Schoolvakanties Kanaal door Walcheren Ethervergunning voor de SLOTH Van school, wat nu? Gastouders kinderhulp Eerste winterhelft bij de warmste Vierwegen Film/video Polder Klassiek bij Uit op Tholen Cursus zelf vertrouwen Donderdag 21 januari 1988 1988/1989 Provinciale staten wordt gevraagd in te stemmen met de over eenkomst tussen de provincie en het rijk over de overdracht van het Kanaal door Walcheren en over een wegenruil en we genoverdracht. Kanaal Wegen COM MISSIES Volksgezondheid Milieu Receptie Ziekenverzorging thuis op cursus PAK EVEN UW ZAKBOEKJE De stichting lokale omroep Tholen(Sloth) krijgt van daag een ethervergunning. Daarmee wordt het moge lijk om de radioprogramma's in de gehele gemeente Tholen te beluisteren, zonder dat men een abonne ment op de Casema-kabel heeft. Twee jaar ABDIJ uws Deze week heeft het dagelijks bestuur van de provincie (gedepu teerde staten) het vakantieschema voor het schooljaar 1988-1989 vastgesteld. Aan alle scholen in de provincie wordt gevraagd zich aan de vakantie regeling te houden. Gezinnen, waarvan de kinderen verschillende scholen bezoeken, hebben dan niet met uiteenlopende tijdstippen van vakantie te maken en tussen de scholen en het bedrijfsleven kunnen gemakkelijker afspraken worden gemaakt over het lopen van stage. De provinciale onderwijsraad Zeeland heeft onderzoek ge daan naar de behoefte aan de uniforme vakantieregeling in de provincie. Het leek erop, dat steeds minder scholen zich er nog aan hielden. Uit het onder zoek is gebleken, dat negentig procent van de ondervraagden - scholen, gemeentebesturen, schoolbesturen en onderwijs- instanties - prijs stelt op hand having van de eenduidige rege ling. Alleen in Middelburg en Hulst is de animo daartoe niet groot. Voor het schooljaar 1988/1989 zijn de vakantieafspraken: herfstvakantie 1 7 tot en met 21 oktober; kerstvakantie 26 december tot en met 6 januari; voorjaarsvakantie 6 tot en met 10 februari; paasvakantie 24 tot en met 31 maart; koninginnedag, hemelvaarts dag en bevrijdingsdag vallen al le in de week van 1 tot en met 7 mei. Voorgesteld wordt daar om die hele week vrijaf te ge ven. Koninginnedag valt eigen lijk op zondag en de viering komt daardoor op 1 mei; pinkstervakantie 15 en 16 mei voor het basisonderwijs en alleen 1 5 mei voor het voortgezet on derwijs; zomervakantie van 3 juli tot en met 11 augustus voor het ba sisonderwijs en van 3 juli tot en met 18 augustus voor het voortgezet onderwijs. Voor het nu lopende schooljaar hebben de scholieren nog aan vakantie tegoed: voorjaarsvakantie van 15 tot en met 19 februari; paasvakantie van 1 tot en met 8 april; bevrijdingsdag 5 mei, waarbij het basisonderwijs de daaropvolgen de vrijdag ook vrijaf krijgt; hemelvaartsdag 12 mei, met voor het basisonderwijs weer de daarop volgende vrijdag; pinkstervakantie 23 en 24 mei voor het basisonderwijs en alleen 23 mei voor het voortgezet on derwijs; zomervakantie van 4 juli tot en met 12 augustus voor het basis onderwijs en van 4 juli tot en met 19 augustus voor het voortgezet onderwijs. Provinciale staten beslissen op 5 februari over een krediet van 7,5 ton voor de verbetering van het kruispunt Vierwegen - de kruising in rijksweg A58 met de weg 's-Gravenpolder-Kapelle. Het kruispunt wordt aangepast en er komen verkeerslichten. Het gaat om één van de gevaar lijkste blackspots in Zeeland. In 1984 en 1985 waren er 29 on gevallen, in zwaarte variërend. Het is vooral van belang de afrit van de A-58 aan de oostkant te beveiligen. Dat wordt gereali seerd door het aanbrengen van de verkeerslichten. Het verkeer is door de lichten genoodzaakt snelheid te minderen. Daardoor ontstaat dan tegelijk meer tijd om het achterliggende kruis punt beter te kunnen overzien. Van school, wat nu? is een folder over gedeeltelijke leerplicht, vor mingswerk, beroepsopleidingen en dag/avondopleidingen in Zeeland en Bergen op Zoom. De folder is speciaal bedoeld voor jongeren, die dit jaar van school komen. Aangegeven wordt welke mogelijkheden er zijn om aan de (gedeelte lijke) leerplicht te voldoen, waar je informatie kunt krijgen over het Leerlingwezen, welke vormingsinstituten er zijn, wat je moet doen om een arbeidsovereenkomst af te sluiten of hoe je je kunt laten testen voor een beroepskeuze. Ook wordt vermeld hoe het zit met reiskosten, kinderbijslag en het sluiten van een leerovereenkomst. De folder is verkrijgbaar bij de schooldecaan of bij het SKOA (Samen werkingsverband voor Keuzebegeleiding en Onderwijs-Arbeids- contacten), Nieuwstraat 2, postbus 2034, 4460 MA Goes, 01100-30548. Bi Bij de overeenkomst - tussen Zeeland en de minister van ver keer en waterstaat - wordt gere geld, dat het Kanaal door Wal cheren overgaat van het rijk naar de provincie, dat een aantal we gen eveneens naar de provincie komt en dat de twee partijen een aantal wegen ruilen. Aanleiding tot de transactie vormt de wens van de provincie zowel het Ka naal door Zuid-Beveland als het Kanaal door Walcheren als open vaarweg in de noord-zuidroute te handhaven. Bij de overeenkomst is bedon gen, dat de kruising van de Dammenweg - met het kanaal door Walcheren - gevormd zal worden door een aquaduct ten noorden van Middelburg. De open vaarweg wordt op die ma nier gewaarborgd. De kosten van aanleg en onderhoud van het aquaduct komen voor reke ning van het rijk. Verder heeft het rijk de provin cie toegezegd 3,25 miljoen gul den te besteden aan achterstal lig onderhoud aan het kanaal. Voor jaarlijks onderhoud is er 4,3 miljoen en voor jaarlijkse personeelskosten 3,6 miljoen gulden. De provincie krijgt op het moment van de overdracht 45,8 personeelsleden van rijks waterstaat over. Het gaat om personeel, dat direct en indirect werkt aan het kanaal. Uiterlijk drie jaar na de overdracht ko men daar 4,5 arbeidsplaatsen bij. De kosten daarvan zijn al in de personeelskosten betrokken. Gedeputeerde staten schrijven aan provinciale staten, dat de be dragen alleszins redelijk zijn. Bo vendien moet er van worden uit gegaan dat het Kanaal door Wal cheren op termijn toch voor reke ning van de provincie zou zijn ge komen, doordat er plannen zijn het kanaal van het hoofdwegen net af te voeren. In die situatie zou het rijk het kanaal niet langer beheren. Bij de wegen gaat het om een ruil (met gesloten beurzen) en om een overdracht van rijkswe gen naar de provincie. Bij die overdracht krijgt de provincie geen afkoopsom -min of meer in de plaats daarvan komt de verplichting van het rijk aan gaande het aquaduct. Bij de ruil biedt de provincie aan het rijk aan de weg Zierikzee- Haamstede, een klein stukje van de weg Serooskerke- Renesse en de Veersedamweg. In totaal gaat het om 17,39 ki lometer. Daar tegenover staat het rijksaanbod aan de provin cie van 1 5,7 kilometer weg, be staande uit de oude rijksweg tussen de provinciegrens met Noord-Brabant en Luchtenburg. Om de ruil te completeren neemt de provincie één ar beidsplaats over van het rijk. De extra wegen, die de provin cie krijgt, zijn Zanddijk- Vierwegen (6,5 Nieuw en kilometer), Sint-Joosland- De commissie geestelijke ge zondheidszorg en zwakzinnigen zorg uit de provinciale raad voor de volksgezondheid vergadert donderdag 28 januari, 9.45 uur. Besproken wordt de aanvraag van de stichting Streekzieken huis Walcheren voor acht plaat sen voor deeltijdbehandeling in het ziekenhuis in Vlissingen. Het gaat om plaatsen voor patiënten, die een behandeling van twee tot vier uur per dag nodig hebben. Aan de orde komt verder het ver zoek van de Regionale instelling beschermd wonen West-Brabant voor woonruimte in Roosendaal. Middelburg (3,3 kilometer), de Hoekseweg (0,4 kilometer) en de weg Zevenaarhaven-Axel (6,5 kilometer). De jaarlijkse on- derhoudslast komt op bijna acht ton. De provincie gaat de kosten betalen op het moment dat het aquaduct klaar is. Als evenwel de sanering van het wegenbeheer eerder haar beslag krijgt dan het aquaduct beschikbaar is, dan geldt het tijdstip van sanering als datum van ingang. Het laat zich aanzien, dat de provincie niet zoveel kans loopt hierdoor extra kosten te moeten betalen. Op termijn zouden de vier wegen naar alle waar schijnlijkheid toch ten laste van de provincie komen. Bovendien ligt het niet voor de hand, dat de wegensanering eerder rond zal zijn dan de voltooiing van het aquaduct. Er wordt naar gestreefd de overeenkomst te laten ingaan op 1 januari 1989. Als provin ciale staten nu met de transac tie instemmen, kunnen de di verse punten nader worden uit gewerkt. Die nadere uitwerkin gen worden dan weer aan de staten voorgelegd. Eén van de aspecten, waarom het gaat, is de mogelijke overdracht van het Kanaal door de Oude Arne (een zijarm van het Kanaal door Wal cheren) en de weg Nieuw- en Sint-Joosland-Middelburg van de provincie aan de gemeente Middelburg. Provinciale staten bespreken de zaak op 5 februari in de staten vergadering. Door de relatie in de gezond heidszorg tussen West-Brabant en Tholen en Sint Philipsland komt de aanvraag in de Zeeuwse commissie. De commissie vergadert in Ter minus, F. den Hollanderlaan 37, Goes en begonnen wordt met spreekrecht voor het publiek. De provinciale raad voor het mi lieu vergadert vrijdag 29 januari, 14.00 uur, in het provinciehuis, Sint Pieterstraat 42, Middelburg. De raad is om commentaar ge vraagd op de startnotitie milieu- effect-rapportage Westerschelde oeververbinding. Beide vergaderingen zijn openbaar. Elementen trotseren elementen is de naam van de film met de bouw van de Zeelandbrug als on derwerp. Duidelijk wordt ge maakt hoe allerlei technische aspecten zijn uitgewerkt en hoe van lieverlee de brug tussen Schouwen-Duiveland en Noord- Beveland gestalte kreeg. Ook de opening van de brug - in 1965 door de toenmalige koninin Julia na - isjjpgenomen. De film, die een half uur duurt, is ook op videoband gezet. Ele menten trotseren elementen is te leen bij het bureau voorlich ting van de provincie als 16-millimeter-film en in de cas setteformaten VHS, Betamax, VCC-2000 en U-matic. Het uit leenadres is: informatiecentrum provincie Zeeland, Abdij 9, postbus 6001, 4330 LA Mid delburg, tel. 01180-31400. Overigens Fïeëft de provincie over meer onderwerpen films en videobanden. Het gaat dan onder meer over de ontwikke ling van de Kanaalzone en Vlissingen-Oost, de ruimtelijke ordening, het milieu en het Land van Saeftinge. Alle materiaal is verzameld in de film/videocatalogus, die te bestellen is bij het informatie centrum van de provincie. M Abdijnieuws is de informatierubriek van de provincie Zeeland. Redactie: bureau voorlichting Sint Pieterstraat 42, 4331 EW Middelburg telefoon 01180-31402 Een mens schrikt ervan als hij zo iets leest: Bewoners van het eiland Tholen en St. Philipsland moeten in de gezondheidsregio Zeeland worden ingedeeldWe hebben toch al een eeuwenoude band met Bergen op Zoom en gelukkig is er van hogerhand meteen ingegrepen en komt alles weer in goede banen. We werden immers sinds jaar en dag in 't ouwe ziekenuusgeope reerd, behandeld, verzorgd, ver lost, e.d. Zo gaat het nu sinds 20 jaar ook met Lievensberg. Bijna schreef ik "De Lievensberg", maar dat zou helemaal te gek zijn. Ik was er immers bij, vanaf de eerste latten van de bouwkeet, tot ver na de officiële ingebruikname, 't Was voor die tijd een schitterend, mo dern ziekenhuis met de nieuwste snufjes. Zéker als men het met het ABG vergeleek, 't Was ook héél duur geweest, dat is een ding dat zeker is. Op zekere dag kregen we een patiënte in de spreekkamer (mijn werkgever was naast direc teur van het ziekenhuis ook specia list) die het gloednieuwe ziekenhuis nogal mopperend in ogenschouw nam. Het was allemaal veel te luxe en te duur naar haar zin. "Want we moesten toch eerlijk zijn, Lie vensberg was nu al drie weken open en het was nog steeds recep tie!" Haar kritiek, die geboren was op het moment dat zij de ontvangst in de hal gepasseerd was, konden wij gelukkig meteen wegwerken. Maar tjé, ze was ook nog van de oude stempel, die non en de por tiers in 't ouwe ziekenhuis deden immers ook goed hun werk zonder al die poespas! Mensen die ziek zijn, blijven zo lang mogelijk thuis en patiënten uit het ziekenhuis worden na een operatie of andere behandeling sneller ontslagen. Dat betekent een grotere taak voor huisarts, wijkverpleging en gezinsverzor ging, maar ook voor de zoge naamde mantelzorg: familie, buren en kennissen. In het belang van de mantelzorg organiseert het Groene Kruis Tholen en St. Philipsland een een voudige cursus ziekenverzorging. Dat gebeurde een aantal jaren ge leden voor het eerst in Tholen en dat werd een succes. De cursus ziekenverzorging helpt mensen hun zieke huisgenoot be ter verzorgen. Wijkverpleegkun dige Tineke van Vliet uit St. Annaland en wijkziekenver- zorgster Sannie v.d. Woestijne uit St. Philipsland behandelen o.a.: aspecten van het ziek zijn, het bed van de zieke, de verzorging, de hulp aan mensen die zich moeilijk kunnen bewegen, e.d. Mogelijk hebt u er nu al mee te maken of denkt u er in de toe komst wat aan te hebben. De twee kruiswerksters willen belangstel lenden graag helpen hen hiermee vertrouwd te maken. Hebt u inte resse, bel dan uw plaatselijke wijkverpleegkundige voor 15 maart. De cursus begint maandagmiddag 11 april en duurt vijf tot zes maandagmiddagen van kwart over twee tot kwart over vier. Af hankelijk van de aanmeldingen is de cursusplaats Tholen of St. Maartensdijk. Een koude nevel daalt mistroostig over 't polderland, omhult de takken die bange mensen naar de hemel reiken. Een vlucht met grauwe ganzen nadert en strijkt neer, op voren die geploegd zijn als eikaars gelijken. Een oude boerderij vol stilte in het wijdse land, staat als een silhouet, naar leven daar kan men slechts gissen. Een hond laat weten dat hij er de heerser is, die over 't mensenlot op 't erf zelf kan beslissen. De dijk als horizon, ontdaan van grijze muren die beschermden, daarachter ligt het water, nu bedwongen door de mens. En verderop de wereld, vol industrie en welvaart.... Ik voel me veilig in de polder, de goede zijde van de grens. Jopie Meerman THOLEN Elke dinsdag volksdansen (Meer bewegen voor Ouderen), Meul- vliet 15 u. 25 jan. Natuurver, over herbari- umplanten 28 jan. Natuurver., determineren grassen 19 u. 30 jan. Klaverjasavond, hotel Zee land 20 u. 17 feb. Natuurver, over intergetij- degebied, Koffiehuys 19.30 u. 17 feb. Jaarfeest NCVB, Visnet 19.30 u. 23 feb. Uitwisselingsconcert Con cordia, Meulvliet 19.30 u. OUD VOSSEMEER 21 jan. Openbare les Spido, gym zaal 18.45 u. 31 jan. Rik- en wipavond v.v. Vosmeer, De Hoop, 20 u. 1 feb. Kernbezoek gemeente bestuur, Vossenkuil 4 feb. Tine Ruysschaert met het 'Verdriet van België', Vossenkuil 20.15 u. 9 feb. Carnavalsavond AVB, Vos senkuil 20 u. SINT ANNALAND 22 jan. Jaarvergad. Smash '76, Wellevaete 29 jan. VVN verkeersavond m.m.v. Zeeuwse troubadour Piet Brakman, de Wellevaete 19.30 u. 2 feb. Voorlichtingsavond land- bouwverkeer, VVN, rijkspolitie en ZLM, Wellevaete 19.30 u. 3 feb. Thema-ochtend Vergeet- mij-Niet, Wellevaete 9.15 u. 3 feb. Contactavond Diabetesver. Ned., Gouden Leeuw 19.30 u. 5 feb. Feestavond Accelerando, Wellevaete 10 feb. Thema-ochtend Vergeet- mij-Niet, Wellevaete 9.15 u. 13 feb. Plattelandsvr. en ZLM lang laufen 20 feb. Regionale turnwedstr., Wellevaete 9-18 u. 20 feb. Berdien Stenberg, Welle vaete 20.15 u. 25 feb. Zaadteeltdag, Wellevaete STAVENISSE 25 jan. Alg» ledenvergad. ZLM, café M. Smits 19.30 u. SINT MAARTENSDIJK 22 jan. Thools sportgala, Haestinge 29 jan. Muziekuitvoering Euter pe, Haestinge, 19.30 u. 2 feb. Slaapcursus Groene Kruis, wijkgebouw 8 feb. Kernbezoek gemeente bestuur, Haestinge 9 feb. Alg. ledenvergad. ZLM, Haestinge 19.30 u. SCHERPENISSE 21 jan. Alg. ledenvergad. ZLM. Gouden Leeuw 19.30 u. 28 jan. Kernbezoek gemeente bestuur, Holland Huis POORTVLIET 25 jan. Vergeet-mij-Niet over huidverzorging, Stoofstr. 22, 20 u. SINT PHILIPSLAND 28 jan. Alg. ledenvergadering ZLM, de Wimpel 19 u. 29 jan. Bloedafnameavond Rode Kruis 5 feb. Alg. ledenverg. Hout- en Bouwbond CNV, de Wimpel 19.30 u. 8 feb. Gecomb. vergad. ZLM/CBTB, 19.30 u. BERGEN OP ZOOM t/m 24 jan. 'Beeldend vertier', ex positie oud-leerl. Roncalli, Mar kiezenhof 14-17 u. 23 jan. Terrible Tango, 21 u. Botte Hommel, Blokstallen 3 film-i- +film+ film ROXY 1: Dirty dancing - a.l., dag 20.15 u., vr 19 en 21.30 u., za 14, 19 en 21.30 u., zo 14, 16.30, 19 en 21.30 u. ROXY 2: Angel heart - 16 j., dag 20 u., vr en za 19 en 21.30 u., zo 16.30, 19 en 21.30 u. Taran en de toverketel - a.l., za en zo 14 u. CI- NEMACTUEEL 1: Hector - a.l., dag 20 u., vr 19 en 21.30 u., za 14, 19 en 21.30 u., zo 14, 16.30, 19 en 21.30 u. CINEMACTUEEL 2: Fatal at traction - 12 j., dag 20 u., vr 19 en 21.30 u., za 14, 19 en 21.30 u., zo 14, 16.30, 19 en 21.30 u. CINEMACTUEEL 3: A night on the town - a.l., dag 20 u., vr 19 en 21.30 u., za 14, 19 en 21.30 u., zo 14, 16.30, 19 en 21.30 u. De Zeeuwse werkgroep van de stichting Europa-Kinderhulp heeft gastouders nodig. Deze or ganisatie regelt vakanties voor kansarme kinderen. Die worden in de zomer gedurende drie weken in een gastoudergezin geplaatst om van een zorgeloze vakantie te genieten. De gastouders hoeven daarvoor niets extra's te doen. De kinderen komen uit gebroken relaties, of hun ouders hebben geen geld voor een vakantie. Vaak kinderen die tussen beton wonen. Ze komen uit steden als Hanno ver, Berlijn, Parijs, Lille, Londen, maar ook uit Limburg. Vooral voor kinderen uit Frank rijk worden gastouders gezocht. Belangstellenden kunnen bellen naar mevr. N. Bliek, 01150-96793. Wij beginnen aan de tweede helft van de winter wanneer wij deze over de drie volle wintermaanden berekenen. Het is waarschijnlijk dat deze eerste helft bij de drie warmste perioden van deze eeuw terecht komt met 1921 en 1975. De periode van Kerst tot Driekoningen (6 januari) was al record-warm, vooral 's nachts. Vanaf 16 december tot - plaatse lijk - deze week was geen vorst meer waargenomen. Verleden jaar lagen wij in een extreme koudegolf met op 11 januari in het zuiden 20 graden vorst en in het noorden tien nachten met strenge vorst tot 20 januari. Geen wonder dat door de doorlopend hoge temperaturen de natuur reageert, want het zijn niet alleen de sneeuwklokjes die zeer vroeg te voorschijn kwamen. Deze warmtegolf in de winter komt ook duidelijk tot uiting in de berggebieden. Daarover lezen wij, dat er tot half janua ri deze eeuw niet eerder zo weinig of zelfs geheel geen sneeuw te zien is, zeker niet beneden 1500 meter hoogte, met als gevolg dat op de bergweiden, waarop normaal veel langlaufers, nu met zon een voor jaarsbeeld is te zien. Er moet echter nog een lastige klip worden omzeild en dat is februari. Wij hebben voorbeelden, neem b.v. 1956, dat de winter ook niets voor stelde. Op het moment dat januari van de kalender wilde verdwijnen sloeg een extreme koudegolf toe met als gevolg dat februari 1956 met die van 1929 de koudste werd van deze eeuw. Wij kunnen nog heel goed een meter opgewaaide sneeuw voor de deur krijgen, maar zeker is nu al wel dat het geen lange winter wordt en deze ook niet bij de koudste winters zal worden geplaatst. Daarvoor is deze eerste helft te warm verlopen. Geen gunstige ontwikkeling voor de schatkist want aan aardgas wordt minder verdiend dan verleden jaar, toen het op 14 en 15 januari ook overdag 10 graden vroor en wij er beter aan deden niet buiten de deur te komen. Uit op Tholen verzorgde vrijdag een klassieke muziekavond in de Gasthuiskapel te Tholen. Een pri meur was dat de artiesten van ons eigen land kwamen Anno-Jo de Keyzer viool, Piet van Zijst, gitaar en zang (tenor), Frans Eekman gi taar, Ad van den Hoek zang (bari ton), Paul Heyboer orgel en Edu de Goffau piano. Deze amateurs brachten voor de 70 bezoekers een hoogstaand en zeer gevarieerd programma, waarin naast melo dieuze samenspelen, ook talrijke solistische optredens voorkwa men. Hoewel J.S. Bach bij velen de voorkeur had, kwamen andere componisten zoals Schubert, Han del en Dowland aan de beurt. Sterk en volumineus bracht Ad van den Hoek met pianobegelei ding van Edu de Goffau het 'An die Musik' van Schubert ten geho re, terwijl na de pauze het publiek o.a. kon genieten van de zachte gevoileerde bariton Piet van Zijst. Met gevoel en ambitie werden de gitaren en ook het Gasthuisorgel bespeeldd. Het allegro-amabilé van Joh. Brahms, vertolkt door de jongste artieste, de zeer muzikale Anna-Jo de Keyzer, met de Gof fau aan piano, was een waardig slot van deze prachtige muziek-avond. In haar dankwoord zei Gré van Esacker van Uit op Tholen dat "wij niet over de brug hoeven om de schoonheid van de klassieken te ontmoeten. Deze avond die ook voor ons een experiment was, heeft bewezen dat we op Tholen rijk aan talenten zijn". ESLAAGD DOS GEFELICITEERD Aan de Thoolse scholengemeen schap is het gronddiploma boog- lassen behaald door J.M. op den Brouw uit St.Maartensdijk, J.C. Bazen uit Tholen en D.C. Uijl uit Poortvliet. Programma SLOTH 89.9 mhz tel. 01660-4004 donderdag: 18.00-19.30 uur Rondom zestig 19.30-20.30 uur American hour vrijdag: 17.00-18.00 uur Vliegende schijven 18.00-19.30 uur Weekend voor de deur 19.30-20.30 uur Er is hoop Zaterdag: 11.00-12.00 uur Music Machine 12.00-12.30 uur Ditjes en Datjes 12.30-14.00 uur Sloth accent 14.00-16.00 uur De verzoekhoek 16.00-18.00 uur De hak op de tak show 17.30 Sportprogramma Tribune Zondag: 11.30-14.30 uur De Zevensprong 14.30-15.30 uur Radiogem. Bloemendaal 15.30-16.30 uur Viva la Musica 16.30-18.30 uur Jazz in de polder 18.30-19.30 uurMuziek uit vervlogen tijden 19.30-20.30 uur Dienst Thoolse kerken Een delegatie van het bestuur en de vereniging vrienden van de Sloth krijgt vanmiddag uit han den van ambtenaren van het mi nisterie van WVC de lang begeerde ethervergunning. De Sloth is één van de gelukkigen omdat er nog meer lokale omroe pen eenzelfde machtiging krijgen. Daarom is ook een afvaardiging van de landelijke organisatie Olon aanwezig. Het R.E.C. is maandag in Tholen begonnen met de cursus 'Meer durf en zelfvertrouwen'. Belang stellenden kunnen zich nog aan melden, omdat er nog enkele plaatsen vrij zijn. De cursus is bedoeld voor men sen, die in het algemeen moeite hebben in contacten met anderen. Op de cursus wordt geleerd hoe men zich zelfbewust kan gedra gen, zonder anderen daarbij no deloos te kwetsen. De cursus duurt twaalf maandagavonden. Opgave kan bij hét Regionaal Educatief Centruir), tel. 01100-31170. Wat de ethervergunning voor de Sloth verder voor gevolgen heeft, zal men vanmiddag verder verne men. Men moet nu met de PTT in zee om tot een zendmachtiging te komen. Ook financieel heeft dat consequenties. De Sloth begon in november 1985 met de radio-uitzendingen via de kabel vanuit een tot studio omge bouwde woning aan de Regentes- sestraat in Tholen. De gemeente Tholen verleende een startsubsi die, terwijl ook het ministerie van WVC financieel bijsprong. Door dat het aantal kabelabonnees be perkt bleef tot zo'n dertig procent bleef het aantal luisteraars altijd beperkt. Met een ethervergunning kan elke radiobezitter naar de Sloth luisteren. Kleine Gids. Begin 1988 zal de 47e druk van 'De Kleine Gids' voor de Nederlandse sociale zekerheid verschijnen, waarin, geheel bijge werkt o.a. met de nieuwste bedra gen, een overzicht wordt gegeven van de voonaamste bepalingen van de sociale wetten. Te bestellen door overmaking van f. 1,75 op postgironummer 17723 ten name van de Raad van Arbeid te Mid delburg.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1988 | | pagina 7