THOLENDERWIJS i nationale jeugdcollec informatierubriek van de gemeente tholen HOORZITTING OVER NIEUW BESTEMMINGSPLAN "STOOFWEG (SINT-ANNALAND). DONDERDAG 5 NOVEMBER: VERGADERING COMMISSIE SPORT IÏL 12 NOVEMBER: KERNBEZOEK STAVENISSE VERKEERSMAATREGEL VOOR TOERISTISCH FIETSPAD SINT-MAARTENSDIJK-GORISHOEK WAT LIGT TER INZAGE? GEMEENTEHUIS GESLOTEN Boekennieuws Donderdag 29 oktober 1987 DE EENDRACHTBODE 5 Vanavond tijdens kernbezoek Sint-Annaland: jll SPREEKUREN B. EN W. EEN HOUVAST PLAATSELIJK NIEUWS LPLAATSELIJK NIEUWS. nationaal jeugd fonds PAK EVEN UW ZAKBOEKJE In weer en wind Redactie: Voorlichtingsambtenaar Gemeentehuis Tholen Markt 1 5 Sint Maartensdijk Tel 01666 2955 n Zoals bekend wordt vanavond een kernbezoek gehouden te Sint- Annaland. Aanvang 20.00 uur, plaats van handeling gemeen schapscentrum "De Wellevaete". Tijdens een kernbezoek komen burgemeester en wethouders en raadsleden naar een bepaalde kern, in dit geval Sint-Annaland. Elke inwoner, vereniging en orga nisatie uit Sint Annaland is van harte welkom. Er kan met het ge meentebestuur over een aantal onderwerpen worden gediskus sieerd (zie Tholenderwijs van 22 oktober), maar er kunnen ook vra gen worden gesteld, opmerkingen gemaakt, kritiek geuit enzo voorts. Hoorzitting over nieuw bestemmingsplan "Stoofweg"; Burgemeester en wethouders maken van de gelegenheid gebruik om voorafgaande aan het kernbezoek een hoorzitting te beleggen over het nieuwe ontwerp-bestemmingsplan "Stoofweg". Op 17 mei 1982 werd reeds een hoorzitting gehouden over het nieuwe uitbreidingsplan aan de Stoofweg in Sint-Annaland. Het desbetref fende gebied werd begrensd door de voormalige ijsbaan/ gemeen schapscentrum en het huidige plan aan de ene kant en de Stoof weg en de woningen aan de Anna van Bourgondiëstraat aan de an dere kant. Dat plan - zoals besproken in de hoorzitting van mei 1 982 - had een capaciteit van ruim 163 woningen..Uitvoering van genoemd plan bleek op provinciaal niveau op bezwaren te stuiten. Met name werd het aantal woningen in het licht van de groeimoge lijkheden van Sint-Annaland te hoog geacht. De omvang van het plan moest dus worden teruggebracht. Thans is een gewijzigd plan gemaakt, dat voorziet in de bouw van 57 woningen, waarvan 43 rijenwoningen, 6 bungalows en 8 halfvrijstaande woningen. De hoofdstruktuur van het plan is in grote lijnen gehandhaafd, zodat in een later stadium en bij gebleken behoefte, alsnog de uitbreiding kan worden verwezenlijkt zoals die in het oorspronkelijke plan was aangegeven. Het gewijzigde plan is dus beperkter van opzet. Uit sluitend de grond aan de zijde van de Anna van Bourgondiëstraat gaat worden bebouwd in aansluiting op het reeds bestaande plan Stoofweg. Derhalve geen radicale wijzigingen, maar formeel dient sinds kort ook ten aanzien van dergelijke wijzigingen een nieuwe hoorzitting te worden belegd. Nu het gemeentebestuur in het ka der van een kernbezoek toch naar Sint-Annaland komt is dit een uitstekende gelegenheid e.e.a. te combineren, ledereen die geïnte resseerd is in het nieuwe plan Stoofweg kan van het plan kennisne- Op donderdag 5 november a.s. aanvang 19.30 uur, komt de ge meentelijke commissie Sport voor een vergadering bijeen in het ge meentehuis te Sint-Maartensdijk. Deze vergadering is openbaar. Elke belangstellende is van harte welkom en kan eventueel vooraf gebruikmaken van het spreekrecht. Op de agenda staan ond^r meer de navolgende punten: Concept Sportnota Tholen: Niemand buiten spel! De nota is opgesteld om na te gaan wat er op sportgebied in de gemeente Tholen aanwezig is, welke ontwikkelingen daarin te verwachten zijn, welke rol de gemeentelijke overheid daarin mede dient te spelen en in hoever het tot op heden gevoerde be leid de bedoelde effekten heeft gehad. Kortom, welk beleid dient de gemeente Tholen te voeren ten aanzien van de sport. Het behoeft geen betoog dat een uitvoerige behandeling van de nota in deze rubriek onmogelijk is. Om die reden beperken wij ons tot de aanknopings-/Uitgangspunten voor een beleid, zoals die in het slothoofdstuk van de nota zijn uitgesproken. êPORTNOTA hierbij betrokken de noodzakelijke krijgt. wordt en aandacht men en .eventuele opmerkingen c.q. bezwaren kenbaar maken. Ook bestaat dp gelegenheid het plan op het gemeentehuis in te zien. In dat geval kunt u zich vervoegen op de afdeling ruimtelijke ordening van de gemeentesecretarie in Sint-Maartensdijk. In een serie van 7 kernbezoeken wordt vanavond de spits afgebe ten door Sint-Annaland Op donderdag 12 november a.s. is het vervolgens de beurt aan Stavenisse. Burgemeester en wethouders en raadsleden komen dan om 20.00 uur naar dorpshuis "De Stove". Wat is een kernbezoek? Tijdens een kernbezoek komen burgemeester en wethouders en raadsleden naar een bepaalde woonkern (in dit geval Stavenisse) toe. De reden hiervan is dat het Thoolse gemeentebestuur graag temidden van de bevolking wenst te staan en die bevolking zoveel mogelijk bij het bestuur van de gemeente wenst te betrekken. De kernbezoeken 1987/1988 beginnen met de vertoning van het diageluidsprogramma "Dit is uw gemeente". Deze diaserie geeft een heel goed beeld over samenstelling, taken en bevoegdheden van het gemeentebestuur en de rol van de burger in het gemeente lijk gebeuren. Voorts zullen burgemeester en wethouders per kern een aantal dis cussiepunten, in het bijzonder die kern aangaande, aan de orde stellen. Volgende week leest u die onderwerpen, voor wat betreft Stavenisse, in deze rubriek. Natuurlijk krijgen de aanwezigen tijdens het kernbezoek ook de ge legenheid opmerkingen te maken, vragen te stellen, kritiek uit te oefenen, lof te uiten, of gewoon kennis te maken met het gemeen tebestuur. Het gemeentebestuur zal trachten zoveel mogelijk ter plekke ant woord te geven op de gestelde vragen. Dat zal niet in alle gevallen lukken. Die vragen of opmerkingen waarnaar nader onderzoek no dig is, worden "mee naar huis" genomen. In een later stadium worden in deze rubriek de resultaten van die onderzoeken gepu bliceerd. In het kader van het recreatief fietspadenplan Tholen is onlangs het fietspad Sint-Maartensdijk-Gorishoek gerealiseerd. Aanstaande zaterdag, 31 oktober, wordt dit fietspad officieel in gebruik gesteld door de heer J.B. Ventevogel, lid van gedeputeerde staten van Zeeland. Het genoemde fietspad staat ten dienste van de recreatie. De breedte van het pad en het uitzicht op het pad zijn van dien aard, dat snel rijden niet is toegestaan. Daarom hebben burgemeester en wethouders besloten dit pad aan te wijzen als onverplicht fietspad. Dit betekent dat bromfietsen geen gebruik van het pad mogen ma ken. Deze verkeersmaatregel wordt kenbaar gemaakt door plaat sing van bord 60 van het W.V.R. Het gemeentebestuur hoopt dat de Thoolse bevolking in ruime ma te gebruik zal maken van de inspraakmogelijkheid die een kernbe zoek nu eenmaal biedt. Het is goed voor de plaatselijke democratie indien het gemeentebestuur weet, hoe de plaatselijke bevolking denkt over genomen besluiten, getroffen voorzieningen en nog uit te voeren plannen. JL \1 NOVEMBEe A.'b. VCERNBE20EK De eerstvolgende spreekuren van de leden van het kollege van bur gemeester en wethouders vinden plaats op maandag 2 november a.s. Het spreekuur van burgemeester H. van der Munnik komt te vervallen. De wethouders P. van Schetsen, L.J. Koopman en J. Versluijs houden hun spreekuur van 11.00 tot 12.00 uur. Wilt u op een ander tijdstip met één van de kollegeleden spreken, belt u dan even naar het gemeentehuis, tel: 01666 - 2955, tst. 215. Algemeen 1 Burgemeester en wethou ders zijn van mening dat sportaktiviteiten voor het grootste deel uitgevoerd moeten worden door vereni gingen. Aangezien de ge meente ook een sportbeleid wil voeren, hetgeen geken merkt wordt door voorzie ningen te verwezenlijken in de akkommodatiesfeer en door ondersteunend en eventueel stimulerend ka rakter, is een goed en regel matig overleg nodig tussen verenigingen en gemeentelij ke overheid om tot een juiste afstemming te kunnen gera ken. De vraag moet worden gesteld op welke wijze de ongeorganiseerde sport(en) Deelname aan sport/aktiviteiten 2. Gebleken is dat de sportparticipatiegraad landelijk hoog is. B. en w. gaan er vanuit dat dit ook binnen onze gemeente het ge val is. In vergelijking met vroeger doet men thans ook frequen ter en gevarieerder aan sport. Het is verstandig om op dit ver anderende sportpatroon in te spelen en wel zodanig dat men op latere leeftijd ook in sport geïnteresseerd blijft. De stimule ring tot deelname aan sport moet zich meer gaan richten op behoud en wat minder op de werving (uitzondering de jeugd). 3. Het is gewenst om - gezien de grote belangstelling voor de re creatiesport - deze sportvorm extra te stimuleren zonder dat dit ten koste mag gaan van de wedstrijdsport. Daarbij is het goed om rekening te houden met de vraag naar een vrije, on gebonden en niet zelden individuele vorm van sportbeoefe ning. Het bevorderen van zulke aktiviteiten zowel binnen als buiten de sportverenigingen sluit aan bij gedachten die hier omtrent bij grote groepen, van de bevolking leven. 4. Landelijk is gebleken dat sommige bevolkingsgroepen naar verhouding nog steeds een relatief grote achterstand hebben in sportdeelname. Het gaat om de ouderen, huisvrouwen, mensen in sociaal-financieel gezien minder rooskleurige om standigheden (geen werk, laag sociaal milieu, laag inkomen, laag opleidingsnivo). Het college gaat er vooralsnog vanuit dat dit in onze gemeente niet anders is en zal met het particulier initiatief nagaan in hoeverre hieraan aandacht kan worden ge schonken. 5. In het beleid zal men van elkaar verschillende doelgroepen ge varieerd moeten benaderen, leder heeft immers zijn eigen wensen. Gezien de ontwikkelingen in de laatste jaren vragen ouderen relatief vaak om georganiseerde recreatiesport. Voor fde ouderen en vooral de gepensioneerden die nog niet sporten en met sport willen beginnen lijkt het georganiseerde verband en een goede leiding de aangewezen weg om zo'n recreatieve O start te maken. Voor de jongeren zijn maatregelen die de geor ganiseerde sport en de wedstrijdsport bevorderen gewenst. Dit bevordert mede het blijven sporten van deze categorieën. Toch dient men zich te realiseren dat onder hen en ook onder sporters de recreatiesport een belangrijke plaats inneemt. 6. Burgemeester en wethouders zijn van mening dat jeugdigen in de gelegenheid moeten worden gesteld met meer sporten kennis te maken zodat zij op een verantwoorde wijze kunnen kiezen. Het huidige schoolsportproject is hiervoor bedoeld. Na afsluiting hiervan dient er een evaluatie opgesteld te worden en aangegeven worden welk vervolg gewenst is. 7. Voorts vinden zij het niet een gemeentelijke verantwoordelijk heid om invoering van nieuwe sporten te stimuleren. Zij vin den dit een taak voor de verenigingen, terwijl bij de behande ling van eventuele aanvragen tevens betrokken zal worden de aanwezigheid van sporten in onze buurgemeenten. 8. Nagegaan moet worden of het mogelijk is met het huidige budget het schoolzwemmen te verbeteren. 9. De gehandicaptensport dient gestimuleerd te worden. 10. B. en w. rekenen het mede tot hun taak om met andere be trokkenen het sportbeleid in de gemeente op een zo goed mo gelijke wijze te realiseren. In deze zin kunnen zij stimulerend en ondersteunend aktief zijn. Sportakkommodaties 11Het college is van mening dat in de gemeente Tholen het aan bod van akkommodaties voor de georganiseer de/wedstrijdsport voldoende is. Gelet op de ontwikkelingen binnen de georganiseerde sport zal zij alert moeten zijn/reke ning moeten houden met behoeften die binnen die groep kun nen ontstaan. 12. Bestudeerd moet worden op welke wijze de gemeente opti maal haar mogelijkheden gebruikt ter bevordering van een ver antwoord watertoerisme. 13. Alhoewel de onderhoudstoestand van de sportakkommoda ties goed is, dient jaarlijks rekening te worden gehouden met een bedrag dat nodig is voor renovatie en dergelijke. 14. Aangezien aan de zwembaden, onder andere in het kader van de eisen die de wet Hygiëne en Veiligheid Zwemgelegenheden stelt, in de komende jaren nog forse investeringen besteed moeten worden, zijn B. en W. van mening dat een aanvullende Bouwen in afwijking van bestemmingsplan; Er is een aanvraag om een vergunning ingediend door: 1. De vereniging "Huis en Heem", p.a. Burg. v. Ber- chemstraat 13 te Tholen voor het verbouwen van het voormalig stoomgemaal op het perceel kadastraal be kend Poortvliet, sektie O, nummer 107, plaatselijk ge merkt Schelphoekseweg 1 2. De heer M. Geluk, Garnalenstraat 100 te Tholen voor het bouwen van een woning met garage op het perceel kadastraal bekend Tholen, sektie P, nummer 194, plaat selijk gemerkt Oudeland 2. Deze plannen zijn niet in overeenstemming met de ter plaat se geldende bestemmingsplannen. Burgemeester en wet houders van Tholen zijn voornemens met toepassing van ar tikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, na verkre gen toestemming van het kollege van gedeputeerde staten van Zeeland, vergunning te verlenen voor de onderhavige plannen. Alvorens hiertoe over te gaan wordt een ieder in de gelegen heid gesteld om van 30 oktober 1 987 tot en met 1 2 novem ber 1987 schriftelijk bezwaar in te dienen bij burgemeester en wethouders van Tholen. De bouwtekeningen liggen gedurende deze termijn ter ge- meentesekretarie te Sint-Maartensdijk, afdeling gemeente lijke ontwikkeling, ter inzage. Sint-Maartensdijk, 29 oktober 1987 De burgemeester van Tholen H.A. van der Munnik. Bouwen in afwijking van bestemmingsplan; Er is een aanvraag om vergunning ingediend door. De heer J. Toetenel, Ten Ankerweg 1 5 te Tholen vpor het plaatsen van een duivenhok op het perceel kadastraal be kend Tholen, sektie N, nummer 482, plaatselijk gemerkt Ten Ankerweg 15. Dit bouwplan is niet in overeenstem ming met het ter plaatse geldende bestemmingsplan. Bur gemeester en wethouders van Tholen zijn voornemens om op grond van artikel 18a van de Wet op de Ruimtelijke Orde ning, vrijstelling te verlenen van het desbetreffende bestemmingsplan. Alvorens hiertoe over te gaan wordt een ieder in de gelegen heid gesteld om van 30 oktober 1987 tot en met 1 2 novem ber 1987 schriftelijk bezwaar in te dienen bij burgemeester en wethouders van Tholen. De bouwtekeningen liggen gedurende deze termijn ter ge- meentesekretarie te Sint-Maartensdijk, afdeling gemeente lijke ontwikkeling ter inzage. Sint-Maartensdijk, 29 oktober 1987 De burgemeester van Tholen, H.A. van der Munnik. In verband met de arbeidsduurverkorting voor het gemeenteperso- neel is het gemeentehuis a.s. vrijdagmiddag, 30 oktober, gesloten en tevens telefonisch niet bereikbaar. Houdt u daar rekening mee! studie verricht moet worden naar de toekomstige functie van openluchtzwembaden. 1 5. Ten aanzien van enkele verzoeken naar een nieuwe akkommo- datie (handbal, motorsport) dient op korte termijn een beslis sing te worden genomen. 16. Op grond van de huidige bezettingspercentages stellen burge meester en wethouders vast dat uitbreiding van de bestaande akkommodaties niet noodzakelijk is. 17. Gebleken is dat er enkele akkommodaties zijn die een laag be zettingspercentage hebben. Nagegaan kan worden fff hierin verbetering aangebracht kan worden. Financiën 18. De gemeentelijke overheid zal veelal een belangrijke voor- waardescheppende rol blijven vervullen bij het totstandkomen en de exploitatie van akkommodaties. 19. De gemeentelijke subsidie in aktiviteitskosten moet gezien worden als een ondersteuning in: -bevordering deelname door jeugd; -bijdrage in kosten van kadervorming; -bijdrage in bijzondere kosten. Nagegaan moet worden of het beoogde doel ook wordt ver wezenlijkt. 20. B. en w. hebben de indruk dat de door de diverse verenigingen gehanteerde contributies op een acceptabel nivo liggen. Hier mee bedoelen wij een contributie tot maximaal f 150,— per jaar waarbij de frequentie en de aard van de aktiviteiten een belangrijke rol spelen. De kommissie wordt gevraagd een advies over de sportnota "Nie mand buiten spel!" uit te brengen. Programma van welzijnsaktiviteiten 1988; De verschillende Thoolse verenigingen, organisaties, instellin gen, maar ook particulieren die menen voor subsidiëring in aanmerking te komen, hebben in de loop van 1987 hun begro tingen voor 1988 bij het gemeentebestuur ingediend. Burge meester en wethouders hebben dit vertaald in het programma van welzijnsaktiviteiten 1988. De kommissie sport buigt zich over de subsidiëring van de verschillende sportverenigingen c.a. en brengt hierover advies uit. Met deze vorm van subsi diëring is een bedrag van circa f 140.000,— gemoeid. Sportgala Tholen 1987; Na afloop van de kommissie sport wordt in een besloten ver gadering van gedachten gewisseld over de invulling van het Sportgala 1987. Tijdens dit gala, waarvan de datum is vast gesteld voor vrijdag 22 januari 1988, wordt de sportman/- vrouw en het sportteam van Tholen 1987 bekend gemaakt. Dit sportgala vindt ook deze keer plaats in het gemeenschaps centrum "Haestinge" in Sint-Maartensdijk. Via deze rubriek zullen wij u hierover op korte termijn nader informeren. overdenking "Waarom gelooft U eigenlijk?" Niemand zal verbaasd opkijken als op deze vraag geantwoord wordt: "Omdat ik een houvast zoek". Inderdaad, een "houvast". Dat is het wat een mens nodig heeft om staande te blijven als zich moei lijkheden zouden voordoen. In het Sundaas, de taal die op West Java gesproken wordt, luidt het woord voor godsdienst letter lijk: "houvast". Dit woord kan ook gebruikt worden voor de leu ning van een primitief en wankel bruggetje. Wie zich aan die leu ning vasthoudt, hoeft niet bang te zijn in het water te vallen. Al eeu wen lang zijn er velen geweest die in de God van de Bijbel zo'n "bruglening" hebben gevonden. De psalmist getuigt ervan als hij zegt: "Zelfs al ga ik door een dal van diepe duisternis, ik vrees geen kwaad, want Gij zijt bij mij; uw stok en uw staf, die vertroosten mij (Psalm 23:4). En wanneer Je zus "allen, die vermoeid en be last" zijn, oproept om tot Hem te komen en belooft hun rust te zul len geven (Mattheus 11:28), bete kent dit niet anders dan dat Hij hun "houvast" wil zijn. Toch biedt onze Heer méér hou vast dan besloten ligt in het beeld van de brugleuning. Een brugleu ning is een dood ding. Wie er steun aan wil hebben, moet zelf de kracht kunnen opbrengen deze goed vast te houden. Maar in de Bijbel kunnen wij lezen jdat de Heer zelf in actie gekomen is om óns te grijpen en vast te houden. God heeft "Zijn eniggeboren Zoon gegeven, opdat een ieder, die in Hem gelooft, niet verloren ga, maar eeuwig leven hebbe (Jo hannes 3:16). God heeft "door Christus ons met Zich verzoend" (2 Corinthen 5:18), Hem "over geleverd om onze overtredingen en opgewekt om onze rechtvaar diging" (Romeinen 4:25). Beter dan met een brugleuning, is de "houvast", die Hij schenkt te vergelijken met de hand van een vader of een moeder, die een kind leert lopen. Het kind klemt de hand stevig vast, maar die sterke hand van Vader of Moeder houdt óók het kinderhandje vast en daarom durft het die eerste stap pen te doen. Waarom geloof ik dan? Is dat omdat ik iets nodig heb om me aan vast te houden, als zich moeilijkheden zouden voordoen? Of is het niet veel meer omdat de Heer zelf mij gegrepen heeft, mij stevig bij de hand houdt en zal zorgen dat ik aan Zijn hand zal komen waar Hij mij wil brengen? dr. W.M. Rikin St. Maartensdijk De overdenking 'Op drift geraakt' in de Eendrachtbode van 15 okto ber was van de hand van ds. D.M. Knibbe uit Anna Jacobapolder. - PLAATSELIJK NIEUWS p. 4. H. Quist 820 p. 5. C. v. Moort- 576 p. 6. A. J. v. Oeveren 568 p. 7. H. Quist 526 p. 8. M. d. Engelsman 488 p. 9. A. v.d. Dus- sen 356 p. 10. A.M. d. Braber 308 P- Jeugd: 1. Marco Geense 732 p. 2. Gerard v. Vossen 276 p. 3. Jaco Kosten 244 p. 4. Wim Kosten 143 p. 5. Adri Hoek 128 p. 6. Rens Reijngoudt 25 p. 7. Ronnie Bree- man 25 p. De volgende wedstrijd is 7 novem ber van 13.30 tot 16.30 uur aan de Zuiddijk. 2TOT8 NOVEMBER 1987 het fonds van jantje beton THOLEN Iedere dinsdag ANIB-soos, Meul- vliet, 14-17 u. Iedere donderdag gymnastiek voor ex-hartpatiënten van 19 tot 20 u. in het gymlokaal aan de Zoekweg Iedere donderdag Meer bewegen voor ouderen/volksdansen, Meul- vliet 13.30 u. 29 okt. NCVB dia-middag gem. Tholen in hal stadhuis, 13.45 u. 31 okt. Puzzelrit MAC, 19 u. Zoekweg 31 okt. Open ochtend Montessori school, 10-12 u. 2 nov. Aquariumver. Labeo, dia serie over zeewateraquaria, Meul- vliet 19.30 u. 7 nov. MAC-rit, Meulvliet 19 u. 7 nov. Feestavond h.s.v. De Pie terman 11 nov. Fancy Fair Ten Anker, 14 u. 11 nov. NCVB 19.30 u. 11 nov. Onderwijsmarkt, Ter Tol- ne en CNS De Regenboog 11 nov. Ouderenmiddag Sloth, Meulvliet 14-17 u. 17 nov. NCVB, Najaarsverg., Visnet 20 nov. Bingo bejaardensoos, Ten Anker 21 nov. Maarten Peters and The Dream, Meulvliet 21 u. 21 nov. Tentoonst. De Trouwe Duif, De Kroon, 16-23 u. 26 nov. Ledenverg. Thol. Boys, kantine OUD VOSSEMEER 29 okt. Bingomiddag Zonne bloem, 14 u. 31 okt. Viswedstr. 't Scharretje, Van Haaftenpolder 10.30-13.30 u. 7 nov. Viswedstr. 't Scharretje, 13.30 u. Van Haaftenpolder. 7 nov. Filmmiddag bejaarden door OVM, Vossenkuil 14.30 u. 7 nov. Rik- en wipavond v.v. Vosmeer, café De Hoop, 20 u. 13 en 14 nov. Tentoonstel. Vogel vrienden, Vossenkuil 13/11 10-22 u., 14/11 14-22 u. 21 nov. Tentoonst. p.v. De Zwa luw, café Schetters, 20 u. 21 nov. Muziekuitvoering bal OVM, Vossenkuil, 20 u. 24 nov. AVB, gespreksavond met paragnost, 20 u. Vossenkuil 25 nov. Bingomiddag Anbo, Vos senkuil SINT ANNALAND 5 nov. ouderavond De Casem- brootschool, 19.30 u. 19 nov. Ouderavond peuterspeel zaal, 20 u. 27 en 28 nov. Vogeltentoonstel. De Wellevaete, 27/11 19 tot 22 u., 28/11 13.30-22 u. 29 nov. Kernbezoek gemeente bestuur, Wellevaete 20 u. STAVENISSE 12 nov. Kernbezoek gemeente bestuur SINT MAARTENSDIJK 11 nov. St. Maartenslampionop- tocht, 18.30 u. 14 nov. Play-in Thoolse muziek korpsen, Haestinge, 19.30 u. 21 nov. Intocht Sint Nicolaas, 14 u. 27 en 28 nov. Postduiventen- toonstelling, Haestinge, 27/11 20-22 u„ 28/11 14-22 u. SCHERPENISSE 30 okt. Jeugdver. Scarpenesse, volleybal in de Komme 2 nov. Begin cursus voor a.s. ouders in Groene Kruisgeb. 6 nov. Jeugdver. Scarpenesse, ta feltennis in de Komme 11 nov. Gourmet-avond Platte- landsvr., Holland Huis 19.30 u. 13 nov. Jeugdver. Scarpenesse, griezelfilm in de Komme 20 nov. Jeugdver. Scarpenesse, disco in de Komme 27 nov. Jeugdver. Scarpenesse, to neelavond in de Komme POORTVLIET 26 nov. Kernbezoek gemeente bestuur SINT PHILIPSLAND 3 nov. SGP studiever. Calvijn, B. Beider van het R.D. over'Islami- tisch terrorisme: bedreiging voor de wereldvrede?', zaal Oud. Ger. Gem. 19.30 u. BERGEN OP ZOOM 29 en 30 okt. verkoping van boe ken en platen in Lievensberg, van 13 tot 16 u. en van 18 tot 20 u. t/m 29 nov. Expos. Beelden in tuin en zaal Etcetera/Markiezenhof Ber gen op Zoom. Drie maal klein- plastiek. t/m 2 nov. exp. De Heerlijke Stad, Markiezenhof 7 nov. t/m 4 jan. Schilderkunst uit N.-Brabant 1970-heden, Markie zenhof 3 nov. Lezing over cursus gedrags therapie, 19.45 u. op de hoek Rembrandtstraat-Oude Huyberg- sebaan. 6 en 7 nov. Schaakvierkamp, stadhuis 15 nov. Internationale veldrit, de Heide 17 nov. Freek de Jonge, Stoele- mat, 20.15 22 nov. Koffieconcert, Hofzaal Markiezenhof 12 u. 29 nov. Literaire avond 29 nov. Koffieconcert, Hofzaal Markiezenhof 12 u. film film film ROXY 1: Robocop - 16 jr., dag 20 u., vr 19 en 21.30 u., za 14, 19 en 21.30 u., zo 14, 16.30, 19 en 21.30 u. ROXY 2: Een maand later - a.l., dag 20 u., vr en za 19 en 21.30 u., zo 16.30, 19 en 21.30 u. Een avon tuur met een staartje - a.l. za en zo 14 u. CINEMACTUEEL 1: The secret of my success - a.l. dag 20 u., vr 19 en 21.30 u., za 14, 19 en 21.30 u., zo 14, 16.30, 19 en 21.30 u. CINEMACTUEEL 2: Hector - a.l. dag 20 u., vr 19 en 21.30 u., za 14, 19 en 21.30 u„ zo 14, 16.30, 19 en 21.30 u. CINEMACTUEEL 3: Beverly Hills cop 2 - a.l. dag 20 u., vr 19 en 21.30 u., za 14, 19 en 21.30 u., zo 14, 16.30, 19 en 21.30 u. 7 w - Met als ondertitel 'de oude visse rij in Zeeland' beschrijven P.J. Huijbrecht en E.T.J. Reindersma het vissersbedrijf tussen ongeveer 1850 en 1940. Over oude hoogaar- sen, hengsten en botters, de toen gebruikte vistechnieken en de po vere sociale omstandigheden wordt in 130 pagina's verhaald. Het boek is zeer rijk gei 1- lustreerd. Er zijn aparte hoofd stukken over garnalenvangst, mosselcultuur, oestercultuur, kreeftenvangst en weervisserij. Foto's van de in 1911 tegen de dijk van Anna Jacobapolder geslagen Bruinisser vissersvloot, de Thool se haven anno 1925 en 1930 en de oesterputten van Bona Fides in Tholen.In het hoofdstuk 'Houten schepen' wordt Zeelands laatste scheepswerf voor dat type sche pen belicht: die van Van Duiven- dijk in Tholen. Dirk van Duivendijk vertelt er zijn verhaal. Overigens laten de auteurs vele oud-vissers aan het woord. Ach terin het boek is een woordenlijst opgenomen mét verklaring van vissers- en scheepstermen. Het boek is uitgegeven bij Den Boer in Middelburg en kost in de boekhandel f. 34,50. De auteurs hebben tevens een Register van Zeeuwse visserschepen samen gesteld, over de periode 1911-1947. Dat is niet in de boekhandel te koop, maar kan rechtstreeks wor den besteld bij uitgeverij Den Boer.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1987 | | pagina 5