steekt over op zaterdag 12 december 7 TOESTELLEN WESTDAM 1 van 10.00 - 18.00 uur BIJ UW S-DEALER TE ZIEN WESTDAM 1 STEENBERGEN TEL. (01670)6 48 84 Hogere kosten door gehandicaptensport Een beetje winters multi-turbocassette nieuwe FABER-computergestuurde gashaard Helex-gasinzetkachel UCOSAN SPHINX BRANDEND 14 DE EENDRACHTBODE Donderdag 10 december 1987 met AEG-demonstratie (koken met inductiestroom) SIEMENS-demonstratie met 5-systeemoven (o.a. magnetron) V -MM' mmïÊ m collectie Vitleroy Boch sanitair en tegels whirlpool (bubble bad) 16 complete opstellingen a.o. greeploos, blank eiken. Keuze uit 112 modellen. o.a. zwart sanitair, serie Athene, hardglazen douchewanden badmeubels Het opnemen van lichamelijk gehandicapte sporters in de vereniging kost Olympia uit Tholen flink wat geld extra. In de welzijnsraad stipte raadslid J. v.d. Heuvel, tevens voorzitter van de gymnastiekvereni ging, dit probleem aan. Pot-Meyer Zwembaden Vosmeer dames Tholen 2 WHS 5 wint DE OMGEKEERDE WERELD Dicl: Bax Zowel voor bestaande schouwen als voor nieuwbouw biedt FLAM meer dan 400 mogelijkheden in kachels, jnzetapparaten en turbohaarden iïiffte DDcin ipffi i#f fp t*fÈm f w h* zowei voor bestaande schouwen ais voor nieuwbouw txeot Flam meer rW!*!*! dan 400 mogelijkheden m kachels (nietapparaten en turbohaarden Dist Bax Van den Heuvel rekende voor, hoe aan begeleiders en zaalhuur door Olympia al f. 950,- extra was uit gegeven, waardoor het exploitatie tekort groter uitvalt dan werd begroot. Hij merkte op, dat de subsidieverordening zou moeten worden aangepast, maar geen van de commissieleden, noch de voor zitter, ging daarop in. Voor mate riaal kon, aldus v.d. Heuvel, eerst een beroep worden gedaan op de gehandicaptenraad. Als die niet betalen kan de provincie worden ingeschakeld en wanneer dat ook niets oplevert, komt de gemeente aan de beurt. Hij vond dat een erg omslachtige werkwijze. Wethouder Versluijs had welis waar begrip voor het feit, dat Olympia lang in het ongewisse verkeert of er een bijdrage komt en die dan ook nog moet voorfi nancieren. Volgens de vooschrif- ten moet de vereniging echter zelf bij de betreffende instanties aan kloppen. Een tweede probleem waarmee verenigingen, aldus J. v.d. Heuvel, in toenemende mate worden ge confronteerd, is dat gezinnen niet meer in staat zijn de contributie van hun kinderen te betalen. De vereniging heeft daardoor minder inkomsten, met als gevolg minder subsidie. Mevr. Snoep zei ook te weten dat er gevallen zijn van ge zinnen met één kind, waar toch geen sportdeelname mogelijk is. Zij pleitte voor een regeling van de gemeente, zoals die onlangs in Tilburg is gerealiseerd. Wethouder Versluijs kende de Til- burgse regeling niet, maar zou daarover graag geïnformeerd wor den. Toch leek het hem voor een subsidiërende overheid een moei lijke zaak om een rechtvaardig on derscheid te maken. Hij gaf tevens aan, dat het probleem ook kan zijn dat iemand van teveel vereni gingen lid is. "Dat is geen nieuw probleem". Commissielid Van Belzen bracht, wat gekscherend, in dit verband het Pot- Meyerfonds onder de aandacht. Van Belzen wilde ook weten, wan neer er een evaluatie plaatsvindt omtrent het aangelegde Gebako- veld. Versluijs gaf te verstaan, dat het nog steeds niet in orde is. "Het is al veel te lang niet te ge bruiken", gaf hij toe. "Wanneer we de huidige functies in de beide gemeentelijke zwem baden willen handhaven, kan dat behoorlijke financiële consequen ties hebben", antwoordde wet houder Versluijs op een vraag van Van Belzen. Dat betrof de aanpas singen in het kader van de wet hy giëne en veiligheid. Vooral aan het zwembad in Sint Maartensdijk moet heel wat worden aangepast. De wethouder sloot niet uit, dat in de functies iets veranderd zou worden, maar van sluiting was volgens hem geen sprake. Op een vraag van mevrouw Snoep antwoordde de wethouder, dat voor de motorcrossclub nog steeds geen geschikt terrein gevon den is. Wethouder P. van Schetsen was door ziekte verhinderd de ver-1 gadering van de welzijnsraad bij te wonen. Vosmeer deelt met Marjola Girls de eerste plaats in de regioklasse west van het damesvoetbal. De oranje-zwarten versloegen WDS '19 met 1-3, terwijl Marjola tegen Roosendaal een punt liet liggen. Vosmeer reisde niet geheel gerust naar Breda, want al in de thuis wedstrijd viel het goede voetbal van WDS op. Ook nu werden de bezoekers vanaf het begin in de verdediging gedrongen. De defen sie ving elke aanval echter be kwaam op. Verrassend kwam Vosmeer na een half uur aan de leiding. Helma Verhees bereikte met een dieptepass Anita Goede- gebuure. Die raakte de bal nog net met de punt van haar schoen, waardoor de verraste keeper het leer niet klemvast kreeg. De inko mende Maja Vermaas scoorde vervolgens beheerst. Vosmeer kreeg nu meer grip op de wed strijd, maar wist nauwelijks kan sen te scheppen. Na rust opnieuw een aanvallend WDS. Al snel kreeg Vosmeer een kans. Liesbeth de Korte speelde zich vrij en passte op Anita Goe- degebuure. Haar inzet ging net langs de verkeerde kant van de paal. Na tien minuten scoorde WDS van dichtbij via onderkant lat de verdiende gelijkmaker. Vosmeer moest het ergste vrezen, maar de uitstekende verdediging wist zich staande te houden. Na twintig minuten brak Vosmeer uit: Anja v.d. Repe passte op Liesbeth de Korte, die zette voor op Anita Goedegebuure en zij scoorde tot grote vreugde 1-2. WDS was op, maar de betere conditie van Vosmeer resulteerde vijf minuten voor tijd in 1-3. Een dieptepass van Helma Verhees naar Anita Goedegebuure werd beheerst af gerond. Tholense Boys 2 heeft na een ge- lij kopgaande eerste helft zonder doelpunten de Meeuwen 2 met maar liefst 4-1 verslagen. Invaller Arie Jansen - hij verving Julian Roman die als reserve naar het standaardteam moest - leidde na rust de victorie in. In de eerste mi nuut bekroonde hij een mooie aanval: 1-0. Het liep verder lekker, want toen de ploeg uit Zoutelande aandrong, profiteerden de Thole- naren halverwege de tweede helft met uitbraken van Erwin de Nijs(2-0) en Erik van Elzak- ker(3-0). Daarmee was het pleit beslecht. De Meeuwen verkleinde de achterstand nog met een mooi afstandsschot(3-l), maar Jan van Schijndel zorgde tien minuten voor het einde opnieuw voor een Thoolse treffer: 4-1. Een klinken de overwinning in een sportieve wedstrijd Na een vertraging van een klein halfuur - de St. Annalanders wa ren hun shirtjes vergeten - heeft WHS 5 toch nog met 1-5 gewon nen bij ZPR 3. Het begin was zwak, zonder de filmploeg van J. Mollenbrok, maar toen de doel man van ZPR blunderde, maakte P. v.d. Repe na twintig minuten zijn eerste doelpunt. Door een misverstand tussen P.J. Ridderhof en keeper Smits herstelden de Bra banders het evenwicht: 1-1. De tweede helft begon rustig, maar toen na een kwartier een ZPR-speler de bal in de voeten van Johan Gunst schoot, werd het 1-2. De thuisclub verdedigde slap, zodat WHS met drie mooie doel punten van P. v.d. Repe naar 1-5 uitliep. Een hartinfarct mag van mij voortaan gerust een "opdu vel" genoemd worden. Want dat is het wat je krijgt, als je argeloos en nietsvermoedend met wat dan ook bezig bent. 't Is ineens boem! ophouden! op de plaats rust! De bofferds komen dat na een paar weken Lievensberg aardig te boven. Om na een preek van de car dioloog, dat je je levenstempo voorlopig in de eerste versnel ling moet zetten, thuis weer landzamerhand te proberen jezelf terug te vinden. Het ra re is.dat ik nooit het gevoel heb gehad dat ik "teveel deed". Integendeel. Soms had ik wel ontevreden buien omdat ik weer 's niks leuks was tegengekomen. Nieuw- gierige tiepjes zoals ik willen hun beschikbare uren nou eenmaal besteden met dingen waar je wat aan hebt, en waar je wat van opsteekt. Altijd op zoek naar zaken die je boeien of interesseren. Geen techniek of ruimtevaart- delijkheden a.u.b.. Gewoon lekker rommelen. Om het, li- teraistisch te zeggen: zinvol je tijd invullen. Of dat nou bol len planten, de boekhouding bijhouden, of een gedicht ma ken voor je broer's trouwerij is. Er is immers zo verschrik kelijk veel te zien, te horen en te doen. Maar volgens m'n schare familie-vrienden-en vriendinnendokters is dat voor mij nou eenmaal afgelo pen. Ik moet me als een plant gaan gedragen. Stilletjes voor 't raam gaan zitten. Met een breiwerkje. Ik heb toch een kleinkind? En tegenwoordig is er 's middags ook leuke te levisie. Ik moet me vooral rustig en gedeisd houden, een stuk kalmer aan gaan doen. Me nergens mee bemoeien of aan ergeren, want dat is slecht. Als er naar mijn me ning onrecht wordt gedaan, moet ik dat blauw-blauw la ten, 't helpt toch niet. Dat poetsen moet ik maar laten zitten, die mannen spuiten de ramen maar met de slang af. Dikwijls naar de Chinees gaan. Als het waait moet ik absoluut binnen blijven, de slachter bringt ut vleis ok tuus. Mocht ik willen gaan winkelen, dan alsjeblieft die tabletjes voor onder je tong niet vergeten mee te nemen. Ik kan ze beter in een zakje om m'n nek hangen. Verder Hans roepen om de was op te hangen. Gelukkig voor mij dat 't winter wordt, dan heb ik buiten niks te zoeken. Cur sussen kunnen wel tot vol gend jaar uitgesteld worden. Ik moet niet denken, dat als ik een beetje ben, ik alles weer kan. Die schrijverij moet ik ook maar uit 'n hoofd zetten. En m'n, sjekdoossie' in de sloot gooien. Ziedaar een lijst van voor schriften en adviezen van o zulke aardige lieden. Terwijl ik glimlachend en gedwee op alles 'ja' zeg (ze hebben toch het beste met me voor, niet waar) denk ik bij mezelf, dat het net de omgekeerde wereld is. En dat zal moeilijk wor den. Maar.... ik doe m'n best natuurlijk. Over ahum literatuur gesproken: hij en zij hebben een boter briefje, maar het wil niet boteren. Zeedagenregeling. Om een effec tieve spreiding van de visserij over het jaar te bereiken, is een verdere beperking van het aantal zeeda gen nodig. Minister Braks wil daarom, op aandrang van het vis serijbedrijfsleven en de tweede ka mer, de Zeedagenregeling voor het eerste kwartaal van 1988 handhaven. Uitbreiding De Sterre. G.S. heb ben staatssecretaris Dees geadvi seerd de zwakzinnigeninrichting De Sterre in Clinge met tien plaat sen uit te breiden. Die plaatsen moeten dienen voor de opvang van zeer moeilijk plaatsbare, licht geestelijk gehandicapten met ge dragsstoornissen uit heel de pro vincie. Er ligt een zachte (vooral 's nachts), sombere en te natte november ach ter ons met in een groot deel van het land rond 25 uren zon tegen 52 uren normaal. De somberste van deze eeuw was november 1903 met in De Bilt 18 uren zon. Vooral de nachten bleven zacht, want eigenlijk was er in november maar één echte vorstnacht tot -2 graden, namelijk die van 8 november. In de eerste week van december is het weer onder invloed van hogedruk gekomen, met een zwakke oostelijke wind waarmee geleidelijk wat koudere lucht binnen kwam. Dat betekent 's nachts lichte vorst en voorlopig overdag enkele graden dooi. Al enige tijd ligt er een zeer sterk hogedrukgebied van meer dan 1070 mb oostelijk van de Oeral. Een enkele keer breidt zich dit naar Scandi navië uit en in dat geval komen wij in een pittige vorstperiode terecht. Voorbeelden daarvan waren medio december 1938 en 1946. In 1938 was er strenge vorst tussen 16 december en Kerstmis, terwijl in 1946 de op 14 december ingevallen vorst het begin was van een van de langste en koudste winters, die toen in 1947 meer dan drie maanden aanhield tot 16 maart. Natuurlijk houden de weerkundigen de komende weken die noordoost flank met het Siberisch hogedrukgebied in de gaten. Op korte termijn wordt het nog niet echt koud, omdat ook in Polen, een deel van Rus land en in Scandinavië nog geen opvallende kou in voorraad was. Na 1981 hebben wij geen echte winterse december meer genoteerd. De laatste vijf jaar was er weinig vorst. Het zou zo bezien geen wonder zijn wanneer de decembermaand eens weer echt winters uit de bus komt, want de laatste drie jaar was met name januari wel erg koud en in fe bruari twee keer, en verleden jaar bijna, een Elfstedentocht. Het mooist zou zijn enig schaatsweer in de kerstvakantie, zo tussen 22 december en 3 januari - als wij het voor het zeggen zouden hebben.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1987 | | pagina 14