Zes koren zaterdag avond in Haestinge Tweeling Reijngoudt bezorgt CNV Flipland honderdste lid bouwgrond THOLEN C(<ri _ucT" Joke Verkerke(24) uit St. Philipsland directrice gezinsververvangend tehuis Speciaal contactlid voor jongeren biedt perspectief Grootse tentoonstelling ANIB in Meulvliet Administratief Service Centrum BOUMAN POTTER GRATIS TOEGANG TE KOOP GEVRAAGD: ACHTTIEN PAGINA'S NIEUWS VAN THOLEN EN FLIPLAND Tandarts met de noorderzon vertrokken Asielzoekers welkom in St.Philipsland li I i _L Donderdag 8 oktober 1987 43e Jaargang no. 45 'Het is een hele uitdaging om met dit werk te beginnen' "Het is een hele uitdaging om met dit werk te begin nen", zegt de 24-jarige Joke Verkerke uit St. Philips land, de eerste directrice van het gezinsvervangend tehuis(GVT) voor geestelijk gehandicapten van Phila delphia aan de Annewas te St. Annaland. Opbrengst is voor de poliobestrijding Zaterdagavond om half acht zingen de verenigde ko ren van Tholen en St. Philipsland in Haestinge te St. Maartensdijk ten bate van de poliobestrijding in de Derde Wereld. DEZE WEEK Volledig bestuur Hernesseroord Opleiding Heel goed A.J. Schot en Zn bv Samenzang De twintigjarige tweeling Leen en Adrie Reijngoudt pen. Een mooier jubileumgeschenk hadden voorzitter heeft de Hout- en Bouwbond van het veertigjarige Abr. de Raat en secretaris J. Ligtendag zich niet kun- CNV St. Philipsland aan het honderdste lid gehol- nen wensen. Standhouders 22 en 23 oktober In het kader van het 10-jarig bestaan organiseert de ANIB-afdeling Tholen-St. Philipsland donderdag 22 en vrijdag 23 oktober een info-markt in Meulvliet. ioininiSTRRTIEF service ÜeRTRUIR Voor één onzer relaties zoeken wij op het eiland Tholen (liefst in één van de dorpskernen) een stukje eventueel met slooppand. Gaarne opgave schriftelijk of telefonisch aan: A.s. zaterdag 10 oktober van 10.00-17.00 uur expositie-verkoop olieverfschilderijen op linnen (prachtige Hollandse en buitenl. schilderijen) in Hof van Holland, Kaaij 1. Eendrachtbode Postbus 5 4697 ZG Sint Annaland Telefoon 01665-2752 Het enige nieuwsblad voor de streek Tholen en Sint Philipsland, waarin opgenomen de Thoolse Courant en het Advertentieblad Verschijnt donderdag Postrekening 12 44 07 Bankrekeninig 30 30 05 556 Abonnement f 19,50 per halfjaar. Per jaar f 36,50 per post f 46,— per jaar. Losse nummers f 1,10. Opgave advertenties voor dinsdag 16.00 uur. Advertentieprijs f 0,35 plus btw per mm. Spierinkjes t/m 20 woorden I 7,50 contant. Inclusief btw op reking f 9, Hoofdredacteur W. Heijboer - Directrice Joke Verkerke uit St. Philipsland bij het in aanbouw zijnde gezinsvervangend tehuis voor geeste lijk gehandicapten aan de Annewas te St. Annaland. Minister De Korte opent ko lencentrale PZEM Weer Pools bezoek aan Tholen Commissie ruilverkaveling St. Philipsland geïnstalleerd Drie chauffeurs onder scheiden Thoolse vissers beboet Veertigjarige Anbo Tholen strijdvaardig en gezellig Veranderingen bij Vergeet Mij Niet Schitterende muziekshow in Oud-Vossemeer Mode in St. Philipsland en St. Annaland Uitgebreide verkeerscontrole in Scherpenisse Dakloos in Stavenisse tijdens de watersnoodramp van 1953 SPS mede-koploper en Stave nisse met lege handen Volleybalcompetitie begint goed voor het nieuwe AVC LIEVER OP EIGEN SOK KEN DAN IN SCHOENEN VAN EEN ANDER Dit nummer bestaat uit 18 pagina's Zij is sinds 1 oktober in dienst om de voorbereidingen te treffen voor het in januari te openen GVT. De selectie van de sollicitanten naar de functie van groepsleidster(twee bevoegde en één onbevoegde), kok en huishoudelijke hulp vraagt eerst de aandacht, evenals de toe lating van de bewoners. Of dat er 10 of 12 worden, is nog niet zeker. De selectiecommissie voor bewo ners bestaat uit Joke Verkerke, dokter J.H.E. Janssen uit St. Maartensdijk, een maatschappe lijk werker van de sociaal- psychologische dienst en een psy choloog. De bewoners verblijven 's avonds en op zon- en feestdagen in het GVT, maar overdag werken ze in de sociale werkplaats de Betho te Tholen of gaan ze naar een dag verblijf. Daarom waren die bestuurders vrijdagavond naar huize Reijn goudt in de Schoolstraat gekomen om de broers in het zonnetje te zetten. Met voor elk een gereed schapsbon en informatiemateriaal werden Leen en Adrie Reijngoudt speciaal verwelkomd in de bloei ende afdeling. De bestuurders zijn er trots op, die mijlpaal te hebben bereikt door actief aan ledenwerving te doen. "Als plaatselijk vertegen woordiger ontvang je bouwvak kers voor vakantiebonnen en w.w.-inschrijvingen", vertelt secre taris Ligtendag. "Ook niet-leden ben je van dienst. Het bestuur spreekt dan af, die te benaderen, maar er zijn mensen, die krijg je nooit in de bond. We dwingen dan ook niet, maar onze werving is wel effectief." Toen Ligtendag 25 jaar geleden lid werd, had de afdeling nog maar 25 leden. "De laatste tien jaar hebben we er zeker 40 bij ge kregen. Het is daarvoor heel be langrijk, dat je een volledig bestuur hebt. Er zijn in St. Phi lipsland meerdere CNV-bonden, De minimum leeftijd om directri ce van een GVT te worden, is 25 jaar, maar die leeftijd hoopt Joke Verkerke deze maand al te berei ken. Zij volgde na de lhno- opleiding in Steenbergen de INAS-cursus te Bergen op Zoom, waarna ze zes jaar geleden in de meer dan 300 bedden tellende zwakzinnigeninrichting Hernes seroord te Middelharnis aan de slag ging. Na een driejarige oplei ding voor Z-verpleegkundige, werd ze groepsleidster. In wisse lende diensten behartigde Joke Verkerke de verzorging van tien bewoners. De laatste vier jaar werkte ze op dezelfde afdeling. "Ik was altijd al van plan in de zwakzinnigenzorg te gaan", ver telt de jonge directrice. "Je hebt maar die hebben lang geen com pleet bestuur. Op heel het eiland Tholen is de hout- en bouwbond CNV kleiner dan de onze." Het actieve bestuur schreef op de braderie in St. Philipsland zes nieuwe leden in, onder wie Adrie v.d. Est als 99ste. Leen Reijngoudt maakte als eerstgeborene van de tweeling de 100 vol, zijn broer Adrie was het 101ste lid en de van de Industriebond overgekomen Joop den Braber nummer 102. De gebroeders Reijngoudt volg den vijf jaar een opleiding aan de l.t.s. te St. Maartensdijk voor tim merman en namen na hun militai re dienst contact op met voorzitter De Raat, die ze introduceerde bij de stichting samenwerkingsver band praktijkopleiding bouw(SSPB) te Bergen op Zoom. Het eerste halfjaar krijg je dan 20 van de 32 uren betaald, maar die periode hebben Leen en Adrie al achter de rug. Ze werken nu bij bouwbedrijf Adr. de Kok aan een winkelcentrum in Bergen op Zoom. De twee broers zijn van VERVOLG PAG 5 veel meer contact met de mensen dan in een gewoon ziekenhuis." In Rotterdam gaat ze de kader opleiding volgen om zich verder op haar nieuwe taak voor te berei den. "Gezien het organisatorische en administratieve werk zal ik maar gedeeltelijk aan het ver pleegkundige deel toe kunnen ko men. Ik zal veel moeten delegeren." Bouwbedrijf Uijtde- willigen legt de laatste hand aan de buitenkant van de rij wonin gen, die in opdracht van Beter Wonen worden gebouwd. Phila delphia huurt die huizen van de woningstichting. De komende maanden kan de af werking beginnen, zodat in janua ri de bewoners hun eigen kamer kunnen betrekken. Daarnaast komt er een gemeenschappelijke ruimte en een keuken. "Een ge zinsvervangend tehuis is onbe kend voor het eiland, maar het is heel goed dat er zo'n woonvoor ziening komt", zegt directrice Jo ke Verkerke. Het hele gebouw aan de Zoekweg in Tholen zal gedurende deze twee dagen bezet zijn door zö'n 48 standhouders, betrokken bij het gehandicaptenbeleid, of commer cieel bezig met artikelen en mate rialen die de gehandicapte en minder-valide mens het leven kunnen vergemakkelijken. Het bestuur van de jubilerende ANIB heeft zich bijzonder veel inspan ningen getroost om deze markt tot een onvergetelijk gebeuren te maken. De officiële opening door de burgemeesters van Tholen en St. Philipsland, de heren Van der Munnik en Vogel, zal donderdag 22 oktober om 14.00 uur plaats vinden, daarna is er een receptie voor genodigden. Vrijdags wor den de prijzen uitgereikt aan de kinderen die meededen met de kleur-en opstelwedstrijd. In to taal kreeg men zo'n 850 inzendin gen binnen. De infomarkt, die ondermeer ook video -en film voorstellingen omvat, zal ge opend zijn op donderdag van 15.00 uur tot 22.00 uur en vrij dags van 14.00 uur tot 22.00 uur. In dit jaar, waarin men ook 5 jaar vistochten en 5 jaar braderieën viert, timmert de bijna 250 leden tellende vereniging op bijzonder positieve manier aan de weg. Vele inwoners van Tholen en St. Phi lipsland worden in Meulvliet ver wacht tijdens de beurs, die niet al leen in de herfstvakantie gehou den wordt maar ook nog eens gra tis voor het publiek geopend is. Voor al het fijne uit de zee naar Thoolse vishandel Eendrachtsweg 15 Tholen tel. 01660-2540 Volop zuivere Oosterscheldepaling vanaff 11,75 per kilo Pelgarnalen nuf 6,75 per kg Prima Zeeuwse supermosselen Rode poon f 3,50 per kilo advertentie I.M. Tandarts B. Tas uit St. Maartens dijk blijkt met de noorderzon ver trokken te zijn. De patiënten weten nergens van en krijgen via het antwoordapparaat te horen, dat de praktijk op dit moment is gesloten. Voor acute klachten wordt men naar tandarts Bomas in St. Philipsland verwezen, maar die is ook niet over het vertrek van zijn collega Tas ingelicht. Het ziekenfonds MZB heeft ten behoeve van de patiënten voor een noodoplossing gezorgd: mensen uit de omgeving van St. Maartens dijk worden naar tandarts Bomas yerwezen, die in Stavenisse enkele maanden geleden een tweede praktijk opende. Oorspronkelijk zou dat in samenwerking met Tas gaan, maar dat plan is noojt ver wezenlijkt. Patiënten van Tas uit de omgeving St. Annaland worden naar tand arts Verkouteren verwezen en mensen uit de omgeving Tholen naar tandarts Roefs. De praktijk van tandarts Tas zou overgenomen worden door tand arts Bosveld Heinius, maar die zou daar maar een week gewerkt hebben. De voorzitter van de verenigde ko ren, dhr. L. Neele uit St. Philips land, heeft deze uitvoering georganiseerd op verzoek van de stichting 'Polio de Wereld uit'. Stichtingsvoorzitter E.Ph. Nieuw- kerk uit Poortvliet, tevens regio naal voorzitter van de Rotary Club Bergen op Zoom: "In sa- menwering met de Wereld Ge zondheids Organisatie en de Unesco willen wij één van de we reldproblemen helpen oplossen: polio. Een sponsorloop in Bergen op Zoom bracht zaterdag 7000 gulden op. Ons doel is 130.000 gulden en daarvan hebben we al 95.000 gulden binnen. We hopen De gemeente Sint Philipsland wil medewerking verlenen aan de 're geling opvang asielzoekers'. B. en w. stellen de raad voor de woning Karreveld 14, die overigens al ja ren leegstaat, voor dit doel be schikbaar te stellen. De gemeenteraad krijgt woensda gavond ook een voorstel, om de molen te restaureren. De noodza kelijke opknapbeurt van dit mo nument kost 65.000 gulden, waarvan 70% door het rijk wordt betaald. Het dak van het gemeentehuis is eveneens aan een opknapbeurt toe in verband met lekkages. Met de ze operatie, waarbij meteen een isolatielaag wordt aangebracht, is in de gemeentebegroting al reke ning gehouden. daar zaterdagavond in St. Maar tensdijk een bedrag aan toe te voegen." De gezamenlijke Rotary Clubs in Nederland willen de totale op brengst van de regionale acties be schikbaar stellen voor de poliobestrijding in Indonesië. Muzikale medewerking verlenen zaterdagavond het jeugdkoor Po lyhymnia uit Oud-Vossemeer, de gemengde zangverenigingen VZOS St. Annaland, Maranatha St. Philipsland, Canticum Tholen en VZOS St. Philipsland, alsmede het Smalstads Mannenkoor uit St. Maartensdijk. Burgemeester H.A. van der Mun nik spreekt een openingswoord. De koren treden afzonderlijk op, maar voeren ook een aantal liede ren gezamenlijk uit. Verder is er samenzang, waarna dhr. Nieuw- kerk nog een slotwoord spreekt. ATTENTIE Uit reacties is ons gebleken, dat een folder van de Thoolse Bode uit Bergen op Zoom voor verwar ring heeft gezorgd. De naamgeving en de zonder toe stemming van met name boek handel Heijboer vermelde inleveradressen voor brugbonnen heeft blijkens die reacties sug gesties gewekt, dat er verbanden zouden bestaan met de Een drachtbode, waarin opgenomen de Thoolse Courant en het Adver tentieblad. Met nadruk verklaren wij, dat er geen enkele binding bestaat met de door de Vierkant Drukkerij uit Bergen op Zoom(die daar de op zondag verschijnende Markie- zaatsbode uitgeeft) geplande Thoolse Bode. De Eendrachtbode blijft als zelfstandig nieuwsblad voor Tho len en St. Philipsland functione ren. De uitgever De tweelingbroers Adrieftweede van links) en Leen(tweede van rechts) Reijngoudt uit St. Philipsland werden door voorzitter Abr. de Raat(rechts) en secretaris J. Ligtendag(links) van de veertigjarige Hout- en Bouw bond van het CNV gehuldigd omdat ze de honderd leden vol maakten. Steenbergsestraat 23, 4611 TD Bergen op Zoom t.a.v. dhr. L.S.M. Nieuwenhuizen, tel. 01640-33302. Advertentie I.M. WONINGINRICHTING Molenstraat tel. 01662-2445 Poortvliet Advertentie I.M. De expositie is gratis toe gankelijk en een bezoek is zeker de moeite waard voor JONG en OUD. Lage prijzen. Bloemen, stillevens, zeegezich ten, mo dern, landschap pen, stads gezichten, airbrush. Eén van de vele te bezichtigen schilderijen.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1987 | | pagina 1