T@PSC®RER SPS mede-koploper in vierde klas Stavenisse met lege handen E TREFZEKER f«r Eerste overwinning Noad; ook Vosmeer rukt op Feyenoord klopt jeugdselectie Opnieuw twee punten voor koploper Smerdiek Donderdag 8 oktober 1987 DE EENDRACHTBODE voetbal programma voetbal uitslagen 0 zaalvoetbal Door een 1-0 overwinning op Mevo heeft SPS zich naast Bevelanders aan de kop van de vierde klas ge nesteld. De andere vierdeklasser in onze streek, Vosmeer, won met 0-4 van Oudemolen en rukt naar een gedeelde derde plaats op. Uit twee uitwedstrijden pakten de oranje-zwarten vier punten. In de derde klas boekte Noad de eerste zege in dit seizoen: 1-0 te gen Zwaluwe. WHS (1-1 tegen Bruse Boys) en Tholen se Boys (0-0 tegen Yerseke) behaalden een punt. Tholense Boys 2 versloeg de reserves van Klundert met 1-0. WHS 2 bleef tegen SSC 2 zonder punten (4-2) en WHS 3 werd door Zaamslag 2 met 1-3 terug gewezen. Ondanks matig voetbal, toch winst Noad knvb voetbal Tholense Boys weer gelijk WHS gelijk in Bru Vosmeer overklast Oudemolen SPS moppert niet na overwinning Verlies WHS reserves mjfwi atletiek Nieuwe tactiek Thol. Boys 2 succesvol In de tweede klas leed Stavenisse een ongelukkige 0-1 nederlaag tegen Vrederust. Smerdiek pakte in de eer ste klas opnieuw de volle winst: 0-1 tegen WC. De re serves van Noad deelden de punten met Tholense Boys 3 (1-1), terwijl Smerdiek 4 de vierde keus van Noad versloeg. Vosmeer 2 won met maar liefst 8-2 van WVO 2. Krappe zege Smerdiek afd. voetbal Domper voor Stavenisse Smerdiek 2 zwak Zes keer Timmermans Noad 2 en Thol.Boys 3 delen punten Smerdiek 3 gelijk tegen koploper Stavenisse 2 zonder puntverlies Krappe zege Smerdiek 4 tegen Noad 4 Twee gezichten Vosmeer dames i-lf volleybal 17 De vijfde competitiedag bracht 8 doelpunten bij 5 wedstrijden. Slechts Tholense Boys en SC Sta venisse scoorden niet. Fred fb»m- mel van Vosmeer scoorde opnieuw tweemaal, wat hem met vijf treffers naast Gabriëls van Smerdiek aan de kop van de rang lijst brengt. Ook Addy Stoutjes- dijk (Smerdiek) bracht zijn totaal op vijf met één treffer. In het Zeeuwse topscorerklassement deelt Hommel de eerste plaats eveneens (in dat klassement blij ven de clubs uit de afdeling Bra bant buiten beschouwing). Jan Hage (SPS) scoorde zijn tweede seizoentreffer. Nieuwkomers in de lijst zijn Leo Havermans en Hans Polderman (Vosmeer), Joop Quist (Noad '67) en Peter Scherpenisse (WHS). Zaterdag 10 oktober uur Alliance-Smerdiek(vdHeyden) 15.15 Stavenisse-VVR(beker) 14.30 Klundert 3-Thol.Boys 3(beker) 14.30 SPS 2-WHS 4(beker) 14.30 WHS 1-Krabbendijke l(vr.sch.) 14.30 Dinteloord 2-WHS 2(vr.sch) 14.30 Smerdiek 2-WHS 3(vr.sch) 14.30 Zondag 11 oktober uur Vosmeer-Gastel(vr.) 14.30 Vosmeer 2-Kruisland 2(beker) 11.30 Vosmeer d.-Divo(beker) 10.00 EyV Jeugd: Vosmeer B-SPS 1-6, Vosmeer D-Divo 3-3, Welberg-Vosmeer F 5-1, SPS C-Smerdiek 1-5, SPS E-Cluzona 3-3, SPS F-Val Aan 4-5, Smerdiek Dl-Halsteren 0-16, Smerdiek E- Stavenisse 0-3, WHS F-Smerdiek 3-1. WHS Al-Klundert 3-2, WHS BC- Alliance C-top 0-7, Kaaise Boys-WHS Dl 1-7, WHS DE-Dosko 10-2, WHS Fl-Smerdiek 3-1. Meulvlietcompetitie Uitslagen: Sakke Boys - Euser 2-3, De Pechvogels - Internationals 2-11, De Veerhoek - De Leeuwen 2-12, Hof van Holland - Batavieren 6-4, Smits Boys - Smalstad 5-3, Dalem - De Smulhoek 12-2, 1' Esperance - Pinocchio 4-2, Eendracht Boys - Geilings 6-8. I' Esperance wint van 27 MC 1' Esperance uit Sint Annaland had in de derby tegen de 27 MC uit Tholen moeite om de wedstrijd naar zich toe te trekken. Er werden diverse kansen gecreëerd, maar toch duurde het even, voordat Anja v.d. Repe met een fraaie solo 1-0 aantekende. De 27 MC kreeg weinig scoringskansen. Marrie Fase had hen daarbij bijna geholpen, maar Conny v.d. Laak kon de terugspeelbal met behulp van de paal net keren. Ma- ja Vermaas scoorde 2-0, na aangeven van haar zus Anja. Even later onder schepte Hanna Moerland op links de bal en gaf een goede voorzet aan Jeanet Westdorp, die de eindstand op 3-0 bracht. Verlies Bizarre 2 Het tweede team van Bizarre leed een nipte 4-3 nedrlaag tegen Halsteren 4. In een slechte eerste helft kwam Bizar re al op een 4-1 achterstand. Men kwam nog knap terug tot 4-3, maar de gelijkmaker zat er net niet in. De Thoolse doelpunten kwamen op naam van Chris Koopman, Kees van Steenis en Hessel Weinreder. Thijs vierde Thijs Fase ging dinsdagavond als vier de over de streep in de amateurronde in Hulst. Thijs was de gehele wedstrijd zeer actief, maar in de finale met strie mende regen en invallende duisternis, moest hij respectievelijk Gerrit Ratter- man, Patrick Tolhoek en Heddie Nieuwdorp voor laten gaan. Ruud Havermans uit Oud Vossemeer sleepte de laatste prijs in de wacht. De Thoolse jeugdselectie heeft de eerste wedstrijd van het seizoen met 0-4 verloren. Op het terrein van v.v. Vosmeer speelde men met prima weer en een behoorlijke pu blieke belangstelling tegen de lan delijke jeugd van Feyenoord. De selectie speelde voor rust een prima partij. De ploeg was beslist niet minder en kreeg zelfs de beste kansjes, maar het maken van doelpunten lukt niet erg. Het zeer beweeglijke Feyenoord werd op voorbeeldige wijze tegenstand ge boden. Vlak voor rust kwamen de Rotterdammers op voorsprong via een punter van hun spits. De eerste tien minuten na de rust gaven eenzelfde beeld, maar daar na werd het verschil zichtbaar tus sen twee of vijf keer per week trainen. In het laatste half uur scoorde Feyenoord nog drie keer. De begeleiding van de selectie was ondanks deze nederlaag tevreden over de goede inzet en instelling v^n de Thoolse voetballers. De wedstrijd stond onder leiding van M. Potappel uit Tholen, die zich prima van zijn taak kweet. Selectie: P. Nieuwenhuijsen, E. de Nijs, W. Bevelander, H. Hage, C. Stoutjesdijk, W. Priem, M. Baan, P. Neele, R. Gebraad, P. Moer land, L. de Witte, A. Havermans, B. Quist, H. Etienne en G. Hoek. Op 14 oktober speelt de Thoolse jeugdselectie op het SPS-terrein tegen NAC. Aanvang 19.30 u. Noad'67 heeft in een matige wed strijd Zwaluwe met 1-0 verslagen. Vooral in de eerste helft was het een tamme vertoning. Na acht mi nuten kreeg Joop Quist uit een voorzet van Edwin Hage een goe de mogelijkheid om de score te openen, maar hij zag z'n inzet ra kelings over gaan. Even later kwam Zwaluwe op voorsprong, maar de arbiter gooide roet in het Brabantse feestje, omdat hij bui tenspel had geconstateerd. Veel echte wapenfeiten deden zich in de eerste helft niet voor en de ploegen zochten met een 0-0 stand de kleedkamer op. Na de thee kwamen de Fliplan- ders goed weg, toen een aanvaller van Zwaluwe hard op de lat schoot. Daarna ging het wat beter met de thuisploeg. In de 27e mi nuut kopte Joop Quist een voor zet goed in, in eerste instantie kon men vanaf de doellijn voor red ding zorgen, maar in de rebound liet Quist de keeper kansloos: 1-0. Noad speelde de partij rustig uit, maar Zwaluwe kon de achterstand moeilijk verkroppen en in de slot fase werd er een speler uit het veld gestuurd, nadat hij wegens ruw spel z'n tweede boeking had opge lopen. Geen beste wedstrijd, maar toch een verdiende zege van Noad. Yerseke PTT-Breda Tholense Boys Zaamslag Tern. Boys Bruse Boys NOAD '67 Nieuwdorp WHS Veere Zwaluwe Kapelle 5 3 2 5 3 1 5 2 2 5 2 2 5 1 4 5 2 1 5 1 3 5 2 1 5 1 2 5 1 2 5 0 2 5 1 0 0 8 6- 1 7 7- 1 6 7 1 6 6 0 6 5 2 5 9 1 5 3- 2 5 6 2 4 4-3 2 4 5-8 3 2 5-9 4 2 4-10 Tholense Boys en Yerseke hebben in een aantrekkelijke wedstrijd met 0-0 de punten gedeeld. De geel-zwarten openden sterk. Yer seke werd goed vastgezet op eigen helft, met als resultaat enkele fraaie kansen voor de Boys. Zo had Jan v.d. Vlies pech dat z'n af standsschot net over de lat scheer de. Na twintig minuten ebde het Thoolse offensief weg en de Beve landers kregen meer vat op het spel. Aan beide zijden werd er kei hard gewerkt, maar men slaagde er voor de thee niet meer in te scoren. Ook de tweede 45 minuten werden de meeste duels op het midden veld uitgevochten. Tholense Boys was iets feller dan de spelers uit het mosseldorp, maar men slaag de er niet in echt gevaarlijk te worden. De geel-zwarte aanval lers, die nu drie wedstrijden ach ter elkaar niet hebben gescoord, kregen veel te weinig ballen van het middenveld. Jammer, want in het verleden is gebleken dat de voorste linie het sterkste deel is van Tholense Boys. Yerseke pro beerde een bres de slaan in de de fensie van Tholense Boys, maar de snelle backs Hassan Eljilali en Jan Groenewegen speelden een goede wedstrijd. In de 15e minuut kreeg Sjaak Suijkerbuijk een idea le mogelijkheid om de 'gehate' nul weg te werken. Met een geluk kige reflex wist de doelman van Yerseke de fraaie kopstoot van de Thoolse aanvoerder te keren en ook in de rebound stuitte Suijker buijk op de Bevelandse goalie. De partij werd wat grimmiger en Piet de Boef moest na een tweede boe king vroegtijdig gaan douchen. Ook Jan Groenewegen en een spe ler van Yerseke verdwenen in het zwarte boekje van de matig lei dende scheidsrechter Herrebout Tot het laatste fluitsignaal bleel het een spannende partij, die te recht onbeslist eindigde. WHS heeft bij Bruse Boys een punt vergaard dankzij een 1-1 ge lijkspel. Het was een matige par tij, zo meldt de Zierikzeesche Nieuwsbode. Bovendien was de invloed van de scheidsrechter groot. Volgens Bru gaf de arbiter in de eerste helft WHS een straf schop cadeau en keurde hij na rust ten onrechte een doelpunt van de thuisclub af. WHS-trainer Theo Moerland zei echter, dat er al lang gefloten was voor een overtreding, voordat de bal het doel inging. De penalty ontstond, toen een WHS'er na een halfuur de bal kei hard tegen de hand van Jacob van den Berge schoot. Peter Scherpe nisse passeerde de uit Anna Jaco- bapolder afkomstige doelman Steef v.d. Velde: 0-1. Een soortge lijke handsbal was aan de andere kant eerder onbestraft gelaten, al dus de Nieuwsbode. De omstreden treffer zorgde wel voor leven in de brouwerij, want de beginfase was niet zo best. WHS had toen wel een technisch overwicht op Bru dat steeds het middenveld oversloeg. De vlotte combinaties van de St. Annalan- ders mondden echter niet uit in kansen als voor Bru, dat langs Kees Westdorp flitste en via een verdediger de bal over zag gaan. In de tweede helft domineerde de thuisclub met meer inzet, maar hoewel men vaak dreigend voor het WHS-doel kwam, ontbrak het geluk om te scoren. In de vijfde minuut werd een treffer wegens duwen afgekeurd en Bru beproef de vervolgens twee keer de lat. In de 12de minuut kwam de gelijk maker. Bij een snelle uitval plaatste Jacob van den Berge de bal voorbij de ver uitlopende WHS-doelman Theo den Engels man. Die tikte in de slotfase nog uitstekend een kopbal over, zodat het 1-1 bleef. Vosmeer heeft het moeilijke duel tegen Oudemolen met een ruime 0-4 overwinning afgesloten. Het was negen seizoenen geleden, dat Vosmeer de Brabanders wist te kloppen. De wedstrijd begon in een gezapig tempo, op en neer gaand spel met weinig kansen. Halverwege de eer ste helft kwamen de bezoekers op voorsprong. Adrie Capelle speel de Leo Polderman aan, die gaf voor op Fred Hommel en deze schoot onhoudbaar in de boven hoek. Tien minuten later opnieuw een kans, maar de doelman tikte de kopbal van Ron Vaders over de lat. Aan deze actie ging een aanval van de thuisploeg vooraf, waarbij het leer eveneens over het doel ging. Nog voor rust kwam Vosmeer op 0-2. Bij een vrije trap legde Ad Verhees de bal opzij naar Hans Polderman, die van af stand op het doel schoot. De kee per leek de bal op te vangen, maar het leer verdween tussen zijn han den door in het doel. Ook aan de andere kant bracht een vrije trap gevaar, maar doelman Hommel wist de bal in twee keer onder controle te krijgen. Na rust begon Oudemolen fel. De Vosmeer-verdediging stond echter pal ondanks de druk die af en toe ontstond. Doelman Hommel moest verschillende keren hande lend optreden en deed dat prima. Voor de bezoekers waren er kan sen via Fred Hommel (lob net over), Leo Polderman (kon alleen doorgaan) en Ron Vaders (overge- kopt). Bij een aanval maakte een speler van Oudemolen hands in het strafschopgebied en de scheidsrechter legde de bal op de stip. Leo Havermans benutte dit buitenkansje: 0-3. In de slotfase werd het zelfs nog 0-4, toen Fred Hommel een voorzet van Ad Ver hees binnentikte. Een verdiende overwinning, want in tegenstelling tot andere jaren bracht Oudemo len de Vosmeer-ploeg nauwelijks echt in de problemen. De scheids rechter, die de wedstrijd prima in de hand had, noteerde aan beide kanten twee spelers. Zondag oefent Vosmeer thuis te gen derdeklasser SC Gastel. De Schutters 5 3 2 0 8 12-4 Walcheren 5 3 2 0 8 8-3 RSV 5 2 3 0 7 10- 4 Vosmeer 5 2 3 0 7 9-4 Noordhoek Unitas '30 Patrijzen METO Steenbergen Oudemolen Grenswachters Kruisland 5 3 0 2 6 5 2 12 5 5 13 15 5 13 15 5 2 0 3 4 5 113 3 5 0 2 3 2 5 00 5 0 7- 6 8- 5 8- 6 7- 7 10- 6 3-11 3-10 2-21 Met de 1-0 overwinning, die SPS aan het treffen tegen Mevo over hield, mag het zeker niet moppe ren. Een gelijkspel was voor de Zierikzeese ploeg wel verdiend geweest. Beide ploegen begonnen erg tam. Het was even de kat uit de boom kijken, maar van lieverlee kreeg SPS meer grip op de wedstrijd. Aanvallend ging van de Thoolse ploeg meer dreiging uit. Er waren echter weinig doelrijpe kansen doordat Mevo kort op de man speelde. Als dat niet lukte werd er teveel geduwd en getrokken. De overigens correct fluitende scheidsrechter was van begin af aan te tolerant. Halverwege de eerste helft kreeg SPS twee goede kansen op rij, maar van dichtbij gingen die toch verloren. Bram Hage, die ondanks zijn lengte veel kopduels won, kopte een voorzet van rechts net naast. Vijf minuten voor rust kwam SPS op voor sprong. Een kappende Jan Hage werd in het strafschopgebied on deruit gehaald en hij benutte de penalty zelf: 1-0. In de tweede helft tapte Mevo uit een ander vaatje en drong de thuisclub in de verdediging. Toch duurde het nog een kwartier, voor Mevo de eerste goede kans kreeg. Maar doelman Mare Hogendoorn was deze middag goud waard, hij stond steeds op de goede plaats. Toen het bij Mevo maar niet wilde lukken om te scoren, ging men steeds meer praten, wat later nog een boeking opleverde. Door dat praten werd de sfeer in het veld er niet beter op, maar het bleef spor tief. Met nog tien minuten te gaan had Kees van Tiggele de wedstrijd kunnen beslissen, toen hij na goed doorgaan alleen voor de Mevo- keeper kwam. Deze keerde het schot met de voet. Enkele minu ten voor het einde keerde Hogen doorn twee inzetten van Mevo op schitterende wijze. De overwin ning brengt SPS opnieuw aan de leiding, na een wedstrijd die voor het publiek meer spannend dan goed was. Klundert 5 3 2 0 8 12-4 SPS 5 3 2 0 8 10-3 Bevelanders 5 3 2 0 8 9-3 Nieuwland 5 2 3 0 7 9-4 Meeuwen 5 1 4 0 6 8-7 Kogelvangers 5 2 2 16 5-5 DFS 5 2 0 3 4 6-8 Mevo 5 2 0 3 4 7-10 Wemeldinge 5 0 3 2 3 4-7 SSV 5 0 3 2 3 4-10 VCK 5 1 0 4 2 3-6 Krabbendijke 5 0 14 1 6-16 WHS 2 heeft het bij SSC 2 niet kunnen bolwerken: 4-2. De ver zwakking die het reserveteam van de St. Annalanders ten opzichte van vorig seizoen onderging door het ontbreken van Theo Moer- land(inmiddels trainer) en Theo Fase(leider en scheidsrechter) gaat steeds meer opbreken. De reserve 2e klas KNVB lijkt bij de tus senstand van de nog prille compe titie te hoog gegrepen. Ook het derde elftal doet het dit seizoen minder: thuis werd met 1-3 van Zaamslag 2 verloren in de reserve 3e klas KNVB. In de afdeling werd de wedstrijd WHS 4-Dinteloord 4 gestaakt we gens een beenbreuk. De derby WHS 5-Tholense Boys 4 eindigde in een 1-2 overwinning voor de Tholenaren. SSC 2 Yerseke 2 Roda Boys 2 Arnemuiden 2 Heukelum 2 Zwaluwe 2 Serooskerke 2 Tern. Boys 2 Kloetinge 2 Oostkapelle 2 Almkerk 2 WHS 2 5 4 10 9 5 3 2 0 8 5 2 3 0 7 5 2 12 5 5 2 12 5 5 13 15 5 13 15 5 12 2 4 5 2 0 3 4 5 113 3 5 113 3 5 10 4 2 14- 7 5- 0 16- 6 15- 9 12-12 3- 3 6-10 5- 7 5- 8 9-12 3-10 5-14 een 4-4-2 opstelling aan. Een tac tiek die, na negentig minuten voetbal, succesvol bleek. Op het Thoolse middenveld bleek de komst van spelverdeler Rini Broe- ren een duidelijke versterking en spits Erwin de Nijs bleek in de aanval eveneens een aanwinst. De mannen van Toon Baay kwamen goed uit de startblokken. De Bra banders werden vastgezet op eigen domein en er kwamen diverse kansjes voor de geel-zwarten. Halverwege de eerste helft leek Tholense Boys de score te openen. Het publiek en spelers juichten echter te vroeg, want de Klundert- doelman wist met een uiterste krachtsinspanning een harde kopstoot van Erwin de Nijs net met de handen te keren en via de binnenkant van de paal verdween de bal uit de goal. Klundert ont popte zich als een matige oppo nent en de Thoolse doelman Ben v.d. Aarsen moest dan ook zelden z'n reserves aanspreken. Ook in de tweede helft kwam de Thoolse defensie, met Chris Quist als uitblinker, geen moment in problemen, al drong Klundert wel meer aan als voor de thee. Na vijf tien minuten spelen kwamen de Boys eindelijk op de verdiende voorsprong. Scheenhart stuurde Julian Roman met een listige pass de diepte in. Roman kwam oog in oog met de doelman en scoorde op overtuigende wijze 1-0. Klun dert kon deze treffer moeilijk ver werken en volgens de woordvoerder van Tholense Boys begonnen de Brabanders op el kaar en de scheidsrechter te 'kan keren', om zo te proberen Tholense Boys uit het spel te ha len. De thuisploeg liet zich niet in timideren. In de slotfase kroop Tholense Boys door een mis verstand in de defensie nog door het oog van de naald, maar routi nier Chris Quist redde vanaf de doellijn. Zo bleef de eindstand 1-0 in het voordeel van Tholense Boys. In plaats van de gebruikelijke 4-3-3 opstelling,trad Tholense Boys zaterdag tegen Klundert 2 in Dinteloord 2 Meeuwen 2 Zaamslag 2 Kapelle 2 AZVV 2 Klundert 2 Bruse Boys 2 Hoek 2 Tholense Boys 2 WHS 3 Veere 2 Kogelvangers 2 5 3 2 0 8 6-2 5 3 1 1 7 9-6 5 3 0 2 6 13-10 5 3 0 2 6 11-9 5 3 0 2 6 6-5 5 2 12 5 5 2 12 5 5 2 0 3 4 5 2 0 3 4 5 2 0 3 4 5 113 3 5 10 4 2 6- 2 7- 8 7- 7 4- 5 7-11 9-10 4-14 Tegen het zwakke WC (nog maar een punt uit vier wedstrijden) heeft Smerdiek een krappe 0-1 overwinning behaald. De wed strijd begon een kwartier te laat, omdat scheidsrechter Blokland zijn schoenen was vergeten. Voor rust ging het gelijk op, met kans jes voor beide ploegen. Smerdiek speelde redelijk voetbal, maar echt gevaarlijk kon men niet wor den omdat WC (met veel mensen achter de bal) stug verdedigde. De handen van het publiek gingen op elkaar toen Wim Vroegop een mooi schot losliet, maar de Halsterse doelman redde be kwaam. De spits van de bezoekers kwam vervolgens enkele centime ters tekort om een kans af te ron den. Vijf minuten later gaf Addy Stoutjesdijk een prima voorzet op Huib Uijl, maar ook die zag geen kans de score te openen. De wed strijd werd grimmiger en dat re sulteerde in twee boekingen. Geen van beide ploegen gaf nog kansen weg, al verdween de bal uit een verdwaalde voorzet via bovenkant lat over het Smerdiekse doel. Na de rust zette Smerdiek de thuisclub onder zware druk, maar er leek geen doorkomen aan. Na dat Wim Scherpenisse de bal, uit een vrije trap van Ab Poot, rake lings naast had gekopt, viel tien minuten voor tijd de beslissing. De laatste man van WC maakte zijn enige fout in de wedstrijd en speelde te zacht terug op zijn doelman. De snelle Addy Stout jesdijk liet dat buitenkansje niet onbenut: 0-1, zodat de Smerdiek aanhang kon juichen. De voor sprong kwam niet meer in gevaar. Smerdiek behaalde uit vijf wedstrijden de volle score van tien punten. Smerdiek 5-10 FCH 4- 3 Capelle 5- 9 ZPR 4- 3 FSV 5- 9 Rust Roest 4- 2 Vesting Boys 5- 6 Dussense B. 3- 1 Seolto 5- 5 WC 5- 1 DVO 5- 5 Alliance 4- 0 Chrislandia 4- 4 De 0-1 nederlaag tegen Vrederust liet Stavenisse met een kater zit ten. De beste kansen waren im mers voor de thuisclub, maar die faalde in de afwerking. Door een gelukje kwam Vrederust op 0-1, maar zelfs de bezoekers gaven toe dat een gelijkspel de verhoudin gen beter had weergegeven. Voor rust ging het gelijk op. Aan weerskanten waren er kleine mo gelijkheden, maar bij de rust stond het terecht 0-0. De tweede helft begon rommelig, met aan beide kanten slecht voetbal. Daar na ontwikkelde zich leuk voetbal met spannende momenten en voor het publiek aantrekkelijk. Stavenisse zette Vrederust onder druk. De thuisclub had eigenlijk moeten scoren, maar de gasten kwamen op voorsprong. Na een kwartier bracht een uitval de bal naar de linkerspits en via diens schouder sprong het leer in het doel: 0-1. Stavenisse gooide alles op de aanval, de keeper nam zelfs vrije trappen op de middenlijn. Er kwamen kansen, maar een voor zet van Nico Nooy werd door Pe ter v.d. Jagt langs de verkeerde kant van de paal gekopt. Ook een kopbal van Peter Neele, in het net, leverde niets op, evenals schoten van Nooy en Rien Klippel. Een grote teleurstelling voor Stavenis se. Vrederust 5-9 Stavenisse 5-4 DSE 5-8 Terheyden 5-3 Dongen 5-8 Jeka 6-2 VVR 4-7 Jeka 6-2 Waspik 5-7 Wandelbos 4-1 Sprundel 5-6 Bergen 5-1 De reserves van Smerdiek dachten het tegen SSC 3 wel te klaren, maar de wedstrijd was ronduit zwak. SSC was de betere ploeg en kreeg de beste kansen. Na een kwartier kwamen de bezoekers op voorsprong na rommelig verdedi gen van Smerdiek. Bij de blauw zwarten was Perry Opree na een langdurige blessure weer van de partij. Smerdiek ging in de aan val, maar kreeg geen echte kan sen. Tien minuten voor rust kreeg Wim Priem een voorzet van links door de lucht. Hij ging gelijk met de doelman omhoog, waarna laatstgenoemde geblesseerd bleef liggen. Priem schoot op het doel, maar trof de paal. In de rebound schoot Robert van Splunter de bal er wel in: 1-1. Ook na de pauze waren de beste kansen voor SSC. Flip Hartog kopte een bal te zacht terug en dat werd de thuisclub fataal, 1-2. Smerdiek zocht de aanval, maar kansen kwamen er niet. De eerste thuisnederlaag was daarmee een feit en gezien het vertoonde spel kunnen er, aldus de zegsman, nog wel meer volgen. De reserves van Vosmeer behaal den tegen WVO 2 een ruime 8-2 overwinning. De broers Cees en Frank Timmermans namen elk drie doelpunten voor hun re kening. Het eerste kwartier zat de ruime uitslag er niet in, want de Ooster- houtse bezoekers combineerden beter en kwamen gevaarlijk opzet ten. De oranje-zwarte verdediging moest alle zeilen bijzetten om een achterstand te voorkomen. De thuisclub kwam echter beter in zijn spel en nam zelfs een voor sprong. Frank Timmermans ging goed door en broer Cees gaf het laatste tikje: 1-0. Twee minuten la ter werd het al 2-0, toen Hans Etienne alleen kon doorgaan en de keeper passeerde. De tegen stand van WVO was gebroken en nog voor rust liep Vosmeer uit naar 4-0 door doelpunten van Frank en Cees Timmermans. Na rust nam de thuisclub gas te rug en liet WVO komen. Na een kwartier resulteerde dat in 4-1 en het ging er op lijken dat Vosmeer het nog moeilijk zou krijgen. Drie minuten later tekende Frank Tim mermans echter 5-1 aan. Uit de aftrap scoorden de bezoekers met een tegen, 5-2, maar de wedstrijd was gespeeld. WVO kon geen bal meer raken en daarvan maakte Vosmeer goed gebruik. Door Frank Timmermans, John v.d. Klundert en Cees Timmermans werd het uiteindelijk 8-2. Vosmeer 3 stond bij Welberg 2 maar een kwartier op de mat. Toen een speler van de Brabantse ploeg het veld niet wilde verlaten, staakte de arbiter de wedstrijd. Het stond nog 0-0. Vosmeer 4 leed tegen Dosko 4 een krappe 0-1 ne derlaag. Vosmeer 5 versloeg Odio 4 met 2-1 door doelpunten van Kees Tim mermans en Wim Heijboer. De OssendreHhtenaren waren het ech ter met die tweede treffer niet eens en liepen van het veld, waardoor scheidsrechter Han van Daalen twee minuten voor het einde de wedstrijd noodgedwongen moest beëindigen. Noad 2 is er niet in geslaagd de derde keus van Tholense Boys te verslaan. Het was een pittige wed strijd, waarin beide ploegen veel kansen misten. In de eerste helft zochten de Flip- landers het meest de aanval, wat resulteerde in goede kansen voor Jan Kot en André van Westen. Noad kwam op voorsprong toen een geel-zwarte verdediger de bal binnen de beruchte lijnen met de hand wegsloeg. André van Westen benutte de toegekende strafschop: 1-0. Noad kreeg nog diverse kan sen om de score uit de bouwen, maar de Thoolse defensie gaf geen krimp. Tholense Boys pakte na de thee de zaken fanatieker aan en voordat Noad er erg in had, was de stand gelijk: 1-1. Het spel van Noad werd rommeliger en Tholense Boys kreeg verschillende moge lijkheden om op voorsprong te komen. Bij Tholenaren werd er meer gepraat dan gevoetbald, en dat kwam het spel niet ten goede. In de slotfase ging Noad nog in het offensief, maar het bleef bij een puntendeling. De derde keus van Smerdiek heeft zaterdag met 2-2 de punten ge deeld ttegen WC 3. De blauw zwarten traden met vier jeugdspe lers (Marco Knuist, Alexander v.d. Reest, Jackie Fanke en Leon v.d. Sluys) in het strijdperk. Smerdiek opende goed, maar de Brabanders kwamen door een keihard af standsschot in de tiende minuut op voorsprong. Nog voor de thee kwam Smerdiek op gelijke hoog te. Cees Klomps kopte een hoek schop van Erik de Hooge goed in de touwen: 1-1. In de tweede helft werd er nog be ter gevoetbald. Het waren echter weer de Brabanders die het eerste scoorden. Marco Knuist bracht een aanvaller van WC binnen de beruchte lijnen ten val en doel man Franke werd vanaf de elfme- terstip verslagen: 2-1. Smerdiek gaf zich niet gewonnen en Alex v.d. Reest scoorde 2-2. Bij de blauw-zwarten waren er nog sco- ringsmogelijkheden voor Alex v.d. Reest, Leon v.d. Sluys en vooral Eddy op den Brouw. Ook WC was nog dicht bij een treffer, maar doelman Franke redde be kwaam. Een puntendeling, waar mee iedereen tevreden was. Door de ruime 6-0 overwinning op WC 4 blijft Stavenisse 2, sa men met Alliance 2, zonder punt verlies in de derde klas reserve. Direct na de aftrap werd een mooi doelpunt van Gijs Vermaas om onduidelijke redenen afgekeunj. De thuisclub bleef aanvallen en na een kwartier had Vermaas op nieuw succes, toen hij een verde diger de bal ontfutselde en de keeper het nakijken gaf. Tien mi nuten later stond het 2-0. Een dieptepass van Henk van Zetten belandde bij Gijs Vermaas, die de doelman omspeelde. WC pro beerde wat terug te doen, maar de Stavenisse-verdediging bleek wa terdicht. Na de rust duurde het een half uur voor het derde doelpunt viel. Kees Wesdorp omzeilde de bui- tenspelval en tikte de bal naar de meegekomen Arjaan Moerland: 3-0. Vijf minuten later rondde Moerland een voorzet van Martin Potappel af: 4-0. Vijf minuten voor tijd schoot Kees Smits een vrije trap vanaf 30 meter direct in de kruising. In de laatste minuut werd het nog 6-0, toen Smits een strafschop benutte. Stavenisse 3 behaalde het eerste competitiepunt, door in de uit wedstrijd tegen Alliance 3 0-0 te spelen. Gezien de doelrijpe kan sen was een overwinning voor de Thoolse ploeg verdiend geweest. Smerdiek 4 heeft in een matig duel met 1-0 gewonnen van de vierde keus van Noad '67. De blauw-zwarten kenden een slechte start en werden door de Fliplan- ders onder druk gezet. Noad wist dit veldoverwicht niet uit te bui ten. Langzaam maar zeker kwam Smerdiek beter in de wedstrijd, maar echt gevaarlijk werd men niet. In de 25e minuut moest een speler van Noad met een enkel breuk naar het ziekenhuis worden afgevoerd. Dit insident kwam de wedstrijd niet ten goede. Het spel werd rommeliger, al bleef het wel sportief. Vijf minuten voor het einde kwam de enige treffer van de wedstrijd op het scorebord. De back van Noad, Kees Filius, sloeg het leer met de hand van de doel lijn en de bal ging op de stip. Huib Knuist bracht, na twee po gingen Smerdiek vanaf de elfme- terstip op 1-0. In de tweede helft kreeg Smerdiek meer kansen, vooral omdat Noad wat ongecontroleerd ging aanval len. Jaap o.d. Brouw had nog pech toen z'n schitterende omhaal op de lat belandde. Noad perste er nog een slotoffensief uit, maar de vijfde Smerdiekse zege kwam niet meer in gevaar. In de laatste mi nuut van de wedstrijd haalde de Sint Annalandse scheidsrechter Adrie Keur de woede van de Smerdiekenaars op de hals door een van hun spelers voor een 'on benulligheidje' te noteren. De woordvoerder van Smerdiek had geen goed woord over voor het optreden van Keur in de derby. SPS 2 behoudt koppositie De reserves van SPS hebben door een moeizame 2-1 zege op DVO 3 de koppositie in hun klasse weten te behouden. SPS was de eerste veel in de aanval, maar de vele kansen werden niet benut. Jan Elenbaas zag een schot net naast gaan en David Joppe had met een kopbal uit een voorzet van Leen Lindhout weinig geluk. Na de rust werd de geblesseerde Rien Schipper vervangen door Jo- han van Tiggele. Laatstgenoemde stond net in het veld, toen de Bra banders op een 0-1 voorsprong kwamen. Vijf minuten later kwam de thuisclub via een treffer van Kees de Graaf op gelijke hoogte. SPS zette de tegenstander vast op eigen helft, maar DVO was erg gevaarlijk met counters. Een minuut voor het einde trok SPS alsnog de verdiende wist naar zich toe, toen David Joppe met een fraaie kopbal een voorzet van Jan Elenbaas verzilverde. De wed strijd werd prima geleid door M. Potappel uit Tholen. Tegen het onderaan staande Dioz speelden de Vosmeer dames een zwakke eerste helft. Door ziekte en blessures moest het elftal ge wijzigd worden en dat kwam het spel niet ten goede. Dioz was de betere ploeg, counterde beter en Vosmeer stond regelmatig met de rug tegen de muur. Goed keepers werk van Conny v.d. Laak be- Spadoloop Een aantal Thoolse atleten heeft zater dag deelgenomen aan de Spadoloop in de bossen rond Bergen op Zoom. Wim van Dijke voltooide de loop in 1.10.27 en behaalde daarmee een 7e plaats.Henk Westerlaken liet 1.11.23 afdrukken, M. Fase 1.11.30, W. Douw 1.16.02, Leen van Driel 1.17.09 en Dies Potappel ging in 1.19.18 over de finish. Gemakkelijke winst A.V.C.- heren III Maandag bond het derde herenteam van A.V.C. '87 de strijd aan met het Bergse Meilust II. A.V.C. Ill kent een brede selectie van 10 mensen, wat nauw verband houdt met het feit dat het bestuur zich op het laatste mo ment genoodzaakt zag een vierde he renteam uit de competitie terug te trekken. Nieuw in het A.V.C.-team is de erva ren Perry Bakx, die zich door per soonlijke omstandigheden niet langer beschikbaar kon stellen voor de zater dagcompetitie. Onder leiding van trainer/coach Bert van Luinen knokten de Thoolse heren zich naar een gemakkelijke 3-0 over winning. Meilust II had in het bijzon der moeite met de moeilijke service van Anton Timmermans in de le set, Perry Bakx in de 2e set en John van de Zande in de 3e. Deze 3 spelers lieten in hun servicebeurt respectievelijk 8, 7 en 6 punten aantekenen. De eerste set werd met 15-4 gewon nen, terwijl de tweede set een 15-3 set winst kon worden afgesloten. De der de set verliep aanvankelijk wat stroe ver. Met name de pass, die over de ge hele wedstrijd genomen ook al niet best lag, was het zwakke punt. Wim Heijboer leidde in die derde set het herstel in. Met een paar fraaie stopballen en een aantal uitgekiende aanvallen zette hij A.V.C. weer op het juiste spoor. Met 15-8 kende A.V.C.- III een 3e setwinst en in totaal een 3-0 overwinning. Een prima begin van het seizoen 1987/1988. A.V.C.-III speelt in de navolgende samenstelling: An ton Timmermans, Wim van Engelsen en Johan Melse (spelverdelers). Perry Bakx, Nantco Ruiter, Sjaak Smeets, John van de Zande, Wim Heijboer en André Pollie (aanvallers). Maandag 12 oktober speelt A.V.C.-III opnieuw een thuiswedstrijd, aanvang 21.15 uur, in sporthal Meulvliet. Eerste winst A.V.C.-dames-l Het eerste damesteam van A.V.C. '87 is de competitie 1987/1988 verrassend goed begonnen. Het vorig seizoen naar de promotieklasse gepromoveer de team heeft de nodige aanlooppro blemen gekend. Na het afwerken van een reeks selectietrainingen, nodig na de fusie tussen Amigos en Veronica '74, en door de komst van een 3-tal speelsters van andere verenigingen, staat er toch een geheel ander team binnen de lijnen dan vorig seizoen. Onder leiding van de nieuwe trai ner/coach Clemens van de Berge uit Bergen op Zoom is een uitgebreid voorbereidend programma afge werkt: 2 tournooien, 2 maal per week trainen en deelname aan de zomer avondcompetitie in Roosendaal. Des ondanks draaide het team tot vorige week "nog voor geen meter": Met enig argwanen werd dan ook de eerste competitiewedstrijd tegen het Bredase Smash tegemoet gezien. Temeer daar Smash vorig seizoen met de nodige overmacht de districtsbeker wist te winnen. De eerste set nam A.V.C. door o.a. goed serveren een 5-0 voorsprong. Vanaf dat moment stokten de Thool se aanvalsdriften en kon Smash ge makkelijk naar 14-6 uitlopen. Coach Van de Berge had op dat moment zijn 2 time-outs al gebruikt en kon alleen nog maar vanaf de zijlijn zijn team ondersteunen. En waarachtig, puur op karakter vochten de Thoolse da mes zich terug in de wedstrijd. De ner vositeit sloeg toe in het Bredase kamp en na een prachtige inhaalrace kon een 14-16 setwinst worden aangete kend. Dit resultaat sterkte het zelfver trouwen. De tweede set werd dan ook goed spel vertoond, hetgeen een roya le setwinst opleverde. Mede door goed serveren van Smash werd de 3e set gekenmerkt door veel stopfouten aan A.V.C.-zijde. De bal len kwam slecht of niet bij de spelver- deelster, waardoor Smash binnen 10 minuten de winst met 15-4 naar zich kon toetrekken. Toch had A.V.C. voldoende kracht om in de derde set sterk terug te ko men: via 0-12 werd een gemakkelijke 6-15 setwinst behaald en een 1-3 eindstand. Daarmee werden de eerste 3 competitiepunten aangetekend en kan met het nodige vertrouwen, de beslist niet gemakkelijke thuis wedstrijd tegen Hirundo tegemoet worden gezien: Zaterdag 10 oktober om 16.15 uur in sporthal Meulvliet. De A.V.C.-dames spelen in de navol gende opstelling: Nellie Breker en Corry Hoppenbrouwers (spelver- deelsters); Carla van Unnik, Marjet Bakx, Lucy en Ingrid van Luinen, Ca rina Vlam, Ria Bruine en Jeanet Pol lie, (aanvalsters). hoedde de oranje-zwarten voor een achterstand. Tien minuten voor rust moest ze toch zwichten, toen een schot enigszins van rich ting werd veranderd: 1-0. Drie minuten na de rust wist een herboren Vosmeer gelijk te ma ken. Helma Verhees zette voor en Liesbeth de Korte scoorde be heerst 1-1. Vijf minuten later kwam men zelfs op voorsprong, toen opnieuw Liesbeth de Korte een misverstand in de Brabantse verdediging afstrafte. Nu moest de thuisclub terug en Vosmeer was heer en meester op het midden veld. Toch voorkwam Conny v.d. Laak de gelijkmaker nadat de Dioz-spits alleen voor de goal kwam. De tegenaanval bracht Vosmeer succes. Anja v.d. Repe paste op maat naar Anita Goede- gebuure en dat betekende 1-3. Tien minuten voor het einde besliste Anita Goedegebuure de wedstrijd, door van afstand hard in te schieten: 1-4. De dames staan door deze overwinning op een tweede plaats op de ranglijst.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1987 | | pagina 17