendijk St. Annaland De doorbraak aan het Havenplein richting Suzannaweg in St. Annaland met op de voorgrond v.l.n.r. Bram Burgers, Rijnberg en Frans Dijke en op de achtergrond een beeld van de verwoestingen in de Su zannaweg. De kracht van het water was zodanig, dat de stenen uit de Voorstraat in St. Annaland spoelden en aan de Ring terecht kwamen. VERVOLG VAN PAG. 9 met zijn hoofd, maar ging nader hand niet meer op deze opmerkin gen in. Hommel verzocht verlichting van de ingang van het sportpark via het openbare lichtnet. Ook vroeg hij om een draaihekje, om zo de fietsers te kunnen weren. Op voorstel van wethouder Van Schetsen zal een gesprek over deze zaken volgen met vertegenwoordi gers van voetbal- en tennisver eniging. Ook het gebako oefenveld kwam ter sprake. Hommel: "We waren erg trots dat als eerste te hebben, maar het laat ontzettend te wen sen over. Het staat constant onder water." Hij noemde ook het veel vuldige en goede overleg met de gemeente. Wethouder Van Schet sen ging er, wegens dat overleg, niet al te diep meer op in. "Er moet een technische oorzaak zijn. De Heidemij. heeft gegarandeerd dat het optimaal tot stand komt." Een opmerking over het aanbren gen van normaal doorzichtig glas in de kleedruimten van het nieuwe gymlokaal werd door directeur J.D. Vroege van Die Heenetrecht- De veilingvereniging St. Anna land krijgt voor 1 mei een nieuwe IBM 36 computer met drie beeld schermen. Tijdens een buitenge wone algemene vergadering gaven de leden woensdagavond in de Wellevaete met algemene stem men hun goedkeuring aan de in vestering van 70.000 gulden. De wens van de twee administra tieve medewerksters om korter te gaan werken en het onlangs be schikbaar komen van een nieuw computertype maakten de weg vrij voor de vervanging. Temeer omdat die volgens de berekenin gen kostendekkend zou moeten zijn. Op personeelslasten kan er behoorlijk bezuinigd worden. De bestaande computer, die in 1982 werd aangeschaft bij het ver trek van de toenmalige directeur A.J. Duijzer en administrateur L.P. Goedegebuure, kan slechts door één medewerker tegelijk be diend worden. Met drie beeld schermen wordt de capaciteit aanzienlijk uitgebreid. Bovendien zal de gehele boekhouding op het nieuwe systeem gebeuren. Dat gaat nu nog handmatig omdat eigenlijk alleen de telers- en ko persadministratie geautomati seerd is. De veiling St. Annaland wordt geadviseerd door een automatise ringsdeskundige, die 'door een groep van twaalf veilingen is inge schakeld. Directeur D.L. Hage lichtte de technische aspecten toe, waarna voorzitter A.C. Wessels het groene licht kreeg van de 23 leden die woensdagavond in de Wellevaete aanwezig waren. school beantwoord: "Sinds van morgen zit er folie op de ramen en zijn ze niet meer doorzichtig." G.J. Timmermans van de IJsclub zat met het omgekeerde probleem van de voetbalvereniging. "Zij ra ken het water op hun gebakoveld niet kwijt en wij houden het water niet op de ijsbaan!" Hij infor meerde hoe dat in Sint-Annaland gebeurde: "Daar ligt de baan zelfs naast een brede watergang." De baan waterdicht maken zou vol gend Van Schetsen te duur wordem L.M. Rijstenbil wees op het grote parkeerprobleem in de Mo lenstraat. "In mijn twee zaken ko men klanten uit heel de regio, dus vaak per auto." In het beste- mingsplan waren volgens hem 30 parkeerplaatsen gepland op de plaats, waar nu de uitbreiding van de supermarkt komt. "Gelukkig voor dhr. Klippel dat hij daar kon uitbreiden en ik vind het zelf ook een goede zaak, maar extra par- "Gereedschap blijkt zeer in trek bij inbrekers", zegt een woord voerder van de politie. Na de in braak bij carrosseriebedrijf Elenbaas in Poortvliet, waar voor een groot bedrag aan gereedschap werd gestolen, moest in de nacht van vrijdag op zaterdag het Smer- diekse klusbedrijf fa. Boel het ontgelden. Uit de winkel in de Molenstraat werd voor maar liefst 24.000,aan kwalitatief hoog waardig gereedschap gestolen. De daders drongen om kwart over twee binnen nadat ze het slot van de voordeur hadden uitgeboord. In de winkel hebben ze direct de stroom afgezet en het duurdere gereedschap zoals electrische zaagmachines, boormachines en zovoorts uitgezocht. Vervolgens werd aan de zijkant de rolgarage- deur opengedaan en vermoedelijk alles in een busje geladen. Buurt bewoners hebben 's nachts lawaai gehoord en iemand met een Zeeuws accent horen praten. Spij tig genoeg werd er geen alarm geslagen. Ook elders op het eiland waren dieven actief. In Tholen werden vrijdagavond bij Albert Heijn in de Kotterstraat en bij de school aan de Burg. van Berchemstraat twee fietsen gestolen. Zondag werd een partij vloertegels van dhr. V. aan het Watervliethof gestolen. Dit moet tussen 12.00 en 17.15 uur gebeurd zijn. In-een woning op bungalowpark Oud Kempen te Stavenisse werd dinsdagmorgen ondekt dat er was ingebroken. Men was de woning, die eigendom is van de familie W. uit Rijsbergen, binnengekomen door een ruit te vernielen. Op dit moment is nog niet bekend wat er is meegenomen. keerruimte is wel nodig." Wethou der Koopman zei, dat er binnen drie weken 8 parkeerplaatsen bij komen: zes voor de supermarkt in de Molenstraat en twee aan de zij kant in de Corn. Frankenstraat. Het pand van dhr. Gelok, waar naar Rijstenbil informeerde, heeft volgens de wethouder een woon bestemming. P.J.M. Mennen vond de situatie langs de Oudvossemeersedijk ge vaarlijk. "Er rijden nogal eens auto's van de dijk en daarom zou ik graag een vangrail zien tussen de weg en het fietspad." Mevr. Hoffman viel hem bij. De burge meester wees erop, dat het een provinciale weg betrof. "We wil len het aankaarten, maar het is zeer de vraag wat de provincie zal zeggen." Heel de dijk van vangrail voorzien zag hij niet zitten: "Dan zou je de hele gemeente moeten voorzien. Eventueel zou de S- bocht (in de volksmond: taanden d'rechsen diek) in aanmerking ko men. Maar het zal aan de normen van de provincie getoetst moeten worden." P. Polderman wees namens ZLM, Plattelandsvrouwen en PJZ op de gevaarlijke situatie Mareweg/Hik- sedijk, waar geen fietspad ligt en veel scholieren langskomen. Hij pleitte voor voorrangskruisingen op de punten Broekseweg/Slaak- weg en Duivekeetseweg/Molen- weg. Zelfs voor gemeentewegen is dat, buiten de bebouwde kom, een zaak voor de provincie, aldus de burgemeester. Het ontbrekende stuk fietspad is bij de provincie aangemeld voor het provinciaal fietspadenplan. C.H. Troost verzocht om een mar kering op het geasfalteerde fietspad naar Sint-Annaland. Bij verblinding door auto's met groot licht is het fietspad niet meer zichtbaar en zit je er, aldus Troost, snel naast. Ook dit is een zaak voor de provincie. Voorzitter M.J.C. Geluk van de stichting Promotie Oud- Vossemeer vroeg om een plan voor vrije sectorwoningen. "Door de uitbreiding van GEP in Bergen op Zoom zullen ongeveer 100 ge zinnen in de regio neerstrijken." De burgemeester beaamde, dat het zaak was daarop in te spelen. "Maar ik weet niet of dat speci fiek in Oud-Vossemeer moet." Hij Kandidaat-notaris mr. J.P. Loof uit Tholen en federatie belastingconsulent P. Boone uit Goes geven dinsdagavond om half acht in de Gouden Leeuw te Scherpenisse voorlichting over ondernemingsvormen. Iedere belangstellende is welkom op deze bijeenkomst, waar zowel de juridische als de fiscale gevol gen van de eenmanszaak(o.a. be loning echtgenote), maatschap/vennootschap onder firma(ook tussen echtgenoten), commanditaire vennootschap en besloten vennootschap behandeld worden. zette verder de problematiek van de woningtoewijzing uiteen en de bezwaren van de gemeente tegen het afvoeren van Tholen als groei kern. Ook zei hij, dat de wo ningstichting bij het bouwen van woningen kijkt naar de aanwezige leegstand. Geluk had vragen over bebossing en werkstraat op het industrieter rein. Dat wordt, aldus wethouder Koopman, gerealiseerd zodra de bouw gereed is. Putten in het weg dek kunnen tussentijds worden hersteld. Geluk was ook niet blij met het vuil op het terrein. "Voor potentiële bedrijven is dat een rot- zicht." Hij vroeg ook om een oplossing voor de hondepoep. De burge meester noemde dat een nationaal probleem. "Ik heb er geen waar dering voor. Hondepoep op de straat is een ondeugd. Als de men sen nou eens dé moeite namen om wat verder te lopen, naar buiten de bebouwde kom in de berm." Inschakelen van controleurs en politie werkt volgens hem niet. C.H. Troost klaagde over slechte trottoirs, na het leggen van leidin gen. Koopman zei, dat dat meestal op de aannemers verhaald wordt. Troost vroeg ook om maatregelen, om crossen met brommers op het kerkterrein bij de N.H. kerk tegen te gaan. Koop man wilde dat wel bekijken, maar volgens hem had de burgerlijke gemeente alleen het onderhoud en was het terrein eigendom van de kerk. Een klacht over busverbindingen 's avonds zal binnenkort in een gesprek met de BBA worden aan gekaart. Ook een verzoek om een verkeersruimere opzet van de Hofstraat, als die voor de riole ring toch moet worden opgebro ken, nam het college mee. G.J. Timmermans vroeg namens de beheerscommissie, om de voor gevel van de Vossenkuil aan te passen aan het ambachtsheren huis. De burgemeester vroeg zich af of je daarmee aan de gevel goed zou doen. "Het andere aan gezicht stoort mij persoonlijk niet, maar niets is zo verschillend als de mening over mooi en niet mooi." Mooi of niet mooi was ook het punt bij de nissenhutten. P. Pol derman vond het jammer, dat die vrij goedkope bergingen niet in het buitengebied gebouwd mogen worden. "Of wil de gemeente het verschil bijpassen?" Volgens de burgemeester wordt het door wel stand niet toegestaan. J.F. Hommel wees op de goede verstandhouding tussen verenigin gen, horeca en middenstand. "In vele kernen is dat anders. Maar de afgelopen braderie kwam er plots bericht, dat de horeca er niet mocht staan. Ik hoop dat u, ge zien die samenwerking, daarmee dit jaar rekening wilt houden." De op- en aanmerkingen van de inwoners van Oud-Vossemeer wer den behalve door burgemeester en wethouders nog door acht raadsleden aangehoord. Op 2500 m2 komt er een vrij grote loods van systeembouw met be- De brandweerkorpsen van Stave- nise en St. Maartensdijk hebben maandagavond in samenwerking met de EHBO-afdeling een oefe ning gehouden. Daarbij waren dertig brandweerlieden, een vijf tiental EHBO'ers, zes oefen slachtoffers en twee voertuigen betrokken. Volgens het draaiboek was er in de keuken van een woning aan de Julianastraat te Stavenisse brand uitgebroken. Dat ging gepaard met nogal wat rookontwikkeling. Veel meer werk hadden de hulp verleners aan een botsing van een tankwagen met een personenauto, waarbij ook nog een bromfietser betrokken was. De tankwagen was in brand geraakt. De brandweer gebruikte op beperkte schaal schuim en hield de tankwagen zo veel mogelijk koel om in eerste in stantie de gewonden te kunnen redden. De EHBO'ers moesten brandwonden en breuken behan delen. Het hulpverleningsvoertuig uit St. Maartensdijk beproefde alle ma terialen. De kussens om de tank wagen omhoog te krijgen, alsme de de schaar en de spreider om de personenauto te verknippen, waardoor de inzittenden bevrijd konden worden. In de brandweerkazerne te Stave nisse vond de nabespreking plaats o.l.v. eerste bevelvoerder D. Letzer en centraal commandant L.T. Steenpoorte. Een aantal brand weerlieden had te weinig het ge vaar van een brandende tankwagen onderkend. Men was er te dichtbij gekomen. Koelen is van groot belang om het ontplof fingsgevaar te beperken. Het was een goede oefening, concludeerde de centraal commandant. De Thoolse brandweer mag 28 mei in de l.t.s. te St. Maartensdijk een grote regionale oefening voor de klasse I organiseren. tonplaten, alsmede een uit ge woon metselwerk opgetrokken gebouw. De sneeuwploegen en zoutstrooiers worden er gestald en er komt een werklokaal met overblijfVwasruimte voor de kan- tonniers. Verder komen er drie kantoorruimten: voor de musk- rattenvanger, het hoofd van de re gio Tholen/St. Philipsland en Over niet al te lange tijd zal in Schoondijke een infocentrum zijn ingericht, dat een groot aantal be langstellenden kan voorzien van objectieve en deskundige infor matie op het gebied van de auto matisering in de akkerbouw en alles wat daar nauw mee samen hangt. De Takorganisatie Akkerbouw Zeeland en Landbouwpraktijk- school te Schoondijke krijgen" daarvoor, door inpassing in het landelijk automatiseringsbeleid van de Sivak, een stimulerings subsidie van het ministerie van Landbouw. Bij het project zijn verschillende andere organisaties (zoals ZLM, CBTB en NCB) nauw betrokken. In het centrum zal men kennis kunnen nemen van de verschillen de mogelijkheden van automati sering. Men verwacht bezoekers uit heel Zuid-Nederland en een brede uitstraling gezien de lande lijke voorbeeldfunctie. Doel is om de mogelijkheden van automati sering optimaal te benutten en de ontwikkeling op dit gebied zo goed mogelijk te bevorderen. In het centrum worden bedrijfs- computers opgesteld, waarop de vijf bestaande akkerbouwpro gramma's kunnen worden ge draaid. Ook zullen er allerlei zaken staan, die aan automatise ring verwant zijn, zoals het teelt- evaluatieprogramma van de suike rindustrie en het bedrijfsregistra- tiesysteem van de Accountantsunie ZLM. Het ligt verder in de bedoeling om in de regio verschillende groepen op te zetten. voor het archief. Ook worden er nieuwe zoutsilo's gebouwd. Welstandstoezicht heeft al in gestemd met het ontwerp en pro vinciale waterstaat werkt het bouwplan momenteel verder uit. Voor het begin van de winter 1988/89 moet alles klaar zijn. "Het wordt met name een steun punt voor de wegen naar de Phi- lipsdam", zegt dhr. J.B. Katerberg, hoofd van de dienst- kring Noord-Zeeland van provin ciale waterstaat te Zierikzee. Die kring omvat sinds 1 januari zowel Schouwen-Duiveland als Tho len/St. Philipsland. De voorheen in het kantoor Tholen opererende J. v.d. Jagt is benoemd tot adjunct-hoofd van de dienstkring Noord-Zeeland te Zierikzee. Voor de vacature van nieuwe regioman voor Tholen/St. Philipsland is een interne sollicitatieprocedure aan de gang. M.M. Moerland uit St. Annaland neemt die taak voorlopig waar. Volgens dhr. Katerberg zal het kantoor aan de Molenvlietsedijk nog minstens een halfjaar in ge bruik blijven. "Daarna zullen we het de gemeente aanbieden, die eigenaar is van de grond. Anders moet het gebouw tegen de vlakte." De huur van de bestaande, kleine opslagplaats van provinciale wa terstaat op het industrieterrein te St. Philipsland wordt ook beëin digd. De opstallen worden aan de gemeente aangeboden. Tegenover Op de bezoekersparkeerplaats aan de Zuidoostsingel bij het A.B.G. in Bergen op Zoom vinden de ko mende maanden uitgebreide werkzaamheden plaats. De aanleg van parkeerhavens, rio lering, verlichting en beplanting zal het aantal parkeerplaatsen tij delijk beperken. De directie ver wijst daarom in de A.B.G.-heraut naar het parkeerterrein naast het postkantoor. Op de oprijlaan van het verzorgingstehuis mag niet ge parkeerd worden in verband met taxi- en ambulancevervoer. deze opslagplaats komt de nieuwe vestiging. Momenteel ligt daar nog bouwland. Er is een breedte van 40 tot 50 meter nodig, terwijl de lente nog variabel is, in af wachting van de juiste inpassing van de zoutsilo's. Uit de geringe belangstel- ling(slechts twee aanmeldingen) voor de tweede slaapcursus van het Groene Kruis zou men kun nen afleiden, dat de inwoners van Tholen en St. Philipsland goed slapen. Fysiotherapeut A. van Dijke uit St. Philipsland is echter nog steeds bereid de cursus te ge ven, maar dan moeten er mini maal acht deelnemers zijn. In eerste instantie was St. Maartens dijk als cursusplaats aangegeven, maar het kan ook in Tholen of St. Annaland als dat de cursisten be ter uitkomt. De dinsdag geplande eerste cur susavond is niet doorgegaan, maar u kunt zich nu alsnog aan melden bij het Groene Kruis, tel. 01666-3295. In de Vlaanderenhallen in Sas van Gent wordt van 16 t/m 19 maart de vierde Zeeuwse Beroepenmani- festatie gehouden. Doel is om een zo groot mogelijk deel van de wereld van beroepen en de daarbij behorende opleidin gen, zo natuurgetrouw mogelijk, in beeld te brengen. Mensen die op welke wijze dan ook bij een keuzeproces betrokken zijn, kun nen door een bezoek aan de mani festatie gestimuleerd worden, om daar intensiever dan voordien mee bezig te zijn. Jonge leerlingen wordt de kans geboden om zich algemeen te oriënteren, ouderen over vervolgopleidingen of beroe pen die op hun opleiding aanslui ten. Ouders van leerlingen vinden in een bezoek aan de manifestatie samen met hun kind vaak een in gang om intensiever betrokken te raken bij de keuzen die hun kind moet maken. Er wordt gewerkt met georgani seerd schoolbezoek, voorberei ding door lesbrieven. In een aangrenzende ruimte vindt een scholings- en banenmarkt plaats. Voor deze koppeling dient Zee land als experiment. GS stelt pro vinciale staten voor een maximum subsidie van 25.000 gulden te ver lenen voor de organisatie, alsmede een bijdrage in de meerkosten bo ven 5 gulden in de vervoerskosten van de scholieren, tot ten hoogste 25.000 gulden. Overigens was een dalend bezoek van leerlingen in schoolverband waarneembaar, waarop door de Provinciale Onderwijsraad gesprekken zijn gevoerd met di recties en decanen van de verschil lende schoolsoorten. IK WAS WEER JARIG Zo oud te worden is een zegen, een voorrecht, dat ik heb gekregen van hen, de Schepper van 't heelal. Die nu al vier en tachtig jaren in al zijn goedheid mij bleef sparen waar voor ik dankbaar blijven zal. Daar dacht ik aan in deze morgen ook ik had droefenis en zorgen. Die zijn mij - echt waar - niet bespaard. Maar als ik terugblik in m'n leven dan is - van wat is bij gebleven - Het goede toch het meest bewaard. Vandaag kreeg ik de mooiste bloemen, het aantal weet ik niet te noemen. Er waren ook nog planten bij. En telefoon? Die bleef maar bellen. Er was veel post, haast niet te tellen en dat was allemaal voor mij. Er kwamen vrienden en vriendinnen zo maar spontaan bij mij naar binnen. En ik was danig in m'n sas. Na God, bedank ik alle mensen die aan mij dachten met hun wensen. Nu weet ik dat ik jarig was. P.M. van Eekelen

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1988 | | pagina 13