T®PSC@REft Winst voor Smerdiek en Stavenisse mm Drie statenleden lopen voor jubileumviering SPS Strategie en tactiek TREFZEKER W Reserve-teams Vosmeer, SPS, Noad en Smerdiek lijden verlies Eendrachtcup bij Smerdiek Sponsorloop, reünie en vele sportevenementen Donderdag 21 januari 1988 DE EENDRACHTBODE 17 voetbal programma 1— voetbal uitslagen Zzaalvoetbal tennis Zowel Smerdiek als Stavenisse hebben na de win terstop de competitie met een overwinning hervat. Smerdiek versloeg Dussense Boys met 3-1 en Smer diek bleef met dezelfde cijfers de baas over Wandel bos. De reserves van Stavenisse wonnen eveneens, maar alle andere tweede elftallen in het afdelingsvoet bal verloren. Het enige dameselftal uit de regio, Vosmeer, deelde de punten met Gesta (1-1). Twee strafschoppen voor Smerdiek afd. voetbal Stavenisse simpel naar winst SPS 2 verliest vier punten KID 1)11111111*11111 i llli-IMi llllll A KIS 111 A «1 llllll 111 ■fill IB llllll llllll dl lil) llllll Hl a llllll llllll filH ill ■Basin llllll a Smerdiek 2 in slotfase verliest Misstap Vosmeer 2 Noad 2 krijgt te weinig Stavenisse 2 verslaat koploper Fors verlies Vosmeer 3 Smerdiek 4 met tien man naar 1-7 «V oefenvoetbal Vosmeer verliest van Kogelvangers Vosmeer 5 verspeelt punt Ternauwernood punt voor Vosmeer dames Ter voorbereiding van de viering van het 25-jarig bestaan van de voetbalvereniging SPS, eind mei/begin juni, is er zaterdag 13 februari een sponsorloop. Daaraan wordt medewerking verleend door de statenleden mr. J.A. de Boe(CDA en actief voetballer bij SPS) uit Poortvliet, H. Venekamp(PvdA) uit Tholen en Ph. v.d. Hoek(VVD) uit St. Philipsland. Twee kernen Voorzitter Verlichting Oud SPS en WHS badminton Volop spanning in het topscorer klassement. Nico Nooy en Peter Neele (beiden Stavenisse) brach ten hun totaal op 8 doelpunten en komen daarmee naast Frans Ga- briëls van Smerdiek. Leider blijft Addy Stoutjesdijk, die 9 keer doel trof. Paul Oostdijk (Stavenisse) scoorde zijn zesde competitie- doelpunt en Wim Scherpenisse (Smerdiek) bracht met drie tref fers zijn totaal op 5. Zaterdag 23 januari uur Waspik-Stavenisse(Dingenouts) 14.15 SPS 2-Oni 2(Malipaard) 13.00 Smerdiek 2-Good Luck 3(Horstmans) 14.30 Chrislandia 2-Noad 2(vGeel) 15.00 WC 2-Thol.Boys 3(vMeel) 12.30 Chrislandia 3-Stavenisse 2(Potappel) 14.00 Noad 3-Dinteloord 4(Keur) 15.15 Vrederust 3-Smerdiek 3(Bogers) 15.00 FSV 3-WHS 4(Roks) 15.15 Smerdiek 4-WHS 5(Versluis) 14.30 Noad 4-SPS 4(Martens) 13.15 Stavenisse 3-Thol.Boys 4(dRond)15.00 SPS 3-FSV 5(Slabbekoorn) 15.00 Zondag 24 januari uur Vosmeer-Divo(vr.) 14.30 Vosmeer 2-BSC 2(vBroekhoven) 14.30 N.Borgvliet 3-Vosmeer 3 11.00 Vosmeer 4-FC Bergen 5 12.00 Vosmeer 5-Halsteren 7 10.00 Marjola G.-Vosmeer d.(Mathijssen) 10.00 Jeugd: Val Aan-Smerdiek C 0-7, Sta venisse D-Smerdiek D 2-3. l'Esperance aan kop De dames van l'Esperance gaan aan de leiding in de Kannebuiscompetitie. Oude Molen heeft evenveel punten, maar het doelsaldo van de Thoolse dames is beter. Het is nu een kwestie van punten blijven behalen en in de race blijven. Tegen Lagoon Girls lukte dat met 4-0. Hanna Moerland opende de score met een hard schot, dat via onderkant lat in de kruising verdween. Anja v.d. Repe zorgde voor 2-0. l'Esperance kwam nauwelijks onder druk te staan, al moest Conny v.d. Laak nog wel een paar nodige reddin gen verrichten. Marry Fase zorgde met een solo voor 3-0. Na een goede com binatie bracht Hanna Moerland, op aangeven van Marrie Fase, de eindstand op 4-0. Bizarre slaat op hol Tegen het als derde geklasseerde Delta Cleaning nam Bizarre revanche voor de eerder geleden 5-1 nederlaag. Toch stond de Thoolse ploeg al na een mi nuut achter. Bizarre maakte tempo, het werd al snel 1-1 en zelfs 2-1. De Bergse ploeg kwam terug naar 2-2, maar Bizarre scoorde voor rust nog twee keer. In de tweede helft sloegen de Tholenaren op hol. Het werd 6-2, waarna Delta Cleaning tegenscoorde. Bizarre liep uit naar 8-3 en de Bergse formatie scoorde nog één keer. In de laatste tien minuten scoorde Bizarre nog vier keer: 12-4. Doelpuntenma kers: Martin van Houdt, Eric Nieuw koop en Frans Hagenbeek elk drie keer, Bart Linders twee keer en Marco v.d. Wielen een keer. Deltacross Aan de Deltacross in Westenschouwen deden verschillende atleten uit de re- •,gio mee. Het was een tamelijk zwaar parcours (door de Domeinen) met ve nijnige hellingen. Op de 11 kilometer liep Henk Westerlaken 40.24 en Dies Potappel 43.53. Op de 8 kilometer zet te Leen van Driel 34.05 neer, Rien Koopman 41, Chris Koopman 42 en Leny Potappel 44.04. Eerste lustrum eilandelijk mix-toernooi In racketsporthal de Karmel te Bergen op Zoom is zaterdag voor de vijfde keer door de eilandelijke wedstrijd commissie een gezamenlijke indoor Mix-toernooivoor senioren georgani seerd. Alle leden van de eilandelijke verenigingen werden uitgenodigd maar de dames en heren uit St. Annaland lieten verstek gaan. De 60 deelnemers waren afkomstig van Jacoba van Beie ren (St. Maartensdijk), Eegedima (Tholen) en T.O.V. Oud-Vossemeer. De opkomst van de laatste vereniging was met 10 koppels zeer goed. Ver deeld over vier poules werd door alle koppels 4 x 40 minuten gespeeld, wat sportieve en gezellige wedstrijden ople verde. Dat de stemming goed was, bleek ook wel uit het feit dat bijna iedereen bleef tot de prijsuitreiking,die traidtiegetrouw werd gericht door C. van den Berge. Hij complimenteerde de wedstrijdcommissie, terwijl er ook nog woorden van lof waren aan het adres van Ad Buermans. Hij deed veel werk voor de inmiddels opgehouden CCET, competitiecombinatie eiland Tholen. De prijzen bestonden o.a. uit diverse wijnsoorten en bieren. De toe kenning hiervan had een ludiek karak ter. Niet de winnaars kregen de prijs, zij mochten wel een lot trekken waar op de naam van een andere deelnemer stond. De winnaars komen in de krant, in tegenstelling tot degenen die de stof felijke prijzen kregen. A. 1. Ria Rietkerk Leen van As/Jo sé Umans -l-Ad Buermans B: 1. Riek de Wit Frans de Wit C: 1. Carola Muller - Ludy van der Van D: 1. Loes Padt Riens Padt E: Marja Knop Frank Knop F: Ria de Goey Joop de Goey. De ploeg van Dick Soomers be gon de thuiswedstrijd tegen Dus sense Boys zonder Martin van Houdt, Perry Opree en Rudy Wes- dorp. De A-junioren Leon Ver sluis, Gert-Jan van Ham en Marcel Baan vulden die plaatsen op. Smerdiek begon met drie spitsen en voorzichtig voetbal, met kleine kansjes over en weer. Na een kwartier leverde een misverstand tussen keeper Kees Lindhout en Wim Scherpenisse de ope ningstreffer voor de Brabanders op. Daarna werd Smerdiek sterker en drong Dussense Boys terug. Met schoten van A. Hogendoorn, Wim Vroegop en vooral Wim Priem probeerde de Thoolse ploeg de bakens te verzetten. Na een half uur werd Priem de diepte in gestuurd, maar binnen de beruch te lijnen onderuit gehaald. Wim Scherpenisse benutte de toegeken de strafschop, 1-1. Ook na de rust was Smerdiek ster ker. Pas halverwege de tweede helft werd dat in een doelpunt uit gedrukt. Een hoge voorzet werd door Wim Scherpenisse afgerond. De blauw-zwarten gingen een stuk rustiger spelen en kwamen hele maal op rozen te zitten, nadat de arbiter de bal nogmaals op de stip legde. Weer benutte Scherpenisse de strafschop, 3-1. De overwin ning was een feit, door goed aan vallend voetbal en een voorbeeldige inzet. Gert-Jan van Ham werd nog ingezet voor de leeggestreden Addy Stoutjesdijk. Op de voorstopperplaats speelde Leon Versluis een puike partij Stavenisse had zaterdag tegen het laag geklasseerde Wandelbos wei nig moeite om een 3-1 overwin ning te bewerkstelligen. De wedstrijd begon goed. Er werd van beide kanten leuk gecombi neerd en vooral Stavenisse creëer de diverse goede kansen. Na een half uur kwam de Thoolse ploeg op voorsprong toen Nico Nooy een voorzet van Richard Gebraad knap afrondde. Even later zorgde een goed doorgaande Paul Oost- dijk voor 2-0. Vanaf dat moment liet Stavenisse het eigenlijk afwe ten. Het spelpeil van de Tholena ren zakte aanzienlijk en ook de jonge Brabantse ploeg was tot weinig grootse daden in staat. Ook de tweede helft slaagde de ploeg van Cees Stoutjesdijk er niet meer in tot het goede spel van de openingsfase te komen. Er luk te weinig tot niets meer. In de slot fase besliste Peter Neele met een hard afstandsschot de wedstrijd: 3-0. En dat Wandelbos nog tegen scoorde, daar zat eigenlijk nie mand mee. Door dit resultaat heeft Stavenisse nog goede kansen om de tweede periodetitel te winnen. DSE 14-26 Vrederust 14-22 Sprundel 14-19 VVR 14-19 Stavenisse 13-17 Dongen 14-13 Waspik Jeka DHV Terheyden Wandelbos 14 Bergen 14 13-12 14-11 14-10 14-10 6 1 Capelle 14-24 FSV 13-21 Smerdiek 14-20 Seolto 13-17 Chrislandia 14-15 DVO 15-15 Duss. Boys 10-11 WC 12- 9 Vesting Boys 14- 9 Rust Roest 14- 9 ZPR 13- 8 FCH 13- 7 Alliance 15- 7 SPS is er niet in geslaagd om de koppositie in de eerste klas reserve over te nemen. In Fijnaart leed men een gevoelige 1-3 nederlaag tegen FSV 2. In de eerste helft liet SPS prima voetbal zien. Aanvallend was het FSV de baas en ook de verdedi ging zat dicht. Mooie aanvallen "De mens ziet zich onophoude lijk voor problemen geplaatst: Wat moet ik doen en hoe moet ik het doen?" Dit is de eerste regel van "Strategie en tactiek in het schaakspel" van Dr. Max Euwe, het beste boek dat ooit over deze materie geschreven is. Een plan maken is de strategie en het plan uitvoeren is de tactiek. De strate gie is abstract, daarbij komt het op denken aan. De tactiek is con creet, daarbij speelt het kijken de hoofdrol. Veel schakers hebben lak aan diepzinnige theoretische beschou wingen over waar ze mee bezig zijn. Dat geldt niet alleen op lager niveau of jeugdschaak, maar ook op topniveau. Zelfs in de opening komen dan al gebreken aan het licht. Wie b.v. Siciliaans speelt, moet voortdurend rekening hou den met stukoffers op b5. Zelfs topgrootmeesters worden er af en toe het slachtoffer van. Uhlmann-Ljubojevic (Niksic 1978). 1. c4 c5; 2. Pf3 g6; 3. d4 Lg7; 4. e4 cxd4; 5.'Pxd4 Pc6; Langs on gewone wegen een alledaagse va riant. 6. Le3 d6; 7. Pc3 a6; Zwart beproeft een experiment en dat komt hem duur te staan. 8. Le2 e6; 9. Dd2 Pe5; 10. Tdl Dc7; met aanval op pion c4. Een primitieve zet voor zo'n speler. 11. Pdb5! axb5; 12. Pxb5 Dc6; 13. Pxd6 ke7; 14. Db4 Kf6; 15. f4 g5; Als het paard wijkt volgt e5+ met vernietiging. 16. fxe5+ Kg6; 17. Pxf7!Zwart staakte de strijd. El ke grootmeester heeft wel eens een slechte dag. Wie Siciliaans in het openingsrepertoire heeft staan kan bij het naspelen van on derstaande partij nog wel wat opsteken! Tal-Stean (Hastings 1973/74). I. e4 c5; 2. Pf3 d6; 3. d4 cxd4; 4. Pxd4 Pf6; 5. Pc3 a6; 6. Lg5 e6; 7. f4 Pbd7; 8. Df3 Dc7; Zwart pro beert de opmars e4-e5 te ont krachten maar stelt zich wel bloot aan gevaarlijke offerdreigingen (met tempowinst op b5. 9. 0-0-0 b5; 10. Lxb5!.... Kijk nou! In de ze variant is de loper aan de beurt om geofferd te worden. 10 axb5; 11. Pdxb5 Een interes sante stelling waar al heel wat the orie over bestaat. 11Db8; Op II. Db7? volgt 12.e5! B.v. ..dxe5 13. fxe5 Pd5 14. Txd5! exd 5 15. Pxd5 enz. 12. e5 Lb7; 13. De2 dxe5; 14. Dc4 Lc5; Hoe gek het ook lijkt, waarschijnlijk was 14. Le7 15 Pc7+ Kf8; 16. Pxa8 toch beter. 15. Lxf6 gxf6; Een plaatje waard. 16. Txd7ü Tal in zijn element. De eerlijkheid gebiedt wel te zeggen, dat hij het niet zelf bedacht heeft. De Rus Witolinsj kwam in zijn partij met Anikajev in 1973 reeds op dit idee! 16. Le3+ 17. Kbl Kxd7; 18. Tdl Wit staat een toren achter. Heeft hij voldoende compensa tie? 18Ld4; 19. fxe5 fxe5; Pxd4 exd4; 21. Dxd4+ Ke7; Een belangrijk moment. Na 21. ...Ld5 22. Pxd5 exd5; 23. Dxd5+ staat de zwarte koning ook machteloos tegen het witte offensief, zoals bleek in een partij die later dat jaar in Finland werd gespeeld. 22. Dc5+ Kf6; Op 22. Ke8 volgt Pb5! 23. Tfl+ Kg6; 24. De7! f5; 25. Dxe6+ Kg7; 26. De7+ Kg6; 27. h4ü En wit won. Volgens bestuurslid G. Dijke vor men de verslagen van het Thools- damgebeuren in combinatie met deze rubriek een waardige tegen hanger voor de vele ruimte die de balsporten krijgen toebedeeld. "Dat zal vele Thoolse denkspor- ters goed doen! Uit de vele reac ties om het probleem van de week op te lossen, is te constateren dat er veel huisschakers zijn! Een ge zonde ontwikkeling die navolging verdient", aldus Dijke. Probleem van de week. Uit de partij Furman-Cholmov 1963. Wit: Kgl, Df4, Ta6, Ld4, pion nen op a7, f3, g2 en h3; Zwart: Kh7, De8, Td7, Pd5, pionnen op a7, f7, g7 en h6. Wit speelde in deze stelling Dg4 en bereikte niet meer dan remise. Hoe had hij kunnen winnen? Oplossing van vorige week: Wit: Kb2, Df8, Td2, Lh6, pion nen op a4, b3, e4, e5, g2. Zwart: Kc7, Db6, Tc3, Lh4, pionnen op a7, b4, e6, g6, h5. Hort kon rustig gaan slapen want vond de briljan te zet 1. g3ü Detrueew had er de volgende morgen meer moeite mee! Door g3 wordt de loper of de toren afgeleid. Er volgde 1 Lxg3; 2. a5ü Hort na zijn over winning: "Zo'n zet als g3 over zien is erger dan verliezen". via Jan de Graaf en Jan Elenbaas zorgden voor veel druk op het FSV-doel. Dit mondde uit in een zeer verdiende treffer van Kees van Steenis. Nog voor de rust kreeg Johan van Tiggele in één minuut twee kansen alleen voor de doelman. Maar hij faalde. SPS had het al voor rust af kunnen maken. In de tweede helft werd Van Stee nis vervangen door Hans Elen baas. Van het goede spel in de eerste helft was niets meer terug te zien en FSV nam het heft in han den. Na tien minuten trapte Kees de Graaf mis en de FSV-spits pro fiteerde: 1-1. Enkele minuten later was het al 2-1. SPS probeerde nog van alles, maar het liep niet meer. Een kwartier voor tijd werd het 3-1 voor FSV. Hans Elenbaas werd nog onderuit gehaald, maar hij kreeg z'n strafschop niet. SPS heeft nu een wedstrijd meer en vier punten minder dan FSV. Ca- pelle staat derde met een punt verschil. De reserves van Smerdiek speel den in Eindhoven een ongelukki ge partij tegen de nummer vijf, Rust Roest 2. Vier minuten voor tijd scoorde de thuisclub het enige doelpunt. Voor rust was Rust Roest de bete re ploeg, maar Smerdiek bracht het meeste gevaar. Schoten van Wim Westerhuis en Corné Stout jesdijk werden door de doelman gekeerd. Na een half uur ging Westerhuis op links goed door, maar de doelman was eerder bij de voorgetrokken bal dan Jackie Franke. Vlak daarna onderbrak Peter Franke een aanval van Rust Roest. Hij speelde zijn broer Jac kie aan. Deze vertrok van eigen helft, maar de grensrechter stak zijn vlag omhoog en de arbiter honoreerde dat. Op slag van rust moest doelman Alex Hogendoorn nog een keer gestrekt, maar het bleef 0-0. Na de thee stond Marco Kwaak in het veld voor Jan Schrier. Smer diek leverde beter voetbal. Jackie Franke ging op links door en trok de bal voor op André v.d. Hoek, maar die kwam een centimeter te kort om het leer in te tikken. Een kopbal van Corné Stoutjesdijk, uit een hoekschop, werd op geluk kige wijze gekeerd. Halverwege eenzelfde situatie als in de eerste helft. Westerhuis vertrok van ei gen helft, maar opnieuw ging de vlag omhoog en de scheidsrechter trapte erin. Na een half uur kreeg Smerdiek de beste kans van de wedstrijd. De Brabantse doelman tikte een achterbal naar zijn laat ste man, die rustig bleef staan. Jackie Franke pikte het leer af en stond net buiten het strafschopge bied alleen voor de keeper. Hij wou een lob geven, maar schoot precies in de handen van de doel- S.V. Smerdiek organiseert op 12 en 21 mei de 23e Eendrachtcup voor de Thoolse voetbalclubs. Tijdens een vergadering van de Thoolse voetbalfederatie werd de loting voor dit tournooi verricht. Op Hemelvaartsdag worden in poule A de volgende wedstrijden afge werkt: 13.30 u. WHS-Stavenisse, 15.30 u. Stavenisse-Tholense Boys, 17.30 u. WHS-Tholense Boys. In poule B zijn de wedstrijden: 14 u. Vosmeer-SPS, 16 u. Smerdiek-SPS en 18 u. Vosmeer-Smerdiek. man! In de slotfase dan de enige tegentreffer. Een voorzet van links kreeg een rare wending, ging over doelman Hogendoorn heen en werd door een Rust Roest-speler in het doel gelopen. Na de wed strijd gaf de Brabantse grensrech ter, aldus de Smerdiek-zegsman, te kennen dat hij revanche had ge nomen voor de eerste wedstrijd tussen beide ploegen, toen Smer diek een strafschop had mogen nemen. Bij Smerdiek stonden de A- junioren Jeroen Bout, Jan Schrier, Jackie Franke en Marco Kwaak in de ploeg. Vosmeer 2 is de tweede competi tiehelft slecht begonnen door met 3-0 te verliezen van de reserves van FC Bergen. Van weerskanten werd er bedroevend slecht gevoet bald. In de beginfase was Vosmeer wat sterker en kreeg ook enkele kansjes. Die bleven echter zonder resultaat. Na twee minuten in de tweede helft werd een hoekschop door de Bergse ploeg ingekopt. Vosmeer speelde totaal niet gemotiveerd en zonder strijdlust. Na een half uur werd het 2-0, toen een voorzet werd ingekopt. Kort voor tijd kon een Brabantse aanvaller vanaf de middellijn doorgaan tot aan het doel: 3-0. Door deze uitslag komt Vosmeer twee punten achter op FC Bergen. Tegen Zwaluwe 4 speelde de twee de Noad-keus een aardige partij. In de beginfase liepen de combi naties niet zo goed, maar dat ver beterde nadat aanvoerder André van Westen een hoekschop van Ton Buijs inkopte. Noad hield het betere voetbal tot aan de thee vast, maar slaagde er niet in de voorsprong uit te bouwen. In de tweede helft was het Flip- landse spel rommeliger en Zwalu we kwam beter in de wedstrijd. De druk werd steeds groter en de Bra banders scoorden de verdiende ge lijkmaker. Bij Noad zaten verschillende spelers er conditio neel door en Zwaluwe profiteerde daarvan. De ploeg tekende 1-2 aan. De thuisclub kwam niet ver der meer dan een afgekeurd doel punt van Ko Stoutjesdijk, maar had toch wel een punt verdiend. Stavenisse 2 is koploper Alliance 2 tot op een punt genaderd. In een directe confrontatie bracht Stave nisse de Roosendalers de eerste seizoennederlaag toe. Door schor singen en blessures miste Stavenis se vier man, maar dat werd goed opgevangen door enkele spelers van het derde elftal. Voor rust golfde het spel op en neer, met verschillende kansen aan weerszij den. Met name de verdediging, met aan het hoofd keeper Wim van Houdt, speelde een ijzersterke partij. In de eerste helft werd niet gescoord. Na de rust kwam Alliance flink opzetten en het wachten was op de openingstreffer. Maar de verdedi ging gaf geen krimp. Stavenisse speelde zuiver op de counter en na een half uur ging René v.d. Jagt goed door. Op 25 meter van het doel werd hij echter ten val ge bracht. Kees Smits plaatste zich achter de bal, schoot in eerste in stantie tegen de muur, maar het terugspringende leer belandde op nieuw voor zijn voeten en ditmaal was de keeper kansloos, 1-0. Twee minuten later ging Gijs Vermaas goed door, omspeelde de keeper, maar werd ten val gebracht. Kees Smits benutte de toegekende strafschop, 2-0. Vervolgens trok Stavenisse zich massaal terug in de verdediging, maar enkele mi nuten voor tijd maakten de Roo sendalers 2-1. Grenswachters 3 nam op Vosmeer 3 revanche voor de eerder dit sei zoen geleden 2-5 nederlaag. De Puttenaren, die voor de wedstrijd drie punten minder hadden dan de Thoolse ploeg, wonnen nu met 1-6. Vosmeer kwam al gauw op achterstand door een eigen doel punt, maar vlak voor rust maakte Ad van Poortvliet met een lob ge lijk. In de tweede helft kwam Vosmeer, dat slecht draaide, er nauwelijks aan te pas. Uit een strafschop werd het 1-2 en vervol gens liep Grenswachters naar 1-4 uit. Opnieuw een eigen doelpunt van de oranje-zwarten betekende 1-5 en tenslotte werd het nog 1-6. Debuterend doelman M. Kooien wist met verschillende fraaie red dingen de schade hiertoe te be perken. De F-pupillen van Vosmeer speel den zaterdag een onderlinge oe fenpartij. Voor de wedstrijd werden de jongste voetballers in een nieuw shirt gestoken door Straalbedrijf Van Dam. Tegen FSV 5 werd door de vierde keus van Smerdiek goed gecombi neerd en flinke druk uitgeoefend. De bal wilde er echter niet in en het spel zakte daarna wat terug. Ook dit blauw-zwarte team had de scheidsrechter niet mee. Hal verwege de eerste helft onder schepte Sjaak Moerland de bal In een nuttige oefenwedstrijd leed Vosmeer een 2-5 verlies tegen vier deklasser Kogelvangers. Tot de rust bleef de schade nog tot 1-2 beperkt, maar in de tweede helft werd duidelijk dat de conditie van de oranje-zwarten te wensen over laat. Normaal gesproken beslist Vosmeer dan de wedstrijd, maar nu werd men afgetroefd door een tegenstander, die bovendien maar met tien man in het veld stond. De ploeg uit Willemstad kwam al snel op voorsprong. De gelijkma ker kwam uit een strafschop. Fred Hommel zette een prima aanval op en gaf goed voor op Leo Pol derman. Deze zag zijn inzet door een speler met de hand gestopt en daarop benutte Polderman de pe nalty. De bezoekers kwamen nog op 1-2. Na de rust tekende Ron Vaders voor 2-2, maar daarmee was het Vosmeer-kruit verschoten. Een Brabantse speler werd nog uit het veld gestuurd, maar dat belet te Kogelvangers niet nog drie keer te scoren, hoewel de laatste treffer uit buitenspelpositie tot stand kwam. Zondag oefent Vosmeer thuis te gen derdeklasser Divo. Heren, die sportlef aangelegd zijn en zin hebben om op recreatief gebied een balletje te trappen! Pak de telefoon en draai: 01660-3435 (zaalvoetbalver. 27 Mc Tholen). Ons speelkwartier is elke zaterdagavond van 19.00 tot 20.00 uur. Advertentie I.M. met de borst. De arbiter floot, naar beide ploegen meenden voor buitenspel. De man in het zwart had echter handsbal geconsta teerd en legde de bal op de stip! Doelman Adrie de Viet keerde de strafschop prima. Vijf minuten later schoot Alexander v.d. Reest via een FSV-speler raak, 0-1. En weer vijf minuten later joeg Jaap de Rijke de bal uit een vrije trap van Huib Knuist in de kruising. Voor FSV was er geen houden meer aan, maar de afwerking bij Smerdiek was slordig en zo bleef het 0-2. Na de rust zette Smerdiek de thuisclub met de rug tegen de muur. Piet Bazen kon op snelheid doorgaan en liet 0-3 aantekenen. De scheidsrechter bedierf de sfeer in het veld met allerhande dubieu ze beslissingen. Na een kwartier scoorde FSV tegen, vriend en vij and dachten aan buitenspel, maar de man in het zwart niet. Toen doelman De Viet daartegen pro testeerde kon hij meteen vertrek ken. Met tien man stal Smerdiek echter toch de show. Alexander v.d. Reest scoorde tweemaal, waarna Huib Knuist een straf schop benutte, 1-6. Door een te rugspeelbal van FSV in eigen doel werd het nog 1-7. Vosmeer 5 heeft in Bergen op Zoom 1-1 gespeeld tegen Dosko 5. Het betekende het derde ver- liespunt. Dré Aarnoudse scoorde voor Vosmeer. De vierde Vosmeer-keus verloor met 5-0 van Rimboe 2. Al na en kele minuten kwam men op ach terstand. Een veel sterker Rimboe scoorde halverwege de eerste helft 2-0. Vosmeer kreeg weliswaar en kele kansen, maar de Brabantse doelman bleek niet te passeren. Na een kwartier in de tweede helft gooide Vosmeer alles op de aan val. Achterin kwam ruimte en Rimboe profiteerde daarvan door nog drie keer te scoren. Doelman Rien Moerland viel geblesseerd uit en werd vervangen door Johan de Koning. De wedstrijd tussen de dames van Vosmeer en Gesta kende een spec taculair begin. Vanaf de aftrap kwam Liesbeth de Korte alleen voor het Brabantse doel maar schoot tegen de doelvrouwe. Uit de tegenaanval schoot de linksbui ten van Gesta, alleen voor het doel, naast. Na tien minuten faal de ook Anita Goedegebuure al leen voor de keeper. Gaandeweg werd Gesta sterker, niet in het minst door veel persoonlijke fou ten bij Vosmeer. Tot driemaal toe redden paal en lat de Thoolse da mes van een achterstand. Na ruim een half uur kwam de ploeg uit Galder-Strijbeek verdiend op voorsprong, toen een afstands schot doel trof. Na vijf minuten in de tweede helft moest de thuisclub opnieuw een tegenvaller verwerken. Bij een on gevaarlijke aanval passerde Hei- ma Hommel haar eigen doelvrouwe, 0-2. Vlak daarna kwam Vosmeer terug, doordat Anita Goedegebuure een hoek schop van Helma Verhees inkopte. Vosmeer zette Gesta onder druk en dat leidde halverwege tot de ge lijkmaker. Een vrije trap vanaf 30 meter werd door Helma Verhees hard en hoog in de kruising ge schoten, 2-2. Vosmeer vocht hier na voor wat het waard was. Mogelijkheden kwamen er wel, maar gezien het spelpeil in de eer ste helft was het gelijkspel nauwe lijks verdiend. Ook koploper Marjola Girls, de tegenstander voor zondag a.s., liet een kostbaar punt liggen, waarvan Madese Boys profiteerde. "Bij de voetbalvereniging Vosmeer hebben raadsleden aan een sponsorloop meegedaan, wij gaan nog een stapje hoger", zegt SPS-voorzitter J.A. van Nieuwen- huijzen. Hij en zijn mede bestuursleden zijn bezig sponsors te zoeken voor de drie politici. Voor het lossen van het startschot zoekt SPS nog een 'prominent po litiek figuur'. Die zaterdagmorgen 13 februari komen van tien tot twaalf uur eerst de junioren aan bod. 's Mid dags van twee tot vier uur volgen de senioren. De afstanden zijn on beperkt, er is alleen een tijdsli miet. "Bij zo'n sponsorloop snijdt het mes aan twee kanten", zegt de SPS-voorzitter. "Het is een spor tieve aangelegenheid en de op brengst stelt ons in staat om de jubileumviering te financieren. Daarvoor houden we ook nog een oliebollenactie, verloting en bingo-avond." SPS werd 25 jaar geleden opge richt door inwoners van Poort vliet en Scherpenisse. "Er was daarvoor wel een wild voetbal clubje, maar meester Paape en Wim Slootmaker uit Poortvliet en Adrie Noordijke en dhr. Van Doorn uit Scherpenisse gaven de eerste aanzet voor het huidige SPS", vertelt Van Nieuwenhuij- zen. "Postbode Verkerke sloot zich bij hen aan, evenals meester Weij Ier. Het was ook plezierig, dat de zoon van de burgemeester - Daan van Doorn - voetbalde. De toenmalige burgemeesters Van Doorn(Poortvliet) en Bouwen- se(Scherpenisse) openden het sportveld aan de Deestraat. Uit Tholen hadden we een oud kleed lokaal gekregen." De eerste twee jaar waren er nog wat kinderziekten, maar daarna is het prima gegaan. "Je moet be denken, dat de inwoners van Poortvliet en Scherpenisse vroe ger op de Kruytenburgsedijk aan het vechten waren en in 1963 zaten ze samen in één voetbalclub." De bestuursleden van de Sport- combinatie Poortvliet Scherpenis se komen uit beide kernen. Hoewel St. Maartensdijk nog dichter bij Scherpenisse ligt, is het toch traditie dat Scherpenissena- ren in Poortvliet voetballen. SPS is hun club. De eerste jaren waren er wat voor zitterswisselingen en na het tienja rig bestaan nam Van Nieuwenhuijzen de leiding over van J.K. Elenbaas. Daarmee is oud-doelman Hans van Nieuwen huijzen al vijftien jaar voorzitter na één jaar gewoon bestuurslid te zijn geweest. Tussen het tiende en vijftiende jaar groeide de voetbalvereniging flink en in het begin van de tachti ger jaren waren er 180 leden. De laatste vijf jaar is het leden bestand op hetzelfde niveau geble ven: 160 leden. Het grootste deel is jeugd en er is weinig verloop. Wat accommodatie betreft, bouw de SPS eerst een kantine en daar na pas een eigen kleedlokaal. Achteraf noemt de voorzitter dat 'een stommiteit', maar twee jaar geleden zorgde de gemeente voor twee kleedlokalen. "We waren de eerste op Tholen met een volledi ge wedstrijdverlichting", zegt Van Nieuwenhuijzen trots. Er zijn twee hoofdvelden en een trainingshoek. Op stapel staan de renovatie van het eerste hoofdveld en de aanleg van een Gebako- oefenveld. "Op sportief gebied heeft SPS die 25 jaar altijd kunnen beschikken over goede spelers, maar met schorsingen en blessures ben je toch kwetsbaar. Dan is je selectie toch te smal. We staan nu boven aan in de vierde klas KNVB en dat is een prima resultaat. Con current Bevelanders is echter net zo sterk, zodat de inhaalwedstrijd (vermoedelijk 30 januari) heel be langrijk wordt. De sfeer in de ploeg is prima en hopelijk lukt het om de derde klas te halen." Voorlopig heeft het bestuur de handen vol aan de jubileumvie ring. Aangezien eind juni de vel den dicht gaan, beginnen de festiviteiten vrijdag 27 mei met een receptie en onthulling van de naam van het sportcomplex. Zaterdag 28 mei is er een pupillen- dag met reünie en een voetbal wedstrijd tussen de elftallen van SPS en WHS, in de samenstelling waarmee 25 jaar geleden het sportveld aan de Deestraat werd geopend. Op 4 juni komen de junioren aan bod met naast voetbal, doelschie- ten op een bekende doelman, een film en discomuziek. De senioren besluiten zaterdag 11 juni de viering van het 25-jarig bestaan met clubkampioenschap pen en een barbecue. Gedurende veertien dagen zal er een feesttent aan de kantine gekoppeld worden om meer gasten te kunnen ont vangen. Succes voor Batho Batho trad aan tegen Olympus 3 uit Halsteren, waarvan eerder met 5-3 werd gewonnen. Zeven van de acht wedstrijden eindigden toen echter in een driesetter. Voor een kans op de eerste plaats moest nu echter gewon nen worden. Bij de enkelspelen ont brak de geroutineerde Henny Kaptein door ziekte. Uitslagen: Anja Moeliker 12-9 en 12-9, Conny Musters 2-11 en 2-11, Rob Peper 15-8 en 15-10, Ferry Lammers 7-15 en 15-17. Tussenstand 2-2. In de herendubbel moest Batho het zonder Paul-Jan Overbeeke stellen, maar na verlenging werd de partij in de derde set toch gewonnen. De eerste set van de damesdubbel verliep niet naar wens, maar de tweede en derde set werden overtuigend gewonnen. Winst in een van de gemengd dubbels was daarna voldoende voor de over winning. Conny Musters en Ferry Lammers wisten het karwei definitief te klaren, maar Anja Moeliker en Rob Peper verloren in drie sets. Toch een 5-3 overwinning voor Batho 1. Uitsla gen: Anja Moeliker/Conny Musters 9-15, 15-3, 15-1; Ferry Lammers/Rob Peper 15-11, 1-15, 18-13; Moeliker/Pe- per 17-15, 12-15, 14-18; Musters/Lam- mers 15-7, 15-4. Volgende week treedt Batho aan tegen BBV 1 uit Bergen op Zoom. Zwarte dag voor Batho 2 Batho 2 trad thuis aan tegen Olympus 4. Alleen Monique v.d. Linden wist een punt te scoren, dus een gevoelig verlies. Uitslagen: Janet van Duiven- dijk/Monique v.d. Linden 15-8, 6-15, 10-15; Ron Rijper/Arno v.d. Steen 15-12, 4-15, 9-15; v.d. Linden/Rijper 7-15, 4-15; van Duivendijk/v.d. Steen 3-15, 7-15. Enkelpartijen: Janet van Duivendijk 6-11, 11-12; Monique v.d. Linden 11-4, 11-0; Arno v.d. Steen 5-15, 7-15; Ron Rijper 15-12, 4-15, 8-15. Zaterdag speelt Batho tegen BBV 3. Punt voor AVC dames De dames van AVC togen met niet al te hoge verwachtingen naar Lage Zwa luwe voor het treffen met Hirundo. De thuiswedstrijd werd namelijk met 0-3 verloren. Des te meer was de eerste set een verrassing, die met groot enthou siasme via een 7-1 voorsprong overtui gend werd gewonnen met 15-4. Hirundo raakte daardoor echter niet van slag, waardoor de volgende drie sets een spannend verloop kenden met uitstekend volleybal. De tweede set ging gelijk op. Via 6-6 werd het 9-10, AVC kwam voor met 14-13 maar wist het laatste punt niet te scoren. Hirun do won met 14-16. Dit gaf een kleine terugslag in de derde set en Hirundo kwam voor met 3-7. AVC vocht goed terug en kwam met 14-13 voor. Er wa ren vier servicebeurten nodig eer AVC opnieuw met 14-16 verloor. In de vier de set leek er een eenvoudige overwin ning voor Hirundo in te zitten, want de ploeg kwam met 3-12 voor. In een fabelachtige servicebeurt van Carina Vlam werd die achterstand wegge werkt en kwam AVC met 14-13 voor! De wilskracht en inzet van de Thoolse dames leverde 14-16 setwinst op. In de vijfde en beslissende set viel het spel peil wat terug en AVC kwam door slecht passen op 0-6. Er werd nog in gehaald tot 5-7, maar na de veldwisse- ling kwam men niet meer in het spel en verloor met 6-15. Met dit 3-2 verlies, werd door AVC een zeer verdiend wedstrijdpunt binnengehaald in de promotieklasse. AVC onbeslist tegen Sibloco Hoewel Sibloco en AVC dit jaar el kaar voor het eerst ontmoetten (beide zijn nieuwe fusieverenigingen), ken nen de spelers en coaches elkaar door en door. Want óf ze hebben met el kaar gespeeld óf zijn getraind door de huidige coach van AVC. Voorwaar een omlijsting voor een echte derby sfeer en dat werd het dan ook. Na een nerveuze start nam AVC vooral in aanvallend opzicht het heft in han den. Keer op keer ontstonden er man tegen man situaties, waarbij de aan vallers van de Thoolse ploeg naar har telust konden scoren en de 15-8 setze ge was dan ook volledig verdiend. De Zeeuwen gingen in de 2e set grandioos van start. Snel spelend, attent verde digend en ijzersterk blokkerend werd in een zeer korte tijd een schijnbare onaantastbare 11-1 voorsprong geno men. De geroutineerde Bergenaren kwamen echter terug. Simpel maar degelijk spelend lukte het ze zelfs een 12-11 voorsprongte nemen. Tijdig hervond AVC het zelfvertrouwen en nam een knappe 2-0 setvoorsprong. Na weer een achterstand, 5-1 in het begin van de 3e set, kwamen de Tho lenaren bij 6-6 weer langszij. Er ont spon zich een gelijkopgaande strijd, waarin goed werd gevolleybald en re gelmatig langdurige ralley's ontston den waarbij spectaculaire verdedigen de acties te zien waren. Memorabel is een fraaie duik van André van Dam me, die trouwens toch een goede wed strijd speelde. Bij 14-13 voor AVC en zelf aan service leek het een 3-0 zege te gaan worden. Maar te geforceerd aan- valsspel en een smash die uit werd ge geven, brachten de service weer bij Si bloco, dat zijn kans rook en met 16-14 voorlopig de Thoolse zege uitstelde. Sibloco putte moed uit deze setzege en nam zeer gemakkelijk een 6-1 voor sprong. Fout doordraaien zorgde een voudig voor de Bergse punten, maar AVC liet zich niet zomaar wegzetten en met Ron Steketee als nieuwe mid denman werd bij 8-8 weer volledige aansluiting gevonden. Ger Vonk speelde tegen zijn oude ploeg een nut tige wedstrijd, maar hij kon toch niet voorkomen dat het verweer van de Tholenaren plotseling wegviel. De pass, de gehele wedstrijd erg goed, bleef bij de 3 meterlijn hangen waar door de verrassing uit de aanval weg viel en zelfs de uitstekend spelende Danny Polderman geen kans meer zag tot scoren te komen. En hoewel de service lang heen en weer ging, maak te Sibloco toch de puntjes en kwam op 2-2. Dit was tevens het einde van de wedstrijd want de zaal was weer eens erg krap ingehuurd. De 5e set moet dus nog gespeeld worden. Toch jammer dat een wedstrijd, die gewon nen leek, niet de gehele punt en winst op zal leveren.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1988 | | pagina 17