THOLEN DER WIJS Informatie verslaving in Stavenisse informatierubriek van de gemeente tholen GEMEENSCHAPSCENTRUM "MEULVLIET" TE THOLEN MAARTEN PETERS EN THE DREAM DINSDAG 24 NOVEMBER: VERGADERING KOMMISSIE OPENBARE WERKEN MAANDAGAVOND VERGADERT DE JlÉf GEMEENTERAAD HOBBYTENTOONSTELLING SPORT EN GEMEENSCHAPSCENTRUM "DE WELLEVAETE" SINT-ANNALAND THEMA-AVONDEN VOOR VOORZITTERS IN DE SPORT Bisschop Ernst 20 jaar in Breda Donderdag 19 november 1987 DE EENDRACHTBODE ,-n SPREEKUUR B. EN W. volleybal oefenvoetbal Smerdiek 4 trefzeker handbal badminton 5 Redactie: Voorlichtingsambtenaar Gemeentehuis Tholen Markt 1 5 Sint Maartensdi|k Tel 01666-2955 JIL ■26 NOVEMBER A.6. KE.2N &L20ELC POORTVLIET Zaterdag 21 november, aanvang 21.00 uur De werkgroep "Uit op Tholen" presenteert het optreden van de Popgroep: Deze van radio en t.v. bekende groep bracht in januari 1 986 een eerste single uit onder de titel "Away". Een aantal we ken stond deze plaat in de Top-40, waarna de groep erg po pulair werd bij de jeugd. The Dream bestaat uit: Bert Meulendijk, gitaar: Victor Kerk hof, toetsen: Ivo Sverijns, basgitaar: Sjoerd van Bommel, drums. Deze maand is Maarten Peters tweemaal op televisie: op 5 november in Klassewerk en op vrijdag 13 november in "De eerste de beste". De entree is f 12,50. Kaartverkoop: aan de zaal. Voorverkoop: Maandag t/m donderdag van 10.00 - 12.00 uur bij H. Nieu- wenhuis, Markt 28 te Tholen, tel: 01660 - 2363; V.V.V. Haven 10 te Sint-Maartensdijk, tel: 01 666 - 3771 Aanstaande maandag, 23 november, komt de Thoolse gemeente raad voor een vergadering bijeen in het gemeentehuis te Sint- Maartensdijk. Deze vergadering begint om 19.30 uur en is open baar. Dat betekent dat elke belangstellende van harte welkom is. Op de agenda staan onder meer de navolgende onderwerpen: - Voorstel tot vaststelling van een algemeen kasgeldbesluit voor 1987; De gemeente kan elk jaar voor een korte tijd geld nodig hebben. In eerste instantie onttrekt zij dit geld aan het krediet in rekening-courant. Het kan echter voordeliger zijn om ter dek king van allerlei lasten een zogenaamde kasgeldlening (kort geld) aan te gaan. Dit korte geld dient ter aanvulling van tijdelij ke tekorten aan direkt beschikbare geldmiddelen (liquide midde len) en/of voorfinanciering van kapitaalsuitgaven. De raad wordt voorgesteld het maximum bedrag waarvoor in 1988 kas geldleningen kunnen worden aangegaan te bepalen op 5,5 mil joen gulden. - Voorstel tot het vaststellen van een maximum krediet in rekening-courant voor 1988 bij de NV Bank voor Nederlandse Gemeenten; Naast de kasgeldleningen heeft de gemeente Tholen onder meer een rekening-courant-overeenkomst met de N.V. Bank voor Nederlandse Gemeenten te 's-Gravenhage. Deze overeen komst is aangegaan om te kunnen beschikken over tijdelijke fi nancieringsmiddelen. Ingevolge de overeenkomst dient elk jaar in overleg met de gemeente en de NV BNG, het maximaal op te nemen krediet te worden vastgesteld. Na dit overleg wordt aan de raad voorgesteld om het maximum krediet, net als in 1987, te bepalen op 5,5 miljoen gulden. - Verlenen van een bijdrage in het exploitatietekort in 1987 t.b.v. de Stichting "Thoolse Dagen"; Het resultaat van de Thoolse Dagen 1987 is ernstig tegengeval len. De stichting is er met haar aktiviteiten begin juli circa f 113.000, bij ingeschoten. De oorzaak van dit tekort is niet gelegen in een stijging van de kosten, maar is veroorzaakt door een erg tegenvallend bezoekersaantal. De gemeente heeft de afgelopen 10 jaar, met uitzondering van 1985 waarin door de stichting speciale aktiviteiten werden ge organiseerd ter gelegenheid van 500 jaar Smalstad, geen finan ciële bijdrage aan de stichting ter beschikking hoeven te stellen. Nu het resultaat voor 1987 zo zwaar is tegengevallen verzoekt het stichtingsbestuur een bijdrage in het exploitatietekort. De stichting heeft in de loop der jaren een reserve opgebouwd van f 24.000, Met het tekort van f 16.000,— resteert slechts een reserve van f 8.000, Dit wordt door de stichting niet voldoende geacht. Zij is van mening dat de reserve zodanig groot moet zijn, dat de leden van het bestuur zich gunnen vrij waren van hun persoonlijke aansprakelijkheid in geval van een financiële calamiteit. Indien de gemeenteraad besluit tot het beschikbaarstellen van f 5.000, wordt de reserve voor het komende jaar f 13.000, Burgemeester en wethouders achten deze reser ve nodig, tevens als werkkapitaal. De stichting zal dan uit haar reserve een bedrag van f 11.000,— moeten aanwenden voor het ontstane tekort. Wel zal het bestuur van de stichting zich moeten bezinnen over de vraag hoe men in het vervolg dit eve nement wil organiseren. Aan het verstrekken van de bijdrage van f 5.000,— verbindt het gemeentebestuur de voorwaarde dat de stichting in 1988 een nieuw evenement organiseert. De raad wordt voorgesteld het genoemde bedrag van f 5.000,— beschikbaar te stellen. - Aanschaf 21 computers voor het basisonderwijs, alsmede het treffen van beveiligingsmaatregelen; Onlangs besloot de gemeenteraad om computers voor het ba sisonderwijs beschikbaar te stellen, onder voorwaarde dat er beveiligingsmaatregelen getroffen worden. Alle basisscholen hebben kenbaar gemaakt tot aanschaf te wil len overgaan. Totaal zijn 21 computersets nodig. Deze zullen door een plaatselijk bedrijf worden geleverd. Ten einde te voorzien in beveiligingsmaatregelen zal gezocht worden in de richting van bouwkundige voorzieningen, dan wel het aanbrengen van electronische beveiliging. Vernomen is dat het ministerie voornemens is om met ingang van 1 988 midde len beschikbaar te stellen om elektronische beveiliging aan te brengen. Voor de openbare scholen zal bekeken worden welke beveiligingsmaatregel per school de voorkeur verdient. Voor de bijzondere basisscholen zal het gemeentebestuur in principe de investering, waar de rijksvergoeding op gebaseerd zal zijn, be schikbaar stellen. De besturen kunnen zelf een afweging maken om een ruimte bouwkundig aan te passen, dan wel te voorzien van elektronische beveiliging. De raad wordt voorgesteld een bedrag van ruim 1 ton beschik baar te stellen voor aanschaf en beveiliging van de compu tersets. - Hertaxatie objekten vallend onder de heffing van de onroerend- goedbelastingen; Ingevolge de gemeentewet en de gemeentelijke verordening voor de heffing van de onroerend-goedbelastingen dienen alle objekten, die onder de heffing van de onroerend- goedbelastingen vallen, opnieuw te worden getaxeerd naar de toestand op 1 januari 1988. In totaal gaat het om 8.890 objec ten, waarvoor een bedrag nodig is van f 150.000, De raad wordt gevraagd dit bedrag beschikbaar te stellen. Pachtontbinding aan de Mosselhoekseweg met de firma P.W. Jansen te Tholen; In de raadsvergadering van 23 november wordt ook voor gesteld het bestemmingsplan "Buitenzorg III" (Tholen) vast te stellen. Voor de verwezenlijking van deze nieuwe woonwijk dient een verhoudingsgewijs duur eigendom te worden verwor ven. Bedoeld wordt een boomgaard (Fa. Van de Berge) met be- drijfsbebouwing. De eigenaar van de boomgaard is in beginsel bereid te verkopen, waarbij een voorkeur is uitgesproken voor vervangende grond. Daarmee kan de aankoopinvestering wor den teruggebracht. De firma P.W. Jansen is bereid afstand te doen van 3 ha. pacht grond aan de Mosselhoekseweg, terwijl de heer Goorden de aangrenzende pachtgrond wil afstaan, als hij weer gecompen seerd wordt in de Slabbecoornpolder. Aan de Fa. van den Berge kan aldus ruim 6 ha. vervangende grond worden aangeboden. De raad wordt voorgesteld tot pachtontbinding met de firma P.W. Jansen over te gaan. Aankoop grond van de Dienst der Domeinen t.b.v. de aanleg van een kleinschalig bos in de Muijepolder (Sint-Maartensdijk); Aan het natuurgebied "dê Pluimpot" grenst de Muijepolder, een gebied met circa 25 ha. landbouwgrond. Deze gebieden zijn grotendeels eigendom van de Staat en worden voor agrarische doeleinden verpacht. Binnenkort komt circa 2 ha. van deze grond, aansluitend op het natuurgebied en het door de gemeen te aangelegde parkeerterrein ter plekke, vrij. Daarmee kan het gemeentebestuur een lang gekoesterde wens, uitbreiding van het gemeentelijk bosareaal, realiseren. De uitbreiding van het bosgebied op de lokatie Muijepolder geeft het grootste rendement, immers dit gebied is gesitueerrd nabij de grootste concentratie aan campings en is ook bij de dagrekreant zeer in trek. Met de aanleg van een bos wordt de druk op het aanwezige natuurgebied "de Pluimpot" verlicht, hetgeen uit ecologische overwegingen aanbeveling verdient. Zodra in de toekomst zich nieuwe mogelijkheden aandienen wordt overwogen fasegewijs tot uitbreiding van het bosareaal in de Muijepolder te komen. De begrenzing van een dergelijk bosgebied is momenteel moeilijk aan te geven, omdat e.e.a. sterk afhankelijk is van het beschikbare budget en daarmee ver band houdende subsidies. De raad wordt voorgesteld tot aankoop van ruim 2 ha. grond van Domeinen over te gaan. - Vaststelling bestemmingsplan "Buitenzorg III" (Tholen); Tegen het ontwerp-bestemmingsplan "Buitenzorg III" (Tholen) zijn een 3-tal bezwaarschriften ingediend namelijk door de heer D.J. van Gorsel, de maatschap C.L.M. en C. van den Berge en de Handelsonderneming Overbeeke B.V. De bezwaarschriften zijn uitgebreid aan de orde geweest in de commissie ruimtelijke ordening. De raad wordt thans voorgesteld het bezwaarschrift van de heer Van Gorsel ongegrond te verklaren, het bezwaarschrift van de maatschap Van den Berge ongegrond te verklaren t.a.v. de financiële onderdelen en gegrond te verklaren t.a.v. de situe ring van de woning, het bezwaarschrift van de Handelsonderne ming Overbeeke B.V. ongegrond te verklaren op het onderdeel "diefstal en inbraak" en gegrond te verklaren t.a.v. mogelijke geluidhinder en stofoverlast. Voorts wordt de raad voorgesteld het bestemmingsplan "Buitenzorg III" met inachtneming van de bovenstaande opmerkingen vast te stellen. - Vaststellen voorbereidingsbesluit t.b.v. definitieve huisvesting Stichting "Beter Wonen"; Het bestuur van de Stichting "Beter Wonen" heeft al geruime tijd plannen te komen tot een royalere en betere huisvesting. Het stichtingsbestuur heeft een aantal lokaties beoordeeld en thans uitgesproken een sterke voorkeur te hebben voor een per ceel aan de haven te Sint-Maartensdijk. Daarvoor is inmiddels een plan ontwikkeld. Uitgangspunt daarbij is, dat het magazijn en de opslagruimte in een later stadium wordt gebouwd en wel op het moment dat de woning Haven 3 is ontruimd. Bedoeling is dat de bouwplannen in 1988 worden uitgevoerd. De raad wordt gevraagd te verklaren dat voor het bedoelde ge bied een herziening van het bestemmingsplan wordt voor bereid. De beheerskommissie voor het sport- en gemeenschapscentrum te Sint-Annaland is voornemens om op 29 en 30 december aanstaan de een hobbytentoonstelling te organiseren in het sport- en ge meenschapscentrum "De Wellevaete". Inwoners van Sint- Annaland, maar ook die van andere kernen die een interessante hobby bedrijven, worden uitgenodigd de door hen vervaardigde of verzamelde voorwerpen e.d. gedurende deze tentoonstelling te ex poseren. Belangstellenden kunnen zich schriftelijk of telefonisch melden bij de heer T.J. Heijboer, Molendijk 28, 4697 ET Sint-Annaland, tele foon 01665-2408. Aanmelden kan tot 20 november 1987! Na de kernbezoeken te Sint-Annaland (29 oktober) en Stavenisse (12 november) is het op donderdag 26 november de beurt aan de kern Poortvliet. Om 20.00 uur is elke belangstellende uit die kern van harte welkom in het dorpshuis 't Ouwe Raed'uus" aan de Langestraat 16. Na een woord van welkom zal het gemeente bestuur ook in Poortvliet de vraag voorleggen: Is het gemeente bestuur van Tholen op de goede weg met zijn beleid voor de kleine kernen? Voorts vragen wij u nu op voorhand eens na te denken over even tuele knelpunten in uw woonkern bijvoorbeeld op verkeersgebied, de speeltuin, bedrijfsaktiviteiten e.d. Ook in Poortvliet wordt het diageluidsprogramma "Dit is uw ge meente" vertoond. Kernbezoeken kunnen heel zinvol zijn. Weliswaar valt en staat het effekt van en kernbezoek met de belangstelling die de plaatselijke bevolking daarvoor aan de dag legt. Wij roepen u dan ook gaarne op de donderdag 26 november a.s. aanwezig te zijn in het dorpshuis. Op dinsdag 24 november a.s. vergadert de kommissie openbare werken 's avonds om 19.30 uur in het gemeentehuis te Sint- Maartensdijk. Deze vergadering is openbaar. Elke belangstellende is van harte welkom en kan vooraf gebruik maken van het spreek recht. Op de agenda staan o.a. de volgende onderwerpen: Uitbreiding algemene begraafplaats te Sint-Annaland; In de lijst van uit te voeren kapitaalwerken in 1988 is opgeno men de uitbreiding van de algemene begraafplaats aan de F.M. Boogaardweg in Sint-Annaland. Deze uitbreiding was oorspron kelijk gepland voor 1 989. De behoefte aan grafruimte is echter groter dan op grond van gegevens uit voorgaande jaren mocht worden verwacht. Daarom wordt een uitbreiding in het voorjaar van 1988 voorgestaan en wordt de uitbreiding van de begraaf plaats te Oud-Vossemeer verschoven naar 1989. De uitbreiding van de begraafplaats voorziet in de aanleg van 695 graven, waarmee de behoefte aan grafruimte voor een pe riode van 17 jaar is veilig gesteld. De indeling van de aan te leg gen begraafplaats is nagenoeg gelijk aan die van de bestaande. De hoofd- en zijpaden, alsmede de paden langs de grafruimtes worden geasfalteerd. De groengordel bestaat uit meerdere rijen bosplantsoen, met aan de binnenzijde van de groenstrook groenblijvende beplan ting. Langs het hoofdpad zijn een aantal lindebomen gepro- jekteerd. De kommissie wordt om advies gevraagd. - Renovatie jachthaven te Sint-Annaland; In de lijst van uit te voeren kapitaalwerken 1988 is opgenomen de renovatie van de jachthaven te Sint-Annaland. Ten aanzien van de uitwerking van dit beleidsvoornemen is dezelfde werk wijze gevolgd als bij de eerder dit jaar gerealiseerde uitbreiding met 70 vaste ligplaatsen. De planvoorbereiding is wederom door de watersportvereniging "Sint-Annaland" verzorgd. Voor de daadwerkelijke uitvoering zal de gemeente als opdracht geefster fungeren. Het plan, dat ook reeds de instemming van de leden van voor noemde vereniging heeft verkregen, omvat in hoofdzaak: Het vervangen van de oude drijvende steigers. - Het vernieuwen van ankerpalen. De eerstvolgende spreekuren van de leden van het college van bur gemeester en wethouders vinden plaats op maandag 23 november 1987 in het gemeentehuis te Sint-Maartensdijk. Burgemeester H.A. van der Munnik en de wethouders P. van Schetsen en J. Versluijs houden hun spreekuur van 11.00 - 12.00 uur. Het spreekuur van wethouder L.J. Koopman komt te vervallen. Wilt u op een ander tijdstip met een van de collegeleden spreken, belt u dan even naar het gemeentehuis, telefoon 01666 - 2955, toestel 21 5. - Het vernieuwen van toegangsbruggen (3 stuks). - Het slopen van het remmingswerk. - Het slaan van nieuwe achterpalen bij steiger CD. De boxindeling blijft vooralsnog gehandhaafd. Met uitzondering van steiger CD worden de achterpalen verder niet gewijzigd. Ook aan de bestaande voorzieningen voor electriciteit en water leiding wordt niet getornd. De aan te brengen steigers met vin- gerpieren zijn qua konstruktie dezelfde als die van het nieuwe gedeelte. De aansluiting tussen de drijvende steigers en de vaste toegangsbruggen zal met scharnierende brugdelen tot stand worden gebracht. Technisch gezien zijn er geen bezwaren tegen het voorgeno men renovatieplan. De noodzaak ervan wordt onderkend, om dat het drijfvermogen van de bestaande steigers minimaal is. Zij verkeren bovendien in een slechte staat van onderhoud. De uit voeringskosten worden geraamd op f 800.000, Bij realise ring zal de door de watersportvereniging "Sint-Annaland" in 1988 verschuldigde pachtsom f 190.000, exclusief b.t.w. bedragen. De kommissie wordt gevraagd het plan te beoordelen, waarna behandeling in de gemeenteraad kan plaats vinden. In samenwerking met de Zeeuwse Sportraad organiseert het ge meentebestuur van Tholen een 3-tal thema-avonden voor voorzit ters binnen sportverenigingen. De verschillende rollen van voorzit ter als gespreksleider, coördinator van taken, leider en begeleider worden verduidelijkt en terdege behandeld. Enkele aspekten, die aan bod komen: -vergader- en diskussietechnieken; -delegeren en overzicht bewaren; -regelen en informeren. N Welke aspekten van het voorzitterschap het meest uitgediept wor den hangt grotendeels af van de inbreng en voorkeur van de deel nemers op de thema-avonden. Nadere informatie: De bijeenkomsten worden gehouden telkens op donderdagavond: 3, 10 en 17 december in gemeenschapscentrum "Meulvliet" te Tholen, van 1 9.00 tot 21.30 uur. De kosten zijn f 15, inclusief het cursusmateriaal. Omwille van de korte voorbereidingstijd ver zoeken wij belangstellenden zich telefonisch aan te melden bij de sportambtenaar van de gemeente Tholen, dhr. P. van der Vlies, tel: 01666 - 2955, tst. 221. Eerste nederlaag AVC dames 2 Buiten was het maandagavond storm achtig weer, maar ook in Meulvliet had het tweede damesteam van AVC de wind tegen. De Thoolse ploeg bouwde in de eerste set tegen Meilust nog een voorsprong op, maar die ging al snel verloren. AVC speelde onzorg vuldig en er ontstonden herhaaldelijk misverstanden. Het zelfvertrouwen was na korte tijd ver te zoeken en Mei- lust zegevierde met slechts twee pun ten voorsprong. Dit kleine verschil had aan moeten geven, dat AVC de volgende set zou kunnen winnen, maar dan had er wat harder gewerkt moeten worden. Vaak waren de Thoolse dames net iets te laat en dat kostte punten: 12-15. In de volgende set lieten ze wat aantrekkelijker volley bal zien. De passes kwamen beter bij de spel verdeel sters, waaruit goede aanvalsacties volgden. Ook deze derde set was echter voor Meilust, zodat AVC tegen zijn eerste nederlaag in de ze competitie aankeek. Misschien leg gen de promotiekansen, die het tweede damesteam al vanaf het begin zijn toe geschreven, teveel druk op de speelsters. Er wordt niet ontspannen en niet fanatiek genoeg gespeeld. AVC 2 won eerder met 0-3 van Meilust 2. In de eerste set nam de Bergse ploeg een 9-1 voorsprong, maar zeven servi cepunten van Addy v.d. Zande zorg den bijna voor een evenwicht. Door hard werken werd met 11-15 gewon nen. In de tweede set blonk Addy op nieuw uit tegen het trage Meilust: 5-15. In de derde set zakte het spelpeil naar een zeer bedenkelijk niveau. Het was meer aan de zwakte van Meilust te danken, dan aan het AVC-spel, dat ook deze set in Thoolse winst werd omgezet. AVC dames 2 staat stevig op de tweede plaats met een punt achter stand op Tobec 2. Twee nederlagen AVC heren 3 Het is blijkbaar gebeurd met de goede reputatie van het derde herenteam van AVC. Twee nederlagen deden de Thoolse ploeg een toontje lager zin gen. De 1-3 nederlaag tegen koploper Tobec 1 was nog tot daar aan toe, maar de 3-0 afstraffing bij Olympus 2 was maandagavond een zware tegen valler. De eens zo grote ploeg van tien volleyballers, kon nu slechts over ze ven spelers beschikken, die beneden de maat, onzeker tegenstand boden. De Halsterse ploeg profiteerde grif van de vele fouten die AVC maakte. In de eer ste set zaten de spruiten - de wedstrijd begon al om zeven uur - blijkbaar nog dwars: 15-5. In de volgende twee sets werd een voorsprong genomen en de overwinning lag voor het grijpen. Olympus liet het echter niet op vier sets aankomen en kon de spannende slotfase steeds goed aan: 16-14 en 15-13. Een bittere pil voor het tweede op de ranglijst staande AVC 3. Heren I A.V.C. klopt Set-lip II De volle winst van de Thoolse ploeg, in een wedstrijd zonder werkelijke hoogtepunten,maar waarin met dege lijk volleybal de ploeg uit prinsenbeek in een uur werd "opgerold". De pass lag iets te ver van het net,waardoor de middenaanvallers niet optimaal aan gespeeld konden worden en de punten dus voornamelijk door de buitenmen sen gescoqrd werden. Gelukkig waren Nico Klippel (zo gemotiveerd dat hij zelfs een trouwfeestje liet lopen), Ger Vonk en Danny Polderman goed in vorm, dus was bijna elke buitenaan- val een punt. Niet in het minst door dat er veelvuldig een één tegen één si tuatie was, door het goede dreigen van de middenaanvallers Ron Steke- tee, André van Damme en Bert van Luinen. De derde set was verreweg het span nendst, de Thoolse 'spelers hadden zich wat in slaap laten sussen door het trage spel van de Brabanders, maar werden plotseling geconfronteerd, na enkele erbarmelijke slechte passes, met een 12-7 achterstand, maar Dan ny Polderman lukte het in één service beurt zelfs met enkele aces de score gelijk te trekken. Er volgde nog een leuke wedstrijdfase waarin A.V.C. uiteindelijk door o.a. goed verdedigen van Willem Valkier en een listig plaatsballetje van Jack Hoppenbrouwers aan het langste eind trpk. Terugblikkend: geen spectacu laire wedstrijd, wel alle punten bin nengehaald en dat is in deze fase van de competitie erg belangrijk. Setstan den: 7-15, 11-15, 14-16. AVC dames 3 winnen Na een onzeker begin, waarbij de da mes niet in hun spel kwamen, en tegen een acherstand van 5-1 keken, werd het spel langzaamaan beter. Men kwam steeds dichterbij en het werd uiteindelijk 10-10.Toen werd het spel en het serveren steeds beter en de ze nuwen warenweggewerkt. Tobec kwam niet meer aan de bal en de eindstand werd 15-10. Het eerste puntje was binnen. In de 2e set had iedereen al een keer geserveerd en was de stand nog maar 4-4. Door een goed samenspel van Annie v.d. Manaken en Ria Mees liepen de dames uit naar 8-4 Erica van Dort stond dikwijls op de juiste plaats achter het blok en pakte veel ballen. Door goed serveren van Janny Beyaarts en goed sa menspel aan het net van Annie en Ria werd uitgelopen naar 12-6. Uiteinde lijk werd de eindstand 15-6. Het twee de puntje was er ook. In de derde set was het na 2 service beurten 6-1. Tobec was helemaal uit het spel. Door goed serverten van Jannie Stokkers en mooie slagen van Annie en Ada v.d. Meer werd het 13-3. Het derde puntje was inzicht. Tobec kwam nog even terug maar de dames verslapten niet. Eindstand 15-5. In de oefenwedstrijd tegen Kogel vangers 4 bleken de blauw zwarten het scoren niet verleerd te zijn: 6-2. Het was een leuke wed strijd, waarin Smerdiek een hoog tempo speelde. Jan Guiljam zorg de na een kwartier voor 1-0. Ko gelvangers probeerde wat terug te doen, maar verder dan het straf schopgebied kwam men niet. Dit kwam vooral door het goede spel van de verdedigers Cees Zwage- maker en Peter Janse. Marcel Bentvelsen tekende op fraaie wij ze 2-0 aan en vanaf dat moment leek Smerdiek op een grote over winning af te gaan. Smerdiek ging echter te slordig met de kansen om. Jan Guiljam zorgde toch nog voor een 3-0 ruststand. Na de thee kwam Jaap o.d. Brouw in het veld voor jan Guiljam. Dit bleek geen slechte wissel, want ook o.d. Brouw scoorde drie maal. Hij kopte 1 keer een hoekschop van Sjaak Moerland in de touwwen en 1 keer een voorzet van Jos Guil jam. Smerdiek werd wat over moedig en hiervan profiteerden de Brabanders met twee treffers: 5-2. In de slotfase verzilverde o.d. Brouw een uitstekende voorzet van Huib Knuist. Zo werd eindstand van dit sportieve duel 6-2. HVT De dames van Nybo HVT gingen met volle moed van start na de laatste overwinningen op Olympus en Inter nos. HVT opende de wedstrijd met zeer goed en snel spel, wat de stand op 2-0 bracht in het voordeel van HVT. f^dat de tegenstander Orion van de schrik bekomen was, kregen de dames van Nybo HVT het zwaar te verdu ren. Na 20 minuten spelen was de stand dan ook 3-3. Helaas waren er geen wissels bij HVT en ging aan het eind van de eerste helftmeespre- ken.De ruststand was 8-5 in het voor deel van Orion. Na de rust kon HVT nog terugkomennaar 8-6, maar toen was het tempo van Orion niet meer bij te benen, daar zij met veel wisselen het tempo hoog hielden. De einstand was dan ook 15-7. Toch kan er terug gekeken worden op een leuke en spor tieve wedstrijd. Punt voor Batho 2 Batho 2 trad tegen Blauw Wit 7 aan met Martin Pattimahu als invaller voor de geblesseerde Ron Rijper. Pat timahu won zijn enkel met 8-15, 11-15. Janet van Duivendijk had wat meer moeite, maar won in drie sets 6-11,12-111, 1-11. Arno v.d. Steen had ook drie sets nodig, maar verloor zijn paartij 12-15, 15-8, 15-10. Ook Moniqpe v.d. Linden besloot haar driesetter zonder winst 5-11, 11-6, 11-7. Toen werd vervolgd met de da- mesdubbel 12-15, 13-18.Vervolgens ging de herendubbel verloren 15-9,18-13.De eerste mix, Moni que/Martin, werd gewonnen 15-11,3-15. Maar de partij van Ja- net/Arno ging verloren 15-7,14-17, 15-10. Zo werd de uitslag 4-4.Op 28 november speelt Batho 2 tegenBC 81. "Verslaving is géén hopeloze zaak! Dat is een totaal ander ge luid dan in den lande alom wordt gehoord", aldus de Hoop. Met behulp van een moderne en tref fende audiovisual zal één van de medewerkers uit de dagelijkse praktijkbegeleilding van "De Hoop" uit Dordrecht voorlich ting ge/en over de risico's van drugs, alcohol en medicijnen en de hulpverlening aan verslaafde jongeren. Stichting De Hoop behandelt al meer dan tien jaar op een "unieke wijze" verslaafde jongeren. Velen van hen keren - na een verblijf in de centra van De Hoop - geheel verslavingsvrij terug in de maat schappij. Ten onrechte leeft de gedachte bij verschillende overheids- en hulp verlenende in stanties, dat "het verschijnsel ver slaving maar geaccepteerd dient te worden". Het verslavingspro bleem lijkt hopeloos. De praktijk bij De Hoop toont echter het te gendeel, zegt de Stichting. Gemeentegarantie. B en W van Tholen hebben beslissingen geno men over gemeentegarantie in ver band met een woningbouwlening door de heren P.N. v.d. Ree, H.A. Vorstenbosch, A. den Braber en A.J. Menheere. "De medewerkers van het cen trum voor verslaafden willen zo wel aan jongeren als aan hun ouders informatie geven. Dit ge beurt vanuit de dagelijkse prak tijk. Want er bestaat veel onwe tendheid over verslaving. Dit komt vooral tot uiting als iemand zelfs onverwachts met verslaving geconfronteerd wordt. Maar dan is het vaak te laat... Verslaafd worden overkomt niet alleen 'die ander'. Velen houden geen rekening met het feit, dat zij ineens dichtbij huis geconfron teerd kunnen worden met de ge volgen van verslaving. De proble matiek staat over het algemeen ver van ons bed of wordt angst vallig verdrongen. En als de con frontatie zich onverwachts voor doet, wat moet er dan gebeu ren?" De voorlichtingsbijeenkomst wordt gehouden op zaterdag 21 november in De Schuilplaats aan de Poststraat te Stavenisse en be gint om 19.30 uur. Advertentie I.M. Op 17 december zal in het Turf schip te Breda op grootse wijze worden herdacht dat bisschop H. Ernst 20 jaar lang het Bisdom Breda bestuurt. Deze bisschop, die ook buiten de R.K. Kerk een bekende naam heeft en wiens vooruitstrevendheid bekend is, is ook de bisschop van de parochies Tholen en Oud-Vossemeer. In de R.K. kerken van deze gemeenten zal tijdens het komende weekein de (21 en 22 november) een spe ciale dankviering voor het 20 jarig jubileum van bisschop Ernst wor den gehouden. Tijdens deze dien sten, waaraan o.a. het jongeren koor en het dameskoor hun me dewerking verlenen, zal een spe ciale collecte worden gehouden ten bate van de Derde Wereld, het doel waarvoor de bisschop op ve lerlei gebied ijvert.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1987 | | pagina 5